PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل کردن هارد آیدی به مادربوردهای جدید

mafia69
24-01-2009, 04:48
سلام
من وقتی کامپیوتر جدید گرفتم هارد قدیمیمو نگه داشتم.این هارد قدیمی ما آیدیه و متاسفانه به این مادربورد های جدید که فقط ساتا می خورن هارد آیدی نمیخوره.بعدن فهمیدم باید کابل تبدیل بگیرم.رفتم یه کابل تبدیل آیدی به ساتا گرفتم و هارد و به مادربورد زدم ولی متاسفانه مادربورد هاردو نمیشناسه.

حالا اینا اصلا به کنار.این حرفهایی که زدم هیچی.سوال من اینه.
چطوری باید هارد آیدی رو به مادربوردی که آیدی خور نیست بشناسونم؟اطلاعات داخل هارد خیلی برام مهمه.اگه میشه قدم به قدم وشمرده کمکم کنین.ممنونتون میشم.

H A M E D
24-01-2009, 07:45
سلام
من وقتی کامپیوتر جدید گرفتم هارد قدیمیمو نگه داشتم.این هارد قدیمی ما آیدیه و متاسفانه به این مادربورد های جدید که فقط ساتا می خورن هارد آیدی نمیخوره.بعدن فهمیدم باید کابل تبدیل بگیرم.رفتم یه کابل تبدیل آیدی به ساتا گرفتم و هارد و به مادربورد زدم ولی متاسفانه مادربورد هاردو نمیشناسه.

حالا اینا اصلا به کنار.این حرفهایی که زدم هیچی.سوال من اینه.
چطوری باید هارد آیدی رو به مادربوردی که آیدی خور نیست بشناسونم؟اطلاعات داخل هارد خیلی برام مهمه.اگه میشه قدم به قدم وشمرده کمکم کنین.ممنونتون میشم.
مدل مادربردتون چیه؟
اکثرا حداقل یدونه درگاه ide رو دارن. شما مطمئنی که نداره؟!
این کابلهای تبدیل هم زیاد اعتمادی ندارن. اگر اینطور بود به جای اینکه طرف 15 تومن اختلاف این دوتا هارد رو بده میرفت با یه کابل ردیفش میکرد (اختلاف منظورم بین هاردهای یکسان با درگاه های متفاوته و البته هاردهای ide الان تو بازار خیلی گرونتر از مدل های مشابه ساتاشون هستن)

mafia69
25-01-2009, 02:30
مادربوردم اینه Giga GA-945-PLS3P آیدی بهش نمیخوره مطمئنم.