PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید پرینتر سه کاره لیزری و Sam SCX-4500

siafu
06-02-2009, 14:54
سلام،

من یه چند هفته ای هست که دنبال پرینتر سه کاره سیاه سفید لیزری هستم. 200-250 هم بودجه دارم.
اول نظرم رو HP m1120 بود ولی وقتی مدل Samsun scx-4500 رو دیدم واقعا بهش علاقه مند شدم.
حتی اگر از لحاظ امکانات با 1120 برابری کنه ولی گرونتر باشه بخاطر قیافش میگیرم.

من از هرکی می پرسم یه چیزی میگن! یکی میگه خوبه یکی میگه بده!
یکی میگه اصلا سامسونگ نخر! یکی میگه این جدیداش خوب درومده.

خواهشا دوستان یه راهنمایی شفاف برای من انجام بدن.
پرینتر سامسونگ از نظر شارژ که مشکلی نداره ؟ داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] | | | | | [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتظرم.

Senator_F
06-02-2009, 21:20
هر دو مدل خوبن.این مدل سامسونگ از نظر شارژ هم مشکلی نداره.انتخاب سامسونگ به خاطر قیمت مناسب تر و زیبایی و کیفیت اسکن بهتر توصیه میشه.

siafu
06-02-2009, 21:34
ممنونم دوست من.
پس دوستان نظر دیگه ای ندارن؟ من این سامسونگ رو بگیرم؟

nima1394
07-02-2009, 08:41
مشخصات هر دو شون يكي است تقريبا (البته Samsun دارا 8 مگ رم، ولي HP داراي 32 مگ رم است)، پرينتر هاي Samsung وقتي پرينت ميكنن بوي بدي ميكنن و معمولا فيوزرشون Standby نميشه!
كارتريجي كه روي هر دو پرينتر است، Starter و 1000 برگي است، ولي كارتريجي كه ميخري براشون 2000 برگي است.
اگه سر شارژ كارتريج سامسونگ با مشكل چيپ مواجه نشي (كه بعيد ميدونم به مشكل نخوري!)، سامسونگ رو با توجه به قيافه خوشگلش بهت توصيه نميكنم.

siafu
07-02-2009, 13:29
ممنون،
اون آخر فکر کنم منظورت این بود که با توجه به خوشگل بودنش توصیه میکنی؟! ! یا نمیکنی؟!

در مورد اون 8 مگ بودن سامسونگ که مشکلی نیست من نیاز ندارم 32 مگ رم داشته باشه. در مورد بوی بد هم که بعید میدونم زیاد مهم باشه. تا الان نشنیده بودم.
ولی قضیه چیپ چیه؟

بازم منتظر دوستان دیگه هستم که نظر علمی خودشون رو بهم بگن.

nima1394
07-02-2009, 13:41
گفتم كه اگرچه سامسونگ خوشگل تره، ولي بهت خريدشو توصيه نميكنم. اون 8 مگ و 32 مگ كه Flash Memory نيست كه ميگي 32 بكارت نمياد! اون توي سرعت پرينت مهمه! يعني وقتي يه فايل PDF رو ميفرستي روي پرينتر، چون فايل هاي PDF حجم صفحاتش زياده، بين صفحاتي كه پرينت ميكنه، پرينتر واي ميسته تا صفحه رو Spool كنه (يعني از كامپيوتر بفرسته توي رمش) و چون رمش كمه، نميتونه سريع پرينت كنه. اون موضوع رو به راحتي ميتوني روي خروجي هاي Photoshop كه 30 - 40 مگ است ببيني كه پرينتر چه جوني ميكنه تا يك صفحه پرينت كنه.
بازم ميگم، پرينتر هاي سامسونگ وقتي كار ميكنن، بوي بد تونر سوخته رو توي هوا حس ميكني، مخصوصا تو ليزر رنگي هاش كه انگار يكي داره سيگار، اونم بهمن 57 ميكشه! چيپشم مشكل چنداني نداره. چيپ يعني اينكه بعد از شارژ كارتريج، بايد چيپ بخري از آقاي رضا كاوه و بندازي روي كارتريج.

Senator_F
07-02-2009, 14:47
ممنون،
اون آخر فکر کنم منظورت این بود که با توجه به خوشگل بودنش توصیه میکنی؟! ! یا نمیکنی؟!

در مورد اون 8 مگ بودن سامسونگ که مشکلی نیست من نیاز ندارم 32 مگ رم داشته باشه. در مورد بوی بد هم که بعید میدونم زیاد مهم باشه. تا الان نشنیده بودم.
ولی قضیه چیپ چیه؟

بازم منتظر دوستان دیگه هستم که نظر علمی خودشون رو بهم بگن.

گفتم كه اگرچه سامسونگ خوشگل تره، ولي بهت خريدشو توصيه نميكنم. اون 8 مگ و 32 مگ كه Flash Memory نيست كه ميگي 32 بكارت نمياد! اون توي سرعت پرينت مهمه! يعني وقتي يه فايل PDF رو ميفرستي روي پرينتر، چون فايل هاي PDF حجم صفحاتش زياده، بين صفحاتي كه پرينت ميكنه، پرينتر واي ميسته تا صفحه رو Spool كنه (يعني از كامپيوتر بفرسته توي رمش) و چون رمش كمه، نميتونه سريع پرينت كنه. اون موضوع رو به راحتي ميتوني روي خروجي هاي Photoshop كه 30 - 40 مگ است ببيني كه پرينتر چه جوني ميكنه تا يك صفحه پرينت كنه.
بازم ميگم، پرينتر هاي سامسونگ وقتي كار ميكنن، بوي بد تونر سوخته رو توي هوا حس ميكني، مخصوصا تو ليزر رنگي هاش كه انگار يكي داره سيگار، اونم بهمن 57 ميكشه! چيپشم مشكل چنداني نداره. چيپ يعني اينكه بعد از شارژ كارتريج، بايد چيپ بخري از آقاي رضا كاوه و بندازي روي كارتريج.

دوست عزیزم کی عکس 40-30 مگی فتوشاپ رو با پرینتر تک رنگ پرینت میکنه؟
فایل pdf که به پرینتر ارسال میشه،اولا برای بقای پرینتر توصیه شده بیشتر از 50 برگ در یک مرحله پرینت نکنین چون تو فشار میوفته و این برای پرینتر بده حالا هر پرینتری می خواد باشه.
50 صفحه فایل pdf در پر حجم ترین حالت،حداکثر 5 مگ خواهد بود.اون پرینتری که می بینین 32 مگ رم داره،به خاطر اینه که به صورت شبکه عمل خواد کرد و رم باید قدرت نگهداری اطلاعات ارسالی از چند سیستم رو که ممکن هم هست همزمان باشه،داشته باشه.رم 8 مگ هیچ کمبودی رو برای یوزر خانگی که قراره نهایت 50 برگ هر بار پرینت بگیره ایجاد نمی کنه.
چیپست قیمتش 4000 تومنه که در پرینتر های اچ پی الزامی به تعویضش وجود نداره ولی سامسونگ الزام داره.ولی اچ پی هم برای اینکه هی هی ارور نده اذیتت نکنه باید چیپست اش رو عوض کنی حتما.

بنده سامسونگ رنگی دارم هیچ بویی وجود نداره لطفا شایعه سازی نکنین.

siafu
07-02-2009, 15:08
متشکرم.
پس من تا چند روز آینده برای خرید scx-4500 اقدام میکنم.
میدونید آخه قراره 260 تومن از جیب آدم بره از این بابت یکم رو انتخابم باید زیاد تحقیق کنم. که امیدورام این تاپیک منو برای خرید مطمئن کنه.

nima1394
07-02-2009, 18:54
آقا 4500 توپه، ميخواستم گمراهت كنم :31:

Senator_F
07-02-2009, 19:13
آقا 4500 توپه، ميخواستم گمراهت كنم :31:
زدی به سیم آخر ها!!!ایول به این جسارت.:10:
عقب نشینی نکن بابا.:18:

siafu
07-02-2009, 21:11
گفتم كه اگرچه سامسونگ خوشگل تره، ولي بهت خريدشو توصيه نميكنم. اون 8 مگ و 32 مگ كه flash memory نيست كه ميگي 32 بكارت نمياد! اون توي سرعت پرينت مهمه! يعني وقتي يه فايل pdf رو ميفرستي روي پرينتر، چون فايل هاي pdf حجم صفحاتش زياده، بين صفحاتي كه پرينت ميكنه، پرينتر واي ميسته تا صفحه رو spool كنه (يعني از كامپيوتر بفرسته توي رمش) و چون رمش كمه، نميتونه سريع پرينت كنه. اون موضوع رو به راحتي ميتوني روي خروجي هاي photoshop كه 30 - 40 مگ است ببيني كه پرينتر چه جوني ميكنه تا يك صفحه پرينت كنه.

آخه من هیچ وقت فایل pdf به اون سنگینی رو لازم ندارم که پرینت کنم.
شک من روی مسائل خیلی بزرگتر و کلی تره.

لطفا بدون تعصب راهنمایی کنید.

nima1394
07-02-2009, 21:34
زدی به سیم آخر ها!!!ایول به این جسارت.:10:
عقب نشینی نکن بابا.:18:
lol، نميدونم شما اين داستان رو شنيدين كه:
يارو نشسته بود لب جوب، داشت آب جوب رو ميخورد. يكي رد شد، گفت: نخور، ميكروب داره. يارو گفت: ميكروب چيه؟ اين بابا هم گفت: هيچي، تو بخور :38:

siafu
07-02-2009, 22:04
من که منظور تو رو بالاخره متوجه نشدم.
با سامسونگ موافقی یا مخالفی بالاخره؟

siafu
07-02-2009, 22:05
صحبت یکی از دوستان در یکی از فرومهای دیگه

"دوست عزیز اون چیزی که من شنیدم توزیع لوازم hp در ایران بر عهده شرکت دارلینگتون بوده در دبی طبق ممنوعیت ارسال جنس به ایران این شرکت محصولات رو خریداری می کرده و در ایران توزیع می کرده در اواسط سال 2008 میلادی با بررسی خود شرکت نسبت به خرید این شرکت و جمعیت محدود امارات و لو رفتن فروش به ایران دیگر به این شرکت جنس داده نشد و در پی این حوادس و تحریم 30 ساله ایران جریمه چندین میلیون دلاری برای این شرکت در نظر گرفته شده است از این به بعد هم تمامی محصولات reforbishing وارد ایران میشن (بازیافت شده) hp مارک خوبی هست اما نه در ایران خبر هم موسخه به زودی به طور رسمی هم از سایت hp اعلام می شه
سامسونگ به دلیل گارانتی سام سرویس(15 سهام این شرکت مال سام سرویس هست) مشکل کمتری نسبت به canon و hp و brother و .. پیدا می کنه اپسون هم در سری هاس قبلی بد خراب کرد که الان رو دیگه نمی دونم حالا شما اگه منبعی داری که این خبر ها رو لغو کنه به ما هم بگو شاید من اشتباه کنم."

nima1394
07-02-2009, 22:35
من بهت دوستانه و براي بار آخر توصيه ميكنم كه سراغ Samsung نري. يا يه چند كاره HP ليزر مشكي بگير (مثل 3030)؛ يا يه 2015 با يه اسكنر بگير، سر جمع ميشه 250 - 260 تومن.

alil1369
07-02-2009, 23:38
منم حدود 1 ماه بود که داشتم دنبال یه چند کاره لیزری سیاه سفید میگشتم و مدل های زیر رو انتخاب کردم :
Samsung 4300 , 4500
HP M1120 , M1522
ولی در نهایت سامسونگ با توجه به قیمت مناسب و کارایی بالا برای کارهای خانگی و کیفیت مناسب و ظاهر زیبا به دلیل مشکل شارژ و تهیه چیپ که الان تا حدودی مشکل رفع شده حذف شد و یکی از اشنایان که تو سام سرویس کار میکنه گفت که خیلی چیز جالبی نیست فقط گول زنی ( شکل و قیمت ) هست و خیلی باید ازش مراقبت کنی !؟ ( تعمیرش هم سخت هست )
نمیگم گفت اشغاله ولی گفت به کار من نمیاد و احتیاج من رو برطرف نمیکنه !
اگه در ماه حدود 150 برگ پرینت داری و خوب مراقبت میکنی برو سراغ ش و قبلش هم ببین میتونی چیپ گیر بیاری برای شارژش بعد برای خریدش اقدام کن

ولی اگه کارت بیشتر از این حرفا هست و کارایی و کیفیت مد نظرت هست برو سراغ HP که قیمت مناسب ، امکانات جالب و شارژ راحت و در کل مشکلات کمتری رو در مقایسه با سامسونگ داره و کلا اچ پی از سامسونگ تجربه بیشتری در این زمینه هم داره و از خیلی ها هم که دارن پرسیدم همه هم راضی بودن

اصلا هم سراغ کانون نرو که بیشترین خرابی و دردسر رو تو این بخش داره !؟

ولی در کل خودم هم به این نتیجه رسیدم که جدا جدا تهیه کنم !؟ ( پرینتر و اسکنر )
یه سری از مزایا و معایب این 2 حالت ایناس :
مزایا :
دوام و عمر بیشتر ( اگه اسکنر یا پرینتر یه دستگاه همه کاره خراب شه دیگه نمیتونی از یه سری امکانات دستگاهت استفاده کنی )
انتخاب وسیع تر برای خرید جداگانه ( میتونی هر قسمت رو با توجه به نیازت و کیفیت مد نظرت خریداری کنی )
جمع و جور بودن همه کاره ها
کپی بدون نیاز به کامپیوتر در همه کاره
و در کل هر وسیله به صورت جداگانه بهتر از چند وسیله در یک دستگاه عمل میکنن !!
استفاده از یک کابل برق و USB در همه کاره ها در برابر 2تا
و........
معایب :
کیفیت پایین تر ( دستگاه های همه کاره برای اینکه قیمت نهایی کمتر شه از کیفیت دستگاه ها کم میکنن )
اشغال فضای بیشتر (جدا گانه)
یه سری امکانات ساده هم هستن که در هر دو مدل به صورت اختصاصی موجود هست ( مثلا در همه کاره ها پرینت 2 در 1 ، تنظیم روشنایی که از پنل دستگاه قابل دسترسی هست و میتونی به صورت نرم افزاری هم به دستگاه های جداگانه اضافه کنی ولی یه سری دکمه ها مثل اسکن به PDF و ایمیل در همه کاره ها وجود نداره ) البته برای من این امکانات مهم بود !؟
کپی فقط در صورت روشن بودن کامپیوتر
خرابی سریع تر همه کاره ها
امکانات و کیفیت پایین تر همه کاره ها در مقایسه با دستگاه های جداگانه
و...........

نمیدونم چی نوشتم ولی نوشتم !!!!!؟
اما در کل فکر راحتی خودت رو بکن ادم یه بار پول میده ولی ارزش رو داره

siafu
08-02-2009, 00:13
مرسی.
والا من بیشتر از 100 برگ بعید میدونم در ماه بگیرم. و قرار نیست از پرینتر کار زیادی بکشم.
ولی واقعا نظر دوستان متناقض هست و من قاطی کردم. واقعا هرکی یه نظر میده.
در ضمن من جا ندارم زیاد تو خونه که پرینتر و این چیزا رو جدا تهیه کنم از Copy/print/scan هم بصورت حرفه ای نمیخوام استفاده کنم که جدا جدا بگیرمشون.
مسلما" دوست دارم اون سامسونگ از نظر دوستان تایید بشه ولی از اونطرف اصلا دوس ندارم 250 تومن پول الکی بدم و بعدا" دچار مشکل بشم.

به چند فروم خارجی هم سر زدم چیز خیلی خاصی مبنی بر خیلی خوب بودن یا بد بودنش پیدا نکردم.
/
راستش قبل این من یه HP P2014 گرفتم و چند روز دستم بود و خراب شد و پس دادم (کاغذ دیگه نمیگرفت). , و خواستم دوباره یه پرینتر لیزری سیاه سفید بگیرم ولی چند کاره و تصمیم گرفتم m1120 رو بگیرم که این سامسونگ رو دیدم.
حتما میخوام سه کاره باشه.
چیزی دیگه ای به جز این دو مدل پیدا نکردم که نظرم رو جلب کنه و از لحاظ قیمتی برام مناسب باشه.
در اون مدتی که HP p2014 کار میکرد کیفیت خوبی داشت فقط صداش زیاد بود و ظاهر خوبی نداشت... مجبور بودم بندازمش زیر میزم باهاش کار کنم ولی این سامسونگ با توجه به ابعادش راحت رو میزم قرار میگیره.

این سایت در مورد این دو مدل P2014 hp و SCX-4500 Sam نمره ی Overall رو 8 داده به جفتشون.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Senator_F
08-02-2009, 00:17
ببینین دوست گلم در مورد توانایی کارکرد اچ پی هیچکس هیچ شکی نداره.سامسونگ هم قدیما بد بوده هیچکس باز هم هیچ شکی نداره.ولی الان دو ساله سامسونگ خیلی بهتر شده.حتی جدیدا تکنولوژی در این مورد به شرکتای دیگه می فروشه.
اگر یک دستگاه واقعا پر کار می خوای،2015 بهترین انتخابه،اگه مصرفت کمه،به جای اینکه 250 تومن بدی یه 4500 بگیری،270 تومن بده،یه اسکنر بگیر با یه پرینتر لیزری رنگی اچ پی 1215.
من واقعا گیج شدم نمیدونم الان دقیقا چی می خواین شما.اگر فقط بین این دو مدل گیر کردین،اگه میدین بیرون شارژ کنن براتون،هیچ تفاوتی از نظر هزینه متحمل نخواهین شد چون هر دو رو 15 تومن شارژ می کنن براتون.
اگر گزینه های دیگه ای هم مد نظر دارین،باز ما همه در خدمت شما هستیم.مطرح بفرمایین تا جواب بدیم.

siafu
08-02-2009, 00:21
آخه من حالا ماهی یه بار میخوام یه اسکن کنم. نمیتونم برم یه اسکنر بگیرم کلی جامو اشغال کنه.

siafu
08-02-2009, 14:04
ببینین دوست گلم در مورد توانایی کارکرد اچ پی هیچکس هیچ شکی نداره.سامسونگ هم قدیما بد بوده هیچکس باز هم هیچ شکی نداره.ولی الان دو ساله سامسونگ خیلی بهتر شده.حتی جدیدا تکنولوژی در این مورد به شرکتای دیگه می فروشه.
اگر یک دستگاه واقعا پر کار می خوای،2015 بهترین انتخابه،اگه مصرفت کمه،به جای اینکه 250 تومن بدی یه 4500 بگیری،270 تومن بده،یه اسکنر بگیر با یه پرینتر لیزری رنگی اچ پی 1215.
من واقعا گیج شدم نمیدونم الان دقیقا چی می خواین شما.اگر فقط بین این دو مدل گیر کردین،اگه میدین بیرون شارژ کنن براتون،هیچ تفاوتی از نظر هزینه متحمل نخواهین شد چون هر دو رو 15 تومن شارژ می کنن براتون.
اگر گزینه های دیگه ای هم مد نظر دارین،باز ما همه در خدمت شما هستیم.مطرح بفرمایین تا جواب بدیم.

سناتور عزیز،
من بین همین دو مدلی که عرض کردم موندم.
من دستگاه پر مصرفی نمیخوام حداکثر 100 برگ در ماه ولی میخوام چند سال کار کنه.
پرینت رنگی هم نیازی ندارم.
فقط سوال من این بود که این دستگاه سامسونگ میتونه نیازهای منو براورده کنه و برام کار کنه؟! یا برم سراغ همون m1120 که شما سامسونگ رو تایید کردید ولی اون یکی دوستمون با سامسونگ میونه ی خوبی نداشت.

در مورد شارژ هم که میگید مشکلی نیست... چون من شنیده بودم مشکل چیپ داره و از این جور چیزها.

ممنون

siafu
08-02-2009, 14:23

سناتور عزیز،
من دستگاهی که لازم دارم اصلا نمیخوام پرکار باشه حداکثر 100 پرینت در ماه ولی میخوام چند سال برام کار کنه. از Scan,Copy هم خیلی نمیخوام استفاده کنم شاید ماهی چند بار.
و بین همین دو مدل هم میخوام یکی رو بگیرم چون اصلا پرینت رنگی نیاز ندارم.
قیافه و ابعاد برای من خیلی مهم هست چون قراره رو میزم قرار بگیره و از این نظر سامسونگ خیلی منو جلب کرده ولی اگر کیفیتش پایین باشه مسلما" نمیگیرم چون نمیخوام پولم رو بریزم دور.
در مورد سامسونگ شما موافقید و مثلا اون یکی دوستمون مخالفه. و همین تناقض ها من رو به شک انداخته...
پرینتری اگر میشناسید که در همین محدوده قیمت باشه و مشخصاتش مثل اینا باشه لطفا معرفی کنید من ببینم. چون خودم دیگه چیزی یافت نکردم. وگرنه که یکی از این دو تا رو به من بگید من اقدام کنم.

واقعا ممنون

siafu
08-02-2009, 14:33

سناتور عزیز،
من دستگاهی که لازم دارم اصلا نمیخوام پرکار باشه حداکثر 100 پرینت در ماه ولی میخوام چند سال برام کار کنه. از Scan,Copy هم خیلی نمیخوام استفاده کنم شاید ماهی چند بار.
و بین همین دو مدل هم میخوام یکی رو بگیرم چون اصلا پرینت رنگی نیاز ندارم.
قیافه و ابعاد برای من خیلی مهم هست چون قراره رو میزم قرار بگیره و از این نظر سامسونگ خیلی منو جلب کرده ولی اگر کیفیتش پایین باشه مسلما" نمیگیرم چون نمیخوام پولم رو بریزم دور.
در مورد سامسونگ شما موافقید و مثلا اون یکی دوستمون مخالفه. و همین تناقض ها من رو به شک انداخته...
پرینتری اگر میشناسید که در همین محدوده قیمت باشه و مشخصاتش مثل اینا باشه لطفا معرفی کنید من ببینم. چون خودم دیگه چیزی یافت نکردم. وگرنه که یکی از این دو تا رو به من بگید من اقدام کنم.

واقعا ممنون

alil1369
08-02-2009, 16:32
با توجه به نیاز شما همون سامسونگ بهترین انتخاب هست ! هیچ شکی هم نکن فقط قبل خرید در مورد چیپ ش تحقیق کن که یه وقت به مشکل نخوری !؟

siafu
08-02-2009, 16:39
ممنونم.
میشه در مورد چیپش همین جا توضیخ بدید. گفتن دوستان مشکلی نیست.

Senator_F
08-02-2009, 18:50
ممنونم.
میشه در مورد چیپش همین جا توضیخ بدید. گفتن دوستان مشکلی نیست.

siafu
08-02-2009, 21:07

ممنون، با توجه به تحقیقاتم تصمیم گرفتم سامسونگ scx-4500 رو بگیرم.
امیدوارم انتظاراتم رو براورده کنه.

alil1369
08-02-2009, 22:18
نگران نباش

smwin
29-07-2009, 13:27
ممنون از راهنمایی همه منم میخوان بخرم همین سامسونگ و

قیمتش چقدر هست؟

mahsa.shahri
23-09-2009, 13:05
باسلام لطفا در باره پرینتر HP4580 از لحاظ کیفیت و کارایی راهنمایی کنید.

perspolis n5800
05-10-2009, 06:52
با سلام خدمت دوستان عزیز

من در نظر دارم پرینتر سامسونگ مدل scx 4300 بگیرم خانگی میخام بدونم ایا hp بگیرم بهتر نیست

بودجه ام 170000