PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره جهت خريد دوربين فيلمبرداري

hamidR15
26-01-2009, 11:36
سلام
من در صدد خريد يه دوربين فيلمبرداري هستم.تا 600 تومن هم ميتونم هزينه كنم.
1- كدوم دوربين بهتره سوني يا پاناسونيك؟
2- مدل dvd بهتره يا مدلهاي هارد دار؟
با تشكر.

oj2008pc
26-01-2009, 13:17
سلام
من در صدد خريد يه دوربين فيلمبرداري هستم.تا 600 تومن هم ميتونم هزينه كنم.
1- كدوم دوربين بهتره سوني يا پاناسونيك؟
2- مدل dvd بهتره يا مدلهاي هارد دار؟
با تشكر.
سلام
به نظر من سونی بهتره . مدل هارد دار بهتره ولی ظرفیت بالاش گرونه . مدل های dvd تا 600 تومن زیاده .

seymour
26-01-2009, 19:47
قبلا در مورد تفاوت هارددارها و dvd ها بحث های خوبی شده ... خلاصه اش اینه که dvd ها رو معمولا به کسانی توصیه می کنن که خیلی نزدیک Pc نیستن و می خوان سریع از تولید به مصرف باشن و بعد از فیلمبرداری بذارن توی پلیر ... در حالیکه هارددار بدرد کسی می خوره که بهرحال حوصله داره پای PC بشینه و فایل هاش رو مدیریت کنه و بعد به دلخواه خودش به dvd تبدیلشون کنه ...

کلا هارددار بهتر به نظر میاد ... بین چند گزینه محدود ایران ، پاناسونیک بهتر به نظر میاد ...

hamidR15
28-01-2009, 10:59
خيلي ممنون
من شنيدم دوربينهاي هارد دار بر اثر ضربه احتمال صدمه ديدن هارد و بوجود آمدن بد سكتور رو داره.اين مطلب درسته؟
از نظر كيفيت تصاوير چي؟كدوم بهتره؟
جناب Symour عزيز ميشه لينك اون مباحثي كه فرموديد رو برام بزاريد؟من نتونستم پيدا كنم.

seymour
28-01-2009, 13:32
هارد نیاز به مراقبت داره ولی دیگه انقدرها هم بی دفاع و نازک نارنجی نیست که مثلا با یه ضربه مرخص بشه ... بالاخره اون کمپانی هایی که میرن سمت این تکنولوژی ، سعی می کنن جوانب احتیاط رو هم لحاظ کنن ... نگران نباش ...

از نظر کیفت ، والا باید مدل به مدل مقایسه کرد ... مثلا یه سری مرسوم از کارای پاناسونیک 3 تا CCD دارن در مقابل مال سونی 1 ccd داشت اگه اشتباه نکنم ...

سرچ کن .. من یه ذره سرم شلوغه این یکی دو روزه .. پیدا نکردی ، بگو تا من بگردم ...

hamidR15
28-01-2009, 16:32
من يه تحقيق كردم .بيشتر به سوني راي دادن.اين مدلها رو هم selectكردم.دوستان لطف كنن نظرشون رو بگن ممنون ميشم:
1-DCR-SR85-HDD 60Gig
2-DCR-DVD 910

seymour
29-01-2009, 19:15
سونی طبیعتا سری پرطرفدارتریه ، چون مردم همیشه تو ذهنشونه "سونی خوبه - هرچی سونی باشه عالیه" (که البته انقدرها هم حرف بیراهی نیست ؛ اما باید یادمون باشه که همیشه و در در مورد همه وسایل، دقیقا صدق نمی کنه)

مدل هارددار خوبش همون dcr ی بود که مدلش رو گفتی ... پاناسونیک هم مدلهای هارد دارش سری sdr هستن

hamidR15
30-01-2009, 01:41
ممنونم.تو پاناسونیک مدل خاصی رو شما میتونی پیشنهاد بدی؟
کس دیگه ای از دوستان نظری نداره؟

seymour
30-01-2009, 20:52
همونطور که گفتم سری های هارددار محدود هستن و تقریبا هر کمپانی یه مدل اصلی داره که صرفا با ظرفیت های مختلف بیرون میده ... مثلا سونی همون سری dcr و پاناسونیک همین سری sdr ... (مثلا اینطوریه : Sdr-h40)

ramtin2010
06-02-2009, 18:18
سلام
من يه دوربين فيلم برداري ميخوام كه mini Dv باشه چون هر چي فيلم دارم از اين فرمت هست
بعد اينكه كيفيت فيلم برادري مطلوب و صدا تصوير خوب تا 250.000 تومان شما چي پيشنهاد ميكنيد..
يكي ميگه پاناسونيك بهتر ه يكي ميگه سوني بعضي ها جي وي سي
ولي گزينه من بيشتر سوني اگه ممكن هست كمك كنيد كمك.....

hamidR15
08-02-2009, 11:14
سلام
من يه دوربين فيلم برداري ميخوام كه mini Dv باشه چون هر چي فيلم دارم از اين فرمت هست
بعد اينكه كيفيت فيلم برادري مطلوب و صدا تصوير خوب تا 250.000 تومان شما چي پيشنهاد ميكنيد..

سلام دوست من
اينجا يه سر بزن
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

seymour
09-02-2009, 20:34
سلام
من يه دوربين فيلم برداري ميخوام كه mini dv باشه چون هر چي فيلم دارم از اين فرمت هست
همون سونی ... فکر کنم گزینه نزدیک 300 داشته باشه ... سری dcr ...

sonyericsson_w
13-02-2009, 10:59
سلام دوستان منم ميخوام يه دوربين بخرم
اولا نميدونم ديجيتال kanon بخرم يا هندي كم
دوما اگه هندي كم نميدونم چه ماركي و چه مدلي بخرم
تا 600 700 تومن هم ميتونم بدم
ممنون اگه راهنماييم كنين

seymour
13-02-2009, 21:22
سلام دوستان منم ميخوام يه دوربين بخرم
اولا نميدونم ديجيتال kanon بخرم يا هندي كم
دوما اگه هندي كم نميدونم چه ماركي و چه مدلي بخرم
تا 600 700 تومن هم ميتونم بدم
ممنون اگه راهنماييم كنين
خب شما باید ببینی مصرفت چیه ؟ .. اگه واسه مصارف خانوادگی می خوای ، معمولا فیلمبرداری مناسب تره ... اگه واسه مصرف و علاقه شخصی ات می خوای ، شاید دوربین دیجیتال رو بپسندی ...

بهرحال دوربین های فیلمبرداری فعلی ، می تونن به نوعی کار دوربین دیجیتال رو هم انجام بدن و قابلیت عکاسی رو هم در حد قابل قبول دارن ...

بودجه ات هم مناسبه ..

sonyericsson_w
14-02-2009, 12:39
خيلي ممنون از راهنماييت
راستي هندي كم سوني بخرم يا پاناسوتنيك
در ضمن سوني hd هم زده,خوبه؟
چه مدليش خوبه

hamidR15
14-02-2009, 14:49
سلام
با توجه به تحقيقاتي كه من كردم سوني بهتره.مدلهاي هارد دارش چون قابليت ضبط بيشتري رو داره نسبت به dvd.
Hd هاش هم خوبه ولي قيمت از 900 به بالاست:46:

seymour
14-02-2009, 20:57
خيلي ممنون از راهنماييت
راستي هندي كم سوني بخرم يا پاناسوتنيك
در ضمن سوني hd هم زده,خوبه؟
چه مدليش خوبه
سونی و پاناسونیک هر دو مدلهای خوبی دارن ... بررسی ای که من کردم ظاهرا پاناسونیک هارددار بهتری داره ... ولی واقعا در یه سطحن ؛ ضمنا سونی زوم بهتری داره ...

مدل HD بشرطی خوبه که شما یه Tv هم داشته باشی که HD ساپورت کنه ... وگرنه هزینه اضافه اس ... (تازه بشرط اینکه واقعا بخوای بری سمت 800 هزار تومن به بالا)

sonyericsson_w
15-02-2009, 11:02
تلوزيون ما سونيه (wega) فكر كنم ساپورت كنه.
حالا سوني چه مدليش خوبه؟
sr250 sr300 sr82 sr85
?
راستي اين مدلي كه شبكه pmc تبليغ ميكنه چيه؟

seymour
15-02-2009, 22:14
wega ؟ ... حمایت از HD یه بحثیه که همین 1-2 سال اخیر اومده و Tv باید رزولوشن های بالا (1080) رو ساپورت کنه ... یعنی همین TV های فعلی که lcdو پلاسما و اینا هستن ...

مدل هارددار ، SR85 خوبه ...

من اون شبکه رو ندیده ام و نمی دونم ...

ELAHE-BA
16-03-2009, 12:43
با سلام،
من قصد خرید یک دوربین هارددار سونی را دارم و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته ام حدود 600 تومان است. با تحقیقی که کردم دوربین dcr-sr85 را انتخاب کردم. ولی بعد متوجه شدم که دوربین hdr-sr10 دارای قیمتی حدود 780 تومان است. الان مردد شده ام که با توجه به اینکه این دوربین از مدلهای پایین دوربینهای hd است آیا کیفیت فیلمبرداری آن مانند بقیه است و با صرف هزینه 200 تومان بالاتر دارای دوربینی با کیفیت قابل ملاحظه خواهم شد. لازم به ذکر است که دوربین را برای مصرف خانگی می خواهم و تلویزیون منزل داری قابلیت نمایش فیلمهای hd می باشد در ضمن بدلیل داشتن دوربین عکاسی دیجیتالی مناسب نیازی به خرید دوربین فیلمبرداری با قابلیت بالای عکاسی نیست.
لطفا باتوجه به اینکه می خواهم این دوربین رابرای سال جدید داشته باشم من را در خصوص موارد زیر راهنمایی کنید.
1-آیا دوربین hdr-sr10 در مجموع حالات دارای کیفیت تصویر بهتری نسبت به دوربین dcr-sr85 می باشد(نسبت به تفاوت قیمتی که دارند-البته بیشتر از 780 تومان نمی خواهم هزینه کنم)
2-تفاوت دوربین hdr-sr10 با دوربینhdr-sr10d چیست و کدامیک بهتر است.
3-اگر پیشنهاد بهتری برای انتخاب دوربین دارید ممنون میشم اگر من را راهنمایی کنید.
4-در خصوص قیمتها خیلی مطمئن نیستم اگر کسی قیمتهای دقیقتری می دونه لطف کنه بگه.
5-آیا اخیرا دوربین ها گران شده اند و امکان دارد بعد از عید قیمتها پایین بیاید.
باتشکر-منتظر جوابتون هستم:23:

seymour
16-03-2009, 20:05
از نظر کیفیت که خب مسلماً مدلهای HD برتری دارن ... شما هم که میگی TV تون ساپورت می کنه و از نظر بودجه هم که توانایی اش رو داری ...

اینکه "می ارزه 200 تومن بیشتر بدی" کاملا یه بحث سلیقه اییه و به خودت بستگی داره ... شاید من بگم نه ، اما شما به نظرت جواب مثبت باشه ...

تفاوت sr10 و sr10d : فقط از نظر حافظه تفاوت دارن ... یکی 40 گیگه و اون یکی 120 گیگ ... معنی اش اینه که یکی سه برابر دیگری ظرفیت ضبط داره ... مثلا اولی 5-10 ساعت و دومی 15-30 ساعت (بسته به کیفیتی که انتخاب می کنی)

در مورد قیمتها ، حتما از نمایندگی بخر ... دو سه تا نمایندگی رو بپرس و بعد برو به بزرگترین نمایندگی و پایین ترین قیمت رو ملاک قرار بده !

فکر کنم الان قیمت ها در شرایط خیلی خوبی هستن ... بخر ... همین سری SR سونی خیلی خوبه ..

danavan
16-04-2009, 21:22
سلام.
دوستان سایتی سراغ دارید که نمونه ای از فیلمهای گرفته شده توسط دوربین های مختلف رو داشته باشه؟

H a m e e d
18-04-2009, 10:20
سلام لطفا در مورد دوربین فیلمبرداری Canon FS100 توضیح بدین و اینکه فعلا قیمتش چنده و آیا برای جانشینی یک دوربین MiniDV گزینه مناسبی هست یا نه؟