PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال سخت افزاري!

Ship Storm
08-01-2005, 22:11
با سلام خدمت شما
============
1- مادر بورد من گیگابایت مدل 8 اس655 اف ایکس و سی پی یو من اینتل پنتیوم فور 2000 میباشد می خواستم بدونم حداکثر کلاک سی پی یو من چقدر است و چه مقدار میتواند باشد تا به سی پس یو آسیبی نرسد و کامپیوتر روشن شود ؟
============
2- چگونه میشود از داخل ستاپ سرعت
سی پی یو و قدرت کارت گرافیک را افزایش داد ؟
============
با تشکر از شما
منتظر جواب می باشم خواهشمند است هرچه زودتر
امروز شنبه 19/10/1383 می بشد وساعت 22:10 دقیقه می باشد که این نامه به پایان رسید .

Sina
08-01-2005, 22:48
دوست من اين موضع رو بايد در بخش سخت افزار ميذاشتين
عنوانش هم مناسب نيست ...
من منتقلش ميكنم :wink:

saghy
09-01-2005, 01:57
سلام
حامد جان به جمع دوستان پي سي وورلد خوش آمديد .
در مورد سوالتون بايد بگم كه اگر پردازنده شما پنتيوم 4 ( يا همان فول كش ) هست داراي FSB533 ميباشد و اگر پردازنده شما سلرون ميباشد داراي FSB400 ميباشد.
معمولا مادربردهاي جديد و همچنين برد شما تنظيمات مربوط به پردازنده را به صورت اتوماتيك انجام ميدهد . همان كلاك كه مورد نظر شماست . توصيه ميكنم در قسمت ست آب برد مادر از دستكاري فركانس ها و ولتاژها بپرهيزيد . چون بهترين حالت به صورت پيش فرض براي پردازنده هاي عمومي موجود دربازار انجام ميشه . اين تنظيمات به صورت خاص براي موارد خاصي مانند پردازنده هايي كه بر روي آنها كد هسته ولتاژ متفاوتي قيد شده باشد استفاده شده يا براي زماني كه پاور هاي خاص در رگولاتور كردن ولتاژهاي هسته نتوانند به درستي عمل كرده و كاربر بايد خود ولتاژ يا فركانس هسته را افزايش يا كاهش دهد .
شما نميتوايند قدرت تعريف شده يك سخت افزار را به صورت دستي افزايش دهيد وليكن يك سري تنظيماتي وجود دارد كه باعث بهينه شدن كاربرد ميشود . مانند تنظيم كردن aperture size
تا 4 برابر مقدار رم كارت گرافيك در صورت پشتيباني مادربرد از اين مقدار به جهت حافظه ذخيره ويندوزي ميتوانيد كارايي كارت گرافيك را بهينه كنيد . يا با تنظيمات آور كلاك براي پردازنده هاي بالا ميتوانيد اين گزينه را اختياري كنيد .
موفق باشيد .

hajHasan
09-01-2005, 03:36
گيگا يك نرم افزار براي اوركلاك سي پي يو داره به اسم easy tune از اين نرم افزار استفاده كن. مطمئنتره

amir_toos
28-08-2009, 10:24
تمامي اين مشكل ها با نصب ويندوز حل ميشه.