PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه omnia i900 با سونی اریکسون Xperia™ X1

صفحه ها : [1] 2

Amin.M.1986
14-02-2009, 17:42
با توجه به اينكه قيمت x1 كاهش زيادي داشته و گفتم شايد خيلي ها (مثل خودم) تو انتخاب بين اين دو تا دچار مشكل بشن اين تاپيك رو زدم تا همه تجربياتشون رو بگن واسه شروع من چند مورد رو ميگم.دوستان لطف كنن كامل كنن.

1-رزولوشن x1 بالاتر هست ولي اندازه صفحه x1 كوچكتره(امنيا3.2 ولي x1 سه اينج)
2- دوربین i900 پنج ولي ايكس وان 3.15
3-رم و رام بیشتر xperia تقريبا دوبرابر امنيا
4-داشتن كيبرد در x1 كه مزيت بزرگيه
5-حافظه داخلی بالاتر i900
6-باتري x1 دو برابر بيشتر از امنيا charge نگه ميداره.

VBYOFSKI
14-02-2009, 18:22
همچين تاپيكي قبلا بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amin.M.1986
14-02-2009, 18:42
همچين تاپيكي قبلا بود:

واي شرمندم:18: من خودم هم حدود 1 ماه پيش اين تاپيك رو خونده بودم ولي فراموشم شده بود . الان فكر ميكنم بد نباشه به علت تغيير قيمت ها و تجربيات جديدي كه دوستان بدست آوردن و اينكه كاربرهاي جديدي هم وارد اين بحث ها شدن و اون تاپيك قبلي هم از دور خارج شده دوباره مقايسه صورت بگيره ولي اگه دوستان نظرشون اين باشه كه تاپيك بسته بشه من حرفي ندارم :10:..

ali_MacBook_Apple
15-02-2009, 01:59
با توجه به اينكه قيمت x1 كاهش زيادي داشته و گفتم شايد خيلي ها (مثل خودم) تو انتخاب بين اين دو تا دچار مشكل بشن اين تاپيك رو زدم تا همه تجربياتشون رو بگن واسه شروع من چند مورد رو ميگم.دوستان لطف كنن كامل كنن.

1-رزولوشن x1 بالاتر هست ولي اندازه صفحه x1 كوچكتره(امنيا3.2 ولي x1 سه اينج)
2- دوربین i900 پنج ولي ايكس وان 3.15
3-رم و رام بیشتر xperia تقريبا دوبرابر امنيا
4-داشتن كيبرد در x1 كه مزيت بزرگيه
5-حافظه داخلی بالاتر i900
6-باتري x1 دو برابر بيشتر از امنيا charge نگه ميداره.

به موارد صحیحی اشاره کردی ، بجز مورد آخر ، به گفته دارندگان اکسپریا ، میانگین دو روزی یک بار شارژ می کنن ، من با استفاده زیاد در مدت همین دو روز شارژ می کنم ، اما اکثراً بعد از سه روز شارژ می کنم ، حتی یک بار 5 روز گوشیم رو شارژ نکردم ، پس چجوری اکسپریا دو برابر نگه می داره ؟
به نظر من در حالت بد بینانه برابرن.
موشن سنسود امنیا رو هم جا انداختی که ضعف بزرگ اکسپریاست.
اما در کل بهتره تاپیک بسته بشه ، آخه قبلاً زیاد بحث شده و هیچ نتیجه ای هم گرفته نشده ، باید ببینی سلیقه خودت چیه و چه چیزایی بیشتر واست اهمیت داره و خودت در نهایت یه جمع بندی بکنی.

hesamkowsar
15-02-2009, 09:31
به موارد صحیحی اشاره کردی ، بجز مورد آخر ، به گفته دارندگان اکسپریا ، میانگین دو روزی یک بار شارژ می کنن ، من با استفاده زیاد در مدت همین دو روز شارژ می کنم ، اما اکثراً بعد از سه روز شارژ می کنم ، حتی یک بار 5 روز گوشیم رو شارژ نکردم ، پس چجوری اکسپریا دو برابر نگه می داره ؟
اما در کل بهتره تاپیک بسته بشه ، آخه قبلاً زیاد بحث شده و هیچ نتیجه ای هم گرفته نشده ، باید ببینی سلیقه خودت چیه و چه چیزایی بیشتر واست اهمیت داره و خودت در نهایت یه جمع بندی بکنی.

2روز یه بار در صورتی که 24 ساعته باهاش ور بریم.من خودم همش دارم باهاش ور میرم تا 100% چیزایی که داره رو پیدا کنم.در این حالت 2 روز میمونه.نورشم از اتوماتیک برداشتم رو 100% هست.چون با صفحه تاریک حال نمیکنم:20:

Amin.M.1986
15-02-2009, 13:17

علي جون دمت گرم كه انقدر كمك ميكني ولي من در مورد شار‍‍‍ز با توجه به سايت gsmarena گفتم شما ميتوني از اونجا ببيني ديگه اينكه متوجه نميشم كه بايد با توجه به نياز انتخاب كرد يعني چي ؟ من بيشتر واسه يادگيري زبان پاكت رو لازم دارم يعني اولويت اول واسم نرم افزار هايي مثل ديكشنري و فلش كارته.. وديگه اينكه سال 4 مهندسيم و خوره كامپيوتر هم هستم. ويرايش آفيس و كد هم تا حدي لازمم ميشه. عشق فيلم و موسيقيم هستم. يه سري نرم افزار كاربردي مثل ماشين حساب و ......... هم كه لازممه.تا حدي هم اينترنت ولي نه زياد در حد مسنجر و گاهي سايت باز كردن ولي خوب اينترنت هم مهمه. پي دي اف هم گاهي اوقات مجبورم رو پاكت باز كنم. به نظر شما امنيا واسم بهتره يا اكسپريا.. من واقعا خودم نميدونم:11:

Hamid..God
15-02-2009, 14:30
علي جون دمت گرم كه انقدر كمك ميكني ولي من در مورد شار‍‍‍ز با توجه به سايت gsmarena گفتم شما ميتوني از اونجا ببيني ديگه اينكه متوجه نميشم كه بايد با توجه به نياز انتخاب كرد يعني چي ؟ من بيشتر واسه يادگيري زبان پاكت رو لازم دارم يعني اولويت اول واسم نرم افزار هايي مثل ديكشنري و فلش كارته.. وديگه اينكه سال 4 مهندسيم و خوره كامپيوتر هم هستم. ويرايش آفيس و كد هم تا حدي لازمم ميشه. عشق فيلم و موسيقيم هستم. يه سري نرم افزار كاربردي مثل ماشين حساب و ......... هم كه لازممه.تا حدي هم اينترنت ولي نه زياد در حد مسنجر و گاهي سايت باز كردن ولي خوب اينترنت هم مهمه. پي دي اف هم گاهي اوقات مجبورم رو پاكت باز كنم. به نظر شما امنيا واسم بهتره يا اكسپريا.. من واقعا خودم نميدونم:11:

باسه اکسپریا یه ماشین حساب هست که قابلیت رسم نمودارم داره

اگه خیلی به ماشین حساب حرفه ای نیاز داری

ali_MacBook_Apple
15-02-2009, 15:10
2روز یه بار در صورتی که 24 ساعته باهاش ور بریم.من خودم همش دارم باهاش ور میرم تا 100% چیزایی که داره رو پیدا کنم.در این حالت 2 روز میمونه.نورشم از اتوماتیک برداشتم رو 100% هست.چون با صفحه تاریک حال نمیکنم:20:

البته منم گفتم که ، اگه زیاد باهاش ور برم ، مثلاً آهنگ زیاد گوشی کنم و فیلم زیاد ببینم بعد از دو روز.
البته روی نور اتوماتیک جوری تنظیم میشه که هرگز صفحه تاریک نشه.
اما کلاً من فکر نمی کنم از نظر باتری خیلی تفاوت کنن.

ali_MacBook_Apple
15-02-2009, 15:25

دوست من سایت GSMarena احتمالاً زمانی رو تست کرده که هنوز آپدیت جدید نیومده ، آره اون موقع شازژ امنیا مشکل داشت و هر روز باید شارژ می شد ، اما این مشکل الان برطرف شده و با حداکثر کار بعد از دو روز نیاز به شارژ داره.
کارایی که گفتی رو چون هر دو گوشی ویندوزن به نحو احسن انجام می دن ، هر دو آفیس ویرایش می کنن ، پی دی اف نشون می دن ، انواع نرم افزارهای ویندوز موبایل هم روشون نصب می شه.
یک پکیج باحال هم اومده که به ماشین حساب امنیا اضافه می شه ، وقتی ماشین حساب رو باز می کنی ، یه ماشین حساب معمولی جلوته ، اما تا برش گردونی با موشن سنسور صفحه برگردونده می شه و تبدیل میشه به یه ماشین حساب مهندسی ، که من خیلی باهاش حال کردم.
من به شخصه فیلم و موسیقی برام خیلی مهمه ، مثل خودت ، برای همین بخاطر صفحه بزرگتر امنیا و 16GB حافظه جانبیش و حالت Divix ساپورتش ، امنیا رو انخاب کردم چون حس کردم توی این زمینه قویتره.
اینترنتم که باید گفت هر دو گوشی در یک سطحن ، چون هر دو هم از اپرا موبایل پشتیبانی می کنن هم از انواع وسایل ارتباطی مثل WiFi.
مطمئن باش با هیچ کدوم از این دو گوشی از نظر نرم افزاری به مشکل بر نمی خوری ، چون فکر نمی کنم برای هیچ سیستم عاملی به اندازه ویندوزموبایل نرم افزارای مختلف اومده باشه.
اینکه میگم ببینی نیازات چیه ، منظورم اینه که ببینی چه امکاناتی بیشتر به کارت میاد.
مثلاً اگه کیبرد برات ضروریه ، دور امنیا خط بکش ، اگه سبکتر و باریکتر بودن مهمتر امنیا ...
خلاصه باید کامل امکانات دو گوشی رو ببینی ، البته توی سرعت هم امنیا سی پی یوش بالاتره و باید گفت سریعتره ، اما رم و رام اکسپریا بالاتره ...
دیگه باید ببینی کدوم مهمترن...:46:

Mah12
15-02-2009, 18:13
اینطور که از حرفای شما برمیاد فکر کنم اکسپریا واسه شما بهتره بیشتر به خاطر کیبرد میگم. بخصوص که دوربین تو اولویتهای شما نیست در بیشتر گزینه ها اکسپریا گزینه مناسبتریه، بخصوص واسه pdf که رزولوشن مهمه، واسه فیلم هم تو Gsmarena گفته خیلی پرقدرته تا 1500kbps بیتریت رو راحت اجرا میکنه، توی هدفون هم صدای خیلی خوبی داره بهتر از آیپاد تاچ. کلآ انتخاب سختی با توجه به نیازهات نداری، اگه دوست داشتی یه چیزی بگیری که هم دوربینش خوب باشه هم صداش بلند باشه ( تو بلندگو) در ضمن پاکت پیسی باشه i900 بهترین گزینست.
سپاسگذارم

ali_MacBook_Apple
16-02-2009, 15:09
البته برای دیدن فیلم که مسئولین سازنده CorePlayer گفتن بهترین گوشی برای پخش فیلم امنیاست ، بخاطر سایز صفحش که با سایزهای جدید فیلم بهترین همخونی رو داره و کلاً سایز غیر متعارف صفحه امنیا بیشتر بخاطر پخش فیلم طراحی شده .

Amin.M.1986
17-02-2009, 15:02
آيا امنيا غير از دوربين برتري ديگه اي نسبت به اكسپريا داره؟

xxl2005
17-02-2009, 15:33
آيا امنيا غير از دوربين برتري ديگه اي نسبت به اكسپريا داره؟

مموری همراه بیشتر
شتاب سنج
قیمت ارزان تر
یکم هم صداش بلند تره , البته کیفیتش یکم کمتره و در عوض صداش بلند تره

landscape
17-02-2009, 15:33
كيفيت صدا در پخش موزيك در مورد اين دو گوشي چه جوريه؟؟؟و كيفيت صداي زنگش؟؟؟

ali_MacBook_Apple
17-02-2009, 15:40
مموری همراه بیشتر
شتاب سنج
قیمت ارزان تر
یکم هم صداش بلند تره , البته کیفیتش یکم کمتره و در عوض صداش بلند تره

بهتره که صفحه بزرگتر و سی پی یو قویتر هم اضافه بشه ، چون واسه خیلیا مهمه .
البته کمتر بودم کیفیت صدا رو هم خیلی قبول ندارم ، چون تو پخش صداشون تفاوت کیفیتی ندیدم ، چه با اسپیکر چه با هدفون. خصوصاً که امنیا از سیستم جدید Samsung Digitam Auodio هم استفاده می کنه که کارش بالا بردن کیفیته.

xxl2005
17-02-2009, 15:56
بهتره که صفحه بزرگتر و سی پی یو قویتر هم اضافه بشه ، چون واسه خیلیا مهمه .
البته کمتر بودم کیفیت صدا رو هم خیلی قبول ندارم ، چون تو پخش صداشون تفاوت کیفیتی ندیدم ، چه با اسپیکر چه با هدفون. خصوصاً که امنیا از سیستم جدید Samsung Digitam Auodio هم استفاده می کنه که کارش بالا بردن کیفیته.

در مورد بزرگی صفحه موافقم , اینو یادم رفت !!!

اما سی پی یو نه , چون درسته که MHz بالاتری داره ولی X1 نوع جدید تری از CPU رو داره و در ضمن کارت گرافیک با رم 128 داره که حداقل از سرعت بیشتر نباشه برابر هست ! اگر هم اشتباه نکنم سی پی یو X1 دو هسته ای یا یک چیزی تو این مایه ها است , زیاد به این اعداد MHz دقیت نکنید تو کامپیوتر هم همین طوریه و غیر از این عدد موارد دیگه ای هم مهمه که معمولا توی مشخصات اصلی گفته نمیشه و باید به نوع و خانواده ی CPU مراجعه کرد تا متوجه شد .

در مورد کیفیک هم در تاپیک X1 گفتم , این نظر شخصی بنده نیست که کیفیت بالا تره یا نه این رو تست هایی که با دستگاه گرفتن میگه و جداولش هم اونجا گذاشتم . من هم نگفتم که امنیا کیفیتش بده , هر دو کیفیک بالایی دارن و در حد خیلی خوب هست اما ماله X1 کمی بهتر بوده خصوصا در هندزفری !!!

Mah12
17-02-2009, 16:04
شما چطور سریعتر بودن cpu رو قبول دارید اما با کیفیت بودن صداش رو که GSMArena با مدرک گذاشته قبول ندارید؟
البته ممکنه یه نفر گوشهاش فرکانس بیشتری دریافت کنه به همین دلیل کیفیت رو بیشتر و بهتر بشنوه اما سایت GSMArena این کار رو با دستگاه ثبت فرکانس انجام داده و گفته حتی از آیپاد تاچ هم در هدفون بیشتره.

Speakerphone test Voice, dB Pink noise/ Music, dB Ringing phone, dB Overall score
Apple iPhone 3G 66.1 62.1 71.7 Below Average
LG KC910 Renoir 69.7 64.7 70.9 Average
Samsung i900 Omnia 70,2 64,8 75,2 Good
HTC Touch Pro 74,9 69,7 73,7 Good
Sony Ericsson XPERIA X1 75.5 66.6 82.7 Very Good
HTC Touch HD 77.7 73.7 76.7 Excellent

اینم آدرسش

سپاس

Mah12
17-02-2009, 16:04
شما چطور سریعتر بودن cpu رو قبول دارید اما با کیفیت بودن صداش رو که GSMArena با مدرک گذاشته قبول ندارید؟
البته ممکنه یه نفر گوشهاش فرکانس بیشتری دریافت کنه به همین دلیل کیفیت رو بیشتر و بهتر بشنوه اما سایت GSMArena این کار رو با دستگاه ثبت فرکانس انجام داده و گفته حتی از آیپاد تاچ هم در هدفون بیشتره.

Speakerphone test Voice, dB Pink noise/ Music, dB Ringing phone, dB Overall score
Apple iPhone 3G 66.1 62.1 71.7 Below Average
LG KC910 Renoir 69.7 64.7 70.9 Average
Samsung i900 Omnia 70,2 64,8 75,2 Good
HTC Touch Pro 74,9 69,7 73,7 Good
Sony Ericsson XPERIA X1 75.5 66.6 82.7 Very Good
HTC Touch HD 77.7 73.7 76.7 Excellent

اینم آدرسش

سپاس

hesamkowsar
17-02-2009, 23:29

کیفیت بلنگوی روی گوشی کیفیت بالا ولی صدای کم(البته استاندارد).ولی در هدفون کیفیت عالی...از واکمن سری a800 سونی کیفیتش بالا تره.bass عالی داره:40: i love it

ali_MacBook_Apple
18-02-2009, 01:24
در مورد بزرگی صفحه موافقم , اینو یادم رفت !!!

اما سی پی یو نه , چون درسته که MHz بالاتری داره ولی X1 نوع جدید تری از CPU رو داره و در ضمن کارت گرافیک با رم 128 داره که حداقل از سرعت بیشتر نباشه برابر هست ! اگر هم اشتباه نکنم سی پی یو X1 دو هسته ای یا یک چیزی تو این مایه ها است , زیاد به این اعداد MHz دقیت نکنید تو کامپیوتر هم همین طوریه و غیر از این عدد موارد دیگه ای هم مهمه که معمولا توی مشخصات اصلی گفته نمیشه و باید به نوع و خانواده ی CPU مراجعه کرد تا متوجه شد .

در مورد کیفیک هم در تاپیک X1 گفتم , این نظر شخصی بنده نیست که کیفیت بالا تره یا نه این رو تست هایی که با دستگاه گرفتن میگه و جداولش هم اونجا گذاشتم . من هم نگفتم که امنیا کیفیتش بده , هر دو کیفیک بالایی دارن و در حد خیلی خوب هست اما ماله X1 کمی بهتر بوده خصوصا در هندزفری !!!

دوست من MHz بالاتر امنیا رو در نظر نگیریم ، تست مایکروسافت هم در نظر نگیریم ، بنچ مارکهای ارائه شده که سی پی یو امنیا رو هم بالاتر گفته در نظر نگیریم ، کارد کرد خودم که به عینه دیدم امنیا سریعتر نرم افزارها رو اجرا می کنه در نظر نگیریم... اونوقت چی می مونه که در نظر بگیریم ؟
من نمی دونم چرا شما اصرار دارید که سی پی یو اکسپریا قویتره ، در حالی که به شکل فاحشی پایینتره ، درضمن گرافیک چه ربطی به سرعت و سی پی یو داره ؟
اکسپریا وقتی می خواد تصویرش لند اسکیپ بشه جونش در میاد ، اما امنیا با سرعت تمام بدون هیچ کندی لند اسکیپ می شه ، بازم می گی سی پی یو اکسپریا قویتره ؟
درضمن امنیا تا جایی که من می دونم از دو سی پی یو 312 مارول استفاده می کنه ، که هم جدیدتره هم دو هسته ای...
بحث کیفیت صدا هم اونقدری تفاوت نیست که بخایم راجع بهش بحث کنیم ، منم نظر شخصیم و چیزی که دیدم رو گفتم نه نظر دیگران.

D_z_z
18-02-2009, 02:33
صدای امنیا رو میشه به راحتی 2 برابر کرد!! در حالت عادی هم صداش بد نیستت زیاد!

Amin.M.1986
18-02-2009, 11:38
این سوالات رو کسی میتونه جواب بده؟

1-آیا میشه بدون قلم با امنیا راحت تایپ کرد یعنی میشه فقط با انگشت باهاش کار کرد؟ چون از دیکشنری زیاد استفاده میکنم واسم خیلی مهمه
2-حساسیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره. منظورم حساسیت تاچ هست؟
3-آیا رزولوشن بالاتر اکسپریا در کارکرد هم تفاوت خودش رو نشون میده؟
4-کیفیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره؟ میدونم اکسپریا بالاتره ولی میخوام بدونم در عمل هم نشون میده؟
5-آیا 0.2 اینچ بزرگتر بودن امنیا ارزش داره که آدم به خاطرش از اکسپریا صرف نظر کنه؟
6-من نمیدونم با توجه به قریتر بودن سی پی یو در امنیا ولی بیشتر بودن حافظه رم و رام در اکسپریا کدوم این موارد مهم تر هست و کدوم در آینده بیشتر آدم رو دچار مشکل میکنه چون من هر کدوم رو بگیرم تا 2 سال دیکه عوض نمیکنم و همون دستمه؟
7- آیا نداشتن شتاب سنج اکسپریا مهمه حالا اگه شتاب سنج نباشه چی میشه مثلا؟
8-آیا با اکسپریا هم میشه راحت فیلم دی؟د به خاطر ال سی دی کوچکترش

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11::11::11:
با اطمینان میگم اگه ای موارد بررسی بشه همه چیز روشن میشه حیف که همه بچه های فعال انجمن تو این تاپیک شرکت نکردن:13:

hesamkowsar
18-02-2009, 11:56

1-آیا میشه بدون قلم با امنیا راحت تایپ کرد یعنی میشه فقط با انگشت باهاش کار کرد؟ چون از دیکشنری زیاد استفاده میکنم واسم خیلی مهمه
4-کیفیت صفحه این دو گوشی در مقایسه با هم چطوره؟ میدونم اکسپریا بالاتره ولی میخوام بدونم در عمل هم نشون میده؟
5-آیا 0.2 اینچ بزرگتر بودن امنیا ارزش داره که آدم به خاطرش از اکسپریا صرف نظر کنه؟
6-من نمیدونم با توجه به قریتر بودن سی پی یو در امنیا ولی بیشتر بودن حافظه رم و رام در اکسپریا کدوم این موارد مهم تر هست و کدوم در آینده بیشتر آدم رو دچار مشکل میکنه چون من هر کدوم رو بگیرم تا 2 سال دیکه عوض نمیکنم و همون دستمه؟

با اطمینان میگم اگه ای موارد بررسی بشه همه چیز روشن میشه حیف که همه بچه های فعال انجمن تو این تاپیک شرکت نکردن:13:

دوست عزیز من سوالات مربوط به اکسپریا رو میدونم و جواب میدم
3.رزولوشن صفحه اکسپریا در نشان دادن عکس های با کیفیت و مخصوصآ نمایش فیلم مشخص میشه...
5.نه 0.2 اینچ فرقی نمیکنه...اگه صفحه 3.5 داشت چرا فرق میکرد
6.اگر هر کدوم رو بگیری طوری طراحی شدن که 1 سال دیگه جفتشون یه گوشی میدن بیرون که مجبور میشی عوض کنی.این قانون دنیای الکترونیکیه...ولی جفتشون تا 2 سال نرمال ساپرتت میکنن:20:
7.فقط صفحه رو میچرخونی تصویر نمیچرخه...!و بازی هایی که با شتاب سنجه نمیتونی بازی کنی
8.بله میشه.اونم خیلی خوب.با کیفیت بالا و فریم ریت 30 و بیتریت 1200 و بیتریت صدا تا 320 کیلو بیت در ثانیه و رزولوشن 800*480...من خودم تا الان 4 تا فیلم کامل دیدم...خیلی حال داد..البته هدفون بزاری بعده نیم ساعت اصلا نمیفهمی داری تو مانیتور 3 اینچی فیلم میبینی:8:

Masih60
18-02-2009, 13:28
1- رزولوشن مافوق تصور Xperia، کوچکترین detail ها رو با بالاترین کیفیت نشون میده در حالی که توی اومنیا هم صفحه بزرگتره و هم رزولوشن کمتر که باعث میشه تصویر به کیفیت تصویر Xperia نباشه. اما این بررسی منوط به قبل از استفاده هست! شما موقع استفاده متوجه موارد دیگه ای میشی. به عنوان مثال موقع نمایش فیلمها، و موقع نمایش یه صحنه انفجار شما نیاز به دیدن detail زیادی نداری (هرچند این detail بهتر باعث بهتر دیده شدن فیلم میشه) اما نکته قابل توجه در مورد Xperia، تعداد رنگ پشتیبانی شده این گوشی هست که بسیار پایینتر از اومنیا هست (یک چهارم تقریبا!). 65K به 256K که تفاوت قابل ملاحظه ای هست. اگر Xperia رنگ بیشتری رو ساپورت میکرد شما میتونستی رزولوشنش رو به عنوان یه نقطه قوت بسیار قابل حساب در مقابل اومنیا حساب کنی اما با این تعداد رنگ پایین درست مثل این میمونه که شما باید از بین یک تصویر سیاه و سفید با detail بالا و یک تصویری با detail پایینتر ولی رنگی یکی رو انتخاب کنی. حالا به نظرت کدوم به چشمت زیباتر میاد؟ رنگی یا سیاه و سفید؟

2- به صرف گفتن اینکه دوربین 5 مگاپیکسل هست و اون یکی 3.2 مگاپیکسل نمیشه به قدرت یا ضعف یه گوشی پی برد. درسته که اومنیا از لحاظ کیفیت عکسبرداری از Xperia بالاتره ولی این تنها نصف قضیه هست. بقیه اش برمیگرده به امکانات فوق العاده عکس برداری در اومنیا که به جرات میتونم بگم شما در هیچ گوشی دیگه ای (و حتی در بسیاری از دوربین های عکاسی دیجیتالی هم نمیتونید پیدا کنید)، جایی که نزدیک به 10 تا 20 حالت مختلف عکاسی از هر عکاس مبتدی یه عکاس نیمه حرفه ای میسازه.

3- شما اگر مدتی از گوشیهای ویندوز موبایل استفاده کنید، خواهید دید که از یک تعداد محدودی نرم افزار بیشتر استفاده نمیکنید (شاید حداکثر 10 یا 15 تا). برای همین فضای خیلی زیاد هم کاربرد چندانی براتون نخواهد داشت. بخصوص وقتیکه بدونید اومنیا مجهز به سیستمی هست که بصورت اتوماتیک تشخیص میده که کدوم نرم افزارها نیاز به نصب در حافظه اصلی دارند و کدومها نیاز به نصب در My Storage. برای همین با خیال راحت میتونید تمام نرم افزارها رو توی My Storage نصب کنید.
به عنوان مثال زمانی که من تازه گوشی رو گرفته بودم و مرتب نرم افزارهای جدید رو نصب میکردم زمانی رسیده بود که نزدیک به 40 نرم افزار روی گوشیم نصب کرده بودم ولی فقط 10 مگابایت از فضای داخلی گوشیم پر شده بود.

4- بدترین مزیت Xperia!!! داشتن کیبرد برای Xperia منجر به اضافه شدن وزن فوق العاده زیاد و ابعاد بزرگتر شده. در حالیکه صفحه کاملا لمسی اومنیا که به نظر من بعد از آیفون و F480 بهترین صفحه لمسی جهان در حال حاضر هست نیاز شما رو حتی به قلم کاملا برطرف میکنه. واقعا به نظر من کیبرد برای گوشیهای ویندوز موبایل یک چیز اضافه هست. مخصوصا اگر لمسی باشند.

5- فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی DIVX محروم میکنه! و هیچ وقت نمیتونید لذت گوش کردن به موزیکها و فیلمهای دلخواهتون رو اونطوری که توی اومنیا هست بچشید. البته روی این نکته هم تاکید میکنم که نه اومنیا و نه Xperia هیچ کدوم به عنوان موزیک فون ارائه نشدند! ولی اومنیا به غیر از صداش در بقیه زمینه ها هیچ چیزی از یک موزیک فون کم نداره و صداش هم از نظر GSMArena در حد Good توصیف شده.

6- شما اصلا به موارد نوشته شده توی سایتها در زمینه باطری نمیتونی دقت کنی. این مقادیری که برای عمر باطری نوشته میشه غالبا تحت شرایط خاص بدست میاد. حتی موارد نوشته شده در مورد اومنیا هم از واقعیت بیرونی به دور هست. ولی میتونی به مشخصات فنی باطری هر دو دستگاه دقت کنی. اومنیا 1440 و Xperia 1500 هستند که مشخصا Xperia بالاتر قرار داره هرچند باطری قوی داشتن هم ملاکی برای خوب نگه داشتن شارژ نیست بلکه نرم افزارهای نصب شده بر روی گوشی، رام گوشی و نرم افزارهای مدیریت شارژ هستند که میزان مصرف شارژ رو تعیین میکنند. در این زمینه اومنیا در بهترین حالتش و با بیشترین مصرفش (به غیر از Wifi) حدودا تا سه الی چهار روز میتونه شارژ رو نگه داره. در مورد Xperia و مصرف باطریش چون اطلاعی ندارم اظهار نظر نمیکنم.

امیدوارم مفید بوده باشه!

hesamkowsar
18-02-2009, 14:19
اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65K و 256K درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.
بعد یه سوال masih60...شما اکسپریا و امینا رو کنار هم مقایسه کردید یا از رو مشخصات میگید؟چون اول پست گفتید رنگها یک چهارم امینا هست...هر کس ببینه میگه 3 تا 4 برابر بیشتر از امیناست...تو مشخصات iphone هم کیفیت تصویرو 16 مگ نوشته اما...ببین...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و یه موضوع دیگه...اکسپریا فیلم و غیره را 2 برابر امینا میتونه پخش کنه.در حالی که بیتریت 750 برای یه فیلم کامل و 100 برای کلیپ کوتاه کانورت شد امینا با لگ پخش میکرد و اکسپریا 1200 برای فیلم کامل و 1500 برای فیلم کوتاه رو به راحتی پخش میکرد.به زودی یه عکس مشترک رو دو گوشی امینا و اکسپریا میزارم و ازشون با یه دوربین حرفه ای عکس میگشرم که ببینید کیفیت 4/1 یا 4 برابر...تازه نور صفحه جفتشونم رو 100 بزاری امینا انگار رو 80 .بک لایت اکسپریام قوی تره.

ali_MacBook_Apple
18-02-2009, 16:20

۱- بله . بخاطر فن آوری تاچ ویز امنیا کاملاْ از قلم بینیاز شده و برای همین جای قلم نداره.
۲- مال اکسپریا رو تست نکردم اما مال امنبا جزو بهترینهاست.
۳- در کار کرد خیر و اما توی بعضی عکسها شاید.
۴- همون جواب مورد۳
۵- اگه تو کار فیلم دیدن باشی . آره خیلیم ارزش داره. شاید ۲.۰ اینج کم به نظر بیاد . اما ما راجع به گوشی صحبت می کنیم نه کامپیتر و برای گوشی ۲.۰ اینج خیلی هم کم نیست.
۶- کمتر بودن رم و رام امنیا تاثیری توی کارکرد نداره . اما اکسپریا به وضوح گوشیه کندیه و کمتر بودن سرعتشو با ۲ دقیقه کار کردن متوجه می شی. خصوصاْ موقع اجرای xpanel و لند اسکیپ شدن.
۷- با توجه به عرضه شدن برنامه و باریهایی برای شتاب سنج که هر روز هم بیشتر می شن . به زودی نداشتن شتاب سنج تبدیل میشه به یه ضعف بزرگ.
۸- با هر گوشی می شه فیلم دید . اما خب مصلمه که برای فیلم دیدن امنیا خیلی بهتره . چون هم صفحش بزرگتره و هم استاندارد فیلمه . هم کدکت های Divix داره که به راحتی می شه با تاچ پلیر یا مدیا پلیر بدون نیاز به هیچ نرم افزاری فیلمهای Divix رو نگاه کنی. همچنین بخاطر حافظه ۱۶ گیگا بایتیش به راحتی می تونی هر چند تا که می خوای فیلم Divix با هر حجمی بریزی روش و ببینی.

ali_MacBook_Apple
18-02-2009, 16:24
اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65k و 256k درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.
بعد یه سوال masih60...شما اکسپریا و امینا رو کنار هم مقایسه کردید یا از رو مشخصات میگید؟چون اول پست گفتید رنگها یک چهارم امینا هست...هر کس ببینه میگه 3 تا 4 برابر بیشتر از امیناست...تو مشخصات iphone هم کیفیت تصویرو 16 مگ نوشته اما...ببین...

و یه موضوع دیگه...اکسپریا فیلم و غیره را 2 برابر امینا میتونه پخش کنه.در حالی که بیتریت 750 برای یه فیلم کامل و 100 برای کلیپ کوتاه کانورت شد امینا با لگ پخش میکرد و اکسپریا 1200 برای فیلم کامل و 1500 برای فیلم کوتاه رو به راحتی پخش میکرد.به زودی یه عکس مشترک رو دو گوشی امینا و اکسپریا میزارم و ازشون با یه دوربین حرفه ای عکس میگشرم که ببینید کیفیت 4/1 یا 4 برابر...تازه نور صفحه جفتشونم رو 100 بزاری امینا انگار رو 80 .بک لایت اکسپریام قوی تره.

البته توی عکسهایی که گذاشتید به وضوح می شه فهمید که کیفیت عکس آیفون از همه بالاتره . بعدش هم n 95 بعد اکسپریا...
فقط نور صفحه اکسپریا رو بیشتر کردن که جور دیگه ای به نظر بیاد.
کاملاْ هم مشخصه که توی صفحه آیفون نور انداختن که بی کیفیت به نظر برسه . اما با این حال هم کیفیت بالایی داره.

Mah12
18-02-2009, 18:03
البته توی عکسهایی که گذاشتید به وضوح می شه فهمید که کیفیت عکس آیفون از همه بالاتره . بعدش هم n 95 بعد اکسپریا...
فقط نور صفحه اکسپریا رو بیشتر کردن که جور دیگه ای به نظر بیاد.
کاملاْ هم مشخصه که توی صفحه آیفون نور انداختن که بی کیفیت به نظر برسه . اما با این حال هم کیفیت بالایی داره.

شما یا نمیدونی شرایط آزمایش این نمایش عکس چطوره یا زیادی شکاکی ، در هنگام انجام این آزمایش نور هر 3 دستگاه روی 100% قرار داده شده. صاحب هر 3 تا دستگاه هم یکیه و رو هیچکدوم تعصب نداره.
در ضمن حالا LCD امنیا 256000 رنگه مگه ویندوز ازش ساپورت میکنه؟ پس همون 65000 نشون میده چرا الکی روی چیزی که هیچ فایده ای نداره تآکید میکنید؟

در ضمن کی گفته که رزولوشن بالاتر خودشو نشون نمیده؟ برید یه فایل pdf باز کنید وقتی مجبور شدی 100 بار چپ و راستش کنی تا صفحه رو بخونی متوجه فایدش میشی.

شما ها (منظور هر کسی که داره بجای مشاوره انگار داره جنسشو میفروشه هستم) بهتر مشاوره ندید آقا امین شما هم بهتره بری تو سایتای خارجی بررسی هر 2 گوشی رو بخونی خودت تصمیم بگیری اینجوری فقط گمراه میشی.
سپاسگذارم

xxl2005
18-02-2009, 19:15
من فقط یک چیز رو توضیح بدم که با چشم غیر مسلح تشخیص بین 65 هزار رنگ 256 هزار رنگ و 16 میلیون رنگ خیلی مشکله یعنی اگر رزلیشن , سایز صفحه , نوع عکس , روشنایی و درخشندگی و ... با هم برابر باشه و فقط تعداد رنگ ها فرق کنه با چشم غیر مسلح تشخیصش خیلی سخت و تا حدودی غیر ممکنه !!! البته در موارد استثنایی هم ممکنه تشخیصش راحتر تر بشه ولی در کل سخته و مهم سایز صفحه ( کوچتر بشه فشردگی میره بالا ) و رزولیش هست . این مطلب هم ربطی به موبایل و ppc نداره و یک مطلب کلی هست و گفته من هم نیست و یک مطلب علمی هست !!!

Masih60
18-02-2009, 20:02
اگر رنگهاشو کنار هم ببینی امینا در کنار اکس پریا سیاه سفیده.65K و 256K درسته.اما کیفیت واقعیی شو دیدم.اونم یه عکس در دو گوشی...اکسپریا رنگهارو زنده تر نشون میده.مخصوصآ سبز زرد ابی قرمز...اما امینا همون عکسو با رنگ های بی حال نشون میده.

دوست عزیز،
قبل از اینکه جواب شما رو بدم بگم که بنده هیچ تعصبی نه روی اومنیا (گوشی خودم) و نه روی برند سامسونگ ندارم! تعصب من فقط روی یه چیز هست و اون هم تکنولوژی برتره! برای همین اگر واقعا به این نتیجه رسیده باشم که واقعا یک گوشی برتری بر گوشی دیگه داره بدون تردید خواهم گفت!
در جواب سوال شما باید بگم، خیر! بنده این دو گوشی رو در کنار هم مقایسه نکردم و حرف شما رو هم قبول دارم که در تست از نزدیک واقعیات خیلی تغییر میکنه (همونطور که در مورد باطری خودم گفتم) اما حالا که شما قصد مقایسه کردن دارید بنده هم با کمال میل این مقایسه رو انجام میدم تا ببینم اگر دارم اشتباه میکنم متوجه اشتباهم بشم چرا که یکی از بهترین دوستان من در حال حاضر بین Xperia و اومنیا دو دل هست و برای کمک به شناخت بهتر اون هم که شده سعی میکنم اطلاعاتم رو در زمینه Xperia بالاتر ببرم...
حرف شما رو در مورد پخش فیلم به هیچ عنوان قبول ندارم. بنده که خودم آرشیو فیلم و ویدئو دارم تا بحال نشده که چیزی روی این گوشی بریزم و با لگ پخش کنه. جالب اینکه رزولوشن لب تاپ من در حال حاضر روی 800*1280 تنظیم شده و فیلمهایی من دارم که وقتی Full Screen میکنم، بجای اینکه بزرگتر بشه، کوچیکتر میشه (فکر کنم حدودی دستت اومده باشه که چه رزولوشن و به تبع اون بیت ریت وحشتناکی دارن!) با این حال روی این گوشی بغیر از 10 ثانیه اولش بقیه اش درست میشه که اون هم فکر کنم بخاطر لود شدن برنامه در حافظه باشه. شاهد این حرف من هم مقایسه زیر هست:

در مورد تصاویری هم که گذاشتی بنده به هیچ عنوان نه این تصاویر و نه تصاویری از این دست رو قبول ندارم! الان دو نمونه از مثالهاش رو خدمتتون عرض میکنم:
من خودم با ادمین یکی از این سایتهای خارجی که حرف میزدم (Private) خیلی راحت میگفت ما براحتی شرایط تست رو نابرابر میگیریم تا گوشی که مدنظر خودمون هست امتیاز خاصی رو کسب کنه.
و نمونه دیگه اش هم تست اخیر شرکت معظم مایکروسافت برای رده بندی گوشیهای برتر سه ماهه نخست 2009 بود که به راحتی و با دلایلی بسیار ساده لوحانه و فقط به خاطر حل مشکلاتی که با HTC داشتند، گوشیهای بیخود HTC رو بالاتر از اومنیا و Xperia قرار دادند. این مطلب رو هم یکی از مهندسین ایرانی مایکروسافت به من گفت که از دوستان نزدیکم هست.
اگر قرار به مقایسه های اینچنینی بود بنده به راحتی ده ها مقایسه رو که در سایتهای معتبری مثل GSMarena و Modaco قرار داره رو میتونستم اینجا بیارم.
شما اگر خودت یه تست بذاری اینجا بنده خیلی بیشتر قبول میکنم تا تستی رو که سایتهای دیگه میذارن این رو گفتم که بدونی بدون هیچ غرض ورزی دارم حرفم رو میزنم.

و در پایان یه سوال مهم! به نظرت چرا همه جا اومنیا رو با HTC مقایسه میکنن نه با Xperia؟ شاید دلیلش این باشه که همه منچستر رو با چلسی مقایسه میکنن نه با وادفورد!! (مثال یه مقدار اگزجره بود واسه اینکه منظورم رو بهتر درک کنی).

Masih60
18-02-2009, 20:12
شما یا نمیدونی شرایط آزمایش این نمایش عکس چطوره یا زیادی شکاکی ، در هنگام انجام این آزمایش نور هر 3 دستگاه روی 100% قرار داده شده. صاحب هر 3 تا دستگاه هم یکیه و رو هیچکدوم تعصب نداره.
در ضمن حالا LCD امنیا 256000 رنگه مگه ویندوز ازش ساپورت میکنه؟ پس همون 65000 نشون میده چرا الکی روی چیزی که هیچ فایده ای نداره تآکید میکنید؟

در ضمن کی گفته که رزولوشن بالاتر خودشو نشون نمیده؟ برید یه فایل pdf باز کنید وقتی مجبور شدی 100 بار چپ و راستش کنی تا صفحه رو بخونی متوجه فایدش میشی.

شما ها (منظور هر کسی که داره بجای مشاوره انگار داره جنسشو میفروشه هستم) بهتر مشاوره ندید آقا امین شما هم بهتره بری تو سایتای خارجی بررسی هر 2 گوشی رو بخونی خودت تصمیم بگیری اینجوری فقط گمراه میشی.
سپاسگذارم

1- حرف علی آقا کاملا درست هست و وقتی من پستش رو خوندم به مسائلی که گفته بود دقت کردم (توی پستم قبلم گفته بودم که اصلا این عکسها واسه من ملاک نیست برای همین هم توجهی بهش نداشته و ندارم).
2- دلیلی نداره که چون صاحب هر سه یکی بوده باشه روی یکی بیشتر از بقیه تعصب نداشته باشه.
3- ببخشید میشه بگید اگر ویندوز بیشتر از 65.000 ساپورت نمیکنه دقیقا هدف سامسونگ از این دیوونه بازی چی بوده؟!! یا حتی HTC که با 16 میلیون رنگ میده!
4- بله، حق با شماست. توی خوندن PDF رزولوشن بالاتر خیلی کار رو راحت میکنه ولی نه وقتی که LCD شما کوچیکتره! وقتی LCD کوچیکتر بشه نتیجه اش میشه اینکه شما مجبوری بیشتر زوم کنی و وقتی بیشتر زوم کنی نتیجه اش میشه اینکه همون Scroll هایی که تو اومنیا داری، تو Xperia هم خواهی داشت (ولی این رو هم قبول میکنم که چون اثر تفاوت رزولوشن خیلی بیشتر از اثر تفاوت سایز LCD هست این جابجایی ها در خوندن PDF خیلی کمتر هست).
5- به هر حال هر کس نظری داره و نظر شما هم اینه که ما مشاوره ندیم و آقا امین هم خودش بره بخره. بنده به نظر شما احترام میگذارم ولی قبولش ندارم.
6- آقا امین هم مختاره که هر کاری میخواد بکنه ولی من همونطور که در پستهای قبلی اشاره کردم بیشتر بخاطر روشن شدن ذهن خودمه که دارم اینجا پست میدم. اگر نه که سامسونگ نه مال بابای من نه به من حقوق میده بابت این حرفهایی که میزنم.

Masih60
18-02-2009, 20:14
من فقط یک چیز رو توضیح بدم که با چشم غیر مسلح تشخیص بین 65 هزار رنگ 256 هزار رنگ و 16 میلیون رنگ خیلی مشکله یعنی اگر رزلیشن , سایز صفحه , نوع عکس , روشنایی و درخشندگی و ... با هم برابر باشه و فقط تعداد رنگ ها فرق کنه با چشم غیر مسلح تشخیصش خیلی سخت و تا حدودی غیر ممکنه !!! البته در موارد استثنایی هم ممکنه تشخیصش راحتر تر بشه ولی در کل سخته و مهم سایز صفحه ( کوچتر بشه فشردگی میره بالا ) و رزولیش هست . این مطلب هم ربطی به موبایل و ppc نداره و یک مطلب کلی هست و گفته من هم نیست و یک مطلب علمی هست !!!

بنده کاملا حرف شما رو تایید میکنم! هرچند که توی یک فروم ایرانی دیگه بصورت بسیار تخصصی در این مورد صحبت شده بود و حتی کسانی که مدرک پزشکی داشتند خلاف حرف شما رو زده بودند ولی من حرف شما رو تایید میکنم با این حال این تیکه حرف شما رو هم دوباره تکرار میکنم که...
اگر رزلیشن , سایز صفحه , نوع عکس , روشنایی و درخشندگی و ... با هم برابر باشه...

Amin.M.1986
18-02-2009, 20:51
به به... علی که بود میبینم مسیح هم اومده... اون دوستی که گفت برم از سایتای خارجی ببینم خدمتشون بگم من سایت های خارجی هم دیدم ولی اون ها هم مطالب رو پس و پیش میکنن . همینجا بهتره چند تا نکته اینجا مجهول موند

1-واقعا امنیا فقط تا بیت ریت 700 رو ساپورت میکنه؟ آخه تعداد divx هایی که بیت ریت بیشتر از این دارن زیاده.

2-مسیح گفت که : (موقع نمایش یه صحنه انفجار شما نیاز به دیدن detail زیادی نداری (هرچند این detail بهتر باعث بهتر دیده شدن فیلم میشه) اما نکته قابل توجه در مورد Xperia، تعداد رنگ پشتیبانی شده این گوشی هست که بسیار پایینتر از اومنیا هست (یک چهارم تقریبا!). 65K به 256K که تفاوت قابل ملاحظه ای هست.)
مگه امنیا 65 تا effective نیست؟ به دلیل ویندوز موبایل بودن چون ویندوز موبایل که بیشتر از 65k ساپورت نمیکنه

3-اینکه نیاز به امنیا کیبرد و قلم نداره واقعا درسته ؟ آیا میشه راحت با انگشت تایپ کرد؟ من کار با دیکشنری واسم مهمه ها

4-آیا پخش divx برای امنیا مزیت هست؟ خب مگه نمیشه رو اکسپریا برنامه ای نصب کرد که divx پخش کنه؟

5- من این حرف که مسیح گفت رو متوجه نشدم (فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی DIVX محروم میکنه!) میشه توضیح بده یکی واسم

6-جناب Mah12 این حرف درست نیست که کسی مشاوره نده و ...... . من تا حالا کلی از نظرات دوستان و خود شخص شما استفاده کردم:10: اگر هم کسی نظر شما رو قبول نداره مهم نیست اگه حرفتون درست باشه تاثیرش رو میذاره . و اکثرا از گوشیشون تعریف میکنن دلیلش اینه که همین افراد تو همین چند ماه گذشته به این نتیجه رسیدن که این گوشی خوبه و خودشون خریدنش.

Masih60
18-02-2009, 21:03
به به... علی که بود میبینم مسیح هم اومده... اون دوستی که گفت برم از سایتای خارجی ببینم خدمتشون بگم من سایت های خارجی هم دیدم ولی اون ها هم مطالب رو پس و پیش میکنن . همینجا بهتره چند تا نکته اینجا مجهول موند

1-واقعا امنیا فقط تا بیت ریت 700 رو ساپورت میکنه؟ آخه تعداد divx هایی که بیت ریت بیشتر از این دارن زیاده.

2-مسیح گفت که : (موقع نمایش یه صحنه انفجار شما نیاز به دیدن detail زیادی نداری (هرچند این detail بهتر باعث بهتر دیده شدن فیلم میشه) اما نکته قابل توجه در مورد Xperia، تعداد رنگ پشتیبانی شده این گوشی هست که بسیار پایینتر از اومنیا هست (یک چهارم تقریبا!). 65K به 256K که تفاوت قابل ملاحظه ای هست.)
مگه امنیا 65 تا effective نیست؟ به دلیل ویندوز موبایل بودن چون ویندوز موبایل که بیشتر از 65k ساپورت نمیکنه

3-اینکه نیاز به امنیا کیبرد و قلم نداره واقعا درسته ؟ آیا میشه راحت با انگشت تایپ کرد؟ من کار با دیکشنری واسم مهمه ها

4-آیا پخش divx برای امنیا مزیت هست؟ خب مگه نمیشه رو اکسپریا برنامه ای نصب کرد که divx پخش کنه؟

5-جناب Mah12 این حرف درست نیست که کسی مشاوره نده و ...... . من تا حالا کلی از نظرات دوستان و خود شخص شما استفاده کردم:10: اگر هم کسی نظر شما رو قبول نداره مهم نیست اگه حرفتون درست باشه تاثیرش رو میذاره . و اکثرا از گوشیشون تعریف میکنن دلیلش اینه که همین افراد تو همین چند ماه گذشته به این نتیجه رسیدن که این گوشی خوبه و خودشون خریدنش.

1- من نمیدونم منبع این حرف کجاست و ممنون میشم دوستانی که این حرف رو زدن منبعش رو هم ذکر کنند. امین جان من هر شب قبل از خواب یه فیلم با گوشیم میبینم که همه DIVX و بالای 700 مگابایت هستند و همینطور کلیپهای 5 دقیقه ای با حجم نزدیک 100 مگابایت (کسانی که با ویدیو سر و کار داشته باشند میدونند که وقتی حجم بالا میره یا رزولوشن بالا رفته یا بیت ریت یا هر دو).
2- شما هم اگر میتونی سوالی رو که من از Mah پرسیدم جواب بده چون الان واقعا این برای من جای سواله که اگر رنگ بیشتر تاثیری نداره پس واسه چی گذاشتند؟
3- در این مورد اصلا و ابدا شک نکن! انقدر کار کردن با انگشت برات راحته که ترجیح میدی با انگشت کار کنی تا اینکه قلمش رو بخوای از کنارش برداری و با اون کار کنی. البته این هم بگم که توی صفحاتی که Scroll میاد، یه مقدار زدن Scroll ها با انگشت سخت میشه (چون دیگه خیلی گوشه میره و سایزش هم کوچیکه) که این مشکل رو هم میتونی با تغییر در رجیستری و بزرگتر کردن Scroll حل کنی. بنده خودم فقط برای جابجا کردن Scroll ازش استفاده میکنم.
4- بصورت پیش فرض تمام رامهای اومنیا به دلیل داشتن License مربوط به Divx ازش پشتیبانی میکنند ولی شما میتونید روی Xperia هم Divx رو اجرا کنید (کسانی که میگن پخش Divx جزو برتریهای اومنیا هست هیچی از اومنیا نمیدونن!).
5- Nice Shot!

Masih60
18-02-2009, 21:06
علیرغم تمام حرفهایی که تا به حال زدم فکر میکنم این نکته اساسی رو هم باید اضافه کنم (نظر شخصیمه البته):

سونی اریکسون با ارائه Xperia که اولین گوشی ویندوز موبایلش بود به راحتی تونست خودش رو شونه به شونه سامسونگ بالا بکشه. الان به نظر من سامسونگ و سونی اریکسون مثل دو دونده میمونند که با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقبا در حال پیش رفتن هستن! دیگه دورانی که HTC بدون توجه به نیاز کاربران گوشیهای گران قیمت و به درد نخور تولید میکرد (نسبت به قیمتشون) گذشته! منتظر سقوط HTC باشید مگر اینکه تغییرات اساسی رو در گوشیهای بعدی این برند شاهد باشیم!

Amin.M.1986
18-02-2009, 21:17
1- من نمیدونم منبع این حرف کجاست و ممنون میشم دوستانی که این حرف رو زدن منبعش رو هم ذکر کنند. امین جان من هر شب قبل از خواب یه فیلم با گوشیم میبینم که همه DIVX و بالای 700 مگابایت هستند و همینطور کلیپهای 5 دقیقه ای با حجم نزدیک 100 مگابایت (کسانی که با ویدیو سر و کار داشته باشند میدونند که وقتی حجم بالا میره یا رزولوشن بالا رفته یا بیت ریت یا هر دو).
2- شما هم اگر میتونی سوالی رو که من از Mah پرسیدم جواب بده چون الان واقعا این برای من جای سواله که اگر رنگ بیشتر تاثیری نداره پس واسه چی گذاشتند؟
3- در این مورد اصلا و ابدا شک نکن! انقدر کار کردن با انگشت برات راحته که ترجیح میدی با انگشت کار کنی تا اینکه قلمش رو بخوای از کنارش برداری و با اون کار کنی. البته این هم بگم که توی صفحاتی که Scroll میاد، یه مقدار زدن Scroll ها با انگشت سخت میشه (چون دیگه خیلی گوشه میره و سایزش هم کوچیکه) که این مشکل رو هم میتونی با تغییر در رجیستری و بزرگتر کردن Scroll حل کنی. بنده خودم فقط برای جابجا کردن Scroll ازش استفاده میکنم.
4- بصورت پیش فرض تمام رامهای اومنیا به دلیل داشتن License مربوط به Divx ازش پشتیبانی میکنند ولی شما میتونید روی Xperia هم Divx رو اجرا کنید (کسانی که میگن پخش Divx جزو برتریهای اومنیا هست هیچی از اومنیا نمیدونن!).
5- Nice Shot!
1-والا اینکه شما پرسیدی منبع تعداد رنگ ها از کجاست راستش این مورد حکایت حدیث متواتر رو پیدا کرده من خودم تو خیلی سایت ها دیدم واسه امنیا زده 65k effective حالا بررسی میکنیم خودمون نتیجش رو میگیم.
2- میشه لطف کنی و بگی امنیا تا چند بیت رو میتونه بدون اشکال پخش کنه؟
3- یعنی خیالم از بابت پخش فیلم و تایپ با انگشت راحت باشه؟
4- قسمت شماره 5 سوال قبلی قبلیم هنوز واسم مبهمه ( 5- من این حرف که مسیح گفت رو متوجه نشدم (فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی DIVX محروم میکنه!) میشه توضیح بده یکی واسم ) آخه ماشالا تا اومدم پست رو ادیت کنم قبلش جواب داده بودی :10:

Mah12
18-02-2009, 21:23
سلام اگه حرفم اشتباه بود شرمنده .

سپس اینکه چرا سامسونگ نمایشگر 256 واسه امنیا گذاشته معلوم نیست، چون 65 تاش موثره، اینهم به دلیل سیاست مایکروسافته که اعتقاد داره عمر باتری بیشتر از تعداد رنگ، مفیده.
سایت GSMArena هم همینو نوشته و اگه تو فرومهای بحث درباره ویندوز مبایل برید همینو میبینید، بعد هم کجا HTC نمایشگر 16M زده؟ میشه بگید کدوم گوشی؟ با کدوم سیستم عامل؟ حتی G1 هم 65 رنگه.
در کل حرف XXL2005 کاملآ درسته، حالا چرا روی این نکته گیر میدیم(خودمم میگم) نمیدونم چرا؟
کلآ من ایرادای اکسپریا رو قبول دارم و روی خودم هم تعصب ندارم(اگر ایرادی دارم می پذیرم)

- قسمت شماره 5 سوال قبلی قبلیم هنوز واسم مبهمه آخه ماشالا تا اومدم پست رو ادیت کنم قبلش جواب داده بودی
منظورشون پاسختون به من بود.

سپاسگذارم

hesamkowsar
18-02-2009, 21:38
سلام اگه حرفم اشتباه بود شرمنده .

سپس اینکه چرا سامسونگ نمایشگر 256 واسه امنیا گذاشته معلوم نیست، چون 65 تاش موثره، اینهم به دلیل سیاست مایکروسافته که اعتقاد داره عمر باتری بیشتر از تعداد رنگ، مفیده.
سایت GSMArena هم همینو نوشته و اگه تو فرومهای بحث درباره ویندوز مبایل برید همینو میبینید، بعد هم کجا HTC نمایشگر 16M زده؟ میشه بگید کدوم گوشی؟ با کدوم سیستم عامل؟ حتی G1 هم 65 رنگه.
در کل حرف XXL2005 کاملآ درسته، حالا چرا روی این نکته گیر میدیم(خودمم میگم) نمیدونم چرا؟
کلآ من ایرادای اکسپریا رو قبول دارم و روی خودم هم تعصب ندارم(اگر ایرادی دارم می پذیرم)
سپاسگذارم

من فقط iphone رو دیدم 16 مگ زده...

Mah12
18-02-2009, 21:52
نه فقط iphone اینطور نیست همه سیمبین ها هم 16M دارن(لمسی جدیداش مثل 5800) بستگی به سیستم عامل داره که ویندوز مبایل پشتیبانی نمیکنه.

Amin.M.1986
18-02-2009, 23:53
1-والا اینکه شما پرسیدی منبع تعداد رنگ ها از کجاست راستش این مورد حکایت حدیث متواتر رو پیدا کرده من خودم تو خیلی سایت ها دیدم واسه امنیا زده 65k effective حالا بررسی میکنیم خودمون نتیجش رو میگیم.
2- میشه لطف کنی و بگی امنیا تا چند بیت رو میتونه بدون اشکال پخش کنه؟
3- یعنی خیالم از بابت پخش فیلم و تایپ با انگشت راحت باشه؟
4- قسمت شماره 5 سوال قبلی قبلیم هنوز واسم مبهمه ( 5- من این حرف که مسیح گفت رو متوجه نشدم (فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی divx محروم میکنه!) میشه توضیح بده یکی واسم ) آخه ماشالا تا اومدم پست رو ادیت کنم قبلش جواب داده بودی :10:

:19::19::19::19:

Masih60
19-02-2009, 00:17
5- من این حرف که مسیح گفت رو متوجه نشدم (فقط 512 مگابایت برای حافظه داخلی حتی شما رو از دیدن یک فیلم عادی 700 مگابایتی DIVX محروم میکنه!) میشه توضیح بده یکی واسم

5- عزیزم شما وقتی حافظه این گوشی رو فقط میتونی با یک کارت 512 مگابایتی MicroSD افزایش بدی، کجا میخوای یه فایل 700 مگابایتی رو بریزی؟!!

Amin.M.1986
19-02-2009, 00:22
5- عزیزم شما وقتی حافظه این گوشی رو فقط میتونی با یک کارت 512 مگابایتی microsd افزایش بدی، کجا میخوای یه فایل 700 مگابایتی رو بریزی؟!!
مسیح جان مطمئنی این که میگی درسته؟ آخه با عقل جور در نمیاد یه پاکت با این همه امکانات رم 512 بهش بخوره فقط . اگه اینطور باشه که اصلا پاکت نمیشه اسمش رو گذاشت. عجیبا غریبا:18:
اگه این سوالا رو هم بگی دیگه گل کاشتی:11: بیت ریتش رو و اینکه بگی کیبرد های امنیا در هنگام کار با دیکشنری ( البته بدون استفاده از قلم) کاملا راحت هست یا نه ؟ یعنی سر کلاس زبان و توی کتابخونه میشه سریع و بعضی اوقات با یکدست تایپ کرد یا نه؟

Masih60
19-02-2009, 00:23
من حرفم رو در مورد اینکه تا حالا ویدیو یا فیلمی نبوده که با لگ روش اجرا بشه عوض میکنم. همین الان رفتم تمام ویدیوها رو زیر و رو کردم دیدم یه ویدیو با بیت ریت 2000 رو با کلی لگ پخش میکنه البته رزولوشنش هم یه کم نامتعارف و برای یه ویدیو زیاد بود که شاید اون هم بی تاثیر نبوده باشه. به هر حال خواستم اطلاعاتم رو اصلاح کنم!

Masih60
19-02-2009, 00:28
مسیح جان مطمئنی این که میگی درسته؟ آخه با عقل جور در نمیاد یه پاکت با این همه امکانات رم 512 بهش بخوره فقط . اگه اینطور باشه که اصلا پاکت نمیشه اسکش رو گذاشت. عجیبا غریبا:18:

این هم از این:

Amin.M.1986
19-02-2009, 00:31
این هم از این:

خب فکر کنم این روش هست ولی میشه خود آدم رم بخره و ارتقا بده. من پست قبلیمو ادیت کردم اگه میشه یه نگاه بنداز لطفا.

hesamkowsar
19-02-2009, 00:41
این هم از این:

این امشخصات اشتباه...من الان 8 گیگ انداختم...نینجا هم(دوستان)16 گیگ انداختن.مال من که عالی کار میکنه...
شما واقعییت هم ببینید.شاد مشخصات درست نبود.رو خود اکسپریا که میخریم یه 4 گیگ بود که من همینطوری دادم دوستم.8 گرفتم.چند روز دیگم دارم میرم 16 بگیرم...تا 32 اکسپریا ساپرت میکنه
پیشنهاد میکنم یه اکسپریا از نزدیک ببینید.

Masih60
19-02-2009, 00:52
این امشخصات اشتباه...من الان 8 گیگ انداختم...نینجا هم(دوستان)16 گیگ انداختن.مال من که عالی کار میکنه...
شما واقعییت هم ببینید.شاد مشخصات درست نبود.رو خود اکسپریا که میخریم یه 4 گیگ بود که من همینطوری دادم دوستم.8 گرفتم.چند روز دیگم دارم میرم 16 بگیرم...تا 32 اکسپریا ساپرت میکنه
پیشنهاد میکنم یه اکسپریا از نزدیک ببینید.

من این مشخصات رو نمیدونستم. ممنون که اطلاع دادی! ولی عجب چیز تابلویی نوشتن!
الان فکر کنم دلیل من رو واسه اینکه میگم اون عکسها قابل اطمینان نیستن رو متوجه شده باشید. وقتی راجع به چنین چیزی اینقدر تابلو مینویسند دیگه وای به حال اون عکسها که به 1000 روش میشه توش تغییر داد!

Mah12
19-02-2009, 00:54
داداش من آخه کدوم گوشی دیگه رم 512 ساپورت میکنه؟ من Sx1 داشتم 4و5 سال پیش 256 روش بود بعد الان اکسپریا با ویندوز مبایل 512 ساپورت میکنه؟ دوستمون هم گفت که 4 گیگ همراهشه.
نخست اینکه این سایت داده هاش غلطه، دوم اینکه ننوشته 512 پشتیبانی میکنه شما این رو برداشت کردید.
سپاس

hesamkowsar
19-02-2009, 01:13
داداش من آخه کدوم گوشی دیگه رم 512 ساپورت میکنه؟ من sx1 داشتم 4و5 سال پیش 256 روش بود بعد الان اکسپریا با ویندوز مبایل 512 ساپورت میکنه؟ دوستمون هم گفت که 4 گیگ همراهشه.
نخست اینکه این سایت داده هاش غلطه، دوم اینکه ننوشته 512 پشتیبانی میکنه شما این رو برداشت کردید.
سپاس

فکر کنم اگه رم 512 تو اکسپریا بندازیم میسوزه...مموری اسلاتش تعجب میکنه...!!!:31::27:

Amin.M.1986
19-02-2009, 07:58
اگه این سوالا رو هم بگی دیگه گل کاشتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امنیا بیت ریتش حداکثر تا چند ساپورت میکنه و اینکه بگی کیبرد های امنیا در هنگام کار با دیکشنری ( البته بدون استفاده از قلم) کاملا راحت هست یا نه ؟ یعنی سر کلاس زبان و توی کتابخونه میشه سریع و بعضی اوقات با یکدست تایپ کرد یا نه؟

Masih60
19-02-2009, 12:04
اگه این سوالا رو هم بگی دیگه گل کاشتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امنیا بیت ریتش حداکثر تا چند ساپورت میکنه و اینکه بگی کیبرد های امنیا در هنگام کار با دیکشنری ( البته بدون استفاده از قلم) کاملا راحت هست یا نه ؟ یعنی سر کلاس زبان و توی کتابخونه میشه سریع و بعضی اوقات با یکدست تایپ کرد یا نه؟

1- من نمیدونم تا چند رو ساپورت میکنه. همینقدر بهت میگم که هر فیلم و ویدیویی ریختم روش اجرا شده بدون اشکال. بهتره دوستانی که گفتن تا 700 رو بیشتر ساپورت نمیکنه توضیح بدن که منبعشون کجاست!
2- ببین، صفحه اومنیا رو دیدی چقدر بزرگه؟ حالا فرض کن یه کیبرد داری به اندازه کل صفحه!! به نظرت با یک دست میشه تایپ کرد یا نه؟ (من با کیبورد کوچیکش هم با یک دست تایپ میکنم چه برسه به Full Scree).

Masih60
19-02-2009, 12:05
داداش من آخه کدوم گوشی دیگه رم 512 ساپورت میکنه؟ من sx1 داشتم 4و5 سال پیش 256 روش بود بعد الان اکسپریا با ویندوز مبایل 512 ساپورت میکنه؟ دوستمون هم گفت که 4 گیگ همراهشه.
سپاس

وقتی عددی رو در مقابل کارت حافظه مینویسند، بالاترین رقم ساپورت هست! مثلا اگر اومنیا تا 8 گیگ رو ساپورت میکنه نمیان بنویسن: 124 مگ، 512 مگ، 1 گیگ، 2 گیگ، 4 گیگ، 8 گیگ. فقط مینویسن 8 گیگ!

Farbod_h
19-02-2009, 12:50
وقتی عددی رو در مقابل کارت حافظه مینویسند، بالاترین رقم ساپورت هست! مثلا اگر اومنیا تا 8 گیگ رو ساپورت میکنه نمیان بنویسن: 124 مگ، 512 مگ، 1 گیگ، 2 گیگ، 4 گیگ، 8 گیگ. فقط مینویسن 8 گیگ!
خب كاش حداقل به منابع معتبر مراجعه مي كرديد شما كه انقدر با اطمينان حرف مي زني!

مثل

مموري 512 مموري بود كه در ابتدا قرار بود در با گوشي داده بشه كه الان 4 گيگ مي دن!

و

Memory

* Up to 400 MB Phone Memory
* MicroSD™ support (up to 16 GB)
*
* Actual free memory may vary due to phone pre-configuration

Amin.M.1986
19-02-2009, 12:54
آهای اونهایی که میگفتین امنیا تا 700 بیت ریت رو ساپورت میکنه منبع بگید؟

Masih60
19-02-2009, 12:54
خب كاش حداقل به منابع معتبر مراجعه مي كرديد شما كه انقدر با اطمينان حرف مي زني!

مثل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمموري 512 مموري بود كه در ابتدا قرار بود در با گوشي داده بشه كه الان 4 گيگ مي دن!

فکر میکنم منبعی که من رفتم از سایت نینجا خیلی معتبرتر باشه!

Farbod_h
19-02-2009, 13:03
فکر میکنم منبعی که من رفتم از سایت نینجا خیلی معتبرتر باشه!
پستم رو آپديت كردم كه شما زودتر جواب دادي
در ضمن اگه مطلبي داري از gsmarena‌ نقل كن
تا جواب بدم! نه از هر سايتي

hesamkowsar
19-02-2009, 13:06
تا 16 گیگ که اکسپریا مشکلی نداشته..حالا 32 بیاد ببینیم چطوره...
بعدم دقیق ترین سایت مشخصات موبایل که برین بازم اطلاعات 100% درست نیست...حتی تو gsmarena نوشته...

این عکس از اکسپریاست که رم 16 گیگی روشه...پس تا 16 گیگ خیالتون راحت...

Masih60
19-02-2009, 13:08
پستم رو آپديت كردم كه شما زودتر جواب دادي
در ضمن اگه مطلبي داري از gsmarena‌ نقل كن
تا جواب بدم! نه از هر سايتي

ببخشید اول اینکه شما انگار پستهای بعدی من رو نخوندی که گفتم اشتباه کردم (سایت اشتباه کرده). دوما اگر دقت کرده باشی بنده برای جواب دادن یا ندادن شما اینجا پست نمیدم دوست من! اگر دوست داشتی بده اگر هم نداشتی نده. :46:

Masih60
19-02-2009, 13:08
بعدم دقیق ترین سایت مشخصات موبایل که برین بازم اطلاعات 100% درست نیست...حتی تو gsmarena نوشته...

تایید میشه!

hesamkowsar
19-02-2009, 13:24
آهای اونهایی که میگفتین امنیا تا 700 بیت ریت رو ساپورت میکنه منبع بگید؟

منبعش چشمای خودمه که فیلم dvd رو تبدیل کردم بابیتریت 800 و فریم ریت 30 و رزولوشن 800 480 و فرکانس صدای 4800 و 128 ریت صدا...با این پروفایل فیلم batman dark night رو تبدیل کردم رو گوشی دوستم ریختم.با لگ و تآخیر صدا پخش کرد...ولی رو اکسپریا کیفیتش پایینم بود...واسه اکسپریا 1200 کانورت میکنم که حجمش حدود 2گیگ میشه.فرمت mp4.اینایی که گفتم واسه فیلم کامل هست نه یه کلیپ موزیک.کلیپ موزیکو امینا شاید تا 1500 هم پخش کنه...فرمت هم divx نیست...mp4...اگر شک دارید با این پروفایلی که گفتم کانورت کنید و نتیجه رو ببینید...

Masih60
19-02-2009, 14:02
منبعش چشمای خودمه که فیلم dvd رو تبدیل کردم بابیتریت 800 و فریم ریت 30 و رزولوشن 800 480 و فرکانس صدای 4800 و 128 ریت صدا...با این پروفایل فیلم batman dark night رو تبدیل کردم رو گوشی دوستم ریختم.با لگ و تآخیر صدا پخش کرد...ولی رو اکسپریا کیفیتش پایینم بود...واسه اکسپریا 1200 کانورت میکنم که حجمش حدود 2گیگ میشه.فرمت mp4.اینایی که گفتم واسه فیلم کامل هست نه یه کلیپ موزیک.کلیپ موزیکو امینا شاید تا 1500 هم پخش کنه...فرمت هم divx نیست...mp4...اگر شک دارید با این پروفایلی که گفتم کانورت کنید و نتیجه رو ببینید...

حسام جان من هم چندین بار گفتم فیلم میبینم ولی خوب mp4 نمیبینم. شاید در مورد mp4 حق با شما باشه. من در این مورد اطلاعی ندارم. اما جایی هم ندیدم که mp4 رو تو مقایسه ها آورده باشن.
در هر صورت حرف شما حجته! :20:

ali_MacBook_Apple
19-02-2009, 14:20
مموري 512 مموري بود كه در ابتدا قرار بود در با گوشي داده بشه كه الان 4 گيگ مي دن!

و

البته آقا مسیح هم توی این مسله مقصر نیست .
اکسپریا بخاطر دیر معرفی شدنش موقع ورود به بازار بعضی چیزاش عوض شد . احتمالاْ قبلاْ شاید قرار بود با ۵۱۲ عرضه بشه که عوضش کردن.
مثلاْ ابتدا هم قرار بود با ویندوز ۶ بیاد و بعضی سایتا ویندوزشو زدن ۶ اما همه دیدیم که در نهایت با ۶.۱ عرضه شد.
کلاْ فاصله زیاد معرفی با عرضه این مشکلاتم داره. 

hesamkowsar
19-02-2009, 16:26
حسام جان من هم چندین بار گفتم فیلم میبینم ولی خوب mp4 نمیبینم. شاید در مورد mp4 حق با شما باشه. من در این مورد اطلاعی ندارم. اما جایی هم ندیدم که mp4 رو تو مقایسه ها آورده باشن.
در هر صورت حرف شما حجته! :20:

divx رو تست نکردم...اما بالاترین تصویر رو فرمت mp4 میده...mp4 از قسمت گرافیکی استفاده میکنه اما divx از رم.divx رو گوشی w950 یادمه رو 1000 کانورت میکردم و با divx player راحت اجرا میکرد:20:
من مدت زیادی صرف کانورت میکنم...همه نرم افزار های کانورتو امتحان میکنم.دوستام میگن دیونه ای کامپیوترت صبح تا شب روشه و فیلم تبدیل میکته:27:...کانورت mp4 رو نمیدونم میدونی یا نه که اگه به یه نسبت بیتریت تصویر و صدا و هرتز صدا رو ندی وقتی بالای 1000 کانورت کنی تصویرو صدا اختلاف میوفته...حالا من این نسبت رو پیدا کردم...جالب اینه که هرچی هم تو نت سرچ کردم کسی تو این موضوع تحقیق نکرده....اما من 1 ماه پیش به نتیجه رسیدم...و به زودی یه تاپیک در بخش گرافیک میزنم و به همه انتقال میدم....:20:

Masih60
19-02-2009, 17:23
divx رو تست نکردم...اما بالاترین تصویر رو فرمت mp4 میده...mp4 از قسمت گرافیکی استفاده میکنه اما divx از رم.divx رو گوشی w950 یادمه رو 1000 کانورت میکردم و با divx player راحت اجرا میکرد:20:
من مدت زیادی صرف کانورت میکنم...همه نرم افزار های کانورتو امتحان میکنم.دوستام میگن دیونه ای کامپیوترت صبح تا شب روشه و فیلم تبدیل میکته:27:...کانورت mp4 رو نمیدونم میدونی یا نه که اگه به یه نسبت بیتریت تصویر و صدا و هرتز صدا رو ندی وقتی بالای 1000 کانورت کنی تصویرو صدا اختلاف میوفته...حالا من این نسبت رو پیدا کردم...جالب اینه که هرچی هم تو نت سرچ کردم کسی تو این موضوع تحقیق نکرده....اما من 1 ماه پیش به نتیجه رسیدم...و به زودی یه تاپیک در بخش گرافیک میزنم و به همه انتقال میدم....:20:

آقا پس در این زمینه ما باید بیایم پیش شما یه سری! :46: تو پیغام خصوصی مزاحم میشم اینجا هم بحث منحرف نشه.

پ.ن: امین خدا خیرت بده حداقل دست دو تا جوون رو تو دست هم گذاشتی!! :31:

Amin.M.1986
19-02-2009, 21:51
آقا پس در این زمینه ما باید بیایم پیش شما یه سری! :46: تو پیغام خصوصی مزاحم میشم اینجا هم بحث منحرف نشه.

پ.ن: امین خدا خیرت بده حداقل دست دو تا جوون رو تو دست هم گذاشتی!! :31:

شدیم 3 تا منم هستم. شاگرداش زیاد شدن:40:

hesamkowsar
20-02-2009, 00:24
شدیم 3 تا منم هستم. شاگرداش زیاد شدن:40:

حالا فکر نکنید فیزیک هسته ای بلدمااا:20:اما همیشه تو کانورت دنبال این بودم حجم کم.کیفیت بالا.صدای خوب(البته تو هدفون):27:

Amin.M.1986
20-02-2009, 10:51
کسی قیمت اکسپریا رو تو اروپا و آمریکا میدونه؟

deluge28
20-02-2009, 10:59
بنظرم يكي از ضعغهاي xperia اينه كه با كيبوردش نميشه فارسي تايپ كرد....خوب خيلي مهمه كه يكي از نكات برجسته اكسپريا در مقايسه با تاچ هاي ديگه داشتن كيبورد هست...حالا فرض كن ميخواي word كار كني كه معمولا فارسيه، نميتوني از كيبورد استفاده كني...مي خواي از ديكشنري يه لغت فارسي پيدا كني نميشه از كيبورد استفاده كرد يا حتي مي خواي يه اس ام اس فارسي بزني اونم باز نميشه....خوب اين خيلي بده ديگه.....اگه ميشد يه جوري اين مشكلش حل ميشد ديگه عالي بود..
با تشكر.

hesamkowsar
20-02-2009, 11:10
بنظرم يكي از ضعغهاي xperia اينه كه با كيبوردش نميشه فارسي تايپ كرد....خوب خيلي مهمه كه يكي از نكات برجسته اكسپريا در مقايسه با تاچ هاي ديگه داشتن كيبورد هست...حالا فرض كن ميخواي word كار كني كه معمولا فارسيه، نميتوني از كيبورد استفاده كني...مي خواي از ديكشنري يه لغت فارسي پيدا كني نميشه از كيبورد استفاده كرد يا حتي مي خواي يه اس ام اس فارسي بزني اونم باز نميشه....خوب اين خيلي بده ديگه.....اگه ميشد يه جوري اين مشكلش حل ميشد ديگه عالي بود..
با تشكر.

شاید واسه شما مهم باشه اما بعضی ها با کیبرد مجازی راحت و سریع تر کاراشونو میکنن.من خودم کیبرد فول اسکرینشو به کیبرد ترجیح میدم .ترتیب چیدمان حروف کیبردشم مثل کامپیوتره.اولینبار که امتحانی اومدم sms با کیبردش بزنم جای همه حروف مثل کامپیوتر بود و دنباله حروف ها نمی گشتم:20:

Amin.M.1986
20-02-2009, 11:12
با تشكر.

اووووووووو . این که دیگه نوبره. خیلی بده که. البته واسه من مهم نیست من نمیخوام زیاد فارسی تایپ کنم همون انگلیسی کافیمه ولی واسه اونهایی که میخوان فارسی تایپ کنن مشکل ایجاد میکنه.

Amin.M.1986
20-02-2009, 11:16
شاید واسه شما مهم باشه اما بعضی ها با کیبرد مجازی راحت و سریع تر کاراشونو میکنن.من خودم کیبرد فول اسکرینشو به کیبرد ترجیح میدم .ترتیب چیدمان حروف کیبردشم مثل کامپیوتره.اولینبار که امتحانی اومدم sms با کیبردش بزنم جای همه حروف مثل کامپیوتر بود و دنباله حروف ها نمی گشتم:20:
اگه اینطوریه که پس داشتن کیبرد اصلا مزیت نیست واسه اکسپریا.... تازه ایراد هم هست.:5:

hesamkowsar
20-02-2009, 11:38
اگه اینطوریه که پس داشتن کیبرد اصلا مزیت نیست واسه اکسپریا.... تازه ایراد هم هست.:5:

واسه اونایی که دنبال فارسی هستند مزیت نیست...ولی تو حرکت اینا یا راه رفتن باشی با صفحه مشکله تایپ کردن...پس کیبردو باز میکنم...این گوشی یه طوریه هر جور حال کنی تایپ میکنی...یا با کیبرد...یه با کیبرد های مجازی گوناگونو رنگارنگ(spb)...با با دست خط بنویسی...راستی تشخیص دست خطش هم خیلی بهتر از p990 و w950 هست...اشتباه نمیکنه:20:

Mah12
20-02-2009, 11:46
البته این که کیبردش فارسی تایپ نمیکنه تقصیر ویندوزه تاچ پرو هم همینطوره اما من شنیدم تاچ پرویی که تو حاشیه خلیج فارس میفروشن کیبردشون عربیه، احتمالا چند وقت دیگه یه برنامه واسه عربی/فارسی کردن کیبرد سخت افزاری Xperia میاد مثل p1 که اول نداشت.
سپاس

Amin.M.1986
20-02-2009, 13:42
دوستان لطفا بدون تعصب بگین آیا کیفیت بالاتر اکسپریا نسبت به امنیا خودش رو در هنگام کار نشون میده؟ مثلا میگم اگه k800 رو بذاری بغل n95 تفاوت رو راحت احساس میکنی. بین اینها هم همینطوریه؟

Masih60
20-02-2009, 13:54
کیفیت بالاتر چی؟

Amin.M.1986
20-02-2009, 15:39
دوستان لطفا بدون تعصب بگین آیا کیفیت بالاتر اکسپریا نسبت به امنیا خودش رو در هنگام کار نشون میده؟ مثلا میگم اگه k800 رو بذاری بغل n95 تفاوت رو راحت احساس میکنی. بین اینها هم همینطوریه؟

کیفیت بالاتر چی؟

کیفیت بالاتر در نمایش دادن فیلم و عکس و هرچی که تو اسکرین میبینیم.

ali_MacBook_Apple
20-02-2009, 16:08

البته کلاً کیبردهای qwerty چیدمانشون یکیه ، و شاید تنها در یکی دو حرف جابجا بشن.
من با کیبرد مجازی هم بدون نگاه کردن به صفحه به راحتی تایپ می کنم.:46:

armin_software
20-02-2009, 16:23
به نظر من امنیا بهتره.
قیمت ارزان و امکانات بالا.

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:04

کیفیت بالاتر چی؟

کیفیت بالاتر در نمایش دادن فیلم و عکس و هرچی که تو اسکرین میبینیم.

کسی جواب نداره؟

ninja3000sh
20-02-2009, 17:22
کسی جواب نداره؟
امین جان پیشنهاد میکنم به اینجا یه سری بزنی.من مقایسه ای بین lcd 3 تا گوشی انجام داده ام.

در ضمن رزولیشن صفحه تو اکسپریا 480*800 هست ولی تو امنیا 240*400 .معلومه که کیفیت تصویر تو اکسپریا بهتر از امنیا هست.

Masih60
20-02-2009, 17:26
من با کیبرد مجازی هم بدون نگاه کردن به صفحه به راحتی تایپ می کنم.:46:

جون عمه ات!!! :31:

Masih60
20-02-2009, 17:28
در ضمن رزولیشن صفحه تو اکسپریا 480*800 هست ولی تو امنیا 240*400 .معلومه که کیفیت تصویر تو اکسپریا بهتر از امنیا هست.

:13:چی بگم دیگه!

Mah12
20-02-2009, 17:30
منظورش lcd دوست من بهترین کار اینه که خودت هر دو گوشی رو در کنار هم ببینی البته تو عکس هم ببینی بد نیست ،
شما میگید K800 و N95 که هردو 320*240 هستن مشخصه حالا امنیا و اکسپریا که دقیقآ اکسپریا 4 برابر بیشتر پیکسل داره مسلمآ خودش رو نشون میده، حالا شما باید از کسی بپرسید که با 2 تاش کار کرده ودر کنار هم به یک محیط مثلآ اپرا و منوی ویندوز و عکس و چند محیطی که واسه شما مهمه نگاه کنه. و اگه تونست عکس بگیره در کنار هم بزاره،
سپاس

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:33
امین جان پیشنهاد میکنم به اینجا یه سری بزنی.من مقایسه ای بین lcd 3 تا گوشی انجام داده ام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن رزولیشن صفحه تو اکسپریا 480*800 هست ولی تو امنیا 240*400 .معلومه که کیفیت تصویر تو اکسپریا بهتر از امنیا هست.
اول که من بیشتر منظورم بین امنیا و اکسپریا هست و دوم نظر شخصی من اینه که تو اون مقایسه که شما لینک دادین تقلب شده. من نور رو میبینم که انداختن رو صفحه آیفون.

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:35
من میدونم رزولوشن اکسپریا بالاتره پس بهتره ولی میخوام بدونم در عمل هم برتریش رو نسبت به امنیا نشون میده؟ روشنایی صفحه این دوتا نسبت به هم چطوریه؟

Mah12
20-02-2009, 17:36
جون عمه ات!!!

داداش من چرا به مردم توهین میکنی؟ این چه حرفیه؟
حتی اگه شما با کسی هم شوخی دارید نباید اینطور حرف بزنید، اگه به نظر شما حرفشون منطقی نیست بگید این چه جور حرف زدنه؟ جدآ این کار در شان شما نیست.

ninja3000sh
20-02-2009, 17:40
اول که من بیشتر منظورم بین امنیا و اکسپریا هست و دوم نظر شخصی من اینه که تو اون مقایسه که شما لینک دادین تقلب شده. من نور رو میبینم که انداختن رو صفحه آیفون.
بابا بیخیال اون مقایسه رو خودم انجام داده ام و کدوم تقلب رو میگی.
اینم بگم من اون عکس رو با کنون powershot که 10 مگاپیکسل هست گرفته ام و تو اون عکس هم فلاش رو خاموش کرده ام.
بالاخره شما اگه اون عکسی که به اون تابلویی هست قبول نداری.حداقل اینو میتونم بگم که چون خودم از نزدیک هم دیدن میتونم بگم کیفیت lcd اکسپریا هر دو تا رو هم قورت میده.

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:48
اینم بگم من اون عکس رو با کنون powershot که 10 مگاپیکسل هست گرفته ام و تو اون عکس هم فلاش رو خاموش کرده ام.
بالاخره شما اگه اون عکسی که به اون تابلویی هست قبول نداری.حداقل اینو میتونم بگم که چون خودم از نزدیک هم دیدن میتونم بگم کیفیت lcd اکسپریا هر دو تا رو هم قورت میده.
قصد اهانت نداشتم به شما اگه شما میگی حتما درسته. آخه نور افتاده کنار صفحه آیفون خودت ببین عکس رو متوجه میشی. یعنی شما میگی امنیا و اکسپریا تفاوت فاحشی روی کیفیت تصویر دارن؟

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:52
منظورش lcd دوست من بهترین کار اینه که خودت هر دو گوشی رو در کنار هم ببینی البته تو عکس هم ببینی بد نیست ،
شما میگید k800 و n95 که هردو 320*240 هستن مشخصه حالا امنیا و اکسپریا که دقیقآ اکسپریا 4 برابر بیشتر پیکسل داره مسلمآ خودش رو نشون میده، حالا شما باید از کسی بپرسید که با 2 تاش کار کرده ودر کنار هم به یک محیط مثلآ اپرا و منوی ویندوز و عکس و چند محیطی که واسه شما مهمه نگاه کنه. و اگه تونست عکس بگیره در کنار هم بزاره،
سپاس

واقعا برام مقدور نیست این دو تا رو خودم از نزدیک با هم مقایسه کنم. :41: اینجا کسی مقایسه کرده؟

Masih60
20-02-2009, 17:54
حتی اگه شما با کسی هم شوخی دارید نباید اینطور حرف بزنید، اگه به نظر شما حرفشون منطقی نیست بگید این چه جور حرف زدنه؟ جدآ این کار در شان شما نیست.

اینکه من به کسی توهین کردم یا نه مربوط میشه به رابطه من با اون شخص نه هیچ کس دیگه. خود طرف نیومده هیچی بگی شما کاسه داغتر از آش شدی؟ علی پسر خالمه و اگر هم پسر خالم هم نبود با رابطه ای که داریم باز هم این حرف رو بهش میزدم. سعی کن به مسائل دیگه برسی! متاسفم که هنوز این بچه بازیها تو فرومهای ایرانی وجود داره. خوش باشید.

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:56
تو یه کلوپ دیگه پرسیدم کسی جواب نداد حالا اینجا میپرسم. ویندوز موبایل 6.5 تا چند رنگ ساپورت میکنه؟ اگه 256k ساپورت کنه که اکسپریا اوضاش بهم میریزه.

Amin.M.1986
20-02-2009, 17:58
اینکه من به کسی توهین کردم یا نه مربوط میشه به رابطه من با اون شخص نه هیچ کس دیگه. خود طرف نیومده هیچی بگی شما کاسه داغتر از آش شدی؟ علی پسر خالمه و اگر هم پسر خالم هم نبود با رابطه ای که داریم باز هم این حرف رو بهش میزدم. سعی کن به مسائل دیگه برسی! متاسفم که هنوز این بچه بازیها تو فرومهای ایرانی وجود داره. خوش باشید.

مسیح جان چیزی نگفت بنده خدا. خب لابد ایشون خیلی مقرراتی هست عیبی نداره که.

Masih60
20-02-2009, 18:00
مسیح جان چیزی نگفت بنده خدا. خب لابد ایشون خیلی مقرراتی هست عیبی نداره که.

میشه بفرمایید کجای مقررات نوشته "جون عمه ات" توهینه؟ ایشون اگر تازه از سفر فرنگ برگشته باید بدونه که اینور آب به این چیزا توهین نمیگن.

ali_MacBook_Apple
20-02-2009, 18:02

البته نظر شما محترمه ، اما نمیشه به این راحتی انتظار داشته باشین که کسی قبول کنه که کیفیت صفحه اکسپریا از آیفون بالاتر باشه ، آخه این حرف شما به یه شوخی شبیه و من تاحالا هیچ جا ندیدم همچین حرفی زده باشن.
آیفون همیشه توی اسکرین حرف اول رو می زده . 16 میلیون رنگ در مقابل 65000 رنگ تفاوت خیلی زیادیه و غیر ممکنه که هیچ تاثیری توی کیفیت نداشته باشه.
در ضمن همونطور که می دونید گوشیهای ویندوز موبایل از صفحات مقاومتی استفاده می کنند و آیفون از صفحه خازنی استفاده می کنه ، و حتماً هم می دونید که صفحات خازنی علاوه بر مولتی تاچ بودن کیفیت بالاتری نسبت به صفحات مقاومتی دارن ، و همیشه یکی از ایرادات بزرگ ویندوز موبایل عدم پشتیبانیش از صفحات خیلی با کیفیت بوده و حتی گوشیهای سیمبین هم کیفیت بالاتری از نظر صفحه دارن دارن.
پس دلیل خاصی وجود نداره که کیفیت صفحه اکسپریا بخواد بالاتر از آیفون باشه. پس انتظار قبول این مطلب رو نداشته باشید.
من خودم هم با هر دو گوشی کار کردم (نه در یک زمان) ، اما کیفیت صفحه آیفون آدم رو متحیر می کنه ، در حالی توی صفحه اکسپریا چیز خاصی برای تحیر دیده نشد. حتی من تفاوتش رو با امنیا هم آنچنان متوجه نشدم و توی کار چیزی نشون نداد و فقط توی نمایش بعضی عکسها با دقت می شد فهمید.
پس بهتره که برای مقایسه صفحه اکسپریا ملاک همون گوشیهای ویندوز موبایل قرار بگیرن ، چون قبول بالاتر بودن کیفیت صفحه ااکسپریا نسبت به آیفون یکم غیر منطقی به نظر می رسه...

ninja3000sh
20-02-2009, 18:04
دوست عزیز masih60 منظور دوستمون این بود که خوب اینجور بحثها جو تاپیک رو به هم میریزه و بحث رو به کل کل و دعوا میکشونه.
خوب شما میتونی اینجور بحثها رو بین خودتون بصورت پیغام خصوصی رد و بدل کنین.و از اسپم دادن خودداری کنی.
اصلا گیریم علی جان برادرت باشه باز هم اینجا جاش نیست که اینجور بحث کنی.و موجب منحرف شدن تاپیک بشی.

Masih60
20-02-2009, 18:11
دوست عزیز masih60 منظور دوستمون این بود که خوب اینجور بحثها جو تاپیک رو به هم میریزه و بحث رو به کل کل و دعوا میکشونه.
خوب شما میتونی اینجور بحثها رو بین خودتون بصورت پیغام خصوصی رد و بدل کنین.و از اسپم دادن خودداری کنی.
اصلا گیریم علی جان برادرت باشه باز هم اینجا جاش نیست که اینجور بحث کنی.و موجب منحرف شدن تاپیک بشی.

بله، بنده هم موافقم که باعث به هم خوردن نظم تاپیک و دعوا و کل کل میشه ولی در صورتیکه کسی که اصلا موضوعی بهش مربوط نیست بخواد دخالت کنه. مثل ایشون که اومده دخالت کرده و هم نظم تاپیک به هم ریخته و هم...! بهتره آدم توی موضوعی که بهش ربطی نداره اصلا دخالت نکنه!

ali_MacBook_Apple
20-02-2009, 18:13

البته من از دوست خوبم Mah12 خیلی ممنونم که حمایت می کنه .:11:
اما من واقعاً با مسیح جان این حرفا رو ندارم :46:
درضمن ، من واقعاً بدون نگاه کردن تایپ می کنم :31: جون عمم :27:

Mah12
20-02-2009, 18:13
چند تا نقل قول از GSMArena درباره نمایشگر x1

برای نمایش عکس

The high-res display is also more than welcome when browsing pictures on the Sony Ericsson XPERIA X1. Thanks to the WVGA resolution you can see more detail on the screen than any other handset out there

نظر کلی درباره نمایشگر X1

High-res display is spectacular
نمایش فیلم

So, watching videos is surely another point won for XPERIA X1
در جستجوی و وبگردی(اینترنت)

The WVGA display snatches a point again in the web browsing department
نمایش اسناد مثل ورد و pdf

Once again, the WVGA display of the X1 proves superior in fitting documents contents.
نمایش نقشه و استفاده از GPS در مقایسه با آیفون

When it comes to displaying maps on screen, the WVGA display is undoubtedly a great advantage. It offers much more detail than the iPhone for example at relatively the same level of magnification.

این که شما چه نسبتی با کی دارید به خودتون مربوطه اما اینکه بخش پاکت پیسی رو با چت روم اشتباه گرفتید به همه مربوط میشه.
داوری این قضیه با بقیه...

ninja3000sh
20-02-2009, 18:18
البته نظر شما محترمه ، اما نمیشه به این راحتی انتظار داشته باشین که کسی قبول کنه که کیفیت صفحه اکسپریا از آیفون بالاتر باشه ، آخه این حرف شما به یه شوخی شبیه و من تاحالا هیچ جا ندیدم همچین حرفی زده باشن.
آیفون همیشه توی اسکرین حرف اول رو می زده . 16 میلیون رنگ در مقابل 65000 رنگ تفاوت خیلی زیادیه و غیر ممکنه که هیچ تاثیری توی کیفیت نداشته باشه.
در ضمن همونطور که می دونید گوشیهای ویندوز موبایل از صفحات مقاومتی استفاده می کنند و آیفون از صفحه خازنی استفاده می کنه ، و حتماً هم می دونید که صفحات خازنی علاوه بر مولتی تاچ بودن کیفیت بالاتری نسبت به صفحات مقاومتی دارن ، و همیشه یکی از ایرادات بزرگ ویندوز موبایل عدم پشتیبانیش از صفحات خیلی با کیفیت بوده و حتی گوشیهای سیمبین هم کیفیت بالاتری از نظر صفحه دارن دارن.
پس دلیل خاصی وجود نداره که کیفیت صفحه اکسپریا بخواد بالاتر از آیفون باشه. پس انتظار قبول این مطلب رو نداشته باشید.
من خودم هم با هر دو گوشی کار کردم (نه در یک زمان) ، اما کیفیت صفحه آیفون آدم رو متحیر می کنه ، در حالی توی صفحه اکسپریا چیز خاصی برای تحیر دیده نشد. حتی من تفاوتش رو با امنیا هم آنچنان متوجه نشدم و توی کار چیزی نشون نداد و فقط توی نمایش بعضی عکسها با دقت می شد فهمید.
پس بهتره که برای مقایسه صفحه اکسپریا ملاک همون گوشیهای ویندوز موبایل قرار بگیرن ، چون قبول بالاتر بودن کیفیت صفحه ااکسپریا نسبت به آیفون یکم غیر منطقی به نظر می رسه...
علی جان منم قبول دارم ایفون تو lcd یه چیزه دیگست.و منکرش هم نیستم.تو اون عکسها هم من با ایپاد تاچ مقایسه کرده ام و دوستمون محمد جان هم گفته که lcd ایپاد تاچ کمی تاریکتر از ایفون عمل میکنه.و باعث میشه کمی تیره تر بنظر بیاد.ولی اگه بخواهیم خود lcd اکسپریا رو با خودlcd گوشی ایفون مقایسه کنیم تو کیفیت عکس و فیلم میشه گفت تقریبا یکیند .همونطوری هم که خودت گفتی منوبندی ایفون و در کل سیستم عامل مکینتاش کجا و منوبندی ویندوز موبایل کجا.خوب معلومه که تو منو بندی و اکثر موارد ایفون داره حکومت میکنه.
این لینک رو هم به دوستمون امین جان گفتم تا راحتر تشخیص بدن که 65k colors ویندوز موبایل نه تنها جلوی 16m colors کم نمیاره بلکه تو اکثر موارد از اونم بهتره.من خودم به شخصه فیلم دیدن تو ایپاد تاچ یا ایفون رو به هیچ وجه با اکسپریا سهله حتی با lcd گوشی htc toucd hd هم عوض نمیکنم.
موفق باشی.

Amin.M.1986
20-02-2009, 18:55
قابل توجه همه من با بهترین سند و مدرک میگم که windows mobile 6.1 فقط 65k رنگ رو ساپورت میکنه.... خودم از مایکروسافت پرسیدم. ولی برای 6.5 گفت نمیدونم و یک شماره تلفن داد گفت از اون بپرسم.

Amin.M.1986
20-02-2009, 22:51
ای خدا اندفعه هم گوشی رو نخریدم . رفت تا هفته بعد. کاشکی صفحه اکسپریا رو امنیا داشت. کاشکی میتونستنم صفحه های هردو رو خودم مقایسه کنم........... .:41::13::41::41::41::41::13: چقدر انتخاب بین این دوتا سخته.

hesamkowsar
20-02-2009, 23:22
قابل توجه همه من با بهترین سند و مدرک میگم که windows mobile 6.1 فقط 65k رنگ رو ساپورت میکنه.... خودم از مایکروسافت پرسیدم. ولی برای 6.5 گفت نمیدونم و یک شماره تلفن داد گفت از اون بپرسم.

خب 65k ساپرت کنه...پس چرا انقدر فرق تصویر بین همه ppc ها 6.1 هست؟مثل اینه که رو یه سیستم کامپیوتر هر مانیتری بزاری یه جور نشون بده...هر مانیتوری کیفیتش بیشتره...رزولوشن وقتی بالا تر باشه تصویر بهتره...رزولوشن بیشتر یعنی چنصد سلول رنگی بیشتر...مثل این میمونه که بگی 5 مگا بهتره یا 8 مگا...(البته در مورد دوربین دیجیتال)معلومه 5 بهتره چون اون 8000 پیکسل رنگی داره اما اون 5000 ....فرق میکنه پس...بعد لایت صفحه اکسپریا خیلی قوی تره...دیدم که میگم...رنگ های اکسپریا خیلی قوی و پرنگ هست...در مقابل n96 هم دیدم...در کنار n96 که پادشاه...

Farbod_h
20-02-2009, 23:23
شايد اين بدردت بخوره
آخر صفحه هم لينك 2 تا ويدئو هست

ولي اين چيزي كه معلومه x1‌ در صفحه نمايش كوچكتر پيكسل هاي بيشتري نداره تو اين كه كيفيت بيشتري داره ترديدي نيست
ولي اينكه چقدر در واقعيت فرق دارم بحث جالبيه!

خودم گير شتاب سنجم ! هر رو.ز لعنت مي كنم اين se رو

hesamkowsar
20-02-2009, 23:28
شايد اين بدردت بخوره

ولي اين چيزي كه معلومه x1‌ در صفحه نمايش كوچكتر پيكسل هاي بيشتري نداره تو اين كه كيفيت بيشتري داره ترديدي نيست

منم خیلی ناراحتم که شتابستج نزاشته...اخه شتابسنجم میزاشت یه دوربین 5 هم میزاشت دیگه چی کم داشت؟اونوقت بعدیشو چیکار میکرد؟دوربین 8؟

ninja3000sh
20-02-2009, 23:31

این عکس از اکسپریاست که رم 16 گیگی روشه...پس تا 16 گیگ خیالتون راحت...

حسام جان اگه رام اکسپریا رو به اخرین ورژن اپدیت کنیم که الان r2a هستش و بعدا قطعا رامهای دیگه ای هم سونی اریکسون برای اپدیت میده میتونه براحتی تا 32 گیگ هم ساپورت کنه.

hesamkowsar
20-02-2009, 23:45
حسام جان اگه رام اکسپریا رو به اخرین ورژن اپدیت کنیم که الان r2a هستش و بعدا قطعا رامهای دیگه ای هم سونی اریکسون برای اپدیت میده میتونه براحتی تا 32 گیگ هم ساپورت کنه.

همین الانشم خیلی سایتا دیدم گفتن 32 ساپرت میکنه...این عکسم همونیه که شما اپلود کردین:20:
من هنوز 16 نگرفتم.8 گزاشتم..1 هفته دیگه برم بگیرم:46:

Amin.M.1986
21-02-2009, 08:04
خب 65k ساپرت کنه...پس چرا انقدر فرق تصویر بین همه ppc ها 6.1 هست؟مثل اینه که رو یه سیستم کامپیوتر هر مانیتری بزاری یه جور نشون بده...هر مانیتوری کیفیتش بیشتره...رزولوشن وقتی بالا تر باشه تصویر بهتره...رزولوشن بیشتر یعنی چنصد سلول رنگی بیشتر...مثل این میمونه که بگی 5 مگا بهتره یا 8 مگا...(البته در مورد دوربین دیجیتال)معلومه 5 بهتره چون اون 8000 پیکسل رنگی داره اما اون 5000 ....فرق میکنه پس...بعد لایت صفحه اکسپریا خیلی قوی تره...دیدم که میگم...رنگ های اکسپریا خیلی قوی و پرنگ هست...در مقابل n96 هم دیدم...در کنار n96 که پادشاه...

اولا چرا میزنی؟ دوما خودم میدونم رزولوشن یعنی چی . سوما جواب های شما ربطی به چیزی که من گفتم نداره.نتیجه چیزی که من گفتم این میشه که 256000 رنگ بودن امنیا فعلا مهم نیست چون ویندوز موبایل ساپورتش نمیکنه. دوست خوبم مسیح پرسید از کجا معلوم این حرف درست باشه منم واسه اطمینان مستقیم از مایکروسافت پرسیدم.

Amin.M.1986
21-02-2009, 08:13
وقتی پرسیدم ویندوز موبایل 6.5 چند رنگ ساپورت میکنه این شماره رو داد . اگه یکی میتونه بپرسه به ما هم بگه.

You may contact them at: (800) 426-9400, Monday- Friday 6:00 A.M. – 6:00 P.M. Pacific Time
.

Amin.M.1986
21-02-2009, 08:15
1-بک لایت این دو گوشی چقدر با هم فرق میکنه؟
2- یکی گفت بک لایت امنیا تعریفی نداره. درسته؟

ali_MacBook_Apple
21-02-2009, 14:40
ای خدا اندفعه هم گوشی رو نخریدم . رفت تا هفته بعد. کاشکی صفحه اکسپریا رو امنیا داشت. کاشکی میتونستنم صفحه های هردو رو خودم مقایسه کنم........... .:41::13::41::41::41::41::13: چقدر انتخاب بین این دوتا سخته.

البته مطمن باش رزولوشن صفحه چیزی نیست که بخوای چیزای دیگه رو فداش کنی . چون اونقدرا هم به چشم نمیاد . چیزیم نیست که بخوای در اولویت قرارش بدی.
صفحه های امنیا و اکسپریا روی نوشته تفاوت دارن . اما در عمل اونقدرها هم تفاوت ندارن.
من صفحه خیلی برام مهمه . اما بعد از کار کردن با اکسپریا اصلاْ حسرت بالاتر بودن رزولوشنش رو نخوردم.
همونطرور که صفحه ۶۵۰۰۰ رنگ برای ویندوز موبایل کفایت می کنه سایز ۲۴۰*۴۰۰ هم کفایت می کنه.
اینا مشاهدات و نظر شخصی من بود و به همین دلیل هرگز توی انتخابم رزولوشن تصویر جزو اولویتها نبوده و نیست.
البته منظورم از این نوشته این نبود که اسکرین امنیا بهتره . منظورم اینه که باید در عمل دید رزولوشن تصویر چقدر توی کیفیت موثره.

xxl2005
21-02-2009, 15:21
البته مطمن باش رزولوشن صفحه چیزی نیست که بخوای چیزای دیگه رو فداش کنی . چون اونقدرا هم به چشم نمیاد . چیزیم نیست که بخوای در اولویت قرارش بدی.
صفحه های امنیا و اکسپریا روی نوشته تفاوت دارن . اما در عمل اونقدرها هم تفاوت ندارن.
من صفحه خیلی برام مهمه . اما بعد از کار کردن با اکسپریا اصلاْ حسرت بالاتر بودن رزولوشنش رو نخوردم.
همونطرور که صفحه ۶۵۰۰۰ رنگ برای ویندوز موبایل کفایت می کنه سایز ۲۴۰*۴۰۰ هم کفایت می کنه.
اینا مشاهدات و نظر شخصی من بود و به همین دلیل هرگز توی انتخابم رزولوشن تصویر جزو اولویتها نبوده و نیست.
البته منظورم از این نوشته این نبود که اسکرین امنیا بهتره . منظورم اینه که باید در عمل دید رزولوشن تصویر چقدر توی کیفیت موثره.

یعنی تمام پاکت پیسی های جدید مثل HD و X1 و Touch Pro2 و دایامند 2 و ... که صفحه نمایشگر Wvga دارند الکی این کار رو می کنند و این کار هیچ تاثیری نداره و ...

شاید خیلی خیلی تاثیر نداشته باشه که کسی بخواد اونو بکنه اولویت ولی تاثیر داره و تاثیر خوبی هم داره اما شاید اولویت و ملاک انتخاب نباشه !!! ولی اگر کاربری نیاز به رزولیشن بالا داشته باشه اون وقت میشه اولویت !! هرچند کم پیش میاد ولی برخی نرم افزار ها هستند که نیاز به حداقل VGA دارند !!! ولی این کاملا بستگی به کاربر داره !!!!

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:05

خدارو شکر لااقل یکی فهمید من چی میگم. من هم میخوام بدونم در عمل فرقشون واضحه یا نه. مثلا اگه دوتا رو نگاه کنیم کاملا مشهوده یا نه. و اینکه نور صفحه این دو نسبت به هم دیگه چجوریه. در ضمن شتاب سنج غیر از بازی و اتو روتریت دیگه به چه دردی میخوره ؟

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:11
شايد اين بدردت بخوره

نداشتن شتاب سنج چه مشکلی واست پیش آورده؟

Mah12
21-02-2009, 16:20
شتاب سنج تو امنیا اگه برش گردونی رو صفحه گوشی سایلنت میشه اما اگه برش گردونی زنگ میزنه(درست گفتم؟)
در مورد رزولوشن فقط یه چیز موند که نگفتم.
اکسپریا 4 برابر پیکسل داره یعنی در یک صفحه غیر از منو برای نمایش هرچیزی از جمله عکس ،نقشه، ورد ، pdf واز این دست میتونه 4 بابر بیشتر جزئیات رو بدو زوم نمایش بده، به عنوان مثال اگه رزولوشن مانیتورت رو 640*480 قرار بدی با 1280*960 چه فرقی داره؟ همون طوریه....
در ضمن اون پستم رو تو آخر 2 صفحه پیش متوجه شدی؟ انگلیسیه...
سپاس

Mah12
21-02-2009, 16:23
شتاب سنج بیشتر حالت سرگرمیش جالبه و تقصیر se هم نیست که اینو نداره آخه htc که گوشی رو ساخته اون موقع این فناوری رو نداشته، وگرنه k850 هم که واسه 2 سال پیش اینو داره...
من که گوشیم n95 اینو داره ازش استفاده ندارم ولی واسه بعضیا خیلی مهمه(حالا چرا نمیدونم)

I'm Not The GaY
21-02-2009, 16:27
ولی خداییش من با شتاب سنج اکس پریا کار کردم فوق العاده بود!

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:28
آخه اون دوستمون گفت به se بد و بیراه میگم . واسه سایلنت کردن که بد و بیراه نمیگن.اگه صفحه اکسپریا رو امنیا بود همین الان امنیا میخریدم:5:

Farbod_h
21-02-2009, 16:32
شتاب سنج تو امنیا اگه برش گردونی رو صفحه گوشی سایلنت میشه اما اگه برش گردونی زنگ میزنه(درست گفتم؟)
در مورد رزولوشن فقط یه چیز موند که نگفتم.
اکسپریا 4 برابر پیکسل داره یعنی در یک صفحه غیر از منو برای نمایش هرچیزی از جمله عکس ،نقشه، ورد ، pdf واز این دست میتونه 4 بابر بیشتر جزئیات رو بدو زوم نمایش بده، به عنوان مثال اگه رزولوشن مانیتورت رو 640*480 قرار بدی با 1280*960 چه فرقی داره؟ همون طوریه....
در ضمن اون پستم رو تو آخر 2 صفحه پیش متوجه شدی؟ انگلیسیه...
سپاس
آره بيشتر جنبه سرگرمي داره!
و يه سري بازي و برنامه
البته اينك كه برش مي گردوني سايلت مي شه جالبه

با hd‌ كار كردم
اگر گوشي صفحه اس به سمت بالا باشه زنگ بخوره برش گردوني سايلنت مي شه . بعد مي توني دوباره صفحه رو برگردوني از سايلنت هم خارج نمي شه
اگر صفحه اش به سمت پايين باشه زنگ مي خوره يعني اين جوري نيست كه صفحه اش رو زمين باشه زنگ نخوره ( بعد اينجا يه باگ هم داره اگه دوباره بر گردوني سايلت نمي شه)

ولي خوب خيلي هم مهم نيست!

Mah12
21-02-2009, 16:33
خب آقا فربد دوست داره گوشیش بی نقص و کامل باشه...
واسه بازی کردن و بعضی برنامه ها(میشه خود آدم هم بنویسه با vb ) نمیشه استفاده کرد ولی همش به استفاده آدم بر میگرده...
وایسا اکسپریا ارزونتر بشه بعد بخر چون اگه هم قیمت باشن انتخابت راحتتره... تا نوروز هم قیمت میشن (شاید)
منم یه زمانی میخواستم بخرم واسه نمایشگرش نخریدم تازه اولا هم خیلی گرون بود...
سپاس

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:34
میشه بک لایتشون رو واسم مقایسه کنی؟

Mah12
21-02-2009, 16:38
راستی این بررسی GSMArena در مورد نمایشگر i900

Samsung i900 Omnia is equipped with a large 3.2" 65K-color display with a resolution of 240 x 400 pixels. As with most PocketPCs, picture quality isn't really impressive. Not that it is too bad either but we've seen Samsung do much better on their feature phones.

من ندیدم پس نظری نمیدم...
سپاس

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:41
در مورد جابجایی چطور؟ اکسپریا تو جیب جا میشه؟ کیف داره؟ آخه فکرکنم با کف زیادی قطرش زیاد بشه/

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:51
کسی با امنیا pdf یا word کار کرده؟ اذیت نمیکنه؟

Amin.M.1986
21-02-2009, 16:53

ببخشید اینو میخواستم تو تاپیک امنیا بذارم:31:

hesamkowsar
21-02-2009, 16:59
در مورد جابجایی چطور؟ اکسپریا تو جیب جا میشه؟ کیف داره؟ آخه فکرکنم با کف زیادی قطرش زیاد بشه/

اکسپریا طراحیش گنده نیست...درست اندازه p1 w950 هست...چند میلیمتر بزرگ تر...کیف هم نداره خودتون باید زحمت بکشید...اگه pen گوشیو جدا طراحی میکردن حتآ واسش کیف میزاشتن !!!:27:
امین جان دستتو باز کن با توجه به این عکس ببین چقده....تو جیبم جا میشه...(20 سوالیه؟):46:

Mah12
21-02-2009, 17:06
این یه عکس از آیفون و i900 و دیاموند در تاریکی

اینم اکسپریا در تاریکی ولی تمش تاریکه نمیشه مقایسه کرد با بالایی

درمورد بک لایت x1 تو تاریکی خیلی تعریف کرده ولی تو نور آفتاب هیچکدوم از گوشیا تعریفی ندارن...
سپاس

Mah12
21-02-2009, 17:20
مقایسه اندازه 4 گوشی از جمله i900 و اکسپریا

اکسپریا هم پهناش هم درازاش کمتر از i900 فقط ضخامتش کمتره 4 میلیمتر... حدودای p1 از لحاظ اندازه...
برو این آدرس هر گوشی رو که میخای با اکسپریا از لحاظ اندازه مقایسه کن...

hesamkowsar
21-02-2009, 18:07
mah جان اون دوربینی هم که از اکسپریا عکس گرفته خیلی بد کیفیته...کیفیت واقعی رو وقتی میفهمی که جفت گوشی رو یه تصویر بندازید و از نزدیک ببینید...هر کس هم ببینه میگه اکسپریا...حتی htc diamond که کنارشه رکگارو بهتر نشون میده...درسته؟
بنظر من بهترین صفحه ت گوشی ها رو ایفون...بعد toch hd و اکسپریا و بعد diamond داره...

ali_MacBook_Apple
22-02-2009, 04:19
یعنی تمام پاکت پیسی های جدید مثل hd و x1 و touch pro2 و دایامند 2 و ... که صفحه نمایشگر wvga دارند الکی این کار رو می کنند و این کار هیچ تاثیری نداره و ...

شاید خیلی خیلی تاثیر نداشته باشه که کسی بخواد اونو بکنه اولویت ولی تاثیر داره و تاثیر خوبی هم داره اما شاید اولویت و ملاک انتخاب نباشه !!! ولی اگر کاربری نیاز به رزولیشن بالا داشته باشه اون وقت میشه اولویت !! هرچند کم پیش میاد ولی برخی نرم افزار ها هستند که نیاز به حداقل vga دارند !!! ولی این کاملا بستگی به کاربر داره !!!!

البته منم ذکر کردم که منظورم این نبود که کیفیت صفحه امنیا بهتره ، فقط خواستم بگم تفاوت اونقدری نیست که بخواد در اولویت قرارش بده ، وگرنه حرفات درستن :46:

ali_MacBook_Apple
22-02-2009, 04:22

بخاطر بزرگ بودن صفحه ، مشکلی پیش نمیاد

ali_MacBook_Apple
22-02-2009, 04:28
شتاب سنج بیشتر حالت سرگرمیش جالبه و تقصیر se هم نیست که اینو نداره آخه htc که گوشی رو ساخته اون موقع این فناوری رو نداشته، وگرنه k850 هم که واسه 2 سال پیش اینو داره...
من که گوشیم n95 اینو داره ازش استفاده ندارم ولی واسه بعضیا خیلی مهمه(حالا چرا نمیدونم)

البته یک سری نرم افزارها هم داره واسه شتابسنج میاد ، مثلاً نرم افزار تراز ، یا ماشین حساب که با برگردوندن حرفه ای میشه ، یا برنامه که با این ور اونور کردن گوشی حالت اسکرول ایجاد می شه و مصلماً بخاطر اینکه از این فناوری داره توی اکثر گوشیا استفاده می شه ، به زودی نرم افزارهای خیلی جالبی براش داده میشه و شاید بعداً استفاده های دیگه ای هم ازش بشه ، مثل بلوتوث ، اول که اومد اینهمه کاربرد نداشت ، اما حالا...
مطمئنی n95 و K850 شتابسنج دارن ؟

Farbod_h
22-02-2009, 11:52
البته یک سری نرم افزارها هم داره واسه شتابسنج میاد ، مثلاً نرم افزار تراز ، یا ماشین حساب که با برگردوندن حرفه ای میشه ، یا برنامه که با این ور اونور کردن گوشی حالت اسکرول ایجاد می شه و مصلماً بخاطر اینکه از این فناوری داره توی اکثر گوشیا استفاده می شه ، به زودی نرم افزارهای خیلی جالبی براش داده میشه و شاید بعداً استفاده های دیگه ای هم ازش بشه ، مثل بلوتوث ، اول که اومد اینهمه کاربرد نداشت ، اما حالا...
مطمئنی n95 و K850 شتابسنج دارن ؟
k850 و N95‌هر دو شتاب سنج دارن
در 95 بايد پلاگينش نصب شده
K850 هم در قسمت Media فعاله فقط ( البته در بازي و اينام هست!)

hesamkowsar
22-02-2009, 12:44
k850 و N95‌هر دو شتاب سنج دارن
در 95 بايد پلاگينش نصب شده
K850 هم در قسمت Media فعاله فقط ( البته در بازي و اينام هست!)

n95 کجا شتاب سنج داره؟!:13:

Farbod_h
22-02-2009, 15:40
n95 کجا شتاب سنج داره؟!:13:
هم n95 معمولي و هم گيگ شتاب سنج دارن
مي توني يه تحقيق كوچيك بكني
فقط در نسخه معمولي بايد پلاگين نصب شه
كه البته در ورژن 30 ديگه نمي خواد

Mah12
22-02-2009, 18:08
من خودم n95 دارم که میگم تو گوشی ورژن 30 به بعد تو منوش rotate screen داره اگه بزنی وقتی گوشی رو کج کنی صفحش هم میچرخه... البته تو ورژنهای پایین تر هم با نصب پلاگین و برنامه هایی مثل Rotate me میچرخه... تازه شنیدم N93i هم داره...
k850 که تو بستش که باشه یه بازی داره که بر اساس شتاب سنجه و یه نو ع توپه مثل اونی که تاچ hd داره...
سپاس

Amin.M.1986
22-02-2009, 21:01
[hesamkowsar در مورد کارت گرافیک اکسپریا چیزایی گفت به من . خیلی جالبه. کسی میتونه بگه بودنش به چه کاری میاد. غیر از بازی کاربردی داره؟

hamed1297
22-02-2009, 21:19
شاید واسه فیلم دیدن و هر کاری که نیاز به گرافیک داشته باشه.

Mah12
22-02-2009, 22:13
دقیقآ یکی از کاربرداش واسه نمایش فیلمه،
تو بررسی که GSMArena با مقایسه 2 گوشی دیاموند و امنیا گذاشته یکی از برتری های دیاموند رو قدرت بیشتر هنگام پخش فیلم گفته، تازه جالبه که پردازنده گرافیکیه دیاموند 64 مگ و ضعیفتر از نوع موجود در اکسپریاست...
پردازنده گرافیکی اکسپریا از نوع Ati Imageon 2300 (اگه درست نیست بگید) با رم 128 یعنی رم موجود در اکسپریا به همراه 256 مگ که داره میشه 384 مگ...
سپاس

hesamkowsar
22-02-2009, 23:27
همه گوشی ها قسمت گرافیکی دارن ولی به صورت shair .ولی اکسپریا اولین گوشی که به صورت رسمی چیپ Ati Imageon nva استفاده شده...از مشابه این چیپ در psp سونی استفاده شده...پس این یه مزیت بزرگ هست که اکسپریا دارای گرافیک میباشد...
به نظر من شروع یه انقلاب بزرگ در گوشی های موبایل هست...چنوقت دیگه از هم میپرسیم...
مهدی جان گرافیک گوشیت چنده...
مهدی:256 gforce انداختم...:18:
حسام:...میگن 512 هم اومده ها...:27:
مهدی:شوخی میکنی...تازه 256 گرفته بودم که...cpu چند گیگا هرتزی هست؟...
دوستان شوخی بود.ولی میشه تصورشو کرد که روزی در مورد موبایل هم مانند کامپیوتر بحث کرد:46:
مهدی جان جدی نگیریاااا...:10:

Amin.M.1986
23-02-2009, 15:17
كسي ميتونه در مورد جي استيك اين گوشي دو گوشي توضيح بده؟؟؟؟؟؟؟

Hamid..God
23-02-2009, 15:27
كسي ميتونه در مورد جي استيك اين گوشي دو گوشي توضيح بده؟؟؟؟؟؟؟

هر دوي اين دو گوشي از اپتيكل موس استفاده ميكنند يعني مثل اون قسمت جلوي لپ تاپ كه با لمس و حركت دست روش موس رو حركت ميده تو اين دو گوشي هم ميتونين با لمس و حركت دادن دست تو منو هاي گوشي بچرخين البته اكسپريا علاوه بر اين يه جوي استيك سنتي هم داره تا دوستاني كه اونو ترجيه ميدن از اون استفاده كنن يا اگه يه جاهايي اين بهتر بود ازش استفاده كنن
تو امنيا شما از اين اپتيكال موس ميتونين برا حركت دادن يه موس هم كه به صورت استاندارد رو گوشي هست و ميشه فعال يا غير فعالش كرد استفاده كنين البته تو اكسپريا هم مي تونين اين موس رو با نرم افزار داشته باشين ولي به نظر من ( توجه داشته باشين به نظر من) با توجه به لمسي بودن گوشي فكر نمي كنم اين موس خيلي به درد بخوره البته شايد نرم افزارايي باشه كه اونجا كاربرد خوبي داشته باشه

dorna
23-02-2009, 19:58
ببخشید بچه ها کسی از صفحه نمایش این دوتا عکس داره کنار هم .....

چون توی کلوپ X1 چند تا بچه ها عکس گذاشته بودند مقایسه بین X1 , N95 ipod فکر کنم که اصلا داد میزد X1 از همشون سرتره و تصویرش خیلی زنده تر بود ( با اینکه N95 و 16 میلیون رنگ و اون یکی 65 هزار رنگ)
حالا میخواستم ببینم کسی عکس بین ال سی دی این دو نوع گوش نداره ؟! یه مقایسه انجام بشه
چون من چند جا شنیدم از نظر زنده بودن رنگ و شادابی رنگ ها بین امنیا و N95 - همه میگفتند n95 بهتره

اگر کسی عکس مستندی داره خواهشن بزاره که ببینیم چه جوریه

Mah12
23-02-2009, 20:34
این عکس رو ninja3000sh از همین فروم گرفته پس مطمئن باشید عکسا الکی نیست...
اینم آدرسش

واسه امنیا و n95 باید از علی آقا تو این آدرس کمک بخواهید فکر کنم 2 تا گوشی دم دستش باشه...

سپاس

dorna
23-02-2009, 21:24
بابا شما که رفیق علی آقا هستی لا اقل میشناسیش ازش این درخواست رو بکنید لطفا

Amin.M.1986
24-02-2009, 10:35
این هفته دیگه امنیا ارزون نشد؟

radian
24-02-2009, 12:28
ببخشید بچه ها کسی از صفحه نمایش این دوتا عکس داره کنار هم .....

چون توی کلوپ X1 چند تا بچه ها عکس گذاشته بودند مقایسه بین X1 , N95 ipod فکر کنم که اصلا داد میزد X1 از همشون سرتره و تصویرش خیلی زنده تر بود ( با اینکه N95 و 16 میلیون رنگ و اون یکی 65 هزار رنگ)
حالا میخواستم ببینم کسی عکس بین ال سی دی این دو نوع گوش نداره ؟! یه مقایسه انجام بشه
چون من چند جا شنیدم از نظر زنده بودن رنگ و شادابی رنگ ها بین امنیا و N95 - همه میگفتند n95 بهتره

اگر کسی عکس مستندی داره خواهشن بزاره که ببینیم چه جوریه

این عکسا هیچ کدوم معتیر نیستن دوست عزیز .

اولین چیزی که وقتی عکسی رو دیدن باید بهش توجه کنین ، نماد گیرنده یا عرضه کننده ی عکس هست .

اون نماد برای خوشگلی نیست ! بلکه برای نمایوندن درجه ی اعتبار عکسه ! ...

مثلا شما به محض اینکه آرم GSMARENA رو در کنار یک عکس میبینین ! خوب یک نفس عمیق میکشید که

عکس حقیقت رو داره نشون میده و بعد میرین سر اصل مطلب که حالا چی رو داره نشون میده .

در این عکس کاملا مشخصه که Brightness آیفون کم شده یا زاویه دید Xperia مستقیم هست . وگر نه دیگه همه میدونن که کیفیت LCD ، آیفون

( با اینکه من اصلا ازش خوشم نمیاد ) بالاتر از I900 . HD . Xperia . Diamond and SO ON هستش .

پ.ن : این هم نمونه یک عکس اصولی هستش ( البته فقط برای نمونه میزام ، گوشی PRO2 هست که قاعدتا از نظر تکنولوژی LCD از گوشیهای کنونی سعی شده بهتر باشه )

Amin.M.1986
24-02-2009, 14:18
:31::31::31::10::10::10:تبریک میگم . یکی از بهترین وصمیمی ترین دوستام الان عضو پی سی ورلد شد. اینم آیدیش Amin.M.1986 اسمشم امین هست مثل خودم. ببخشید نباید اینجا پست میدادم ولی خیلی خوشحال شدم آخه:40::40::40::40:

ali_MacBook_Apple
24-02-2009, 15:17
در مورد صفحه امنیا و N95 باید بگم که بخاطر تفاوت زیاد اندازه صفحات نمیشه مقایسه درستی بینشون انجام داد ، اما نمی دونم چرا تصاویر توی N95 مقداری مرده به نظر میان ، گرچه از نظر آماری N95 از همه پاکت پیسیا باید صفحش بهتر باشه ، اما زمانی که نور صفحات یکی بود ، نمی شد گفت N95 بهتره ، این مشاهدات منه البته ، اما توی نمایش فیلم که امنیا خیلی بهتر بود ، اما شاید بخاطر بزرگتر بودن صفحه بود که جزئیات بیشتری از فیلم رو نشون می داد.
اما در مورد آیفون باید بگم که به نظر من بهترین صفحه رو توی دنیا داره و هیچ گوشی بهش نمی رسه و به شکل مشخصی از امنیا و اکسپریا صفحش بهتره و کیفیت صفحش نظر آدمو جلب می کنه، البته دو گوشی جدید از سامسونگ (Omnia HD) و سونی اریکسون (Iduo) معرفی شدن که بعید نیست صفحه آیفون در مقابلشون کم بیاره ، چون بخاطر استفاده از سیمبین بجای ویندوز موبایل از صفحه 16میلیون رنگ استفاده کردن و اندازه صفحات هم در همون حده البته مال سامسونگ بزرگتره (3.7) . نمی دونم Iduo از صفحه خازنی استفاده کرده یا نه اما امنیا HD استفاده کرده.
اما تا اونا نیان فعلاً به نظر من آیفون توی صفحه بی رقیبه. توی پستهای قبلیم دلیلشو توضیح دادم که چرا یه گوشی ویندوز موبایل نمی تونه کیفیت صفحه بالاتری نسبت به آیفون داشته باشه.

dorna
24-02-2009, 15:22
جناب radian من که گفتم اون آیفون نیست فکر کنم آی پاد هستش که معروف توی فیلم دیدن و نشان دادن عکس یک مقدار تیره میکنه....
در ضمن نینجا هم فکر نکنم از روی غرض عکس گرفته باشه اینجور که خودش میگفت برایت همه رو روی 100 گذاشته و عکس گرفته...

dorna
24-02-2009, 15:27
در مورد صفحه امنیا و n95 باید بگم که بخاطر تفاوت زیاد اندازه صفحات نمیشه مقایسه درستی بینشون انجام داد ، اما نمی دونم چرا تصاویر توی n95 مقداری مرده به نظر میان ، گرچه از نظر آماری n95 از همه پاکت پیسیا باید صفحش بهتر باشه ، اما زمانی که نور صفحات یکی بود ، نمی شد گفت n95 بهتره ، این مشاهدات منه البته ، اما توی نمایش فیلم که امنیا خیلی بهتر بود ، اما شاید بخاطر بزرگتر بودن صفحه بود که جزئیات بیشتری از فیلم رو نشون می داد.
اما در مورد آیفون باید بگم که به نظر من بهترین صفحه رو توی دنیا داره و هیچ گوشی بهش نمی رسه و به شکل مشخصی از امنیا و اکسپریا صفحش بهتره و کیفیت صفحش نظر آدمو جلب می کنه، البته دو گوشی جدید از سامسونگ (omnia hd) و سونی اریکسون (iduo) معرفی شدن که بعید نیست صفحه آیفون در مقابلشون کم بیاره ، چون بخاطر استفاده از سیمبین بجای ویندوز موبایل از صفحه 16میلیون رنگ استفاده کردن و اندازه صفحات هم در همون حده البته مال سامسونگ بزرگتره (3.7) . نمی دونم iduo از صفحه خازنی استفاده کرده یا نه اما امنیا hd استفاده کرده.
اما تا اونا نیان فعلاً به نظر من آیفون توی صفحه بی رقیبه. توی پستهای قبلیم دلیلشو توضیح دادم که چرا یه گوشی ویندوز موبایل نمی تونه کیفیت صفحه بالاتری نسبت به آیفون داشته باشه.

خیلی ممنون دوست عزیز قبلا هم از پست های شما استفاده کردم و کارتون درسته
اما منظور من مقایسه بین آیفون و امنیا نبود منظور مقایسه بین امنیا و اکسپریا بود اگه کسی عکس مستندی داره لطفاً بزاره که یه مقایسه بکنیم

dorna
24-02-2009, 15:30
:31::31::31::10::10::10:تبریک میگم . یکی از بهترین وصمیمی ترین دوستام الان عضو پی سی ورلد شد. اینم آیدیش amin.m.1986 اسمشم امین هست مثل خودم. ببخشید نباید اینجا پست میدادم ولی خیلی خوشحال شدم آخه:40::40::40::40:

مگه میشه دونفر باا یک آیدی عضو بشند؟!

dorna
24-02-2009, 15:43
ببخشید ها من میخوام یه تقریب ذهنی نسبت به کیفیت تصویر امنیا پیدا کنم آخه میگید 65 هزار رنگه یعنی چه جوریه مثلا k750 هم 65 هزار رنگه یعنی مثا کیفیت عکس ها درون این دو گوشی یکیه؟!
اگر کسی اطلاعات خوبی داره لطفاً بذاره اینجا ممنون

Mah12
24-02-2009, 16:05
اولآ k750 دارای 256000 رنگه...
من باید یه توضیح مختصر در مورد نمایشگر بدم (با اجازه پیشکسوتها)
2 فاکتور واسه نمایشگر هست...
1. رزولوشن ، که اکسپریا در این زمینه از همه گوشیا جلوتره( یا هم رده با بهترینها) حتی از آیفون
2.نمایش تعداد رنگ، که تو این زمینه گوشیهای پاکت پیسی ضعیفن البته اینکه این رو کیفیت عکس تاثیر داره یا نه نظرات مختلفی هست... مثلآ GSMArena و خیلی از محققین باور دارند که بین 65 هزار و 16 میلیون رنگ برای چشم لخت(غیر مسلح) تفاوتی نیست یا اینکه خیلی کمه...

حالا اینکه آیفون چقدر خوب نشون میده دلیل نمیشه بگیم جزئیات بیشتری نشون میده چون xperia جزئیات بیشتری نشون میده اونم بخاطر رزولوشن بالاشه 800*480 در برابر آیفون 320*480 ولی آیفون تو آفتاب عالی نشون میده و خیلی روشنه اونم بخاطر فناوری ساخت نمایشگر... در خازنی (اونی که تو آیفون) لایه ای رو نمایشگر قرار ندارد بنابراین 100 نور رو میده بیرون
در صورتی که نمونه مقاومتی چند لایه جلوشه که فکر کنم 30 درصد نور رو میگیره پس انتظار معجزه نداشته باشید...

سپاس

Amin.M.1986
24-02-2009, 16:11
مگه میشه دونفر باا یک آیدی عضو بشند؟!

ببخشید اشتباه زدم آی دی دوستم Amin.T.1986 هست. هم همینه هم هم سنیم هم تو یه ماه به دنیا اومدیم ولی من بزرگترم:31:

Amin.M.1986
24-02-2009, 16:26
ببخشید ها من میخوام یه تقریب ذهنی نسبت به کیفیت تصویر امنیا پیدا کنم آخه میگید 65 هزار رنگه یعنی چه جوریه مثلا k750 هم 65 هزار رنگه یعنی مثا کیفیت عکس ها درون این دو گوشی یکیه؟!
اگر کسی اطلاعات خوبی داره لطفاً بذاره اینجا ممنون

دوست عزیز من این سوال ها رو خودم قبلا پرسیدم وخودمم در حال انتخاب بین امنیا واکسپریام. احتمالا امنیا میگیرم.
تو کیفیت صفحه اکسپریا مثل کا 750 نیست خیلی بالاتره. نتیجه تحقیقاتم رو میگم شما هم استفاده کن.
-کیفیت صفحه اکسپریا خیلی بالاتره و بک لایت بهتری داره
-مزیت دیگش کیبرد هست که امنیا نداره( البته اگه کیبرد نخواهی که هیچ)
-اکسپریا شتاب سنج نداره که فکر کنم در آینده مشکل ساز بشه
-امنیا طراحی بهتری داره(البته به نظر من)
-سی پی یو امنیا قویتره و سریعتر برنامه ها رو اجرا میکنه
-رم اکسپریا بیشتره 256 در مقابل 128 که اگه بخواهی تعداد زیادی برنامه با هم اجرا کنی که البته بعیده تفاوت معلوم میشه.
-اکسپریا کارت گرافیک داره و چون اولین پاکت با کارت گرافیک هست فکر نکنم زیاد استفاده بشه( نظر شخصی من) فقط در دیدن فیلم با بیت ریت زیاد اونم با پسوند mp4 امنیا کم میاره اکسپریا نه. که البته باید دقت کرد که پسوند رایج واسه فیلم divx هست نه mp4 . وکمی هم تو بازی و عکس خودش رو نشون میده.
همونطور که گفتم من احتمالا امنیا میگیرم ولی شاید تو علاالدین که از نزدیک جفتشون رو دیدم نظرم عوض بشه.
اگرم میبینی دوستان جوابت رو درست نمیدن حق دارن چون من انقدر این سوالا رو پرسیدم که دیگه حالشون بهم میخوره .:46:

dorna
24-02-2009, 16:34
دوست عزیز من این سوال ها رو خودم قبلا پرسیدم وخودمم در حال انتخاب بین امنیا واکسپریام. احتمالا امنیا میگیرم.
تو کیفیت صفحه اکسپریا مثل کا 750 نیست خیلی بالاتره. نتیجه تحقیقاتم رو میگم شما هم استفاده کن.
-کیفیت صفحه اکسپریا خیلی بالاتره و بک لایت بهتری داره
-مزیت دیگش کیبرد هست که امنیا نداره( البته اگه کیبرد نخواهی که هیچ)
-اکسپریا شتاب سنج نداره که فکر کنم در آینده مشکل ساز بشه
-امنیا طراحی بهتری داره(البته به نظر من)
-سی پی یو امنیا قویتره و سریعتر برنامه ها رو اجرا میکنه
-رم اکسپریا بیشتره 256 در مقابل 128 که اگه بخواهی تعداد زیادی برنامه با هم اجرا کنی که البته بعیده تفاوت معلوم میشه.
-اکسپریا کارت گرافیک داره و چون اولین پاکت با کارت گرافیک هست فکر نکنم زیاد استفاده بشه( نظر شخصی من) فقط در دیدن فیلم با بیت ریت زیاد اونم با پسوند mp4 امنیا کم میاره اکسپریا نه. که البته باید دقت کرد که پسوند رایج واسه فیلم divx هست نه mp4 . وکمی هم تو بازی و عکس خودش رو نشون میده.
همونطور که گفتم من احتمالا امنیا میگیرم ولی شاید تو علاالدین که از نزدیک جفتشون رو دیدم نظرم عوض بشه.
اگرم میبینی دوستان جوابت رو درست نمیدن حق دارن چون من انقدر این سوالا رو پرسیدم که دیگه حالشون بهم میخوره .:46:
خیلی ممنون از توجهتون ....
نه بابا بنده خداها هر چی من پرسیدم ظرف یک روز جواب دادند نباید از حق گذشت دستشون درد نکنه
از تجربیات شما هم استفاده کردیم ممنون

dorna
24-02-2009, 16:35
1. رزولوشن ، که اکسپریا در این زمینه از همه گوشیا جلوتره( یا هم رده با بهترینها) حتی از آیفون
2.نمایش تعداد رنگ، که تو این زمینه گوشیهای پاکت پیسی ضعیفن البته اینکه این رو کیفیت عکس تاثیر داره یا نه نظرات مختلفی هست... مثلآ gsmarena و خیلی از محققین باور دارند که بین 65 هزار و 16 میلیون رنگ برای چشم لخت(غیر مسلح) تفاوتی نیست یا اینکه خیلی کمه...

حالا اینکه آیفون چقدر خوب نشون میده دلیل نمیشه بگیم جزئیات بیشتری نشون میده چون xperia جزئیات بیشتری نشون میده اونم بخاطر رزولوشن بالاشه 800*480 در برابر آیفون 320*480 ولی آیفون تو آفتاب عالی نشون میده و خیلی روشنه اونم بخاطر فناوری ساخت نمایشگر... در خازنی (اونی که تو آیفون) لایه ای رو نمایشگر قرار ندارد بنابراین 100 نور رو میده بیرون
در صورتی که نمونه مقاومتی چند لایه جلوشه که فکر کنم 30 درصد نور رو میگیره پس انتظار معجزه نداشته باشید...

سپاس

بله شما درست میگید 256 هزار رنگه من اشتباه نوشتم ..... ممنون از توجهتون

Amin.M.1986
24-02-2009, 16:39
خیلی ممنون از توجهتون ....
نه بابا بنده خداها هر چی من پرسیدم ظرف یک روز جواب دادند نباید از حق گذشت دستشون درد نکنه
از تجربیات شما هم استفاده کردیم ممنون
آخه اولا 10 دیقه ای جواب میدادن:31:.

Amin.M.1986
24-02-2009, 16:41
من خودم احساس مسکنم امنیا یوزر فرندلی تر باشه . البته کاشکی یکی قیمت این دو تا رو هم تو امریکا میگفت چنده؟

Mah12
24-02-2009, 17:18
اینم شخصیه ممکنه یکی بگه اکسپریا یکی هم از دوتاش بدش بیاد...
در ضمن شما هم مانند من گوشی رو ندیدید پس در مورد یوزر فرندلیش چطوری نظر میدید؟ پرسش برانگیز نیست؟
در مورد شتاب سنج i900 هم میگن 2 بعدیه ، انگار 3 بعدی هم داره ...(GSMArena) گفته...
اینطور که گفته دیاموند 3 بعدیه...
سپاس

Amin.M.1986
24-02-2009, 18:14
اینم شخصیه ممکنه یکی بگه اکسپریا یکی هم از دوتاش بدش بیاد...
در ضمن شما هم مانند من گوشی رو ندیدید پس در مورد یوزر فرندلیش چطوری نظر میدید؟ پرسش برانگیز نیست؟
در مورد شتاب سنج i900 هم میگن 2 بعدیه ، انگار 3 بعدی هم داره ...(gsmarena) گفته...
سپاس
گفتم احساس میکنم. 2 بعدیش چجوریه 3 بعدیش چجوریه؟

ali_MacBook_Apple
24-02-2009, 19:36
2.نمایش تعداد رنگ، که تو این زمینه گوشیهای پاکت پیسی ضعیفن البته اینکه این رو کیفیت عکس تاثیر داره یا نه نظرات مختلفی هست... مثلآ gsmarena و خیلی از محققین باور دارند که بین 65 هزار و 16 میلیون رنگ برای چشم لخت(غیر مسلح) تفاوتی نیست یا اینکه خیلی کمه...

سپاس
اینم اضافه بکنم که اندازه صفحم توی کیفیت و نشون دادن جزئیات موثره .
درضمن باید فن آوری ساخت صفحم در نظر گرفته بشه ، مثلاً آیفون از فن آوری اپل استفاده می کنه که به نظر من یکی از بهترینهاست و توی صفحه و ساخت مانیتور بی رقیبه حتی لپ تاپاشم توی صفحه همیشه حرف اول رو می زنن.
امنیا هم از فن آوری سامسونگ استفاده می کنه که به اعتقاد خیلی ها از جمله خود بنده در رده های اول در زمینه ساخت lcd قرار می گیره و می شه گفت بهترین lcd های دنیا رو می سازه و پر فروش ترین lcd ساز دنیاست.
اکسپریا هم احتمالاً از فن آوری سونی در ساخت lcd استفاده می کنه که سونی هم می شه گفت در زمینه lcd در رده های اوله (البته از اونجایی که اکسپریا رو htc ساخته مطمئن نیستم صفحش رو سونی ساخته باشه)
پس کلاً باید بدونیم هر سه این گوشیا از بهترین فن آوریهای دنیا در ساخت lcd استفاده می کنند و هر کدومشون رو که داشته باشیم باید بدونیم که جزء بهترینهای دنیاست.

Mah12
24-02-2009, 19:51
البته lcd آیفون رو یه شرکت آلمانی واسش ساخته و خودش نساخته اسمش یادم نیست...
تو ویکی پدیا تو قسمت آیفون فک کنم نوشته...
سپاس

ali_MacBook_Apple
24-02-2009, 20:15
البته ویکیپدیا منبع موثقی نیست ، اما از اینی که شما گفتدید اطلاعی نداشتم جایی هم ندیده بودم.
اما کلاً می گن Ipod کلاسیک بهترین کیفیت تصویر دنیا رو داره که باز هم صفحش از فن آوری اپل استفاده می کنه.

Amin.M.1986
24-02-2009, 20:15
بابا جریان این شتاب سنج 2 بعدی و 3 بعدی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali_MacBook_Apple
24-02-2009, 20:38
در مورد شتاب سنج i900 هم میگن 2 بعدیه ، انگار 3 بعدی هم داره ...(gsmarena) گفته...
سپاس

بیشتر توضیح بده لطفاً .
آخه هیچ جا همچین چیزی ندیدم.
شتابسنج یه امکانه ، مثل دوربین ، مثل بلوتوث ... آخه یعنی چی دو بعدی باشه یا سه بعدی؟
موقعیت گوشی رو نسبت به زمین نشون می ده ، دیگه دو بعدی و سه بعدی نداره.
احتمالاً شما اشتباه متوجه شدی ، منظورش یه چیز دیگه بوده.

Amin.M.1986
24-02-2009, 20:42
علی جون پست 162 همین گفتگو رو نگاه کن. ولی بگو زود لطفا آخه فردا میخوام برم بخرم.

ali_MacBook_Apple
24-02-2009, 21:14
گفتم که من تاحالا چیزی راجع به شتابسنج 2 بعدی و 3 بعدی نشنیدم ، فکر هم نمی کنم همچین چیزی باشه ، آخه شتابسنج یه امکانه.
مثل اینکه بگی بلوتوث دو بعدی یه سه بعدی... عجیب نیست ؟

Mah12
24-02-2009, 23:04
اینو گفته :

no dedicated 3d accelerator

احتمالا منظورش شتاب دهنده گرافیکی بوده من با شتاب سنج اشتباه گرفتم...
شرمنده (جدآ ایهام داشت)

hamed1297
24-02-2009, 23:51
من هم اطلاعم کامل نیست ولی خوب شتاب سنج بر اساس محور x و y عمل میکنه.یادمه نمودار 3 بعدی هم داشتیم.پس شدنی هست.
حالا سرچ میکنم اگر چیزی یافتم میگذارم.

Mah12
25-02-2009, 00:03
من اینو پیدا کردم

NEC TOKIN's 3D motion sensor is a system combining an accelerometer and magnetic sensor with a NEC TOKIN Ceramic GyroTM, which has a 10-year proven track record. This combination supplements the deficiencies of each sensor, allowing extremely accurate 3D motion detection with a simpler construction and lower price than ever before.

And because the 3D-motion sensor has a USB interface, it can be easily connected to just about any PC. It carries Windows 98, Me, Windows 2000, and XP-compatible drivers, and also offers an application to convert the 3D motion sensor signals to mouse control signals.
البته واسه کامپیوتره اما انگار وجود داره...
اینم آدرسش

در ضمن انگار گوشی 5500 نوکیا یادتونه انگار اون 3d داشته...

اینم آدرسش تو فروم نوکیا

بازم میگردم سپاس

Mah12
25-02-2009, 00:10
اینم از مشخصات آیفون در ویکی پدیا (میدونم معتبر نیست)

A 3-axis accelerometer senses the orientation of the phone and changes

قسمت پررنگ همون معنی 3 بعدی رو میده...
پس وجود داره.. احتمالآ بیشترین کاربردش واسه بازی و برنامه هاست که گوشی رو چپ و راست کنی و ....
سپاس

Mah12
25-02-2009, 00:12
اما فکر کنم اونی که GSMArena گفته واسه پردازنده گرافیکی چون نوشته شتاب دهنده نه شتاب سنج...
سپاس

Hamid..God
25-02-2009, 08:45
گفتم که من تاحالا چیزی راجع به شتابسنج 2 بعدی و 3 بعدی نشنیدم ، فکر هم نمی کنم همچین چیزی باشه ، آخه شتابسنج یه امکانه.
مثل اینکه بگی بلوتوث دو بعدی یه سه بعدی... عجیب نیست ؟

نه شتابسنج هم دو بعدی و سه بعدی داره نمونه های دو بعدیش به مهور های طول و عرض (X و Y) حساسن مثل اونایی که تو گوشی های سطح پایین هست سه بعدیشم علاوه بر این محور ها به ارتفاع ( Z) هم حساسه مثل اونی که تو دسته ی کنسول Wii هست با حرکت دادنش بازی می کنن تو موبایلای سطح بالا هم می زارن مثل آیفون و تاچ HD (رو امنیا نمی دونم چیه)

Hamid..God
25-02-2009, 08:55

سپاس

یه چیزه خیلی مهم رو یادتون رفت اونم کنتراست تصویره همون موردی که باعث میشه رنگارو تو یه مانیتور زنده تر احساس کنین

تو آیفون این کنتراست 1 به 200 تو اکسپریا 1 به 400 البته این اعداد رو خیلی وقت پیش دیدم نمی دونم دقیق هست یا نه فقط کنتراست اکسپریارم نوشته بود ولی نوشته بود دو برابر آیفونه پس ایفون می شه 1 به 200 دیگه البته باز اگه دوستان اطلاعاتی دارند اصلاح کنند

همین فاتحه ی آیفونو می خونه البته اگه بک لایت هم درست می شد دیگه هیچی

Mah12
25-02-2009, 12:04
من نگفتم 3 بعدی نداره...
گفتم احتمالآ i900 هم همینو داره... وقتی 5500 که خیلی قدیمیه 3 بعدی داره i900 نداره؟
هیچ جا هم به این مورد اشاره نکرده...
در ضمن اینطور که من شنیدم i900 هم 3 بعدی چون گوشی رو برگردونی رو صفحه سایلنت میشه پس x,y,z رو درک میکنه...
سپاس

ali_MacBook_Apple
25-02-2009, 16:10
یه چیزه خیلی مهم رو یادتون رفت اونم کنتراست تصویره همون موردی که باعث میشه رنگارو تو یه مانیتور زنده تر احساس کنین

تو آیفون این کنتراست 1 به 200 تو اکسپریا 1 به 400 البته این اعداد رو خیلی وقت پیش دیدم نمی دونم دقیق هست یا نه فقط کنتراست اکسپریارم نوشته بود ولی نوشته بود دو برابر آیفونه پس ایفون می شه 1 به 200 دیگه البته باز اگه دوستان اطلاعاتی دارند اصلاح کنند

همین فاتحه ی آیفونو می خونه البته اگه بک لایت هم درست می شد دیگه هیچی

البته کنتراست تصوبر اونقدری موثر نیست که بخواد باهاش فاتحه آیفون رو بخونه :46:
حتی شما مانیتوری که کنتراستش 1:20000 رو نمی تونی خیلی فرقش رو با مانیتوری که 1:5000 تشخیص بدی.

Hamid..God
25-02-2009, 18:09
البته کنتراست تصوبر اونقدری موثر نیست که بخواد باهاش فاتحه آیفون رو بخونه :46:
حتی شما مانیتوری که کنتراستش 1:20000 رو نمی تونی خیلی فرقش رو با مانیتوری که 1:5000 تشخیص بدی.

دلیل این مورد اینه که بعضی از کارخونه ها موقع گفتن این شدت کنتراست یه سری تقلبایی میکنند که ناشی از ضعف قوانین در تلوزیون های lcd هست مثلا یکیش اینه که می یان شدت کنتراست رو بدون پوشش محافظ جلوی پنل نوری محاسبه میکنن در حالی که این پوشش می یاد این مقدار کنتراست رو به 1 به 5 کاهش میده باسه همینه که این جوری بی تاثیر می بینی (چیزی که زیاد تو lcd های سامسونگ و به خصوص lg دیده میشه)ولی این مورد تو هر کمپانی استاندارده یعنی میشه تو lcd های یک کمپانی این اعداد رو ملاک قرار داد
کنتراست تصویر هم باید بگم مهمترین مورد تو کیفیت یه lcd به شمار می یاد بعد سرعت پاسخ گویی بعد تعدادپیکسل آخر از همه تعداد رنگ(چون اونقدر پیش رفت کرده که چشم غیر مصلح نمیتونه بین کمترین و بیشترینش تفاوت قائل بشه)
منبع حرفام مقاله ای از مجله ی نوآور

در مورد اینکه میگی 1 به 2000 با ی1 به 5000 تفاوت نمی کنه بین دو کمپانی می تونه دلیلش همون چیزایی باشه که بالا نوشتم یعنی تفاوت استاندارد های این دو کمپانی (مثلا سونی به واقعیت نزدیکتره البته اینم تقلبای خودشو داره ولی کمتره باسه همینه که 1 به 5000 سونی نصبت به سامسونگ تقریبا دو برابر قیمت داره البته یه سری چیزای دیگه هم خست ولی اینم دخیله) اگه شما می خوای این تاثیر رو ببینی باید دوتا lcd از یه برند با کنتراست متفاوت بزاری جلو که یه تصویر رو همزوان پخش می کنن اونوقت خودتم می بینی تفاوت چقدره (البته ممکن هم هست این موردم اونقدر پیش رفت کرده باشه که چشم نتونه تشخیصش بده ولی من تو یه نمایندگی سونی این کارو کردم تفاوت واقعا قابل دیدن بودکلا تو اونیکه کنتراست بیشتر داشت انگار همه چی از lcd زده بود بیرون رنگا خیلی زنده تر بود)
بعدم میشه سرعت پاسخ گویی که با توجه به اینکه دوستان تو این گوشی فیلم با بیت ریت 1200 یا حتی 1500 نگاه می کنن و متوجه تفاوت این دو تصویر می شن پس این مورد هم در اکسپریا بالاست

کلا تو یه سری حرفای تبلیقی که se قبل از اومدن x1 تو سایتش زده بود میشه فهمید که اهداف این کمپانی موقع سختن این گوشی چیا بوده
متاسفانه الان اون جمله هارو ندارم میرم می گردم پیدا می کنم میزارم
ولی تاکید زیادی رو فیلم دیدن با کیفیت بالا و کنتراست بالای مانیتور کرده بود

یه چیزی هم که بود بازی های سه بعدی با کیفیت بالا بود ولی نمی دونم چرا هیچ خبری نشد

Mah12
25-02-2009, 19:20
حرفاتون رو درست غلطشو نمیدونم ، اما بیت ریت فیلم هیچ ربطی به سرعت lcd نداره یه فیلم ممکن خیلی آروم باشه از لحاظ روند فیلم ولی به دلیل کیفیت بالا بیت ریتش بالا باشه، اما فیلم ممکنه اکشن باشه ولی بیت ریتش پایین باشه...
سپاس

Hamid..God
25-02-2009, 19:36
حرفاتون رو درست غلطشو نمیدونم ، اما بیت ریت فیلم هیچ ربطی به سرعت lcd نداره یه فیلم ممکن خیلی آروم باشه از لحاظ روند فیلم ولی به دلیل کیفیت بالا بیت ریتش بالا باشه، اما فیلم ممکنه اکشن باشه ولی بیت ریتش پایین باشه...
سپاس

نه منظورم رو نگرفتی منظورم نرمی یه فیلمه یعنی بتونه فرمهای فیلم رو سریعتر و بهتر نمایش بده
البته فک کنم درکم از بیت ریت غلط بوده می شه یه توضیهی در موردش بدی

Mah12
25-02-2009, 19:59
بیت ریت یعنی سرعت بیت... یا به عبارتی تعداد بیت تشکیل دهنده 1 ثانیه از فیلم(اگه درست نیست بگید)
مثلآ وقتی فیلمی 1 دقیقش بشه 20 مگ بیت ریتش از فیلمی که 1 دقیقش میشه 10 مگ خیلی بیشتره...
مثلآ بیت ریت فیلم n95 خیلی بیشتر از فیلمیه که اکسپریا یا i900 میگیره پس کیفیتش هم باید بیشتر باشه (البته حتمی نیست)
در ضمن به فرمت فیلم هم ربط داره که divx یا MP4
سپاس

Hamid..God
25-02-2009, 22:05
بیت ریت یعنی سرعت بیت... یا به عبارتی تعداد بیت تشکیل دهنده 1 ثانیه از فیلم(اگه درست نیست بگید)
مثلآ وقتی فیلمی 1 دقیقش بشه 20 مگ بیت ریتش از فیلمی که 1 دقیقش میشه 10 مگ خیلی بیشتره...
مثلآ بیت ریت فیلم n95 خیلی بیشتر از فیلمیه که اکسپریا یا i900 میگیره پس کیفیتش هم باید بیشتر باشه (البته حتمی نیست)
در ضمن به فرمت فیلم هم ربط داره که divx یا mp4
سپاس

برام جالب شد
بیشتر توضیح بده
ممنون

ali_MacBook_Apple
26-02-2009, 00:51
دلیل این مورد اینه که بعضی از کارخونه ها موقع گفتن این شدت کنتراست یه سری تقلبایی میکنند که ناشی از ضعف قوانین در تلوزیون های lcd هست مثلا یکیش اینه که می یان شدت کنتراست رو بدون پوشش محافظ جلوی پنل نوری محاسبه میکنن در حالی که این پوشش می یاد این مقدار کنتراست رو به 1 به 5 کاهش میده باسه همینه که این جوری بی تاثیر می بینی (چیزی که زیاد تو lcd های سامسونگ و به خصوص lg دیده میشه)ولی این مورد تو هر کمپانی استاندارده یعنی میشه تو lcd های یک کمپانی این اعداد رو ملاک قرار داد
کنتراست تصویر هم باید بگم مهمترین مورد تو کیفیت یه lcd به شمار می یاد بعد سرعت پاسخ گویی بعد تعدادپیکسل آخر از همه تعداد رنگ(چون اونقدر پیش رفت کرده که چشم غیر مصلح نمیتونه بین کمترین و بیشترینش تفاوت قائل بشه)
منبع حرفام مقاله ای از مجله ی نوآور

در مورد اینکه میگی 1 به 2000 با ی1 به 5000 تفاوت نمی کنه بین دو کمپانی می تونه دلیلش همون چیزایی باشه که بالا نوشتم یعنی تفاوت استاندارد های این دو کمپانی (مثلا سونی به واقعیت نزدیکتره البته اینم تقلبای خودشو داره ولی کمتره باسه همینه که 1 به 5000 سونی نصبت به سامسونگ تقریبا دو برابر قیمت داره البته یه سری چیزای دیگه هم خست ولی اینم دخیله) اگه شما می خوای این تاثیر رو ببینی باید دوتا lcd از یه برند با کنتراست متفاوت بزاری جلو که یه تصویر رو همزوان پخش می کنن اونوقت خودتم می بینی تفاوت چقدره (البته ممکن هم هست این موردم اونقدر پیش رفت کرده باشه که چشم نتونه تشخیصش بده ولی من تو یه نمایندگی سونی این کارو کردم تفاوت واقعا قابل دیدن بودکلا تو اونیکه کنتراست بیشتر داشت انگار همه چی از lcd زده بود بیرون رنگا خیلی زنده تر بود)
بعدم میشه سرعت پاسخ گویی که با توجه به اینکه دوستان تو این گوشی فیلم با بیت ریت 1200 یا حتی 1500 نگاه می کنن و متوجه تفاوت این دو تصویر می شن پس این مورد هم در اکسپریا بالاست

کلا تو یه سری حرفای تبلیقی که se قبل از اومدن x1 تو سایتش زده بود میشه فهمید که اهداف این کمپانی موقع سختن این گوشی چیا بوده
متاسفانه الان اون جمله هارو ندارم میرم می گردم پیدا می کنم میزارم
ولی تاکید زیادی رو فیلم دیدن با کیفیت بالا و کنتراست بالای مانیتور کرده بود

یه چیزی هم که بود بازی های سه بعدی با کیفیت بالا بود ولی نمی دونم چرا هیچ خبری نشد

البته همه حرفاتون منطقی و قابل پذیرشه.
من 5 مانتور سامسونگ رو با چند کنتراست از 1:5000 تا 1:20000 کنار هم دیدم نه اینکه تفاوت نداشت ، داشت ، اما نه اونقدری که زیاد حس بشه ، تازه توی اون سایز تصویر.
از اینجاست که می گم زیاد موثر نیست ، بیشتر بخاطر سایز تصویره.

Hamid..God
26-02-2009, 11:42
البته همه حرفاتون منطقی و قابل پذیرشه.
من 5 مانتور سامسونگ رو با چند کنتراست از 1:5000 تا 1:20000 کنار هم دیدم نه اینکه تفاوت نداشت ، داشت ، اما نه اونقدری که زیاد حس بشه ، تازه توی اون سایز تصویر.
از اینجاست که می گم زیاد موثر نیست ، بیشتر بخاطر سایز تصویره.

منبع حرفام یه مقاله از یه مجله ی معتبر بود البته چون خیلی وقت پیش خوندم امیدوارم چیزی رو غلط نگفته باشم (اگه اشتباهی توش بود از منه نه مجله ی نوآور)
ممکنه حرف شما هم درست باشه چون از تجربه ای که با کار با امنیا داشتم مانیتورش مشکلی از نظر کیفیت نداشت و اونم قابل قبول بود ولی من خودم یه چیزی می خوام که تا 2 یا 3 سال بشه روش حساب کرد (به نظرم اون مواردی که اکسپریا از نظرسخت افزاری ای نسبت به امنیا داره باعث می شه که دیر تر قدیمی شه و بیشتر روش حساب کرد و اون پنل ها هم یه چیزی که باعث بشه آدم ندونه 2 یا3 ماه بعد چه چیزایی باسش بیاد که این خودش می تونه برا بعضیا جالب باشه یعنی من این گوشی رو برا آینده مناسب تر میبینم البته این نظر منه و امیدوارم یه بحث الکی جدید راه نندازه)

Amin.M.1986
26-02-2009, 13:17
نخریدم نخریدم:37::37:

2 ساعت علاالدین و پایتخت رو گشتم. امنیا 16 گیگ نایابه. فقط 24(16 گیگ + 8 گیگ رم) پیدا میشه اونم کم. هرجا میرفتم 16 بگیرم یه دونه بیشتر نداشت اونم کلی دست خورده بود. اگه کسی میخواد 16 بگیره و جایی میشناسه بگیره زود چون فکر کنم مجبوره بعدا پول رم و یه شارژر رو اضافی پیاده بشه. البته فکر کنم بار جدید بیاد امنیا ارزون بشه. من که هفته قبل عید که دانشگاه تموم بشه و از سمنان برگردم تهران میرم و 24 گیگ میخرم. ولی از حق نگذریم اکسپریا یه سرو گردن بالاتر بود ولی خرید امنیا به نظرم عاقلانه تره.
چاکریم:33:

hesamkowsar
26-02-2009, 19:25
نخریدم نخریدم:37::37:

2 ساعت علاالدین و پایتخت رو گشتم. 16 گیگ نایابه. فقط 24(16 گیگ + 8 گیگ رم) پیدا میشه اونم کم. هرجا میرفتم 16 بگیرم یه دونه بیشتر نداشت اونم کلی دست خورده بود. اگه کسی میخواد 16 بگیره و جایی میشناسه بگیره زود چون فکر کنم مجبوره بعدا پول رم و یه شارژر رو اضافی پیاده بشه. البته فکر کنم بار جدید بیاد امنیا ارزون بشه. من که هفته قبل عید که دانشگاه تموم بشه و از سمنان برگردم تهران میرم و 24 گیگ میخرم. ولی از حق نگذریم اکسپریا یه سرو گردن بالاتر بود ولی خرید امنیا به نظرم عاقلانه تره.
چاکریم:33:

تو علاالدین 16 sdگیگ هنوز نیومده...فقط تو پایتخت هست 98 تومان... بیشتر از 16 گیگشو هنوز هیچ شرکتی نساخته...نه sandisk نه transcend...:20:

Amin.M.1986
26-02-2009, 21:06
تو علاالدین 16 sdگیگ هنوز نیومده...فقط تو پایتخت هست 98 تومان... بیشتر از 16 گیگشو هنوز هیچ شرکتی نساخته...نه sandisk نه transcend...:20:

خود گوشی رو میگفتم نه رم گوشی رو. پستم رو ادیت کردم که کسی اشتباه نکنه

Farbod_h
26-02-2009, 23:53
توي علائدين طبقه 5
پلاك 573 آقاي سعادت
آدم خوبيه !
اگه خواستي يه سر بهش بزن
مطمئن نيستم داره يا نه
ولي مثل اينكه از ماكروتل نمايندگي گرفته

Hamid..God
01-03-2009, 20:57
سلام دوستان فک کنم این تاپیک مرد!!!

منم رفتم موبایلستان

R£ɀД
06-03-2009, 13:53
در ارتباط با بحث های قبلی که در مورد touch pro و امنیا داشتم و اعلام کردم پیکسل های امنیا دیده می شد :
دیروز مجددا یک امنیا جدید رو چند لحظه ای در دست داشتم و اعلام می کنم که این مشکل پیکسل این بار در این یکی وجود نداشت (البته کیفیتش به pro نمی رسه ولی خوبه) نتیجه ای که می گیرم اینه که اون امنیا ای که اولین بار در ایران دیدم و زیر دست نماینده بود (فقط برای تبلیغ و نه فروش) و مطمئنا نسخه اولیه بوده احتمالا یا مشکل رام داشته و یا مشکل lcd و یا ... (چون هنوز سر حرفم هستم که اون مورد پیکسل هاش در اون بار اول موجود بود )
اینم از صداقت چه اون موقع که بر ضدش می گفتم چه الان که مشکل پیکسل ها رو دیگه انکار می کنم.:31:
(البته هنوز نظرم در مورد خرید همون نظر قبلیم هست:46:)

O.T.T.T
06-03-2009, 16:16
میشه یکی از دوستان config اکسپریا رو اینجا بنویسه ؟ و مقایسش با بقیه ppc های بازار
منظورم رم و سی پی یو و ... هست !

Bs_panzer
08-03-2009, 23:46
قیمت دقیقش چنده ؟ بعد از عید چه قدر ارزون میشه ؟

shahab_f
19-03-2009, 22:03
دوستان تاچ این دو تا گوشی رو یه مقایسه می کنید ؟ کدومشون تاچش قوی تر و حساس تره؟
GSMArena تاچ اکسپریا رو کمی ضعیف دونسته :
User interface is hardly thumb-optimized

hesamkowsar
19-03-2009, 22:12
دوستان تاچ این دو تا گوشی رو یه مقایسه می کنید ؟ کدومشون تاچش قوی تر و حساس تره؟
gsmarena تاچ اکسپریا رو کمی ضعیف دونسته :

جفتشون تاچ یکسانی دارن.از لحاظ حساس بودن....:20:

merikh_merikh
20-03-2009, 00:35
جفتشون تاچ یکسانی دارن.از لحاظ حساس بودن....:20:
ولی کیفیت ال سی دی ایکس1 بسیار بالاتر میباشد.

AryanLand
21-03-2009, 02:28
gsmarena تاچ اکسپریا رو کمی ضعیف دونسته :

سلام.

تاچ x1 ااز امنیا ضعیفتره (امنیا از حساسیت بالاتری برخورداره)اما شفافیت تصویر x1 از امنیا بهتره (بخاطر کوچیکتر بودن صفحه).اما زیر نور خورشید وضوح صفحه امنیا بیشتر از x1 هست.
ضمن اینکه اگر بخواهید حساسیت تاچ امنیا رو بالاتر ببرید مقادیر رجیستریش هست اما مال x1 رو من هر چی گشتم تا حالا نتونستم پیدا کنم.

merikh_merikh
22-03-2009, 01:29
دوست عزیز ال سی دی ایکس1 را از هر جهت در نظر بگیرین در حال حاظر بهترینه......چون پیکسلاش بالاتره.......

hasanmotori
22-03-2009, 01:52
فقط تعداد پيكسل نيست كه
كنتراست و شادابي رنگها هم هست. البته شكي نيست كه توي كيفيت x1 بالاتره ولي اين دليل نميشه كه تاچش از امنيا بهتر باشه. همين طور خانايي زير نور آفتاب

hasanmotori
22-03-2009, 02:01
كم كم داريم به اين نتيجه ميرسيم كه امنيا از x1 بهتره

merikh_merikh
22-03-2009, 12:44
كم كم داريم به اين نتيجه ميرسيم كه امنيا از x1 بهتره
شما چه طور به این نتیجه رسیدین؟

hasanmotori
22-03-2009, 13:20
با توجه به گفته هاي اون دوستمون كه هر دو تا گوشي رو دارن

esmail194
22-03-2009, 15:12
فعلا که از امنیا کسی نتونسته اشکال تخصوصی بگیره
ولی x1 تا دلت بخواد
البته اگه میخواید به یکی از این دو برتری بدید باید قیمت هم در نظر بگیرید که امنیا اینجا قیمتش خیلی پایینه نسبت به x1
موفق باشید

merikh_merikh
22-03-2009, 15:14
دوستان همه میگن اومنیا چون قیمت مناسبی داره بهتره.......من اینو قبول دارم و به خیلی ها هم پیشنهاد اومنیا را دادم ولی کسی که میتونه پول خرج کنه ایکس1 بهتره....همون کیبرد و ال سی دیش میرزه به قیمتش........

hasanmotori
22-03-2009, 15:18
حالا يه تاپيك نظرسنجي بزنيم ((مقايسه omnia hd و idou و n97))
بزنم؟

merikh_merikh
22-03-2009, 15:46
بزن.خوبه........ولی این گوشی ها هنوز نیومدن و نمیشه به طور تخصصی در موردشون نظر داد.ولی میتونی بزنی و وقتی که وارد باز شدن یه نظر سنجی جدید بزنی......

kiuna
23-03-2009, 12:13
کل تاپیک رو خوندم چیزی که در موردش صحبت نشده سیستم عامل هست
سیمبان در مقابل ویندوز !
مگه پاکت پیسی ها نباید ویندوز باشن ؟ چرا اومنیا سیمبانه ؟
میگن سیمبان هنگ میکنه !
برای کدوم برنامه بیشتر هست ؟

noisymind
23-03-2009, 15:36
خب كي گفته حالا omnia سيمبينه؟ جفتشون از Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional استفاده ميكنن.

esmail194
23-03-2009, 16:18
آقا کجای کاری
اگه امنیا سیمبیان بود که دیگه هیـــــــــچ
............
تیکه بدی بود به امنیا داران:دی

ali_MacBook_Apple
23-03-2009, 16:27
احتمالاً منظور دوستمون امنیا HD بود که سیمبینه و هنوز وارد بازار نشده ، وگرنه همه می دونیم که امنیا Windows Mobile 6.1 که 6.5 هم روش قابل نصبه

kiuna
23-03-2009, 22:46
ببخشید حق با شماست ! اخه تو پرشین تولز بچه ها گفته بودن که سیمبانه منم رو اون حساب گفتم
الان که دیدم فهمیدم ویندوزه !
اما با اینکه اومنیا ویندوزه چرا منوهاش از نظر گرافیکی شبیه سیمبانه برعکس x1
از توی عکسهایی که دیدم میگم !
یه سوال مهم داشتم فیلمهای divix که زیرنویس فارسی داشته باشند رو این دو تا گوشی پخش میشن ؟
من بین انتخاب این دو مدل مردد هستم ! چون هیچکدوم رو تو دستم نگرفتم و از نزدیک باهاش کار نکردم
کسی از دوستان هست که امکان این رو داشته باشه یه قراری بزاریم و من از نزدیک گوشی ها رو ببینم ؟:11:

merikh_merikh
23-03-2009, 23:35
برای فیلم دیدن به نظره من ایکس1 بهتره چون دقت بیشتری داره و زیر نویسا بهتر معلوم میشن از لحاظ سایز هم فرق زیادی ندارن.
در مورد اینکه فکر کردین ای900 سیمبینه شاید به خاطره اینه که گرافیکش نسبت به ایکس1 پایینتره.

hasanmotori
24-03-2009, 00:21
ولي من فكر كنم ايشون omnia hd رو با omnia اشتباه گرفتن آخه i900 كجاش شبيه سيمبينه.
بعدشم i900 براي فيلم ديدن حتي از آيفون هم بالاتره بعد شما با x1 مقايسش ميكني؟

kiuna
24-03-2009, 00:51
همش اینجا کل کله ! من که گیج شدم!
یعنی فرق این دو تا فقط فقط تو شتاب سنج و دوربین و کیبوره ؟؟؟

merikh_merikh
24-03-2009, 00:52
ولي من فكر كنم ايشون omnia hd رو با omnia اشتباه گرفتن آخه i900 كجاش شبيه سيمبينه.
بعدشم i900 براي فيلم ديدن حتي از آيفون هم بالاتره بعد شما با x1 مقايسش ميكني؟
میشه دلیل هم بگین؟

merikh_merikh
24-03-2009, 00:54
تو رم و رام هم فرق دارن که در ایکس1 بیشتر میباشد.همچنین کیفیت ال سی دی ایکس1 بالاتر میباشد

hasanmotori
24-03-2009, 01:30
میشه دلیل هم بگین؟

نه.
cpu امنيا قويتره و در نتيجه سرعتشم بيشتره
امنيا 16 گيگ مموري داره كه اگه واسه x1 بخاي بگيري 100 تومن ميشه
حساسيت تاچ i900 بالاتره و ميتوني با تغيير رام و رجيستري بيشترش هم كني
صفحه امنيا بزرگتره
امنيا خروجي tv داره
صداي امنيا بهتره و ميشه بيشترش هم كرد
امنيا باريكتره و وزنشم كمتره
روي امنيا ميتوني touch flo 3d نصب كني پس اگه از اينترفيسش خوشت نمياد ميتوني عوضش كني
رم امنيا 128 ه ولي اونايي كه دارن ميگن كافيه يعني تعداد زيادي از برنامه هارو بدون مشكل باز ميكنه
رام امنيا 256 ه ولي حجم ويندوز به 150 مگ هم نميرسه.پس بيشتر ميخاي واسه چي.ويندوز 6.5 هم واسه امنيا اومده.x1 يكم از نظر نرم افزاري مشكل داره.
اگه كيبرد ميخاي x1 بگير(البته كار با كيبرد مجازي i900 هم خيلي راحته) و اگه نميخاي i900

merikh_merikh
24-03-2009, 08:16
به گفته ی یکی از دوستان در مورد ایکس1:(چون حرفشو قبول دارم در اینجا میزارم.)
به گفته ی Ava UK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
x1 رم و رام بیشتری داره. رزولوشن صفحه اش عالیه و اکثر پاکت پیسی ها الان دارن به سمت رزولوشن x1 پیش میرن. نمونه اش htc touch pro2 و diamond 2. کیبرد داره. خروجی صدای استاندارد داره و میتونی هر هندزفری دلت خواست روش بندازی بدون تبدیل و خرت و پرت های اضافی. دکمه های بیشتری داره و میتونی از این دکمه ها برای راحتی کار استفاده بکنی. Dpad داره که اینم برای گشتن در منوها و مخصوصا بازی های جاوا خیلی کمک میکنه. باتری قویتر و بهتری داره. dead شدن در x1 معنی نداره. حتی اگر اشتباه هم کردی گوشیت خراب نمیشه. ساپورت بهتری داره و همچنین کلی panel داره. اگر از اینترفیس یکیش خوشت نیومد همون لحظه میتونی عوضش کنی بدون اینکه مثل امنیا نیاز به عوض کردن رام داشته باشی.
من اگر جای تو باشم 100 درصد x1 میگیرم.

merikh_merikh
24-03-2009, 08:23
از لینکی که گذاشتی ممنون.
ولی چون انگلیسی بلد نیستم نفهمیدم چی به چیه........
ولی هنوز سره حرفه خودم هستم.ایکس1 چون پیکسل بالاتری در ال سی دی داره فیلم ها را با کیفیت بهتری پخش میکنه اخه هر چه قدر پیکسل بالاتر باشه دقت ال سی دی هم بالاتره............

hasanmotori
24-03-2009, 13:06
اصلاً لازم نيست انگيليسي بلد باشي يه چارت داره كه omnia بالاتره.
شما مانيتور كامپيوترت چند اينچه؟ ماله من 15 اينچه:31:.رزولوشنش در حالت عادي روي 800x600 ولي وقتي روي 1024x768 بزارمش فقط آيكون ها كوچيك تر ميشن و كيفيتش هيچ فرقي نميكنه چون چشم محدوديت داره و نميتونه بين اينا تفكيك كنه.شما در نظر بگير واسه مانيتور 15 اينچ 800x600 بعد واسه يه lcd 3 اينچ 800x480؟؟؟ منظور من اينه كه اگه مثلاً رزولوشن x1 چهار برابره امنياست قرار نيست چشم ما هم كيفيت رو 4 برابر ببينه
مثل اينكه ميگن چشم 10 مليون رنگ رو بيشتر نميتونه تشخيص بده پس براي چشم 10 مليون رنگ با 16 مليون رنگ فرقي نداره.اگه قرار باشه پيكسل هاي امنيا ديده بشه در مورد n96 بايد بدتر باشه پس به نظر من رزولوشن امنيا كافيه البته اگه بيشتر باشه خب يكم بهتره ولي بزرگتر بودن صفحه امنيا واسه فيلم ديدن تاثير بيشتري داره
اگه اون دوستمون كه هر دوتا رو دارن يه عكس از lcd هاشون بزارن خيلي خوب ميشه

ali_MacBook_Apple
24-03-2009, 13:28
برای فیلم دیدن به نظره من ایکس1 بهتره چون دقت بیشتری داره و زیر نویسا بهتر معلوم میشن از لحاظ سایز هم فرق زیادی ندارن.
در مورد اینکه فکر کردین ای900 سیمبینه شاید به خاطره اینه که گرافیکش نسبت به ایکس1 پایینتره.

البته دوست من ، شکل منوها می شه بگید چه ربطی به گرافیک داره ؟ :46: قبول دارید که دارید جو سازی می کنید ؟
خدا وکیلیش یعنی گرافیک x1 اونقدری بالاتره که وقتی امنیا رو دستمون بگیریم اونقدر تفاوت ببینیم که فکر کنیم سیمبیانه ؟ چرا حرفی می زنید که بچهای فروم فکر کنند چیزی از گوشی سر در نمیارید ؟ درضمن بهتره بدونید که به دلیل ساپورت سیمبین از 16000000 رنگ ، منوهای سیمبین گرافیک بالاتری نسبت به وبندوز موبایل دارن ، در ضمن نه خود امنیا نه هیچ برنامه ای برای پاکت پیسی نیست که زیرنویسها رو پخش کنه ، پس دلیلی نداره که بخواید زیر نویس بخونید.
حقیقت گرافیک x1 هم اینه ، درسته که بخاطر رم بالاتر گرافیک بالاتری داره ، اما حقیقتش اینه که این گرافیک بالاتر فقط و فقط یک اسمه و هیچ کاربردی نداره... چون سیستم عامل ویندوز موبایل گرافیکش روی همه گوشیا یکسانه و شما هرگز نمی تونی این برتری رو ببینی ، همینطور هیچ برنامه یا بازی هم مخصوص گرافیک x1 نیومده که روی x1 اجرا بشه و روی گوشیهای دیگه ویندوز نشه ، پس گرافیک بالاتر x1 فقط یک موضوع تبلیغاتیه و هیچ کاربردی نداره. این درست مثل ساپورت رنگ بالاتر امنیاست ، با اینکه 265000 رنگ ساپورت می کنه و x1 65000 رنگ ، اما نمی شه گفت تعداد رنگ بیشتری از x1 نشون می ده ، چون ویندوز موبایل بیشتر از 65000 رو نشون نمی ده ، پس کسی هم ادعا نمی کنه که امنیا رنگ بیشتری نسبت به x1 نشون می ده ، دقیقاً همین مسئلم راجع به گرافیک x1 صدق می کنه...
در مورد فیلم دیدن هم باید بگم که با توجه به بزرگتر بودن صفحه امنیا و همچنین سازگاریش با استاندارد 16:9 فیلمهای hd واید ، مسلماً فیلم دیدن توی امنیا می تونه خیلی لذتبخشتر باشه ، درضمن نمی دونم چرا 0.2 اینچ خیلی به نظر شما نمیاد ، احتمالاً تاحالا این دو گوشی رو باهم دستتون نگرفتید که به نظرتون نمیاد ، وگرنه بیشتر از این چیزی که شما می گید تفاوت دارن ، دوست من توی مانیتورهای بزرگ 0.2 اینچ اصلاً به چشم نمیاد درسته ، اما ما راجع به یک تلویزیون 40 اینچ صحبت نمی کنیم ، بلکه راجع به گوشی صحبت می کنیم که کل صفحش 3 اینچه... پس مصلماً 0.2 اینچ خیلی توش به چشم میاد و موثره...
بهتره قبل از پست دادن تعصب رو کنار گذاشت و واقع بینانه نظر داد...
موفق باشید

ali_MacBook_Apple
24-03-2009, 13:52
به گفته ی یکی از دوستان در مورد ایکس1:(چون حرفشو قبول دارم در اینجا میزارم.)
به گفته ی Ava UK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
x1 رم و رام بیشتری داره. رزولوشن صفحه اش عالیه و اکثر پاکت پیسی ها الان دارن به سمت رزولوشن x1 پیش میرن. نمونه اش htc touch pro2 و diamond 2. کیبرد داره. خروجی صدای استاندارد داره و میتونی هر هندزفری دلت خواست روش بندازی بدون تبدیل و خرت و پرت های اضافی. دکمه های بیشتری داره و میتونی از این دکمه ها برای راحتی کار استفاده بکنی. Dpad داره که اینم برای گشتن در منوها و مخصوصا بازی های جاوا خیلی کمک میکنه. باتری قویتر و بهتری داره. dead شدن در x1 معنی نداره. حتی اگر اشتباه هم کردی گوشیت خراب نمیشه. ساپورت بهتری داره و همچنین کلی panel داره. اگر از اینترفیس یکیش خوشت نیومد همون لحظه میتونی عوضش کنی بدون اینکه مثل امنیا نیاز به عوض کردن رام داشته باشی.
من اگر جای تو باشم 100 درصد x1 میگیرم.

دوست عزیز من بارها جواب این حرفهای AVA عزیز رو دادم و جوابی هم نداشته ، اگه یکم می گشتی حتماً جوابهای من رو می دیدی ، اما بازهم برای روشن شدن اونها رو تکرار می کنم...
در مورد رزولوشن صفحه و رفتن HTC به سمت رزولوشن X1 ، خداییش خودتون ار این حرف خندتون نمی گیره ؟ اینم شد همون قضیه که AVA می گفت Touch pro2 رو سونی اریکسون طراحی کرده... خداییش خنده دار نیست ؟
یعنی HTC از روی گوشی خودش تقلید کرده ؟
نه دوست عزیز ، حتماً می دونید که X1 رو سونی اریکسون فقط سفارش داده و کلاً طراحی و ساخت HTC هست و سونی اریکسون آنچنان دخالتی توی طراحی و ساختش نداشته... پس باید گفت که این رزولوشن صفحه نسل جدید گوشیهای HTC هست و ربطی هم به X1 نداره ، بخدا واقع بینیم بد چیزی نیست...
خروجی صدای استاندارد هم که توی اکثر گوشیهای جدید داره استفاده می شه و خدمتتون عرض کنم که بد نبود کمی هم راجع به امنیا تحقیق می کردید ، چون دقیقاً امنیا هم این پورت رو داره ، فقط روی هدستشه که توی جعبش هم موجوده و هر هدفون و اسپیکری رو به راحتی می شه بهش متصل کرد...
در مورد دکمه های بیشتر هم که دوست من باز شد همون قضیه که نباید حرفی زد که بچه ها فکر کنن چیزی از گوشی سر در نمیارید... آخه دوست من گوشیهایی مثل امنیا و آیفون و HTC HD و ... گوشیهایی FULL Touch یا تمام لمسی محسوب می شن ، پس توی این گوشیا سعی شده که تا می شه از دکمه توشون کم استفاده بشه ، پس زیاد بودن دکمه برای این گوشیا نکته منفیه نه مثبت... توی اکثر ریوویو ها هم به دکمه های زیادی X1 خصوصاً دو دکمه زیر صفحه که مدتهاست توی هیچ پاکت پیسی دیگه استفاده نمی شه ایراد گرفته شده و براش امتیاز منفی آورده ... حالا شما به اینا می گی امتیاز مثبت ؟
از نظر باطری هم امنیا الان بعد از آپدیت ، یکی از بهترین باتریها رو توی پاکت پیسیا داره .
در مورد Death شدن هم ، من تاحالا بیش از 30 بار رام گوشیم رو عوض کردم و هیچ اتفاقی براش نیفتاده ، چند بار هم وسط رام ریختن اشکلاتی پیش اومد اما هرگز گوشی Death نشده... اما X1 تاحالا چند بار براش رام اومده ؟ تاحالا چند تا رام براش عوض شده ؟ چرا بدون آگاهی حرف می زنید ؟ کلاً برای X1 یک رام اومده که اونهم رسمیه و خیلیها هم ازش استفاده نکردن ، دلم می خواد چند تا رام غیر رسمی مثل امنیا برای X1 بیاد ، بعد می فهمی Death شدن خیلی هم خوب روش معنی پیدا می کنه ، اگر کسی رام غیر رسمی روی امنیا نریزه هرگز Death نمی شه ، درضمن Death شدن هم مربوط به همه پاکت پیسیاست نه امنیا... تازه گارانتی مایکروتل گوشی Death شده رو رایگان تعمیر می کنه ، اما بعید می دونم کامتل همچین کاری رو انجام بده...
برای عوض کردن اینترفیس امنیا هم نیازی به تعویض رام نداری ، فقط کافیه به قسمت Today بری و هر اینترفیسی رو دوست داری براش انتخاب کنی...
قبلاً هم از دوستان ازجمله خود Ava عزیز خواسته بودم ، به صرف خوش اومدنمون از مطلبی اون رو اعلام نکنیم ، خواهشن اول مطمئن بشیم بعد اعلام کنیم...
موفق باشید...

esmail194
24-03-2009, 14:18
دو پست بالا تائید میشه
الان تاچ اچ دی که از روزولیشن 640 در 480 استفاده میکنه از هر ال سی دی موبایل در کل دنیا باکیفیت تره چه 16 میلیون کالر چه عادی!!!
اون وقتا که همه ی گوشی ها 320 در240 بودن نوکیا ان 80 چون اسکرینش به شکلمربعی بود یه ذره پیکسلاشو برده بودن بالا که من هر وقت این گوشی رو میدیدم واقعا از کیفیت ال سی دیش لذت میبردم!
پس میشه نتیجه گرفت رنگ جای کتری داره بیشتر بزرگی ال سی دی با روزولیشن و پیکسل های بیشتر.

nima_989
25-03-2009, 10:34
نه.
cpu امنيا قويتره و در نتيجه سرعتشم بيشتره
امنيا 16 گيگ مموري داره كه اگه واسه x1 بخاي بگيري 100 تومن ميشه
حساسيت تاچ i900 بالاتره و ميتوني با تغيير رام و رجيستري بيشترش هم كني
صفحه امنيا بزرگتره
امنيا خروجي tv داره
صداي امنيا بهتره و ميشه بيشترش هم كرد
امنيا باريكتره و وزنشم كمتره
روي امنيا ميتوني touch flo 3d نصب كني پس اگه از اينترفيسش خوشت نمياد ميتوني عوضش كني
رم امنيا 128 ه ولي اونايي كه دارن ميگن كافيه يعني تعداد زيادي از برنامه هارو بدون مشكل باز ميكنه
رام امنيا 256 ه ولي حجم ويندوز به 150 مگ هم نميرسه.پس بيشتر ميخاي واسه چي.ويندوز 6.5 هم واسه امنيا اومده.x1 يكم از نظر نرم افزاري مشكل داره.
اگه كيبرد ميخاي x1 بگير(البته كار با كيبرد مجازي i900 هم خيلي راحته) و اگه نميخاي i900

حوصله کل کل ندارم ولی بعضی پست ها باعث میشه منم بپرم وسط:21:
عزیزم اگه رو امنیا میشه با هزار بدبختی touch flo 3d نصب کرد تو اکسپریا تنها با فشار یک دکمه میشه از بین چند پنل زیبا یکیشو انتخاب کرد.در ضمن میشه چند دسکتاپ با پنل های مختلف همزمان داشت.:5:

در مورد کیفیت ال سی دی، تا حالا امنیا و اکسپریا رو با هم استفاده کردی؟
اگه استفاده کردی پس چرا این حرفا رو می زنی. اگه استفاده نکردی پس چرا جو سازی می کنی؟:40:
رزولیشن امنیا 240 در 400 یعنی دارای 96000 پیکسل موثر می باشد.
رزولیشن اکسپریا 480 در 800 یعنی دارای 384000 پیکسل موثر می باشد.
(دقیق یادم نیست شمارش این پیکسل ها در اینچ مربعه یا کل ال سی دی :46:)
384000>96000
تفاوت بین پیکسلهای تشکیل دهنده تصویر خیلی زیاده.درسته؟
پس وضوح LCD اکسپریا به مراتب بالاتر از امنیا است.این از نظر علمیش بود:46:
از نظر تجربی من با هر دو تا همزمان کار کردم و به این نتیجه رسیدم.

و اما بحث اصلی :
512 MB ROM اکسپریا در برابر 256 MB ROM امنیا .فکر نکنم احتیاج به توضیح چندانی داشته باشه.
همین ROM بالا کمک بسیاری کرده تا اکسپریا بتونه چند دسکتاپ همزمان با پنل های مختلف داشته باشه.عالی نیست؟؟:46:

حساسیت هر دو در حد خوبه ولی عالی نیست. کلا صفحات لمسی مقاومتی همینجوریه. ولی بدون اغراق حساسیتشون نسبت به گوشی های لمسی نظیر p990 و P1 و F480 و برخی مدل های آی میت کمتره و به فشار بیشتری نیازه و این کاملا محسوسه.

در مورد CPU بارها بحث شده.صرفا فرکانس بالا دلیل بر با سرعت بیشتر نیست. عوامل دیگه هم موثره.
مثلا اینتل 2400 با AMD 2400 سرعتشون یکیه؟؟ مسلما نه. چون ساختار و نوع پردازش این دو با هم متفاوته .

اما در مورد باطری. در تاپیک های دیگه کامل بحث شده. امنیا باوجود باطری 1440 mAh عمر چندان مطلوبی نداره. البته میگن با آپدیت ردیف میشه ولی آپدیت هم خطر DEAD شدن رو داره!!!!!!!:41:

البته ویژگی های خوب امنیا نظیر 8 یا 16 گیگ حافظه - شتاب سنج - خروجی تی وی - دوربین 5 مگ با امکاناتی نظیر تشخیص چهره و لرزش گیر دیجیتال غیر قابل چشم پوشیه :11:

چقدر حرف زدم اه اه اه:2:

hasanmotori
25-03-2009, 11:25
در مورد تاچ فلو توي امنيا شما ميتونيد با ورود به today screen فعالش كنيد
منم قبول دارم كه ال سي دي x1 كيفيت بالاتري داره و پيكسلهاشم 4 برابره ولي گفتم چشم محدوديت داره و نبايد انتظار داشته باشيم چشم هم كيفيت رو 4 برابر ببينه
ببينيد نوكيا الان همه گوشي هايي كه ميزنه حتي 6220 كه انقدر ارزونه تا ان 96 128 مگ رم دارن يعني اينكه همه دستگاهاش به 128 مگ رم احتياج دارن ولي به گوشي هاي htc دقت كنيد بعضي هاشون 128رم و 256 رام هستن و بعضي ها 256رم و 512 مگ رام يعني اينكه 128 مگ رم و 256 مگ رام كافيه و بيشتر شدنش فقط جنبه تبليغاتي داره.اون كسايي كه الان x1 دارن هم ميگن كه استفاده از رم به سختي حتي به 50% هم نميرسه. تازه برنامه هاي x1 به دليل رزولوشن بالاتر رم بيشتري استفاده ميكنن. در مورد رام من كاري به x1 ندارم ولي براي امنيا كافيه
اون كسايي كه با هر دو كار كردن ميگن حساسيت تاچ امنيا بالاتره و با تغيير در رجيستري ميشه اونو بالاتر هم برد
من خودم ميدونم cpu مشخصات زيادي داره و فقط فركانس نيست ولي همه ميدونن كه سرعت امنيا بالاتره
امنيا مثل همه ppc هاي ديگست يعني همه dead ميشن ولي چون براي امنيا تعداد زيادي رام و آپديت اومده آمار dead شدنش بالا رفته. در حالي كه واسه x1 يه آپديت اومده اونم خيلي كم آپديت كردن
اون كسي كه هر دوتا رو داره ميگه باتري i900 هم خوبه و با x1 خيلي فرقي نميكنه و خيلي به اعداد توجه نكنيد

nima_989
25-03-2009, 11:50
من عرض کردم با هر دوتا به مدت دو روز کار کردم.گوشی خودم P990 هست. حساسیت امنیا نسبت به گوشی من کمتره و این کاملا محسوسه.:41:
امکانات سخت افزاری بالا تبلیغه؟؟؟؟؟!!!!!:18:
پس بهتره بگیم سی پی یو 200 هم کافیه و 628 یک مانور تبلیغاتیه!!!!!!!!!:27:
من نگفتم باطریش تعطیله. گفتم با توجه به 1440میلی امپر بودن رضایت بخش نیست. من به اعداد توجه نمی کنم تجربه استفادشو دارم.:5:
در مورد محدودیت چشم انسان و این حرفا درسته ولی وقتی هر دوتا گوشی رو بغل هم بذارید متوجه تفاوتشون میشد. تصاویر در اکسپریا فوق العاده هستند با جزییات بسیار دقیق. امنیا به تنهایی تصاویر خوبی داره ولی وقتی کنار یه گوشی با رزولیشن بالاتر قرار می گیره تفاوت احساس میشه.

در مورد تاچ فلو که گفتین این امکان بصورت Default در Today Screen وجود نداره و می بایست با کلی دردسر نصبش کرد.

در مورد Dead شدن هم تقریبا فقط امنیا اینجوریه. به خاطر باگی که داره که متاسفانه هنوز نتونستن این باگ رو برطرف کنند.(البته دقیقا نمیدونم باگ مربوط به چیه ولی فکر کنم مربوط به سی پی یو بود)

مرسی:40:

hasanmotori
25-03-2009, 12:14
حساسيت تاچش با آپديت كردن و تعويض رام بهتر ميشه اوني كه شما استفاده كردي احتمالاً آپديت نبوده همين طور در مورد باتري.
اگه كل برنامه هاي i900 رو با هم باز كني و مثلاً 70% رم رو بگيره بازم بيشتر بودنش لازمه؟ ولي cpu اينجوري نيست.
cpu هر چي قوي تر باشه سرعت بيشتره ولي اينم باز محدوديت داره ولي محدوديتش خيلي بالاتر از 624 ه در حالي كه رم از 128 به بالا ديگه تفاوتي ايجاد نميكنه. توي pc هم همين طوره رم تا يه حدي واسه اجراي برنامه ها و سرعت لازمه و از يه حدي كه بيشتر يشه فايده اي نداره
touch flo رو اول بايد نصب كني بعد از today screen فعالش كني فكر كنم توي x1 هم همين طور باشه
اين كه ميگي فقط امنيا dead ميشه ديگه از اون حرفاست. در حد يه موبايل شناس نيست اين حرف رو بزنه

ali_MacBook_Apple
25-03-2009, 13:26
من عرض کردم با هر دوتا به مدت دو روز کار کردم.گوشی خودم P990 هست. حساسیت امنیا نسبت به گوشی من کمتره و این کاملا محسوسه.:41:
من نگفتم باطریش تعطیله. گفتم با توجه به 1440میلی امپر بودن رضایت بخش نیست. من به اعداد توجه نمی کنم تجربه استفادشو دارم.:5:
در مورد محدودیت چشم انسان و این حرفا درسته ولی وقتی هر دوتا گوشی رو بغل هم بذارید متوجه تفاوتشون میشد. تصاویر در اکسپریا فوق العاده هستند با جزییات بسیار دقیق. امنیا به تنهایی تصاویر خوبی داره ولی وقتی کنار یه گوشی با رزولیشن بالاتر قرار می گیره تفاوت احساس میشه.

در مورد تاچ فلو که گفتین این امکان بصورت Default در Today Screen وجود نداره و می بایست با کلی دردسر نصبش کرد.

در مورد Dead شدن هم تقریبا فقط امنیا اینجوریه. به خاطر باگی که داره که متاسفانه هنوز نتونستن این باگ رو برطرف کنند.(البته دقیقا نمیدونم باگ مربوط به چیه ولی فکر کنم مربوط به سی پی یو بود)

دوست عزیز اولاً از نظر سرعت همه دارندگان اکسپریا و HTC که با امنیا کار کردن ، اذعان کردن که سرعت امنیا بیشتره و بالاتر بودن سی پیوش فقط شماره نیست ، بلکه حقیقیه... همه برنامه ها سریعتر اجرا می شن و سرعت کار توی محیط هم بیشتره. این که به شماره سی پی امنیا توجه نکنید حرفیه که طرفداران اکسپریا در آوردن و هرگز هم نتونستن اثباتش کنن.
در مورد Touch Flo هم این مخصوص HTC هست و انگار شما تاحالا X1 دستت نگرفتی ، چون اون هم نیاز داره که روش نصب بشه و بصورت defalt روش موجود نیست ، نصبش هم هیچ دردسری نداره و فقط کافیه فایل .cab رو مثل یک برنامه نصب کنی ، تمام شد...
در مورد Death شدن ، تاحالا چند تا رام برای X1 عوض شده ؟ پس وقتی رامی براش عوض نشده از کجا می گید Death نمی شه ؟ در حالی که دهها رام رسمی و غیر رسمی برای امنیا اومده ، که اینم نشونه توجه بیشتر به امنیاست:46:
شما مرد باش ، وسط ریختم تنها رام اکسپریا کابلش رو بکش ، اگه گوشی Death نشد اونوقت بگو این توی امنیا یک مشکله...
در مورد رم و رام هم دوست من توی سرعت گوشی آنچنان تاثیری ندارن ، شما X1 و امنیا رو با هم لنداسکیپ کردی ؟ دیدی امنیا بدون کوچکترین مکس و کندی با حالت انیمیشن لند اسکیپ می شه ، اما اکسپریا... ، بعید می دونم گوشی دیگه ای مثل امنیا بتونه این کار رو توی محیط کند و سنگین ویندوز انجام بده.
باطری امنیا هم من با استفاده معمولی بعد از 3 روز شارژش می کنم و با استفاده زیاد و فیلم دیدن بعد از دو روز با استفاده کم هم تا 4 روز می کشه... به نظر شما افتضاحه و بیشتر از این از باتری انتظار می ره ؟
کسی هم نمی گه تبلیغاته اما قبول کنید که رم و رام بیشتر اکسپریا و گرافیک بالاتر هیچ برتری برای این گوشی به ارمغان نمی آره ، همه برنامه و بازیها رو دقیقاً امنیا با همون قدرت بلکم بهتر اجرا می کنه ، کلیم روش برنامه ریختم تا 7 برنامه همزمان هم توش اجرا می مونه... اکسپریا بیشتر از این عمل می کنه ؟
همیشم کلی فضا توش خالیه...
با تشکر...

merikh_merikh
25-03-2009, 15:38
اصلاً لازم نيست انگيليسي بلد باشي يه چارت داره كه omnia بالاتره.
شما مانيتور كامپيوترت چند اينچه؟ ماله من 15 اينچه:31:.رزولوشنش در حالت عادي روي 800x600 ولي وقتي روي 1024x768 بزارمش فقط آيكون ها كوچيك تر ميشن و كيفيتش هيچ فرقي نميكنه چون چشم محدوديت داره و نميتونه بين اينا تفكيك كنه.شما در نظر بگير واسه مانيتور 15 اينچ 800x600 بعد واسه يه lcd 3 اينچ 800x480؟؟؟ منظور من اينه كه اگه مثلاً رزولوشن x1 چهار برابره امنياست قرار نيست چشم ما هم كيفيت رو 4 برابر ببينه
مثل اينكه ميگن چشم 10 مليون رنگ رو بيشتر نميتونه تشخيص بده پس براي چشم 10 مليون رنگ با 16 مليون رنگ فرقي نداره.اگه قرار باشه پيكسل هاي امنيا ديده بشه در مورد n96 بايد بدتر باشه پس به نظر من رزولوشن امنيا كافيه البته اگه بيشتر باشه خب يكم بهتره ولي بزرگتر بودن صفحه امنيا واسه فيلم ديدن تاثير بيشتري داره
اگه اون دوستمون كه هر دوتا رو دارن يه عكس از lcd هاشون بزارن خيلي خوب ميشه
دوست عزیز دقت صفحه نمایش بالاتره در ایکس1 یعنی کوچک ترین چیز ها هم به خوبی نشون میده و این یه برتری میباشد.

merikh_merikh
25-03-2009, 15:42
البته دوست من ، شکل منوها می شه بگید چه ربطی به گرافیک داره ؟ :46: قبول دارید که دارید جو سازی می کنید ؟
خدا وکیلیش یعنی گرافیک x1 اونقدری بالاتره که وقتی امنیا رو دستمون بگیریم اونقدر تفاوت ببینیم که فکر کنیم سیمبیانه ؟ چرا حرفی می زنید که بچهای فروم فکر کنند چیزی از گوشی سر در نمیارید ؟ درضمن بهتره بدونید که به دلیل ساپورت سیمبین از 16000000 رنگ ، منوهای سیمبین گرافیک بالاتری نسبت به وبندوز موبایل دارن ، در ضمن نه خود امنیا نه هیچ برنامه ای برای پاکت پیسی نیست که زیرنویسها رو پخش کنه ، پس دلیلی نداره که بخواید زیر نویس بخونید.
حقیقت گرافیک x1 هم اینه ، درسته که بخاطر رم بالاتر گرافیک بالاتری داره ، اما حقیقتش اینه که این گرافیک بالاتر فقط و فقط یک اسمه و هیچ کاربردی نداره... چون سیستم عامل ویندوز موبایل گرافیکش روی همه گوشیا یکسانه و شما هرگز نمی تونی این برتری رو ببینی ، همینطور هیچ برنامه یا بازی هم مخصوص گرافیک x1 نیومده که روی x1 اجرا بشه و روی گوشیهای دیگه ویندوز نشه ، پس گرافیک بالاتر x1 فقط یک موضوع تبلیغاتیه و هیچ کاربردی نداره. این درست مثل ساپورت رنگ بالاتر امنیاست ، با اینکه 265000 رنگ ساپورت می کنه و x1 65000 رنگ ، اما نمی شه گفت تعداد رنگ بیشتری از x1 نشون می ده ، چون ویندوز موبایل بیشتر از 65000 رو نشون نمی ده ، پس کسی هم ادعا نمی کنه که امنیا رنگ بیشتری نسبت به x1 نشون می ده ، دقیقاً همین مسئلم راجع به گرافیک x1 صدق می کنه...
در مورد فیلم دیدن هم باید بگم که با توجه به بزرگتر بودن صفحه امنیا و همچنین سازگاریش با استاندارد 16:9 فیلمهای hd واید ، مسلماً فیلم دیدن توی امنیا می تونه خیلی لذتبخشتر باشه ، درضمن نمی دونم چرا 0.2 اینچ خیلی به نظر شما نمیاد ، احتمالاً تاحالا این دو گوشی رو باهم دستتون نگرفتید که به نظرتون نمیاد ، وگرنه بیشتر از این چیزی که شما می گید تفاوت دارن ، دوست من توی مانیتورهای بزرگ 0.2 اینچ اصلاً به چشم نمیاد درسته ، اما ما راجع به یک تلویزیون 40 اینچ صحبت نمی کنیم ، بلکه راجع به گوشی صحبت می کنیم که کل صفحش 3 اینچه... پس مصلماً 0.2 اینچ خیلی توش به چشم میاد و موثره...
بهتره قبل از پست دادن تعصب رو کنار گذاشت و واقع بینانه نظر داد...
موفق باشید
دوست عزی منظوره من از گرافیک زیبایی محیط کار در ایکس1 بود که من با این دو گوشی کار کردم نه به طور هم زمن بلکه در موقعیت های مختلف و از کار با ایکس1 به علت زیباتر بودن محیط کار بیشتر لذت بردم.
در مورد سایز ال سی دی هم همان طور که گفتم من با دو گوشی کار کردم ولی نه به طور هم زمان ولی به نظرم بازم به دلیل دقت بیشتر ال سی دی در ایکس1,ایکس1 بهتر باشه.

merikh_merikh
25-03-2009, 15:52
دو پست بالا تائید میشه
الان تاچ اچ دی که از روزولیشن 640 در 480 استفاده میکنه از هر ال سی دی موبایل در کل دنیا باکیفیت تره چه 16 میلیون کالر چه عادی!!!
اون وقتا که همه ی گوشی ها 320 در240 بودن نوکیا ان 80 چون اسکرینش به شکلمربعی بود یه ذره پیکسلاشو برده بودن بالا که من هر وقت این گوشی رو میدیدم واقعا از کیفیت ال سی دیش لذت میبردم!
پس میشه نتیجه گرفت رنگ جای کتری داره بیشتر بزرگی ال سی دی با روزولیشن و پیکسل های بیشتر.
منم همینو دارم میگم دوست عزیز...من میگم پیکسل بالاتر تعثیر زیادی در ال سی دی داره و در نتیجه کیفیت ال سی دی ایکس1 بالاتره.......

merikh_merikh
25-03-2009, 15:54
در مورد تاچ فلو توي امنيا شما ميتونيد با ورود به today screen فعالش كنيد
منم قبول دارم كه ال سي دي x1 كيفيت بالاتري داره و پيكسلهاشم 4 برابره ولي گفتم چشم محدوديت داره و نبايد انتظار داشته باشيم چشم هم كيفيت رو 4 برابر ببينه
ببينيد نوكيا الان همه گوشي هايي كه ميزنه حتي 6220 كه انقدر ارزونه تا ان 96 128 مگ رم دارن يعني اينكه همه دستگاهاش به 128 مگ رم احتياج دارن ولي به گوشي هاي htc دقت كنيد بعضي هاشون 128رم و 256 رام هستن و بعضي ها 256رم و 512 مگ رام يعني اينكه 128 مگ رم و 256 مگ رام كافيه و بيشتر شدنش فقط جنبه تبليغاتي داره.اون كسايي كه الان x1 دارن هم ميگن كه استفاده از رم به سختي حتي به 50% هم نميرسه. تازه برنامه هاي x1 به دليل رزولوشن بالاتر رم بيشتري استفاده ميكنن. در مورد رام من كاري به x1 ندارم ولي براي امنيا كافيه
اون كسايي كه با هر دو كار كردن ميگن حساسيت تاچ امنيا بالاتره و با تغيير در رجيستري ميشه اونو بالاتر هم برد
من خودم ميدونم cpu مشخصات زيادي داره و فقط فركانس نيست ولي همه ميدونن كه سرعت امنيا بالاتره
امنيا مثل همه ppc هاي ديگست يعني همه dead ميشن ولي چون براي امنيا تعداد زيادي رام و آپديت اومده آمار dead شدنش بالا رفته. در حالي كه واسه x1 يه آپديت اومده اونم خيلي كم آپديت كردن
اون كسي كه هر دوتا رو داره ميگه باتري i900 هم خوبه و با x1 خيلي فرقي نميكنه و خيلي به اعداد توجه نكنيد
دوست عزیز در مورد رنگ شاید این حرفه شما در مورد چشم درست در بیاد ولی در مورد پیکسل بحث فرق میکنه و پیکسل بالاتر دقت ال سی دی را بالاتر میبره و چشم هم از دیدن ال سی دی با پیکسل بالاتر لذت میبره.......

دوست عزیز در مورد Dead چیزه زیادی نمیدونم ولی در باقیه موارد حرفه شما را قبول دارم و خودمم در موردشون تحقیق کردم و به همین نتیجه ای که شما میگید رسیدم....

دوست عزیز اولاً از نظر سرعت همه دارندگان اکسپریا و htc که با امنیا کار کردن ، اذعان کردن که سرعت امنیا بیشتره و بالاتر بودن سی پیوش فقط شماره نیست ، بلکه حقیقیه... همه برنامه ها سریعتر اجرا می شن و سرعت کار توی محیط هم بیشتره. این که به شماره سی پی امنیا توجه نکنید حرفیه که طرفداران اکسپریا در آوردن و هرگز هم نتونستن اثباتش کنن.
در مورد touch flo هم این مخصوص htc هست و انگار شما تاحالا x1 دستت نگرفتی ، چون اون هم نیاز داره که روش نصب بشه و بصورت defalt روش موجود نیست ، نصبش هم هیچ دردسری نداره و فقط کافیه فایل .cab رو مثل یک برنامه نصب کنی ، تمام شد...
در مورد death شدن ، تاحالا چند تا رام برای x1 عوض شده ؟ پس وقتی رامی براش عوض نشده از کجا می گید death نمی شه ؟ در حالی که دهها رام رسمی و غیر رسمی برای امنیا اومده ، که اینم نشونه توجه بیشتر به امنیاست:46:
شما مرد باش ، وسط ریختم تنها رام اکسپریا کابلش رو بکش ، اگه گوشی death نشد اونوقت بگو این توی امنیا یک مشکله...
در مورد رم و رام هم دوست من توی سرعت گوشی آنچنان تاثیری ندارن ، شما x1 و امنیا رو با هم لنداسکیپ کردی ؟ دیدی امنیا بدون کوچکترین مکس و کندی با حالت انیمیشن لند اسکیپ می شه ، اما اکسپریا... ، بعید می دونم گوشی دیگه ای مثل امنیا بتونه این کار رو توی محیط کند و سنگین ویندوز انجام بده.
باطری امنیا هم من با استفاده معمولی بعد از 3 روز شارژش می کنم و با استفاده زیاد و فیلم دیدن بعد از دو روز با استفاده کم هم تا 4 روز می کشه... به نظر شما افتضاحه و بیشتر از این از باتری انتظار می ره ؟
کسی هم نمی گه تبلیغاته اما قبول کنید که رم و رام بیشتر اکسپریا و گرافیک بالاتر هیچ برتری برای این گوشی به ارمغان نمی آره ، همه برنامه و بازیها رو دقیقاً امنیا با همون قدرت بلکم بهتر اجرا می کنه ، کلیم روش برنامه ریختم تا 7 برنامه همزمان هم توش اجرا می مونه... اکسپریا بیشتر از این عمل می کنه ؟
با تشکر...
در مورد سرعت با شما موافقم اخه گوشی های اچ تی سی و ایکس1 به دلیل گرافیک بالاتری (زیبایی محیط کار)نسبت به امنیا دارن از سرعت پایین تری هم برخوردار هستن ولی نه زیاد به مقدار بسیار کمی......

(دوستان الان که دقت کردم دیدم پست ها را چون جداگانه دادم صفحه را زیادی اشغال کردم.ببخشید....)

kiuna
25-03-2009, 17:11
دوستان بهتره در مواردی که روش تاکید دارید لینک ویدئو از یویتوب یا جای دیگه بزارید که
امثال من که امکان دیدن و تست کردن از نزدیک ندارن بتونن متوجه مقایسه بشن!
اخر من نفهمیدم که زیرویس فارسی رو میشه توی این دو گوشی دید یا نه ؟
قدرت تاچ اومنیا به اندازه 480 هست ؟
برای اومنیا هم مثل x1 پنل هست ؟

nima_989
25-03-2009, 17:16
دوست عزیز اولاً از نظر سرعت همه دارندگان اکسپریا و HTC که با امنیا کار کردن ، اذعان کردن که سرعت امنیا بیشتره و بالاتر بودن سی پیوش فقط شماره نیست ، بلکه حقیقیه... همه برنامه ها سریعتر اجرا می شن و سرعت کار توی محیط هم بیشتره. این که به شماره سی پی امنیا توجه نکنید حرفیه که طرفداران اکسپریا در آوردن و هرگز هم نتونستن اثباتش کنن.
در مورد Touch Flo هم این مخصوص HTC هست و انگار شما تاحالا X1 دستت نگرفتی ، چون اون هم نیاز داره که روش نصب بشه و بصورت defalt روش موجود نیست ، نصبش هم هیچ دردسری نداره و فقط کافیه فایل .cab رو مثل یک برنامه نصب کنی ، تمام شد...
در مورد Death شدن ، تاحالا چند تا رام برای X1 عوض شده ؟ پس وقتی رامی براش عوض نشده از کجا می گید Death نمی شه ؟ در حالی که دهها رام رسمی و غیر رسمی برای امنیا اومده ، که اینم نشونه توجه بیشتر به امنیاست:46:
شما مرد باش ، وسط ریختم تنها رام اکسپریا کابلش رو بکش ، اگه گوشی Death نشد اونوقت بگو این توی امنیا یک مشکله...
در مورد رم و رام هم دوست من توی سرعت گوشی آنچنان تاثیری ندارن ، شما X1 و امنیا رو با هم لنداسکیپ کردی ؟ دیدی امنیا بدون کوچکترین مکس و کندی با حالت انیمیشن لند اسکیپ می شه ، اما اکسپریا... ، بعید می دونم گوشی دیگه ای مثل امنیا بتونه این کار رو توی محیط کند و سنگین ویندوز انجام بده.
با تشکر...

حالا یا هست یا نیست من تا حالا در مورد Dead شدن گوشی های دیگه نشنیدم.عجب!!!!
یعنی اگه کابلو بکشی dead میشه؟؟؟!!!! عجب احمق هایی هستند اونایی که وسط کار کابل رو می کشند!!!
چرا این مشکل dead تا حالا برای گوشی های دیگه پیش نیومده؟؟؟(نه توی این فروم نه جای دیگه ندیدم شاید افتاده باشه.) عزیزم بهتره یه سری به کلوپ اکسپریا بزنی! اونوقت متوجه میشی که واسه این گوشی هم رام های مختلفی اومده .
نکنه فقط امنیا دهها رام مختلف داره ؟؟؟!!!!بقیه هم بوق

در ضمن من نگفتم تاچ فلو از اول رو اکسپریا هست.
راستی امنیاهمزمان چند تا دسکتاپ می تونه داشته باشه و بین دسکتاپ ها با یک کلید سوئیچ کنه؟؟؟؟!!!!!!!
اکسپریا می تونه همزمان 9 دسکتاپ داشته باشه به راحتی بین هر کدام سوئیچ کنه.
باز هم بگو ROM 512 کارایی نداره.

یه نکته در مورد حساسیت صفحه نمایش : در امنیا یک لایه نسبتا فشرده روی ال سی دی قرار داره که باعث میشه ال سی دی از خش در امان باشه و همین عامل باعث شده که حساسیت اون کمی پایین بیاد.در صورتی که اکسپریا فاقد چنین لایه محافظیه ولی در عوض حساسیت بهتری نسبت به امنیا داره.(البته منظور از لایه محافظ از این چسبها نیست.نوع ال سیدیش همینطوریه)

شما مثل اینکه پست منو کامل نخوندید.نگفتم باطریش افتضاحه. گفتم نسبت به 1440 میلی امپر بودنش ضعیفه.

در ضمن دوست خوب یه سری به کلوپ اکسپریا بزن تا ببینی پنل چیه و چقدر کارایی داره.
مرسی................

دوستان بهتره در مواردی که روش تاکید دارید لینک ویدئو از یویتوب یا جای دیگه بزارید که
امثال من که امکان دیدن و تست کردن از نزدیک ندارن بتونن متوجه مقایسه بشن!
اخر من نفهمیدم که زیرویس فارسی رو میشه توی این دو گوشی دید یا نه ؟
قدرت تاچ اومنیا به اندازه 480 هست ؟
برای اومنیا هم مثل x1 پنل هست ؟

سلام رفیق
اولا که یو تیوب خدا بیامرز ف.ی.ل.ت.ر گردید:41:
دوما : می گن که نمیشه دید. حقیقتش من تست نکردم.
سوما : F480 حساسیت بهتری نسبت به امنیا داره.
چهارما : منظورت از پنل چیه؟؟ اگه منظورت اینه که همزمان چند تا پنل و دسکتاپ فعال داشته باشی ، نه نمیشه.
ولی می تونی فرم دسکتاپتو عوض کنی. مثلا تاچ فلو کنی:5:

hasanmotori
25-03-2009, 17:56
یعنی اگه کابلو بکشی dead میشه؟؟؟!!!! عجب احمق هایی هستند اونایی که وسط کار کابل رو می کشند!!!
چرا این مشکل dead تا حالا برای گوشی های دیگه پیش نیومده؟؟؟(نه توی این فروم نه جای دیگه ندیدم شاید افتاده باشه.) عزیزم بهتره یه سری به کلوپ اکسپریا بزنی! اونوقت متوجه میشی که واسه این گوشی هم رام های مختلفی اومده .

راستی امنیاهمزمان چند تا دسکتاپ می تونه داشته باشه و بین دسکتاپ ها با یک کلید سوئیچ کنه؟؟؟؟!!!!!!!

یه نکته در مورد حساسیت صفحه نمایش : در امنیا یک لایه نسبتا فشرده روی ال سی دی قرار داره که باعث میشه ال سی دی از خش در امان باشه و همین عامل باعث شده که حساسیت اون کمی پایین بیاد.در صورتی که اکسپریا فاقد چنین لایه محافظیه ولی در عوض حساسیت بهتری نسبت به امنیا داره.(البته منظور از لایه محافظ از این چسبها نیست.نوع ال سیدیش همینطوریه)

شما مثل اینکه پست منو کامل نخوندید.نگفتم باطریش افتضاحه. گفتم نسبت به 1440 میلی امپر بودنش ضعیفه.

مرسی................

همينه ديگه شما اطلاع نداري.
براي امنيا خيلي رام اومده ولي خيلي از اونها غير آفيشالن يعني غير رسمي ولي براي x1 يه آپديت اومده كه تعداد خيلي كمي هم آپديت كردن. علت dead شدن امنيا بخاطر تعداد بالاي رامهاي غير آفيشاله
منظورت از اين جمله چيه:یعنی اگه کابلو بکشی dead میشه؟؟؟!!!! عجب احمق هایی هستند اونایی که وسط کار کابل رو می کشند!!! ؟
علي آقا نگفت فقط كابل رو بكشي اينجوري ميشه منظورش اينه كه اگه وسطش قطع بشه كه ميتونه دلايل مختلفي داشته باشه اين اتفاق ميفته. اگه هم اين اتفاق بيفته ميبري مايكروتل برات درست ميكنن

ali_MacBook_Apple
25-03-2009, 20:05
دوست عزی منظوره من از گرافیک زیبایی محیط کار در ایکس1 بود که من با این دو گوشی کار کردم نه به طور هم زمن بلکه در موقعیت های مختلف و از کار با ایکس1 به علت زیباتر بودن محیط کار بیشتر لذت بردم.
در مورد سایز ال سی دی هم همان طور که گفتم من با دو گوشی کار کردم ولی نه به طور هم زمان ولی به نظرم بازم به دلیل دقت بیشتر ال سی دی در ایکس1,ایکس1 بهتر باشه.

شک ندارم که حداقل یکی از این گوشیا رو تا حالا دستت نگرفتی ، چون اولاً محیط کار هر دو به علت ویندوز موبایل بودن دقیقاً یکیه... مگر اینکه x1 از ویندوز خاص و جدایی استفاده کنه که اینطور نیست... مثل اینه که بگی ویندوز کامپیوتر من قشنگر از ویندوز کامپیوتر دوستمه... همچین چیزی ممکنه ؟ خندت نمی گیره ؟:46:
در مورد LCD دوست من شما غیر ممکنه بدون اینکه این دو گوشی رو کنار هم بگیری بتونی متوجه تفاوت رزولوشنشون بشی... آخه چیزی نیست که به سادگی بشه با چشم تشخیص داد...
فقط در صورتی می تونی تشخیص بدی که دو تا عکس با جزئیات زیاد رو روی هر دو اجرا کنی و کنار هم بگیریشون اونم با بک لایت یکسان ، در غیر اینصورت تشخیص دادن تفاوتشون غیر ممکنه ، چه برسه به اینکه در دو زمان هم استفاده کرده باشی .
خواهشن نگو از برند خاصی طرفداری نمی کنم که خندم می گیره :46:

دوست عزیز درسته که من سونی اریکسون را دوست دارم ولی به هیچ عنوان از برند خاصی دفاع نمیکنم و اچ تی سی و نوکیا و ایمت هم خیلی قبول دارم و البته اینم بگم که از ساسونگ هم خوشم نمیاد....بگذریم.
اینم میدونم که ایکس1 را اچ تی سی بیشتر کاراشو کرده ولی من کاری به این ندارم و به نظرم امکانات ایکس1 به بهترین نحو در این گوشی قرار گرفتن.....

دوست من x1 رو اچ تی سی بیشتر کاراشو نکرده ، بلکه کلاً اچ تی سی طراحیش کرده و ساختتش ، و سونی اریکسون فقط سفارش داده ، مثل اینکه شما بری شیرینی فروشی و کیک سفارش بدی ، اونوقت می گی شیرینی پز بیشتر کارای کیک رو انجام داد یا می گی شیرینی پز کیک رو پخت ؟
شما فقط می گی کیک چه شکلی باشه همین ، بقیش دست شیرینی پزه...
البته حق دارید از برند خاصی خوشتون نیاد اما بهتره بدونید سامسونگ هم سابقش از سونی اریکسون بیشتره هم پاکت پیسیاشو خودش طراحی می کنه و می سازه هم تجربش توی ساخت پاکت پیسی خیلی بیشتر از سونی اریکسونه ، اما سونی اریکسون هم برند خوبیه و من قبولش دارم و اگه گوشی بزنه که خوشم بیاد حتماً می گیرم ، همونطور که قبلاً هم این کار رو کردم و یک سال و اندی p990 داشتم ، اما دلیل نمی شه بی خودی ازش طرفداری بشه ، الان هم سامسونگ پس از نوکیا پرفروشترین برند دنیاست و سونی اریکسون دو پله پایینتره ، یعنی بعد از موتورولا در رده چهارمه...
خیلی از نو آوریهای دنیای موبایل هم سامسونگ به اجرا در آورده ، مثلاً اولین گوشی کشویی رو زد (d410)، یا اولین گوشی صفحه رنگی رو زد (t100) ، یا اولین گوشی دوربین دار رو زد (v200) ...
اما خب آدم مختاره از هر برندی خوشش بیاد ، من به شخصه عادت دارم که به برند خاصی بها نمی دم و بیشتر امکانات زیبایی و قدرت گوشی برام مهمه ، من به شخصه انتخابم توی گوشی x1 بود اما به دلایلی که گفته شده نظرم به امنیا برگشت ، خیلی هم از این تصمیمم خوشحالم...
درضمن تمام گوشیهای آیمیت رو هم HTC طراحی می کنه و می سازه.

در مورد سرعت با شما موافقم اخه گوشی های اچ تی سی و ایکس1 به دلیل گرافیک بالاتری (زیبایی محیط کار)نسبت به امنیا دارن از سرعت پایین تری هم برخوردار هستن ولی نه زیاد به مقدار بسیار کمی......

(دوستان الان که دقت کردم دیدم پست ها را چون جداگانه دادم صفحه را زیادی اشغال کردم.ببخشید....)

بارها خواهش کردم که بدون آگاهی حرف نزنید و اطلاعات غلط وارد تاپیک نیکنید...
اولاً از کدوم گرافیک بالاتر صحبت می کنید ؟ در مورد محیط کار هم که قبلاً توضیح دادم ، اگه منظورتون گرافیک 64 این گوشیاست که به هیچ کاری هم نمیاد ، باید بگم اون از رم کم می شه و هیچ ربطی به سی پی یو و سرعت کار نداره ، دوست من کمتر بودن سرعت گوشیهای x1 و اچ تی سی فقط و فقط بدلیل سی پی یو پایینتره ، چون رم بالاتری دارند و رم هم نمی تونه بهانه خوبی باشه...

مرسی................

اولاً فقط و فقط برای X1 یک رام اومده که اونم HTC داده براش...
درضمن من با یک برنامه روزهای اول که گرفته بودم کاری می کردم که برنامه های در حال اجرا بصورت دسکتاپهای جداگانه نمایش داده می شد و بین هر کدوم می تونستین سویچ کنید... وتا 9 دسکتاپ قابل باز کردن بود...
سویچ کردن بین دسکتاپها بماند ، شما سرعت لند اسکیپ اکسپریا رو نمی گی که در مقابل امنیا بی نهایت کنده ؟ اینجا رم 512 کجاست ؟
شما یه ماشینو بزار توی خونه ، تکونش هم نده ، 10 سال هم بمونه نه تصادف می کنه نه مشکلی براش پیش میاد ، آخه وقتی رامی روی گوشیهای دیگه ریخته نمی شه چرا باید Death بشن ؟ شما روی امنیا رام نریز اگه تا 100 سال دیگه Death شد .
دوست من می دونی اصلاً Death شدن یعنی چی ؟ بهتره یه توضیحاتی بدم...
ببین دوست عزیز هر پاکت پیسی یه قسمت داره به اسم بوت لودر ، همه هم دارن ، مارش هم مثل استارت ماشین عمل می کنه و وضیفش بالا آوردن گوشیه، همه پاکتها هم دارنش وگرنه بالا نمیان (هیچ ماشینی بدون استارت روشن نمی شه) ، حالا گوشی وقتی داره روش رام ریخته می شه ، بوت لودرش هم پاک می شه و از نو نصب می شه ، اگه وسط رام ریختن مشکلی پیش بیاد ، بوت لودر از بین می ره و دیگه گوشی روشن نمی شه که بشه روش رام ریخت...
حالا به نظر شما X1 یا هر پاکت دیگه بوت لودر ندارن ؟ نمی شه که بوت لودرشن از بین بره ؟چرا دوست من ، هر گوشی ممکنه بوت لودرش از بین بره و Death بشه حتی گوشی بدون نقص اکسپریا:27:
حالا فرض می کنیم شما داری روی گوشیت رام میریزی و برقای خونتون می ره ، پس کسی که وسط کار قطع بشه آدم احمقی نیست ، بلکه بدشانسه...
درضمن من توی کلوپ اکسپریا فعالیت دارم ، صفحات قبلی رو ببینی پستهای منو می بینی...:46:

kiuna
25-03-2009, 22:37
دوستان منظور از تاچ فلو و dead چیه ؟
چرا اومنیا مثل x1 پانل مختلف نداره مگه ویندوز نیست ؟
اگه میشه یکی از این دوتا گوشی درحال پخش فیلم یه کلیپ بزاره ببینیم چطوره!

hasanmotori
26-03-2009, 00:13
تاچ فلو پوسته اي هست كه شركت htc براي گوشيهاش گزاشته و ظاهر ويندوز رو تغيير داده مثل تاچ ويز در امنيا
dead شدن يعني اينكه هنگام آپديت گوشي اگر قطع بشه بوت لودر گوشي از بين ميره و ديگه نه آپديت ميشه و نه بالا مياد كه البته مايكروتل درستش ميكنه اگه با گارانتي بگيري. البته به اين راحتي dead اتفاق نميوفته
پنل هاي x1 هم مثل تاچ فلوي htc هست. تاچ فلو رو هم ميشه روي امنيا گذاشت

merikh_merikh
26-03-2009, 00:34
شک ندارم که حداقل یکی از این گوشیا رو تا حالا دستت نگرفتی ، چون اولاً محیط کار هر دو به علت ویندوز موبایل بودن دقیقاً یکیه... مگر اینکه x1 از ویندوز خاص و جدایی استفاده کنه که اینطور نیست... مثل اینه که بگی ویندوز کامپیوتر من قشنگر از ویندوز کامپیوتر دوستمه... همچین چیزی ممکنه ؟ خندت نمی گیره ؟:46:
در مورد lcd دوست من شما غیر ممکنه بدون اینکه این دو گوشی رو کنار هم بگیری بتونی متوجه تفاوت رزولوشنشون بشی... آخه چیزی نیست که به سادگی بشه با چشم تشخیص داد...
فقط در صورتی می تونی تشخیص بدی که دو تا عکس با جزئیات زیاد رو روی هر دو اجرا کنی و کنار هم بگیریشون اونم با بک لایت یکسان ، در غیر اینصورت تشخیص دادن تفاوتشون غیر ممکنه ، چه برسه به اینکه در دو زمان هم استفاده کرده باشی .
خواهشن نگو از برند خاصی طرفداری نمی کنم که خندم می گیره :46:
دوست عزيز من پسر خالم اومنيا داره و با اومنيا خيلي کار کردم ايکس1 هم دوستم داره که باش کار کردم ولي خيلي کم......
دکستاپ اومنيا به صورت عمودي ميباشد که بايد فايل مورد نظري را که ميخاي باز کني به سمت راست بکشيش تا باز بشه که به نظره من خيلي مضخرفه و بايد با زدن يک کليک روش اون فايل باز بشه تا بخايم فايل مورد نظر را به سمت راست بکشيم........
در مورد ايکس1 هم که دکستاپش مثل اچ تي سي ميباشد و به نظرم بهتره و زيبايي هم که ميگم محيط کار ايکس1 داره به نظرم به دليل پيکسل بالاتره ال سي دي ميباشد که باعث ميشه منو ها زيباتر جلوه داده باشن البته نظره من اينه.......
ولي در کل کار کردن با ايکس1 بسيار دل چسب تر بود.
در مورد منو ها هم اينو بگم که ويندوز موبايل به دليل انعطاف پذيري بالايي که داره امکان نمايش منو هاي مختلفي را هم داره........

kiuna
26-03-2009, 01:33
تاچ فلو پوسته اي هست كه شركت htc براي گوشيهاش گزاشته و ظاهر ويندوز رو تغيير داده مثل تاچ ويز در امنيا
dead شدن يعني اينكه هنگام آپديت گوشي اگر قطع بشه بوت لودر گوشي از بين ميره و ديگه نه آپديت ميشه و نه بالا مياد كه البته مايكروتل درستش ميكنه اگه با گارانتي بگيري. البته به اين راحتي dead اتفاق نميوفته
پنل هاي x1 هم مثل تاچ فلوي htc هست. تاچ فلو رو هم ميشه روي امنيا گذاشت
الان یعنی اومنیا هم مثل x1 که 8-9 پانل داره و با یه کلیک عوض میشه پانل مختلف روش هست ؟

hasanmotori
26-03-2009, 01:46
نه مثل اون نيست ولي به جاش today screen داره كه مثلاً ميتوني يه دونشو touch flo بزاري و مثل پنل هاي x1 ازش استفاده كني

Mojtaba N87
31-03-2009, 15:58
خب گویا بعضی از دوستان ناراحت شدن و هر طور خواستن تو پیغام خصوصی ادب خودشون رو نشون دادن!

لازمه چند نکته رو یادآوری کنم:

1-من بیکار نیستم که بخوام شما رو اذیت کنم

2-بیمار روانی هم نیستم که تاپیک های پر بیننده رو ببندم!

3-خداروشکر که چیزی هم کم ندارم که بخوام عقده ای باشم

4-بحث مقایسه با انحراف تاپیک و جدال فرق داره

5-پست ها رو الکی پاک نکردم و نخواهم کرد

6-خیلی خوبه که قوانین رو حتما بخونید

7-اگر باز هم مشکلی هست می تونید از من به ادمین ها شکایت کنید!

Mojtaba N87
04-04-2009, 21:51
با سلام.

تاپیک بازگشایی شد.

امیدوارم مسیر تاپیک دیگه تغییر نکنه.

قوانین رو رعایت کنید.

با تشکر

AryanLand
06-04-2009, 01:33

سلام.

من هر دو گوشی رو دارم.اگر تهران هستید میتونیم قرار بزاریم من هر دو گوشی رو بیارم شما هم P990 تون رو بیارید ببینیم پی 990 حساسیت تاچش از کدوم یکی از این دو گوشی بالاتره.
اما در مورد نصب تاچ فلو سوال من اینه که منظورتون از هزار دردسر چیه؟ شما اگر نصب برنامه رو پاکت پی سی رو بلد باشید بدون هیچ درد سری میتونید نه تنها تاچ فلو بلکه هر نرم افزار دیگه ای رو نصب کنید.
در مورد وضوح تصویر در حالت عادی X1 بهتره اما زیر نور مستقیم خورشید باید به عرض برسونم که x1 اصلا" قدرت رقابت با امنیا رو نداره.
در مورد Dead شدن هم هر پاکت پی سی که شما فکرش رو بکنید میتونه Dead یا هر اصطلاح دیگه ای که میخواهید بکار ببرید بشه.برای امتحانش هم من میتونم قول بدم 30 تا X1 رو براتون تو30 دقیقه Dead کنم و تحویلتون بدم.این مسئله به باگ و این حرفها (که بعضی از دوستان بی اطلاع میزنن)نداره.
اما در مورد اون 9تا پنل هم که میفرمایید اگر اطلاع داشته باشید 6 تاش باید عین تاچ فلو نصب بشن پس اینم مزیتی نیست که بشه باهاش مانور داد.
اما بحث اصلی اینه که تو این تاپیکهایی که من تا حالا دیدم در مورد مقایسه گوشی(فارغ از نوع و برند همه و همه) شنیده های دوستان از تجربیات دوستان دیگر که خودشون داشتن از اون گوشیها استفاده میکردن معتبر تره.
برای اثبات این ادعا با سوال میتونم ثابت کنم خیلی از کارشناسان همین تاپیک هم تا حالا دستشون به پاکت پی سی نخورده(نه فقط X1 و امنیا بلکه هیچ نوع پاکت پی سی).
اما متاسفانه این کار نوعی حرمت شکنی به حساب میاد و بخاطر همین از این مسئله هم پرهیز میکنیم.

یا علی .

شاد و پیروز باشید.

golmohammadi
01-07-2009, 11:48
اين تاپيك چقدر پيش رفته ...

sam5154
07-07-2009, 00:35
من یه سوال کلی داشتم
این رام که میگین یعنی چی؟ یه جور نرم افزاره که مدلهای مختلفش میاد و برای گوشی قابل تعویضه؟ یا همون Read Only Memory منظورتونه؟
من یه مدت با G1 و امنیا کار کردم. G1 در عمل به طور همزمان 3تا دسکتاپ داشت که بدون شلوغ کردن خیلی سرعت دسترسی به نرم افزارهارو زیاد میکرد. به خصوص که میشد شرتکات همه نرم افزارهارو هم اون تو گذاشت. اما تاچ ویز امنیا یه دسکتاپه اونم مثل اینکه فقط میشه گجتارو گذاشت.
میخواستم ببینم آیا X1 هم مثل امنیاست؟ یا میشه با استفاده از Xpanel همزمان چندتا دسکتاپ داشت.

sam5154
07-07-2009, 00:42
ببخشین من یه سوال مبتدی برام پیش اومد
این رام که میشه عوضش کرد چیه؟ همون ROM منظورتونه؟ مگه میشه ROMرو به همین راحتی عوض کرد؟ اونم تویه گوشی؟

golmohammadi
09-07-2009, 23:39
رام منظور همون جايي كه ويندوز نصب ميشه
منظور از رام ميشه تعويض ويندوز گوشي
و اينكه ميگند رام xperia دو برابر omnia هست همينه يكي 256 و ديگري 512
xperia 9 تا دسكتاپ داره كه همون پنلها هستند
راستي سوالتون را در جاي خودش بپرسيد
موفق باشيد

Amin.M.1986
10-07-2009, 12:03
ببخشین من یه سوال مبتدی برام پیش اومد
این رام که میشه عوضش کرد چیه؟ همون ROM منظورتونه؟ مگه میشه ROMرو به همین راحتی عوض کرد؟ اونم تویه گوشی؟

همونطور که گل محمدی گفت هست.. ببین منظور اینه که حافظه رام در اکسپریا دو برابر امنیا هست

Bs_panzer
10-07-2009, 22:29
سلام من امروز صبح بابام امنیا خرید با دایموند خودم مقایسش کردم
1.کیفیت صفحه واقعا از اومنیا بهتر بود
2. سرعت اومنیا بیشتر تو گردش در محیط ویندوز
3.بازی ها 2 یا 3 برابر بهتر اجرا می شدند در دایموند نمی دونم چرا ! اومنیا وی ریب می زد کند بود ولی دایموند عالی (چرا)
4. باتری که دایموند رو ول کنیم کلا :دی
5. تاچ هر دو یکی هست تقریبا
6.حالا ایکس پریای دوستم 7 و 8 و 9 ....
7.کیفیت صفحه اومنیا ضعیف بود دایموند و ایکس پریا در یه حد بودن ایکس 1 یه کم بهتر
8. سرعت ایکس پریا در محیط ویندوز از همه بهتر بود
9.در بازی همچنان در هیچ کدام در مقابل دایموند حرفی نداشتند ((نمی دونم چرا لطفا یکی بگه آخه هر سه تاشون هم چیبست گرافیکی دارند 64 مگ)) شاید برای رزولوشن استاندارد تره دایموند
10.باتری هم فرصت نشد
11.تاچ هر سه یکیست تقریبا این که بعضی ها می گن این بهتره اون بهتره یه افسانه است !

هدف این پست : واقعا برای اونایی که این پاکت پی سی ها رو فقط از پشت ویترین مغازه ها دیدن متاسفم (شما می تونید ویوا بگیرید دوستان و تو کلوپ خودش بحث کنید!) نمیدونم چرا تو این قسمت پست می دید ! (البته نگاه کنید اشکالی نداره)

بیکار نباشید !

BIKHIAL_ALL_75
11-07-2009, 01:21
شما بازیهایی که مخصوص امنیاست استفاده کردی؟

من که با بازی هایی که مخصوص رزلیشن امنیاست هیچ مشکلی ندارم
شاید مشکل از گوشیتون باشه