PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد قلم فشاری

omid_3dsmax9
13-02-2009, 12:07
با سلام و درود!
اگر احیانا پیشکسوت های سایت از اینکه این سوال رو اینجا مطرح کردم ایراد گرفتند پیشاپیش عذرخواهی می کنم. اما چون فکر کردم بیشتر کسانی که در این فروم ها رفت و آمد می کنند گرافیست ها و سایر کاربران نرم افزارهای گرافیکی هستند به این نتیجه رسیدم که اگر سوالم رو اینجا مطرح کنم زودتر به جواب سوالم می رسم.
من می خوام قلم فشاری بخرم. چه مارکی و از کدام نوع و با چه قیمتی رو پیشنهاد می کنید؟
ممنون.

huti_421
13-02-2009, 14:41
خوب ، سلام سلام سلام

دو مارک Wacom و Genius جزو بهترین های Tablet هستن

قبل از هر چیز بستگی داره که شما در چه حد می خواید کار گرافیکی انجام بدید

پروژه ای سنگین با جزئیات فراوون یا اینکه زیاد جزئیات براتون مهم نیست و می خواید کلیات زیبا و جذاب باشن

پیشنهاد اولیه ی من مارک Wacom هست ...

برای افراد ابتدی و کسایی که می خوان تازه کار با Tablet رو شروع کنن همیشه قلم نوری Wacom و مدل Bamboo رو پیشنهاد کردم و می کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مدل رو میتونید با قیمت حدود 110-20 تومن بخرید و ویزگی های مهمش هم :

رزولوشن 2.540LPI
ابعاد صفحه 10.24x15.36 سانتی متر
قلم نوری با 512 سطح حساسیت، همراه با پورت USB

منظور از سطح حساسیت یعنی اینکه اگه شما هرمقدار فشار بیشتر بیارید رنگ پررنگ تر میشه و این حساسیست 512 حالت تیرگی و روشنی ایجاد می کنه

حالا از اون طرف یه سری Tablet هستن که خودشون رو خودشون نمایشگر دارن و میبینی که داری چی کار می کنی که یکی از بهترین مدل ها تو این زمینه Wacom CintiQ هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمت اینها تو رنج 2-3 میلیون تومنه !!!

omid_3dsmax9
14-02-2009, 20:15
با تشکر از شما دوست محترم.
من قصد ندارم از مدل های آماتورش که گفتین بخرم و مدل آخری هم همینطور. دو مدل Wacom و Genius که گفتین کجائی هستن؟ من به سایت نمایندگی Wacom سر زدم و از مدل Intuse3 خوشم اومد که امیدوارم زیاد گرون نباشه! لطفا نظرتون رو راجع به این مدل و تفاوت مدل Intuse3 A4 با Intuse3 A4 SE بگین..
توی کاتالوگ نوشته قلم بدون باطری. یعنی قلم نیاز به شارژ نداره؟ اون شکل قلم دان مانند آیا قلم رو شارژ می کنه یا فقط یه قلم دان ساده است؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A4.jpg

omid_3dsmax9
14-02-2009, 22:41
آقااااااا...! من حرفم رو پس گرفتم! قیمت بالائی بیش تر از پونصده ه ه ه ه .. که فعلا ندارم!! یحتمل همون مدلی که عکس رو گذاشتی بگیرم. فقط نمی دونم چرا احساس می کنم صفحه کوچیک برای ترسیم و طراحی خطوط آزاد و مینیاتور مانند دست رو باز نمی ذاره که الان که کمی با ماوس ور رفتم دیدم با حرکت کم ماوس، نمایشگر ماوس تو صفحه خیلی بیشتر جابجا میشه و احتمالا در قلم فشاری هم همینطور باشه؟ درسته؟
یک سوال دیگه! قلم فشاری بدون صفحه دیگه چه جور صیغه ایه؟!

huti_421
14-02-2009, 22:50
با تشکر از شما دوست محترم.
من قصد ندارم از مدل های آماتورش که گفتین بخرم و مدل آخری هم همینطور. دو مدل Wacom و Genius که گفتین کجائی هستن؟ من به سایت نمایندگی Wacom سر زدم و از مدل Intuse3 خوشم اومد که امیدوارم زیاد گرون نباشه! لطفا نظرتون رو راجع به این مدل و تفاوت مدل Intuse3 A4 با Intuse3 A4 SE بگین..
توی کاتالوگ نوشته قلم بدون باطری. یعنی قلم نیاز به شارژ نداره؟ اون شکل قلم دان مانند آیا قلم رو شارژ می کنه یا فقط یه قلم دان ساده است؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A4.jpg

Wacom به احتمالاتی مال ژاپن یا کره هست ولی خوب از نظر کیفیت حرف اول رو میزنه و از بابت کیفیت نگرانی نباید داشته باشید

Genius به نظر من تو مرتبه ی دومه !!!

به نظر من بهتره شما بودجتونو و همچنین نوع کاری که باهاش دارین و مقدار حساسیست مورد نیازتون رو بگید تا من بهتر بتونم راهنمایی کنم ولی ...

مدل هایی که تو رنج 600 تا یک میلیون میتونید بخرید و خوب هستن ایناس :

Genius G- Pen M609 :

رزولوشن 4000LPI
ابعاد صفحه 5.5 ×9 اینچ
قلم نوری با 1024 سطح حساسیت برای کنترل اشکال و ضخامت

حدود 1 میلییون

Wacom Intuos3 A3 Wide CAD USB

رزولوشن 5080 LPI
ابعاد صفحه 48.8x30.5 سانتیمتر
قلم نوری با 1024 سطح حساسیت، همراه با پورت

900 تومن

Wacom Intuos3 A4 Oversize DTP USB

رزولوشن 5080 LPI
ابعاد صفحه 30.5x30.5 سانتیمتر
قلم نوری با 1024 سطح حساسی

700 تومن

Wacom Intuos A3 DTP USB

رزولوشن 2540 LPI
ابعاد صفحه 48.8x30.5 سانتیمتر
قلم نوری با 1024 سطح حساسیت

650 تومن

در کل ورژن های مختلف تنها از نظر سایز صفحه و مقدار حساسیست فرق می کنن

و در رابطه با شارژ قلم یه سریا باطری هستن و یه سری شارژی !!!

omid_3dsmax9
16-02-2009, 19:27
با درود به شما دوست عزیز لطفا جواب آخرین سوالم رو بدین..
ممنون.

huti_421
16-02-2009, 20:03
خوب در مورد سوال آخرتون

صیغه ش نمی دونم دائمیه یا موقت :دی

تا حالا چیزی در موردش نشنیدم ... شرمنده