PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد استفاده ی دو کامپیوتر از adsl

SADEGH 7
29-01-2009, 21:18
یکی از دوستام می خواد ADSL بگیره.خودش Desktop داره و داداشش لپ تاپ . حالا سوال اینجاست که می شه از یه شرکت سرویس بگیره و بتونه با هر دو تا سیستم همزمان وصل بشه؟
یه سوال دیگه از من پرسید به نظر من یه سوال خنده داره ولی چون خیلی مطمئن صحبت می کرد منم شک کردم که واقعا چنین چیزی ممکنه یا نه.در نظر بگیریم می شه از یه شرکت سرویس گرفت و با هر دوتا سیستم کانکت شد. حالا می شه یه سیستم با مودم ADSL وصل بشه و اون یکی سیستم با wi-fi یجوری کانکت بشه؟ (راستش من در این مورد تاحالا چیزی نشنیدم و به نظرم کلیت سوال مسخرس ولی اینجوری که رفیقم تاکید می کرد منم به شک افتادم.)
ممنون می شم راهنمایی کنید.

Mohsen khan
29-01-2009, 21:36
یکی از دوستام می خواد adsl بگیره.خودش desktop داره و داداشش لپ تاپ . حالا سوال اینجاست که می شه از یه شرکت سرویس بگیره و بتونه با هر دو تا سیستم همزمان وصل بشه؟
یه سوال دیگه از من پرسید به نظر من یه سوال خنده داره ولی چون خیلی مطمئن صحبت می کرد منم شک کردم که واقعا چنین چیزی ممکنه یا نه.در نظر بگیریم می شه از یه شرکت سرویس گرفت و با هر دوتا سیستم کانکت شد. حالا می شه یه سیستم با مودم adsl وصل بشه و اون یکی سیستم با wi-fi یجوری کانکت بشه؟ (راستش من در این مورد تاحالا چیزی نشنیدم و به نظرم کلیت سوال مسخرس ولی اینجوری که رفیقم تاکید می کرد منم به شک افتادم.)
ممنون می شم راهنمایی کنید.
خب كافي نت ها هم همين طوري هستند ديگه
يك اكانت و 10 يا 20 سيستم كامپيوتري
به هر تعداد كامپيوتر كه بخواهيد مي توانيد وصل كنيد

SADEGH 7
29-01-2009, 23:54
خب كافي نت ها هم همين طوري هستند ديگه
يك اكانت و 10 يا 20 سيستم كامپيوتري
به هر تعداد كامپيوتر كه بخواهيد مي توانيد وصل كنيد
ممنون از راهنمایی. سرعت هم همونه؟ یا اینکه تقسیم می شه؟ در مورد سوال دوم هم راهنمایی کنید ممنون می شم.

ahriman323
30-01-2009, 00:00
ممنون از راهنمایی. سرعت هم همونه؟ یا اینکه تقسیم می شه؟ در مورد سوال دوم هم راهنمایی کنید ممنون می شم.

خوب معلومه اگه همزمان استفاده کنن سرعت تقسیم میشه...
میتونید از مودم وایرلس استفاده کنید

tajrobenik
30-01-2009, 00:03
سلام مي‌شه به شرطي كه كارت شبكه داشته باشي...
البته اگرم نداشته باشي بازم مي‌شه اما با چند ترفند خاص...

SADEGH 7
30-01-2009, 01:26
خوب معلومه اگه همزمان استفاده کنن سرعت تقسیم میشه...
میتونید از مودم وایرلس استفاده کنید
ممنون از راهنماییتون.می شه بیشتر توضیح بدید.چون متوجه نشدم چجوری.خود لپ تاپ که مودم وایرلس داره.ولی چجوری مودم وایرلس رو می شه به خط تلفن وصل کرد؟ منظورم اینه که بالاخره یه فرستنده ای باید وجود داشته باشه.بیشتر توضیخ بدید ممنون می شم.

ahriman323
30-01-2009, 01:48
ممنون از راهنماییتون.می شه بیشتر توضیح بدید.چون متوجه نشدم چجوری.خود لپ تاپ که مودم وایرلس داره.ولی چجوری مودم وایرلس رو می شه به خط تلفن وصل کرد؟ منظورم اینه که بالاخره یه فرستنده ای باید وجود داشته باشه.بیشتر توضیخ بدید ممنون می شم.

مودم وایرلس چند تا پورت lan داره + وایرلس
سیستم را به پورت lan وصل میکنی .لپ تاپ هم از طریق کارت شبکه وایرلس لپ تاپ

راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mahdak
30-01-2009, 01:55

باید دو تا کامپیوتر رو با یه کابل cross بهم شبکه کنند و بعد اینترنت رو روی کامپیوتری که مودم adsl بهش وصل هست share کنند تا کامپیوتر دوم هم بتونه از اینترنت استفاده کنه !

SADEGH 7
30-01-2009, 02:07
باید دو تا کامپیوتر رو با یه کابل cross بهم شبکه کنند و بعد اینترنت رو روی کامپیوتری که مودم adsl بهش وصل هست share کنند تا کامپیوتر دوم هم بتونه از اینترنت استفاده کنه !
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی چون با لپ تاپ می خواد یه صورت وایرلس وصل بشه این کار رو نمی شه انجام داد.به نظرم بهترین کاری که می تونه بکنه خرید مودم وایرلس هستش(همونطور که دوست عزیزم ahriman323 گفتن.)

ahriman323
30-01-2009, 02:09

این که نشد wi-fi :31:
این دوستمون یک pc داره و یک لپ تاپ:27:

Mahdak
31-01-2009, 01:44
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی چون با لپ تاپ می خواد یه صورت وایرلس وصل بشه این کار رو نمی شه انجام داد.به نظرم بهترین کاری که می تونه بکنه خرید مودم وایرلس هستش(همونطور که دوست عزیزم ahriman323 گفتن.)

من راه ساده تر رو پیشنهاد دادم و متوجه نشدم که اصرار به استفاده از طریق wireless هستند.

shahabking22
10-02-2009, 19:40
من الان مدتهاست دارم يك اشتراك رو بين دو دستگاه كه يكي لپ تاپه و ديگري پي سي استفاده ميكنم . روش كار هم اينه كه براي كامپيوتري كه روش اي دي اس ال وصل كردم يه كارت وايرلس نصب كردم و با شير كردن كانكشن اي دي اس ال و برقراري ارتباط وايرلس با لپ تاپ و ست كردن آي پي ( يه كم توضيح اضافي داره ) اينترنتم شير شده و از دو محل استفاده ميكنم .
پس ملزومات لازم :
اشتراك اي دي اس ال
يك عدد كارت وايرلس ( فكر كنم حدود حداقل 15 تومن تا ... قيمت داره كه من ايسوز گرفتم 30 تومن )
پي سي
لپ تاپ داراي واير لس يا يه پي سي ديگه كه كارت وايرلس روش نصب باشه