PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف پس زمينه عكس ها (داشتن زمينه ي شفاف)

smhzkk61
10-02-2009, 13:48
عكسي دارم با پسوند PNG مي خوام رنگ زمينه عكس بي رنگ يا شفاف باشه كسي مي تونه راهنماييم كنه چه جوري با فتوشاپ يا هر نرم افزار ديگه ايي اين كار بكنم ؟
نيت من محو كردن رنگ زمينه عكس بدون تغيير رنگ عنصر اصلي عكس يا هر بخش ديگه اي از محتويات درون عكس است.(همانند نمونه ايي كه در ذيل پست گذاشتم)
يه عبارت ديگه بي رنگ يا شفاف شدن قسمتي از عكس كه مد نظرمون هست خواه مي تونه رنگ زمينه باشه يا هر شيء از محتويات عكس.
قبلنا يادم مياد يه نرم افزار بود يه قسمتي داشت به نام Transparent Color كه كاربر رنگي را انتخاب مي كرد بعد عكسي رو مد نظرمون بود انتخاب مي كرديم بعدش مشاهده مي كرديم قسمت هايي از عكس كه برابر با رنگ انتخاب شده در قسمت Transparent Color بود شفاف يا بي رنگ مي شد
آيا فتوشاپ از چنين قابليتي برخوردار هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جادوگر جوان
10-02-2009, 16:21
سلام اولا باید بگم که این تایپیک را در صفحه اول انجمن فتوشاپ باید میزدید نه اینجا
دوما من با توجه به اینکه شرح زیادی دادید متوجه منظورتون نشدم
ولی فک کنم اینو بخواهید
خوب ابتدا با استفاده از ابزار انتخاب کننده مثلا polygonal lasso toolدور تا دور شکل را انتخاب میکنیم
و با استفاده از ctrl+C کپی ctrl+vپیست مکنیم
با اینکار به صورت خودکار یه لایه ای جدید ساخته میشود در اینجا اون لایه اصلیتون را پاک کنید و سپس تصویر انتخاب شده خودتونو ذخیره کنید

hamed9
10-02-2009, 21:54
سعید جان کاملا درست گفت اما اگه خواستی کارت زیادی تمیز بشه یه کوچولو عکست رو بزرگ کن Ereaserرو انتخاب کن و بعد hardnessاون رو 0 کن و دور کار بکش تا کاملا تمیز بشه .
موفق باشید...

huti_421
11-02-2009, 14:15
یه نرم افزار هم هست که دقیقا این کارو رو به سادگی انجام میده :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Vertus Fluid Mask

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

smhzkk61
12-02-2009, 07:29
ممنونم از همه :11:
الان ميرم روش هاي كه نوشتيد رو امتحان كنم :20:

DreaMaryam
12-02-2009, 19:05
راهی که دوستان گفتند کاملن درسته ولی اگه رنگی که می خواهید حذف کنید یک سطح رنگی است که کاملن مرزهای مشخصی از دیگر قسمت ها داره راه ساده تر استفاده از ابزار magic eraser tool است. (اگه دکمه موس رو چند لحظه روی ابزار پاک کن نگه داری یکی از گزینه ها این گزینه است) بعد به راحتی با کلیک کردن روی رنگ مورد نظر اون رنگ حذف می شود. این ابزار تنظیماتی هم داره:

tolerance که به صورت پیش فرض روی 32 تنظیم شده این گزینه مقدار مانور رنگ رو مشخص می کند هر چقدر مقدار اون بیشتر باشه طیف بیشتری از رنگ های مشابه رنگ مورد نظر حذف می شود و هر چقدر کمتر باشه تعداد رنگ های مشابهی که پیدا می کند محدودتر است.
anti-alias به صورت پیش فرض تیک خورده برای نرم شدگی کناره های محدوده انتخاب شده است.
contiguous با برداشتن تیک این گزینه تمام قسمت های تصویر که رنگ انتخابی را داشته باشند حذف می شوند. بدون در نظر گرفتن مرزها.
sample all layers با تیک زدن این گزینه فقط محدوده ای از تصویر که قابل رویت است و رنگ مورد نظر را دارد پاک می شود به این معنا که اگر دو یا چند لایه هم پوشانی داشته باشند قسمت های زیر آن لایه ها را حذف نمی کند.
opacity که میزان پاک شدگی رو نشان می کند 100% به صورت کامل پاک می کند و حالتی شفاف به قسمت پاک شده می دهد و مقادیر کمتر حالت های نیمه شفاف.

فکر می کنم همین گزینه ها باشه.