PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پارتیشن بندی هارد لپ تاپ

ashkan_mc
01-02-2009, 22:54
با سلام به اساتید گرامی ...
ببخشید اگه این سوال رو می بایست جای دیگه مطرح می کردم ...

من یه لپ تاپ گرفتم که روش ویستا نصب بود ... یه cd ریکاوری xp هم توش بود که من اون رو ریختم ... ولی خوب با این cd نتونستم هاردم رو که فقط یه درایو هست پارتیشن بندی کنم ...

با توجه به نو بودن سیستم استفاده از پارتیشن مجیک به صلاح هست ؟؟ ... چه راه های دیگه ای برای پارتیشن بندی وجود داره و چگونه است ؟؟ :11:

MorteZah
12-02-2009, 21:41
سلام. بنده هم یک لپتاپ DELL VOSTRO 1510 دارم، که می خوام هاردشو پارتیشن بندی کنم. روش ویندوز xp دارم. می خوام بدونم چطور می شه هاردشو پارتیشن بندی کرد؟ (آخه شنیدم، تاکید می کنم، فقط شنیدم، پارتیشن مجیک ممکنه به هارد آسیب بزنه؛ هرچند روی پی سی قدیمیم کار کرده بودم و اتفاقی نیفتاده بود. به هر حال گفتم شاید فرق کنه.) در ضمن، اگه یه راهنمایی بکنید و بگید درایو ویندوز رو چه مقدار انتخاب کنم مناسبه. مثلا 20 گیگ خوبه؟ (هاردم 250 گیگ) اینم در نظر بگیرید در اینده ای بسیار نزدیک می خوام ویندوز ویستا بریزم. با سپاس از توجه دوستان...

m_e_math
12-02-2009, 23:42
سلام دوست عزیز.
مناسبترین راه برای پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز هست. همون ابتدا میتونید به اندازه ی درایو اصلیتون از هارد پارتیشن بندی نشده خودتون مقداری مثلن 40 گیگ جدا کنید و ویندوزتون رو اونجا نصب کنید و بعد از بالا اومدن ویندوز مابقی فضای پارتیشن بندی نشده رو از قسمت کنترل پنل و Administrative Tools و Computer Management و سپس Disk Management پارتیشن بندی کنید.
به نظر من برای ویندوز ویستا درنظر گرفتن 40 گیگ مناسبه.
موفق باشید

amin123
14-02-2009, 16:58
اینجا مطرح کنید زود تر به جواب میرسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید