PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصاحبه و گزارش خودروهای تیون شده در ایران

R.P.G
27-01-2009, 10:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آرمن صادقی و علی کرباسی مدیران موسسه MD

معرفی خودتون:
آرمن صادقی متولد 1362 و اهل تهران

علاقه مندی شما به اتومبیل؟
کلا این داستان یک عشقی است که در آن معروفیت و... راهی ندارد من اگر اتومبیلم در پارکینگ هم باشد و هیچ کس آنرا نبیند باز هم با آن عشق می کنم

چطور به دنیای آلمانی آمدی؟
من با اولین اتومبیلی که رانندگی را آغاز کزدم اپل کورسا بود و بعد از آن هم که گلف آمد که از همان ابتدا عاشقش بودم تا اینکه خریدم و تا به الان هم این عشق همین طور به نظرم من را تا به اینجا کشانده و کلا گلف استایل جداگانه ای با اتومبیل های دیگر آلمانی دارد و زمانی که از این اتومبیل پیاده می شوی و سوار اتومبیل دیگری می شوی واقعا تفاوت را احساس می کنی

چرا VW ؟
کلا VW GOLF یک اتومبیلی است که از هر لحاظ چه اکونومی چه فنی و... با اتومبیل های دیگر واقعا متفاوت است و زمانی هم که به بازار آمده در همان زمان هم یک اتومبیل کارگری بوده یعنی اتومبیلی بوده که هرکسی می توانست آنرا بخرد البته با قابلیت های بالا و برای کارهای ریسینگ هم این اتومبیل تمام قابلیت ها را دارد

در مورد تغییر شکل پیدا کردن این اتومبیل توضیح بدید:
این اتومبیل از اول که من خریدم فقط 4 تا رینگ و لاستیک داشت و برای یکی از دوستان خوبم بود و کارهایی که روی این اتومبیل انجام شد،سعی کردم کارهایی باشد که خودم هم چیزی یاد بگیرم و دوستان هم مسبب این داستان شدند ولی الان خوشحال هستم شاید کارهای اضافی کردیم ولی چیزی یاد گرفتیم از کابراتور بستن موتور شروع کردیم و موتور 1800 و 2000 و 2100 با لوازم و این چیزی که ملاحظه می کنید و ظاهرش هم که مدام تغییر شکل پیدا کرده.

انگیزه ای که برای جمع کردن این خودرو داشتید؟
من همیشه دوست داشتم که یک اتومبیل قوی داشته باشم و هر اتومبیلی هم که داشتم روی آن کار کردم و من کلا از روزی که این حرکت رو شروع کردم یک هدف داشتم که هنوز هم به آن هدف نرسیدم ان شا الله وقتی رسیدم شاید یک تغییر شکلی در زندگی خودم بدهم ولی در کل عشق است و عشق !

در مورد آپشن های این اتومبیل توضیح بدید:
این اتومبیل یک موتور 8 سوپاپ دارد که لوازمی از قبیل گیربکس- میل سوپاپ - دیسک و صفحه گرافیت - هدرز- 4 دهنه 45 وبر- پیستون- شاتون-

سیستم تخلیه دود به چه شکل است؟
از هدرز تا منبع اگزوز ریسینگ است که هدرز آن ساخت شرکت VW و مابقی برای کمپانی سوپر اسپرینت

این پیشرانه چند اسب بخار قدرت دارد؟
فکر می کنم 200 اسب بخار البته نسبت به دوستان دیگر می گویم

چه کسی را در زمینه موتورهای تیونینگ شده قبول داری؟
فقط آقای آندره آوانسیان واقعا ایشون استاد بزرگ جمع کردن موتور هستند و هنرهای خودشون رو در جمع کردن موتور تا به حال به خیلی ها نشون دادند واقعا از ایشون و دوست خوبم هایبرت نهایت تشکر را دارم و امیدوارم روزی همه به این شکل موتور اتومبیل جمع کنند.

صفر تا 100 و 400 متر ؟
من تا به حال نه به این اتومبیل دستگاه زدم و نه به اون صورت تست کردم ولی شما می توانید از اون دوستانی که باهاشون تست کردم بپرسید تا بگویند!!!!

آیا روی زیر بندی این اتومبیل هم کار کردین؟
کمک های قابل تنظیم FK با استرس بار جلو و عقب

حالا با این قدرت تدبیری برای ترمز اندیشیدی؟
جلو دیسک ها خنک کن و عقب هم کاسه ها بزرگ شده و بوستر این اتومبیل تعویض شده ولی باز هم ایده آل نیست

بارها شما را در حال زورآزمایی های اتوبانی دیدم! در این مورد توضیح می دین؟
من رانندگی خیابانی را خیلی دوست دارم ولی هیچ وقت بی جهت تند در خیابان ها حرکت نمی کنم ولی اگر شکاری را پیدا کنم اون وقت دیگر.... از دوستان بپرسید که چطور می رویم! به هرحال ما همیشه هستیم !

در مورد تست های اتوبانی که انجام دادی؟
دوستانی که طعم تلخ این اتومبیل رو چشیدند دوست نداردن که اسمی ازشون برده بشه ولی کلا اتومبیل های خوبی از این اتومبیل جا ماندند E30 ویکی از Vr4 های معروف و اتومبیل های آمریکایی که بسیار بودند البته یک گلف نسل دو بود که هیچ وقت این کار را نکرد و من هم زیاد درخواست نکردم فقط هربار گفتم گفتند که این اتومبیل تعمیرگاه است و این اتومبیل هم من نمی دانستم که چقدر قدرت دارد فقط در سایت شما ازش تصاویری دیده بودم و به نظرم کسی که می گوید اتومبیل من قدرت دارد دست رد به سینه کسی نمی زند و در حال حاضر هم اون گلف فروخته شد، ولی در کل ما عادت به فیلم پخش کردن نداریم با اینکه خیلی فیلم برای پخش کردن دارم ولی همین که خودم راضی می شوم کافیست!

چرا رینگ و لاستیک اتومبیلت را تعویض کردی؟
این رینگ و لاستیک ها را برای زیبایی انداختم (به ابعاد 5/8 جلو و 10 عقب) و این کار را هم کردم که اتومبیل سنگین شود و فکر و خیال حریف طلبی از ذهنم بیرون برود! البته زمانی که بخواهیم گاز بدهیم COMPOMOTIVE ها را که 13 اینچی هستند زیر اتومبیل می اندازیم!

تریم داخلی اتومبیل رو چرا تغیر ندادی؟
دوست داشتم که ساده اتومبیل را جمع کنم و این کار رو انجام دادم

روی ظاهر اتومبیلت کاری قصد نداری انجام دهی؟
دوست داشتم که گلگیرهای آن را فابریک می کردم که دیگر نمی شود
چی شد که از سیستم DLS وارد شتاب و ... شدی؟!
ما اوایل بیشتر روی حوضه صدا فعالیت می کردیم و اطلاعات ما از موتور و ... کم بود و کم کم با کمک گرفتن از دوستان به خصوص آقای آوانسیان به وادی موتور جمع کردن آمدیم و کم کم سیستم رو کنار گذاشتیم و این اتومبیل رو سبک کردیم برای شتاب و ... چون به هرحال سیستم صوتی سنگین بستن برابر با کم شدن توان موتور است

در مورد MD توضیح می دین؟
چند سال پیش با یکی از دوستان شروع به فعالیت کردیم که ایشون روی سیستم صوتی اتومبیل کار می کردند و من روی قطعات موتوری Performance که در حال حاضر از ایشون جدا شدم که به زودی مغازه ما هم باز می شود ولی این بار مغازه کاملی است که در تهران نظیر ندارد

شعار MD ؟
ما شعار نمی دیم عمل می کنیم

مشتری های MD جدید چه کسانی از چه گروه اتومبیل هایی خواهند بود؟
ابتدا این رو بگم که ما برای هرکسی کار نمی کنیم ولی بیشتر روی اتومبیل های آلمانی کار می کنم و روی گلف واقعا تخصص داریم ولی هر اتومبیل که در مورد آن اطلاعات داشته باشیم روی آن کار می کنیم

بهترین اتومبیل های MD :
اتومبیل در گروه ما زیاد آمده و رفته و خیلی از اتومبیل ها بودن که ما کارهای آنها را انجام دادیم که در گردهمایی های آلمانی شما هم حضور داشتند ولی از این پس اتومبیل های این گروه عبارتند از : نسل 2 خودم-نسل 2 آقای آندره آوانسیان- نسل 1 هایبرت- بیوک ریگال فوق العاده ی آقای دکتر- نسل 3 که به زودی واقعا بهتر از این ها می شود – 2 تا مگان توربو علی آقای کرباسی که یکی از آنها لوازم خوبی در انتظارش هست! - نسل 2 حسین کرباسی– 2002 آقای یغمایی – شورولت مالیبو زرد آقای آوانسیان و ... اتومبیل هایی که هم اکنون حضور ذهن ندارم این اتومبیل ها هم تمامی به دست صاحبان خوش ذوقشون جمع شدند پول داده نشده و اتومبیل آماده خریداری نشده!
.

چرا تا به حال در تست های شتاب شرکت نکردی؟
دوره اول 86 که ما ثبت نام هم کردیم که متاسفانه ما بدشانسی آوردیم یا خوشبختانه دوستان دیگر خوش شانسی آوردند! که شب قبل از تست که برای تایم گیری رفته بودیم موتور اتومبیل ایراد پیدا کرد که حالا بعدا گفتند پرهای ما ریخت و ترسیدیم! ولی ما معمولا پرهای بقیه دوستان را قیچی می کنیم!!! و سال 87 که اتومبیل در نمایشگاه ولنجک بود و اتومبیلی هم که بخواهد در درگ شرکت کند باید روی آن کار شود که ما این وقت را نداشتیم که این اتومبیل را ستاپ کنیم

کاری که در ایران انجام می شود علمی است؟
یک سری از دوستان علمی انجام می دهند ولی خیلی بیشتر هم نه که بچه بازی می کنند و تفریح می کنند ولی کسانی هستند که واقعا علمی کار می کنند و موفق هستند ولی دوستان دیگری هم به دلیل نبودن تفریح دیگری در این کشور روی آوردند به ماشین بازی!!!

ویژگی های یک ماشین باز حرفه ای:
اول ازهمه باید برای خودش این کار را بکند نه اینکه چشم دوست دیگری را در بیاورد و ادعا نکند و حاشیه سازی نکند و آدم هایی از این قبیل بچه هستند و هنوز بزرگ نشدند و طبل تو خالی هم همیشه صداش زیاد بوده و هست و خواهد بود و این رو هم بگم که ماشین بازی به پول و لوازم گران قیمت نیست مطمئنا بچه هایی که در فروم Carnp و فروم TT جمع می شوند ماشین بازتراز اون کسی هستند که همه چیز رو در پول می بیند واقعا باید برای این دوستان تاسف خورد و بس! پول شاید در ابتدا خوب باشد و تاثیر هم داشته باشد ولی در آخر وقتی علم نداری مرتب برو پول خرج کن اگر نتیجه گرفتی؟ این تجربه ماست و دوستان پولدار رو هم زیاد مشاهده کردیم . پول عشق نمی آورد دوستان ماشین باز خیالتون راحت! هیچ وقت نمی توانید بگویید که چون فلانی مبلغ زیادی روی اتومبیلش خرج کرده از اتومبیل دیگری که کمتر خرج کرده بیشتر می رود یا شتاب و قدرت بالاتری دارد نــــــــــه این طور نیست.

در مورد حواشی بیجای ماشین بازی در کشور ما؟
به نظرم اینها از آدم های بیجایی هست که به نظرم ماشین باز نیستند و بچه هستند ولی همیشه حرفه ای ها می مانند و بچه هایی که هنوز بزرگ نشدند می روند و یک سری از دوستان هم هستند که چون خودشون هیچی نشدند دوست دارند با اسم کسی دیگری بیایند جلو و حرف بیاورند و ببرند امیدوارم که خدا اون دوستان رو هم هدایت کند!

کل کل های بیجایی که هست به نظرت جو ماشین بازی رو خراب نکرده؟
به آدمش بستگی داره که چی بگه ولی 100 درصد تاثیر داره ولی کسی که حرفه ای هست نباید این کل کل ها روی او تاثیر بگذارد

یکی از این کل کل ها رو برای ما توضیح می دی؟
یک روزی که اتومبیل من آماده نبود و تازه هم تصادف کرده بودم که یک لاستیک جلوی اتومبیلک 205 بود و دیگری 185 که در اون روز اتومبیل من 50 درصد قدرتش رو هم نداشت اتومبیل آمریکایی هم بود که قرار بود تست کند و 60 نفر هم تماشاچی از طرف اون دوستمون آمده بود که من هم با اون اتومبیل رفته بودم که ببازم ولی تست انجام شد و یکی از حرفه ای ترین راننده های اون گروه پشت اتومبیل نشسیت که خیلی خوب باختند و من هم تعجب کردم که گلفم با اینکه در اون وضعیت بود اون اتومبیل رو خوب شکست داد و اون دوستان دیگر هم سریع متفرق شدند!!

در مورد رقبا توضیح می دهی؟
رقبا که همه جا هستند ولی کسی زنگ بزند ما هم اتومبیل آماده داشته باشیم می رویم یا در اتوبان ببینیم اتومبیل خوبی هست یک گازی می دهیم تا ببینیم که چی به چی هستش!

گلف های تیونینگ خوبی که در تهران هست:
ماشین خوب زیاد هست کسی هست 20-15 میلیون تومان خرج کرده و اتومبیلش 250 اسب هست و کسی هست 1 میلیون خرج کرده ولی اتومبیلش 150 اسب هست به نظرم اون کسی که 1 میلیون خرج کرده گلف خوبی هست

در مورد گلف های توربوی پایتخت برای ما می گین؟
دوستان به هرحال گلف های توربویی را جمع کردند که ما هنوز چیزی از آنها ندیدیم امیدواریم که در حد گلف باشند مانند همیشه در تاریخ!
در مورد M Power ها نظرتون چیست؟
اتومبیل های بسیار خوبی هستند ولی نسبت به هزینه فکر نمی کنم به اون شکل جواب بدهد

نظرت در مورد اتومبیل های گروه ابوالفضل مرادی؟
قوی ترین اتومبیل های ایران فعلا اتومبیل های این گروه هستند و با لوازمی هم که دارند راه خودشون رو می روند

گویا پروژه بعدی شما هم موتور توربو هست؟
به هر حال انسان باید به روز پیش برود همین حالا اتومبیا من لذت خودش را دارد ولی توربو قدرت بیشتری دارد ان شا الله موتور ما هم تا 2 ماه دیگر جمع می شود (نزدیک 400 اسب هم قدرت این موتور است) تا به این وادی بیاییم و ببینیم توربو سوار ها چی می گن!

اگر بفروشی گزینه بعدی برای جمع کردن؟
گلفی دیگر!
خاطره خوب از این اتومبیل:
خاطره خوب همون شبی بود که قبل از درگ موتور آسیب دید و باعث شد تا با زحمات فراوان آقای آندره آوانسیان دوباره این موتور جمع شود که از همه لحاظ آماده است.

آخرین نمایشگاهی که شرکت کردی چه نمایشگاهی بود و چه عنوانی کسب کردی؟
ولنجک بود که عنوان که به آدم نمی دادند فقط تنها عنوانی که کسب کردم این بود که 3 میلیون تومان خرج کردم!!
آینده خودت در این کار؟
همه چیز به این کشور بستگی دارد و باید به یک سری از دوستان فهماند که با ارتفاع زدن و فرمون گرفتن روی یک دیگر و ... ماشین باز نیستیم !!!

آینده خوبی در این کشور برای این کار هست؟
فعلا که جو خوبی نیست

اولین چیزی که به ذهنت می رسد؟
هات چاکلت : خوشمزه است!

گل یخ : یخ زده!

وبر 45 : طنین دلنواز

نسل 2 سفید با موتور اتمسفریکی : خدا نگهدار!!!!

گلف تراتل : خرج اضافی

درگ : عاشقشم

آرمن صادقی : مخلصیم!

کلوپ Carnp : بهترین و قدیمی ترین کلوپ خودروهای اسپرت اگر کسی کاری به کارش نداشته باشد!

توصیه به کسانی که می خواهند تازه گلف جمع کنند؟
بدانند که چه می خواهند بکنند و بتوانند روی اتومبیل و کارهایی که می خواهند انجام بدهند درست تصمیم گیری کنند و پول بیشتر دلیل بر بهتر بودن کار نیست مهم علم است در کنار پول نه فقط پول!
صحبت مستقیم با مدیریت کلوپ Carnp :
بهترین سایت اینترنتی و بهترین کلوپ ماشین باز یهستش و آقای کلهر هم انسان زحمت کشی هستند به هر حال هر کسی در کارش نقاط ضعف دارد امیدوارم برطرف شود و طوری شود که فقط یک نفر فعالیت کند نه چند کلوپ!

صحبت آخر:
ممنون از شما که به اینجا آمدی و از اینکه راه خودتون رو می روید ممنونم و به بقیهدوستان هم می گویم که ادب داشته باشند ودنبال حاشیه هم نباشند! از آقای آوانسیان و محجوب که از قدیمی های این صنف هستند نهایت تشکر را دارم

این اتومبیلی که به شکل وحشیانه می رفت با رینگ 17 و لاستیک 35 بدون اکتان و ورودی هوا بود که رینگ های 13 آن 4 تای آنها برابر یکی از رینگ های فعلی این اتومبیل هست و مسلما با تغییرات اجزای بالا خیلی بهتر راه می رود و این نکته هم بگویم که کلوپ MD بهترین و قدیمی ترین کلوپ VW سوارهای تیم Carnp هستند و از همشون ممنونیم.

منبع : CarNP

avecina.ir
27-01-2009, 10:35
سلامم.. کلن گلف یگ ماشین فوق العاده هستش مخصوصن مدل افسانه ایه کورادو vr6

R.P.G
27-01-2009, 15:41
سیویک امّا شبیه به آستون مارتین

دو سالی است که صحبت از جمع شدن هیولایی است که واقعا تغییراتی دارد که اگر شما

ببینید واقعا تعجب می کنید و و پیش خود می گویید : مگه تو ایران هم از این چیزها جمع می

کنن؟!!! طراحی وآماده سازی این اتومبیل دقیقا به دو دسال پیش برمی گردد آن زمانی که

خبری از هیولاهای این چنینی نبود ولی متاسفانه به مشکلی خورد که این فایتر را دو سال

روی تخت جراحی نگه داشت و روند منظم اجرای کارهای از پیش تعیین شده به روی این

اتومبیل متوقف شد تا اینکه بالاخره خبرهایی از حل شدن مشکلات به گوش می رسد و مثل

اینکه ما تا چند ماه آینده باید شاهد این ابر اتومبیل تیونینگ در کوچه و خیابان های تهران

باشیم . آن زمان دیگر زمانی است که هرکس این اتومبیل را که در خیابان ها ببینید با یک

سوپر اسپرت با پلاک ملی اشتباه می گیرد! این اتومبیل رو هنوز کس خاصی ندیده و ماشین

بازها تمام منتظرند ببینند تا اینکه این اتومبیل بالاخره شکار سوپر اسپرت ها رو در خیابان ها

شروع می کند؟ یا نه؟این نکته هم جا دارد که اشاره وار بگویم پرایدهای توربویی که واقعا هم

از نظر شتاب حرف هایی برای گفتن دارند منتظر زور آزمایی با این هیولای ژاپنی هستند!

توی ظاهر این اتومبیل دنبال چیز زیادی نباشید . این توین توربو تنها سیویک چهار سیلندر

شش سیلندر است.

شاهرخ پورزندی یکی از اعضای قدیمی کلوپ ژاپنی های تیم Carnp می باشد .

معرفی خودتون؟

من شاهرخ پورزندی هستم متولد فروردین 1360

از ابتدای ماشین بازی تون برای ما توضیح بدهید:

اولین ماشینی که جمع کردم سیویک مشکی بود که از اون همون 5-4 سال پیش واقعا

عاشق این اتومبیل شدم .

در مورد سیویک اولی که جمع کردید؟
من واقعا عاشق این اتومبیل بودم و اولین ماشینی بود که شخصی خودم خریدم برای خودم

که 5-4 ماه هم طول کشید

آیا دلیلی داشت که سیستم حرفه ای Gz روی اون اتومبیل بستی؟
در مغازه یکی از دوستان که نماینده این برند هستند این سیستم جمع شد و زحمت این

سیستم رو برای ما کشیدند من خودم کاری نکردم

تیونینگ علمی چیست؟
شما باید ببینی از اتومبیلت چه توقعی دارید و طبق اون برای اتومبیلتون هزینه بکنید و

مجموعه را کامل کنید یعنی شما نباید یک موتور قوی را روی یک اتومبیل ستاپ کنید که ترمز

قوی ندارد مثل پرایدهای Bp که ترمز و زیر بندی خوبی ندارد ولی تیونینگ استاندارد و علمی

نیست

تیونینگ علمی در کشور ما اجرا می شود؟

ببین آقای پورسینای عزیز تیونینگ واقعا دنیایی پیچیده و پیشرفته است این نیست که یک

دست رینگ و لاستیک و ارتفاع یا دیگه یک دست زنون ما پرونده تیونینگ را روی اتومبیل خود

ببندیم در ایران هم فقط ابوالفضل مرادی و حسین صدوقیان رو من می شناسم که واقعا

علمی کار می کنند طوری که اتومبیل های ابوالفضل وقتی جایی پار ک هستند من از

دیدنشون لذت می برم این رو هم شما در نظر بگیرید که ما امکانات در کشورمان بسیار کم

است

کاری که روی اتومبیل ها در کشور ما انجام می گیرد ، چه اسمی دارد؟

به نظر من شده مد شدن اصلا کاری هم ندارند که به اون اتومبیل ست بشود یا نه مثلا شما

بگی که زنون مد شده همه می بندند و حتی موتور سیکلت ها! که واقعا هم همینطور شده و

خودتون در خیابان ها هم شاهد این برنامه ها هستید

ماشین باز حرفه ای کیست؟

با توجه به اتومبیلی که دارد بهترین چیزهایی رو که برای اون اتومبیل تعریف شده را داشته

باشد.

ماشین باز نما به چه کسانی گفته می شود؟

کسانی که خیلی دوست دارند خودشون رو نشون بدهند که در کشور ما هم بسیار زیاد

هست! و واقعا همین ماشین بازنماها باعث شده اند که حرفه ای ها هم در عذاب باشند! من

نمی دانم که ارتفاع سواری چه معنی دارد؟

اتومبیلی که کاملا حرفه ای است در ایران داریم؟

ببینید مبحث ها جداست یک روی رینگ حرفه ای کار می کند یکی روی رنگ حرفه ای یکی

روی سیستم حرفه ای و... ولی اتومبیل کاملا حرفه ای در ایران من فکر نمی کنم به جز

لنسرها و اتومبیل های حسین صدوقیان چیزی باشد

آیا ماشین بازی یعنی ستاپ کردن موتورهای قوی؟

موتور قوی بستن دلیل این نیست باید یک اتومبیلی رو جمع کند که ذات تیونینگ کردن داشته

باشد و باز هم موتور بستن باید طبق برنامه ریزی باشد یعنی شاسی در نظز گرفته بشود زیر

بندی هم همینطور و ...

در مورد این سیویکی که واقعا به یک ابر اتومبیل تبدیل شده برای ما

توضیح می دهی؟
این سیویک داستانش از لامبورگینی هایی که وارد ایران شدند شروع شد لامبورگینی ها که

تصادف کردند ما بالا سر این اتومبیل ها بودیم همه جا هم عکس سیویک کنار لامبورگینی

هست من از آن موقع به فکر این داستان افتادم که ایرانی ها هم می توانند! یعنی طرح این

اتومبیل از اونجا استارت خورد و با مشورت علی مقیمی بعد از اون انتخاب موتور و لوازم این

خودرو بود بعد از اون سیویک مشکی را فروختیم و یک دستگاه نقره ای خریدیم که تصادف

نداشته باشه و سالم باشه بعد از اون دیگر شروع به کار کردیم که درست آبان 85 بود جاهایی

بود که کار با سرعت پیش می رفت جاهایی هم بود که متوقف می شد و من این اتومبیل رو

فقط برای عشق ماشین بازی جمع کردم و هم اکنون هم که می بینید اینقدر دیر شده برای

این بوده که کارهایی داشته که یمی از اونها هم یک قطعه فنی این اتومبیل بود ولی در کل

اتومبیل خوبی هست

چه چیز باعث می شد که به کار طاقت فرسای سیویک ادامه بدهی؟

این که می خواستم و می خواهم بگویم که ما ایرانی ها هم خیلی خوب بلد هستیم فقط

امکانات نداریم

چه زمانی را برای تمام شدن سیویک پیش بینی می کردی؟

6 ماه

فکر می کنی تا چه سرعتی زانوهایت به لرزه در نیاید؟

اگر 4-3 می پرسیدید شاید سرعت های بالا را می گفتم ولی الان دیگر تمام شد اون دوره ها

و به اصطلاح پیر شدیم رفت !

به تفکرات فنی که در جمع کردن این اتومبیل به کار بستی چقدر ایمان

داری؟

این کار؛ کار دونفره هست و من و آقای علی مقیمی 4-3 ماه فقط روی موتور بحث می کردیم

تا آخر این موتور 6 سیلندر تویین 3 لیتری شد

بالاخره به ابوالفضل مرادی سر می زنی؟

من چون خیلی دوست دارم که قدرت اتومبیلم به 550 اسب برسد و حتما این کار رو انجام می

دهم

اتومبیلت چقدر حرف برای گفتن دارد؟

هنوز نمی دانم چون هیچ چیز معلوم نیست و من هم هیچ چیز نمی توانم بگویم در موردش

سیویک که جمع شد چه جاهایی دوست داری با اون بروی؟

جاهایی که روزانه می روم یا به نوعی همه جا!

تا به اینجا چقدر برای شما خرج برداشته؟

46-45 میلیون تومان

آیا این اتومبیل در حال حاضر روشن هست؟

بله فقط لنگ جعبه فرمان هستیم تا با اتومبیل در خیابان های پایتخت حرکت کنیم!

چه اتومبیلی رو دوست داری جمع کنی؟

اول اینکه سیویک به پایان برسد و بعد از اون هم اون اتومبیلی که قرار است جمع کنم 100

درصد ژاپنی هست ولی ژاپنی ها تنوع بینشون زیاد هست

آرزوی سوار شدن چه اتومبیلی رو داری؟

پاگانی زوندا

در زمینه تیونینگ بدنه و موتور چه کسانی را قبول داری؟

آقایان صدوقیان و احتیاط کار و مرادی در کار موتور و برادران مقیمی در کار بدنه بی نظیر

هستند

در مورد نمایشگاه های Carnp و در کل گروه Carnp توضیح می دهید؟

گروه خوب و حرفه ای هستند و مخصوصا اولین دوره نمایشگاه ها رو که برگزار کردند مبحث

تیونینگ در اون زمان خوب در حال جا افتادن بود و فقط ایرادی که این نمایشگاه ها داشت این

بود که طیف اتومبیل هایی که شرکت می کردند خیلی شبیه هم بودند بعد از اون دیگه

تکراری شده بود و لی خیلی خوب بود

عناوین شما در این نمایشگاه ها:

سال اول عنوان برترین خودرو را من کسب کردم سال دوم در کلوپ ژاپنی ها دوم و سال آخر

هم در کلوپ ژاپنی ها سوم شدم

واقعا بهتر که برگزار نشد چون بعد از نمایشگاه باید تمامی اتومبیل ها به حالت استاندارد بر

می گشت و هزینه هایی بی فایده روی دست دوستان می ماند.

از کدام یک از اتومبیل های کلوپ بیش از همه لذت می بری؟

خیلی زیاد هستند و من شاید تمامی آنها به ذهنم نیایند ولی چندتایی رو خدمت شما می

گویم مانند: بی ام و آقای چپر باف-اتومبیل های آقای مرادی – اتومبیل دلجو و اتومبیل خودم و

برادرم

نظرت راجع به کلمات زیر؟

شاهرخ پورزندی : حساس

GZ : لرزه

سیویک نقره ای زیر تیغ جراحی : دوست دارم هرچه زودتر سوارش بشم

سیویک حرفه ای در مسابقات درگ : ببینیم خدا چی می خواد

در سال 87 کلوپ Carnp نمایشگاه برگزار نکرد( و این باعث خوشحالی

دوستان شد!) نظرت در مورد این حرکت کلوپ Carnp چیه ؟

دنیای تیونینگ ایران کمی خراب شد چون ما همیشه شاهد اتومبیل های حرفه ای در

نمایشگاه های Carnp بوده ایم ولی از طرفی هم با این روند سخت گیری پلیس و اینکه چرا

در ایران همچنین چیزهایی وجود داره! خیلی بهتر شد که برگزار نشد! ما می گوییم پلیس

بزرگراه باشد و خلاف های اتوبانی رو هم بگیرند ولی شما بیایید اتومبیل رو به سلیقه

خودتون جمع کنید و اون هم جرم باشه

توصیه برای کسانی که می خواهند اقدامی مشابه شما انجام بدهند؟

اولا بدانند که چه می خواهند بکنند و صبر زیاد داشته باشند و بعد ازاینکه پکیجی که می

خواهند برای اتومبیل بخرند کامل خریداری کنند

صحبت مستقیم با کلوپ Carnp :

بحث تیونینگ رو گسترش بدهیم و اینکه آقای کلهر خیلی دوستت داریم !!

صحبت آخر شما :

به جای اینکه معتاد پرورش دهیم آزادی ها را بیشتر کنیم تا تمام جوانان از طریق ماشین

بازی و حضور در میادین ورزشی اتومبیلرانی خودشون رو تخلیه کنند نه اینکه با مواد مخدر و

اکس تازی و ...

:40::40:

corey
27-01-2009, 16:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
کف می کنیم
علی جون دستت درد نکنه عالی بود

Farshadd
28-01-2009, 00:15
دستت درد نکنه

کاش به جای اینکه این همه از رنگ و علاقه و غذا و ... صحبت کرده، میگفت دقیقا چه تغییراتی روی اتومبیل ها انجام دادن و قدرت موتورشون رو هم اندازه میگرفت.

:12:

masoud911
30-01-2009, 06:33
سلام
جفتشون تبلیغ واسه کسانی که دارن کاسبی میکنن!
مد شده تو مجله ها هم از این کارهای پست و مصاحبه های درخواستی و در قبال پول انجام میدن و مثل اون 2002 سبز اخرش مینویسن قیمت پایه این ماشین 30 میلیون!
این که مصاحبه نیست
این آگهیه و تو هین به شعور مخاطب

اون دوست اولم که هی میگه سواد و علم و... چرا یه انژکتور ستاپ نکرده؟
وبر! که مال کتاب تاریخه!!!
موتور عوض کردن اونم با این همه سعی و خطا که نشد تیون

شاهرخ هم که کشتمون
سه ساله این سیویک با موتور نیسان جمع نشده

دوستمه ولی شرمنده همون اول هم گفتم بهش که خوروندن یه موتور از یه برند به یه ماشین به یه برند دیگه و کلا پلتفرم مختلف( سیویک موتور جلو وموتور عرضی و اون نیسان موتور طولی و 4چرخ!) کاملا اشتباهه
میگه خوشم از سیویک میاد

این دوستان و هم کلهر مدیر کارن پی ادمهای خوبی اند ولی این کارها اشتباه است
من نه رقیب این مکانیکهام و اصلا درامد من از کاری دیگه است و فقط تو این راه پول خرج میکنم و قصد و غرضی هم ندارم بجز اینکه دوستانم تو این فروم بدونن که اینها تو هیچ جا تیونینگ حساب نمیشن

تیونینگ یه رشته دانشگاهیه که تا phd هم طول میکشه و فقط در یک زمینه تخصص میگیرن
اینا سمبل بازیه مکانیک ها ست که پول جوون های عاشق رو حروم میکنن و اگر هم اون عاشقه برنده شد . واسه اون مکانیکه تبلیغ میشه! و اون جوون عاشق فقط ارضا میشه و بقولی احترام واسش قایل میشن!

برین زبانتون رو خوب کنین و کتاب و فروم های خارجی رو بخونین

D r i v e r
30-01-2009, 07:08
سلام
جفتشون تبلیغ واسه کسانی که دارن کاسبی میکنن!
مد شده تو مجله ها هم از این کارهای پست و مصاحبه های درخواستی و در قبال پول انجام میدن و مثل اون 2002 سبز اخرش مینویسن قیمت پایه این ماشین 30 میلیون!
این که مصاحبه نیست
این آگهیه و تو هین به شعور مخاطب

اون دوست اولم که هی میگه سواد و علم و... چرا یه انژکتور ستاپ نکرده؟
وبر! که مال کتاب تاریخه!!!
موتور عوض کردن اونم با این همه سعی و خطا که نشد تیون

شاهرخ هم که کشتمون
سه ساله این سیویک با موتور نیسان جمع نشده

دوستمه ولی شرمنده همون اول هم گفتم بهش که خوروندن یه موتور از یه برند به یه ماشین به یه برند دیگه و کلا پلتفرم مختلف( سیویک موتور جلو وموتور عرضی و اون نیسان موتور طولی و 4چرخ!) کاملا اشتباهه
میگه خوشم از سیویک میاد

این دوستان و هم کلهر مدیر کارن پی ادمهای خوبی اند ولی این کارها اشتباه است
من نه رقیب این مکانیکهام و اصلا درامد من از کاری دیگه است و فقط تو این راه پول خرج میکنم و قصد و غرضی هم ندارم بجز اینکه دوستانم تو این فروم بدونن که اینها تو هیچ جا تیونینگ حساب نمیشن

تیونینگ یه رشته دانشگاهیه که تا phd هم طول میکشه و فقط در یک زمینه تخصص میگیرن
اینا سمبل بازیه مکانیک ها ست که پول جوون های عاشق رو حروم میکنن و اگر هم اون عاشقه برنده شد . واسه اون مکانیکه تبلیغ میشه! و اون جوون عاشق فقط ارضا میشه و بقولی احترام واسش قایل میشن!

برین زبانتون رو خوب کنین و کتاب و فروم های خارجی رو بخونین
شما درست میگین
الان همین گلف و همون بی ام و سبز رو گذاشتن برای فروش
آخرشم نفهمیدیم گلف کی شاخه
هرکی از او ور میاد میگه گلف من شاخه
یکی میاد میگه کورس خیابونی بده زشته عیبه و یکی میاد همش از کورس خیابونی حرف میزنه و رجز میخونه!!!
از اون طرف میاد میگه که بعضی ها میخوان خودشون رو نشون بدن
اگه شما نمیخوای این کار رو بکنی پس چرا داری مصاحبه میکنی؟؟
بعد گفته نمیخوای توی مسابقات درگ شرکت کنی!!!
آخه اون ماشین کی برای درگ کردنه!!!

R.P.G
31-01-2009, 14:45
ما نسلی هستیم که بار خیلی از محرومیت ها را می کشیم.منجمله نداشتن فضای امن و مجهز اتومبیلرانی و موتور سواری .

و با گذشت سن آرزوی سرعت و هیجان را به فرزندان خود حوالهمی دهیم. و مطمئنا با حقه های بسیاری سر استعداد و توانائی های
خود کلاه می گذاریم . و دل به هر هیجانی چه درست چه غلط خوشمی کنیم.
در پشت پرده تمام کارهای که بر خواسته از ایده های جوان ونو است . دشمنی ها و کار شکنی های ناخواسته ای وجود دارد که روح آدم راآزار
می دهد و این برنامه هم از این قاعده بی نصیب نبود.
می خواستیم مقوله ای را با عنوان تست خودرو از منظری نو بازکنیم . مردانه تر از تست و مقایسه ماکسیما و کمری ..........
می خواستیم آخرین توان فکر مطالعه و توان فنی جوانهای ایرانرا بر روی زمین به کاغذ و ارقام بکشیم.
می خواستیم لحظه غرش و شکافتن هوا را برای 400 متر توسط اف4 بدون بال در استخوانهای خود ثبت کنیم.
اسپانسری نگرفتیم علیرغم انکه توانش را داشتیم . بلیطنفروختیم علیرغم آنکه بلیط فروشی کار سختی نیست . کسی را خبر نکردیم با اینکه
می توانستیم.
فقط برای اینکه اثبات کنیم ما واقعا این برنامه را برایورزش و درآمد انجام نمی دهیم و این یک تست است نه آنجوری که کلاغهای سیاه قرمزخبر چینی می کنند.

احمد کلهر

برنامه تست خودروهای اسپرت شهری که از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود بالاخره در روز یک شنبه 12/8/87 با اتومبیل های آماده در باند فرودگاه آسمان ری و در هوایی کاملا مطبوع به پایان رسید.

تست های هندلینگ و ترمز گیری و سپس تست با دستگاه G tech توسط جناب آقای مهندس غفاری صورت گرفت. دوستان عزیز وعاشقان هیجان هم در آن جا حضور داشتند تا این برنامه را از نزدیک مشاهده نمایند.به سراغ نتایج کسب شده برویم. (البته بعضی اتومبیل ها در بعضی از تست ها شرکت نکردند به دلیل اینکه دیر رسیدند یا دچار نقص فنی خاص بودند)
.
.
1.جناب آقای هومن وحید رمضانی شماره 5 با اتومبیل لنسر اوولوشن نقره ای 620 اسبی خودشون موفق به ثبت اولین زمان شدند که اطلاعات کلی آن به شرح زیر می باشد : گشتاور این اتومبیل n/m 740 است.
لازم بذکر است که اتومبیل آقای وحید رمضانی هم4- 3 بار مکرر به دلیل ثبت نشدن دقیق تایم خود 400 متر را طی کرد و در دفعه آخر به دلیل فشار زیاد بر روی اتومبیل با مشکل پاره شدن شیلنگ توربو مواجه شد

در تصویر بالا هر چهار چرخ در حال هرز گردی است . که نشان از وارد شدن قدرت زیادی به تایر های خودرو است .
تست شتاب برای خودروهای موضوع تست . بصورت تک خودرو انجام شد.
صفر تا 96 : 18/3 ثانیه
صفرتا 100 : 3/3 ثانیه
صفر تا 200 : 44/10 ثانیه
100 تا 200 : 14/7 ثانیه
60 تا 90 مایل : 5/2 ثانیه
زمان 400 متر : 11 ثانیه
فشارجی : 06/1
سرعت پایانی 400 متر : 208 کیلومتر
2- گالانت مشکی رنگ Vr4 متعلق به آقای مهندس وحید غفاری با شماره 6 که موفق به ثبت دومین زمان شدند و اطلاعات زیر متعلق به اتومبیل ایشان هست :

صحنه آوانس نمودن و حرکت این خودروی نه چندان کوچک بسیار هیجان انگیز و خاص بود. و بخوبی در دندهای 3و 4 شتاب را تکمیل می کرد.
صفر تا 100 : 83/3 ثانیه
صفر تا 200 : 80/10 ثانیه
100 تا 200 : 97/7 ثانیه
90-60 مایل : 75/2 ثانیه
زمان 400 متر : 64/11
فشار جی : 89/0
سرعت پایانی 400 متر : 80/197

3. لنسر سفید رنگ آقای ابوالفضل مرادی با شماره 3 هم موفق به کسب این رکودها شدند :

این خودروی صاحب رکورد زیبا جنگنده و کامل با خودروی ب ام و 335 مشکی و مگان توربو مقایسه شدند. که البته برتری با vr4 بود.
صفر تا 100 : 91/4
400 متر : 14/13
فشار جی : 93/0

4. گلف نسل 2 فرهاد صالحی شماره 1 با موتور توربو هم زمان های زیر را کسب کرد که البته با نقص فنی این تایم ها را کسب کرد ( این گلف نسل دو قدرتمند مقدار زیادی از قدرت خود را با هرز گردی تایرها از دست داد ):

صفر تا صد : 14/6 ثانیه
400 متر : 34/14 ثانیه
فشار جی : 52/0

5. بی ام دبلیو 335 تویین توربوی زیبا با بادی کیت کرشر متعلق به آقای امید فقیه با شماره 11 :

این اتومبیل با 335 ماجدی که از کین سوپر چیپ بهره می برد در کنار هم مقایسه شدند که 335 مشکی رنگ آقای ماجدی برتری داشتند.
صفر تا صد : 37/6 ثانیه
400 متر : 40/14 ثانیه
فشار جی : 72/0

6. مگان توربوی ارسطو عامری با شماره 2 جوانی که اولین بار هم بود که در این برنامه ها شرکت می کرد زمان های زیر را ثبت کرد:

ارسطو رکورد ترمز گیری و دومین زمان هندلینگ را کسب نمود . این خودرو استاندارد کامل بود اما خوش درخشید.
صفر تا صد : 69/7 ثانیه
400 متر : 56/ 15 ثانیه

7. گالانت Vr4 آقای یاسر قیصر البته با دنده اتوماتیک و کمی هم مشکل فنی این تایم ها را ثبت کردند شماره 4 :

صفر تا صد : 11/8 ثانیه
400 متر : 95/15 ثانیه
فشار جی : 49/0

8. بی ام دبلیو 330 آقای سیاوش هاشمی با شماره 10 :

صفر تا صد : 61/8 ثانیه
400 متر : 19/16 ثانیه

9. پژو 205 آقای سیاوش هاشمی مجهز به موتور Mi16 :

صفر تا صد : 36/9 ثانیه
400 متر : 62/16 ثانیه
فشار جی : -

10. لنسر اوولوشن با دنده اتوماتیک آقای ظفر بخشیان :

صفر تا صد : 07/11 ثانیه
400 متر : 06/18 ثانیه
فشار جی : 37/0

اتومبیل های آقای رضا ماجدی و حسین حیدری و پدرام محسن زاده فقط 400 متر را تایم زدند که به ترتیب :

30/14 رضا ماجدی Super Chip335

15/17 حسین حیدری نیسان Z 260 این خودرو شگفتی ساز این تست بود . که اگر در سیستم فنی و تایرها بهبود پیدا نماید. یک دیفرانسیل عقب پرشتاب است.
به گفته دارنده خودرو این اتومبیل کاملا استاندارد است.

85/18 پدرام محسن زاده وانت شورولت

این اتومبیل که همه جا هست ......... اینجا هم بود!
اتومبیل آقای فراز تقوی قوی ترین اتومبیل گروه Pc که می توانست شگفتی ساز باشد هم با نقص فنی مربوط به صفحه کلاچ از تست باز ماند.

نگاه تیم تست Carnp cars test team الگو سازی صحیح برای علاقمندان خودروهای اسپرت است . و توجه دادن این عزیزان به اهمیت هندلینگ و ترمز است .
هر موسسه یا رسانه تست کننده خودرو شرایط خاصی را برای مقایسه ایجاد می نماید. و این شرایط برای تمام خودرو ها اجرا می شود .
تا مطالعه کنندگان امکان مقایسه پیدا نمایند.
تیم تست برای پائین آوردن ریسک و خطر تست هندلینگ و ترمز را در شرایط امنی طراحی نمود.
تست ترمز :
اتومبیل ابتدا حرکت نموده و پس از ثابت شدن در سرعت 50 کیلومتر در ساعت با اعلام و اشاره مسئول تست در محل علامت گذاری شده
اقدام به ترمز گیری می نماید. فاصله محل تماس چرخ عقب تا محل نشانه گذاری شده ثبت می گردد.

منبع:CarNP

rami_hemi
31-01-2009, 15:10
ولی در کل تبلیغ شخصی به حساب میاد اگه نکته فنی خوبی داشت مثلا فقط در مورد یکی از ماشینها توضیح و پروسه عملیات و شرح میداد میگفتم انتقال داده بشه به بخش تیونینگ ولی اینبار میگم به بخش عمومی منتقل بشه در واقع مرجع خوبی برای کسانی هستش که خودشون نمیخوان روی ماشین کار کنن .

Farshadd
01-02-2009, 00:01
دستتون درد نکنه

ولی این پست 8 فکر کنم مال چند ماه پیش باشه.

=========

میگفتم انتقال داده بشه به بخش تیونینگ ولی اینبار میگم به بخش عمومی منتقل بشه

قبلا هم rpg جان گفتن که بره بخش تیونینگ ولی به یه سری دلایل از جمله اینکه زیاد ربطی به تیونینگ نداره و بیشتر جنبه مصاحبه و تبلیغ داره انتقالش نمیدیم اوونجا.

ولی پیشنهاد مبنی بر انتقال به بخش عمومی پذیرفته شد و همین الان این کارو میکنم چون جاش هم همونجاشت.

2299
01-02-2009, 15:23
تیونینگ روز بر روی اتومبیل مدل روز

دیداری با مظهر زیبایی بی ام و در ایران

.

معرفی خودتون؟

من بهروز زمردیان هستم متولد 1359 ساکن شمال تهران

علاقه مندی شما به اتومبیل؟

علاقه مندی به اتومبیل چیزی نیست که من بتوانم برای شما توضیح بدهم از زمانی که واقعا سن کمی داشتم علاقه مند به اتومبیل بودم

چرا وارد وادی اتومبیل های آلمانی شدید؟

من از ابتداعلاقه مند به اتومبیل های آلمانی بودم چون به نظرم اتومبیل های آلمانی با اتومبیل های دیگر بحث جدایی دارد از لحاظ سرعت و شتاب و سواری و ...

حالا چرا بی ام و؟

این هم به برمی گردد به همان جواب قبل که دادم در اتومبیل های آلمانی دیگر سرآمد همه آنها بی ام و است که واقعا اتومبیلی است که از هر لحاظ لذت سواری را به راننده می دهد

آیا قبلا سابقه جمع کردن بی ام و را داشتید؟

بله E30 داشتم بعد از آن E36 خریداری کردم و یک دستگاه E36 که متعلق به یکی از دوستان بود رو با همت دوستان جمع کردیم و آن اتومبیل در پیست فعلا حرف اول را می زند

چطور به این فکر رسیدید که بی ام و مدل روز را جمع کنید؟

پا فشاری امین! به نظر من کار باید به روز و جدید باشد و من عاشق تیونینگ روز هستم و در این کار هم تا حدی موفق شدم

در مورد جرقه زدن فکر شما که این اتومبیل را جمع کردید؟

ما خیلی به دنبال کار نو و جدید بودیم و از ابتدا گفتیم که اگر قرار است که اتومبیلی جمع کنیم چیزی باشد که مردم ندیدند و به نوعی سنت شکنی باشد چون ما از کار تکراری بیزاریم!

با وجود مد شدن Mpower که روی اتاق E30 می بندند چرا این خرج بزرگ رو متحمل شدی؟

ببینید E30 از اسطوره های بی ام و است ولی به نظر من هر چیزی دوره ای دارد و دوره E30 دیگر به پایان رسیده الان باید به روز بود

از ابتدای جمع شدن این اتومبیل و طرح و برنامه ریزی آن؟

ما این اتومبیل مدل 2005 رو به قیمت 97 میلیون تومان خریداری کردیم و با مدل های مختلفی که از کیت بدنه و رینگ و آپشن و ... دیده بودیم این مدل ها را انتخاب کردیم که من واقعا از زمان بردن آماده سازی این اتومبیل دیگر به تنگ آمده بودم و این اتومبیل را تقریبا رها کرده بودم که دوست خوبم امین حسین زاده که در انتخاب آپشن ها هم کمک کرده بود در ست کردن تک تک اینها یاری کردند و واقعا هم از ایشون ممنونم بالاخره بعد از 2 سال این اتومبیل راهی خیابان ها شد

در مورد بهترین دوستت امین حسین زاده توضیح بده که همیشه با همدیگر هستید؟

ایشون از دوستان قدیمی من و از رانندگان قدیمی پیست هستند که زمانی در کارتینگ و اتومبیلرانی و موتورسواری قهرمانی هایی برای خود داشتند و در بی ام و هم دستی دارند و اطلاعات ایشون هم واقعا به من کمک کرد تا این اتومبیل آماده شود

چقدر برای لوازم هزینه کردید؟ تفکیک کنید

الان تقریبا حضور ذهن ندارم که تفکیک کنم ولی در کل نزدیک به 70 میلیون تومان هزینه کردم

حد اکثر کاری که می شد انجام دادید؟

ما تا جایی که توانستیم کارهایی رو کردیم ولی هنوز چند تا کار دیگر روی این اتومبیل باید انجام بدهیم

لوازم از چه کشوری و توسط چه کسی و چه موسسه ای خریداری و نصب شد؟

از کشور آمریکاو آلمان توسط آقای حسین صدوقیان که ایشون از قدیمی های بی ام و هستند و استاد این کارند تهیه شد البته سفارش از ما بود ایشون فقط زحمت تهیه لوازم را کشیدند

در مورد نصب تک تک لوازم توضیح می دید؟

لوازم دیگر به اون صورت کار نداشت فقط کیت بدنه بود که 16 ماه طول کشید و در کارگاه خودم انجام شد و سوپرشارژ این اتومبیل بود که توسط آقای علیرضا احتیاط کار استاد بی چون و چرای موتورهای بی ام و ست شد

تک تک آپشن های این اتومبیل را نام ببرید؟

رینگ ولاستیک فورجد؛ کیت بدنه GTR ، سیستم اگزوز ، سوپرشارژ و لوازم موتور، کاپوت این اتومبیل که جدا تهیه شد

چرا کاپوت کربنی روی این اتومبیل ست کردی؟

بیشتر وزن کم و این کاپوت هم به سفارش خود ما تهیه شد

در مورد سوپر شارژ این اتومبیل توضیح می دی؟

این سوپر شارژ هم به سفارش ما از شرکت ESS آلمان تهیه شد و با زحمات آقای احتیاط کار روی این اتومبیل ست شد و این اتومبیل را به یک جنگنده خیابانی تبدیل کرد

قدرت موتور این اتومبیل ؟ چند اسب؟

350hp فعلا

چرا از توربواستفاده نکردی؟

توربو برای هوای ایران مناسب نیست و ما با مطالعاتی که داشتیم دیدیم سوپر بیشتر جواب می دهد و ما سوپر روی این اتومبیل ست کردیم

از شتاب اتومبیلت راضی هستی؟ کمی در موردش توضیح می دی؟

بله فعلا که خوبه و من مشکلی ندارم مخصوصا زمانی که من را در صندلی پرتاب می کند ولی باز هم منیجمنت باید ست شود

چه جاهایی بیشتر گاز می دی؟

به وقتش !!!

صفر تا صد و 400 متر این اتومبیل فکر می کنی چقدر باشد؟

هنوز مشخص نیست چون تایم نزدیم

روی زیر بندی این اتومبیل هم کار شده؟

بله از کمک های koniاستفاده کردیم

رینگ هایی که استفاده شده برای این کیت بدنه است؟

هیچ کمپانی بدنه ای رینگ نمی فروشه .. اتومبیل بدنه پهن رینگ گود و پهن می خواهد وسلیقه. و ما این رینگ رو چیزی حدود 13000 دلار هم پول پرداخت کردیم

مشخصات کامل کیت بدنه؟

Gtr m3 e46

سیستم ترمز این اتومبیل؟

std

حداکثر سرعتی که با این اتومبیل تجربه کردی؟

فکر می کنم 240 کیلومتر بود

این اتومبیل را برای شتاب جمع کردی یا زیبایی؟

ما این اتومبیل را نه برای خود نمایی جمع کردیم و نه برای اینکه حال کسی را بگیریم فقط برای دل خودم که واقعا لذت ببریم

جمع شدن این اتومبیل چقدر طول کشید؟

2 سال طاقت فرسا

با نصب سوپر شارژ روی Ecu هم کار شد؟

بله کلا کامپیوتر به آلمان رفت و انجا پروگرام race شد و برگشت

آیا این کار (نصب سوپر شارژ) به راحتی در ایران انجام شد؟

بله خیلی راحت و اصلا هم مشکلی نداشتیم

تخلیه دود این اتومبیل چه تغییری پیدا کرد؟

از سیتم اگزوز پیشرفته Power Sprint استفاده کردیم که صدای گوش نوازی هم دارد

فکر می کنی حریف کدام یک از فایترهای ژاپنی (لنسرها) بشوی؟

باید با هم تست شوند تا ثابت شود

آیا شما هم بر تیونینگ روز تاکید دارید؟

100 در صد بی چون و چرا بر تیونینگ روز تاکید دارم کار باید جدید باشد

در مورد Pc توضیح می دهید؟

این هم نام موسسه آقای حسین صدوقیان از قدیمی های Mpower هستند و ما از خیلی قبل هم را میشناسیم به نظرم حسین پدر تیونینگ ایران هست زحمت هم زیاد کشیده شک نکنید

به نظرت می توانی به تیونری در ایران اعتماد کنی و اتومبیلت را به اون بسپاری؟

بله من که تا به اینجا این کار و این پروژه را انجام دادم 100 درصد فکر کردم و کسانی هم هستند که متخصص این کار باشند مانند آقای احتیاط کار

چه کسی را در زمینه موتور و بدنه قبول داری؟

در زمینه موتور که آقای احتیاط کار و در زمینه بدنه هم حسین صدوقیان

زیبا ترین قسمت بدنه این اتومبیل؟

به نظرم گلگیرهای این اتومبیل و پهنای بدنه اش چشم نوازی می کند

خاطرات خوب و بد از این اتومبیل؟

خاطره بد که طول کشیدن جمع شدن این اتومبیل و خاطره خوب هم همین که دوستان دیگر را در خیابان مغلوب می کنم!

وقتی از جلو به رخ این اتومبیل خیره می شوی چه حسی پیدا می کنی؟

از این زیبایی لذت می برم

به نظرت ضعف گیربکس نداری؟

چرا 100 درصد اگر گیربکس ما دستی بود آن وقت طعم تلخ این اتومبیل را به خیلی از دوستان می چشاندیم!

پروژه های بعدی برای این اتومبیل؟

انجین منیجمنت و صندوق عقب کربنی و گیربکس دستی

تریم داخلی اتومبیلت (داخل کابین) را تغییر نمی دهی؟

به نظرم این اتومبیل روز از لحاط داخل چیزی کم ندارد

قصد ارتقای موتور اتومبیلت را نداری؟

با همان منیجمنت و گیربکس خیلی از لحاظ قدرت این اتومبیل تغییر پیدا می کند

قصد تغییر در لوازم این اتومبیل را نداری؟

فعلا نه

چند درصد از این کاری که انجام دادی علمی بود؟

ما تمام سعیمون رو کردیم که کار علمی شود و به نظرم بیشتر علمی بوده خدا رو شکر

برای آپشن های این اتومبیل مطالعه کردی؟

ما دائم در اینترنت بودیم تا بهترین ها رو پیدا و خریداری کنیم

برای پیشرفت تیونینگ چه کنیم؟

ما نمی توانیم کاری بکنیم چون از ابتدا به همان شیوه غلط تا به اینجا آمده ولی کم کم راه خودش را پیدا می کند

تیونینگ در کشور چند درصد صحیح انجام می شود؟

کسانی به هر حال هستند که درست انجام بدهند ولی در کل کار جالب نیست

نظرت در مورد اتومبیل های بدن پهن؟

واقعا اتومبیل اسپرت به بدن پهن بودنش است و بس!

از تجربه هایی که کنار جمع شدن این اتومبیل کسب کردی؟

صبر کردن بهترین تجربه بود!
اگر روزی بفروشی چه اتومبیل دیگری را مد نظر داری؟

M6

اسم اتومبیلت چیست؟

GTR

این اتومبیل در خیابان چگونه چشم ها را به خود جلب می کند؟

به طور وحشتناک و خیلی هم ابراز احساسات می شود

شما هم اهل تست کردن هستی؟ با چه اتومبیل هایی؟ نتایج آن؟

بله با بنز slو bpها و 335 و ام پاورهای دیگر تست کردیم که همگی را به طرز جالب جا گذاشتم

بهترین تستی که کردی؟

با موتور Suzuki GSX R 1000

سرلوحه ماشین بازی؟

عشق تجربه کار علمی

الفبای تیونینگ علمی؟

مطالعه کردن و تحقیق کردن و هزینه کردن

پیشنهاد به کسانی که می خواهند وارد وادی تیونینگ روز شوند؟

واقعا خوب است من که می گویم بیایند و این کار را مرسوم کنند و از اتومبیل هایی که ذاتا اسپرت هستند مانند بی ام و استفاده کنند

پیشنهاد به کسانی که می خواهند به دنیای بی ام و پا بگذارند؟

به نظرم بی ام و به دنیای آنها پا می گذارد نه کسی به دنیای بی ام و !!!

حرفی به کسانی که این مقاله را می خوانند؟

حرفی ندارم آرزوی سلامتیشان

حرف آخر؟

آرزوی سلامتی برای همه

sina.
01-02-2009, 15:32
تیون شده یعنی چی؟

R.P.G
01-02-2009, 17:26
تیون شده یعنی چی؟

تیونینگ شده.
یعنی تغییراتی که در ظاهر و موتور ماشین داده میشه تا به آن کارآیی مورد نظر برسد.
ارتقاء عملکرد اتومبیل.

Farshadd
02-02-2009, 19:12
تیون شده یعنی چی؟

تیون در لغت یعنی میزان و تیونینگ هم یعنی میزان کردن. ولی در اصطلاح تقریبا میشه همین که آقا علی گفتن + اینکه یعنی بهسازی. یعنی بهره وری بیشتر. بیشتر کردن بازده. و ... البته اینی که توی ایران میبینیم خیلی کم تیونینگ علمی هستن و بیشتر عشق بازیه

R.P.G
04-03-2009, 13:23
گزارشی از پرچم دار پژو 206 ها در ایران !!

شاید تو پایتخت، تا حرفی از 206 اسپرت می شنوید یاد ارتفاع و رینگ و لاستیک و ----- هوای اسپرت و فراتر از اون در های LSD ... می افتید برای خود من هم جالب بود که 206 در تهران باشد که ظاهر اتومبیلش زیاد برایش مهم نباشد و دوست داشته باشد که پژو 206 رو به یک اتومبیل فنی و اتومبیلی برای زورآزمایی های خیابانی تبدیل کند این هم اروپایی بازی ! آقای پژمان صدر زاده که یک ماشین باز واقعی و بی ادعا هست و من که در کارم تقریبا همه اتومبیل های مطرح رو می شناسم این اتومبیل هم اتومبیلی بود که حقیقتا تا به حال ندیده بودمش چه برسد به اینکه من از آن اطلاعاتی داشته باشم این آقا پژمان 29 ساله از 78 به وادی تیونینگ وارد شده و این کار رو با رنو آلپین انجام داده همون رنو آلپینی که فیروزه ای رنگ هست و موتور توربو روی اون ستاپ شده و در حال حاضر متعلق به آقا نامی هستش انجام داده و همیشه دوست داشته که در کارش بهترین باشه و در حال حاضر هم با این اتومبیل رفاقت صمیمی دارد و اتومبیلش زاده 1006 ایران خودرو جایی که مهندس ریشارد مدیریتش را برعهده دارد، هست پژمان صدر زاده به قول امید فقیه با اتومبیل خودش دوست شده و یک راننده خوب خیابانی است دوست داریم ببینیم که این اتومبیل به چه شکل هستش...

علاقه مندیت به اتومبیل از کجا آغاز شد؟
از سن 15 سالگی بود که رنو داشتم و اون هم تیونینگ بود البته در زمان خودش

چطور وارد تیونینگ فنی شدی؟
در اون زمانی که ما با رنو کارمون رو شروع کردیم که به این شکل نبود و من هم از همون موقع دوست داشتم که اتومبیلی که دارم همیشه در اتوبان کمی به اتومبیل های دیگر قدرتش رو نشان بده و از همون زمان ها بود که با رنوی توربو به کار آمدم و تا به اینجا رسیدم

چرا 206 ؟
قبل از 206 من یک پژو 405 داشتم که همه آپشن هایش در زمان خودش اولین بود و هفته ای 3 بار پلیس به من تذکر می داد و می گفت بزن بغل! و بعد من این 206 رو خریدم که 40 درصد از لوازمی رو که می بینید داشت و ما هم این کار رو ادامه دادیم

کمی در مورد آماده سازی این 206 توضیح می دی؟
من با کمک آقای تیمور ریشارد این اتومبیل رو آماده کردم و بعد از کمی زمان که گذشت به دنبال لوازم شرکت پژو اسپرت رفتیم و آقای ریشارد هم که کانال داشت دیگر زحت این اتومبیل رو به گردن گرفتند

آیا همه معیارهایی رو که می خواستی 206 داشت که این کار را انجام دادی؟
تا حدودی و من هم که اتومبیل های اروپایی رو خیلی دوست دارم و لوازم تیونینگ 206 هم قابل دسترس است من این کار رو روی این اتومبیل انجام دادم و تا آنجایی که ممکن بود روی 206 با موتور 1600 سی سی ما لوازم ست کردیم و بالاتر از این ممکن نیست روی موتور 1600 سی سی و این موتور هم اتمسفریکی است و این اتومبیل از لحاظ فنی مطابق با پژوی XS Volant شرکت پژو اسپرت هست

ویژگی بارز 206 برای تیونینگ؟
اتاق بسیار زیبا و مخصوص تیونینگ و هندلینگ خوب این اتومبیل

با آقای ریشارد چگونه آشنا شدی؟
آن هم بر سر همین اتومبیل بود که آقای ریشارد زحمت ستاپ و جمع کردن این اتومبیل رو کشیدند

در مورد لوازم های این اتومبیل توضیح می دی؟
موتور- سیم کشی – MAGNET MARELLI ECU – تراتل بادی و سیستم انژکتور- گیربکس- سیستم تعلیق- ملی سوپاپ با فولی قابل تنظیم- هدرز 3 تکه پژو اسپرت- دیسک و صفحه سرامیک- اگزوز Supring – لوله وسط سوپر اسپرینت- و تنها گیربکس 1364 برای اتومبیل من است و این رو به جرات می تونم بگم – سیستم خنک کننده روغن- میل لنگ- شاتون- پیستون- سرسیلندر پژو اسپرت- شمع های R9 که متاسفانه در ایران وجود ندارد- دور موتور این اتومبیل روی 7200 دور به کات آف می رسد- طبق های پژو اسپرت هم مکمل لوازم این اتومبیل شده- سیستم تعلیق برای 206 RC,CC است میل موج گیر جلو و عقب تعویض شده- کمک های قابل تنظیم آیباخ روی این اتومبیل است- چراغ های عقب این اتومبیل هم اولین چراغ های عقب این مدلی است که ما در حال حاضر بر روی 206 های اس دی می بینیم و متعلق به 206 دیزل است و از ترکیه آوردیم- رینگ های این اتومبیل داینامیکس ریسینگ است که بسیار سبک است- دسته موتورهای این اتومبیل 2 تا اضافه شده و کاملا دست ساز است و داخل این اتومبیل هم صندلی های اورجینال Sparco و کمر بندهای SIMOTA و سیستم صوتی حرفه ای هم مکمل این لوازم شده اند

این لوازم چقدر هزینه بردار شده؟
شاید بخندید ولی من به جرات می تونم بگم که 35 تا 40 میلیون تومان برای این اتومبیل هزینه کردم

تا به حال در نمایشگاهی شرکت کردی؟
من فقط در نمایشگاه آپشن ایرانخودرو شرکت کردم و فقط به خاطر مهندس ریشارد بود و آقای کلهر هم در آنجا حضور داشتند و همه در تعجب این اتونبیل بودند که در پایان نمایشگاه رییس مرکز تحقیفات ایران خودرو به من پیشنهاد دادند تا این اتومبیل رو از من بخرند ولی من نفروختم

این اتومبیل تنها پژو اسپرت موجود در ایران است؟
بله

قدرت موتور این اتومبیل؟
ببینید این اتومبیل طبق کاتالوگ 175 اسب بخار است با 1600 سی سی و این قدرت برای یک اتومبیل فرانسوی مثل پژو 206 با این حجم موتور خیلی عالی است

روی ترمز این اتومبیل هم کار کردی؟
با عوض شدن ECU ترمز این اتومبیل بسیار قوی تر از ابتدا شده و یک ABS تمام عیار است

تیونینگ به نظرت یعنی چی؟
یک اتومبیل را اصولی با هزینه و با فکر آماده کردن متاسفانه در ایران در بیشتر اتومبیل ها شاهد این داستان نیستیم

در ایران شاهد تیونینگ علمی هستیم؟
خدا رو شکر در حال حاضر بهتر شده

الفبای تیونینگ چیست؟
الفبای تیونینگ این است که با هزینه مطلوب بیشترین قدرت را بگیریم

در مورد ارتفاع سواری این اتومبیل برای ما بگو!
ما کمک آیباخ بستیم و این کمک بسیار عالی است و برای رالی است و مثل بقیه فنر نباید بریده شود و سواری اسن اتومبیل بسیار لذت بخش است

در مورد درگ که آمدی برای ما توضیح میدی؟
من متاسفانه چون آدرس رو گم کرده بودم دیر رسیدم با سیستم صوتی و ارتفاع بسیار پایین و تمام صندلی های اتومبیل که بسته بود من تایم 5/14 را به ثبت رساندم که چون از تایم مسابقه گذشته بود فقط به خودم اعلام کردند

کامل شدن این اتومبیل چقدر زمان برد؟
1 سال

خاطره خوب از این اتومبیل؟
زمانی است که در اتوبان یک حرکاتی از این اتومبیل می بینم که خودم هم تعجب می کنم چه در هندلینگ چه در شتاب

خاطره بد از این اتومبیل؟
یک هفته قبل از ازدواجم با این اتومبیل تصادف کردم!

چه اتومبیل هایی رو در اتوبان مغلوب می کنی؟
ماکسیما که عادی است- بی ام و 630 و 330 و تا به حال همین تست ها را انجام دادم

قصد ارتقای این اتومبیل رو داری؟
باور کنید دیگر نمیشه اگر می شد من حتی یک پیچ هم اضافه می کردم

صفر تا صد با این اتومبیل چقدر است؟
6 ثانیه که خودم این زمان رو به ثبت رساندم و دوستان هم دیدند

چقدر به علمی بودن کاری که کردی ایمان داری؟
100 درصد چون همه کارها طبق کاتالوگ است و این اتومبیل همان اتومبیلی است که در 206 کاپ فرانسه می بینید

در کنار جمع شدن این اتومبیل چه چیزی را یاد گرفتی؟
این رو که فنی 206 فراتر از آنچه که فکر می کردم بود

با پلیس های اتوبان چه می کنی؟!
سعی کردم که همیشه در اتوبان آرام حرکت کنم

چه کسانی را در زمینه تیونینگ موتور قبول داری؟
مراد بذر افشان- هرمز کلهر- مجید انوری- احتیاط کار

پروژه بعدی؟
من عاشق ژاپنی هستم و در حال مطالعه برای آماده سازی یک فایتر ژاپنی هستم طوری که اگر هم اکنون کارم را استارت کنم چند وقت دیگر یک اتومبیل ژاپنی خوب دارم اما باز هم دست از مطالعه برنمی دارم تا به آنچه که می خواهم برسم البته من اگر این کار را هم انجام دهم این اتومبیل را دارم و ژاپنی را در کنار این اتومبیل جمع می کنم

طریقه آشنایی با Carnp :
سایت خوبی است و من روزی 2 بار این سایت رو چک می کنم و مطالب خوبی دارد و ابتدا من با Carx1 آشنا شدم بعد از اون با این سایت خوب آشنا شدم

از این به بعد خودت رو عضو تیم Carnp می دونی؟
چرا که نه؟ این اتومبیل جمع شده تا در این برنامه ها باشد اما همیشه کنار گود را ترجیح داده چرا این اتومبیل رو کسی نباید بشناسه؟ مگه ما زحمت نکشیدیم؟

کار کلوپ Carnp رو چگونه ارزیابی کردی؟
خیلی خوب بوده و به نظرم اولین سایتی هست در ایران که واقعا زحمت می کشد و به ئنبال این است که جایی برای اتومبیلرانی و موتورسواری حرفه ای باز کند

حرف مستقیم با Carnp : کارشان عالی است فقط با اتومبیل های پیست هم مصاحبه بکنند

حرف به تازه واردها؟
قبل از اینکه استارت کنند بدانند که چه می خواهند بکنند و اتومبیل رو به کسی بسپارند که از جنس اتومبیل است !

حرف آخر:
دوست دارم کلاس 1600 جی تی مخصوص به 206 تشکیل بشود و کمی در کشور برای اتومبیل های اسپرت ارزش قائل باشند

منبع: CarNP