PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف صداي خواننده از موسيقي

masoud dj
26-01-2009, 17:24
دوستان كسي برنامه اي ميشناسه كه اين كارو بكنه؟:8:

masoudtr
26-01-2009, 20:02
اینو از رایان موزیک برات برداشتم

حذف صداي خواننده با برنامه Winamp : در درجه اول بايد نسخه وينمپتون بالاتر از5.20 باشه. در درجه دوم اگه ميخواييد آهنگ بدون خواننده رو سيو كنيد بايد يه برنامه ديگه داشته باشيد كه وقتي وينمپ داره موسيقي بدون صداي خواننده رو پخش ميكنه شما اون رو با يه برنامه ديگه ضبط كنيد.نحوه كار به اين صورت هست: برنامه وينمپ رو اجرا كنيد. در محيط برنامه Ctrl + P رو فشار بديد.اين قسمت تنظيمات برنامه هست كه شايد قبلا هم باهاش سر و كار داشتيد. حالا از فهرست ستون سمت چپ و از سر شاخه ي Plugins (اگه چيزي زيرش ديده نميشه روش دابل كليك كنيد) گزينه ي DSP/Effect رو انتخاب كنيد. حالا توي پنجره سمت راست بايد گزينه اي به اسم Nullsoft Signal Proccesing Studio DSP ديده بشه. اون رو انتخاب و روي دكمه Configure Active Plugin كليك كنيد.حالا بايد پنجره اي مثل شكل پايين ديده بشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا نيازي به اون پنجره تنظيمات نداريد و اون روميتونيد ببنديد تا فقط پنجره پلاگين باقي بمونه. در پنجره پلاگين روي دكمه Load كليك كنيد.فايلهايي كه ميبينيد در واقع هر كدوم يكجور افكت و تغيير صداي زنده روي آهنگهاي وينمپ هستند. افكت justin - stupid stereo voice removal رو انتخاب كنيد. دقت كنيد كه تيك قسمت Enable Proccesing فعال باشه تا افكت روي صدا اعمال بشه. حالا آهنگي رو كه ميخواييد قسمت خواننده ش حذف بشه پخش كنيد تا وينمپ اون رو بصورت حذف صداي وكال پخش كنه. براي گرفتن بهترين نتيجه ميتونيد اون دسته ي كشويي رو تا آخر بالا ببريد. اگه از نتيجه كار راضي بوديد با يه برنامه ضبط صدا صداي پخش شده از وينمپ رو ضبط كنيد. ميتونيد باقي افكتها رو هم واسه تنوع هم كه شده امتحان كنيد و از هر افكت ديگه اي خوشتون اومد اون رو روي اهنگهاتون اعمال كنيد.

oj2008pc
26-01-2009, 20:13
دوستان كسي برنامه اي ميشناسه كه اين كارو بكنه؟:8:
سلام
بهترین برنامه adobe audition . لینکش تو همین سایت هست .

masoud dj
27-01-2009, 13:41
masoudrejae&oj2008pc aziz kheili mamnoon

Javad_Ed
27-01-2009, 14:21
آرشیو کامل بحث در این زمینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنظره من
هیچ نرم افزاری در این زمینه نمیتونه بطور 100 % عمل کنه
رد گزینه :دی

nitro
29-01-2009, 21:46
نظر من هم همينه
چون خودم چند ساليه توي اين كارا هستم به قطع بهتون ميگم كه براي موزيك هايي كه Karaoke ندارند اين كار عملا امكان پذير نيست
اما با نرم افزار هايي ميشه فركانس هايي رو كه Vocal توي اونها قرار داره رو تشخيص و اونها رو تغيير تا تضعيف كرد تا صداي Vocal كمتر به گوش برسه
نرم افزاري مثل Audiotion هم تقريبا واسه اين كار مناسبه (چون كار باهاش راحته)
اما واسه كاراي حرفه اي تر حتما بايد افكت VST مخصوص اين كار نصب بشه (كه اونم باز 100% نيست اما نتيجه كارش بهتره)

kourosh_sos
29-01-2009, 22:51
پس صدا و سيما چطوري فيلماشو اينقدر قشنگ دوبله ميکنه که صدا هنرپيشه نيست؟

masoudtr
29-01-2009, 22:54
پس صدا و سيما چطوري فيلماشو اينقدر قشنگ دوبله ميکنه که صدا هنرپيشه نيست؟
نسخه هایی که اونا میخرن صدای هنرپیشه ها از صدای صحنه جداست

pedramch
29-01-2009, 22:56
اون از دستگاه dj یا شبیه اون استفاده میکنه..
تنها موردی که میشه 100% این کارو کرد دستگاه dj هستش!
من خودم امتحان کردم.

kourosh_sos
30-01-2009, 23:06
نسخه هایی که اونا میخرن صدای هنرپیشه ها از صدای صحنه جداست

لطف کنيد بگيد از چه برنامه اي استفاده ميکنن ميدونم برنامه رو ميخرن خب اسمشون چي هستش؟

Javad_Ed
30-01-2009, 23:11
لطف کنيد بگيد از چه برنامه اي استفاده ميکنن ميدونم برنامه رو ميخرن خب اسمشون چي هستش؟
صدا و سیما برنامه ای برای اینکار نمیخره !
فیلمی که از شرکت سازنده میخره ..صدا ی کسانی که رول بازی میکنن از پس زمیه جداست
برای همینه که مثلا ...دو نوع فوتبال تلویزیون پخش میکنه
یکیش مثلا جام باشگاههای اروپا که میخره ..و صدای پس زمینه گزارشگر خارجی جزئش نیست و یا
لیگ اسپانیا ..که از عرب ها میگره ..و صدای گرارش گر عرب خیلی ضعیف شنیده میشه
یا لوگو تلویزیون اونها روشه ...
(این یه مثال بود )

kourosh_sos
31-01-2009, 15:15
دوست عزيز لطفا بيشتر توضيح بدين

animeditor
03-02-2009, 01:32
سلام جمیعاً

اینکه فکر کنید می شه چیزی رو از صدا حذف کرد، کاملاً اشتباهه.
نرم افزارها تنها کاری که انجام می دن اینه که یک یا چند فرکانس از یه فایل صوتی رو ضعیف می کنن تا شدت صدای مثلاً خواننده کم بشه. سیستم کارائوکه هم بر همین اساس کار می کنه. ولی هیچ وقت نمی شه فرکانسی رو کاملاً جدا کرد.
در ضمن
همین کم کردن قدرت یه فرکانس، روی فرکانس های دیگه هم تاثیر می ذاره ... که این باعث می شه نتیجهء کار، خوب درنیاد.

اونی هم که داش جواد گفتن اینه که ...
وقتی صدا و سیما بخواد یه فیلم یا سریال و یا پخش زندهء فوتبال و یا هر چیز دیگه رو بخره و بعد از صداگذاری پخش کنه، اون فیلم رو بدون صدای کاراکتر یا صدای انسان (Vioce) خریداری می کنه که بعد از دوبله، دچار مشکل دو صدایی نشه.

اون وقت هایی هم که (به هر دلیلی) نمی تونه نسخهء بدون voice گیر بیاره و مجبور می شه با صدای اصلی بخره، می شه مثل کارتونی مثل پینوکیو ... اگه یادتون باشه توی این سریال کارتونی موسیقی تکراری زیاد شنیده می شد. دلیلش هم این بود که واسه این که صدای گوینده حذف بشه باید صدای اصلی رو که با موسیقی همراه بود حذف می کردن؛ پس موسیقی هم حذف می شد؛ پس مجبور بودن این کمبود موسیقی رو با تکرار تیکه های موسیقی جبران کنن.

بحث جالبی بود.

التماس دعا
یا علی

kourosh_sos
04-02-2009, 21:57
پس اين فيلم هايي که صدا و سيما از شبکه هاي ماهواره اي ضبط ميکنن و بعد دوبلشون ميکنن چي ميبيني چقدر قشنگ صداي کاراکترو کمه و صدا اطراف همان طور باقيست حالا بحث ما اينه که اينا از چه نرم افزارهايي استفاده ميکنن

animeditor
04-02-2009, 23:45
سلام جمیعاً

منظورتو متوجه شدم. ولی نمی دونم کدوم فیلم رو می گی که ایران از ماهواره ضبط کرده و بعد از دوبله پخش کرده!

اول اینکه صدا و سیما همچین اجازه ای نداره ... سازنده می تونه ازش شکایت کنه.
نمی خوام وارد بحث سیاسی بشم ... ولی بدونید که اونا می تونن شکایت کنن و غرامت بگیرن.

درسته شبکه تهران بعضی از فیلم ها رو با زبان اصلی و با قیمت پایین تر می خره (چون سراسری پخش نمی شه) ولی بازم همونیه که گفتم. صداها رو مجدداً روی فیلم می ذارن. موسیقی ها تکرار و افکت ها دوباره اضافه می شن.

التماس دعا
یا علی

kourosh_sos
05-02-2009, 22:11
خب نظرتون چيه تيکه هايي از يک فيلم رو به روش هايي که شما گفتين دوبله کنيم و در کل يه آموزش در مورد اينکار درست کنيم؟

mohamad90
07-02-2009, 10:08
نرم افزاری به نام Realtek HD Audio Manager اما هیچ نرم افزاری نمیتونه صدای خواننده ای که با آهنگ زمینه ضبط شده رو برداره .

By...

animeditor
07-02-2009, 20:39
سلام جمیعاً

دوست عزیز ... به جمع ما خوش اومدی.

نرم افزاری به نام Realtek HD Audio Manager
منظورت رو متوجه نشدم.
تا جایی که می دونم اینی که گفتی یه نرم افزار مستقل نیست ... امکاناتیه که همراه به نصب کارت صدای Realtek روی سیستم نصب می شه.

التماس دعا
یا علی

kourosh_sos
08-02-2009, 15:22
پست بالا تاييد ميشه اين softeware مستقل نيست

mohamad90
12-02-2009, 20:03
سلام :
آره

Animeditor من فقط خواستم اشاره ای به این نرم افزار کرده باشم . که اگه این کارت صدا رو داره از این استفاده کنه.....
By........

kourosh_sos
18-02-2009, 14:34
دوستان نميخوان بحث رو ادامه بدن لطف کنيد اين تاپيک مفيد رو بدونه نتيجه گيري رها نکنيد