PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از بین بردن فقط خواندنی درایوهای ویندوز در زوزه

navid_gh
23-01-2006, 22:23
اگه میشه برای این یه راه حلی بدید زنگ زدم به پشتیبانی تو تهران گفت باید کرنل رو نوشتنم بهش اضافه کنی و دوباره کامپایل کنی
ولی من بلد نیستم خودم این کارو انجام بدم
ببینید در لینوکس من چیزی می خوام تو درایو های ویندوزم بریزن بهم میگه نمی تونی واین درایوها فقط خواندنی هست
در ضمن فرمت درایوامم NTFS هست
بازم ممنون از همتون :biggrin:

m a j r i x
24-01-2006, 07:44
حاالا فهمیدم جریان چیه احتمالا شما زوزه رو از شرکت داده پردازی گرفتین
بنظرمن شما با زوزه ۱۰ کار بکن همه جدیدتره همه نسبت به ۹.۲ از لحاظ کاری کیفیت بهتری داره
در مورد نوشتن روی پارتیشن ویندوز بیخیال بشید همه اینها همش در مراحل آزمایشی و تست جواب ۱۰۰٪ نمیشه گرفت

navid_gh
24-01-2006, 13:32
درسته
پس یعنی من نمی تونم حتی در زوزه 10 هم روی هارد ویندوزیم بریزم؟

m a j r i x
24-01-2006, 18:44
اصلا این حرف نزنید
شما برای نصب لینوکس بستگی به نوع استفاده مقداری از پارتیشن به اون اختصاص بدید اصلا ربطی به ویندوز نداره
شما اول به عنوان مثال ۱۲ گیگ از پارتیشن به لینوکس اختصاص بده ( حالا خام باشه یا فرمت شده زیاد مسئله نداره )
مقدار فضا هم اینطوری اختصاص بده
root or / = 8 G
home = 2 G
usr = 1.5 G
boot = 500 mb
زوزه ۱۰ که میگم استفاده کنی بخاطر جدید بودنش هم از لحاظ برنامه اوپن سورس هم پشتیبانی از سخت افزارهای جدید اگر خواستی تهیه کنی بهت میگم از کجا بگیری

navid_gh
24-01-2006, 23:38
خیلی ممنون
زوزه همینطوری اتوماتیک خودش اختصاص داده
25 گیگ دادم بهش
ولی درایوای ویندوز رو نمی تونم دستکاری کنم
و از اون ورم درایو لینوکس تو ویندوز وجود نداره
خلاصه من فقط می تونم رابط بین ویندوز به لینوکس باشم
نمی تونم رابط بین لینوکس به ویندوز باشم
راستی ازت خیلی ممنونم خیلی بهم تا حالا کمک کردی
واقعا ممنون

reza76
27-01-2006, 18:42
برای اینکار شما باید یک پارتیشن fat32 داشته باشید. تا بتونید تو لینوکس هر چی خواستید روش بریزید.

j0l6
28-01-2006, 19:27
سلام
اینو ببینین چی میگه من اصلا مترجم خوبینیستم ولی یه چیزایی در رابطه با همین موضوع است و اسم این نرم افزار NTFS for Linux هستش

NTFS for Linux description

Our company has applied all our knowledge of file systems and operating systems to produce a product called “NTFS for Linux”. This product gives transparent access to any NTFS drive into Linux operating system – through regular mount function. So you and any application can browse these drives, read and change files, copy and create new files and folders. Everything absolutely transparently – just like with “native” ext2fs, ext3fs or reiserfs file system.

Additionally, you not only can install NTFS access driver into Linux operating system, but you can also use bootable CD included in the product to access NTFS volumes. This CD is very helpful in emergency cases of unbootable systems – you can boot your system with this CD and access NTFS and Linux volumes with read and write access – take important documents or change configuration files to rescue system