PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غير قابل تغيير كردن فرم about

Payman_62
24-01-2006, 02:06
سلام حتما ديديد بعضي ها با برنامه هايي مثل hex editor, resource hacker,Resource Tuner قسمت about برنامه هارو تغيير ميدن و برنامه رو به اسم خودشون ميكنن
حالا چه طور ميشه با روشى غير Encrypt , Descript از فرم about محافظت كرد تا برنامه هامون دزديده نشن مثلا ميشه قسمت about رو در photoshop طراحي كرد و بعد به عنوان عكس به فرم about اضافه كرد تا كسي نتونه اطلاعات اين فرم رو تغيير بده؟ يا اگه روش ديگه اي است توضيح بديد ممنون ميشم.
يه سوال ساده ديگه چه طور ميشه فولدرهاي hidden رو تو dirlistbox ديد يا اگه اين كار امكان پذير نيست آيا روشي هست كه بشه فولدرهاي hidden رو تو vb ديد؟
سوال آخر چه طور ميشه background با ويبي عوض كرد البته با اين فرض كه برنامه تو سيستم كس ديگه اجرا بشه ولي من ميخوام يه عكس به خصوص كه خودم تعيينش كنم بيفته تو دسكتاپ يعني تو هر سيستمي اجرا شه همون عكس بيفته تو دسكتاپ فكر كنم عكس رو بايد بچپونم تو برنامه اين رو هم توضيح بديد كه چه طور امكانش هست
با تشكر

Payman_62
05-02-2006, 02:18
يكي جواب بده ديگه چه قدر صبر كنم

shahrdartoope
05-02-2006, 02:59
سلام دوست عزیز
من یک بار این سوال رو به عنوال قفل کردن سورس یک برنامه مطرح کردم..بنظر من راه بهتر اینکه با برنامه ای سورس برنامه رو ببندی یا اینکه بطور مثال از ترفند برنامه Teleport استفاده کنی
به این صورت که اگه حجم برنامه ساخته شده از یک مقداری بیشتر یا کمتر شه برنامه کارنکه.
البته اینا همه ایده هایی هستش که به ذهن من میاد من خودم مبتدی هستم

Payman_62
06-02-2006, 03:23
اخه تغيير محتواي مثلا يه caption حجم رو تغيير نميده يعني ميشه جوري دزديد كه حجم كم و زياد نشه

ahmad_h
06-02-2006, 09:51
ببين راه حل تو اينه كه تمام اطلاعانو توي يه فايل باي نري بريزي بعد هم كدش كني و در هنگام اجرا اونو دي كد كني و داده هات رو از اونجا بخوني و روي فرمت بذاري
اينجوري ديگه ريسورس هكر وبقيه بهش دسترسي ندارن
البته كپشنهاي كنترلها رو مي توني توي كد برنامه ست كني اون وقت هر وقت كه برنامه اجرا يشه اونا ست ميشن به هموني كه ميخواي

ahmad_h
06-02-2006, 12:07
براي ديدن فايلها و فولدر هاي مخفي اين پست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قسمت جواب دو را ببين

ahmad_h
06-02-2006, 15:12
منظورت از بك گروند چيه يعني زمينه فرم خودت يا وال پيپر ويندوز ؟
اگه رو فرم خودت ميخواي كه پكچر فرمتو بذار همون عكسي كه ميخواي يا يه ايميج بذار رو فرمت و پيكچر اونو ست كن
اگرم مي خواي بشه وال پيپر ويندوز كه بايد اين كارو بكني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

R£ɀД
06-02-2006, 15:26
ببين راه حل تو اينه كه تمام اطلاعانو توي يه فايل باي نري بريزي بعد هم كدش كني و در هنگام اجرا اونو دي كد كني و داده هات رو از اونجا بخوني و روي فرمت بذاري
اينجوري ديگه ريسورس هكر وبقيه بهش دسترسي ندارن
البته كپشنهاي كنترلها رو مي توني توي كد برنامه ست كني اون وقت هر وقت كه برنامه اجرا يشه اونا ست ميشن به هموني كه ميخواي

يكي از راه هاي خوب و مفيد اين هست. در ضمن شما مي توني به وسيله برنامه نويسي بگي كه هر بار كه برنامت اجرا ميشه قسمت about رو به اون چيزي كه مي خواي تغيير بده يعني مثلا قسمت about رو درست كني ولي نوشته ها رو توي فرمش ننويسي و بگي هر بار كه برنامه اجرا شد نوشته هاي about وارد شوند.( اميدوارم منظور شما از با روشى غير Encrypt , Descript همين مطلبي كه من گفتم نباشه).
تازه اگر مثلا در about برنامت از label استفاده كردي بگي كه هر بار كه برنامه اجرا شد كاراكترهاي خاصي رو از متني كه داخل label نوشتي چك كنه و اگر برابر با اوني كه مدنظرت هست نبود برنامه خاتمه پيدا كنه.(مثلا داخل label اسم خودت رو نوشتي بگي هر بار كه اجرا ميشه چك كنه ببينه كه كل مقدار يا بعضي از كاراكترهاي اسمت هموني هست كه بود يا نه و بعد .. )

راستي بعضي برنامه ها رو اگه دقت كرده باشي اصلا نميتوني با اين جور برنامه ها ريسورس كني چون با برنامه هاي خاصي فشرده شدن.
فكر مي كنم نرم افزار UPX اين كار رو ميكنه. (منتظر نظر بقيه دوستان هستم)

Payman_62
06-02-2006, 16:23
يكي از راه هاي خوب و مفيد اين هست. در ضمن شما مي توني به وسيله برنامه نويسي بگي كه هر بار كه برنامت اجرا ميشه قسمت about رو به اون چيزي كه مي خواي تغيير بده يعني مثلا قسمت about رو درست كني ولي نوشته ها رو توي فرمش ننويسي و بگي هر بار كه برنامه اجرا شد نوشته هاي about وارد شوند.( اميدوارم منظور شما از با روشى غير Encrypt , Descript همين مطلبي كه من گفتم نباشه).
تازه اگر مثلا در about برنامت از label استفاده كردي بگي كه هر بار كه برنامه اجرا شد كاراكترهاي خاصي رو از متني كه داخل label نوشتي چك كنه و اگر برابر با اوني كه مدنظرت هست نبود برنامه خاتمه پيدا كنه.(مثلا داخل label اسم خودت رو نوشتي بگي هر بار كه اجرا ميشه چك كنه ببينه كه كل مقدار يا بعضي از كاراكترهاي اسمت هموني هست كه بود يا نه و بعد .. )

راستي بعضي برنامه ها رو اگه دقت كرده باشي اصلا نميتوني با اين جور برنامه ها ريسورس كني چون با برنامه هاي خاصي فشرده شدن.
فكر مي كنم نرم افزار UPX اين كار رو ميكنه. (منتظر نظر بقيه دوستان هستم)
اين روش جواب نميده من خودم ميتونم برنامه هايي كه هنگام اجرا به ليبل ها مقدار ميدن رو تغيير بدم يه روش مطمن ميخوام
احمد روش تو هم كه باز همون كد كردن و ديكد كردنه يه روش ساده تر نيست همون روشي كه در مورد عكس گفتم جواب نميده؟

ahmad_h
06-02-2006, 16:46
اون روش هم جواب ميده
ميتوني يه عكس درست كني و بذاري پيكچر فرمت يا ميتوني فرم abute رو درست کنی بعد ازش عکس بگیری و به جای فرمت اونو نشون بدی

Payman_62
06-02-2006, 17:16
يعني اگه عكس بذارم كسي نميتونه تغييرش بده 100% مطمنه؟

ahmad_h
07-02-2006, 08:47
100% که نه ولی راه خوبیه ولی شاید بهترین راه همان کد کردن باشه البته باید دید عکسو چه جوری میخوای بذاری

R£ɀД
07-02-2006, 09:16
پيمان جان شما مطمئن ترين راهي كه مي توني استفاده كني اين هست كه برنامت رو به صورت معمولي بسازي و بعد با استفاده از نرم افزار upx فشردش كني.
با اين كار شما سورس برنامت رو غير قابل تغيير مي كني.

قويترين نرم‌افزار فشرده‌سازي فايلهاي اجرائي

اغلب برنامه‌نويسان، پس از كامپايل فايل اجرائي خود توسط زبان برنامه‌نويسي مورد استفاده، فايل نهائي را بصورت مستقيم و بدون هيچگونه تغييري در اختيار مشتريان قرار مي‌دهند.
بخش نرم‌افزار سايت اخبار‌ فن‌آوري اطلاعات ايران IRITN، در جهت تهيه بهترين نرم‌افزار جهت فشرده سازي فايلهاي اجرايي، نرم‌افزار UPX را برروي سايت قرار داده است.
اين نرم‌افزار با فشرده‌سازي فايلهاي اجرايي، تا 60% اندازه اوليه آنها، باعث بهينه شدن نرم‌افزار در موارد ذيل مي‌شود:
1- اجراي سريعتر برنامه‌هايتان به هنگام فشرده‌سازي
فايلهاي فشرده نسبتا سريعتر اجرا مي‌شوند چرا كه اندازه آنها از فايل اوليه كوچكتر بوده و زمان بارگذاري آنها در حافظه كمتر خواهد بود.
2- امكان انتقال آسان‌تر نرم‌افزار از طريق اينترنت
با توجه به اينكه حجم برنامه كمتر شده، لذا زمان Download نرم‌افزارهايتان در اين حالت كمتر خواهد بود.
3- ايجاد حفاظت نسبي برروي منابع (Resources) موجود در فايل اجرائي
منابع موجود در فايلهاي اجرائي محافظت شده توسط اين برنامه، براحتي قابل دستكاري نمي‌باشند.

آدرس دريافت نرم‌افزار:

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Payman_62
07-02-2006, 18:58
ممنونم رضا اين روش رو از كسان ديگر هم شنيدم. ولي اين رو هم شنيدم كه ميشه unpack كرد. به نظرت روش مطمنيه؟ چون upx خيلي معروفه ممكنه خيلي ها بتونن برنامه رو تغيير بدن.

R£ɀД
07-02-2006, 20:40
ببين پيمان جان شما تركيب همه اين كار ها رو انجام بده. حالا اگه كسي بتونه باز هم تغيير بده خوب كارش درسته .
الان نرم افزار هاي خيلي معروف هم گرفتار اين مسئله ميشن هر كاري بكني بالاخره اگر هم شده افراد اينكاره كار خودشون رو مي كنن.(پس نبايد زياد سخت بگيري. برنامه شما از اين همه نرم افزار كه هر روز داره سورسشون دستكاري ميشه مهمتره؟؟ )

Payman_62
08-02-2006, 02:57
آره خودمم تو اين فكر بودم كه انقدر برنامرو بپيچونم و قفل بذارم كه كسي نتونه تغييرش بده ولي از اين ميترسم كه زياد باهاش ور برم موقع اجرا به مشكل بر بخوره.
در مورد upx هم بگم كه مثل آب خوردن آنپك ميشه. جز امكانات خود برنامست مثله زيپ و آنزيپ. واسه همين روش جالبي نيست چون كركرا حتما upx رو به خوبي ميشناسن.
برنامم شايد زياد مهم نباشه ولي واسش خيلي زحمت كشيدم و دوست ندارم دزديده بشه.

sa3er
08-02-2006, 11:35
سلام
اين ليست کامل packer ها و protector ها هست.... ولی همونطور که Reza_S گفت... هر قفلی قابل شکستن هست. پس بی خود خودتون رو خسته نکنيد. همونطور که کمپانی های بزرگ بی خيال شدن شما هم بی خيل.

protectors

packers

و در مقابل

deprotectors

unpackers

موفقيت

ahmad_h
12-02-2006, 13:31
همونطور كه ميبيني راه 100% براي جلو گيري از كرك شدن وجود نداره اما ميتوني براي كركر يه تنبيه در نظر بگيري به طوري كه برنامه پس از كرك شدن اجرا بشه اما موقع بسته شدن چك كنه اگه كرك شده يه بلايي سر سيستم طرف بياره يعني برنامه با كرك شدن تبديل به يه ويروس مخرب بشه يا نه يه ضربه محكم به سيستم طرف بزنه كه ديگه هيچ وقت هوس كرك كردن به سرش نزنه

Payman_62
12-02-2006, 19:50
آره فكر خوبيه بزني مهربانانه ترين تنبيه از كار انداختن وين طرف است.

blackroos
13-02-2006, 02:09
پيمان جان به نظر من اگر همه ي فايل هاي اجرايي سيستمش رو پاک کني خيلي بهتر (البته اگر بشه)
چون دهنش ............ تا بخواد نرم افزار روش دوباره به دست بياره.

Payman_62
13-02-2006, 03:33
آخه برنامه من چه كرك بشه چه نشه تمام اطلاعات رو از بين ميبره و فقط فايل هاي در حال استفاده و در حال اجراي ويندوز باقي ميمونن. ديگه جا برا تنبيه نمونده. البته واسه تفريح نوشتم و قصد پخش كردن برنامه و ايجاد مزاحمت برا ديگران رو ندارم.