PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیتراژ قدیمی برنامه كودك شبكه يك

Morteza4SN
07-02-2009, 01:18
از سال 63 تا 73 برنامه كودك شبكه يك با تيتراژی شروع می شد كه الان يادآور بهترين خاطرات خيلي هاست .

چهار سال جنگ ، شش سال بعد از جنگ و همه ی كارتون ها و برنامه هايی كه با اين تيتراژ شروع ميشد .

پسربچه کوچکی متفكرانه و در حالي كه دو دستش را پشتش قفل كرده در کنار پرده ای قرمز قدم میزند و انتظار میکشد ، عرض صفحه تلويزيون رو طي ميكنه ، در این حین کبوتر سفیدی از گوشه کادر وارد ميشد و پرده رو کنار میزد. پسرک هم با دیدن جمله برنامه کودک و نوجوان اينقدر خوشحال ميشد كه به اندازه دو برابر قدش بالا بپره و پاهاش رو با زاويه ای بيشتر از نيم صفحه باز كند !

اون لحظه خوشحالی ما كمتر از پسر بچه نبود ؛‌ برنامه هايی كه كانال يك نشون ميداد ديدن داشت ، ديدن خانم خامنه ای ، خانم رضايی و ... مجری های مهربونی كه ما رو به ديدن برنامه بعدی دعوت ميكردن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين روايتی بود از تيتراژی ساده كه در كمتر از يك دقيقه خيلی خوب باهامون ارتباط برقرار كرده بود ، هر چند اون زمان تلويزيون سياه و سفيد ما خيلي ساده تر نشونش ميداد ...

شايد ابوالقاسم نظرپور هرگز فكر نميكرد كه تيتراژی كه در قالب سل انیمیشن ( دوبعدی سنتی) در مركز صدا و سیمای مرکز فارس توليد كرد اينقدر ماندگار بشه و مرجعی باشه براي يادآوري خاطرات تلخ و شيرين چند نسل مختلف . ساسان لیاقت ، جواد کاظمی ، مريم مرتضوی و خانم صیافان هم در طراحی اين تيتراژ به نظرپور كمك كردند.

قسمتی از آهنگ اين تيتراژ (از آرشيو حامد نجفی) رو با هم بشنويم :

piremard
12-02-2009, 21:59
سلام
ببخشید اینکه فقط فایل صوتی هست . من فکر کردم ویدئو اش پیدا شده !

Luxe
12-02-2009, 22:10
باز صد رحمت به این .این تیتراژها فعلی رو اعصاب راه میرن .الان یک دور براتون آیه الکرسی برعکس نخونن خدا پیغمبر نکن نمیشه تیتراژ.

s2010
13-02-2009, 01:27
دستت دردنکنه کارت عالیه...........

احمدزاده
25-02-2009, 13:26
دوستان کسي تصويري اين رو داره ؟؟؟:(
خيلي عجيب حس نوستالژي ما گل کرده
اگه کسي داره ممنون ميشم

telescope
23-03-2009, 23:01
من هم دنبالش هستم. اگه باشه خیلی خوب میشه.

Badform
09-08-2010, 12:31
فایل ویدیوش هنوز یافت نشده؟

Y@var
09-08-2010, 18:23
دوستان امشب میرم دنبالش/اگه شد پیداش میکنم و میزارم واستون:46:

kiarash3500
02-10-2010, 08:03
ممنون
بازم بهتر از هیچی بود

gha.x86
20-10-2010, 23:40
آقا ما هم هستیم
اگه پیدا بشه خیلی عالیه البته . . اگه. . !:31:

به هر حال ما هم زنبیل گذاشتیم :26:

Morteza4SN
28-11-2010, 03:39
هیچ وقت رنگیشو ندیده بودم !
نمیدونم شایدم این خاطراتم از اون دورانه که فقط سیاه و سفیده ...

خب بالاخره نسخه تصویری این تیتراژ از تلویزیون پخش شد (تهیه از آرشیو پافا تی.وی) :
لینک تصحیح شد !

Alastoor
01-12-2010, 23:19
و این کودکی سرگردان ماست که در جستجوی کبوتر شادمانی مدت هاست آواره گشته ، ولی افسوس که دیگر خبری از کبوتر نیست .

وای عجب نوستالوژی ای
تشکر ویژه مرتضی
دلم براش یه ذره شده بود
ولی کلا سیاه و سفیدش یه چیز دیگه بوود : دی

kortol
02-12-2010, 00:12
هیچ وقت رنگیشو ندیده بودم !
نمیدونم شایدم این خاطراتم از اون دورانه که فقط سیاه و سفیده ...

یادش بخیر من اینو با تلویزیون سیاه و سفید دیدم اسم تلویزیونه یادم نیست از اینها بود که قرمز بودند و قاب دوره صفخه اش مشکی بود و یه دستگیره هم بالا گوشه سمت راست داشت !!!!!!!!!!!! یادش بخی تا مدت ها من با اون میکرو می زدم!!!!!!!!!!! ای کودکی .......فکر کنم بابم فروختش به 2 هزار تومن .............

مامانم یه النگوش رو فروخت !!!! که بابام تلویزیون بگیره ........آخه اون موقع ها تازه اوشین رو نشون می داد و ما همش می رفتیم خونه همسایه تا ببینیم!!!!!!!! چه روزگاری بود ...................