PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی و مشاوره در مورد دوربین های سونی

merikh_merikh
21-01-2009, 17:18
سلام.
دوستان در این جا به بحث و بررسی و مشاوره برای خرید دوربین های سونی میپردازیم.
امیدوارم به کمک دوستان اطلاعات مفیدی جمع اوری کنیم.

Senator_F
21-01-2009, 20:53
سلام.
دوستان در این جا به بحث و بررسی و مشاوره برای خرید دوربین های سونی میپردازیم.
امیدوارم به کمک دوستان اطلاعات مفیدی جمع اوری کنیم.

دوست عزیز بحث و بررسی مربوط به مارک خاصی خیلی بحث محدودی خواهد شد.
در مورد خرید دوربین دیجیتال همیشه دغدغه مردم انتخاب بهترین دوربین از میان همه دوربینای شرکتای مختلف هستش.
ولی بازم ما در خدمتیم.شما آغاز کنین مطمئن باشین تنها نمی گذاریمتون.

merikh_merikh
21-01-2009, 22:28
سلام.
من خودم قصد خرید یه دوربین سونی به نام تی500 را دارم.به نظره خودم چیزه خوبیه.نظره شما چیه؟چیزه بهتری سراغ دارین؟
راستی اینم بگم که دوربین را یکی از اشناهامون که در سوعد زندگی میکنه برلم میاره.
دوستان هر کی که قصد خرید دوربین سونی داره یا میخاد یکی از دوربین های سونی را با دوربین دیگری مقایسه کنه میتونه اگه دوست داشته باشه در این تاپیک مطرح کنه.

vahidshah
21-01-2009, 22:42
سری t اندازه کوچیک داره اما اگه اندازه زیاد برات مهم نیست از سری w نهیه کن

سری t نسبت به بقیه فلاش ضعیف تر و باطری کمتر و ... داره
کلا خوبن یا مثل سری w هستند اما یکم تو فلاش و باطری کم تر اونم بخاطره فشردگی و کوچیکی

merikh_merikh
22-01-2009, 06:18
در سری دبلیو هم لمسی پیدا میشه؟

Senator_F
22-01-2009, 11:35
در سری دبلیو هم لمسی پیدا میشه؟

دوست عزیز دوربینای سری T سونی دوربینای کاملا اماتوری هستند و کیفیت اونها خیلی پایین است.برای خرید دوربینای سری w سونی پیشنهاد میشن.و اگر یک مقداری حرفه ای تر بخواین دو دوربین h10 سونی و sx110 is کنون دوربینای خیلی خوبی هستند.

merikh_merikh
26-01-2009, 14:19
حالا در کل از دوربین های سونی چه پیشنهادی دارین؟یه دوربین خوب در سونی اگه میشه معرفی کنید.
یکی نمیخاد جواب به ما بده!!!
دوستان اگه میشه یه مقایسه هم بین دوربین های سری تی و دبلیو در سونی بزارید.

merikh_merikh
25-02-2009, 00:47
من تا اخره همین ماه یه سونی تی500 میگیرم.
نظرتون چیه؟دوربینه خوبیه؟

Ali Delkhosh
25-02-2009, 02:43
به نظر من به غير از h50 به هيچي ديگه فكر نكنيد
واقعاً شاهكاره ، من كه از كيفيت و امكانات دوربينم راضيم
قيمت : 365 هزار تومن همراه با رم 2 گيگ

merikh_merikh
25-02-2009, 09:49
به نظر من به غير از h50 به هيچي ديگه فكر نكنيد
واقعاً شاهكاره ، من كه از كيفيت و امكانات دوربينم راضيم
قيمت : 365 هزار تومن همراه با رم 2 گيگ
سلام.
میشه در موردش اطلاعات بیشتری بدین.
ممنون

prowler88
25-02-2009, 12:16
دوست عزیز ماکزیمم هزینه ای که میخوای بکنی چقدره؟ و این که حتما میخوای sony بخری؟

merikh_merikh
25-02-2009, 23:12
میخام سونی باشه.قیمتم تا 300 و نهایتن 400 هزار تومان

Senator_F
26-02-2009, 00:53
میخام سونی باشه.قیمتم تا 300 و نهایتن 400 هزار تومان

شما به این سوال بنده جواب بدین تا دوربینتون پیدا بشه.

تعریف شما از عکاسی چیه؟(جسارت نشه ها.بقیشو بخونین)

1- همه خانواده رو یه جا جمع کردن،عکس گرفتن.شبا کمتر دوربین استفاده کردن.بیشتر عکس خانوادگی تا منظره و هنری و اینا.
2- قضیه خانواده سر جاش،ولی گاهی هم میخواین از یه منظره ای ،درختی،کوهی،پرنده ای چیزی عکس بگیرین.ولی شبا اسفاده تون کمتره.
3- یه دوربینی میخواین که بتونین باهاش شکار لحظه کنین،از بچه تون که داره تو حیاط خونه بازی می کنه عکس بگیرین.از کبکی که نشسته روی پشت بوم همسایه عکس بگیرین.از مناظر عکس بگیرین.شبم گه گداری عکسی می گیرین.ولی اصلا دوربین بزرگ دوست ندارین.می خواین دوربینتون توی یه کیف کوچیک دستی جا بشه.
4- دوربینی میخواین که کلا کم بیار نباشه.از 400 متری تون عکس بگیرین،از یه کفشدوزک کوچولو عکس بگیرین.کلا به تنظیمات دستی علاقه دارین ولی فیلمبرداری هم حتما می خواین.خودشم باید حین فیلمبرداری زوم داشته باشه.تازه اونم نه کم،به انازه نزدیک یه هندی کم.اصلا هم براتون مهم نیست که دوربین بزرگ شد.سنگین شد.
5- کلا عاشق عکاسی هستین.براتون مهم نیست سوژه چی باشه.یه بطری خالی،یه شیشه شکسته،یه پر قو.یه منظره قشنگ.یه ساختمون بلند.کلا از اینکه عکساتون بهتر و بهتر میشن حال می کنین و اصلا براتون مهم نیست که این قضیه چقدر قراره براتون هزینه داشته باشه.دوس دارین بگیرین و بگیرین و بگیرین.

حالا گزینه ها رو بررسی می کنیم:
1- سری t هستش.این سری اصلا هیچ حسی برای عکاس بوجود نمیاره.فقط مرو اونها در آلبومه که می چسبه.اصلا شاید عکس گرفتنو بسپرین به یه رهگذر.
2- سری w هستش.این سری کمپکت نیمه حرفه ای هستش.تنظیمات نیمه دستی و فلاش و لنز به نسبت قویتر.
3- h10 هستش.
4- h50 .
5- سری آلفا.

Raptor 2009
26-02-2009, 01:01
1.در مورد دوربینای سونی باید بگم سری تی اش جلوی موبایلای جدید کم میارن از لحاظ کیفیت همونطور که دوستان مقایسه کرده بودند
2.برند سونی، برندی هست که تا چند وقت پیش دوربین slr نداشت و حتی تکنولوژی ساختش رو هم نداشت..در این حین شرکت محبوب و جاافتاده کونیکا متاسفانه بدلیل اینکه با غول هایی مث کنون و نیکون نمیتونست رقابت کنه کم کم رو به ورشکستگی رفت و در آخر توسط سونی خریده شد و سونی با همکاری کونیکا اولین slr خودش تحت عنوان آلفا 100 رو بیرون داد.

3.هیچ شکی در اینکه سونی شرکت فوق العاده ایی تو زمینه صوتی تصویری هستش نیست اما در زمینه دوربین عکاسان حرفه ایی این برند رو قبول ندارند و میتونم مثال براتون بزنم که یه ماشین باز حرفه ایی بنز و بی ام و رو میپرسته اما هیوندای رو علیرغم این همه آپشن و امکانات بهیچ وجه قبول نداره! سونی در زمینه دوربین حکم هیوندا رو داره!

Senator_F
26-02-2009, 01:19
1.در مورد دوربینای سونی باید بگم سری تی اش جلوی موبایلای جدید کم میارن از لحاظ کیفیت همونطور که دوستان مقایسه کرده بودند
2.برند سونی، برندی هست که تا چند وقت پیش دوربین slr نداشت و حتی تکنولوژی ساختش رو هم نداشت..در این حین شرکت محبوب و جاافتاده کونیکا متاسفانه بدلیل اینکه با غول هایی مث کنون و نیکون نمیتونست رقابت کنه کم کم رو به ورشکستگی رفت و در آخر توسط سونی خریده شد و سونی با همکاری کونیکا اولین slr خودش تحت عنوان آلفا 100 رو بیرون داد.

3.هیچ شکی در اینکه سونی شرکت فوق العاده ایی تو زمینه صوتی تصویری هستش نیست اما در زمینه دوربین عکاسان حرفه ایی این برند رو قبول ندارند و میتونم مثال براتون بزنم که یه ماشین باز حرفه ایی بنز و بی ام و رو میپرسته اما هیوندای رو علیرغم این همه آپشن و امکانات بهیچ وجه قبول نداره! سونی در زمینه دوربین حکم هیوندا رو داره!

نمیدونم.بی ربطه شاید.ولی احساس می کنم شما از اون اشخاصی هستین که گوشی سونی اریکسون رو قبول ندارین.
نظرات شما در مورد سونی اریکسون محترم.ولی سونی شرکت خیلی خیلی محترمی هستش.
به این راحتی اونو با هیوندای مقایسه نکنین.

merikh_merikh
26-02-2009, 01:46
من دوربین را بیشتر برای گرفتن عکسای خانوادگی میخام تا حدی هم برای گل و منظره البته بیشتره بیشتر عکسای خانوادگی.میخام که قابلیت ارتقای مموری هم تا حدود 4 گیگ یا 8گیگ هم داشته باشه.مقداره کمی هم به عکاسی در شب نیاز دارم.دوست دارم یه چیزی هم باشه که تا چندین سال بم کار بده ومیخام از برند سونی هم باشه.حالا دوستان لطفن کمکم کنید و پیشنهاداتونو بگین.
راستی میخام به راحتی هم قابل حمل باشه که همه جا بتونم با خودم ببرمش
ممنون

merikh_merikh
27-02-2009, 18:23
دوستان من هفته دیگه میخام دوربینو بگیرم لطفن راهنماییم کنید چون از دوربیین زیاد سر در نمیارم

prowler88
28-02-2009, 00:17
خودت با توجه به هزینه و استفاده ات از بین دوربین های t700 و h10 و h50 یه کدوم رو انتخاب کن.
البته اگه ابعاد برات مهمه و کار شاقی نمیخوای بکنی t700 رو پیشنهاد میکنم.

merikh_merikh
01-03-2009, 09:48
شما به این سوال بنده جواب بدین تا دوربینتون پیدا بشه.

تعریف شما از عکاسی چیه؟(جسارت نشه ها.بقیشو بخونین)

1- همه خانواده رو یه جا جمع کردن،عکس گرفتن.شبا کمتر دوربین استفاده کردن.بیشتر عکس خانوادگی تا منظره و هنری و اینا.
2- قضیه خانواده سر جاش،ولی گاهی هم میخواین از یه منظره ای ،درختی،کوهی،پرنده ای چیزی عکس بگیرین.ولی شبا اسفاده تون کمتره.
3- یه دوربینی میخواین که بتونین باهاش شکار لحظه کنین،از بچه تون که داره تو حیاط خونه بازی می کنه عکس بگیرین.از کبکی که نشسته روی پشت بوم همسایه عکس بگیرین.از مناظر عکس بگیرین.شبم گه گداری عکسی می گیرین.ولی اصلا دوربین بزرگ دوست ندارین.می خواین دوربینتون توی یه کیف کوچیک دستی جا بشه.
4- دوربینی میخواین که کلا کم بیار نباشه.از 400 متری تون عکس بگیرین،از یه کفشدوزک کوچولو عکس بگیرین.کلا به تنظیمات دستی علاقه دارین ولی فیلمبرداری هم حتما می خواین.خودشم باید حین فیلمبرداری زوم داشته باشه.تازه اونم نه کم،به انازه نزدیک یه هندی کم.اصلا هم براتون مهم نیست که دوربین بزرگ شد.سنگین شد.
5- کلا عاشق عکاسی هستین.براتون مهم نیست سوژه چی باشه.یه بطری خالی،یه شیشه شکسته،یه پر قو.یه منظره قشنگ.یه ساختمون بلند.کلا از اینکه عکساتون بهتر و بهتر میشن حال می کنین و اصلا براتون مهم نیست که این قضیه چقدر قراره براتون هزینه داشته باشه.دوس دارین بگیرین و بگیرین و بگیرین.

حالا گزینه ها رو بررسی می کنیم:
1- سری t هستش.این سری اصلا هیچ حسی برای عکاس بوجود نمیاره.فقط مرو اونها در آلبومه که می چسبه.اصلا شاید عکس گرفتنو بسپرین به یه رهگذر.
2- سری w هستش.این سری کمپکت نیمه حرفه ای هستش.تنظیمات نیمه دستی و فلاش و لنز به نسبت قویتر.
3- h10 هستش.
4- h50 .
5- سری آلفا.
دوست عزیز میشه شما هم نظرتونو در مرود انتخابه من بگین با توجه به انتظاراتم؟
همچنین دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بگن.
ممنون

Senator_F
01-03-2009, 22:28
دوست عزیز میشه شما هم نظرتونو در مرود انتخابه من بگین با توجه به انتظاراتم؟
همچنین دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بگن.
ممنون

اختیار دارین دوست خوبم.فکر کردم انتخابتونو کردین ،به این دلیل جواب نداده بودم.
با توجه به فرمایشات شما،سری الفا و h50 حذف میشن چون هم سایز بزرگی دارن و هم کاربردشون براتون شاید به حدی نباشه که ارزش قیمت و وزنشون رو داشته باشه.
سری t رو هم حذف می کنم با اجازه دوستان چون این سری دوربینی نیستن که بعد یکی دو سال قابل تحمل باشن.زیادی آماتوری و ساده هستن.
در وحله اول h10 رو پیشنهاد میدم.برین نمایندگی سونی و دوربینارو نگاه کنین.اول h10 رو بگیرین دستتون باهاش ور برین.ببینین سایزش براتون بزرگ نیست؟اگه خوبه،این بهترین انتخابه اگر احساس کردین سایزش بزرگه یا خوش دست نیست،برین سراغ سری w.
توی سری w در حال حاضر بهترین انتخاب،w300 هستش.قیمتش نسبت به اون یکی ها یکمی بالاتره ولی ارزشش رو داره.

prowler88
01-03-2009, 23:20
من نظرم روی t700 بود که یه جایی خوندم قیمتش نزدیک 400 تومنه! و خب البته همون طور که جناب سناتور گفتن سری t چندان کیفیت نداره عکساشون. یکی از آشناهامون دوربین سونی N2 داشت (که صفحه اش لمسیه) تو نور وسط روز که میشه بهترین عکس ها رو با دوربین گرفت کیفیت عکساش خیلی بد بود. در حد یه گوشی موبایل هم نبود. سری W هم من تا حالا از نزدیک ندیدم ولی تعریفشو میکنن.

vahid_civil
01-03-2009, 23:45
من دبلیو 120 دارم. تو شب وقتی که حتی با چشم هیچی هم معلوم نیست فلشش خیلی خوبه.
ولی ته عکس هام یه چیزی مثل لکه داره !
مثل اینکه از پشت شیشه عکس انداختم !
روی لنزش هم پارچه کشیدم ولی تغییری نکرد !

Raptor 2009
02-03-2009, 00:30
نمیدونم.بی ربطه شاید.ولی احساس می کنم شما از اون اشخاصی هستین که گوشی سونی اریکسون رو قبول ندارین.
نظرات شما در مورد سونی اریکسون محترم.ولی سونی شرکت خیلی خیلی محترمی هستش.
به این راحتی اونو با هیوندای مقایسه نکنین.

چه ارتباطی با سونی اریکسون داشت پست بنده دوست گرامی؟
هیوندای یک مثال بود برای درک بهتر جایگاه سونی در بین برندای معتبر دوربین و الا همه میدونن سونی تو صوتی تصویری تو دنیا حرف اول رو میزنه.خیلی کسایی که میخرن بخاطر اسم سونی دوربین رو میخرن در صورتی که با همون بودجه کنون مثلا دوربینای بهتری داره.

merikh_merikh
02-03-2009, 14:50
دوستان ممنون.
از اچ10 به دليل شکلي که داره ازش خوشم نيومد.ميخام يه چيزه قابل حمل باشه که به راحتي در جيبم جا بگيره و همه جا با خودم ببرمش.البته اچ10 هم کوچک ميباشد اما نه در حد دبليو300.
حالا به نظره شما دبليو300 گزينه خوبي ميباشد؟
اخه در سري دبليو مدل هاي جديدتري هم امدن.
در کل من بين سه گزينه موندم.اگه شما جاي من بودين کدام گزينه را انتخاب ميکردين؟
بين اين سه گزينه موندم:دبليو300 و دبليو 290 و دبليو 230

Raptor 2009
02-03-2009, 15:17
دوستان ممنون.
از اچ10 به دليل شکلي که داره ازش خوشم نيومد.ميخام يه چيزه قابل حمل باشه که به راحتي در جيبم جا بگيره و همه جا با خودم ببرمش.البته اچ10 هم کوچک ميباشد اما نه در حد دبليو300.

اگه دوربین دیجیتال دیگه ایی دارید فقط یه دوربین واسه کار راه انداختن و همیشه همراه بودن میخواید دوربین جیبی بخرید
کوچیک بودن دوربین قاتل کیفیت عکسه دوربینه.

prowler88
02-03-2009, 17:28
دوستان ممنون.

من تا حالا اسم w230 و w290 رو نشنیدم ولی W300 گزینه ی خوبیه. مگه این که مارک های دیگه هم در نظر داشته باشید.

merikh_merikh
02-03-2009, 18:51
اگه دوربین دیجیتال دیگه ایی دارید فقط یه دوربین واسه کار راه انداختن و همیشه همراه بودن میخواید دوربین جیبی بخرید
کوچیک بودن دوربین قاتل کیفیت عکسه دوربینه.
اولین دوربینی هست که میخام بگیرم.
دوربین دیگه ای هم ندارم

merikh_merikh
02-03-2009, 18:51
من تا حالا اسم w230 و w290 رو نشنیدم ولی w300 گزینه ی خوبیه. مگه این که مارک های دیگه هم در نظر داشته باشید.
جدید هستن.
تازه اومدن

Raptor 2009
02-03-2009, 18:59
بگیری بعدا نیاز به کیفیت بالاتر پیدا میکنی
هر چند به عقیده بنده تو هر level ایی باید هر شخص علاقمند یه دوربین رو داشته باشه..من الان فقط slr ندارم.

Senator_F
02-03-2009, 22:54
دوستان ممنون.

این مدلا جدید اومدن.هنوز review درست و حسابی ازشون نشده.گارانتی شرکت بازرگانی ایران رو داره؟

prowler88
03-03-2009, 01:19
من که تو اینترنت هم ندیدم اینا رو. الان اومدن تو بازار؟

merikh_merikh
03-03-2009, 17:19
دبليو290 و دبليو230 فقط معرفي شدن.هنوز وارد نشدن.منم اشتباه کردم.فکر کردم که اينا توليد شدن......فکر کنم تا اخره سال يا اوايل سال اينده وارد ايران بشن.چون در سايت دي جي کالا معرفي شدن.
حالا به نظره شما دبليو300 خوبه؟
اگه خوبه که تو اين هفته اگه شد برم بگيرم.

Senator_F
03-03-2009, 17:36
دبليو290 و دبليو230 فقط معرفي شدن.هنوز وارد نشدن.منم اشتباه کردم.فکر کردم که اينا توليد شدن......فکر کنم تا اخره سال يا اوايل سال اينده وارد ايران بشن.چون در سايت دي جي کالا معرفي شدن.
حالا به نظره شما دبليو300 خوبه؟
اگه خوبه که تو اين هفته اگه شد برم بگيرم.

در حال خاضر بهترین گزینه همین هستش.ولی این نکته رو مد نظر داشته باشین ها که کلا روی فلاش سری t و w حساب باز نکنین.بعدا مشکلی براتون پیش نیاد.

prowler88
03-03-2009, 17:53
W300 فقط مگاپیکسل بالا داره و ال سی دیش خوبه. ولی عکساش در مقایسه با بقیه کیفیت نداره و لنزش هم واید نیست.
فوجی F100fd رو پیشنهاد میکنم.

prowler88
03-03-2009, 17:56
عکسای شب فوجی رو با سونی مقایسه کنین متوجه میشین. (لینک پایین)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Lamanta
03-03-2009, 19:24
منم یه Cyber shot H5 دارم .
ازش راضیم بدک نیست .
به نظر شما چطور دوربینیه ؟؟
الان 1 سال و 8 ماهه که دارمش !

prowler88
03-03-2009, 22:34
منم یه cyber shot h5 دارم .
ازش راضیم بدک نیست .
به نظر شما چطور دوربینیه ؟؟
الان 1 سال و 8 ماهه که دارمش !

چه جالب اتفاقا دوربین خودمم همینه. فکر کنم همون موقع که شما گرفتی من گرفتم. عالیه. فقط دوربین من یه مدته یه مشکلی داره که زود باتری خالی میکنه. همه جور باتری توش گذاشتم از جمله 5 الی 6 جفت باتری سونی. باتری های فابریک خودش. باتری پاناسونیک. ولی درست بشو نیست. اگه بخوام دوربینمو عوض کنم فقط به این دلیله. وگرنه اون موقع یه چیزی زده که هنوز خیلی از دوربینا به پاش نمیرسن. از دوربین های جدید سونی سری h هم اصلا خوشم نمیاد.

Lamanta
04-03-2009, 00:25
چه جالب اتفاقا دوربین خودمم همینه. فکر کنم همون موقع که شما گرفتی من گرفتم. عالیه. فقط دوربین من یه مدته یه مشکلی داره که زود باتری خالی میکنه. همه جور باتری توش گذاشتم از جمله 5 الی 6 جفت باتری سونی. باتری های فابریک خودش. باتری پاناسونیک. ولی درست بشو نیست. اگه بخوام دوربینمو عوض کنم فقط به این دلیله. وگرنه اون موقع یه چیزی زده که هنوز خیلی از دوربینا به پاش نمیرسن. از دوربین های جدید سونی سری h هم اصلا خوشم نمیاد.
البته مال منم زود تموم می کنه !
من یه کاری می کنم توی تنظیماتش نور lcd رو کم کن و هر عکسی هم که گرفتی (اگه عکس خیلی خواستی بگیری ) سریع دوربین رو خاموش کن و وقتی سوژه بعدی رو پیدا کردی دوباره روشنش کن !
من خودم توی روز هم با فلاش عکس می گیرم چون کیفیتش عالی میشه !
به غیر از باطریش دیگه هیچیش مشکل نداره !
راستی باطری رو چند ساعت میزنی شارژ ؟؟؟؟

merikh_merikh
04-03-2009, 09:33
با اين حرف هايي که در مورد دبليو300 زده شد دارم پشيمون ميشم.
اخر چه کار کنم؟
دبليو300 يا يه چيزه ديگه؟

prowler88
04-03-2009, 12:08
اخر چه کار کنم؟

دوست عزیز این که من میگم فلان دوربین خوبه یا خوب نیست بر اساس سایت های معتبر دوربین عکاسی میگم. تصمیم گیرنده ی نهایی خود شما هستید. اگه من یه دوربینو پیشنهاد کردم شما بهتره تا وقتی راجع بهش تحقیق نکردین حرف منو قبول نکنین. اصلا درستش اینه.

prowler88
04-03-2009, 12:12
البته مال منم زود تموم می کنه !
من یه کاری می کنم توی تنظیماتش نور lcd رو کم کن و هر عکسی هم که گرفتی (اگه عکس خیلی خواستی بگیری ) سریع دوربین رو خاموش کن و وقتی سوژه بعدی رو پیدا کردی دوباره روشنش کن !
من خودم توی روز هم با فلاش عکس می گیرم چون کیفیتش عالی میشه !
به غیر از باطریش دیگه هیچیش مشکل نداره !
راستی باطری رو چند ساعت میزنی شارژ ؟؟؟؟

این که میگی زود تموم میکنه یعنی در چه حد؟ چند تا عکس که میگیری باتریش 2 تا میاد پایین؟ من چند تا عکس که میگیرم (مخصوصا با فلاش) یا فیلمبرداری میکنم باتریش تموم میشه. فرداش که روشن میکنم میبینم پره. دوباره زود خالی میشه.

prowler88
04-03-2009, 12:22
راستش وقتی این مشکلو پیدا کردم اول فکر کردم مشکل باتریه. انواع و اقسام باتری های تقلبی و غیر تقلبی رو خریدم ( البته فکر کنم همشون تقلبی بودن ) با یه شارژر. دیدم همون جوریه. البته شارژره هم یه مقدار خارج میزنه. زود چراغ شارژش خاموش میشه. پسر عموم که همین دوربینو داره از کیش باتری های فابریک خود دوربینو پیدا کرده. من رفتم نمایندگی سونی جمهوری دنبال همین باتری ها که نداشتن. گفت مشکلت اینه که باتری و شارژرت اصلی نیست. باتری و شارژر تو مغازه داشت گفت 45 تومن. حالا با خودم فکر میکنم که ممکنه بخرمش و مشکلم حل نشه. شرکت سونی هم دوستم پرسیده بود گفته بودن امکان نداره مشکل از دوربین باشه. الان تو این فکرم که دوربینمو عوض کنم قال قضیه رو بکنم.

prowler88
04-03-2009, 12:25
باتری های خودشو در حدی میزنم به شارژ که چراغ شارژره خاموش شه. که البته اونم الان مثل اول نیست.

Lamanta
04-03-2009, 15:30
من مثلا بعد از گرفتن 15 تا عکس با فلاش 1 دونش کم میشه یا نصف میشه .
یه باطری هایی اومده تازگیا سفید هستن و با شارژرند اونا اصلاند ؟؟؟
به قیافشون که اصل می خوره ! اونا رو میگی ؟
ولی اگه با فلاش نباشه 60 تا.

prowler88
04-03-2009, 16:19
نه بابا اصلا باتری من در این حد نمیمونه. باتری سفید رو ندیدم تا حالا ولی اونی که نمایندگی سونی داشت شارژرش سفید بود. باتری هایی که من گرفتم (که از نظر قیافه شبیه باتری های ظاهرا اصلیه که میفروشن) خودش نقره ایه و قسمت پایینیش نارنجیه.

J_Mani
04-03-2009, 16:37
نه بابا اصلا باتری من در این حد نمیمونه. باتری سفید رو ندیدم تا حالا ولی اونی که نمایندگی سونی داشت شارژرش سفید بود. باتری هایی که من گرفتم (که از نظر قیافه شبیه باتری های ظاهرا اصلیه که میفروشن) خودش نقره ایه و قسمت پایینیش نارنجیه.

كلا از باطري ها راضي هستي؟ چند تا عكس با ي بار شارژ مي گيري؟:46:

J_Mani
04-03-2009, 16:58
w300 فقط مگاپیکسل بالا داره و ال سی دیش خوبه. ولی عکساش در مقایسه با بقیه کیفیت نداره و لنزش هم واید نیست.
فوجی f100fd رو پیشنهاد میکنم.

ضمنا اضافه كنم سري w لنز حساسي دارند:46:

J_Mani
04-03-2009, 17:03
اخر چه کار کنم؟

سلام دوست عزيز
ي نگاه به fx180 هم بكني بد نيست به احتمال زياد خوشت مي ياد.خوشگله و عكساي عالي مي گيره:46:

Lamanta
05-03-2009, 13:59
ایراد از شارژرت نیست ؟؟؟
موقع شارژ یه کم تمیزش کن شاید درست شه !

prowler88
05-03-2009, 14:21
ایراد از شارژرت نیست ؟؟؟
موقع شارژ یه کم تمیزش کن شاید درست شه !

فکر نمیکنم مشکل شارژر باشه. چون باتری های پاناسونیک با یه شارژر دیگه شارژ شده بودن. خودم احتمال میدم دوربین یه مشکل نرم افزاری پیدا کرده باشه.

Senator_F
05-03-2009, 23:17
اخر چه کار کنم؟

توی سایت هایی مثل این سایت که بازدید کننده زیاده و همچنین بالطبع نظراتشون زیاده،کلا انتخاب سخت میشه.
توی یه رده دوربین مشخص مثلا همین سری W که شما احتمالا مد نظر دارین،با سری های هم رده شرکت های دیگه اختلاف جزیی دارن.اونقدر مشهود نخواهد بود اختلاف کیفیتشون.البته قطعا اگه با یه رده دیگه مقایسه کنین،اختلاف کیفیت مشهودتر خواهد بود ولی داخل یه رده زیاد محسوس نیست.
پیشنهاد بنده به شما اینه که نسبت به اعتقادات و ترجیهات شخصی تون یک شرکت رو انتخاب کنین و بعدا توی دوربنای رده و شرکت مورد نظر که حداقل 5-4 تایی خواهند بود،بهترین رو انتخاب کنین.
برای انتخاب دوربین،حتما و حتما راحتی منوها رو مد نظر قرار بدین.
بنده خودم یک بار توی همچین مسئله ای گیر کردم.قضیه از این قرار بود که وقتی میخواستم دوربنمو عوض کنم،یکی از دوستان Canon S5IS روبهم پیشنهاد داد و بنده خریدمش.بعد از یک هفته دیدم که اصلا نمیتونم با منوهای این دوربین راحت کار کنم.حوصلمو سر می برن.بالاجبار با 80 تومن ضرر ردش کردم و یک سونی H9 گرفتم.بنده با منوی سونی راخحت تر هستم.حالا شما هم اول شرکت مورد نظرتونو انتخاب کنین بعدا تصمیم گیری کنین چون در واقع اونقدر تنوع وجود دارهکه آدم گیج میشه.

Senator_F
06-03-2009, 00:44
به عنوان مثال به این عکس توجه کنین.ببینین کیفیتش خوبه یا نه.
SONY W300

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

armin_software
06-03-2009, 14:44
نظر شما درباره ی w110 چیه؟
چینی هست؟
زود خراب میشه؟

prowler88
06-03-2009, 15:04
فکر نکنم چینی باشه.
خیلی از برند های معروف دنیا کارخونشون تو چینه. ممکنه این هم تو چین ساخته شده باشه. دلیل بر بی کیفیت بودنش نمیشه.

armin_software
06-03-2009, 15:30
یکی از بچه های همین فروم گفت که w110 با 120 مثل همن با این تفاوت که 100 چینی هست ولی 120 ژاپنی!
نظرتون چیه؟

prowler88
06-03-2009, 17:16
همون طور که قبلا گفتم این دو تا دوربین با هم یه مقدار فرق میکنن. پس عین هم نیستن. نظر بقیه برای من محترمه. ولی شما از چند نفر دیگه هم بپرس. بازم میگم ممکنه کارخونش تو چین باشه. این که ساخت چین باشه با این که چینی ها ساخته باشنش زمین تا آسمون فرق میکنه.

armin_software
06-03-2009, 18:08
متوجه شدم.
به نظر شما w110 رو 115 بخر خوبه؟
می صرفه؟
من زیاد از دوربین استفاده نمی کنم.

prowler88
06-03-2009, 19:35
بله می ارزه. به عنوان دوربینی که فقط باهاش عکس خونوادگی بگیرین و گهگاهی از منظره عکاسی کنین خوبه. فلاش خوبی هم داره.

armin_software
06-03-2009, 20:56
هر عکس این دوربین حدودا چند مگابایت هست؟

merikh_merikh
06-03-2009, 21:37
توی سایت هایی مثل این سایت که بازدید کننده زیاده و همچنین بالطبع نظراتشون زیاده،کلا انتخاب سخت میشه.
توی یه رده دوربین مشخص مثلا همین سری w که شما احتمالا مد نظر دارین،با سری های هم رده شرکت های دیگه اختلاف جزیی دارن.اونقدر مشهود نخواهد بود اختلاف کیفیتشون.البته قطعا اگه با یه رده دیگه مقایسه کنین،اختلاف کیفیت مشهودتر خواهد بود ولی داخل یه رده زیاد محسوس نیست.
پیشنهاد بنده به شما اینه که نسبت به اعتقادات و ترجیهات شخصی تون یک شرکت رو انتخاب کنین و بعدا توی دوربنای رده و شرکت مورد نظر که حداقل 5-4 تایی خواهند بود،بهترین رو انتخاب کنین.
برای انتخاب دوربین،حتما و حتما راحتی منوها رو مد نظر قرار بدین.
بنده خودم یک بار توی همچین مسئله ای گیر کردم.قضیه از این قرار بود که وقتی میخواستم دوربنمو عوض کنم،یکی از دوستان canon s5is روبهم پیشنهاد داد و بنده خریدمش.بعد از یک هفته دیدم که اصلا نمیتونم با منوهای این دوربین راحت کار کنم.حوصلمو سر می برن.بالاجبار با 80 تومن ضرر ردش کردم و یک سونی h9 گرفتم.بنده با منوی سونی راخحت تر هستم.حالا شما هم اول شرکت مورد نظرتونو انتخاب کنین بعدا تصمیم گیری کنین چون در واقع اونقدر تنوع وجود دارهکه آدم گیج میشه.
من با سونی خیلی حال میکنم و میخام سونی بگیرم.همان طور هم که قبلن گفتم میخام یه چیزه قابل حمل و خوب باشه.بیشتر کاربردم هم عکس خانوادگی میباشد و یه مقدار هم عکس از مناظر.ولی عکس خانوادگی خیلی زیاد میگیرم.
حالا نظرتون در مورد دبیلو300 چیه؟

armin_software
06-03-2009, 23:17
یه چیزه قابل حمل
تایید میشه.
دوربین های سونی در مقایسه با کنون خیلی کوجک تر هستند.
وزن سبک و زیبایی.
من هم از سونی خیلی خوشم می یاد.

هر عکس این دوربین حدودا چند مگابایت هست؟

جواب ما رو بی زحمت بدین.

prowler88
06-03-2009, 23:30
حداکثر 2.5 مگابایت

Senator_F
06-03-2009, 23:35
من با سونی خیلی حال میکنم و میخام سونی بگیرم.همان طور هم که قبلن گفتم میخام یه چیزه قابل حمل و خوب باشه.بیشتر کاربردم هم عکس خانوادگی میباشد و یه مقدار هم عکس از مناظر.ولی عکس خانوادگی خیلی زیاد میگیرم.
حالا نظرتون در مورد دبیلو300 چیه؟

انتخاب خوبیه از نظر من.

merikh_merikh
06-03-2009, 23:35
متوجه شدم.
به نظر شما w110 رو 115 بخر خوبه؟
می صرفه؟
من زیاد از دوربین استفاده نمی کنم.
ارمین جان من از دوربین زیاد سر در نمیارم.ولی به نظره من اگه یه مدل خوب بگیری بهتره اخه دوربین استفاده میشه......

merikh_merikh
06-03-2009, 23:39
انتخاب خوبیه از نظر من.
پس رفتم تو کاره دبلیو300.......

armin_software
09-03-2009, 22:19
با دوربین w110 با یک رم 2 گیگ چه قدر می تونی فیلم برداری کنی؟

merikh_merikh
15-03-2009, 13:19
دوستان نظرتون در مورد دوربین های کانن چیه؟
کانن بهتره یا سونی؟

prowler88
15-03-2009, 14:38
دوست عزیز به شما و همه ی دوستان پیشنهاد میکنم که موقع خرید روی مارک حساب باز نکنند. درسته که کنان به طور کلی کیفیت عکس دوربین هاش خوبه. ولی دلیل نمیشه همه ی مدل هاش از سونی بهتر باشه. شما با توجه به بودجه و استفاده ت چند تا مدل رو در نظر بگیر و بین اونا انتخاب کن.

merikh_merikh
15-03-2009, 14:56
من بین 300 و 400 هزار تومان پول دارم...

unforgiven2009
15-03-2009, 14:58
دوستان نظرتون در مورد دوربین های کانن چیه؟
کانن بهتره یا سونی؟
موقع خریدم به حرفه فروشنده ها هم توجه نکنید چون اکثرا یا کنن زدن یا نیکون زده که اونم برای فروش دوربیناشونه.مثلا اگه جلوشون بگی پاناسونیک خوبه از صدتا فوش براشون بدتره:31: ببینید کدومشون بیشتر به دلتون میشینه اونو بگیرید.

unforgiven2009
15-03-2009, 15:05
من بین 300 و 400 هزار تومان پول دارم...
آقا توصه میکنم بری سمته سوپرزوما کنن سونی و پاناسونیک مدلهای خوبی در این زمینه عرضه کردن. sx10 ,fz28, h50 همه گی دوربینای خوبین.
اگه دوربین جمو جور میخوای تو این رنج قیمتی اگه عکاسی رو می خواهید جدیتر دنبال کنید بنظرم g9 کنن و lx3 پانا سونیک دوربینای خوبین . وگرنه کامپکت های ارزونتر هم هست.

prowler88
15-03-2009, 15:06
اگه ممکنه مشخص کنید 300 یا 350 یا 400 چون انتخاب هاتون فرق میکنه.
من هم با دوستمون موافقم.

merikh_merikh
15-03-2009, 17:32
بین 300 و 400 بهترین کدام است؟

prowler88
15-03-2009, 18:40
این قیمت ها که میدم حدودیه. ممکنه بیشتر یا کمتر باشه.

سونی h50 هست 350 تومن.
پاناسونیک fz28 که من خودم کار کردم باهاش 400 تومن. ولی نسبت به قیمتش می ارزه.

a5_big
07-09-2011, 17:01
سلام
دوربين تو رنج 300 - 400 ميخوام كه اين خصوصيات و داشته باشه :
1 - نميخوام حرفه اي باشه
2- كيفيت و شفافيت عكس واسم خيلي مهمه حتي در شب
3 - فيلم برداري فول اچ دي و خروجي HDMI
4- مارك سوني يا كانن
5- حسگر CMOS
ممنون اگه راهنمايي كنين

aradpoor
08-09-2011, 01:54