PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در رابطه با مانیتور های صفحه لمسی

abbas13677_2005
14-02-2009, 11:17
چند سوال درباره مانیتور های لمسی :
1-در مانیتور های لمسی آیا فقط میتوان عمل کلیک را انجام داد یا اینکه درگ و دروپ کردن هم امکان پذیر است ؟
2-همراه با مانیتور قلم خاصی به ما داده می شود یا اینکه باید با انگشت کثیف خود با مانیتور کار کنیم ؟ اگر قلم میدهند میخواهم بدونم با ضربات یک خورده سفت و سریع قلم مانیتور خط نمیافته ؟
3-مانیتورلمسی چه طور اطلاعات و مختصات کلیک رو به سیستم میده ؟ مگه فقط سیم برق و دیتا نداره ؟
4-یک مانیتور لمسی معرفی کنید و قیمتش رو هم بگید
5-طول عمر مانیتور لمسی تقریبا چقدره ؟

Spaniuly
14-02-2009, 13:13
چند سوال درباره مانیتور های لمسی :
1-در مانیتور های لمسی آیا فقط میتوان عمل کلیک را انجام داد یا اینکه درگ و دروپ کردن هم امکان پذیر است ؟
2-همراه با مانیتور قلم خاصی به ما داده می شود یا اینکه باید با انگشت کثیف خود با مانیتور کار کنیم ؟ اگر قلم میدهند میخواهم بدونم با ضربات یک خورده سفت و سریع قلم مانیتور خط نمیافته ؟
3-مانیتورلمسی چه طور اطلاعات و مختصات کلیک رو به سیستم میده ؟ مگه فقط سیم برق و دیتا نداره ؟
4-یک مانیتور لمسی معرفی کنید و قیمتش رو هم بگید
5-طول عمر مانیتور لمسی تقریبا چقدره ؟

1- به نوع مانیتور بستگی داره در بعضی ها این امکان پذیر هست ولی در بعضی ها خیر
2- مطمئنا بله داده میشه همونطور که روی گوشیهای تاچ اسکرین هم وجود داره ضربات نا هنجار هم به صفحه میتونه آسیب برسونه
3- خوب این تنکولوژی هست که واقعا وقتی بهش فکر میکنیم تازه میفهمیم که چه قدر ظریف و قابل تامل هست این یه سیستم هوشمند هست که روی صفحه های لمسی اضافه میشه وحتی دقت کار به قدری بالا هست که بعضی وقتها دقت از بین میره و باید تنظیمات کالیبر انجام بدی تا به حالت نرمال برگرده صفحه مانند یه حسگر عمل میکنه و نقطه ای که به اون ضربه یا لمس وارد میشه به واحد پردازش فرستاده میشه و باعث میشه عمل کلیک یا انتخاب روی قسمتی که لمس شده صورت بگیره
4- دوست عزیز استفاده از این تکنولوژی توی کشورمون ایران به اندازه ای که روی pda ها هست روی مانیتورها رایج نیست با این همه یه جستجویی میکنم ولی مانیتور لمسی برای استفاده روی pc های دسکتاپ خیلی کاربرد نداره حیاتی هم نیست چون ماوس کاربرد بیشتری داره تا استفاده از سیستم لمسی
5- خوب این بستگی به استفاده داره ولی معمولا اینگونه قطعات 1 ال 3 سال گارانتی میشن توسط شرکتهای سازنده

abbas13677_2005
14-02-2009, 15:28
پس یک مانیتور معرفی کنی که هم عمل درگ & دروپ رو بتونه انجام بده و به این سیستم عهد بوق من بخوره و قیمت مناسب هم داشته باشه خیلی ممنون میشم.

راستی اگه مانیتوره قلم نداشت میتونم از یک خودکار که جوهرش تموم شده استفاده کنم ؟

abbas13677_2005
15-02-2009, 10:37
چیزی پیدا کردی ؟

Spaniuly
15-02-2009, 11:22
پس یک مانیتور معرفی کنی که هم عمل درگ & دروپ رو بتونه انجام بده و به این سیستم عهد بوق من بخوره و قیمت مناسب هم داشته باشه خیلی ممنون میشم.

راستی اگه مانیتوره قلم نداشت میتونم از یک خودکار که جوهرش تموم شده استفاده کنم ؟

چیزی پیدا کردی ؟

نه در واقع من سعی کردم تحقیق کنم ببینم چنین مانیتورهایی توی بازار ایران برای سیستم های دسکتاپ موجود هست یا نه که فعلا چیزی پیدا نکردم اگه اطلاعاتی کسب کردم میذارم توی تاپیک موفق باشی آهان در زمن خودکاری که جوهرش تموم شده باشه نمیتونه جای قلم تاچ اسکرین رو بگیره قابل تائید نیست

abbas13677_2005
15-02-2009, 17:49
من یه چی پیدا کردم تو سایت استگاه که میگه یک وسیله هست که روی مانیتور معمولی نصب میکنید تا قابلیت تاچ اسکرین داشته باشه ...

قضیه چیه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موقع نصب اگر یک خورده اینور اون ور بشه که دیگه اونجایی که مانیتور لمس میشه و اونجایی که کلیک میشه که یکسان در نمیان که ....

vioman
16-02-2009, 07:37
دوست عزیز

شما مانیتور تاچ رو دقیقا برای چه منظوری احتیاج دارید؟

در حال حاضر مانیتور هایی که برای کار طراحی ساخته شدن راحتر از تاچ اسکرین های عمومی پیدا میشن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abbas13677_2005
16-02-2009, 11:54
دوست عزیز

شما مانیتور تاچ رو دقیقا برای چه منظوری احتیاج دارید؟

در حال حاضر مانیتور هایی که برای کار طراحی ساخته شدن راحتر از تاچ اسکرین های عمومی پیدا میشن
دقیقا یک همچین چیزی میخواهم (البته به جز ظراحی کار های دیگری هم دارم ها فقط طراحی نیست ...)
حقیقتش قلم نوری یک مدت از یکی گرفتم ببینم چه طوریه بعد دیدم زیاد کار باهاش خوب در نمیاد و سرعت کار هم اونچنان بالا نیست و یک خورده حواس آدم پرت میشه گاهی اوقات . اگر یک مانیتور صفحه لمسی (البته به این ویندوز و سیستم نفتی من بخوره) باشه دیگه هم سریع و هم دقیق کارهای طراحی رو روش میشه انجام داد و کار باهاش خیلی راحت تر از قلم نوری هست .. چون عین بوم نقاشی خودت میمونه ...

حالا این عکسی که گزاشته شده مانیتورش الان تو بازار هست ؟ چنده ؟

abbas13677_2005
16-02-2009, 12:02
راستی کسی لب تاپی میشناسه که مانیتور لمسیش به همین قدرت و کیفیت این مانیتوره که واسه طراحی هست باشه ... ؟!

abbas13677_2005
16-02-2009, 18:15
اگر لب تاپ صفحه لمسی خوب وجودداره پس این مانیتور Cintiq 12WX برای چی ساخته شده با قیمت یک میلیون تومان ؟

vioman
17-02-2009, 00:31
دقیقا یک همچین چیزی میخواهم (البته به جز ظراحی کار های دیگری هم دارم ها فقط طراحی نیست ...)
حقیقتش قلم نوری یک مدت از یکی گرفتم ببینم چه طوریه بعد دیدم زیاد کار باهاش خوب در نمیاد و سرعت کار هم اونچنان بالا نیست و یک خورده حواس آدم پرت میشه گاهی اوقات . اگر یک مانیتور صفحه لمسی (البته به این ویندوز و سیستم نفتی من بخوره) باشه دیگه هم سریع و هم دقیق کارهای طراحی رو روش میشه انجام داد و کار باهاش خیلی راحت تر از قلم نوری هست .. چون عین بوم نقاشی خودت میمونه ...

حالا این عکسی که گزاشته شده مانیتورش الان تو بازار هست ؟ چنده ؟

دوست عزیز
این صفحات تقریبا قیمت بالایی دارند (بالای 1 میلیون تومان) و قیمت اونها بر اساس سایز ، رزولوشن ، پرشر لول (میزان تشخیص فشار) و نوع و تعداد قلم ها تعین میشه .
من در یکی از تاپیک های تالار در مورد این صفحات توضیحات زیادی دادم ، با کمی جستجو میتونید اونهارو پیدا کنید ، اگر پیدا نکردید من دوباره توضیح میدم:20:

موفق باشید
یا علی:11:

abbas13677_2005
17-02-2009, 09:45
میگم حالا اگه واسه طراحی نخواهم و مثلا واسه بازی کردن بخواهم همین مانیتور لمسی لب تاپ خوبه ؟
مثلا HP TouchSmart tx2

vioman
18-02-2009, 10:26
میگم حالا اگه واسه طراحی نخواهم و مثلا واسه بازی کردن بخواهم همین مانیتور لمسی لب تاپ خوبه ؟
مثلا HP TouchSmart tx2

دوست عزیز
بهترین نوع این دستگاه ها مدل هایی هستند که برای طراحی های حرفه ای ساخته شدن و این مدل ها از تمام خواص یک قلم طبیعی پشتیبانی میکنند ، اگر شما فقط قصد خرید یک صفحه ی تاچ رو دارید میتونید از هر نوعی از اون استفاده کنید ،
مدل های لپتابی (Tablet PC) به علت این خواص (Touch) خیلی قیمت بالاتری دارند ، مخصوصا در براند HP

صفحاتی که روی لپ تاب ها وجود داره خیلی از خواص یک قلم رو پشتیبانی نیمکنند و بیشتر نقش موس رو برای صفحه بازی میکنند .

موفق باشید:11:

abbas13677_2005
18-02-2009, 19:28
صفحاتی که روی لپ تاب ها وجود داره خیلی از خواص یک قلم رو پشتیبانی نیمکنند و بیشتر نقش موس رو برای صفحه بازی میکنند .
مگه بین موس و قلم چه فرق هایی وجود دارد ؟

valiya
20-01-2010, 13:04
اگه خواستيد من ميتونم براتون تهيه كنم.

roozbeh99
24-09-2010, 11:00
سلام

ممکنه دوستان براندهای با کیفیت از این نوع مانیتورها رو اعلام کنن.

آیا مانیتورهای سامسونگ دارای چنین امکاناتی هستند؟

آیا برای استفاده از این مانیتورها حتما باید ویندوز 7 رو نصب کنیم یا با xp هم امکانش هست ؟

FAPG
20-09-2012, 20:50
از تو این سایت میتونی انواع مانیتور لمسی رو پیدا کنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])