PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرح تیونینگ پژو پارس(پرشیا).

Mojtaba-MCI
28-01-2009, 16:19
سلام به همه ی دوستان و عزیزانی که توو موضوع تیونیگ ماشینا به خصوص پرشیا مهارت دارن.
==========
از شما می خوام تا منو در این مورد راهنمایی کنید و هر چیز جالبی که به نظرتون می رسه و خودتون ازش استفاده می کنین بهم معرفی کنید...
به شخصه معتقدم نباید زیاد به ماشین زلم زیمبو آویزون کرد چون ماشینو از ریخت میندازه.
به هر حال منتظرم.چه داخل اتاق ماشین چه بیرونش!هرچند خودم یه کارایی کردم ولی مایل از نظرات شما دوستان هم استفاده کنم...
راستی یه مطلبی ، هر چیزی رو که معرفی می کنید به قیمت اصلیش توو بازار بگید.
ممنون:11:!

rami_hemi
28-01-2009, 16:41
اولا بگو چی میخوای ماشین داشته باشه
مثلا من میگم ماشین هر چی باشه باید اولا شیک باشه .مثلا من اگه یه مرسدس 190 مدل 1985 داشتم اول میدادم یه تو دوزی چرم اصل بژقهوه ای براش میدوختن تا حد امکان از قیافه اصلی دور نمیشدم مثلا براش یه دست سپر آ ام گ میخریدم این از مثال
حالا تو اگه میخوای ماشینت کلا فرق داشته باهشه یه دست رینگ اندازه 16 (حداکثر) با رنگ پودری و سعی کن نمونه اروپایی معروف باشه .رنگشون هم هماهنگ با رنگ بدنه(مثلا من یه نمونه تو دانشگاه دیدم ماشین خودش سفید هستش رینگهاش هم سفیدن .
با خابوندن ماشین مخالفم تا حدی که از استاندارد خارج نشه ولی تعویض کمک فنر میتونه توی هندلینگ ماشین تاثیر مثبت بذاره .تعویض اگزوز با انواع اسپرت .روکش یا تو دوزی چرم به نظرم تعویض سپر و رکاب دل بخواه .
حالا می یه چیزایی گفتم

Farshadd
28-01-2009, 17:12
سلام مجتبی جان.

امیدوارم خوب باشی.

همونطور هم که رامسن گفت اول باید مشخص کنی از تیونینگ چه انتظاراتی داری و در واقع میخوای بعد از تیونینگ چی داشته باشی؟

میخوای بادی توینینگ را بندازی؟ تیونینگ موتوری؟ داخلی؟ سیستم؟ و ...

از حرفات برمیاد که تیونینگ بدنه رو بیشتر مد نظر داری.و اگه تایید مکینی بگو تا ادامه بدیم.
راستی عکس خودروت رو هم بذار لطفا. و یا حداقل رنگ و تغییراتی که ایجاد کردی رو بگو.

:12:

Mojtaba-MCI
28-01-2009, 20:12
اولا بگو چی میخوای ماشین داشته باشه
مثلا من میگم ماشین هر چی باشه باید اولا شیک باشه .مثلا من اگه یه مرسدس 190 مدل 1985 داشتم اول میدادم یه تو دوزی چرم اصل بژقهوه ای براش میدوختن تا حد امکان از قیافه اصلی دور نمیشدم

کاملا موافقم.

حالا تو اگه میخوای ماشینت کلا فرق داشته باهشه یه دست رینگ اندازه 16 (حداکثر) با رنگ پودری و سعی کن نمونه اروپایی معروف باشه .رنگشون هم هماهنگ با رنگ بدنه(مثلا من یه نمونه تو دانشگاه دیدم ماشین خودش سفید هستش رینگهاش هم سفیدن .
نه ، نمی خوام خیلی متفاوت باشه منظورم اینه که نمی خوام خیلی توو چشم بزنه...با چندتا از دوستام که توو ایران خودرو هستن مشورت کردم در مورد رینگ ، همشون یه جورایی حرفشون "نه" بود.می گفتن خطرناکه و فلان و بصار.

با خابوندن ماشین مخالفم تا حدی که از استاندارد خارج نشه ولی تعویض کمک فنر میتونه توی هندلینگ ماشین تاثیر مثبت بذاره .
خوابوندن که نه ولی توو فکر یه کمک اسپرت هستم واسه ماشین(بهتر از اینه که کمک های اصلی خود ماشینو ببرم)!

تعویض اگزوز با انواع اسپرت .روکش یا تو دوزی چرم به نظرم تعویض سپر و رکاب دل بخواه .
سر اگزوز رو قبلا گذاشتم...

سلام مجتبی جان.

امیدوارم خوب باشی.
ممنون ، شما هم همچنین فرشاد جان...

همونطور هم که رامسن گفت اول باید مشخص کنی از تیونینگ چه انتظاراتی داری و در واقع میخوای بعد از تیونینگ چی داشته باشی؟

میخوای بادی توینینگ را بندازی؟ تیونینگ موتوری؟ داخلی؟ سیستم؟ و ...

از حرفات برمیاد که تیونینگ بدنه رو بیشتر مد نظر داری.و اگه تایید مکینی بگو تا ادامه بدیم.
100% تایید میشه:31:...

راستی عکس خودروت رو هم بذار لطفا. و یا حداقل رنگ و تغییراتی که ایجاد کردی رو بگو.
بذار بگم چیکار کردم :
یه بال کوسه ای عقب روو سقف ماشین.
یه جفت بارون گیر واسه شیشه های جلو.
یه سر اگزوز.
4 تا رکاپ ===>Peugeot PERSIA
توو دوزی چرم مشکی(خود ماشین نقره ایه).
و یه جفت چراغ عقب LED.
==========
اینا کاراییه که تا الان انجام دادم...شما چی پیشنهاد می کنی؟!

R.P.G
28-01-2009, 20:19
سر اگزوز رو قبلا گذاشتم...

منبع اگزوز رو عوض کنی بهتره تا اینکه یه سراگزوز ضایع گذاشتی. :دی

aghaye h
28-01-2009, 20:30
آینه های تاشوی elx هم می تونی بندازی که با قفل شدن در جمع شه
راهنمای روی گلگیرها روهم سفید بنداز با لامپ زرد
در مورد رینگ ها می تونی یه جفت رینگ 15 بندازی که کارخونه هم میندازه(استاندارد)
می تونی رینگ دست دوم elx از توی شوش پیدا کنی چهار تا 300
با لاستیک 205 گودیر ایگل خیلی قشنگ میشه
جلو پنجره رو هم عوض میکنن ولی من خوشم نمیاد(تو رفتگی کاپوت تابلو میشه)
اینم عکس لاستیکه که میگم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

D r i v e r
28-01-2009, 21:08
آینه های تاشوی elx هم می تونی بندازی که با قفل شدن در جمع شه
راهنمای روی گلگیرها روهم سفید بنداز با لامپ زرد
در مورد رینگ ها می تونی یه جفت رینگ 15 بندازی که کارخونه هم میندازه(استاندارد)
می تونی رینگ دست دوم elx از توی شوش پیدا کنی چهار تا 300
با لاستیک 205 گودیر ایگل خیلی قشنگ میشه
جلو پنجره رو هم عوض میکنن ولی من خوشم نمیاد(تو رفتگی کاپوت تابلو میشه)
اینم عکس لاستیکه که میگم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
یه جای دیگه هم دیدم که گفته بودین آینه های elx جمع میشن این فقط مخصوص مدل سفارشی هست دیگه؟
نه؟
به نظرم سپر هارو عوض نکن فقط زیر سپر بذار تا یکم بلند تر بشن (به نظرم خوشگل میشن)
جلو پنجره هم دوستمون راست میگه خیلی ضایه میشه جای لوگو پژو خالی میمونه
برای موتور هم میتونی از ----- هوای اسپرت و شمع های سوزنی و هدرز و .... استفاده کنی که سهیل جان توی تاپیک تیونینگ لوگان مفصل صحبت کردن با این فرق که فکر کنم سوپر سپرینت هدرز برای پرشیا و 405 رو داره

rami_hemi
28-01-2009, 21:10
خب تا حالا خوب اومدی
ولی کاش توی ماشین رو چرم سیاه نمیزدی چرم سیاه زیاد شیک نیست البته تا حدودی حس اسپرت میده.ولی کمن بیشتر نظرم چرم بژبود

PlayStation3
28-01-2009, 21:34
غیر از چرم دیگه چی هست واسه روکش؟آخه رو چرم آدم زیاد عرق میکنه...

Farshadd
28-01-2009, 22:13
کاملا موافقم.

نه ، نمی خوام خیلی متفاوت باشه منظورم اینه که نمی خوام خیلی توو چشم بزنه...با چندتا از دوستام که توو ایران خودرو هستن مشورت کردم در مورد رینگ ، همشون یه جورایی حرفشون "نه" بود.می گفتن خطرناکه و فلان و بصار.

خوابوندن که نه ولی توو فکر یه کمک اسپرت هستم واسه ماشین(بهتر از اینه که کمک های اصلی خود ماشینو ببرم)!

اگه سیستم تعلیق رو یکم ارتقاع بدی میتونی هم کمی میخوابه هم اینکه میتونی از رینگ های بزرگتری استفاده کنی. البته این یه کار هزینه داره. که اگه بخوای خوب و علمی کار کنی حدود 2 تومن باهات میره.

استفاده کردن از رینگهای الکی و سنگین خیلی به ماشین آسیب میزنه. bbs خوبه ولی

4 تا رکاپ ===>Peugeot PERSIA
!

رکاب زیاد برای پارس نیاز نیست. اما اگه اذیتت نمیکنن هم خیالی نیست

یه جفت بارون گیر واسه شیشه های جلو.
!

بارون گیر ها قیافش رو زشت نکرده؟

=========
ماشینت چه رنگه؟

=============

راستی اگه نمیخوایی ماشین زیاد متفاوت بشه زیاد هم فرقی نداره چی بندازی کجا بندازی. فقط رنگ بندی رو رعایت کن.
البته برای رینگ حتما اصول علمی رو رعایت کن.

تغییرات موتوری هم که نمیخوای بدی. ها؟

rami_hemi
28-01-2009, 23:44
غیر از چرم دیگه چی هست واسه روکش؟آخه رو چرم آدم زیاد عرق میکنه...

لاونی که آدم عرق میکنه چرم مصنوعی هستش چرم اصلی چند نوع داره یه نوعی که روش کار شده و حالت صافی داره یه نوع دیگه که شبیه نوبوک هستش (حالت پرز دار )این چرم بر خلاف تصور شما کاملا تنفس میکنه یعنی میتونه از خودش جریان هوا رو عبور بده.

aghaye h
29-01-2009, 02:28
سلام
یه جای دیگه هم دیدم که گفته بودین آینه های elx جمع میشن این فقط مخصوص مدل سفارشی هست دیگه؟
نه؟
آینه های معمولی elx یک سری 70 تومنه تا شدنش برقی نیست
یک سری 120 تومنه برقیه ولی کم گیر میاد
یک پاورهم میندازی بهش تا وقتی در قفل میشه آینه جمع شه
elx تو هر سری تغییراتی داره
یک سری صندلی گرم کن سرد کن داره
یک سری معمولی
یک سری صندلی ایرانی داره
جالبه بدونی صندلی گرم کن سرد کن elx دونه ای 750 تومنه یعنی جفتش 1.500
البته اینا فقط تو تعمیر گاه های مرکزی گیر میاد(شرق و غرب)
یا دیسکی کردن چرخ عقب 405 با abs و... حدود 1.500 هزینه داره
از تفاوت موتور و رینگ و سنسور دنده عقب و کاکپیت و .. هم بگذریم
به نظر خودم تفاوت قیمت پارس و 405 نسبت به امکاناتش نمی ارزه
ولی elx فول یه چیز دیگست و آپشناش می ارزه
البته اینا ریطی به موضوع تایپک نداشت فقط جهت دوستمون
خلاصه ببخشید.

Mojtaba-MCI
29-01-2009, 12:54
آقا ما نمی دونستیم این رینگ و رینگ انداختن اینقدر اصول داره...
خوب شد نذاشتم تا الان.
فرشاد جان رنگ ماشین هم نقره ایه(پست 4).
این آینه های elx خیلی جالبن.حالا من خیلی فرق هر سریش رو نمی دونم ولی باید یه جفت بندازم روو ماشین.

Mojtaba-MCI
29-01-2009, 12:54
یه پرده هم گذاشتم واسه شیشه ی عقب ماشین ===>Peugeot PARS

Farshadd
29-01-2009, 14:16
طوری که معلومه بیشتر روی لوازم تزیینی مانور میایی.

ولی به نظر من اگه پولشو داری و زیاد به فکر فروش هم نیستی، میتونی روی بدنه مانور بیشتری بدی.

مثلاکمی ارتفاع زدن (البته با همون اصولی که گفتیم).

تعویض سپر ها.

تعویض رینگها با انواع زیباتر و البته خوب.

باد دادن گلگیر ها.

تعویض صندلی ها با انواع اسپرت و مرغوب

بستن یه سیستم صوتی نیمه حرفه ای

تعویض کاسه چراغها با انواع اسپرت تر و زیبا تر

ولی خوب در عوض اینا هزینشون خیلی زیاده. که اگه بخوای واقعا علمی و سر حال کار کنی اینا که خودشون حدود 5 تومن آب میخوره و البته در عوض تیونینگ بدنه درست حسابی انجام دادی. بماند که موتور رو هم تقویت/تعویض کردن خودش چه خرجایی داره.

خلاصه اینکه بنیادی کار کنی نتیجه بهتر از این میشه که سطحی و مثلا روی بارونگیر و پرده و ... کار کنی. ولی باید شرایط هم جور باشه. و دوم اینکه مثلا تغییراتی که گفتم بدون تغییر در موتور زیاد ارزش نداره. مثلا یه ماشین با قیافه توپ ولی توانایی های حرکتی معمولی.

rami_hemi
29-01-2009, 19:29
جانم بچه ها همشون اینجا خیلی چیزای زیادی گفتن که همشون گوشه ای از کار هستش .
ببین به نظر من اگه ماشین واقعا خاص و جالب و به درد بخور میخوای زیاد روی بدنه مانور نده بجز رینگ که بهتره رینگ 15 بگیری و حتما اگه ماشین از گارانتی در اومده اولا بعد تعویض رینگها کمی جلو بندی احتیاج به تنظیم تعویض داره مثلا فنرهای قویتر و اسپرتی دیسکهای بزرگ تا میتونی برمبو خنک شونده واسه جلو و عقب abs سعی کن آلمانی پیدا کنی.تقویت پمپ هیدرولیک فرمان و غیر ذالک که حوصله ندارم بگم.
اگه حوصله داری بده کلا تو دوزی ماشین رو عوض کنن نه فقط روکش صندلی ها (دو رنگ بکن )جیر و چرم حتی روکش سینه و داشبرد رو هم میتونی عئوض کنی چراغ رو زنون بنداز البته من یه چند تا ایده دیه هم دارم که هنوز هیچکس (بغیر از روی میباخ)این روش نورپردازی اتاق انجام نشده .استفاده از کل سقف میتونی سان رو ف بذاری.
و خیلی کارای دیگه .

Mojtaba-MCI
30-01-2009, 12:01
دوستان در مورد سان روف هم یه توضیحی می دید؟!
نصبش رو ماشین چقدر وقت و هزینه می بره؟؟؟برای ماشین های مختلف مدل هاشونم فرق داره؟

Mojtaba-MCI
31-01-2009, 21:57
نصبش رو ماشین چقدر وقت و هزینه می بره؟؟؟برای ماشین های مختلف مدل هاشونم فرق داره؟
عزیزان ما یه سوال پرسیدیم...

Farshadd
31-01-2009, 22:58

توضی چی بدیم؟؟

تنها توضیحی که به ذهنم میرسه اینه.

سانروف رو که طبیعتا دیدید و نیاز به تعریف نداره که بگیم چی هست ولی انواع مختلیفی داره. مثلا کشویی جمع شو ، تاشو، بالا رونده، جمع شونده. که مثلا همون کشویی 2-3 نوع داره که مثلا یکیشن توی سقف جمع میشه و یکی میاد روی سقف و .... . از دید دیگر هم دستی و برقی و ...

قیمت دقیق ندارم ولی برقی مارک valo یکی از دوستان خریده بود حدود 400 تومن.

قطعا برای ماشین های مختلف هم فرق دارن.

اگه خواستید ببندید حتما تاکید کنید که با چسب خوب بچسبونه و ببرید پیش یه آدم واقعا حرفه ای. چون اگه طرف خوب نصب نکنه و یا حتی خوب نصب کنه ولی چسبش بی کیفیت باشه بعد مدتی آب میاره داخل.

من چسب سیستا رو پیشنهاد میدم. چون خودم آکواریوم دارم و میسازم و تقریبا تمام چسب ها رو تست کردم و هیچی سیستا نمیشه. البته کاسپین اصل هم خوبه ولی یکم دیر خشک میشه. عمراین دوتا هم خوبه.

Mojtaba-MCI
04-02-2009, 10:03
توضیح خوب و کاملی بود ، ممنون فرشاد جان...
بیشتر از همه قیمت مد نظرم بود که حدودشو بدونم!

saeed1670
04-02-2011, 18:50
اگه میخوای خرج ماشینت کنی پولتو نریز دور
بارون گیرو پرده و ... این چیزا که تیونینگ محسوب نمیشه
1-رینگ نهایتا 16 اگه ماشینت نقرهایه رینگتم همون رنگی باشه جالب تر میشه
2-کمک فنر های اسپرت
3- اون آیینه ها که دوستمون گفت جالبه سعی کن استفاده کنی
4-تودوزی
5- اون شل جلوشو عوض کن
6-سنسور عقب بنداز یه ذره یه خورده یه کوچولو با کلاسه
7- اگه قصد تعویض سپر هارو داری یه چیزی بنداز که زیاد بزرگ و متفاوت با سپر های معمولش نباشه اونجوری در عین سادگی ماشینت جذابه.
من خودم یه پارس سال خاکستری دارم فقط شل جلو و رینگ 16 لاستیک 205 انداختم جالب شده.
چراغ های عقب هم اسپرت کردم.
به هر حال این نظر من بود عزیز.... خودت میدونی:20: :8:

اوه راستی شیشه های غقبتم دودی کنی بد نیست. ولی دودش غلیظ باشه ... جلو رو دودی نکن قشنگتره