PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای اگزوز!!!

D r i v e r
04-02-2009, 01:49
این تاپیک رو درست کردم برای اینکه درباره صدای اگزوز به بحث و تبادل نظر بپردازیم!!!:21::27::31:
خوب من یه روش میگم که 3 - 4 نفر از جمله فرشاد بهم پیشنهاد دادن
گذاشتن یه بوشن بر روی اگزوز و گرفتن یه کپ کن برای مواقع لازم!!!(برای خفه کردن صدا!!)
فقط یه مشکل داشت نمیدونم چرا توی دورهای پایین خودش رو نشون میداد!!!
البته من فکر کنم یه اشتباه کردم و بوشن شماره 5 خریدم!!!
اینم عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا فردا پس فردا برم و یه 4 یا 3 دیگه هم بذارم ببینم صدای اون چطوری میشه!!!

Farshadd
04-02-2009, 02:29
امیر بوش کوچیکتر گیرت نیومد؟؟؟

راستی شما که میخواستید بفروشید چرا این کارو کردی؟

بعدی رو کوچیکتر بنداز. حتی کوچیکتر از 3

:12:

ehsankalak
04-02-2009, 02:30
شده مثل اگزوز هندا سیویک !!!!

ehsankalak
04-02-2009, 02:30
یه چیز تو این مایه ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

D r i v e r
04-02-2009, 02:34
امیر بوش کوچیکتر گیرت نیومد؟؟؟

راستی شما که میخواستید بفروشید چرا این کارو کردی؟

بعدی رو کوچیکتر بنداز. حتی کوچیکتر از 3

آخه من بعد از این کار متوجه شدم که میخوایم بفروشیم
نمیدونم چرا اینقدر بزرگ گرفتم
شاید پیش خودم فکر کردم هرچی بزرگتر خوب حتما صداشم بیشتر!!!:8:
شاید دیگه نندازم!!!
آخه میخوایم بفروشیمش
کلی طرح و برنامه داشتم واسش!!!

Farshadd
04-02-2009, 17:20
حالا اینو خوب میخوای بفروشی امیر. پس هیچی.

ولی یه راه دیگه هم هست برای زیاد کردن صدای ماشین، البته اون راه دیگه یه سره هست و دیگه قابل خفه کردن نیست مگر اینکه منبع رو عوض کنی.

و اون اینکه ببری پیش یه اگزوز ساز و بگی گچی داخل منبع رو دربیاره... در این صورت هم یه صدای فوق خفن در اختیارت قرار میده که اتفاقا خیلی هم خوف و قلیونی هست.
ولی برای خفه کردن دیگه...

D r i v e r
07-04-2009, 01:18
حالا اینو خوب میخوای بفروشی امیر. پس هیچی.

ولی یه راه دیگه هم هست برای زیاد کردن صدای ماشین، البته اون راه دیگه یه سره هست و دیگه قابل خفه کردن نیست مگر اینکه منبع رو عوض کنی.

و اون اینکه ببری پیش یه اگزوز ساز و بگی گچی داخل منبع رو دربیاره... در این صورت هم یه صدای فوق خفن در اختیارت قرار میده که اتفاقا خیلی هم خوف و قلیونی هست.
ولی برای خفه کردن دیگه...

زیر خاکی میکشیم بالا!!!!
همونطور که میدونید بعضی و قتها پدر آدم در داخل ماشین میشینه و از خیلی از صداها ایراد میگیره!!!
مخصوصا من که هر روز میرم دنبال پدرم از سر کار!!:31:
فرشاد راهی نیست که بشه اینو کپش کرد؟؟
و در مواقع لزوم .....
خیلی ها میگن یه شیر گاز یا آب سر راه اگزوز و دقیقا پیچ اول بذار که هم صدای زیاد و هم خروج دود رو راحت تر میکنه

بی باک بی بال
07-04-2009, 11:05
صدای اگزوز برای دانلود دارید

Farshadd
08-04-2009, 18:39
زیر خاکی میکشیم بالا!!!!
همونطور که میدونید بعضی و قتها پدر آدم در داخل ماشین میشینه و از خیلی از صداها ایراد میگیره!!!
مخصوصا من که هر روز میرم دنبال پدرم از سر کار!!:31:
فرشاد راهی نیست که بشه اینو کپش کرد؟؟
و در مواقع لزوم .....
خیلی ها میگن یه شیر گاز یا آب سر راه اگزوز و دقیقا پیچ اول بذار که هم صدای زیاد و هم خروج دود رو راحت تر میکنه

امیر هر جا میخوایی بذاری بذار. فقط به نکات ایمنی و فنی توجه کن. مثلا:

جایی نباشه که حرارتش خطر ساز باشه و موجب آتش سوزی باشه. یا چیزی رو خراب کنه.

طریقه کارگذاری جوری باشه که از داخل خودش مانع خروج دود نشه.

و ...

اونی که من گفتم راه برای کیپ که نیست هیچ. در اکثر موارد برای بازگشت به صدای قبلی باید منبع رو عوض کنی.

hossinxp
27-11-2009, 15:05
این بوشن رو اصلا نذارید بای پراید!!!
صداش بسیار زیاد و مزخرف میشه
من که گذاشتم پشیمونم کلا
خدا لعنت کنه باعث و بانیش

h_marcopolo
12-12-2009, 14:56
آقا من يه واشر با يه پيچ گذاشتمدقيقا پشت منبع اون جا که 2 تا مهره داره،صدا در ميومد ازش.مخصوصا وقتي کهگازو پر ميکردي و بعد ول ميکردي.

sourena
12-12-2009, 15:27
یه اگزوز ساز میشناسم تو خیابون قاسم آباد تهران......خداییش کارش تکه :دی

یه کاری میکنه اگزوز صدای ماشینهای فرمول میده :دی

آخر اگزوز زنبوری :دی :دی :دی

ولی به نظر من بهترین کار عوض کردن منبع هست! یعنی منبع اسپرت!

که البته هزینش زیاده! ولی خب صداش قشنگه.....

mohamad reza_2010
14-12-2009, 13:14
منبع بخری بهتره هم شیک تره وهم صداش بهتره نسبت به دستکاری کردن منبع

mohamad reza_2010
14-12-2009, 13:50
ولی بهترین راه ممکن برای صدا دار کردن اگزوز که البته زیاد مزاحمت نکنه و باعث جریمه کردن نشه باید پیش یک اگزوزسازی رفته و 3تا از فیلترها رو بر داری یااینکه هاوارد ببندی
ولی باید بهت بگم تو این بی بنزینی این فکر صدا دار کردن رو از سرت بیرون کن چون روسوخت تاثیر منفی داره من خودم روپرایدم عملی کردم میدونم چه بدبختی داره

h_marcopolo
16-12-2009, 10:46
والا من با 2000 تومان يه واشر انداختم هم صداش خيلي خوب بود هم خيلي زياد نبود.جريمههم نشدم.ضمنا رو سوخت هم تاثيري نداشت

ahriman323
16-12-2009, 17:01
والا من با 2000 تومان يه واشر انداختم هم صداش خيلي خوب بود هم خيلي زياد نبود.جريمههم نشدم.ضمنا رو سوخت هم تاثيري نداشت

واشر شماره چند میخوره

h_marcopolo
17-12-2009, 12:36
شمارهاش رو نميدونم اندازه همون قسمت پشت منبع،اگزوز سازا خودشون ميدونن.ولي پيچ هم 4 هم 5

ahriman323
17-12-2009, 14:32
شمارهاش رو نميدونم اندازه همون قسمت پشت منبع،اگزوز سازا خودشون ميدونن.ولي پيچ هم 4 هم 5

یعنی قبل از منبع اخری که 2 تکه هست یه واشر فابریکی بندازم؟
یا وسط اتصال پیچ ها رو از واشر معمولی رد کنم

Alishmas
18-12-2009, 18:21
اين کارايی رو که گفتيد روی موتور هم ميشه انجام داد ؟

h_marcopolo
19-12-2009, 09:45
یعنی قبل از منبع اخری که 2 تکه هست یه واشر فابریکی بندازم؟
یا وسط اتصال پیچ ها رو از واشر معمولی رد کنم

پشت همين منبع آخري که وصل به سر اگزوز ميشه.2 تا پيچ داره که افقي بسته شده اونارو وا ميکني يه واشر اونجا ميزاري بعد يه پيچ 4 هم به شکل عمودي ميذاري بينشونو ميبندي که اين پيچ يه کم وسط اونو باز ميزاره

ahriman323
26-03-2010, 22:07
دوستان اگر کسی از منبع رنجرووری روی پراید صدا داره بذاره

ferdfe
14-04-2010, 15:53
روی منبع پراید پسرخاله ام کلیدی گذاشته بود که اگر اون و می زد اگزوز صدا می داد و اگر کلید رو خاموش می کرد صدا برداشته میشد این چیکار کرده بود !!!

ahriman323
17-04-2010, 17:36
روی منبع پراید پسرخاله ام کلیدی گذاشته بود که اگر اون و می زد اگزوز صدا می داد و اگر کلید رو خاموش می کرد صدا برداشته میشد این چیکار کرده بود !!!

از پسرخالت نپرسیدی آمدی اینجا میپرسی(به قول قدیمیا به حق چیزای نشنیده:31:)
بپرس به ما هم بگو

ferdfe
17-04-2010, 17:40
از پسرخالت نپرسیدی آمدی اینجا میپرسی(به قول قدیمیا به حق چیزای نشنیده:31:)
بپرس به ما هم بگو

اخه باهاش قهرم :31:
حالا شاید فیلسوفی پیدا شد ما رو هم به جواب رسوند ...

ildi
17-04-2010, 21:24
شما برای اینکه صدای اگزوزت نرم بشه ، چند تا سوراخ با قطر های گوناگون روی فلز بدنه اگزوز ایجاد کن ، دقت کن که سوراخ ها هم اندازه نباشند و قطرشان مانند سوراخ های فلوت یکدست نباشد. مقلن اولی یک میلیمتر ، دومی دو میلی متر. این اگزوز که من به شما پیشنهاد می کنم را باید در تراشکاری بسازی ، همین جوری دستی و بی ابزار نمی شود ساخت ، شاید روزی اگزوزها به درد نواختن موسیقی بخورند.
چه خوش شود گند هوایی که از اگزوز بیرون می آید ، اگر اگزوز نی انبان شود.

ferdfe
18-04-2010, 16:46
شما برای اینکه صدای اگزوزت نرم بشه ، چند تا سوراخ با قطر های گوناگون روی فلز بدنه اگزوز ایجاد کن ، دقت کن که سوراخ ها هم اندازه نباشند و قطرشان مانند سوراخ های فلوت یکدست نباشد. مقلن اولی یک میلیمتر ، دومی دو میلی متر. این اگزوز که من به شما پیشنهاد می کنم را باید در تراشکاری بسازی ، همین جوری دستی و بی ابزار نمی شود ساخت ، شاید روزی اگزوزها به درد نواختن موسیقی بخورند.
چه خوش شود گند هوایی که از اگزوز بیرون می آید ، اگر اگزوز نی انبان شود.

ما که چیزی نفهمیدیم فک کنم خودت هم نفهمیدی چی گفتی !!!!!

golabi2
13-06-2010, 15:17
ولی باید بهت بگم تو این بی بنزینی این فکر صدا دار کردن رو از سرت بیرون کن چون روسوخت تاثیر منفی داره من خودم روپرایدم عملی کردم میدونم چه بدبختی داره
چرا رو مصرف سوخت تاثیر منفی داره؟!

IRAN_KING
15-06-2010, 09:35
سلام به برو بچ خفن اگزوز .. آقا من میخوام اکزوز پراید رو صدا شو پیستی کنم میشه..و باید ببرم تراش کاری منبع داخل بر داره و پراید چند تا منبع داخل اکزوز داره ..و میشه منبع در نیاری و وبا میخ اکزوز رو سوراخ کرد وصدا توپ بده ... ضرر نداره برای ماشین کلان..

راهنمایی از دوستان با تجربه میخوام صداش بشه مثل ماشین فراری... نه کم باشه نه زیاد که بد بشه..

چاکرم ؟ :21:

cyber861
15-06-2010, 18:11
سلام به برو بچ خفن اگزوز .. آقا من میخوام اکزوز پراید رو صدا شو پیستی کنم میشه..و باید ببرم تراش کاری منبع داخل بر داره و پراید چند تا منبع داخل اکزوز داره ..و میشه منبع در نیاری و وبا میخ اکزوز رو سوراخ کرد وصدا توپ بده ... ضرر نداره برای ماشین کلان..

راهنمایی از دوستان با تجربه میخوام صداش بشه مثل ماشین فراری... نه کم باشه نه زیاد که بد بشه..

چاکرم ؟ :21:

برادر من شما اگه میخوای استاندارد باشه حتما باید اگزوز رو عوض کنی و اسپرت بندازی که بازم توصیه نمیشه.چون این پلیس ها منتظرن یه چیزی از آدم پیدا کنن که گیر بدن و بعد هم پارکینگ و هزار بدبختی!!
ماشین خودم رو دو بار بردن پارکینگ.
بدبختی اینه صدای اگزوز اگه زیاد باشه هیچ جا باش نمیشه بری!روشنش کنی دمه خونه هم گیر میدن بهت!

IRAN_KING
15-06-2010, 20:23
برادر من شما اگه میخوای استاندارد باشه حتما باید اگزوز رو عوض کنی و اسپرت بندازی که بازم توصیه نمیشه.چون این پلیس ها منتظرن یه چیزی از آدم پیدا کنن که گیر بدن و بعد هم پارکینگ و هزار بدبختی!!
ماشین خودم رو دو بار بردن پارکینگ.
بدبختی اینه صدای اگزوز اگه زیاد باشه هیچ جا باش نمیشه بری!روشنش کنی دمه خونه هم گیر میدن بهت!

ممنون از راهنایی شما.. شما رو نمی دونم کجایی ..ولی تو شهر ه ماپلیس از این غلطا نمی تونه بکونه همه اشنا هستن و زیر میزی ... از این نظر خیالت راحت.. :46:
.................................................. ............................................
خوب حالا اگزوز : من دیدم یکی اگزوزش در دور موتور پایین صدا کم داشت و باگاز دادن ودر دور های بالا صدای خفن توپ زیاد این توری کسی میدونه باید چکار کرد.... برای پراید..

pridemesi
04-08-2012, 11:08
سام به همه.اقایون یه سوال داشتم؟ من میخواستم صدای ماشینم رو عوض کنم رفتم پیش اگزوز ساز اونم آورد یه تیکه صفحه ی اهن رو 4 تا سوراخ کرد اورد لوله اگزوز رو باز کرد دقیقا بعد از اخرین انبار که انتهای اگزوز میشه اون صحه آهن رو گذاشت داخل لوله بعد دوباره جوش زد.میخواستم ببینم این واسه موتور ماشین ضرر داره یا نه؟ تو شتاب و سرعت و مصرفش چی؟

D r i v e r
30-08-2012, 04:50
برای موتور تا جایی که میدونم نه آنچنان در کوتاه مدت
البته فشار بیشتری به موتور میاد و باعث گرمتر کار کردن موتور هم میشه
شتاب افت میکنه و مصرف هم بالاتر میره

REPSOLrr
09-04-2013, 18:06
سلام دوست عزیز به جای این کارا برو 20سانت و قطر یکو یک چهارم لوله رزبه دار و یک درپوش بگیر و بده رو انبارت نصب کنن صداش خیلی عالیه درضمن هروقت هم نخواستی درپوش رو ببند مثل اولش بشه

sepantak
19-04-2013, 14:26
سلام دوست عزیز به جای این کارا برو 20سانت و قطر یکو یک چهارم لوله رزبه دار و یک درپوش بگیر و بده رو انبارت نصب کنن صداش خیلی عالیه درضمن هروقت هم نخواستی درپوش رو ببند مثل اولش بشه

:n24::n23:
این چه کاریه؟همه جای دنیا مردم تو فکر اینن که ماشین کمترین صدا وآلودگی صوتی داشته باشه،موتورهایی که تو ایران خودرو وسایپا مونتاژ میشه کمترین استاندارد آلایندگی صوتی را دارن،با این حال هنوز بعضیا راضی نیستن ومیخوان ماشین به اندازه یک تراکتور(باز صد رحمت به تراکتور) نه،به اندازه یک موتور جت صدا بده،واقعا جای .......

heinrich_himmler
19-04-2013, 14:43
متاسفانه ما در ایران جایی نداریم بچه ها هیجاتشونو تخلیه کنن. شنیدن صدای یه موتور اسپرت آرزوی خیلیاست که نه امکاناتش هست نه جاش. اینها زود گذره و بعد مدت کوتاهی واسه همون طرفم کسل کننده میشه اما یجور تخلیه روانیه. شمایی که این کارو میکنی چند سال بعد به خودت میخندی و از خودت خورده میگیری بابت همین کار اما اینا چیزاییه که اگه تخلیه نشه حتی ممکنه سر اون جوونو به باد بده و از طرفی باعث مزاحمت اجتماعی میشه. منحصر به این موضوعم نیست متاسفانه. امیدوارم جاهایی باشه که ارزون قیمت باشه و بچه ها بتونن این هیجاناتشونو تخلیه کنن سالم. به امید اون روز.

ferdfe
09-05-2013, 10:05
دوستان من یه 207 دارم می خوام صدای اگزوز را اسپرت کنم یعنی یه ماشینی دیدم که یه کلید میزد میشد اسپرت دوباره کلید رو که میزد برمیگشت به حالت عادی :n13:

ALI.SPORT
25-08-2013, 15:54
برو،امیدوارم که صداش خوب بشه

ALI.SPORT
25-08-2013, 15:59
بجه ها کسی صدای منبع فابریک خالی شده ی پراید روداره بذاره؟اگه کسی داره لطفا بذاره

DaRiOuShJh
26-09-2013, 14:23
برادران بی زحمت کسی وقت کرد یه مزنه قیمت معمولی میده برای این جنگولک جات؟
یه چی صدا بم میخوام
بعد اینا رو هم دزد میتونه بدزده راحت؟ من فکر کنم فقط بدنه و موتوره ماشینم مونده که دزد نبرده باشه

hamidR15
26-09-2013, 14:35
سلام
لطفا سولتون رو در تاپیک تیونینگ خودرو و مقاله های آموزشی ( فهرست برگزیده در پست اول ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح بفرمائید.