PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک جهت فیلر گیری پراید

becareful
30-01-2009, 17:26
سلام. کسی میتونه منو توی فیلر گیری پراید(تنظیم سوپاپ)انژکتوری کمک کنه. حالا اگه عکسی. یا چیزی که بشه فهمید دقیقا باید چکار کرد.

Farshadd
31-01-2009, 03:18
سلام

متاسفانه الان عکسی در دسترس ندارم.

هر کسی عکس داره بذاره تا از روی عکس توضیح بدم که چیکارش کنید. ( البته من دیدم برای تنظیم از تیغه های مخصوص استفاده کردن، ولی من معمولا با برگه کاغذ این کارو کردم و یا با تیغ )

:12:

2299
31-01-2009, 11:37
سلام

هر کسی عکس داره بذاره تا از روی عکس توضیح بدم که چیکارش کنید. ( البته من دیدم برای تنظیم از تیغه های مخصوص استفاده کردن، ولی من معمولا با برگه کاغذ این کارو کردم و یا با تیغ )

فرشاد جان نكن اين كارو اون تيغه هاهم اسمش همون فيلر هست و اينكه فيلر سوپاپ دود و گاز باهم فرق داره
عكسشم بايد برم كتابا مو بريزم بهم پيدا كنم چشم
اديت --------------------
تصاوير و توضيحات اگه مشكلي بود در خدمتيم البته اينا مال پيكان هست مقدار فيلر پرايد را از سهيل بپرسيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر از مجيد فينا جان كه خيلي زحمت كشيدن ممنون مجيد جان

becareful
31-01-2009, 12:34
سلام

میشه بگی از کجاش عکس بزارم ؟سر سیلندر رو باز میکنم و از روبه رو عکس میگیرم .از بغل هم بگیرم دیگه که سوپاپ ها بیوفته؟

Farshadd
31-01-2009, 14:01
میشه بگی از کجاش عکس بزارم ؟سر سیلندر رو باز میکنم و از روبه رو عکس میگیرم .از بغل هم بگیرم دیگه که سوپاپ ها بیوفته؟

متاسفانه و خوشبختانه همونطور که جلیل گفتن من تا الان اشتباه کردم( متاسفانه به خاطر اینکه تا الان اشتباه کردم و خوشبختانه به اطر اینکه از این به بعد نمیکنم و...) و اونا ضخامت های خاصی هستن. البته برای موارد ضروری میشه از روش من هم استفاده کرد، ولی خوب درستش چیزییه که جلیل جان گفتن.

عکسها رو دارن ویرایش میکنن تا بتونین به راحتی ببینید.

نه برای تنظیم نیاز نیست سرسیلندر باز بشه. درپوش باز بشه کافیه کافیه.

2299
01-02-2009, 14:34
سلام

سهيل جان لطف كردن مقدار فيلر پرايد رو بهم دادن

هوا 20 و دود 25 هست

سوال بود درخدمتيم

becareful
02-02-2009, 15:26
اقا جان هوا کدومه دود کدومه.من هیچی متوجه نشدم الان همه چیز موتور بازه!!!!استوپ موتور و جا استوپ موتوری :دی (همون که سیم گاز بش وصله)و شمع ها رو تمییز کردم.حالا این فیلر گیری موندم توش!اصلا نمیدونم کدوما دود کدوما بنزینن.بعد من تیغه هم ندارم:( حیف شد حالا نمیشه کاری کرد؟

becareful
02-02-2009, 15:30
آهاااا...راستی آقا تایپت کیه بادامک کیه اسبک کیه؟ :دی

2299
02-02-2009, 15:41
براي تشخيس اينكه كدام سوپاپ گاز و كداو سوپاپ دود هست بهترين راه تشخيص از طريق ماني فولد هست
بزار خودموني بگم
اگزوز ماشين كه ميدوني كجاست؟:31:
همونو بگير بيا تا برسي به خود موتور بعد ببين هركدوم از شاخه به كدوم سوپاپ وسله همون دودهه
بادمك بهمون ميگن كه رو ميل سوپاپ هست (ميل بادامك) كه شكل بادام هست
اسبك هموني كمه ميزنه رو سر سوپاپا چجوري بگم اون تيغه هام اسمش فيلر هست برو ابزار فروشيا كه آچار ماچار دارن بگو فيلر ميليمتري ميخوام حواست باشه اينچي بهت ندن قيمتشم ارزونه

becareful
02-02-2009, 16:10
اسبک همونیه که روش پیچ داره و گفته با آچار رینگی نگه دار با پیچ گوشتی سفت کن؟
آقا ولش کن.باید عکس بزارم . حالا من عکس رو از موتور میزارم بعد شما دور هر کدوم خط بکش و اسمش رو به ما بگو.:31:
این از موتور پراید:

این از کنار::5::31:

گیر سه پیچ دادما. ببخشید.

اینم لینک همون عکس ها اگه عکس های بالا نمیان توی 4shared :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خوب حالا میشه بهتر توضیح داد :34::3:

aghaye h
03-02-2009, 04:40
توجه : فیلر گیری حتما باید توسط یک مکانیک حداقل نیمه حرفه ای انجام شود و کار یک آماتور نیست!!!!!
ولی جهت اطلاعات عمومی عرض شود
اسبک همان انگشتی است

میل بادامک هم تو عکس معلوم نیست چون اون پایینه

4daneshjo
07-03-2009, 11:20
سلام

سهيل جان لطف كردن مقدار فيلر پرايد رو بهم دادن

سوال بود درخدمتيم

من هم موافقم که باید شماره فیلر سر سوپاپ بنزین و دود باید فرق کنه ولی من هر وقت دادم فیلر بزنن هر دو رو با یک شماره میزد چه جوریه ؟
ایا اشکال پیش نمیاره

2299
07-03-2009, 11:27
من هم موافقم که باید شماره فیلر سر سوپاپ بنزین و دود باید فرق کنه ولی من هر وقت دادم فیلر بزنن هر دو رو با یک شماره میزد چه جوریه ؟
ایا اشکال پیش نمیاره

والا نميدونم ولي فكر كنم مشكل بهم بزنه چون دود كامل خارج نميشه يا موقعي كه سوپاپ دود بازه سوخت تزريق ميشه و هوا از اونورم ميتونه بره بيرون

Farshadd
08-03-2009, 01:31
ممکنه مشکلش زیاد نباشه.

چون من خودم این کارو با تعدادی کاغذ یا تیغ انجام دادم و همچنین میشه یه کار دیگه هم کرد که من دیدم. میان از این حلب 1.5 لیتری های روغن رو (روغن موتور) رو که کمی هم حلبش نازک هست رو دولایه میکنن و میکوبن و با اون تنظیم میکنن.

ولی قطعا هیچی خود فیلر نمیشه.

ehsankalak
08-03-2009, 02:13
ایا اشکال پیش نمیاره
سلام به همه دوستان یه توضیح کوچیکی بدم ( البته یه وقت جسارت نباشه )
فیلر سوپاپ دود برای این باید بیشتر باشه چون دود خروجی موتور حرارت داره درنتیجه انبساط سوپاپ بیشتر میشه پس اگه فیلر سوپاپ دود کم باشه به دلیل انبساط سوپاپ طول ساق سوپاپ افزایش پیدا میکنه و اگه فاصله سر ساق سوپاپ تا اسبک کم باشه باعث میشه که سوپاپ درست بسته نشه ( یا تایمی که سوپاپ بسته هست کم بشه ) که این خودش باعث عدم انتقال حرارت سوپاپ به سرسیلندر و در نتیجه سوختن سوپاپ میشه !

becareful
02-07-2009, 23:57
الان کسی هست که دقیق و به ترتیب فیلر گیری رو توضیح بده؟