PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد نحوه نورپردازی تصاویر دوبعدی

Black Hawk
30-01-2009, 19:29
سلام به این تصویر دقت کنید تکنیک طراحی مبتنی بر طراحی خطی با ایلیستریتوره تا اینجا مشکلی نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من دو مشکل دارم یک نحو متریال دهی کار و دوم که مهمتره نور دهی حالت سه بعدی ماجرا بخصوص در این قسمت همینطور قسمت متریال زنگ زدگی رو هم مشکل دارم میخوام ببینم کسی میدونه

ممنونم

huti_421
30-01-2009, 20:53
دو بعدی می خواید یا سه بعدی ؟

سه بعدی خیلی راحت با این آموزش میشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای زنگ زدگی هم کار دو بعدی خیلی راحت تره

با براش میشه و یه خورده هم Dodge و Burn

Black Hawk
30-01-2009, 21:16
ممنون از توجهتون اما این 3dmax بود منظورم این نیست ببینین منظورم نور دهی توی طرح دو بعدی به شکل سه بعدی هست مثلا نور دهی برامدگی کنار کابین این کبرا که در بالا تصویرش هست رو دقت کنید

Libra
30-01-2009, 23:08
اگه راه حل فتوشاپی میخوای :

میتونی یک لایه جدید ایجاد کنی ، رنگ سفید بهش بدی ، Opacity رو بیاری پایین ، بعد هم به شکل دلخواه ببری ( البته یا لبه های نرم )

میتونی این کار رو با چند لایه هم ایجاد کنی تا عمق بیشتری به دست بیاد

Black Hawk
30-01-2009, 23:27
ببینید من الانم از همین شیوه استفاده میکنم

اما توی نور پردازی هنوزم مشکل زیادی دارم البته اضافه کنم قصد من واقعی سازی در سطح تصویر بالا نیست برای همین تا حدود زیادی شکل پلاستیکی به تصویر دادم ولی هنوزم توی نور پردازیش مشکل دارم

huti_421
31-01-2009, 00:12
نه نباید اینطور نرم باشه

شما کافیه با ابزار Pen انعکاس نور رو بکشید بعد بهش رنگ سفید بدید و بعد اون رو Opacity رو کم کنید اینطوری خیلی بهتره !!!

DreaMaryam
31-01-2009, 00:43
سلام
نورپردازی در تصاویر دوبعدی فقط احتیاج به دقت و حوصله داره. دوستان روش ها رو گفتند فقط این می مونه که چجوری از اونها استفاده کنید مثلن تو تصویری که شما ساختید چیزی که مشخصن کم است "تیرگی" است. قسمت های فرورفته باید دارای تیرگی بیشتری باشند و یا مثلن در قسمت شیشه ها بجای دادن یه گرادینت از لایه های مختلف استفاده کنید چیزی که جنسیت شیشه رو نشون میده داشتن تور با حد مرز مشخص است اگه به عکس اولی که گذاشتید با دقت نگاه کنید متوجه میشید که شیشه تقریبن از وسط به دو قسمت کاملن مشخص تیره و روشن تقسیم شده. نکات ریز زیاده باید دقت کنید و حوصله به خرج بدید

موفق باشید