PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر شدن درایو ویندوز توسط فوتوشاپ

desertwolf
03-02-2009, 13:08
سلام به همه دوستان!
من رو سیستمم فوتوشاپ CS3 دارم. موقع نصب به صورت اتوماتیک تو درایو c که درایو ویندوز هستش نصب شد. بعد از مدتی متوجه شدم به مرور با کار کردن تو فوتوشاپ، حجم آزاد درایو c کم میشه. بعد از کمی جستجو تو این آدرس:
C:\Documents and Settings\Ahmad.HOME-4AACE08E4E\Local Settings\Temp

چندتا فایل با حجم زیاد مثل این: Photoshop Temp105445411900 پیدا کردم. اونا رو برای باز شدن فضای درایو به یه جای دیگه انتقال دادم. تا اینجا که خللی در کار فوتوشاپ ایجاد نشده.
حالا سوالم اینه که اینا اصلا چی هستند؟ و من باهاشون باید چیکار کنم؟!

ممنون!

hamed9
03-02-2009, 14:07
سلام دوست عزیز
اول این که شما بهتره یه راه پیدا کنید که جای دیگه نصب کنید
فایل های tempتا اون جای که یادمه فایل های بدون استفاده و تکراری بودن که توی مدرسه چند سال پیش بهمون توصیه می کردند هر چند وقت یه بار همرو پاک کنیم...چون فقط هجم می گیرند
موفق باشید....

desertwolf
03-02-2009, 15:44
سلام دوست عزیز
اول این که شما بهتره یه راه پیدا کنید که جای دیگه نصب کنید
فایل های tempتا اون جای که یادمه فایل های بدون استفاده و تکراری بودن که توی مدرسه چند سال پیش بهمون توصیه می کردند هر چند وقت یه بار همرو پاک کنیم...چون فقط هجم می گیرند
موفق باشید....

سلام!
ممنون بابت راهنماییت. من چند بار برنامه رو نصب و پاک کردم. ولی نمیشه تو درایوی غیر از ویندوز نصبش کرد. یعنی اصلا چیزی نمیپرسه و خودش مراحل نصب رو انجام میده.
در مورد فایلهای temp هم به نظر همین میاد. اما آیا تنظیماتی در خود فوتوشاپ هست که بشه از ایجادشون جلوگیری کرد؟ و دیگه اینکه محتویاتشون چیه؟ آیا اطلاعات پروژه های انجام شده در فوتوشاپ رو در بر دارند؟!

hamed9
03-02-2009, 17:26
خوب دوست خوبم یکی از راه ها این هست که یه cd دیگه بیاری نصب کنی و یا این که :
controll panel===>add or remove program==>cheng&remove
اگه نرم افزارت امکانش رو داشته باشه میشه ازون جا مسیر رو تعییر داد.
بعضی از برنامه های کاربردی سنگین فایل های موقتی را ایجاد می کنند که گاهی اوقات به دلیل گوناگون بر روی هارد دیسک باقی می مانند.کعه این امر علاوه بر اشغال فضای دیسک باعث کندی ویندوز میشوند.
تا جای که کن اطلاع دارم راهی غیر از حذف اونها نیست.
موفق باشع عزیز....

جادوگر جوان
03-02-2009, 19:47
شما میتونید در قسمت start>run کلمه %temp%را بنویسید و همه اون فایلهای اضافی را پاک کنید

DreaMaryam
03-02-2009, 22:37
سلام
بعضی برنامه ها موقعی که دارید ازشون استفاده می کنید یه temp می سازند که معمولن مکانش تو همون درایوی است که نصب شدند میشه مکان پوشه temp رو تغییر داد. در هر صورت توصیه نمی کنم که پاکشون کنید تا اونجایی که می دونم برنامه های گرافیکی همشون temp می سازند در واقع فکر می کنم یه فایل پشتیبان برای کاری باشه که در حال انجامش هستید و با تموم شدن کار save کردن و خارج شدن از برنامه خود بخود پاک می شوند.

desertwolf
03-02-2009, 23:27
سلام
بعضی برنامه ها موقعی که دارید ازشون استفاده می کنید یه temp می سازند که معمولن مکانش تو همون درایوی است که نصب شدند میشه مکان پوشه temp رو تغییر داد. در هر صورت توصیه نمی کنم که پاکشون کنید تا اونجایی که می دونم برنامه های گرافیکی همشون temp می سازند در واقع فکر می کنم یه فایل پشتیبان برای کاری باشه که در حال انجامش هستید و با تموم شدن کار save کردن و خارج شدن از برنامه خود بخود پاک می شوند.

همونطور که گفتم این فوتوشاپ ما temporary هاشو تو همون مسیر C:\Documents and Settings\Ahmad.HOME-4AACE08E4E\Local Settings\Temp که گویا محل همین کارای برنامه ها هست میریزه! جالبه وقتی رفتم اینجا چندتا فایل با حجمای بالای 500 مگ تولید شده بود. راستی من گاهی کامپیوترم وسط کار ری استارت میشه. میگم شاید همین مواقع اون فایلا مهلت پاک شدن ندارند! :13:

hamed9
04-02-2009, 09:57
خوب این که سیستم شما ریستارت ماشه میتونه ار 2 جا باشه یا این که ویروس گرفتی که چارش یه ویروس کشه اپدیت هستش یا این که cpuشما خوب خنک نمی شه حالا یا مشکل از فن اون هست یا خودش
سریعا چکش کنید.

aram_nfs
04-02-2009, 14:43
دوست عزیز فایل های کش فتوشاپ هنگام کار بسته می شن و با بستن فتوشاپ پاک می شن

مشکل شما ری استارت کامپت هست که باعث میشه اون فایل های موقت پاک نشن

پیشنهاد اول پاک کردن تمپروری ها به صورت دستیه و بعد اینکه محل تمپروری فتوشاپ رو به یه درایو دیگه انتقال بدی که از توی منوی edit/prefrence می تونی اون رو تغییر بدی حتی می تونی میزان استفاده از رم رو بالا ببری و دیگه نیاز کمتری به هارد باشه

(برای پاک کردن تمپروری می تونی از windows washer که یه برنامه خوب برای این کار هست استفاده کنی)

شاد باشی و آرام

DreaMaryam
05-02-2009, 00:14
سلام
خوب آره اول ببین دلیل ریستارت شدن کامپیوترت چیه؟ راه تغییر مسیر دادن فایل های temp رو اومدم بگم دیدم تو این ویندوز چون یه درایو بیشتر ندارم گزینه هاش نیست بعدن میگم.
موفق باشی

DreaMaryam
05-02-2009, 00:18
راستی منظورم از پاک نکردنشون حین انجام کار بود اگه برنامه ات بسته است و فعال نیست و اون فایل ها وجود دارند قاعدتن به روش دستی باید حذفشون کرد.

desertwolf
05-02-2009, 19:58
خوب این که سیستم شما ریستارت ماشه میتونه ار 2 جا باشه یا این که ویروس گرفتی که چارش یه ویروس کشه اپدیت هستش یا این که cpuشما خوب خنک نمی شه حالا یا مشکل از فن اون هست یا خودش
سریعا چکش کنید.

والا دقیق نمیدونم. با اینکه کسپر اسکای دارم، ولی بازم مطمئن نیستم که کار ویروس نباشه! الان چند وقتیه اینجوری نمیشه!! ببینم اگه ادامه پیدا کرد درست و حسابی چکش میکنم!
ممنون!

دوست عزیز فایل های کش فتوشاپ هنگام کار بسته می شن و با بستن فتوشاپ پاک می شن

مشکل شما ری استارت کامپت هست که باعث میشه اون فایل های موقت پاک نشن

پیشنهاد اول پاک کردن تمپروری ها به صورت دستیه و بعد اینکه محل تمپروری فتوشاپ رو به یه درایو دیگه انتقال بدی که از توی منوی edit/prefrence می تونی اون رو تغییر بدی حتی می تونی میزان استفاده از رم رو بالا ببری و دیگه نیاز کمتری به هارد باشه

(برای پاک کردن تمپروری می تونی از windows washer که یه برنامه خوب برای این کار هست استفاده کنی)

شاد باشی و آرام

منظورتون اینه؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی اگه من استفاده از رم رو 100% کنم، برای برنامه های دیگه مشکلی پیش نمیاد؟! راستی این available ram چرا اینقدر پایینه؟! من رمم 786 هستش!

راستی منظورم از پاک نکردنشون حین انجام کار بود اگه برنامه ات بسته است و فعال نیست و اون فایل ها وجود دارند قاعدتن به روش دستی باید حذفشون کرد.
چند جا فلدر temp درست شده! از این به بعد همه رو سر کشی و پاکسازی میکنم هر چند وقت یه بار!!

aram_nfs
06-02-2009, 19:38
راستی اگه من استفاده از رم رو 100% کنم، برای برنامه های دیگه مشکلی پیش نمیاد؟! راستی این available ram چرا اینقدر پایینه؟! من رمم 786 هستش!

طبیعتا پیش میاد برای این کمه که ویندوز برای اجرای خودش مقداری از رم رو می زاره کنار و برنامه ای حق استفاده از اون رو نداره شما بهتره از windows washer استفاده کنی و درایو انتخابیت رو به یه درایو دیگه مثل d که 9 گیگ قضای خالی داره انتقال بدی

چند جا فلدر temp درست شده! از این به بعد همه رو سر کشی و پاکسازی میکنم هر چند وقت یه بار!!
بازم می گم دستی پاک نکن از برنامه windows washer استفاده کن

شاد باشی و آرام

Libra
06-02-2009, 20:46
برنامه های گرافیکی ، یک نسخه پشتیبان از پروژه های در دست طراحی میسازن که میره تو پوشه Temp این نسخه های پشتیبان فقط در هنگام باز بودن و کار با اون سند مورد استفاده هستن ، شما هر وقت خواستی پاکشون کنی ، فتوشاپ رو ببند ، یا اینکه هیچ سندی درش باز نکن ، بعد همه پوشه Temp رو پاک کن ، هیچ مشکلی هم پیش نمیاد ، اتفاقا ویندوز سر حال تر میشه

اگر دیدی بعضی سند ها پاک نشد ( مخصوصا سند های فتوشاپ ) یه بار سیستم رو ریست کن و دوباره برو پاکشون کن

desertwolf
06-02-2009, 23:52
کمال تشکر رو از راهنماییهاتون دارم دوستان!! ممنون کاملا روشن شدم!!