PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : inspiron 1525 چه طوره به نظرتون

seeb_sh
21-01-2009, 23:17
سلام دوستان
نظرتون راجع به این مدل چیه؟ آیا واسه کارهای معمولی ارزش خرید داره(کارهای روزانه, استفاده از آفیس,...اینترنت,فتوشاپ و ویدیو استودیو هم در حد متوسط و.....)؟؟لطفا دوستانی که دارند اینو یا اطلاع دارند راهنمایی کنند.ممنون

DEll inspiron 1525
CPU 2 Core 2 duo
Cache 2m
RAM 2GB
H.D.D 250 GB
LCD 15.4
Bluetooth
cardreader
6cell لهستان
web
V.G.A intel

------------------------
در ضمن یه جا بدون گارانتی و کیف و موس و..... میگه 830000

REGISTERED USER
23-01-2009, 00:48
لپ تاپ خوبیه ... برای برنامه نویسان ، دانشجویان و کارهای اداری و خانگی مناسبه

سیستم عامل هم اگر نداره بهتر ... فتوشاپ رو شاید بتونی خوب کار کنی اما video studio ulead براش سنگین هست ... باید لپ تاپی انتخاب کنی که از سری P سی پی یو داشته باشه و بالایی 2.26 گیگاهرتز باشه ... اگر بودجه اکتفا نمیده همین بهترین انتخاب هست

لپ تاپ های مقاومی هستند

هرچند سی پی یوش رو ننوشتی اما فکر کنم 2.0 ghz باید باشه

seeb_sh
23-01-2009, 11:07
رو این سیستم بهتره vista نصب بشه یا xp؟؟؟
در ضمن این از مدل از اون یک پارتیشنی ها هست؟؟؟

گل مراد
23-01-2009, 14:42
من هم همین لپ تاپو با همین مشخصات چند ماه پیش گرفتم . رنگ زرشکیش رو گرفتم . البته 6 تا رنگ دیگه هم داره . لپ تاپ خوبیه و ظاهر قشنگی هم داره .

همون طور که دوستمون گفت کارت گرافیکی بالایی نداره و به درد بازی سنگین نمی خوره . ولی تو نرم افزار و محیط ویندوز ( xp , vista) بسیار عالی و روون کار می کنه .

من ازش راضی هستم . یه ویندوز xp و vista ultimate همون اول روش نصب کردم و خیالمو راحت کردم . یه کوله پشتی لپ تاپ هم گرفتم و لپ تاپ و وسایلمو راحت جا به جا می کنم . ( به جای دو تا کیف دستی ) .

نکته مهم اینه که درایورهای این لپ تاپ هم برای xp و هم برای vista تو جعبه لپ تاپ هست و اصلا نیازی به دانلود درایور از سایت dell نیست . ( من اول نمی دونستم و دانلود می کردم )

REGISTERED USER
23-01-2009, 14:57
رو این سیستم بهتره vista نصب بشه یا xp؟؟؟
در ضمن این از مدل از اون یک پارتیشنی ها هست؟؟؟

سی دی درایورها و وب کم ای که همراهش هست برای ویستا طراحی شده و این لپ تاپ ها vista capable هستند ... اگر میخواهید XP نصب کنید مشکلی نیست
هاردش یک پارتیشن خام هست .... باید از صفر پارتیشن بندی کنید !

در ضمن مدل یک پارتیشنی چیه ؟!!! نشنیدم همچین اصطلاحی رو !

seeb_sh
23-01-2009, 20:07
آخه بعضی از مدل ها وقتی که مستقیم از شرکت میان فقط یه پارتیشن دارن.!
آیا دلیل خاصی داره؟؟یعنی اینطوری بهتره؟؟

گل مراد
23-01-2009, 23:57
بله اول فقط یه پارتیشن داره . ولی خوب موقع نصب وبندوز می تونی هر چندتا دلت خواست پارتیشن بسازی .

REGISTERED USER
24-01-2009, 00:46
آخه بعضی از مدل ها وقتی که مستقیم از شرکت میان فقط یه پارتیشن دارن.!
آیا دلیل خاصی داره؟؟یعنی اینطوری بهتره؟؟

ببینید ، اگر سیستم عامل داشت ، مجبورن پارتیشن ریکاوری و تنظیمات eisa رو هم بسازند پس به ناچار محبورند یک پارتیشن c و یک پارتیشن مخفی ریکاوری هم درست کنند

اما توی مدلهای free-os یا dos ، هارد کاملا خام و یکپارچه هست

sana_1211
28-02-2009, 18:26
روی این کانفیک
cpu2 cre2dou
2m cash
ram2
نرم افزار متلب2007 خوب کار میکنه؟کسی چیزی میدونه.منکه دیگه دارم گیج میشم هنوز نتونستم تصمیممو درمورد خرید این لپ تاپ قطعی کنم

sana_1211
28-02-2009, 18:27
سلام دوستان
نظرتون راجع به این مدل چیه؟ آیا واسه کارهای معمولی ارزش خرید داره(کارهای روزانه, استفاده از آفیس,...اینترنت,فتوشاپ و ویدیو استودیو هم در حد متوسط و.....)؟؟لطفا دوستانی که دارند اینو یا اطلاع دارند راهنمایی کنند.ممنون

DEll inspiron 1525
CPU 2 Core 2 duo
Cache 2m
RAM 2GB
H.D.D 250 GB
LCD 15.4
Bluetooth
cardreader
6cell لهستان
web
V.G.A intel

------------------------
در ضمن یه جا بدون گارانتی و کیف و موس و..... میگه 830000

روی این کانفیک
cpu2 cre2dou
2m cash
ram2
نرم افزار متلب2007 خوب کار میکنه؟کسی چیزی میدونه.منکه دیگه دارم گیج میشم هنوز نتونستم تصمیممو درمورد خرید این لپ تاپ قطعی کنم

Pami
28-02-2009, 22:48
sana جان شرمنده نتونستم اون موقع بهت جواب بدم اما الان که چه بهتر تاپیک هم هست برای سوالت !!
1525 ها مدل ارتقا یافته 1520 ها هستن که به عقیده من 1520 سری خوبی از آب در نیومد و دل برای جبران مدلهای شکست خورده قبلی این سری رو روانه بازار کرد و طراحی بهبود یافته و ال سی دی بهتر شده و ساختار اصلی دستگاه و بدنه مقاوم تر شده ( 1520 ها بدنه نسبتا ضعیفی دارن و زیاد داغ میکنن )
برای پردازش هایی در حد Matlab 2007 بله کاملا مناسب هست ( من خودم رو CPU T7200 خودم امتحان کردم و بدون مشکل اجرا میشه ) کی بورد خوبی داره و برای برنامه نویسی مناسب هست و همینطور دیدن فیلم و استفاده از اینترنت پیشنهاد میشه ...
در مورد پارتیشن بندی هم میتونی خودت با برنامه هایی نظیر Acronis و ... خیلی راحت و بی دردسر پارتیشن بندی انجام بدی ....

sana_1211
02-03-2009, 13:14
کسی چیزی نمیدونه؟

amirpers
03-03-2009, 11:00
دوستان من هم درگیر خریدن یه نوت بوک تو همین مایه ها هستم و اپتو همین رنج قیمت .Inspiron 1525 یکی از مدلهای مد نظر منه اما دو تا سوال برام پیش اومده .
اول اینکه آیا سی پی یوهای سری P بهتر از سری T هستند ؟
و دوم اینکه این مدل خب گرافیک قوی ای نداره ، من چند مدل از اسوس رو دیدم که تو همین مایه ها هستند و گرافیک Ati HD3470 هم دارند . مثل مدلهای X59SR یا X50SL یا F5SR و ... که قیمتهاش هم در حدود 900 تومن هستند ولی نمی دونم کیفیتشون چه طوریه . به هر حال اسوس در زمینه های دیگه بسیار معتبره و برند مورد علاقه من هم هست .