PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 6 دروازه بان ايرانی در فهرست برترين هاى جهان

mohamad23
28-01-2009, 18:26
فدراسيون آمار و تاريخ فوتبال جهان، فهرست 414 نفره برترين دروازه بان هاى تمامى ادوار را اعلام كرد كه در اين ليست نام 6 دروازه بان ايرانى هم ديده مى شود.
به گزارش آريا، اين فهرست 414 دروازه بان برتر جهان بين سال هاى 1888 تا 2008 را شامل مى شود كه در اين ليست فوتبال ايران با داشتن 6 دروازه بان در ميان ديگر كشورهاى آسيايى بهترين وضعيت را داشته است. با اين حال بهترين دروازه بان آسيايى تمام تاريخ از نگاه اين فدراسيون «او سون سين» از كره جنوبى است اما بهرام مودت دروازه بان سابق پرسپوليس و ناصر حجازى دروازه بان سابق تيم ملى و باشگاه استقلال در رده هاى دوم و سوم قرار دارند. از نگاه فدراسيون آمار و تاريخ فوتبال جهان، مازاروپى دروازه بان تيم ملى برزيل و باشگاه واسكودوگاما كه در دهه 70 قرن بيستم بازى مى كرده، بهترين دروازه بان تاريخ فوتبال است.
در ميان دروازه بان هاى ايرانى، بهرام مودت (107)، ناصر حجازى (113)، احمدرضا عابدزاده (139)، رضا قفل ساز (208)، آرمناك پطروسيان (308) و محمدرضا مهربانى (350) در اين فهرست جاى گرفته اند.
رده بندى 5 دروازه بان برتر تاريخ اعلام شد:
1- مازاروپى؛ واسكودوگاما - برزيل
2- طبت البطال؛ قاهره - مصر
3- دنى ورليندن؛ اف سى بروژ - بلژيك
4- خوسه ماريا جوليوباسيچ؛ سى دى يونيورسياد- آرژانتين
5- حسام الحدرى؛ قاهره - مصر.

rezaete
28-01-2009, 18:47
چه فایده ؟ ناصر خان که باید دروازه بان های امروز رو تربیت کنه فراریش دادن ، توی دوبی اسپرت و کانالهای عربی کارشناسی میکنه

ali_ranger22
28-01-2009, 18:54
وااا حجازی بالاتر از عابد زاده !!!

techno_magical
29-01-2009, 00:54
پس اون یارو لهستانیه کو؟همون که بهش لقب اختاپوس داده بودن...اسمش یادم نیست...هر سالم تو جام جهانی به یاد اون به بهترین دروازه بان جایزه میدن...

iman_s
29-01-2009, 01:16
مگه آرمناک پطروسیان ایرانیه؟!!؟؟
ناصر حجازی باید بالاتر از مودت باشه.

ElmO
29-01-2009, 01:29
مگه آرمناک پطروسیان ایرانیه؟!!؟؟

اینو خوب اومدی ..

سوتی بزرگیست !

یا حق

:40:

malkemid
29-01-2009, 02:09
پس لو یاشین کو؟رنات داسایف؟والتر زنگا!

hoomaan
29-01-2009, 02:11
ناصر حجازی باید بالاتر از مودت باشه.

به خاطر 6 تای 52 که سه تای اولو خورد و تعویض شد ؟ یا مربی گریش که با هیچ تیمی بیشتر از سه ماه دووم نیورده ؟ هان . به خاطر دبی اسپورت ؟؟؟!!!!

ElmO
29-01-2009, 02:59
به خاطر 6 تای 52 که سه تای اولو خورد و تعویض شد ؟ یا مربی گریش که با هیچ تیمی بیشتر از سه ماه دووم نیورده ؟ هان . به خاطر دبی اسپورت ؟؟؟!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_rafie
29-01-2009, 12:09
این مسخره ترین Ranking بود که تا حالا دیدم!!!!!!!! اونایی که این رو درست کردن یه مشت مغنی بودن!!!!!

اولیورکان تنها دروازه بانیه که بهترین بازیکنه جام جهانی شده..... حالا غیر از اون آلمان همیشه یه دروازه بانه خیلی خفن داشته....

لو یاشین شوروی هم هست... هیچ کدوم توی 5 تای اول نیستن .... دروازه بانه کره هم شده بهترینه آسیا !!!!!!!!

این Ranking به پشیزی ارزش نداره!!!!

البته من حدس میزنم که این Ranking برای دروازه بان های گل کوچیک بوده !!!!!!

s2010
29-01-2009, 12:17
[quote=amir_rafie;3439852]این مسخره ترین Ranking بود که تا حالا دیدم!!!!!!!! اونایی که این رو درست کردن یه مشت مغنی بودن!!!!!

اولیورکان تنها دروازه بانیه که بهترین بازیکنه جام جهانی شده..... حالا غیر از اون آلمان همیشه یه دروازه بانه خیلی خفن داشته....

لو یاشین شوروی هم هست... هیچ کدوم توی 5 تای اول نیستن .... دروازه بانه کره هم شده بهترینه آسیا !!!!!!!!

این Ranking به پشیزی ارزش نداره!!!!

کاملاتاییدمیشه :8:

techno_magical
29-01-2009, 17:18
این مسخره ترین ranking بود که تا حالا دیدم!!!!!!!! اونایی که این رو درست کردن یه مشت مغنی بودن!!!!!

این ranking به پشیزی ارزش نداره!!!!

البته من حدس میزنم که این ranking برای دروازه بان های گل کوچیک بوده !!!!!!
اومدم بگم تایید میشه که دیدم قبلا گفتن...اسمش لئو یاشین بود.مرسی از همکاری دوستان که گفتن
همونطور که دوستان اهل فوتبال می دونن؛بهترین دروازه بان ادوار جام جهانی لئو یاشین بوده.یعنی جدا در حدی نبوده که جزو 5 نفر اول باشه؟

unartig
29-01-2009, 17:30
پس چرااینجا آمارش یه جوردیگه است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s_Best_Goalkeeper

منبع خارجی خبرراکسی نداره؟

unartig
29-01-2009, 17:39
ضمنا این هم آماربهترین دروازه بان ازسال 1987 تاسال 2008 هست (آماری که زیرنظر فدراسیون آماروتاریخ فوتبال بوده ) تواین یکی بوفون بهترین دروازه بان طی این سالهابوده واشمایکل هم دوم بوده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88419

mohamad23
29-01-2009, 17:47
این رده بندی بر اساس رکورد مدت زمان بسته نگه داشتن دروازه هست که البته در خبرخبرگزاری ذکر نشده و نفر اول این فهرست هم فکر کنم حدود 1600 دقیقه رکورد بسته بودن دروازه را داشته.

amir_rafie
29-01-2009, 18:53
ضمنا این هم آماربهترین دروازه بان ازسال 1987 تاسال 2008 هست (آماری که زیرنظر فدراسیون آماروتاریخ فوتبال بوده ) تواین یکی بوفون بهترین دروازه بان طی این سالهابوده واشمایکل هم دوم بوده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 88419

در همین سایت رده بندی تیم های باشگاهی تاریخ فوتبال رو زده ... چلسی تیم دهم هستش!!!!!! تا 5 سال پیش رویای هوادارای چلسی گرفتن سهمیه برای جام Uefa بود.. حالا شده باشگاه دهم تاریخ فوتبال !!!!
----------------------------------------------

این رده بندی بر اساس رکورد مدت زمان بسته نگه داشتن دروازه هست که البته در خبرخبرگزاری ذکر نشده و نفر اول این فهرست هم فکر کنم حدود 1600 دقیقه رکورد بسته بودن دروازه را داشته.

تو لیگ محلات بازی کردن اینا !!!! حضور 2 تا دروازه بان مصری در 5 تای اول !!!!

هیچ وقت به ranking ها اهمیت ندین ... همش سلیقه ای شده ..... ببینید خودتون از کی بیشتر خوشتون میاد همون اوله !

مثلا Oliver Kahn دروازه بان رویایی منه و اون برام اوله .... حالا ممکنه یک نفر دیگه بگه لئو یاشین.... اون نظر خودشه ........

-------------------------------------------

ولی این رده بندی تقریبا مثل آقای گل شدن علی دایی هستش!!! حتی اونم قابل قبول بود اما این دیگه خیلی خنده داره ....... :27:

malkemid
29-01-2009, 18:55
اومدم بگم تایید میشه که دیدم قبلا گفتن...اسمش لئو یاشین بود.مرسی از همکاری دوستان که گفتن
همونطور که دوستان اهل فوتبال می دونن؛بهترین دروازه بان ادوار جام جهانی لئو یاشین بوده.یعنی جدا در حدی نبوده که جزو 5 نفر اول باشه؟

البته لئو درست نیست...درستش لو هست...به این صورت: Lev

mohamad23
29-01-2009, 19:45
تو لیگ محلات بازی کردن اینا !!!! حضور 2 تا دروازه بان مصری در 5 تای اول !!!!

هیچ وقت به ranking ها اهمیت ندین ... همش سلیقه ای شده ..... ببینید خودتون از کی بیشتر خوشتون میاد همون اوله !

مثلا oliver kahn دروازه بان رویایی منه و اون برام اوله .... حالا ممکنه یک نفر دیگه بگه لئو یاشین.... اون نظر خودشه ........

-------------------------------------------

ولی این رده بندی تقریبا مثل آقای گل شدن علی دایی هستش!!! حتی اونم قابل قبول بود اما این دیگه خیلی خنده داره ....... :27:

البته این دروازه بان ها تو کشور خودشون معروف بودن و رکورددار و لیگ مصر هم از لیگ ایران با سابقه تره
الیور کان دروازه بان رویایی من هم هست
ولی در کل این رده بندیها علمی نیست و مضحکه و برای مثال در رده بندی که چند روز پیش در مورد 10 مربی برتر جهان در 20 سال اخیر منتشر شده بود اسون گوران اریکسون و آرسن ونگر از اتمار هیتسفلد بالاتر بودن
هیتسفلدی که دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با دو تیم دورتموند در سال 97 و بایرن مونیخ در سال 2001 و قهرمانی یوفا با بایرن مونیخ در سال 96 و نایب قهرمانی اروپا در سال 99 و چندین قهرمانی بوندسلیگا و جام حذفی آلمان رو داره ولی آرسن ونگر چی بزرگترین افتخارش اینه که در فینال لیگ قهرمانان به بارسلونا باخته و یا اریکسون چطور افتخاراتش چی بوده!!!؟

pentoriko
29-01-2009, 23:08
پس چرااینجا آمارش یه جوردیگه است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s_best_goalkeeper

منبع خارجی خبرراکسی نداره؟

طبق ليست ميبينيد كه بوفون بيشتر از همه يعني 4 بار بهترين دروازبان شده و اون جايي هم اول نشده دوم شده اين نشون ميده كه بوفون نزول خيلي كمي داشته پس ميشه گفت بوفون بهترينه :5:

iman_s
30-01-2009, 01:02
نه باید یک دروازه بان دیگه رو میزاشتند که لایی خوردن و از زیر بغل گل خوردناش مشهور بود.همونی که یک پاش کوتاهتر بود و از سمت چپ گل میخورد.همونی که الگوی اخلاقی هم هست :دی کسی که اون زمانی که موبایل فقط دست مایه دارهای خفن و سیاسیون بود تو چمدونهاش به جای لباس ورزشی گوشی قاچاق میکرد و گمرک رو دور میزد و ...............................

بردیا
30-01-2009, 02:08
ناصر حجازی زمان خودش دروازبان بزرگی بود،حتی اگر دچار مشکل نمیشد میرفت منچستر

Alireza Taji
30-01-2009, 03:44
بعضی ها واقعا ادم را به فکر می اندازند!
برتر بودن دروازه بان چه ربطی به مربیگری و یا کارشناس دبی اسپورت بودن داره؟
یعنی درک این خیلی سخته؟

من بوفون را خیلی قبول دارم. همیشه در یک سطح خوب هست نه مثل کاسیاس هست که یک مقطع فوق العاده اوج بگیره و یک فصل دیگه نظاره گر رفتن توپ به دروازش باشه و نقش مترسک در دروازه را بازی کنه! و نه مثل بعضی دروازبانان دیگه گلهای بد نمی خوره و کم پیش میاد گلی از روش اشتباه بوفون حاصل بشه.

در مورد دروازه بانان داخلی هم سخت میشه حجازی و عابدزاده را با هم مقایسه کرد چون متعلق به دو نسل متفاوت هستند. اما چیزی که توش شکی نیست اینه که جفتشون جز بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ما هستند.

M . Sayid
30-01-2009, 14:26
عجب لیست عجیبی.............!

لو یاشین افسانه ای در دوران بازیگریش بیش از 150 تا پنالتی گرفت

گوردون بنکس و پیتر شیلتون اسطوره های دروازه بانی انگلیس تو این لیست نیستن

روی گوچه آ از آرژانتین هم نیست + تافارل از برزیل

چیلاورت از پاراگوئه اشمایکل از دانمارک سپ مایر و شوماخر(اگه درست یادم مونده باشه) از آلمان
دینو زوف از ایتالیا و داسایف بزرگ از روسیه و.....

هیچکدوم از اینا تو لیست نیستن فقط اون بلژیکیه دروازه بانی در حد اینا بوده

pentoriko
30-01-2009, 22:39
من بوفون را خیلی قبول دارم. همیشه در یک سطح خوب هست نه مثل کاسیاس هست که یک مقطع فوق العاده اوج بگیره و یک فصل دیگه نظاره گر رفتن توپ به دروازش باشه و نقش مترسک در دروازه را بازی کنه! و نه مثل بعضی دروازبانان دیگه گلهای بد نمی خوره و کم پیش میاد گلی از روش اشتباه بوفون حاصل بشه.

براوو براوو:31:

يه پارازيت هم اينجا ول بديم

تولد جي جي بوفون تو اين هفته اخير بود اوباما رئيس جمهور آمريكا هم بهش نامه نوشته و گفته::::

You are my favourite goalkeeper in the world

hoomaan
30-01-2009, 23:00
بعضی ها واقعا ادم را به فکر می اندازند!
برتر بودن دروازه بان چه ربطی به مربیگری و یا کارشناس دبی اسپورت بودن داره؟
یعنی درک این خیلی سخته؟

در مورد دروازه بانان داخلی هم سخت میشه حجازی و عابدزاده را با هم مقایسه کرد چون متعلق به دو نسل متفاوت هستند. اما چیزی که توش شکی نیست اینه که جفتشون جز بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ما هستند.

علیرضا ! لیست کشکیه خودتم میدونی .

Rjoun
01-02-2009, 00:33
عجيب بود اين ليست

Alireza Taji
01-02-2009, 02:50
علیرضا ! لیست کشکیه خودتم میدونی .
بله لیست تخیلی هست و مشخص نیست معیارش برای انتخاب دروازه بان چی بوده من هم کاری به این لیست ندارم حرف شما برام عجیب بود!

hoomaan
01-02-2009, 19:47
بله لیست تخیلی هست و مشخص نیست معیارش برای انتخاب دروازه بان چی بوده من هم کاری به این لیست ندارم حرف شما برام عجیب بود!

خداییش از کجا میدونی بهترین دروازه بان ایران بوده . ما که ندیدیم . من از چند نفر پرسیدم میگن خوب بوده . نه یه اسطوره و ستاره . منم جریان رفتن به منچستر و ....... شنیدم . بهترین دروازبان ایران عابدزادست . دروازبان استقلال هم که بوده که !!

iman_s
02-02-2009, 00:31
خداییش از کجا میدونی بهترین دروازه بان ایران بوده . ما که ندیدیم . من از چند نفر پرسیدم میگن خوب بوده . نه یه اسطوره و ستاره . منم جریان رفتن به منچستر و ....... شنیدم . بهترین دروازبان ایران عابدزادست . دروازبان استقلال هم که بوده که !!

شما ندیدی دلیل نمیشه که بقیه هم ندیده باشند.
اگه بهتر از حجازی بود پس چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اون انتخاب نکرد.

Rjoun
02-02-2009, 00:47
معمولا اينجور ليستها تخيلي هستند!
درست مثل ليست محبوب ترين بازيكنان جهان:27:

Alireza Taji
02-02-2009, 03:08
شما از کجا می دونی بهترین نبوده؟ شما که بازیهاش را ندیدی!
وقتی 30 سال پیش یک تیم مثل منچستر خواهانت میشه مطمئن کارت درست بوده که منچستر خواهانت میشه.
به نظر من برای شما بیشتر استقلالی و پرسپولیسی بودن شخص مهم هست. و این مسئله را ملاک قرار دادید.

hoomaan
02-02-2009, 15:01
شما از کجا می دونی بهترین نبوده؟ شما که بازیهاش را ندیدی!
وقتی 30 سال پیش یک تیم مثل منچستر خواهانت میشه مطمئن کارت درست بوده که منچستر خواهانت میشه.
به نظر من برای شما بیشتر استقلالی و پرسپولیسی بودن شخص مهم هست. و این مسئله را ملاک قرار دادید.

صد درصد استقلالی بودن حجازی روی تعصب شماها تاثیر داره وگرنه اگه دروازبان پرسپولیس که هیچی اگه دروازبان یه تیم دیگه هم بود و 10 سال توی منچستر هم بازی میکرد میگفتین : نه بابا ! دروازبان نبوده .

Alireza Taji
02-02-2009, 17:31
صد درصد استقلالی بودن حجازی روی تعصب شماها تاثیر داره وگرنه اگه دروازبان پرسپولیس که هیچی اگه دروازبان یه تیم دیگه هم بود و 10 سال توی منچستر هم بازی میکرد میگفتین : نه بابا ! دروازبان نبوده .
کافر همه را به کیش خود پندارد:21:
اگه ابی و یا قرمز بودن کسی روی من تاثیر داشت بزرگ بودن عابدزاده را انکار می کردم!

B3HZ@D
02-02-2009, 18:30
شما ندیدی دلیل نمیشه که بقیه هم ندیده باشند.
اگه بهتر از حجازی بود پس چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اون انتخاب نکرد.

کنفدراسیون اسیا همیشه درایت خودش رو با انتخاباتش نشون داده
نمونه اش هم این که فدراسیون فوتبال ایران رو بهش جایزه دادن وشد بهترین
یا همون بازیکن ازبکستانی بود فکر کنم که شد بهترین بازیکن اسیا
---------------------------------------
اون طوری که عابدزاده برای ایران دروازه بانی کرد هیچ دروازه بانی تا حالا انجام نداده و نخواهد داد
ایران - امریکا
ایران - استرالیا و خیلی های دیگه

M . Sayid
02-02-2009, 21:31
اون طوری که عابدزاده برای ایران دروازه بانی کرد هیچ دروازه بانی تا حالا انجام نداده و نخواهد داد
ایران - امریکا

خون آدمو به جوش میارین!

ایران قبل از جام جهانی 78 یه بازی دوستانه تو اسپانیا با تیم ملی آرژانتین که برگزار کرد حجازی یه گل خورد بازی 1-1 شد همون آرژانتین قهرمان جام جهانی شد با مهاجمی مثل ماریو کمپس جلو ایران بازی کرد ( آقای گل جام 78)

ایران تو گروه خودش با هلندی که اون سال نایب قهرمان جهان شد همگروه بود حجازی 3 گل خورد 2تاش پنالتی بود

تو المپیک دروازه بانی کرد عالی بود و..........

hoomaan
02-02-2009, 22:09
کافر همه را به کیش خود پندارد:21:
اگه ابی و یا قرمز بودن کسی روی من تاثیر داشت بزرگ بودن عابدزاده را انکار می کردم!
یه سوال میکنم خدایی بدون تعصب جواب بده . اگه یه رای گیری بین عابدزاده و حجازی بذارن کی بیشتر رای میاره ؟

ایران - امریکا
انتخابات کنفدراسیون آسیا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه تو این چند ساله جوکهایی قشنگتر از انتخابات اسیا نبوده .

خون آدمو به جوش میارین!

ایران قبل از جام جهانی 78 یه بازی دوستانه تو اسپانیا با تیم ملی آرژانتین که برگزار کرد حجازی یه گل خورد بازی 1-1 شد همون آرژانتین قهرمان جام جهانی شد با مهاجمی مثل ماریو کمپس جلو ایران بازی کرد ( آقای گل جام 78)

ایران تو گروه خودش با هلندی که اون سال نایب قهرمان جهان شد همگروه بود حجازی 3 گل خورد 2تاش پنالتی بود

تو المپیک دروازه بانی کرد عالی بود و..........

ما که نگفتیم خوب نبوده . میگیم بهترین دروازبان تاریخ ایران عابدزادست . حجازی شاید دوم باشه .

Rjoun
03-02-2009, 02:12
مي شه بهتر معرفي كنيد؟
--------------------------------------------------------------------------------------
اون دروازه بانه كه با پاهاش به صورت عقرب توپ رو بر مي گردوند اسمش چي بود؟صطح كلي دروازه بانيش چطور بود؟
هگوييتا بود!
نه بابا اتفاقا كلي هم سوراخ بود!
فقط قرطي بازي بلد بود دربياره

Rjoun
03-02-2009, 02:15
یه سوال میکنم خدایی بدون تعصب جواب بده . اگه یه رای گیری بین عابدزاده و حجازی بذارن کی بیشتر رای میاره ؟

عابد زاده بيشتر راي مياره

Alireza Taji
03-02-2009, 02:37
.
اگه رای اوردن باشه که بله عابدزاده رای میاره!
اما اگه من باشم به هیچکدوم رای نمیدم چون متعلق به دو نسل متفاوت از فوتبال هستند.
خیلی بچگانه هست که بیام این دو تا را با هم مقایسه کنیم.
حجازی دهه ی 70 بهترین بود و عابدزاده دهه 90 بی رقیب بود.

Rjoun
04-02-2009, 10:13
ایران - امریکا
دروازبان بازي ايران - استراليا مهدي پاشازاده بود!

robert
04-02-2009, 13:00
عجیبه !!
بابا رتبه بندیش اشتباهه !!
ادوین وندرسار 1200 دقیقه هست که گل نخورده (( دروازه بان منچستر یونایتد ))
پیتر چک هم دروازه بان فوق العاده ای هست
جان لوییجی بوفون هم همینطور !! اونقت یارو از مصر :2: بالاتر از اینها قرار گرفته ؟؟:18::18:

بردیا
04-02-2009, 13:14
دروازبان بازي ايران - استراليا مهدي پاشازاده بود!

این دیگه تعصب بیجا هستش که اون همه توپی رو که عابدزاده گرفت فراموش کنیم و بچسبیم به 2تا توپی که پاشازاده کشید بیرون(که انصافا کارش عالی بود)
هنوز که هنوزه خیلی از دروازبانای ایران میخوان حرکت عابدزاده روکه با 1دست توپ رو جمع کرد تقلید بکنن ولی هنوز که هنوزه کسی موفق نشده
من معروف ترین بازی که از حجازی شنیدم عالی کار کرده بازی ایران کره شمالی بوده که کره اونوقتا به طوفان زرد معروف شده بود به خاطر درخشش توی جام جهانی
میگن اون بازی نود دقیقه کره توپ میریخته روی دروازه ایران ولی نتونستن گل بزنن جوری که آخر بازی سرمربی کره شمالی گفتش که دروازبان شما به کمک خدایانتون گل نخورد.

mohamad23
04-02-2009, 14:34
واسه اون 1200 دقیقه ون درسار مدرک داری؟به هر حال آمار فیفا دقیقتر از آماریه که ما داریم.

robert
04-02-2009, 16:39
واسه اون 1200 دقیقه ون درسار مدرک داری؟به هر حال آمار فیفا دقیقتر از آماریه که ما داریم.

آخ!! 1122 دقیقه بود و من اشتباهی نوشتم 1200 دقیقه :27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Rjoun
05-02-2009, 07:49
این دیگه تعصب بیجا هستش که اون همه توپی رو که عابدزاده گرفت فراموش کنیم و بچسبیم به 2تا توپی که پاشازاده کشید بیرون(که انصافا کارش عالی بود)
هنوز که هنوزه خیلی از دروازبانای ایران میخوان حرکت عابدزاده روکه با 1دست توپ رو جمع کرد تقلید بکنن ولی هنوز که هنوزه کسی موفق نشده
من معروف ترین بازی که از حجازی شنیدم عالی کار کرده بازی ایران کره شمالی بوده که کره اونوقتا به طوفان زرد معروف شده بود به خاطر درخشش توی جام جهانی
میگن اون بازی نود دقیقه کره توپ میریخته روی دروازه ایران ولی نتونستن گل بزنن جوری که آخر بازی سرمربی کره شمالی گفتش که دروازبان شما به کمک خدایانتون گل نخورد.
برديا جان اگه يكي از اون توپ هايي كه پاشازاده نمي كشيد بيرون مي رفت توي گل الان ديگه كسي از هنر نمايي هاي عابدزاده صحبت نمي كرد!
هر دو به طور مساوي نقش داشتن! من هم منكر هنر و توانايي عابدزاده نيستم!