PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت مجله برای چاپ

Benygh
05-02-2009, 22:08
سلام
برای ساخت مجله که قراره چاپ بشه چه چیزهایی لازمه ؟ فتوشاپ برای اینکار خوبه یا نه ؟
از چی میتونم استفاده کنم ؟ یک بولتن خبری قراره چاپ کنیم .. چند صفحه ایی ...
وکتور باشه بهتره و یا .... ؟
آیا کسی میتونه Template برای ساخت مجله ی الکترونیکی بذاره ؟
ممنون میشم توضیح بدید

hamed9
05-02-2009, 22:42
دوست عزیز فکر می کنم برنامه مورده نظر شمت indesingnباشه ولی اگه بتونی از وکتور استفاده کنی بهتر باشه
در کنارش....
وقت بخیر...

bakbari
05-02-2009, 22:58
سلام
اگه سایز چاپ تا 1*1 متر باشه بهتره از فتوشاپ استفاده کنید .
اگه سایز بیشتر از این باشه کرل خیلی بهتره .
چون بر اساس تصاویر bitmap طراحی شده ...
در طراحی هم بهتره با طراحان متخصص ارتباط بر قرار کنی .
چون اگه بخوای کار زیبایی بشه خودت ( اگه بلد نباشی ) نمی تونی درست کنی .
در طراحی از همه چیز مانند : براش ، وکتور ، پلاگین و ... استفاده میشه .
موفق باشید ...

Benygh
06-02-2009, 11:43
نه سایز بیشتر از یک a4 و یا a3 نخواهد شد .
طراحی بلدم فقط میخواستم بدونم در چه نرم افزاری کارهام رو انجام بدم ؟

AK1
06-02-2009, 12:01
سلام
اگه مجله به صورت ماهنامه ، هفته نامه و يه چيز حرفه اي بدون شك Adobe Indesign گزينه خوبيه!!
ولي براي يك نسخه كارل و فتوشاپ كار ميده
اينا هم گزينه خوبين
adobe page maker
Quark

موفق باشي

Libra
06-02-2009, 20:53
معمولا روزنامه رو با فری هند کار میکنن

مجله رو نمیدونم ، اما فکر کنم اونم با فری هند باشه

کلا محصولاتی که نیاز به صفحه چینی داره ، FreeHand حرف اول و آخر رو میزنه ( I Love It )

aram_nfs
07-02-2009, 14:02
نرم افزار خاص این کار که هم با متن خوب کار کنه و هم با تصویر همونطور که دوستان گفتن Adobe Indesign هست

ولی اگه وقت محدودی واسه یادگرفتنش داری بهتره از حالت ترکیبی word و فتوشاپ استفاده کنی به این ترتیب که کار متنی رو با ورد انجام بدی و کار تصویری رو با فتوشاپ (اکثر مجلات نشریات کوچیک از این روش استفاده می کنن)

فتوشاپ محیط خوبی واسه کار با تکست نیست مخصوصا فارسی و امکان ستون بندی و کارهای دیگه رو بهت نمیده و این دیزاین هم نسخه me ایش که بتونی برای فارسی باهاش کار کنی به سختی تو بازار پیدا میشه (البته اگه توی تهران باشی این مشکلت حله)

word هم میونه ی خوبی با تصویر نداره و توی متن های فارسی بازی در میاره

Benygh
07-02-2009, 22:05
نه ! مشکلی از ایندیزاین me نیست ... اگه لازم باشه دانلود میکنم ...
پس برای اون خوبه دیگه مگه نه ؟

hamed9
07-02-2009, 22:23
بله دوست عزیز کارت رو راه میندازه...

hadi665
07-02-2009, 23:09
سلام

خوب اگه منظورت هم چاپ و هم pdf هست
به نظرم برای چاپ از فتوشاپ یا corel میتونه خوب باشه
فتوشاپ که وتوری نیست و برای pdf مناسب نیست اما گمونم با کورل بشه یه کارایی کرد

برای اینکه دوبار طراحی نکنیش بدک نیست از همون اول با یه نرم افزار وکتوری طراحیش کنی

من متاسفانه با این نرم افزارا زیاد کار نمیکنم که بگم کدومشون مناسبه

DreaMaryam
07-02-2009, 23:32
indesign وکتوری است و هم خروجی pdf می تونی ازش بگیری و کارت هم تو چاپ و هم تو نشریه الکترونیکی راه می افته.
ولی خوب مثلن اگه می خوای از indesign استفاده کنی کارهایی مثل تغییر روی عکس و امثال اون رو باید تو فتوشاپ انجام بدی و یا اگه وکتوری بخوای وارد کنی می تونی از corel - freehand- illustrator-... کمک بگیری نتیجه اینکه به یه نرم افزار وکتوری و فتوشاپ همراه با هم احتیاج داری و در نهایت کار رو تو indesign می بندی
به همین سادگی

saadi126
08-02-2009, 15:56
دوست عزيز كلا نرم افزارهاي indesign و quark مخصوص صفحه آرايي هستند و اين چند وقته indesign واقعا حرف اول رو مي زنه، ولي خوب براي صفحه آرايي يك كتاب، نشريه يا هر مدياي ديگه اي تو اين زمينه ها شما بايد چند كارو با هم انجام بدي، مثلا براي آماده كردن متن ورودي به برنامه اي مثل word نياز داري (منظورم تايپ متن نيست بلكه آماده كردن متن هستش مثل استايل بندي و تعيين فونت و ... كهه البته اين كارا رو تو اينديزاين هم مي توني انجام بدي ولي تو ورد راحت تره)، بعدش متن رو مياري تو نرمافزار وارد ميكني و بايد عكس هاتو بهش اضافه كني، اينجاست كه به نرمافزاري مثل فتوشاپ نياز داري تا عكس هاتو آماده كني (تصحيح رنگ، سايز و ...) و در نهايت بسته به نوع كار ازش خروجي بگيري.
در ضمن سعي كن اصلا به برنامه هايي مثل كرل و فري هند فكر نكني چون اصلا كارشون صفحه آرايي نيست بلكه براي طراحي طرح هاي برداري ساخته شدن (با اينكه ميشه صفحه آرايي هم كرد ولي وقتي با نرم افزار مخصوص اين كار كار كني تازه مي فهمي چي به چيه)
صفحه آرايي تو فتوشاپ هم كه اصلا كار مسخره ايه. اگر هم مبتدي هستي و سخته برات يادگيريه اين نرافزارها بد نيست با publisher كه تو آفيس هست كار كني كارتو راه ميندازه.
در كل به عنوان كسي كه سه سال به صورت تخصصي دارم كار صفحه آرايي نشريات رو انجام ميدم پيشنهاد مي كنم اگه مي خواي كار درست و حسابي انجام بدي بهتره بري سراغ indesign

aram_nfs
08-02-2009, 17:18
نه ! مشکلی از ایندیزاین me نیست ... اگه لازم باشه دانلود میکنم ...
پس برای اون خوبه دیگه مگه نه ؟

اگه اینجوری باشه و بتونی یاد بگیریش (البته فک نکنم زیاد هم پیچیده باشه) Indesign بهترین گزینس البته خودم کار نکردم ولی تا جایی که دوستان می گن و استفاده می کنن به نظر بهترین گزینه و حرفه ای ترین روش میاد پس تو هم از همین اول کارت رو حرفه ای شروع کن;-)