PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدل مناسب پرینتر برای چاپ رنگی a5,a4,a3

hamidrezaaf
21-01-2009, 20:45
مدل مناسب پرینتر برای چاپ رنگی a5,a4,a3
سلام ،
پرینترلیزری مناسب اچ پی و یا مدل بهتر برای چاپ رنگی a5,a4,a3 چه می باشد ؟
البته هدف اصلی چاپ رنگی a4,a5 می باشد؟ تفاوت قیمت بین چاپ رنگی a3 و a4 چقدر می باشد؟
البته کارتریج مجزا برای چاپ سیاه و سفید و رنگی نیز در نظر گرفته شود.
با تشکر
حمید رضا

Senator_F
21-01-2009, 21:07
مدل مناسب پرینتر برای چاپ رنگی a5,a4,a3
سلام ،
پرینترلیزری مناسب اچ پی و یا مدل بهتر برای چاپ رنگی a5,a4,a3 چه می باشد ؟
البته هدف اصلی چاپ رنگی a4,a5 می باشد؟ تفاوت قیمت بین چاپ رنگی a3 و a4 چقدر می باشد؟
البته کارتریج مجزا برای چاپ سیاه و سفید و رنگی نیز در نظر گرفته شود.
با تشکر
حمید رضا

لیزری رنگی a3 و کلا پرینتر رنگی a3 خیلی گرانقیمت و به سختی پیدا میشن.
برای a4 , a5 در حال حاضر پرینتر hp cp1215 موجود است که کارتریج های آن قابل شارژ هستن.
ولی اگه به شارژ کارتریج اعتقادی نداشته باشین Samsung clp315 با کارتریج هایی که هر کدام 35 هزارهستند بهترین انتخاب هستند.
در ضمن شارژ اچ پی حداقل 20 هزار هزینه خواهد داشت.

hamidrezaaf
21-01-2009, 21:23
قیمت تا 1 میلیون مشکلی ندارد.

من نمی دونم چرا در زمینه پرینتر هر چی جز اچ پی به دلم نمی شینه ( شاید به خاطر 1320 اون هست )

با تشکر
حمید رضا

Senator_F
21-01-2009, 22:10
قیمت تا 1 میلیون مشکلی ندارد.

من نمی دونم چرا در زمینه پرینتر هر چی جز اچ پی به دلم نمی شینه ( شاید به خاطر 1320 اون هست )

با تشکر
حمید رضا

در حال حاضر این مدل خوب است ولی ایا در ایران پیدا میشه یا نه نمیدونم.سرعتش خیلی خوبه و قیمتش حدود 1000 دلاره.فقط سایزش خیلی بزرگه.در ضمن خدمات پس از فروش هم نا معلوم است.

عجب کارتریجای بزرگی داره هر کدوم 13 هزار صفحه می زنن.قیمت اوریجینال 200 هزار هر کدام ولی قابل شارژ هستند.هزینه شارژ نا معلوم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamidrezaaf
22-01-2009, 10:12
1000 یا 10000 دلار

hamidrezaaf
22-01-2009, 10:53
موجود و قیمتی در حدود 2900000 تومان دارد ( ایران اچ پی)

Senator_F
22-01-2009, 11:28
موجود و قیمتی در حدود 2900000 تومان دارد ( ایران اچ پی)

nima1394
24-01-2009, 08:10
با سلام خدمت دوستان عزيز، من كاربر جديد هستم.
بايد خدمت دوستمون كه ميخواد ليزر رنگي بخره بگم كه تمام مدل هاي A4 زن، مسلماً A5 هم ميزنن و اين اصلا نياز به مطرح كردن نداره.
اگه يه A4 زن پر قدرت تو دسته حرفه اي ميخواي، بايد بري سراغ HP 4700، كارتريج هاش 9000 برگي هستن و سرعت چاپش 30 برگ در دقيقه است. قيمتش هم حدود 1.300 است (يك ميليون و سيصد هزار تومن)
اگه يه پله پايين تر ميخواي، بايد 3505 رو انتخاب كني، سرعت چاپش 22 برگ در دقيقه است، با كارتريج هاي 6000 برگي. قيمت پرينتر هم حدود 700 تومنه.
توصيه ميكنم اگه ميخواي دنيات عاقبت عمر نشه، 1215 نخري! چون كارتريج هاي روش 700 برگي است!
بهترين انتخاب براي شما 3505 است، راحت روزي 100 برگ ميزه.
اگه مدل A3 زن بخواي، ميتوني 5550 بخري، توليد سال 2003 است اگه اشتباه نكنم. با كارتريج هاي 12000 برگي و سرعت 27 برگ در دقيقه به قيمت 2 ميليون نيم.
A3 زن سال 2008، مدل 6015 است يه قيمت 5 ميليون. فكر نكنم بكارت بياد، پس توضيحي ام راجبش نميدم.
خدمت دوست عزيزم جناب Senator عرض كنم كه اگرچه مدل هاي قديمي پرينتر هاي سامسونگ (مثل CLP550) كارتريج هاي حجيم و تقريبا قابل شارژي دارن، ولي اگه شما با HP كار كرده باشي و سامسونگ هم ديده باشي، سامسونگ رو به كسي پيشنهاد نميكني.
اول اينكه پرينتر هاي سامسونگ هميشه Heater شون داغ است و مصرف برق بالايي دارن و Standby نميشن.:worried:
دوم بوي بدي كه ايجاد ميكنن، بوي سوختن تونر رو توي هوا كاملا احساس ميكني.
سوم اينكه چيپ مدل هاي جديد كارتريج هاي سامسونگ توي دنيا هنوز توليد نشده (چون چيپ رو خودشون ميزنن و از IC هاي معروف استفاده نميكنن، مثل مدل ml1640 و 4600)
چهارم صداي تلق تلوق عجيب كه وقتي پرينتر هاي نو رو باز ميكني، به گوش ميرسه؛ همچنين وقتي پرينتر پرينت ميكنه و سرد ميشه، صداي انقباض و انبساط پرينتر رو به راحتي ميشنوي.
ولي بدترين ويژگي سامسونگ، بوي بد تونر سوخته است كه در هوا پراكنده ميكنه و توي مقاله اي خوندم كه اين تونر سوخته، بد تر از دود سيگار است و سرطان زا است (البته با سيگاري هاي عزيز كاري ندارم!):2:
همچنين بايد بگم كه كارتريج هاي ليزر رنگي HP رو توي ايران فقط يك نفر ميتونه شارژ كنه. البته وقتي ميري توي خيابون ايرانشهر، همه مدعي شارژ هستن؛ ولي براي اثبات حرفم شما ميتوني فقط 1 بار به هر كدام از اونا كارتريج ليزر رنگي تو بدي برات شارژ كنن. :34:
بازم اگه سوالي بود در خدمتيم
يا علي

nima1394
24-01-2009, 08:11
با سلام خدمت دوستان عزيز، من كاربر جديد هستم.
بايد خدمت دوستمون كه ميخواد ليزر رنگي بخره بگم كه تمام مدل هاي A4 زن، مسلماً A5 هم ميزنن و اين اصلا نياز به مطرح كردن نداره.
اگه يه A4 زن پر قدرت تو دسته حرفه اي ميخواي، بايد بري سراغ HP 4700، كارتريج هاش 9000 برگي هستن و سرعت چاپش 30 برگ در دقيقه است. قيمتش هم حدود 1.300 است (يك ميليون و سيصد هزار تومن)
اگه يه پله پايين تر ميخواي، بايد 3505 رو انتخاب كني، سرعت چاپش 22 برگ در دقيقه است، با كارتريج هاي 6000 برگي. قيمت پرينتر هم حدود 700 تومنه.
توصيه ميكنم اگه ميخواي دنيات عاقبت عمر نشه، 1215 نخري! چون كارتريج هاي روش 700 برگي است!
بهترين انتخاب براي شما 3505 است، راحت روزي 100 برگ ميزه.
اگه مدل A3 زن بخواي، ميتوني 5550 بخري، توليد سال 2003 است اگه اشتباه نكنم. با كارتريج هاي 12000 برگي و سرعت 27 برگ در دقيقه به قيمت 2 ميليون نيم.
A3 زن سال 2008، مدل 6015 است يه قيمت 5 ميليون. فكر نكنم بكارت بياد، پس توضيحي ام راجبش نميدم.
خدمت دوست عزيزم جناب Senator عرض كنم كه اگرچه مدل هاي قديمي پرينتر هاي سامسونگ (مثل CLP550) كارتريج هاي حجيم و تقريبا قابل شارژي دارن، ولي اگه شما با HP كار كرده باشي و سامسونگ هم ديده باشي، سامسونگ رو به كسي پيشنهاد نميكني.
اول اينكه پرينتر هاي سامسونگ هميشه Heater شون داغ است و مصرف برق بالايي دارن و Standby نميشن.
دوم بوي بدي كه ايجاد ميكنن، بوي سوختن تونر رو توي هوا كاملا احساس ميكني.
سوم اينكه چيپ مدل هاي جديد كارتريج هاي سامسونگ توي دنيا هنوز توليد نشده (چون چيپ رو خودشون ميزنن و از IC هاي معروف استفاده نميكنن، مثل مدل ml1640 و 4600)
چهارم صداي تلق تلوق عجيب كه وقتي پرينتر هاي نو رو باز ميكني، به گوش ميرسه؛ همچنين وقتي پرينتر پرينت ميكنه و سرد ميشه، صداي انقباض و انبساط پرينتر رو به راحتي ميشنوي.
ولي بدترين ويژگي سامسونگ، بوي بد تونر سوخته است كه در هوا پراكنده ميكنه و توي مقاله اي خوندم كه اين تونر سوخته، بد تر از دود سيگار است و سرطان زا است (البته با سيگاري هاي عزيز كاري ندارم!)
همچنين بايد بگم كه كارتريج هاي ليزر رنگي HP رو توي ايران فقط يك نفر ميتونه شارژ كنه. البته وقتي ميري توي خيابون ايرانشهر، همه مدعي شارژ هستن؛ ولي براي اثبات حرفم شما ميتوني فقط 1 بار به هر كدام از اونا كارتريج ليزر رنگي تو بدي برات شارژ كنن.

hamidrezaaf
26-01-2009, 09:36
سلام دوباره آیا اچ پی 5550 تحت شبکه ویا دو رو زن در بازار موجود است در ضمن در هنگام زدن رنگ سیاه و سفید از سایر کارتریج های رنگی نیز استفاده می کند؟
با تشکر
حمید رضا

Senator_F
26-01-2009, 11:47
سلام دوباره آیا اچ پی 5550 تحت شبکه ویا دو رو زن در بازار موجود است در ضمن در هنگام زدن رنگ سیاه و سفید از سایر کارتریج های رنگی نیز استفاده می کند؟
با تشکر
حمید رضا

5550n دو رو زن اتوماتیک نیست ولی دو مدل دیگر هستند.میتونین اطلاعات رو که بالا گذاشتم بردارین.

اگر فراموش نکنین و حالت پرینت رو روی سیاه وسفید بگذارین،خیر استفاده نخواهد کرد.

hamidrezaaf
27-01-2009, 11:08
نمایندگی معتبر اچ پی در ایران چه می باشد؟
من ایران اچ پی رو می شناسم ولی قیمتش یک کم از سایر جاها بیشتر است.

nima1394
27-01-2009, 14:51
ليزر رنگي ها چون 4 تا كارتريج در يك امتداد قرار دارند، زماني كه شما پرينت ميكني، كاغذ از مقابل 4 درام كارتريج عبور ميكنه و باعث اصطحلاك درام و پايين اومدن درصد رنگ 3 كارتريج رنگي ميشه؛ هرچند كه شما سياه و سفيد پرينت كني. اين مشكل توي پرينتر 1600 كا كارتريج هاي خيلي ضعيفي داشت، كاملا محسوس بود (البته اگه توجه ميكردي)
گرفتن پرينت سياه و سفيد با ليزر رنگي اونم با درصد پوشش پايين صفحه (مثلا فقط باهاش Text بزني) حماقت محضه!
كنار ليزر رنگي حتماً يايد به ليزر مشكي هم باشه كه سياه و سفيد ها رو با اون بزني.

Senator_F
27-01-2009, 20:24
ليزر رنگي ها چون 4 تا كارتريج در يك امتداد قرار دارند، زماني كه شما پرينت ميكني، كاغذ از مقابل 4 درام كارتريج عبور ميكنه و باعث استهلاك درام و پايين اومدن درصد رنگ 3 كارتريج رنگي ميشه؛ هرچند كه شما سياه و سفيد پرينت كني. اين مشكل توي پرينتر 1600 كا كارتريج هاي خيلي ضعيفي داشت، كاملا محسوس بود (البته اگه توجه ميكردي)
گرفتن پرينت سياه و سفيد با ليزر رنگي اونم با درصد پوشش پايين صفحه (مثلا فقط باهاش Text بزني) حماقت محضه!
كنار ليزر رنگي حتماً يايد به ليزر مشكي هم باشه كه سياه و سفيد ها رو با اون بزني.

دوست عزیز در تمامی پرینتر های لیزری رنگی و حتی جوهر افشان رنگی،کارتریج مشکی بزرگتر از دیگر دو کارتریج هستش.
مثلا در مورد hp cp1215 کارتریج رنگی هر کدوم 1400 صفحه و سیاه 2200 صفحه قدرت پرینت دارن.
با فرمایش شما،پس این 800 صفحه یعنی 57 درصد بیشتر از سه کارتریج دیگه رو چطوری توجیه می کنین؟
مگر غیر از این است که شرکت های سازنده این مطلب رو میدونن که کاربر حداقل به اندازه نصف پرینت رنگی،پرینت سیاه و سفید هم خواهد داشت؟
شرکتی که این مطلب رو در اندازه کارتریج مد نظر قرار داده،مطمئن باشین اول به کیفیت مسئله توجه کرده تا الزام اون.چون اگر قرار باشه سیاه و سفید ها بی کیفیت تر در بیان،اعتبار کاری شرکت زیر سوال خواهد رفت.

nima1394
29-01-2009, 22:29
سناتور جان، عزيز دل من؛ اگه من شارژ كار ليزر رنگي ام، دارم ميگم درام 3 تا رنگ ديگه با سياه و سفيد پرينت كردن مصطحلك ميشه. اينو سوال تو فروم هاي خارجي كه قبلا خونده بودم هم پرسيده بودن و مدير Forum گفته بود كه 3 تا رنگ مصطحلك ميشه.
البته پايين اومدن درصد 3تا رنگ ديگه زياد محصوص نيست، ولي دهن كارتريج ها صاف ميشه با ليزر رنگي، صفحات Text سياه و سفيد بزني. چون درام سه تا رنگ ديگه بيخودي ميچرخه و Blade، تونري كه روي درام ها نچسبيده رو هي تميز ميكنه. درام 3 تا رنگ بعد از زدن يه تعداد برگ زيادي به صورت Text ضعيف ميشه و پرينتر وقتي كاليبره ميكنه، ميبينه درام ضعيف شده و درصد رنگ رو بالا ميبره تا كيفيت چاپ حفظ بشه، همين بالا بردن درصد رنگ باعث ميشه حجم بيشتري تونر رنگي روي درام بياد و اگرچه درصد چيپ پايين نرفته، ولي وقتي تونر كم بشه، پشت كارتريج يه شيشه اي وجود داره و پرينتر داخلش نور ميندازه، ميبينه كه حجم تونر اومده پايين، ولي درصد چيپ هنوز بالاست؛ براي همين درصد چيپ رو سريع تر مياره پايين.

Senator_F
30-01-2009, 00:29
سناتور جان، عزيز دل من؛ اگه من شارژ كار ليزر رنگي ام، دارم ميگم درام 3 تا رنگ ديگه با سياه و سفيد پرينت كردن مصطحلك ميشه. اينو سوال تو فروم هاي خارجي كه قبلا خونده بودم هم پرسيده بودن و مدير forum گفته بود كه 3 تا رنگ مصطحلك ميشه.
البته پايين اومدن درصد 3تا رنگ ديگه زياد محصوص نيست، ولي دهن كارتريج ها صاف ميشه با ليزر رنگي، صفحات text سياه و سفيد بزني. چون درام سه تا رنگ ديگه بيخودي ميچرخه و blade، تونري كه روي درام ها نچسبيده رو هي تميز ميكنه. درام 3 تا رنگ بعد از زدن يه تعداد برگ زيادي به صورت text ضعيف ميشه و پرينتر وقتي كاليبره ميكنه، ميبينه درام ضعيف شده و درصد رنگ رو بالا ميبره تا كيفيت چاپ حفظ بشه، همين بالا بردن درصد رنگ باعث ميشه حجم بيشتري تونر رنگي روي درام بياد و اگرچه درصد چيپ پايين نرفته، ولي وقتي تونر كم بشه، پشت كارتريج يه شيشه اي وجود داره و پرينتر داخلش نور ميندازه، ميبينه كه حجم تونر اومده پايين، ولي درصد چيپ هنوز بالاست؛ براي همين درصد چيپ رو سريع تر مياره پايين.

ما ها که کارتریج یکبار مصرف رو شارژ می کنیم،چیکار می کنیم؟
من خودم شاهد هستم که حتی 15 درصد مصرف کننده ها هم حتی یکبار هم درام و مگنت رو عوض نمی کنن تا زمانیکه روش خطی بیوفته.
عمر درام و کل کارتریج روی دستگاه اصولا باید بعد همون تعداد مشخص شده به پایان برسه.
در ضمن کسیکه پرینتر رنگی داره به ندرت پیش میاد که فقط سیاه و سفید بزنه چون حداقل اون گوشه موشه های کاغذ یه جایی یه رنگی برای خوشگلی فونت استفاده کرده.

nima1394
30-01-2009, 12:18
آقا شما با ليزر رنگي Text بزن، بعدا متوجه منظور من ميشي.

Senator_F
30-01-2009, 12:35
آقا شما با ليزر رنگي Text بزن، بعدا متوجه منظور من ميشي.

دوست عزیز چرا شاکی میشی؟
تمام عرض بنده اینه که کسی که کسی که لیزری رنگی میخره(مخصوصا اون مدل هایی که سرعت پرینت تک رنگ پایین دارن) قطعا نیاز به رنگی بودن پرینترش داره وگرنه عقلش رو از دست نداده که مثلا به جای 2015 که سرعت 26 برگ و کارتریج در حد باک بنزین داره،رها کنه و بیاد cp1215 بگیره که 12 صفحه سرعتشه.

ولی خب همواره آدم کارهایی براش پیش میاد که تک رنگ هستن و حتما تعداد اینا در مقابل رنگی ها کمه(بنا به دلیل بالا).در این جور مواقع پاره ای نیست جز زدن این صفحات،نمیصرفه که دو تا پرینتر خونه داشته باشی(در ضمن در این حالت حتما باید یک جوهر افشان هم برای عکسات داشته باشی و اونموقع هست که خونه شبیه به لابراتوار میشه تا خونه)

nima1394
30-01-2009, 15:48
عزيزم من كه شاكي نشدم! گفتم شما كه ميگي Text زدن باعث مصطحلك شدن 3 تا رنگ ديگه نميشه، باهاش Text بزن.

nima1394
30-01-2009, 15:56
البته منظور من از Text زدن با ليزر رنگي، زدن روزي 15 20 برگ text با ليزر رنگي نبود، منظورم زدن مداوم، مثلا روزي 40 - 50 برگ text با ليزر رنگي است.

mohsensada
09-03-2009, 08:42
سلام من برای شبکه چیزی نمی دونم ولی اینا می دونم که چاپ سیاه سفید باید کارتریج مجزا داشته باشد و همین طور است

AR_SAR
27-06-2009, 12:16
با سلام
جناب نیما پرینتر لیزری سیاه و سفید در حد کلی100 با رعایت کلیه جوانب چه پیشنهاد می کنید؟ HP 1006 یا SUMSUNG ML1640
رنگی چطور؟SAMSUNG CLP-315 یا CP 1215
با تشکر

hossein233
06-03-2011, 23:06
با سلام

شرمنده پستم تو تاپیک قدیمی میزنم چون اولین پستم اجازه تاپیک زدن نداشتم
من دفتر بیمه دارم مشکل من با پرینتر اینه که من بخاطر کارم نیاز به پرینتر سیاه و سفید دارم اما بخاطر سر برگ زنی باید رنگی داشته باشم و فکس 612 پاناسونیک داشتم که مشکل داشت تو رنج قیمت 250 تا 400 تومان یه
به نظرتون فکس و پرینتر رنگی و فتوکپی به نظرتون جدا جدا بخرم یا چند کاره لطفا به من یه مدل مناسب معرفی کنید.