PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا من گرافیکم رو اورکلاک کردم ؟!( عکس رو ببینید )

mahyarSAMSUNG
26-01-2009, 02:09
من روی دسکتاپ کلیک راست کردم دیدم یه چیزی که ماله ای تی آی هست اضافه شده باهاش که ور رفتم دیدم یه چیزی به نام اوردرایوز داره دیدم همون بحث اورکلاک و .... هستش که :

من گزینه اتو رو در قسمت سمت راست بالا زدم حدود 20 دقیقه طول کشید که خودش مموری کلاک و .... رو از 600 مگاهزتز برد 690 و اون یکی رو 1188 گذاشت !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اتمام کار ها هم اینطوری شد ! حالا میخوام ببینم که این کار همون اورکلاک ؟؟؟ اگه نیست چیه ؟!:13:

Mahdi_Moosavi
26-01-2009, 15:51
بله ، vga شما اورکلاک شده . اگر در vga شما از کولینگ مرجع استفاده شده ، بهتره سرعت فن رو بالا ببری .

mahyarSAMSUNG
27-01-2009, 11:07
ولی این اورکلاک هیچ کمکی بهم نکرد ! توی بازی ها گیر میکرد بدتر . هم روی کرایسس امتحان کردم و هم روی alon in thr dark . من حالت رو به اولش برگردونندم ! البته احتمال میدم چون بازیها رو توی ویستا سرویس پک 1 نصب کردم اینطوری شده ! چون شنیدم ویستا حدود 1 گیگ از رم رو بر میداره و منم رمم 2 گیگ هستش! فکر کنم توی بازی ها کم میاره ، گیر میکنه ! آخه من کرایسس 1 رو با بالاترین دیتیل و رزولیشن و آنتیالیزینگ توی ایکس پی اجرا کردم ! ولی توی کرایسس وارهد ! روی رزولیشن 1024 در 768 و دیتیل متوسط و آنتیالیزیگ off ، تا میخوای موس رو سریع اینور و اونور کنی گیر میکنه ! فکر کنم من باید همون ایکس پی رو نصب کنم ! بعد اونجا اورکلاکش کنم ! خوبه این کار ؟

alborz_k
27-01-2009, 15:27
ولی این اورکلاک هیچ کمکی بهم نکرد ! توی بازی ها گیر میکرد بدتر . هم روی کرایسس امتحان کردم و هم روی alon in thr dark . من حالت رو به اولش برگردونندم ! البته احتمال میدم چون بازیها رو توی ویستا سرویس پک 1 نصب کردم اینطوری شده ! چون شنیدم ویستا حدود 1 گیگ از رم رو بر میداره و منم رمم 2 گیگ هستش! فکر کنم توی بازی ها کم میاره ، گیر میکنه ! آخه من کرایسس 1 رو با بالاترین دیتیل و رزولیشن و آنتیالیزینگ توی ایکس پی اجرا کردم ! ولی توی کرایسس وارهد ! روی رزولیشن 1024 در 768 و دیتیل متوسط و آنتیالیزیگ off ، تا میخوای موس رو سریع اینور و اونور کنی گیر میکنه ! فکر کنم من باید همون ایکس پی رو نصب کنم ! بعد اونجا اورکلاکش کنم ! خوبه این کار ؟
سلام دوست عزیز ، این مقدار اورکلاک ،برای کارت شما زیاده و باعث ناپایداری اون می شه . شما بهتره که فرکانس هسته رو روی 680 و حافظه رو روی 1100 قرار بدی . در این صورت کمی افزایش کارایی رو احساس می کنی!!!
کلأ قابلیت اورکلاک 4850 بدون افزایش ولتاژ زیاد نیست!! نگران دما هم نباش ، با افزایش فرکانس و تولید گرما ، دور فن خود به خود زیاد می شه و دنای کارت همواره زیر 90 می مونه. من این کارت رو حدود 6 ماهه که دارم و اکثر اوقات هم همین قدر اورکلاک بوده و هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده!!!

mahyarSAMSUNG
28-01-2009, 01:42
ولی من اون اعداد رو انتخاب نکردم ! گفتم که بصورت اتو خودش گذاشتش روی 690 و 1188 ! من فکر کنم روی همون اعداد بمونه بهتره ! چون من اصلا نگران دما نیستم ! من روزی که کارت رو خریدم روی کرایسس 1 دماش میرفت روی 60 درجه ! ولی از وقتی که یک فن روی در کیس دقیقا روبروی کارت گرافیک نصب کردم حدود 20 درجه توش تاثیر داشته . یعنی روی کرایسس 2 الان میره روی 40 درجه ! من جدیدا اون اورکلاکها رو تا ته بردم بالا  :d  یعنی گذاشتم روی 700 و 1200 !!! . مشکلی نداره ؟؟؟!

alborz_k
28-01-2009, 17:46
ولی من اون اعداد رو انتخاب نکردم ! گفتم که بصورت اتو خودش گذاشتش روی 690 و 1188 ! من فکر کنم روی همون اعداد بمونه بهتره ! چون من اصلا نگران دما نیستم ! من روزی که کارت رو خریدم روی کرایسس 1 دماش میرفت روی 60 درجه ! ولی از وقتی که یک فن روی در کیس دقیقا روبروی کارت گرافیک نصب کردم حدود 20 درجه توش تاثیر داشته . یعنی روی کرایسس 2 الان میره روی 40 درجه ! من جدیدا اون اورکلاکها رو تا ته بردم بالا  :d  یعنی گذاشتم روی 700 و 1200 !!! . مشکلی نداره ؟؟؟!
کلأ اورکلاک خودکار ، کارش این جوریه که یک کم به کارت فشار می اره ، بعد اگه پایدار بود ، کمی ولتاژ رو زیاد می کنه و این کا ر رو تا او جا ادامه می ده که کارت تقریبأ ناپایدار بشه. اما از اون جایی که فشاری که به کارت برای تست می اره، خیلی زیاد نیست ، به اعدادی بالا می رسه و ممکنه که تو بازی های سنگینی مثل کرایسس ، کارت گرافیک ناپایدار بشه!!!
اگه کارایی بالا رفته و سیستم پایداره ، پس بزارین رو همون اعداد بمونه ، اما اگه دیدین کارایی گرافیکی افت کرده ، باید اون اعداد رو کم کنی!!
اگه هم رو 700و2200 بزاری ، احتمالأ سیستم موقع تست این فرکانس ها هنک کرده و ریست می شه!!

mahyarSAMSUNG
30-01-2009, 10:54
دقیقا همونی که گفتی شد ! حتی روی عدد هایی که گفتی هم بازم روی کرایسس بعضی موقع ها ریست میکنه ! من الان گذاشتم روی 1030 و 660 ! اینطوری روی کرایسس خوبه !ولی بعضی موقع ها وسط بازی dont send میاد ! البته فقط روی کرایسس اینطوریه ها ! روی بازی های دیگه میشه بالاتر هم بردش !

alborz_k
31-01-2009, 00:23
دقیقا همونی که گفتی شد ! حتی روی عدد هایی که گفتی هم بازم روی کرایسس بعضی موقع ها ریست میکنه ! من الان گذاشتم روی 1030 و 660 ! اینطوری روی کرایسس خوبه !ولی بعضی موقع ها وسط بازی dont send میاد ! البته فقط روی کرایسس اینطوریه ها ! روی بازی های دیگه میشه بالاتر هم بردش !
من قبلأ هم گفته بودم!!! کرایسس کلأ استثنا هست. برای یک اورکلاک کاملأ پایدار ، روی همون 1100و 680 بزار. البته از آخرین نسخه ی درایو استفاده کن(8.12). من یک سری با کرایسس بدون اورکلاک هم مشکل dont send رو داشتم!!!

mahyarSAMSUNG
01-02-2009, 01:05
ولی ورژن درایو من از اونی که گفتی بالاتره ! توی تنظیمات کارت گرافیک نوشته 8.512 !

برای کرایسس من دیگه به کل اورکلاک رو خاموش میکنم و برای بازی های دیگه روشن میکنم ! مشکلی برای گرافیک پیش نمیاد؟!

alborz_k
01-02-2009, 12:37
ولی ورژن درایو من از اونی که گفتی بالاتره ! توی تنظیمات کارت گرافیک نوشته 8.512 !

برای کرایسس من دیگه به کل اورکلاک رو خاموش میکنم و برای بازی های دیگه روشن میکنم ! مشکلی برای گرافیک پیش نمیاد؟!
شما باید catalyst version رو بخونید ، که بالاترینش 8.12 هست.
کار خوبی می کنی!!! نه ، مشکلی پیش نمی اد!!!

mahyarSAMSUNG
02-02-2009, 01:30
میشه لینک دانلود این ورژن رو بهم بدی ؟!

alborz_k
02-02-2009, 15:05
میشه لینک دانلود این ورژن رو بهم بدی ؟!

این نسخه ی 9.1 هست که آخرین محسوب می شه!

mahyarSAMSUNG
03-02-2009, 17:12
ممنون ولی من ایکس پی سرویس پک 3 دارم ! من لینکشو توی انجمن بازی ها پیدا کردم از راهنمایتون ممنون !

google_boy07
07-02-2009, 15:44
دوستان کارت گرافیک 7300 gs رو میشه اور کرد یا باید بالای سری 8 باشه

alborz_k
07-02-2009, 23:18
دوستان کارت گرافیک 7300 gs رو میشه اور کرد یا باید بالای سری 8 باشه
سلام. شما می تونید کارتتون رو اورکلاک کنید!!! . بهتره که از نرم افزار rivatuner استفاده کنید!

aslanaslan
17-02-2009, 19:46
منم 4850 asus رو با نرم افزار Smart Doctor اور کردم: 680 و 2200 گذاشتم... خوبه؟ به نظر سیستم استیبل هست.

alborz_k
18-02-2009, 22:38
منم 4850 asus رو با نرم افزار smart doctor اور کردم: 680 و 2200 گذاشتم... خوبه؟ به نظر سیستم استیبل هست.
شما می تویند فرکانس پردازنده رو تا 685 هم زیاد کنید و هیچ مشکلی نیست. ولی فرکانس حافظه هم مناسبه ، البته می تونید اون رو تا 2250 هم زیاد کنید.