PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترکیب سخت افزاری مناسب برای کیس سرور

hamidrezaaf
25-01-2009, 20:31
سلام ،
یک ترکیب سخت افزاری مناسب برای یک workstationکه به عنوان سروری برای پایگاه داده ی sql server 2000که برای 50 نفر می باشد، نیاز است البته توسعه پذیر بودن آن فراموش نشود؟ حداکثر بودجه 1.8 میلیون تومان می باشد. البته خرید یک سرور به دلیل عدم استفاده از خیلی از امکاناتش و گران بودن آن برای بنده توجیه اقتصادی ندارد.
به طور کلی توصیه های شما سروران را در این زمینه خواستارم.
با تشکر
حمید رضا

Dj_Migren
25-01-2009, 20:50
واسه استفاده از sql server 2000 شما رم و سی پی یو خیلی خوب لازم داری
به نظر من سی پی یو Core 2 Quad استفاده کن ترجیحا Q9550 یا Q9400
و رم DDR3 یا DDR2 دوال ترجیحا 4 گیگ
هارد زیاد مهم نیست چی باشه مادر بردم گیگا عالیه
حالا اینطوری زیر اون قیمتی که گفتی میشه
ولی هیچی سرور نمیشه
سعی کن سرور پیدا کن
حتما با بودجه شما سرور خوب میشه پیدا کرد

hamidrezaaf
25-01-2009, 21:08
ممنون از جوابتون
این که هارد سریع نباشه یک کم جای سوال دارد چون محل قرار گیری اطلاعات بر روی هارد دیسک قرار و سرعت تبادل اطلاعات بر روی این وسیله زیاد است علاوه بر این کارت شبکه و کنترلر کارت شبکه بایستی قوی و دارای قابلیت Teaming نیزداشته باشد.
حمید رضا

Dj_Migren
25-01-2009, 21:15
مهمترینشون اونا بود که گفتم
واسه کار شما هارد 8 مگ بافر کافیه
اگه مادربرد خوبی انتخاب کنی نیاز به کارت شبکه نداری ولی اگه زیاد مایل به استفاده از کارت شبکه مادربرد نیستی باید 50-60 تومنم واسه این هزینه کنی

hamidrezaaf
26-01-2009, 01:39
شما می توانید یک سرور بورد اینتل نام ببرید ؟

smfr
05-02-2009, 00:55
شما میتونید با این بودجه یه سیستم بر مبنای پردازنده های i7 اینتل تهیه کنید که اون نیاز شما در رابطه با توسعه پذیری رو نسبت به بقیه configها براورده میکنه!
البته به نظر من برای یک سرور هارد خیلی مهمه چون اول حفاظت از اطلاعات نقش اساسی توی سیتم یک سرور رو بازی میکنه بعدشم چون سرورها همیشه از طرف تعدا زیادی سیتم مورد استفاده قرالر میگیرند و هاردها هم همیشه باعث کم شدن سرعت پاسخگویی سرور میشود.
بخاطر همین هم من پیشنهاد می کنم 3تا هارد با ظرفیت یکسان تهیه کنیند که با RAID 5 با هم مرتبط کنین که هم سرعت فوق العاده و هم امنیت فوق العاده ای داشته باشید

avecina.ir
05-02-2009, 01:21
ممنون از جوابتون
این که هارد سریع نباشه یک کم جای سوال دارد چون محل قرار گیری اطلاعات بر روی هارد دیسک قرار و سرعت تبادل اطلاعات بر روی این وسیله زیاد است علاوه بر این کارت شبکه و کنترلر کارت شبکه بایستی قوی و دارای قابلیت Teaming نیزداشته باشد.
حمید رضا

شما میتونید با این بودجه یه سیستم بر مبنای پردازنده های i7 اینتل تهیه کنید که اون نیاز شما در رابطه با توسعه پذیری رو نسبت به بقیه configها براورده میکنه!
البته به نظر من برای یک سرور هارد خیلی مهمه چون اول حفاظت از اطلاعات نقش اساسی توی سیتم یک سرور رو بازی میکنه بعدشم چون سرورها همیشه از طرف تعدا زیادی سیتم مورد استفاده قرالر میگیرند و هاردها هم همیشه باعث کم شدن سرعت پاسخگویی سرور میشود.
بخاطر همین هم من پیشنهاد می کنم 3تا هارد با ظرفیت یکسان تهیه کنیند که با RAID 5 با هم مرتبط کنین که هم سرعت فوق العاده و هم امنیت فوق العاده ای داشته باشید
سلامم.. کاملن تایید میشه.اگه هارد معمولی واسه سرور استفاده کنین نه تنها یک گوگاه ایجاد کردین و باعث کندی انتقال اطلاعات شدین بلکه در مدتی کوتاهی هاردها مستهلک میشن.......
پس یا از Raid استفاده کنین یا از هاردهای اسکازی 15000 دور که کاربرد اصلیشون در سرورها هستش

akbareshghi
05-04-2009, 05:07
کدامیک از سخت افزارها ( بخصوص مادربوردهای تولیدی که کارت گرافیک آنبورد و کارت شبکه آنبورد دارند) برای سیستم عاملهای سرور لینوکس پشتیبانی درایور بهتری دارند ؟ یعنی سخت افزار لینوکس در این سیستم عاملهای سرور به راحتی شناسایی می شود . با تشکر

zeus7610
11-05-2009, 13:26
مادربوردهای ایسوز پشتیبانی خوبی از لینوکس دارند. (به نظر من) من هم حرف دوستمون اوسینا رو تائید می کنم. هارد مهمترین گلوگاهه.
نظر من HP Proliant 1300 تقریبا همین در حد هزینه شماست که واقعا گزینه عالیه. هرچی هم که بخوای بگی از نظر هزینه توجیه پذیر نباشه ولی واقعا متفاوته. من اینو حس کردم که میگم.
اینجا رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p30service
24-12-2009, 10:19
سلام
من مي خواستم يك منبع فارسي براي آشنايي با سخت افزار سروري مانند مادربورد هاي 2 و 4 سي پي يو و ... به من معرفي كنين .
فقط يكم عجله دارم .
چون بايد امروز تحقيقم رو ارائه بدم .

ict1720
15-03-2010, 12:26
توی سرور دیتاسنتر (SQL) مهمترین موضوع امنیت و دقت دسترسی به داده ها است که نشان می ده هارد اهمیت فوق العاده ای داره و با توجه به اینکه علاقمندی سیستم رو به مرور توسعه بدی و ضمنابودجه زیادی نداری می شه به اسن روش عمل کرد.
CPU Quad مدل با توجه بودجه! mainboard GIGA یا اینتل (در صورت استفاده از SAT) رم حداقل 8 گیگ. هارد بافر 16 سه عدد 1 ترابایت Sata2 یا SAT 500GB 3 عدد که بصورت Raid5 بسته بشه.

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

ضمنا زیاد به خودت سخت نگیر. چند تا کلایت می خواهند از SQL استفاده کنند. حدود رکوردهای اطلاعاتی چقدره...!
من توی یه شرکت دولتی دیدم که یک بانک SQL2000 با حجم دیتای 500 مگابایت و حدود 25 کلاینت آنلاین و بیش از 3000 دیتای پرسنلی که هر کدام بیش از 100000 رکورد رو دارند روی یک سیستم 5300intel و 8 مگ رم بسته بودن وتنها تفاوت با سیستم خانگی هارددیسک های Raid اون بود .سیستم به راحتی پاسخ می داد.