PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 5800و ایفون جنجالی ترین گوشی ها رودر رو

metal_militia
06-02-2009, 22:45
مقایسه 2 گوشی جنجالی 5800 وایفون
مدتی قبل یکی از دوستانم یک گوشی 5800 نوکیا خرید بعد از مدتی به هزار و صد التماس و خواهش گوشیش رو به مدت1 روز ازش قرض گرفتم گوشی جالب و خوبی بود ویزگی های خاص و منحصر به فردی داشت
با ایفون 3 جی هم حدود 2.3 هفته پیش تو تب و تاب امتحانات بمدت طولانی کار کردم.
تا اینکه یکی دیگر از دوستام ایفون خرید و 1000هزار خواهش وشرایط برای تست و مقایسه با 5800 جور شد.

ایفون با ورودش چیز هایی رو اورد که تا قبل از اون معنی نداشت یا اگه داشت کمتر بهش توجه میشد.
نوکیا هم5800 رو دقیقا برای مقبله با ایفون اد(این واقعا تابلوعه)
مطالب نوشته شده دقیقا حاصل تجربیات خودم هست و بدون تبعیض و طرفداری اونو نوشتم و سعی کردم عین واقعیت رو منتقل کنم
مقوله مربوط به بحث و جدل دیگر بهده خودتون هست!!!!!!!!!!!!!!من بی تقصیرم

ولی ایا بنظر شما برنده کدام هست ؟؟؟؟
خوب در میدان مشخص می شود

ال سی دی:
هر دو 16 میلیون رنگ ایفون 3.5 اینچ با رزول 320*480هست و 5800 3.2اینچ با رزول 360*640
ماشالا بار اول که به ال سی دی 5800 نگاه میکنید به لطف تم بد و اب رنگ 5800متوجه کیفیت تصویر اون نمیشد
ال سی دی هر دو گوشی کیفیت بسیار خوبی دارن ولی 5800 با سایز کوچکتر و رزول بالاتر مخصوصا هنگام تماشای کلیپ و عکس کیفیت خودشو به رخ ایفون میکشه البته اختلاف کیفیت تصاویر زیاد تابلو نیست کنتراست رنگ ایفون و برایتنس هم کمی از 5800بهتراست.
ال سیدی ایفون زیر نور افتاب بسیار واضح تر از 5800 می باشد.

سنس ال سی دی:
ایفون واقعا شاهکار به تمام معناست سنس ایفون خیلی بالا تر از اونی که بشه تصور کرد بنظر من بالا ترین سنس بین گوشی های تاچی که من باهاشون کار کردم داشت.
تایپ متن با ایفون خیلی ساده هست خطای ایفون خیلی کم هست.
سنس 5800 هم جز بهترین هاست تایپ متن با 5800 به راحتی ایفون نیست ولی عالی هست خود نوکیا همراه گوشی یک پیک و همچنین قلم ارایه کرده که بنظر من پیک چیز خوب و کار راه اندازی هست.و جاهایی که اذیت کننده هست با پیک کار راحت میشود
در ضمن فراموش نکنید ایفون مولتی تاچ هست که 5800 ساده هست.

دوربین عکاسی و فیلم برداری :
دوربین 5800 3.2مگ با فوکوس و فلش و لنز زایس هست ایفون 2مگ معمولی بدون هیچی
دوستان ایفون دار بهشون بر نخوره ولی دوربین ایفون واقعا افتضاح است عکس های گوشی در روز به زور قابل تحمل است
با بدتر شدن شرایط نوری به فاجعه نزدیک میشویم!!!
البته روی 5800 هم نمیشه زیاد حساب باز کرد کیفیت عکس های 5800 در حدی که باید نیست
فوکوس گوشی خوب هست در اوت دور هم خوب عکس میاندازد ولی عکس ها در این دور زیاد جالب نیست نویز زیادی دارد و کمی هم مات هست!!
در فیلم برداری 5800 640*480 30فریم با کمپرس 2700 است ولی چیزی که من دیدم با ن95 قابل قیاس نبود و بهتر است اون رو مثلا با ن78 15 فریم قیاس کنیم!!!! مشکل عمده 5800 مات بودن فیلم هست.
البته با این اوصاف 5800 برتری زیادی به ایفون دارد
فیلم برداری در ایفون هم که ؟؟؟!!!؟!؟!؟!؟!

اسپیکر:
باز هم به دوستاران ایفون دار برنخورد ولی در این زمینه هم مثل بخش قبل ایفون خوش ندرخشید تک اسپیکر با کیفیتی نه چندان دلچسب و ولوم پایین
در اینجا 5800 به حق عالی درخشید کیفیت 5800 مثال زدنی ست .مثل عموم گوشی های نوکیا استریو بوده و از تفکیک و کیفیت فوق العاده ای برخوردار هست.
ولوم گوشی مناسب بوده تفکیک خیلی خوبی داشته بطوری که بیس تریبل و... کاملا مشخص است و اسپیکر به هیچ وجه قز قز نمیکند
و نویز کمی دارد.

هدفون:
هر دو گوشی جک 3.5 میلی متری دارند هردو جزو بهترین ها هستند(البته هدفون استاندارد نوکیا اصلا قابل قبول نیست بهتر است هدفون را با نوع بهتری تعویض کنید
5800 یک ریموت هم با خود دارد. هر دو گوشی با یک هدفون تست شد.
این بخش چون کاملا حیاتی بود وبرای شخص خودم خیلی خیلی مهم بود با دقت زیادی دو گوشی رو تست کردم.
5800 شاهکار به تمام معنی بود کیفیت این گوشی در زمینه موزیک پلیر بی نظیر هست تفکیک بسیار عالی که نمونش رو تو هیچ گوشی تا الان ندیدم بیس و تریبل عالی ولوم هم در حد متعادل و بالایی قرار داشت
ایفون هم که شاهکار سابق اپل ایپاد پشتوانش بود کیفیت خیلی خوبی داشت ولی مثل 5800 نشد ولوم گوشی اندکی از 5800 بیشتر است البته بگویم که کفیتی که ایفون داشت هم فوق العاده بود ولی نوکیا در 5800 سنگ تمام گذاشته.

دیزاین:
مهم ترین مسله ای که ذهنمو برای در موردش نوشتم مشغول کرده بود نوشتن در مورد دیزاین بود.
طراحی ایفون واقعا دلرباست از طراحی 5800 نمیتوان به راحنی گذشت و ان هم واقعا جذاب است.
ایفون ساده زیبا نازک و باکلاس است 5800 کاملا اسپرت و هیجان انگیز است مقایسه طراحی واقعا سخت است
من به عهده خودتان میگذارم!!!

سی پی یو رم مسایل مربوط به سرعت و یوزر اینترفیس:
5800 سی پی یو 369 مگا هرتز با 128 مگ رم و ایفون(نمیدونم ولی تو سایت خوندم)600 مگا هرتز با 128 مگا هرتز رم است(اگر غلط بود مرقوم کنید)
ایفون دوست من 16 گیگ بود و با 5800 رم 8 گیگ ارایه میشود 5800 را تا 16 گیگ(32گیگ به گفته بعضی از دوستان) میتوان ارتقا داد.
سرعت ایفون خیلی عالی و راضی کننده است 5800 در اجرایی کردن دستورات کمی تاخیر دارد
در ایفون تاخیری که بخواهد شما را اذیت کند وجود ندارد و ایفون از لحاظ سرعت در بالا ترین حد قرار دارد اینتر فیس گوشی فوق العاده هست فوق العاده!!!!!!
گرافیک گیم های گوشی بی نظیر است و از این لحاظ برای نوکیا متاسف شدم!!
گرافیک گیم های ایفون از کلاینت انگیج نوکیا بالا تر هست و واقعا در این زمینه نوکیا باید خیلی زحمت بکشد تا به پای اپل برسد.
همچنین از دوستان ایفون دارد موبایلستان شنیدم که ایفون پد مخصوص برای بازی کردن دارد که ارزش ایفون را 2 چندان میکند
در اینجا میتوان پی به ارزش کار سازندگان ایفون پی برد.
در اخر باز هم تاکید میکنم اینتر فیس گوشی بی نظیر بود
در اخر 5800 از سیمبیان 9.4 و ایفون از سیستم عامل مک(سیستم عامل اپل) استفاده میکند.

صاحب هر دو گوشی از عمر باتری هاشون راضی بودند باتری 5800 1320 میلی امپر بوده و اطلاعاتی از باتری ایفون ندارم

هر دو گوشی مجهز به جی پس اس (متاسفانه نتونستم تست کنم) سنسور حرکتی کابل تی وی اوت بودند.

نتیجه نهایی و تصمیم گیری با خود عزیزتون هست

اگر مفید بود یک تشکر به من امید برای نوشتن سایر تست ها میدهد.

corey
06-02-2009, 23:29
ممنون از زحماتت ولی
ال سی آیفون خیلی خیلی از 5800 با کیفیت تر هست و من این به وضوح دیدم و کاملا از این موضوع مطمئنم

در رابطه با دیزاین هم به نظرم 5800 جالب نیست ( هر چند سلیقه ای هست ) و کیفیت ساخت قابل قبولی نداره
الان به نظرم مهم ترین اختلاف 2 تا گوشی قیمتشون هست که واقعا 5800 قیمت خوب و مناسبی نسبت به آیفون داره

بازم ممنون این ریویوها خیلی خیلی بهتر و دقیق تر از ریویوهای سایت ها هستش

metal_militia
07-02-2009, 16:37
خواهش میکنم حرف شما درست است برایتنس و کنتراست رنگ ایفون از 5800 مقداری بالا تر است

ولی پیکسل های 5800 در واحد سطح بسیار بیشتر از ایفون هست و این مطلب موقع دیدن کلیپ با کیفیت(نه 3gp)و عکس های با کیفیت بالا کاملا حس میشه

از لحاظ دیزاین هم کاملا سلیقه ای هست و این دو گوشی رو در روی یکدیگر قرار دارند
یکی شیک و رسمی و دیگری اسپرت و هیجان انگیز

و در اخر بنظر خودم با توجه به اختلاف قیمت 400 هزار تومانی ایفون با 5800 خرید 5800 بسیار بسیار به صرفه تر از ایفون هست
چون 5800 جز ui و ویزگی های گرافیکی(که ایفون واقعا ترکونده) کمی نسبت به ایفون نداره که در مواردی برتری های هم دارد

poria_mc
07-02-2009, 16:45
در مورد دوربین هم فکر میکنم یکم با دیده اغماض! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برخورد کردی! اون عکس هایی که من از آیفون رفیقم دیدم با عکس های گوشی خودم قابل مقایسه نبود! همینطور فیلمبرداری! که آیفون با برنامه CyRecorder انجام میداد خیلی بهتر از فیلمبرداری 5800 بود!
در مورد کیفیت تو هدفون هم باید بگم من که تست کردم تقریبا تو یه سطح بودن برتری 5800 به اکولایزر هاشه و برتری آیفون به بلندی صدا! البته اینم بگم اگه تو گوشی های نوکیا حالت استریو یه نقطه قوت بود تو 5800 یه فاجعه به تمام معناست!

metal_militia
07-02-2009, 20:21
در مورد دوربین هنوز هم روی حرف خودم هستم متاسفانه سرعت اینترنت من در حد فاجعه قرار دارد میتونید از عکس های جی اس ام ارنا استفاده کنید

در مرد فیلم برداری با اون نرم افزار با چه رزول و چه فریم ریتی فیلم میگرفت

در کل هم گفتم فیلم برداری و عکاسی 5800 چیز دندون گیری نیست ولی بهر حال از ایفون بهتره
در مورد هد ست هم من تا صبح بنویسم متوجه نمیشد لطفا به جی اس ام ارنا سر بزنید و گراف مربوط به 5800 رو با ایفون مقایسه کنید
حرف من قابل لمس تر خواهد بود
tnx از توجهتون

R@R#M@N
10-02-2009, 23:24
به به آقا بهزاد گل
ریویووت عالی بود
از همیشه هم بهتر
این آقا بهزاد سالی یبار میاد ! ولی ریویوو مینویسه از 100 تا الدار و ... بهتر
بهزاد چرا آن نمیشی ؟؟ انقدر کم میایی ؟

metal_militia
11-02-2009, 00:32
سلام بهراد جان گل

ممنون ما که کاره ای نیستیم حقیقتا دیال اپ نفسومو میگیره !!!! وقتی کتنکت میشم رنگم به کبودی میل میکنه
بخاطر همین کم میام
یه سوال در مورد اواتارت خدایی نکرده کسی فوت کرده

R@R#M@N
11-02-2009, 16:05
آخ گفتی !!! این دیال آپ واقعآ آدمو میکشه !!
والا پدر دوست خوبمون Mojtaba N87 همکار انجمن موبایل به رحمت خدا رفتند !!

metal_militia
12-02-2009, 21:57
ببخشید ولی به ایشون تسلیت میگم

امیدوارم غم اخرتون باشه

armin_software
17-02-2009, 19:09
نیاز به مقایسه نیست مشخصه که آیفون برتره.
ولی تو دوربین 5800 بهتره که خیلی از قابلیت های دیگه ی آیفون باعث برتری آیفون نسبت به 5800 میشه.

mani_lak62
20-02-2009, 01:34
جالب بود .دستت درد نکنه بامرام.

parham_overset
25-02-2009, 18:44
با سلام مقایسه 5800 با ایفون در یک کلام فقط یه جوکه. از نظر طراحی 5800 حرفی برای گفتن نداره از نظر حساست تاچ خنده داره
از نظر سرعت سی پی یو قدرت پردازش در برابر ایفون هیچه و غیره ...............

به نظرم ایفون قابل قیاس با هیچ گوشی نیست نزدیک ترین گزینه به ایفون ominia :5:

meghdaad
02-03-2009, 17:21
خواهش میکنم حرف شما درست است برایتنس و کنتراست رنگ ایفون از 5800 مقداری بالا تر است
ولی پیکسل های 5800 در واحد سطح بسیار بیشتر از ایفون هست و این مطلب موقع دیدن کلیپ با کیفیت(نه 3gp)و عکس های با کیفیت بالا کاملا حس میشه
از لحاظ دیزاین هم کاملا سلیقه ای هست و این دو گوشی رو در روی یکدیگر قرار دارند
یکی شیک و رسمی و دیگری اسپرت و هیجان انگیز
و در اخر بنظر خودم با توجه به اختلاف قیمت 400 هزار تومانی ایفون با 5800 خرید 5800 بسیار بسیار به صرفه تر از ایفون هست
چون 5800 جز ui و ویزگی های گرافیکی(که ایفون واقعا ترکونده) کمی نسبت به ایفون نداره که در مواردی برتری های هم دارد
بهتون بر نخوره 5800 گوشی جنجالی نیست برای طرفداران نوکیا جنجالیه، که خیلی کم تاچ میزنه و بعد از مدتها تاچ تولید کرده، طرفدارانشو به وجد آورده.
برای گوشی صفحه نمایش بزرگتر یه امتیازه مثلا Nokia 3600 slide سایزش 2 اینچه و Nokia 7610 Supernova سایزش 2.2 اینچ و Nokia 6210 Navigator سایزش 2.4 اینچه در یک گوشی 0.2 اینچ هم یک مزیته Nokia N95 سایز 2.6 و Nokia N95 8GB سایز 2.8 و همشون هم 240 در 320 پیکسل رزولیشن دارن حالا صفه نمایش 3600 با Nokia N95 8GB مقایسه کنیم 0.6 اینچ بزرگتره پس پس برتری داره چون آیکونها و صفحه کلیدها داخل LCD بزرگتر هستند.
کیفیت عکاسی هر 2 اینها هم پایینه و 5800 تو عکاسی بالاتر نیست تو GSMARENA با K810 و ِC510 مقایسه کرده اگه به عکسها به دقت نگاه کنید تو 3 مگاپیکسلیها جزء بی کیفیتهاست و نمیشه دوربین 3 مگاپیکسلیشو دلیل برتری از آیفون دونست.
و نباید فراموش کرد که 5800 هنگ هم میکنه.
وصفحه نمایش 5800 مقاومتی از نوع معمولی که باید فشار بیشتری نسبت به مقاومتی های دیگه بیاری و آیفون خازنی.
و ضخامت 5800 از آیفون 3.2 میلیمتر بیشتره شاید این 3 میلیمتر تو نوشن به چشم نیاد ولی وقتی این دو گوشی از نزدیک ببینیم نازک بودن آیفن کاملا واضحه بوده و کاملا تو طراحی نواوری داشته.

4870x2
04-03-2009, 18:22
به نظر من ايفون خيلي سرتره ولي اين كه ميگن با ايفون نميشه با بلوتوث فيلم و آهنگ فرستاد راسته؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

ELVIS PRESLEY
12-03-2009, 13:24
بالاخره بعد مدتها برای انتقال فایل با بلوتوث برنامه رو بیرون دادن و این مشت محکمی به به دهان گشاد بدخواهان ایفون بود.:31::31::31::31::27::27::27::27:

مشکلاتی که اولین ایفون ها داشتند و روز به روز برطرف شد و الان میتونم بگم هیچ کمبودی نسبت به بقیه ی گوشی ها نداره.

اولین نسخه ی ایفون (منظورم حدود دو سال \یشه) نه فیلمبرداری داشت نه بلوتث نه میشد زنگ دلخواه انتخاب کنی و نه کلی امکاناته دیگه.تو مایه های عصر حجر.
و متاسفانه این ذهنیت بد در اذهان عمومی باقی موند.
منظورم خودمونه نه خارجی ها.

اما ایفون در حال حاظر هیچ کمبودی نداره.

برنامه های عکاسی بیشرفته براش هست.
که قابلیتای خوبی ارایه میده .از جمله فیلمبرداری و زومو نایت مود و چند عکس گرفتن و برنامه ی مورد علاقه ی من که ۶ عکس از یک صحنه میگیره و با هم میکس میکنه و کیفیت خوبی ارایه میده.
کیفیت فیلمبرداری هم بستگی به اون برنامه ای که ازش استفاده میکنید داره و نسبت به عکسبرداریش خیلی بهتره.(سرعت ندارم و گرنه نمونه میذاشتم)

اس ام اسو ام ام اسو این جور چیزا.
من که خودم به هیچ وجه از برنامه ی برای اس ام اس استفاده نمیکنم چون دیفالت خود گوشی بسیار بهتره و به صورت چتی نشون میده .
اما خب اگه کسی فوروارد و .... میخواد یه برنامه نصب میکنه که میشه عین بقیه ی گوشی ها.

بلوتوثم که بالا گفتم. دیشب راه افتاد الانم کرک شد و گند زد به apple.

یه چیز بسیار بسیار کار امد و خوب.
copy & past
بسیار خوبه .شما هر چیزی رو که میخوای کبی کنی ۳ ثانیه انگشتتو میذاری روش برنامه فعال میشه و...
از اسم برنامه ها گرفته تا تنظیمات و متن امیلو و..... تقریبا ۹۰ درصد متنا رو میگیره.

اینا ایراد هایی بود که داشت. و حل شد.

اما یک سری از مزیتاش.
سابورت عالی از زبان فارسی .حتی میتونید کل گوشی رو فارسی کنید.
یو اس بی های اس\ید با سرعت ۷ مگ بر ثانیه.
شارژ باتری خوب.
جی \ی اس بسیار عالی.
زیر ده ثانیه وصل میشه.
نقشه ی شهرهای ایران با جزییات بسیار بالا .اسم کوچه و خیابونو بانک و بیمارستانو.... رو داره.
طراحی بسیار عالی و خوش دست بودن.
تاچ بسیار حساس و هوشمند.(مخصوصا موقع تایب. اصلا انگار میفهمه چه دکمه ای میخوای بزنی)از نوع خازنی و مولتی تاچ که بعضی جاها واقعا اگه نبود نمیشد.
کیفیت بالای صفحه نمایش.اگه رزولیشن بالا تری داشت خیلی بهتر بود ولی الان هیچ مشکلی نداره و ۱۶۰ بیکسل در هر اینچ استفاده میکنه.
گرافیک بسیار بالا که ادم خسته نمیشه ازش و بازیها هم که دیگه هیچی.
کیفیت وبلندی خیلی خوب در هدفون. هدفون تو جعبه ش که اصلا قابل مقایسه با مال ۹۵ م نبود و انقدر کیفیتش خوب بود که هدفون دیگه ای نخریدم.
کیفیت و بلندی اسبیکرش هم در مقایسه با ۹۵ م حدود ۶۵ درصده.یعنی اگه صداشو تا اخر بلند کنم و بخوام ۹۵ رو باش هم فاز کنم باید صدای ۹۵ رو بذارم رو ۶۰.
سنسور های بسیار کارامد و سریع و مطمعنی داره.
یکی برا چرخش تصویر.
یکی برای کنترل نور .
یکی برایه خاموش کردن تاچ.
یکی برای خاموش کردن گوشی در صورت بالا رفتن دمای باتری که ممکنه به خاطر مشکل برق یاخراب شدن شارژر \یش بیاد و عین فیوز عمل میکنه.
انتن دهی خوب.
دارا بودن برنامه های بسیا بسیار بسیار زیاد.
شما از چند راه میتونید برنامه نصب کنید.یک برنامه به نام اب استور تو گوشی هست که مال خود apple ه.
این قسمت دارایه بیش از ۲۵۰۰۰ برنامه س. که از این تعداد حدود ۶۵۰۰ تاش مجانی وبقیه هم بسته به نوعشون بین ۱-۱۰ دلار قیمت دارن. البته این برنامه به صورت کرک شده و مفتی در اینترنت ریخته.
یک برنامه هم هست که خودتون میتونید نصب کنی به نا سیدیا. اونم تعداد بسیار زیادی برنامه و بازی و تم و والبیبرو رینگتونو و... داره.

و کلی خصوصیات منحصر به فرد دیگه که اصلا نمیشه شمارد.

اما مشکلاتش.
اتو فوکوس تو دوربین.
رم کم. ۱۲۸ واقعا برای این کمه و مشکلی که ایجاد میکنه کم شدن سرعت سویچ بین برنامه های باز و در صورت باز بودن بودن برنامه های زیاد بسته شدن خود به خود چند تا از اونا.
البته به دلیل گرافیک زیاد برنامه ها این یک مشکل عادی هست. مثلا حدود ۹ مگابایت از رمو برنامه ی فون که مربوط به تماس و اس ام اس اشغال کرده.(البته نمیشه بستش) یا ای\اد که برای بخش موسیقی و ویدو و... هست حدود۳۵ مگابایته که این مقدار در ۹۵ فقط ۴ مگ بود.

قوانین ک\ی رایتی بسیار سخت گیرانه. البته ما عادت ندارم.

کثیف شدن و جا ماندن اثر انگشت روی ال سی دی و بدنه.

مشکل دیگه ای به ذهنم نمیاد.

و در کل بگم اگه این گوشی بد بود چه طوری تونست ۱۴ درصد بازار رو بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:11::11::11::11::11:

behzadbusiness
14-03-2009, 22:37
سلام

من یک هفته ای میشه که 5800 خریدم ببینید نه می خوام ازش دفاع کنم و نه بد بگم باید قبول کرد نوکیا چیزی ساخته که برای هر کس قابل خرید باشه منظورم اینکه یک چیزی مثل آیفون دقت کنید گفتم مثل آیفون تازه وقتی این گوشی رو آپدیت می کنید بسیاری از ایرادات رفع میشه و دو سه نکته رو در مورد این گوشی فراموش نکنید اون ها این ها هستند (عجب جمله ای شد!) :

1) 5800 گوپ گوپ داره یا همون bass booster
2) هر چی باشه دوربین این گوشی 3.2 مگاپیکسل حتی اگر از نوع بد باشه به هر حال هر چی هست از 2 بهتره اگر این موضوع رو رد کنید (به شعور خودتون توهین کردید!!!)
3)این گوشی دارای سیمبین است و این یک نکته واقعاً مهم برای حرفه ای ها در زمینه تلفن همراه است

به هر حال چه خوشتون بیاد و چه نیاد این ها یک سری واقعیت هستند در ضمن کاملاً طبیعی که در دنیای الکترونیک هر روز یک چیز بهتر درست میشه و باید به جای تعصبات اشتباه از این موضوع خوشحال باشید که بشر داره پیشرفت می کنه:10:

ELVIS PRESLEY
14-03-2009, 23:22
اولا مبارکت باشه و به بهترین وجه ازش لذت ببری.

اینم جوابات.
۱- درسته. کیفیت پخش و بلندی خوبی در اسپیکر داره ولی در هدفون هیچ برتری نداره و حداکثر با هم برابرن.
به هر حال اگه گوپش گوپش میخوای چرا نمیری از این گوشی چینیا بگیری که ۸ تا اسپیکر داره و درسته ۵ تا ۵۸۰۰ و ایفونو با هم میخورن؟؟؟؟؟؟؟

۲-درسته. از نظر دوربین ۵۸۰۰ بهتره و تفاوت کیفیت کاملا محسوسه. البته بیشتر تو فیلم برداری. و گرنه عکسش که ......
به هر حال دوربین گوشی ۱۲ مگ هم باشه فقط از نظر رزولیشن با دوربینهای عکسبرداری رقابت میکنن و هیچ وقت به کیفیت و کارایی دوربین های دیجیتال نمیرسن. دوربین ایفونم چیزی برای رفع احتاجه و همون عکسی رو یا فیلمی رو که از سوژهه یا سوتی کسی میخوای بگیری برات میگیره.
اینم در نظر داشته کسی که ۷۰۰. -۸۰۰ تومن میده گوشی مطم.نا یه دوربین حداقل ۶ مگی داره.

۳-یکمی خنده داره حرفت. سیمبین؟؟؟؟؟
از چه نظر کارامدتر و حرفه ای تره؟
مخصوصا ۹.۴. !!!!!!!
از نظر راحتی ه استفاده؟؟؟؟؟؟؟؟
از نظر زیبایی اینترفیس و گرافیک؟؟؟؟؟؟
از نظر امنیتش؟
ازنظر تعداد نر م افزاراش؟؟؟؟؟؟
از نظر سرعتش؟؟؟؟؟؟
از نظر .........

فکر نکنم ۵۸۰۰ که سهله جی وان هم به راحتی و زیباییو امنیت ایفون برسن.
از لحاظ نرم افزاری هم که اصلا نباید حرفی زد.
چند تا برنامه برا ۵۸۰۰ تا الان ساخته شده؟
۱۰۰ تا ۲۰۰ تا یا ۱۰۰۰ تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب برای ایفون فقط ۲۵۰۰۰ تا برنامه به صورت رسمی و قانونی منتشر شده.
برانامه های کرک شده و غیر رسمی رو هم که بیخیال.

باز هم میگم اگه ایفون بد بود چه طور با یک گوشی از تمام گوشی های ویندوز موبایل بیشتر فروش کرد و ۱۳ درصدو گرفت تو دستش؟

در کل خرید ۵۸۰۰ با امکاناته ایرانی پسندش و تقریبا نصف قیمت ایفون بسیار بهتره.

Re Z a
15-03-2009, 00:01
منم دقیقا با فرمایشات دوست عزیزم سینا جان موافقم و باید عرض کنم که اصلا مقایسه این دو گوشی و برند کار درستی نیست و 5800 اگه با P1i که قدیمی تر از این گوشی هست هم مقایسه کنید بازم کم میاره چه برسه به اینکه شما بخوای با گوشی مثل apple iphone 3g یا پایین ترش 2G مقایسه کنید

SAEED_BARCELONA
15-03-2009, 00:25
دوستان یکی از اقوام میخواد آیفون بگیره. الان قیمتش چنده؟ خودمون میتونیم آنلاکش کنیم؟
اصلا از آیفون سر در نمیارم

ELVIS PRESLEY
15-03-2009, 08:17
بالاترین قیمتی که ازش دارم ۷۵۰ هست. ۱۶ گیگ و سفید رنگ.
اما بعید نیست این فروشنده هایه طمع کار گرونش نکنن.

ببین در کل دو جور ایفون داریم. یکی معمولی و یکی انلاک فکتوری.
انلاک فکتوری یعنی راحتی و نیاز به انلاک و .... نداری و در جا سیم بندازی روش جواب میده و قیمت بالا هممالاین مدل هست.
اما مدل معمولی قفله و فقط با سیم کارت مخصوص کار میکنه که برایه استفاده ازش باید یا یه سیم انلاک بخری) یه چیزی شبیه این کیتای دو سیم کارته( یا روش راحت ترش فقط یک برنامه روش نصب کنی. همین و بعد حل میشه. قیمت اینا یه ۳۰-۴۰ تومنی کمتره ولی ارزش دنگو فنگشو نداره.

Mojtaba N87
15-03-2009, 12:08
اینجا مشاوره خرید آیفون نیست ها!

آیفون کلوپ خاص خودش رو داره...

SAEED_BARCELONA
15-03-2009, 13:57
مخاطب حرفت من بودم دیگه درسته؟
اصلا این تاپیک وجودش اشتباهه، یه سوال چیزی از ارزشهاش کم نمیکنه.
5800 کجاش جنجالیه؟ این مقایسه ها کدومش درست بوده؟ بد نیست یه مقدار به این چیزا فکر بکنید!!!

Original Titan
15-03-2009, 15:51
سعيد جان مجتبي كه چيز بدي نگفته!

behzadbusiness
15-03-2009, 22:28
سلام

با حرف های ELVIS PRESLEY ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موافقم اما باید بگم هر کس سلیقه ای داره و نظری و ضمناً نظر هر کس محترمه (اینم بگم این جمله لزوماً به این معنی نیست که من از عقیدم که به نظر من 5800 بهتره کوتاه اومدم) اما باید smoking ناراحت نشی ها ولی شما برو دودت رو بکن (یا به قولی بعضی سیگارت رو بکش) چون احساس کردم تو آیفون داری و داری با تعصب بی خودی راجع به این گوشی صحبت می کنی . ضمناً این رو هم بگم من با نظر SAEED_BARCELONA ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مواقم چرا که مقایسه این دو گوشی با هم اشتباهه فقط میشه گفت خوب نوکیا یک چیزی شبیه به آیفون ساخته اما نه مثل آیفون

ضمناً پیشاپیش سال نو رو هم به شما تبریک می گم

ELVIS PRESLEY
15-03-2009, 23:39
حرف کاملا منطقی.
اصلا این مقایسه ها از دم بی اساسه.
اخه نه سیستم عامل شبیه هم دارن نه سخت افزار مشابه دارن نه .....که بشه پرفورمنسشونو بررسی کرد.
مفایسه بین دو گوشی مثلا ۹۷. و ۵۸۰۰ منطقی و درسته ولی اینا چی؟؟؟؟؟؟
اصلا غیر از اینه که باید نیازهامونو برطرف کنه؟؟؟؟؟؟
خب من با ایفون حال میکنم شما با ۵۸۰۰ و یکیهم ۱۱۰۰ براش کافیه.
مهم اینه که از انتخابمون راضی باشیم و بتونیم به بهترین نحو ازش استفاده کنیم.

reza.mansori
16-03-2009, 14:57
حرف کاملا منطقی.
اصلا این مقایسه ها از دم بی اساسه.
اخه نه سیستم عامل شبیه هم دارن نه سخت افزار مشابه دارن نه .....که بشه پرفورمنسشونو بررسی کرد.
مفایسه بین دو گوشی مثلا ۹۷. و ۵۸۰۰ منطقی و درسته ولی اینا چی؟؟؟؟؟؟
اصلا غیر از اینه که باید نیازهامونو برطرف کنه؟؟؟؟؟؟
خب من با ایفون حال میکنم شما با ۵۸۰۰ و یکیهم ۱۱۰۰ براش کافیه.
مهم اینه که از انتخابمون راضی باشیم و بتونیم به بهترین نحو ازش استفاده کنیم.

من جائی نشنیدم که بلوتوث آیفون کرک شده باشه و بشه باهاش چیزی گرفت یا فرستاد !!!!!! شما مطمئنید؟ لینک از فرمایش خودتون دارید؟

با سپاس

meghdaad
16-03-2009, 15:13
سلام
.
.
2) هر چی باشه دوربین این گوشی 3.2 مگاپیکسل حتی اگر از نوع بد باشه به هر حال هر چی هست از 2 بهتره اگر این موضوع رو رد کنید (به شعور خودتون توهین کردید!!!)
.
.

شعور هر کس به استفاده از کلمات در جمله بندی هاش ربط داره.
هر کسی هم که کیفت عکس براش مهم باشه با وجود 8 مگاپیکسلیها 5800 نمیخره.
گوشی های چینی هم 2 مگا پیکسل دارن و من هم گوشی چینی داشتم رزولیشن 1600X1200 بود ولی به کیفیت VGA دوربینهای موبایل هم نمیرسید اگه عکس VGA با گوشی های دیگه میگرفتم و با کامپیوتر رزولیشن 1600x1200 میکردم میشد کیفیت 2 مگا چینی یعنی گوشی چینی 2 مگا همون VGA ـه ولی با نرمافزار داخلی موبایل به 2 مگا تبدیل میشه.
یکی از دوستام آیفون داره و یکی هم 5800 تو فضای داخلی اتاق یا خونه یا هر جای سر پوشیده 5800 عکسهای افتضاحی میگیره ولی آیفون عکس هاش قابل قبولتره.
آیفون در طراحی و سرعت منوها یک استاندارده جدیدی تعریف کرده و همه گوشی میخوان خودشونو به اون برسونند ولی هنوز بهش نزدیک هم نشدند. کسایی هم که از 5800 طرفداری میکنند یا با آیفون کار نکردند یا اگه هم کار کردند دقت نداشتند. من هم قبول دارم این دو تا رو نباید یا هم مقایسه کرد چون 5800 در مقابل آیفون اسباب بازیه.

ELVIS PRESLEY
16-03-2009, 15:18
من جائی نشنیدم که بلوتوث آیفون کرک شده باشه و بشه باهاش چیزی گرفت یا فرستاد !!!!!! شما مطمئنید؟ لینک از فرمایش خودتون دارید؟

با سپاس

دوست عزیز اگه چیزی رو نمیدونید دلیل بر وجود نداشتنش نیست.
این اولین برنامس. وهنوز گروهای دیگه برنامشونو بیرون ندادن.
البته دیگه ندن بهتره چون فردا ورژن جدید ۳ وارد میشه .و بهتره برایه اون کارو شروع کنن.
اسم برنامه :ibluetooth
سازنده : medevil
سایت سازنده : medevil.net
سورس فایل کرک شده : xsellize.com/cydia/user-pass
حجم برنامه :۲۶۰ کیلوبایت.

اینم عکس./سند و رسیو.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ELVIS PRESLEY
16-03-2009, 15:24
]آیفون در طراحی و سرعت منوها یک استاندارده جدیدی تعریف کرده و همه گوشی میخوان خودشونو به اون برسونند ولی هنوز بهش نزدیک هم نشدند. کسایی هم که از 5800 طرفداری میکنند یا با آیفون کار نکردند یا اگه هم کار کردند دقت نداشتند. من هم قبول دارم این دو تا رو نباید یا هم مقایسه کرد چون 5800 در مقابل آیفون اسباب بازیه.

با قسمت اول موافقم.
با قسمت دوم نه.
من با 5800 یه ۵ دقیقه ای کار کردم و با تجربه ای که از ۹۵ داشتم گوشی خوبی به نظر میرسید.

من از این نظر گفتم قابل مقایسه نیستند که در هیچ چیز شباهت ندارن.
نه در قیمت.
نه در سیستم عامل.
نه در سخت افزار و
نه در.....
مقایسه ی این دوتا مثل این میمونه بگیم ۲ ساعت بیشتره یا سه متر!!!!!!
:11:
:10:
:40:

meghdaad
16-03-2009, 23:19
با قسمت اول موافقم.
با قسمت دوم نه.
مقایسه ی این دوتا مثل این میمونه بگیم ۲ ساعت بیشتره یا سه متر!!!!!!

ساعت واحد زمانه و متر واحد طول و هر کدوم استفاده های جداگانه و مشخصی دارند.
ولی آیفون و 5800 هر 2 موبایل هستد و در سیستم عامل و سخت افزار فرق میکنند.
باید اینطوری مثال میزدی: Benz S500 خوبه یا BMW 320i چون هر 2 با کلاس و موتور متفاوت هستند و برای مقایسه باید M-Benz S500 با BMW 760L و BMW 320i با M-Benz C200 مقایسه کرد. حلا فکر کنیم هیچ ماشینی هم کلاس S500 وجود نداره و بخواهیم با سورن مقایسه کنیم نه ابعاد بدنه، موتور، قدرت، تجهیزات، زیبایی، سرعت قابل مقایسه نیستد ولی برای رنج قیمت 16.5 میلیون سورن در ایران یکی از انتخاب های مناسبه.

Re Z a
16-03-2009, 23:56
تاپیک مسیر اصلیش که اشتباه بود :دی بدترم شد رفت تو مایه های بنز و ژیان و ماشین الات

meghdaad
17-03-2009, 00:09
تاپیک مسیر اصلیش که اشتباه بود :دی بدترم شد رفت تو مایه های بنز و ژیان و ماشین الات
smoking جون درسته این تاپیک اشتباه بود ولی از مسیر منحرف نشده، مثال بود و سورن همون 5800 و s500 همون آیفون.

Re Z a
17-03-2009, 00:17
دقیقا. من اصلا منظور بدی نداشتم منظورم در کل همون اصل تاپیک بود امید وارم منظورمو بد برداشت نکرده باشید و مثالی که زدینو باهاش موافقم
موفق باشید

merikh_merikh
17-03-2009, 09:02
دوستان خداييش ايفن با اين همه کيفيت و گرافيک در مقابل 5800 بايد قرار بگيره......
ايفن دنيا را تکون داد ولي 5800 نوکيا دوستان هم تکون نداد........
ايفن يه چيزه ديگس......

behzadbusiness
17-03-2009, 23:41
بازم سلام

ببین مقداد پسر گلم بردار من چه میدونم دوست من یا حتی آقای محترم نیازی نیست که بخواییم نظراتمون رو به هم تحمیل کنیم اصلاً از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی آش می خوری خوب شما مایه داری آیفون می خری بعد ان شا الله بنز می خری بعد با تعصب شروع می کنی ازش حمایت می کنی خوب حق داری پولتو پاش دادی ولی یکی هم مثل نوکیا به فکر من فقیر هم هست حالا عیب داره به جای اینکه همیشه پولدار ها خوش باشند از الکی یک فقیر در توهماتش فکر کنه یک گوشی خوب داره
ای بابا سال جدید داره شروع میشه دست بردار هرکس باید از انتخابش راضی باشه لزوماً همه ی انتخاب ها درست نیست و این رو بدون نه شما نه مدیر شرکت نوکیا و نه اپل هیچ کدوم صلاحیت نظر دادن و مقایسه کردن رو ندارن خوده مشتری بهتر میتونه تشخیص بده که با بودجه خودش چه گوشی خوب هست راستی برای این که خیلی هم از دست من ناراحت نشی بگم سال نو مبارک

hasanmotori
18-03-2009, 01:32
بازم سلام

ببین مقداد پسر گلم بردار من چه میدونم دوست من یا حتی آقای محترم نیازی نیست که بخواییم نظراتمون رو به هم تحمیل کنیم اصلاً از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی آش می خوری خوب شما مایه داری آیفون می خری بعد ان شا الله بنز می خری بعد با تعصب شروع می کنی ازش حمایت می کنی خوب حق داری پولتو پاش دادی ولی یکی هم مثل نوکیا به فکر من فقیر هم هست حالا عیب داره به جای اینکه همیشه پولدار ها خوش باشند از الکی یک فقیر در توهماتش فکر کنه یک گوشی خوب داره
ای بابا سال جدید داره شروع میشه دست بردار هرکس باید از انتخابش راضی باشه لزوماً همه ی انتخاب ها درست نیست و این رو بدون نه شما نه مدیر شرکت نوکیا و نه اپل هیچ کدوم صلاحیت نظر دادن و مقایسه کردن رو ندارن خوده مشتری بهتر میتونه تشخیص بده که با بودجه خودش چه گوشی خوب هست راستی برای این که خیلی هم از دست من ناراحت نشی بگم سال نو مبارک

حرفه دوستان ديگه هم همينه. اونا هم ميگن اين دوتارو نبايد مقايسه كرد چون توي يك رنج قيمتي نيستن

meghdaad
18-03-2009, 12:44
بازم سلام
1-ببین مقداد پسر گلم بردار من چه میدونم دوست من یا حتی آقای محترم نیازی نیست که بخواییم نظراتمون رو به هم تحمیل کنیم
2-اصلاً از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی آش می خوری خوب شما مایه داری آیفون می خری بعد ان شا الله بنز می خری بعد با تعصب شروع می کنی ازش حمایت می کنی خوب حق داری پولتو پاش دادی ولی یکی هم مثل نوکیا به فکر من فقیر هم هست حالا عیب داره به جای اینکه همیشه پولدار ها خوش باشند از الکی یک فقیر در توهماتش فکر کنه یک گوشی خوب داره
ای بابا سال جدید داره شروع میشه دست بردار هرکس باید از انتخابش راضی باشه
3-لزوماً همه ی انتخاب ها درست نیست و این رو بدون نه شما نه مدیر شرکت نوکیا و نه اپل هیچ کدوم صلاحیت نظر دادن و مقایسه کردن رو ندارن خوده مشتری بهتر میتونه تشخیص بده که با بودجه خودش چه گوشی خوب هست راستی برای این که خیلی هم از دست من ناراحت نشی بگم سال نو مبارک

1-عمو جان جلو جلو سال نو تو هم موبارک، ناراحت نشدم هر کسی فرهنگ خودشو داره تو پست زدن یا حرف زدن ولی تو پست زدن یکمی بیشتر دقت کن و هر موقه اطلاعاتت کامل بود پست بزن نمونش پست 16 خودت ، این جور که به نظر میاد شما داری تحمیل میکنی چون من من چیزی رو بی دلیل و بدون توضیح نگفتم.
2-ما هم مثل خیلی ها زورمون میاد پول بالای آیفون خرج کنیم و نکردیم. من نسبت به هیچ برندی تعصب ندارم اگه تو مشاوره خرید گوشی بری پیشنهادم بیشتر به خرید گوشی نوکیا بوده و برند های دیگه هم تو پیشنهاداتم بوده و کمتر اون مدلی رو که دارم پیشنهاد کردم. من طرفدار گوشی خوب هستم نه برند خوب تو نظر سنجی بهترین برند هم شرکت نکردم فقط به همین دلیل چون هیچ برندی نتونسته کامل در تمام انواع مدلها فعالیت کنه ولی هر کدوم مدلهایی خوبی تولید کردند ولی همه مدلهاشون خوب نبودند.
3-حرفات متناقضه یجا گفتی "نه شما" که منظورت منم "نه مدیر شرکت نوکیا و نه اپل هیچ کدوم" خودتو نگفتی پس بخاطر همین این پست زدی و "خوده مشتری بهتر میتونه تشخیص بده" پس من هم و خودتو هم جزء مشتری هستیم، مشتری میگه که چی خوبه چی بده چی مناسبه هدف از فورام p30world هم همینه، اگه اینطور نبود که باید در فورام تخته میکردیم کسی نیاد پست بزنه. و اگه به پست 30 در همینجا دقت کنی منظورم این بوده که برای قیمت 360 تومان 5800 مناسبه حالا هر کسی پست های منو میخونه که نباید داغ کنه یا خونش در رگش به خروش بیاد. با فروش بیشتر نوکیا یا آیفون و یا هر برند دیگه با تبلیغ من یا خودت هیچ سودی وارد جیبمون نمیشه.

merikh_merikh
18-03-2009, 15:16
به نظره منم بايد گوشي ها را با هم قيمت هاي خودشون مقايسه کرد.......مثلن ايفن که گوشي خوبيه بايد باشه چون شرکت اپل اين همه براش هزينه کرده و داره با قيمت بالايي هم ميفروشه پس اگه خوب نباشه چي باشه؟!!!!!!!

Tornado2800
19-03-2009, 02:52
به نظره منم بايد گوشي ها را با هم قيمت هاي خودشون مقايسه کرد

اگه منظورت قیمت اینجاست

قیمت واقعی ایفون رو نگاه کن

Tornado2800
19-03-2009, 03:03
به جای اینکه اینطوری طرفداری گوشیهاتون کنید یه بحث علمی کنید....
من نه میگم آیفون بهتره
نه 5800
بلکه میگم:

یه چیزی این داره اون نداره
یه چیزی اون نداره این داره

خیلی ها بحث کلاس رو باز می کنند کلاس گوشی که بگید 600 تومنی ، 800 تومنی تو جیبتونه ؟

به قول یکی از دوستان:
کسی که آیفون می خره هدفش اینه که بگه من 800 تومن پول گوشی دادم و باهاش کلاس بذاره
یکی داره نون اسمش رو میخوره
یکی داره نون زحمت و تلاشش رو میخوره
در مورد این عکس هم درست و یا غلط بودنش مسولیتی قبول نمی کنم همینطوری
فکر کنم همین قدر که نوشتم هم زیادیه
چون بعدش همه ایفنی جماعت و یا نوکیا جماعت میریزن سرم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mah12
19-03-2009, 12:30
یه چیزی این داره اون نداره
یه چیزی اون نداره این داره
2 تاش که یه معنی رو میده... (شوخی)
.................................................. .....
هیچ گوشی رو نمیتونی با گوشی دیگه مقایسه کرد... هرکسی با توجه به نیازش گوشی رو میخره...
دلیل فروش آیفون بیشتر از سخت افزارش نرم افزار و سیستم عاملشه... هر کسی با توجه به نیازش گوشی رو میخره ...
یکی نمایشگر یکی صدا یکی دوربین و ...
پس اینکه بگیم دوربین این از این بهتره و ... واسه گوشیایی بدرد میخوره 90% مانند هم باشند نه اینکه فقط به دلیل لمسی بودن باهم مقایسه بشن...
مثلآ گوشیای 6220 و n82 خیلی بهم شبیهن و چند تا اختلاف دارن که کسی که میخاد بخره بر اساس نیازش اونو انتخاب میکنه...
سال نو همگی مبارک
سپاس

حسین ع.
19-03-2009, 14:25
مقایسه 2 گوشی جنجالی 5800 وایفون
مدتی قبل یکی از دوستانم یک گوشی 5800 نوکیا خرید بعد از مدتی به هزار و صد التماس و خواهش گوشیش رو به مدت1 روز ازش قرض گرفتم گوشی جالب و خوبی بود ویزگی های خاص و منحصر به فردی داشت
با ایفون 3 جی هم حدود 2.3 هفته پیش تو تب و تاب امتحانات بمدت طولانی کار کردم.
تا اینکه یکی دیگر از دوستام ایفون خرید و 1000هزار خواهش وشرایط برای تست و مقایسه با 5800 جور شد.

ایفون با ورودش چیز هایی رو اورد که تا قبل از اون معنی نداشت یا اگه داشت کمتر بهش توجه میشد.
نوکیا هم5800 رو دقیقا برای مقبله با ایفون اد(این واقعا تابلوعه)
مطالب نوشته شده دقیقا حاصل تجربیات خودم هست و بدون تبعیض و طرفداری اونو نوشتم و سعی کردم عین واقعیت رو منتقل کنم
مقوله مربوط به بحث و جدل دیگر بهده خودتون هست!!!!!!!!!!!!!!من بی تقصیرم

ولی ایا بنظر شما برنده کدام هست ؟؟؟؟
خوب در میدان مشخص می شود

ال سی دی:
هر دو 16 میلیون رنگ ایفون 3.5 اینچ با رزول 320*480هست و 5800 3.2اینچ با رزول 360*640
ماشالا بار اول که به ال سی دی 5800 نگاه میکنید به لطف تم بد و اب رنگ 5800متوجه کیفیت تصویر اون نمیشد
ال سی دی هر دو گوشی کیفیت بسیار خوبی دارن ولی 5800 با سایز کوچکتر و رزول بالاتر مخصوصا هنگام تماشای کلیپ و عکس کیفیت خودشو به رخ ایفون میکشه البته اختلاف کیفیت تصاویر زیاد تابلو نیست کنتراست رنگ ایفون و برایتنس هم کمی از 5800بهتراست.
ال سیدی ایفون زیر نور افتاب بسیار واضح تر از 5800 می باشد.

سنس ال سی دی:
ایفون واقعا شاهکار به تمام معناست سنس ایفون خیلی بالا تر از اونی که بشه تصور کرد بنظر من بالا ترین سنس بین گوشی های تاچی که من باهاشون کار کردم داشت.
تایپ متن با ایفون خیلی ساده هست خطای ایفون خیلی کم هست.
سنس 5800 هم جز بهترین هاست تایپ متن با 5800 به راحتی ایفون نیست ولی عالی هست خود نوکیا همراه گوشی یک پیک و همچنین قلم ارایه کرده که بنظر من پیک چیز خوب و کار راه اندازی هست.و جاهایی که اذیت کننده هست با پیک کار راحت میشود
در ضمن فراموش نکنید ایفون مولتی تاچ هست که 5800 ساده هست.

دوربین عکاسی و فیلم برداری :
دوربین 5800 3.2مگ با فوکوس و فلش و لنز زایس هست ایفون 2مگ معمولی بدون هیچی
دوستان ایفون دار بهشون بر نخوره ولی دوربین ایفون واقعا افتضاح است عکس های گوشی در روز به زور قابل تحمل است
با بدتر شدن شرایط نوری به فاجعه نزدیک میشویم!!!
البته روی 5800 هم نمیشه زیاد حساب باز کرد کیفیت عکس های 5800 در حدی که باید نیست
فوکوس گوشی خوب هست در اوت دور هم خوب عکس میاندازد ولی عکس ها در این دور زیاد جالب نیست نویز زیادی دارد و کمی هم مات هست!!
در فیلم برداری 5800 640*480 30فریم با کمپرس 2700 است ولی چیزی که من دیدم با ن95 قابل قیاس نبود و بهتر است اون رو مثلا با ن78 15 فریم قیاس کنیم!!!! مشکل عمده 5800 مات بودن فیلم هست.
البته با این اوصاف 5800 برتری زیادی به ایفون دارد
فیلم برداری در ایفون هم که ؟؟؟!!!؟!؟!؟!؟!

اسپیکر:
باز هم به دوستاران ایفون دار برنخورد ولی در این زمینه هم مثل بخش قبل ایفون خوش ندرخشید تک اسپیکر با کیفیتی نه چندان دلچسب و ولوم پایین
در اینجا 5800 به حق عالی درخشید کیفیت 5800 مثال زدنی ست .مثل عموم گوشی های نوکیا استریو بوده و از تفکیک و کیفیت فوق العاده ای برخوردار هست.
ولوم گوشی مناسب بوده تفکیک خیلی خوبی داشته بطوری که بیس تریبل و... کاملا مشخص است و اسپیکر به هیچ وجه قز قز نمیکند
و نویز کمی دارد.

هدفون:
هر دو گوشی جک 3.5 میلی متری دارند هردو جزو بهترین ها هستند(البته هدفون استاندارد نوکیا اصلا قابل قبول نیست بهتر است هدفون را با نوع بهتری تعویض کنید
5800 یک ریموت هم با خود دارد. هر دو گوشی با یک هدفون تست شد.
این بخش چون کاملا حیاتی بود وبرای شخص خودم خیلی خیلی مهم بود با دقت زیادی دو گوشی رو تست کردم.
5800 شاهکار به تمام معنی بود کیفیت این گوشی در زمینه موزیک پلیر بی نظیر هست تفکیک بسیار عالی که نمونش رو تو هیچ گوشی تا الان ندیدم بیس و تریبل عالی ولوم هم در حد متعادل و بالایی قرار داشت
ایفون هم که شاهکار سابق اپل ایپاد پشتوانش بود کیفیت خیلی خوبی داشت ولی مثل 5800 نشد ولوم گوشی اندکی از 5800 بیشتر است البته بگویم که کفیتی که ایفون داشت هم فوق العاده بود ولی نوکیا در 5800 سنگ تمام گذاشته.

دیزاین:
مهم ترین مسله ای که ذهنمو برای در موردش نوشتم مشغول کرده بود نوشتن در مورد دیزاین بود.
طراحی ایفون واقعا دلرباست از طراحی 5800 نمیتوان به راحنی گذشت و ان هم واقعا جذاب است.
ایفون ساده زیبا نازک و باکلاس است 5800 کاملا اسپرت و هیجان انگیز است مقایسه طراحی واقعا سخت است
من به عهده خودتان میگذارم!!!

سی پی یو رم مسایل مربوط به سرعت و یوزر اینترفیس:
5800 سی پی یو 369 مگا هرتز با 128 مگ رم و ایفون(نمیدونم ولی تو سایت خوندم)600 مگا هرتز با 128 مگا هرتز رم است(اگر غلط بود مرقوم کنید)
ایفون دوست من 16 گیگ بود و با 5800 رم 8 گیگ ارایه میشود 5800 را تا 16 گیگ(32گیگ به گفته بعضی از دوستان) میتوان ارتقا داد.
سرعت ایفون خیلی عالی و راضی کننده است 5800 در اجرایی کردن دستورات کمی تاخیر دارد
در ایفون تاخیری که بخواهد شما را اذیت کند وجود ندارد و ایفون از لحاظ سرعت در بالا ترین حد قرار دارد اینتر فیس گوشی فوق العاده هست فوق العاده!!!!!!
گرافیک گیم های گوشی بی نظیر است و از این لحاظ برای نوکیا متاسف شدم!!
گرافیک گیم های ایفون از کلاینت انگیج نوکیا بالا تر هست و واقعا در این زمینه نوکیا باید خیلی زحمت بکشد تا به پای اپل برسد.
همچنین از دوستان ایفون دارد موبایلستان شنیدم که ایفون پد مخصوص برای بازی کردن دارد که ارزش ایفون را 2 چندان میکند
در اینجا میتوان پی به ارزش کار سازندگان ایفون پی برد.
در اخر باز هم تاکید میکنم اینتر فیس گوشی بی نظیر بود
در اخر 5800 از سیمبیان 9.4 و ایفون از سیستم عامل مک(سیستم عامل اپل) استفاده میکند.

صاحب هر دو گوشی از عمر باتری هاشون راضی بودند باتری 5800 1320 میلی امپر بوده و اطلاعاتی از باتری ایفون ندارم

هر دو گوشی مجهز به جی پس اس (متاسفانه نتونستم تست کنم) سنسور حرکتی کابل تی وی اوت بودند.

نتیجه نهایی و تصمیم گیری با خود عزیزتون هست

اگر مفید بود یک تشکر به من امید برای نوشتن سایر تست ها میدهد.

خیلی خوب بود دستت درد نکنه

merikh_merikh
19-03-2009, 21:40
به نظره من شما خودت بشین فکر کن و ببین با کدوم میتونی بهتر کار کنی و استفاده ی بیشتری ببری.........

aref.moradi
24-03-2009, 15:33
من الانn96دارم چنگی به دل نمیزنه میخوام عوض کنم وایفون بگیرم مولتی تاچ بودنش دلمو برده میخوام بدونم 3gباسادش زیاد فرق میکنه

ali_MacBook_Apple
24-03-2009, 16:07
من الانn96دارم چنگی به دل نمیزنه میخوام عوض کنم وایفون بگیرم مولتی تاچ بودنش دلمو برده میخوام بدونم 3gباسادش زیاد فرق میکنه

فکر می کنم بزرگترین تفاوتهای Iphone 3G با معمولی ، یکی جنس ساختشه که نسبت به معمولی شدیداً افت کرده (بخاطر کم شدن قیمت) ، یکی دارابودن سیستم 3G در مدل 3G ، که فعلاً توی ایران کاربرد نداره و یکی هم اضافه شدن GPS در مدل 3G که در مدل عادی وجود نداشت (البته فکر می کنم با آپدیت شدن به مدل معمولی هم اضافه بشه چون فکر کنم سخت افزارشو داشت)، فکر نمی کنم تفاوت دیگه ای داشتته باشن.

hasanmotori
24-03-2009, 16:16
نه فرق زيادي نميكنه.مهمترين تفاوتشون 3g هست كه البته iphone 3g دوربين جلو واسه مكالمه تصويري نداره و فقط براي اينترنت پر سرعت هست. iphone 3g باتريش يكم بهتره وgps هم داره.

Tornado2800
24-03-2009, 19:07

شما که عشق تاچ داشتید
و دوست داشتید زیاد خرج کنید باید ایفون میخریدید !!

aref.moradi
25-03-2009, 13:03
والا تو ارومیه گیر نمیاد البته 96هم خوبه ولی چون یه دونه ام 95 8گیگ دارم دیگه 96برام جذابیت نداره
از شما دوستان بخاطر راهنمایتون ممنونم

merikh_merikh
25-03-2009, 15:24
کار کردن با ایفن بسیار لذت بخش میباشد ولی ان96 گوشی بسیار کاملی میباشد و از لحاظ امکانات بالاتر ایفن میباشد.......چرا میخای با ایفن عوضش کنی؟میدونم ان95 هم داری.........

noisymind
25-03-2009, 15:33
جداي از لذت بخش بودن كار كردن با ايفون و توانايي هاي اون يكي از مشكلاتي كه من هر دفعه كه گرفتمش تو دستم اينه كه هميشه ميخواد از دست آدم ليز بخوره!!! يعني يه جوريه!!

aref.moradi
26-03-2009, 10:43
تو کلوپ96نظرم در مورد دوتاگوشی گفتم دوستان ناراحت شدن من بانوشته های رو کاغذ کاری ندارم چون عملا بادوتاشم کار میکنم ‏ 95 8gbرو ترجیح میدم برای مثال خواهشا به گالری دوتا گوشی یه نگاه بندازید ببینید کار باکدوم راحتتر تازه دکمه میانبر گالری بغل گوشی هم حذف شده ولی از حق نباید گذشت 96توجستجوگر اینترنت پیشرفت کرده و برخلاف95فایلهای exeوrarرو میشه دانلود کرد وبرااونایکه باگوشی به اینترنت کانکت میشن خیلی بهتره تو تنظیمات دوربین هم کامتر شده در اخر باید بگم برا96برنامه گیر نمیاد اگه هم بیادخیلی محدوده تازه باید گوشی هک بشه که خودش ماجرایی وعملا 95بااحتساب برنامه های کاربردیش کارامدتر