PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه cd,dvd rom,writer ای بگیرم که همه چی رو بخونه؟

Linux Learner
13-02-2009, 17:29
به نام خداوند بخشنده

برای اینکه بتونم همه نوع سی دی رو با خش و بی خش استفاده کنم، باید چند تا سی دی رام و با چه مارک هایی بگیرم؟

این x و y که درباره سی دی رام ها میگن چین؟

مثلا" LG داشتم که خیلی خوب هر سی دی ای رو که حتی بقیه دستگاه ها نمیخوندن رو میخوند، ولی دو هفته ای سوخت! اگه توجه کرده باشید محصولات صوتی تصویری LG هم DVD,CD هایی رو که خیلی دستگاه ها نمیخونن رو میخونن.

من سی دی و دی وی دی رام یا رایتری میخوام که اینطور باشه و توی CD یا DVD ای کم نیاره!

متشکرم

Pain
13-02-2009, 17:45
شما اولا یه DVD Writer خوب میخوای!
اون X هم سرعت خوندن و رایت سی دی و دی وی دی هست!
نسبت به بودجت یکی رو انتخاب کن
1.Pioneer S16FXB=40
2.HP 1070i=25
3.Liton 22X=28

MehranVB
13-02-2009, 17:46
باید روی دستگاه رو نگاه کنی. یه سری قراردادها داریم مثل DVD-R و DVD+R و ... دستگاه هر کدوم از اینا رو بیشتر بخونه یعنی بهتره، و در ضمن هر چی سرعت بیشتر باشه بهتره. سعی کن سرعت کمتر از 16x نگیری.
جدیداً هم دستگاههای با پورت SATA اومدن که سرعت خیلی بیشتری دارن. توی مارکایی که من دیدم Pioneer تقریباً بهتر از همه بوده. Suzuki هم همینطور. ولی اصلاً Asus و Sony و ... نگیر که با مشکل روبرو میشی!

Linux Learner
13-02-2009, 21:13
مرسی از جوابتون ولی مثل اینکه من بد منظورمو بیان کردم. من خودم Pioneer دارم، ولی بیشتر برای CD میخوام. یه چیز مثل همون LG میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه و هر نوع سی دی ای رو بخونه. تا حالا واستون پیش اومده که CD ای نو رو بزارید تو درایو و نخونه؟

MehranVB
13-02-2009, 22:13
مرسی از جوابتون ولی مثل اینکه من بد منظورمو بیان کردم. من خودم Pioneer دارم، ولی بیشتر برای CD میخوام. یه چیز مثل همون LG میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه و هر نوع سی دی ای رو بخونه. تا حالا واستون پیش اومده که CD ای نو رو بزارید تو درایو و نخونه؟
معمولاً DVD-ROMها مشکلی توی CD خوندن ندارن، مخصوصاً این Pioneer که شما گفتی! شاید دستگاهت مشکلی داره.

Linux Learner
14-02-2009, 11:43
نه مشکلی نداره! گفتم که CD رایتر LG میخونه، ولی بعضی از سی دی رایتر های دیگه و یا این Pioneer من نمیخونه! من فکر میکنم یه سازگاری ای باید بین سی دی رام ها و لوح های فشرده باشه! حالا بصورت تخصصی چطور بیان میشه رو نمیدونم! اگه کسی رابطه بین سی دی ها و درایو ها میدونه، لطفا به من هم اطلاع بده

متشکرم

bahareh_bus
14-02-2009, 15:59
نه مشکلی نداره! گفتم که CD رایتر LG میخونه، ولی بعضی از سی دی رایتر های دیگه و یا این Pioneer من نمیخونه! من فکر میکنم یه سازگاری ای باید بین سی دی رام ها و لوح های فشرده باشه! حالا بصورت تخصصی چطور بیان میشه رو نمیدونم! اگه کسی رابطه بین سی دی ها و درایو ها میدونه، لطفا به من هم اطلاع بده

متشکرم

خوب شاید بدونید که قطر لیزری که اطلاعات رو از روی دی وی دی میخونه بسیار کمتر از قطر لیزر برای خوندن دیتا از روی سی دی هست.بنابراین زمانی که شما یک سی دی رو داخل درایو دی وی دی رام یا رایتر میگذارید درایو ابتدا نوع دیسک رو تشخیص میده (cd یا dvd) سپس سعی میکنه تا با جابجایی لنز و تغییر فاصله کانونی منبع لیزر و عدسی(توسط مگنتیک های کوچکی که دور تا دور لنز رو پوشوندند) قطر لیزر رو به اندازه استاندارد برسونه اما اگر به هر دلیلی مثل خش داشتن زیاد دیسک ، غبار گرفتن سطح لنز ، ضعف ذاتی تکنولوژی بکار رفته در درایو این فاصله به درستی تنظیم نشه درایو قادر به خوندن اطلاعات از روی دیسک نخواهد بود!

در مورد توانایی بعضی از درایو ها در رابطه با بهتر خوندن اطلاعات از دیسک های خش دار تحقیق درست و حسابی انجام نشده و نتایج همگی به صورت تجربی هستند اما میتوان با استفاده از نرم افزارهای ویژه این مشکل رو بطرف کرد.

فکر نمیکنم بین درایوهای مختلف اختلاف فاحشی در رابطه با قدرت لنز و سازگاری با دیسک ها وجود داشته باشه اکثر ادعاها مبتنی بر تجربه های کاربران کم اگاه یا نااگاه است و هیچ مبنای علمی و صحیحی نداره.

در مورد درایو برتر هم میشه اینطور قضاوت کرد که :

معمولآ پرفروش ترین ها(در سطح جهانی نه ایران!) بهترین هستند !