PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت در مورد بهترين روش براي شبكه كردن و اشتراك گذاري اينترنت بين 4 كامپيوتر

gooogle
30-01-2009, 14:35
دوستان سلام
از اساتيد شبكه تقاضاي مشورت داشتم كه خيلي خيلي ممنون ميشم من رو در اين باره راهنمايي كنند كه شايد اين موضوع مشكل خيلي ها باشه
اول اين عكس رو ببينيد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور كه در عكس توضيح دادم من يك خط اي دي اس ال دارم كه در حال حاضر با يكي از همسايه ها مشترك شديم و ميتونيم بصورت مشترك از اينترنت استفاده كنيم. و طول كابل استفاده شده از خانه ما به همسايه 50 متر است.
ميخواهيم اين خط اي دي اس ال رو به غير از همسايه به دو نفر ديگه بديم. و صد البته از مزاياي شبكه هم برخوردار بشيم منظورم فقط اينترنت نيست شير كردن و اينجور چيزا هم برخوردار بشيم.
اما فاصله اين دو نفر تا خانه ما 100 تا 150 متر هست.
نقشه خانه ها هم در عكس مشخص شده + اينو هم اضافه كنم كه از خانه ما تا خانه اين دو نفر هيچ مانعي وجود نداره وو اگر پيشنهاد دوستان كابل باشه طول كابل تا خانه اين دو نفر همان 100 الي 150 متر ميشه

حالا از اساتيد درخواست كمك و راهنمايي در اين مورد رو دارم:
1-به نظر شما اين كار رو به صورت كابلي انجام بدم؟؟
*-تجهيزات و قيمت شبكه كابلي رو ميدونم كه نياز به يك هاب 4 پورتي دارم حدود قيمتش 24 تومنه و هاب 8 پورتي 30 تومن كه من انتخاب 8 پورتي ميكنم كه فرقي از لحاظ قيمت با 4 پورتي نداره. اگه 150 متر كابل براي هر كدام بكشم هر متر كابل 400 تومان كه پرسيدم اين كابلا تا چه مسافتي پوشش ميدن كه گفت تا 180 متر مشكلي پيش نمياد بايد براي 150 متر كابل 60 هزار تومن كه جمعا براي دو نفر 120 هزار تومن ميشه.
پس اگر كابلي انجام بدم جمع كل هزينه 150 هزار تومن ميشه (همشون پورت شبكه آن برد دارند و هزينه براي كارت شبكه نميكنيم)

2-به نظر شما اين كار رو به صورت وايرلس انجام بدم؟؟
دوستان من چيزي از شبكه هاي وايرلس نميدونم و اگر دوستان پيشنهاد وايرلس ميكنن خواهشا توضيحات كاملي بدن.
اينكه من به چه تجهيزاتي نياز دارم تا وايرلس انجام بدم و اون دو تا به چي نياز دارن؟؟هيچي نميدونم
قيمت قطعات و چيزايي كه لازمه رو نميدونم
اگه واير لس كنم مزيتش چيه؟؟ البته ميدونم بي سيم بودنش مزيتشه اما به جز اين مساله ديگه چه مزيتهايي داره؟
كلا اگه شما بخوايين يه همچين نقشه اي رو بصورت وايرلس شبكه كنين چيا ميخرين؟؟ چه تجهيزاتي ميخرين؟
قيمتشون چنده؟
قيمت كلش مهم نيست فقط عملي بشه.
خيلي ممنون ميشم كمك كنين. با تشكر از شما

alizshah
30-01-2009, 15:17
سلام
لطفا در این بخش تاپیک بزنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamid_311
31-01-2009, 00:01
من همینجا جواب دوستمونو میدم. اگه خواستین منتقلش کنید.
توصیه من وایرلس هست. البته یه جزییات بیشتری باید بدید. مثلا اینکه او 2 تا که میخوان شیر بشن تو چه مکانی هستند؟
یعنی از کوچه و خیابون رد میشه؟ که در این صورت 100 درصد وایرلس باید استفاده کنید.
در ضمن کابل TP هر چقدر هم خوب باشه بر فرض CAT6 هم باشه بالای 120 متر ممکنه افت داشته باشه.
حالا وایرلس : 2 تا رادیو آنتن 2.4GHz UBNT Nanostation میخواد که اگه همونطور که گفتی دید مستقیم داشته باشین بدون هیچ مشکلی کار میکنند. قیمتش هم حول و حوش 150 هست هر کدومش. راه اندازیشم آسونه. هر کدومش یه پورت اترنت داره که دیگه کارو راحت میکنه. یه مقدار هزینه بالا میره. ولی دیگه مشکل کابل کشی، قطعیه کابل، مسیر کابل (که اگه تو کوچه باشه شهرداری هم در صورت مشاهده ایراد میگیره) رو نداری.