PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل موقع کار در تایم لاین؟؟

rose25
15-02-2009, 02:50
سلام
من دو تا مشکل موقع کار روی پروژه هام در پنجره ی تایم لاین دارم:

اول اینکه وقتی از افکت های آماده ی برنامه مثلا افکت universal counting leader در ابتدای کارم استفاده می کنم درپنجره ی تایم لاین ودر ترک صوتی این افکت دیگه هیچ فایل صوتی نمی تونم قرار بدم. یعنی اگه بخش صوتی این افکت در ترک 1 باشه هر فایل صوتی رو که بخوام وارد پروژه ام بکنم خودبخود وارد ترک 2 میشه و اصلا در ترک 1 نمیاد واین افکت یک ترک صوتی رو به خودش اختصاص میده.

و دوم اینکه اگر روی قسمت میانی از کارم در یک پروژه درون تایم لاین ( که مثلا مربوط به یک زمان و یا مکان خاصی از فیلم می باشد) کار افکت گذاری و تنظیم آهنگ رو انجام داده باشم و بخوام فقط این قسمت رو قفل کنم ( و نه کل ترک رو) تا بهم نریزه و بعد روی قسمت های ابتدا و انتهای پروژه ام کار کنم ، آیا این امکان وجود داره یا نه؟؟؟
یا باید از سکانس ها و ترکیب اونها برای زمان و مکان های مختلف فیلم استفاده کرد؟؟؟

ممنون

Hossein_nasa62
16-02-2009, 00:54
سلام
من دو تا مشکل موقع کار روی پروژه هام در پنجره ی تایم لاین دارم:

اول اینکه وقتی از افکت های آماده ی برنامه مثلا افکت universal counting leader در ابتدای کارم استفاده می کنم درپنجره ی تایم لاین ودر ترک صوتی این افکت دیگه هیچ فایل صوتی نمی تونم قرار بدم. یعنی اگه بخش صوتی این افکت در ترک 1 باشه هر فایل صوتی رو که بخوام وارد پروژه ام بکنم خودبخود وارد ترک 2 میشه و اصلا در ترک 1 نمیاد واین افکت یک ترک صوتی رو به خودش اختصاص میده.

و دوم اینکه اگر روی قسمت میانی از کارم در یک پروژه درون تایم لاین ( که مثلا مربوط به یک زمان و یا مکان خاصی از فیلم می باشد) کار افکت گذاری و تنظیم آهنگ رو انجام داده باشم و بخوام فقط این قسمت رو قفل کنم ( و نه کل ترک رو) تا بهم نریزه و بعد روی قسمت های ابتدا و انتهای پروژه ام کار کنم ، آیا این امکان وجود داره یا نه؟؟؟
یا باید از سکانس ها و ترکیب اونها برای زمان و مکان های مختلف فیلم استفاده کرد؟؟؟

ممنون

با سلام

در مورد سوال اولتون هيچ مشكلي از نظر تراك صوتي وجود نداره .شما به تعداد دلخواه ميتونيد تراك صوتي درج كنيد وفرقي نداره كه در تراك 1 قرار بگيره يا 2 ، فقط شما ميتونيد با كم كردن ولوم هر تراك ميزان تاثير گزاري اون رو كمتر كنيد

در مورد سوال دومتون بايد بگم احتياجي به قفل نيست
قفل وقتي استفاده مي شود كه شما تراكي هاي زيادي داشته باشين و اگر بخواهين درحين اعمال افكت بر روي تراك مورد نظر ، باعث نشود بطور اشتباه عملي را روي تراك ديگري انجام دهيد
در ضمن اگر بخواهيد فقط قسمت خاصي از فيلم يا صدا افكت اعمال گردد بايد آن قسمت ابتدا توسط ابزار برش بريده شود (ابتدا وانتها )
وسپس افكت مورد نظر را قرار دهيد در اينصورت فقط به يك ناحيه خاص تغييرات اعمال خواهد شد
بدون اينكه به محتواي فيلم ويا تراك موسيقي آسيبي وارد شود

موفق باشيد

rose25
16-02-2009, 12:14
ممنون. ولی شاید سوالم رو واضح مطرح نکردم.
در مورد سوال دومم منظورم اینه که می خواهم یه قسمت میانی از یک ترک (صوتی و ویدئویی با هم) رو که مربوط به یک زمان و یا مکان خاصی از فیلمه یه جوری بهم لینک بشن ( در واقع کل این قسمت میانی از ترک ویدئویی و صوتی بهم قفل بشه) تا وقتی مثلا روی قسمت های قبل وبعد این بخش کار می کنم و چیزی ازاونها کم و یا زیاد می کنم بتونم قسمت قفل شده رو بدون این که ( آهنگ اون کلیپ ها و یا تایتل های اون) بهم بریزه با هم جابجا ویا عقب و جلوببرم.
نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه.

Hossein_nasa62
17-02-2009, 12:13
ممنون. ولی شاید سوالم رو واضح مطرح نکردم.
در مورد سوال دومم منظورم اینه که می خواهم یه قسمت میانی از یک ترک (صوتی و ویدئویی با هم) رو که مربوط به یک زمان و یا مکان خاصی از فیلمه یه جوری بهم لینک بشن ( در واقع کل این قسمت میانی از ترک ویدئویی و صوتی بهم قفل بشه) تا وقتی مثلا روی قسمت های قبل وبعد این بخش کار می کنم و چیزی ازاونها کم و یا زیاد می کنم بتونم قسمت قفل شده رو بدون این که ( آهنگ اون کلیپ ها و یا تایتل های اون) بهم بریزه با هم جابجا ویا عقب و جلوببرم.
نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه.

سلام

فكر نكنم بشه اين كار رو كرد

چون قفل فقط مربوط به يك تراك صوتي يا ويديويي ميشه
تنها راه همونكاري كه گفتم بايد انجام دهيد
در مورد جابجايي ابزاري است كه بشه همه رو جابه جا كرد كه پروژه بهم نريزه ولي فكر نكنم بشه با اون قسمتي رو جابه جا كرد
موفق باشيد

masoudtr
17-02-2009, 13:08
اگه میخوای یک تکه قفل باشه باید اونو تو یکترک بگذاری بعد او ترک را قفل کنی و از اون ترک یک جای دیگه سکانس بگیری که به نظر من کار بی خودی است

Hossein_nasa62
17-02-2009, 22:08
اگه میخوای یک تکه قفل باشه باید اونو تو یکترک بگذاری بعد او ترک را قفل کنی و از اون ترک یک جای دیگه سکانس بگیری که به نظر من کار بی خودی است

دقيقا
بهترين كاري كه ميشه كرد همينه

rose25
18-02-2009, 01:18
ممنون از راهنمایی همه ی دوستان.