PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حجم بالا

benyamin_pc
01-02-2009, 22:19
دستگاههای ذخیره اطلاعات که با حجم های خیلی بالا هستند چی خوبه و قیمتشون تو چه حدود هست؟بعضی مدلاشو تو نت دیدم حجم 20tb هم داشتند
hd writer و blue ray writer هم قیمتش در چه حدود هست و اینکه هر دیسکشون چقدر ظرفیت داره

vioman
03-02-2009, 01:47
دستگاههای ذخیره اطلاعات که با حجم های خیلی بالا هستند چی خوبه و قیمتشون تو چه حدود هست؟بعضی مدلاشو تو نت دیدم حجم 20tb هم داشتند
hd writer و blue ray writer هم قیمتش در چه حدود هست و اینکه هر دیسکشون چقدر ظرفیت داره

دوست عزیز
شما باید میفرمودید که دستگاه ذخیره سازی رو برای چه منظور احتیاج دارید

دستگاه ذخیره سازی خوب خیلی خیلی گرون قمیت هستند و بیشتر برای کار شبکه و دیتا بیس ها کاربرد دارند

شما باید اول بدونین که اطلاعاتتون چقدر ارزش داره و از استوریج چقدر انتظار ریکاوری اطلاعات دارید
نوع پورت ، سرعت ، تعداد پورت ها ، نوع هارد های داخل مجموعه (اسکازی یا ساتا) و .... و در آخر حداکثر قیمتی که برای این کار در نظر گرفیتن رو بفرمایید تا بهتر به نتیجه ی مطلوب برسیم:20:

موفق باشید:11:

benyamin_pc
04-02-2009, 00:07
از راهنمایی های کاملتون ممنون
بیشترین چیزی که مورد نظرم هست حجم بالاست
تقیبا 5 ترابایت اطلاعات دارم که در هر لحظه در حال افزایش هست و در هر لحظه باید بهشون دسترسی داشته باشم و فرصت زیادی برای پیدا کردن دی وی دی مورد نظر و تعویض اون با یک دی وی دی دیگر ندارم البته از وقتی اطلاعات خیلی مهمیمو رو یک دی وی دی بخاطر یک خط کوچیک از دست دادم از دی وی دی وحشت هم دارم
یک دستگاه با ظرفیت بالا که احتمال اینکه اطلاعات خود به خود نابود شن پایین باشه / دوام بالا
و هزینش هم پایین باشه چیه؟
تا 400 تومن هم شاید بتونم اما هرچی پایین تر بهتر
مناسبترین و عادی ترین چیزی که به این خصوصیات نزدیک باشه چیه ؟ ممنون

vioman
05-02-2009, 05:30
از راهنمایی های کاملتون ممنون
بیشترین چیزی که مورد نظرم هست حجم بالاست
تقیبا 5 ترابایت اطلاعات دارم که در هر لحظه در حال افزایش هست و در هر لحظه باید بهشون دسترسی داشته باشم و فرصت زیادی برای پیدا کردن دی وی دی مورد نظر و تعویض اون با یک دی وی دی دیگر ندارم البته از وقتی اطلاعات خیلی مهمیمو رو یک دی وی دی بخاطر یک خط کوچیک از دست دادم از دی وی دی وحشت هم دارم
یک دستگاه با ظرفیت بالا که احتمال اینکه اطلاعات خود به خود نابود شن پایین باشه / دوام بالا
و هزینش هم پایین باشه چیه؟
تا 400 تومن هم شاید بتونم اما هرچی پایین تر بهتر
مناسبترین و عادی ترین چیزی که به این خصوصیات نزدیک باشه چیه ؟ ممنون

دوست عزیز

حجمی حدود 5 ترابایت رو اگر بخواهید با هارد های اینترنال معمولی هم جمع کنید گرونتر از هزینه ی مورد نظر شما میشه
(فرض کنیم برای مثال هر هارد یک ترابایت حدود 100 هزار تومانه)

با این شرایط شما باید کلا قید سیستم های استوریج آماده رو بزنید ، چون ابتدا تصور کردم برای کار خیلی مهم احتیاج به استوریج دارید .
این سیستم ها واقعا گرون هستند و در ابتدایی ترین مدل ها باید حدود 10 الی 15 میلیون هزینه کنید
جالبه بدونین یه استوریج خیلی ایمن برای کار مهم با قابلیت ریکاوری بالا و سرعت مناسب بالای چند صد میلیون تومان قیمت دارند و جالب تر اینکه حجم های زیادی هم ندارند:13:

شما 3 راه ارزون قیمت پیش رو دارید
یا اینکه از مدیا هایی مثل DVD یا Blueray استفاده کنید

یا از هارد های معمولی اینترنال یا اکسترنال به صورت ساده استفاده کنید

یا اینکه با ترکیب هارد های و استفاده از راهکار Raid ، دیتای خودتون رو ذخیره کنید.

راه اول ارزون ترین راه و پر خطر ترین اون هستش که شما خودتون به مشکلات اون واقفید

راه دوم مناسب تره اما خرابی یکی از هارد میتونه درصد زیادی از اطلاعات شما رو به خطر بندازه

راه سوم بهترین راه برای آرشیو های خانگی هستش

Raid کردن هارد های یعنی ترکیب اونها با هم به نحوی که قابلیت های بهتری مانند سرعت بالا تر ،ایمنی بیشتر یا هردوی اینهارو به ما بدهند

شما در ساده ترین شکل از 3 رید میتونید استفاده کنید

Raid0
این رید برای افزایش خیلی زیاد سرعت هستش ، امینیت اطلاع در اون خیلی خیلی پایینه و حداقل به 2 هارد دیسک احتیاج داره

Raid 1
این رید برای افزایش امنیت اطلاعات شماست ، سرعت در اون با یک هارد تفاوت چندانی نداره اما امنیت اطلاعات خیلی بیشتره ، این رید هم حداقل به 2 هارد دیسک احتیاج داره

Raid 5

این رید برای افزایش سرعت و امنیت هستش ، امنیت اطلاعات در این رید در حدی هستش که اگر در حین کار حتی یکی از هارد ها به هر دلیلی از دور خارج بشه یا حتی بسوزه ، اطلاعات سالم میمونه و حتی در خروجی هم بی تاثیره!
سرعت این رید از رید 0 کمتره اما امنیت اطلاعات در اون در حد رید 1 هستش
برای راه اندازی این رید به حداقل 3 هارد دیسک احتیاج دارید (
حداکثر 32 تا ) و باید کنترلر اون رو داشته باشید
این کنترلر میتونه روی مادر بورد باشه و میشه بصورت جداگانه هم اون رو تهیه کرد
بیشترین کاربرد این رید در سیستم های ذخیره سازی اطلاعات هستش .

این رو هم توجه داشته باشید که هرکدام از این رید ها وقتی به مرحله ی عمل میرسند حجمی کمتر از حجم اولیه دارند.
مثلا اگر شما 2 تا هارد 1 ترابایت رو رید صفر ببندید فقط 1 ترابایت فضا خواهید داشت ، اما با سرعتی بسیار بالا:20:

benyamin_pc
05-02-2009, 17:13
از راهنمایی ها تون بازم ممنون.اما من فکر نمی کردم این هارد های کوچک که اندازه همین هارد های معمولی هستند و تا 20tb هم هست که تو اینترنت زدن که برای سرور ها استفاده می شوند 10-15 میلیون تومان قیمتش باشه وگرنه هیچ وقت از این حرفا نمی زدم :20:
حالا بیشتر به Blue ray فکر می کنم هر دیسکش قیمتش چقدر هست؟ و اینکه امنیتش از Dvd پایین تره یا بالاتر؟
نظرتون را در مورد Hd هم می خواستم بدونم ممنون

vioman
11-02-2009, 03:11
از راهنمایی ها تون بازم ممنون.اما من فکر نمی کردم این هارد های کوچک که اندازه همین هارد های معمولی هستند و تا 20tb هم هست که تو اینترنت زدن که برای سرور ها استفاده می شوند 10-15 میلیون تومان قیمتش باشه وگرنه هیچ وقت از این حرفا نمی زدم :20:
حالا بیشتر به Blue ray فکر می کنم هر دیسکش قیمتش چقدر هست؟ و اینکه امنیتش از Dvd پایین تره یا بالاتر؟
نظرتون را در مورد Hd هم می خواستم بدونم ممنون

دوست عزیز سلام

راستش قیمت استرویج در حجمی که شما ذکر کردین حتی خیلی خیلی بالاتر از قیمت 15 میلیون هستش.
یک استرویج مطمئن و خوب حداقل میتونه 100 میلیون تومان قیمت داشته باشه!
البته این دستگاه ها به هیچ عنوان کاربرد خانگی ندارند و فقط مخصوص دیتابیس ها هستند.:20:

Blue ray الان شرایطی رو داره که DVD حدود 5 سال پیش داشت!
یک کمی قیمت های بالایی داره ، دقیق نمیدونم اما فکر میکنم یک رایتر خوب اون بالای 300 هزار تومان قمیت داشته باشه.
البته مهمتر اینه که قیمت دیسک های مورد نیاز این Device ها هم بالاست:13:

Sorou5h
11-02-2009, 04:47
blu-ray writer رو من يك ماه پيش قيمت كردم 200 هزار تومن بود
بلو-ري هم از 25 گيگ به بالا داره
قيمتشون رو ندارم و فكر كنم كمتر جايي وجود داشته باشه كه توزيع كنه
ديسك هاي بلو-ري يه چيز خوبي كه دارن ضد خش بودنشونه مثله بازي هاي پلي استيشن 3 كه در اكثر مراكز فروش بازي ، عوض ميكنن
يعني بازيتو ميگيرن يه 5 تومني سر بايد بدي و يه بازي نو به جاش ورداري
بازي هاش هم حدود 50 به بالاست
قيمت جديد ندارم
نميخوام از پي اس بگم فقط خاستم مثال بزنم كه حدود قيمت و كيفيت بلو-ري چجوريه

benyamin_pc
12-02-2009, 01:48
قیمت hd چطور؟

Benygh
23-02-2009, 00:13
قیمت hd چطور؟
سلام
دیسک های HD در مقابل دیسک های Blue Ray از رده خارج شدند !
الان باید به فکر دیسک های Blue Ray باشید .