PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ ™ Sony اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

merikh_merikh
20-01-2009, 12:31
سلام.
دوستان در این جا به بحث و بررسی و مشاوره برای خرید لپ تاپ های سونی میپردازیم.
من خودم زیاد از لپ تاپ سر در نمیارم.امیدوارم به کمک دوستان اطلاعات مفیدی جمع اوری کنیم.
راستی من خودم قصد خرید یک لپ تاپ سونی دارم و به کمکتون نیاز دارم.

REGISTERED USER
20-01-2009, 14:18
قبلا هم تاپیک مربوط به سونی داشتیم ... اما کسی شرکت نمی کرد

دوست عزیز ، اینجا مطالب تخصصی و review ها بررسی میشه ، نه مشکلات بعد از خرید و نه مشاوره و ارائه قیمت.

امیدوارم دوستان همکاری کنند... در صورت استقبال ، تاپیک استیکی خواهد شد

از این به بعد تمامی مباحث سونی در این بخش قرار میگیرد

merikh_merikh
20-01-2009, 16:44
امیدوارم که دوستان همکاری کنن.

merikh_merikh
21-01-2009, 09:03
سلام.
دوستان نظرتون در مورد sony vaio cs-118er چیه؟
به نظرتون لپ تاپ خوبی هست؟

merikh_merikh
21-01-2009, 22:27
دوستان کسی در مورد لپ تاپ های سونی حرفی نداره!!!!
سونی هم جدیدن داره لپ تاپ های خوب با قیمت مناسب تولید میکنه.
مثلن همونی که در پست قبل نام بردم و نظره شما هم در موردش خاستم.
دوستان اگه کسی هم میخاد لپ تاپ های سونی را با لپتاپ های دیگری مقایسه کنه میتونه اگه دوست داشته باشه در این جا بیان کنه.اصلن هر نوع بحثی که در مورد سونی هست اگه دوست دارید این جا بیان کنید تا اگه یکی مثل خودم قصد خرید لپتاپ های سونی را داشت درست حسابی راهنمایی بشه

REGISTERED USER
22-01-2009, 01:05
خوب سونی ... من به اختصار مزایا و معایب سونی رو می شمرم ... هرچند بارها گفتم

سونی همیشه لپ تاپ های با کیفیت ، شیک ، مولتی مدیا ، تقریبا قوی تولید کرده ... کیفیت بدنه خوب هست ، نازک و ظریف ... کلا برای کارهای ظریف و مولتی مدیا مثلا دست گرافیست ها ، دکترها ، دانشگاهیان ، محققان و کاربران خانگی باشه ، ساخته شده ... قیمتش هم که همیشه توپه چون سونی هست دیگه !!!

مزایا :

1- بدنه مقاوم ، شیک و ظریف

2- کیفیت فوق العاده LCD با تکنولوژی Xbrite+ که سونی اختصاصی میزنه ... نوع این ها clear panel با زاویه دید عالی ، زنگ های زنده و ... هست

3- بدون صدا کار کردن سیستم ، stable بالا و فرسودگی کم در برابر زمان (عمر قطعات بالاست)

4- داشتن دائمی سیستم عامل های جدید مثل ویستا

5- به کار بردن سی پی یو رنج متوسط و نیمه قوی و همینطور کارت گرافیک کلاس متوسط و نیمه قوی

6- داشتن کارت شبکه های خوب در سری های 13.3 انچی با کاربری اداری

7- تنوع مدل ها و محصولات

8- باتری خوب با عمر نسبتا بالا

معایب :

1- سیستم های نرم افزاری و علی الخصوص ریکاوری قابل انطعافی نداره و خیلی ها با این لپ تاپ ها مشکل دارند مخصوصا برنامه نویسان و مهندسین

2- نبود درایورهای نسخه های دیگر سیستم عامل و ساپورت ضعیف سونی در این زمینه

3- به کار نبردن جدیدترین تکنولوژی ها روز مانند light scribe و Accelerometer ها ، محافظ های هارد دیسک و ...

4- کند بودن سیستم عامل با وجود قطعات بالا بذلیل ازدیاد برنامه های ارائه شده روی این لپ تاپ ها

5- به کار نرفتن قویترین مدل کارت گرافیک مثلا 9600M GT در لپ تاپ های این شرکت

6- قیمت بالاتر نسبت به محصولات مشابه

REGISTERED USER
22-01-2009, 01:11
دوستان نظرتون در مورد sony vaio cs-118er چیه؟
به نظرتون لپ تاپ خوبی هست؟

CS ها سری جدید 14 انچی های سونی و جایگزین مدلهای قدیمی CR که حدود 3 سال هست در بازار هستند ، می باشد ... رقیب این محصولات سری DV2000 و DV4 اچ پی هست که علاوه بر قیمت کمتر ، قویتر از این مدل ها هست

CS ها هم تمام مزایا و مشکلاتی که در بالا گفتم را داره ... بعلاوه اینکه کارت گرافیکی intel و یا ATI ضعیفی روی این مدل ها نصب شده که اجازه اجرای بازی های جدید رو نمیده .. .اما برای کارهای غیر از بازی ، برنامه نویسی و مهندسی ، بهترین انتخاب هست

سی پی یو این نسل به کلاس centrino2 با مصرف کمتر و قدرت بیشتر باس 1066 ارتقا پیدا کرده ، رم 8 گیگ را ساپورت می کنند با باس 800 ، هارد تا ظرفیت 320 و 720 دور ، ساپورت DVD RW و جدیدا درایو بلوری ، از ویژگی هاش هست

در کل ، برای مصارف عادی و کاری ، اداری و خانگی ، چیز خوبیه ... ولی باید در نظر گرفت بین رنج 1.200 تا 1.400 هزار تومان ، 14.1 اینچی های قوی تری هم هست !

موفق باشید

REGISTERED USER
22-01-2009, 01:14
ببیند بچه ها ، این شمایید که باید سوال و جواب کنید تا بخش راه بیفته ! این که بگیم خوب بیاییم بحث کنیم بی فایده هست !

سوال کنید ، اشکال مطرح کنید تا پاسخ داده بشه !

موفق باشید

merikh_merikh
22-01-2009, 06:38
cs ها سری جدید 14 انچی های سونی و جایگزین مدلهای قدیمی cr که حدود 3 سال هست در بازار هستند ، می باشد ... رقیب این محصولات سری dv2000 و dv4 اچ پی هست که علاوه بر قیمت کمتر ، قویتر از این مدل ها هست

cs ها هم تمام مزایا و مشکلاتی که در بالا گفتم را داره ... بعلاوه اینکه کارت گرافیکی intel و یا ati ضعیفی روی این مدل ها نصب شده که اجازه اجرای بازی های جدید رو نمیده .. .اما برای کارهای غیر از بازی ، برنامه نویسی و مهندسی ، بهترین انتخاب هست

سی پی یو این نسل به کلاس centrino2 با مصرف کمتر و قدرت بیشتر باس 1066 ارتقا پیدا کرده ، رم 8 گیگ را ساپورت می کنند با باس 800 ، هارد تا ظرفیت 320 و 720 دور ، ساپورت dvd rw و جدیدا درایو بلوری ، از ویژگی هاش هست

در کل ، برای مصارف عادی و کاری ، اداری و خانگی ، چیز خوبیه ... ولی باید در نظر گرفت بین رنج 1.200 تا 1.400 هزار تومان ، 14.1 اینچی های قوی تری هم هست !

موفق باشید
دوست عزیز از راهنمایی هاتون ممنون.
من از لپ تاپم انتظارات زیر را دارم:
اینترنت,صدای خوب در حد متوسط,بازی........ وچیزای دیگه که الان درست یادم نمیاد.
حالا در سونی چنین لپتاپی داریم(اگر ال سی دیشم از اون لپ تاپ مورد نظر کوچکتر یا بزرگتر بود اشکال نداره)؟
اون لپ تاپی که نام بردم و شما در موردش توضیح دادین برای من چیزه خوبی بود ولی با این مشکل بازیش من مشکل پیدا میکنم.البته اینم بگم که من بازی های زیادی انجام نمیدم.نهایتش یه دو تا بازی در سطح جنرال و یه دو تا هم ماشین بازی........
حالا چه کار کنم؟

jamalu
22-01-2009, 08:52
1- سیستم های نرم افزاری و علی الخصوص ریکاوری قابل انطعافی نداره و خیلی ها با این لپ تاپ ها مشکل دارند مخصوصا برنامه نویسان و مهندسین

میشه منظورتو دقیقتر بگی؟! یعنی چون ریکاوریش خوب نیست برنامه نویس ها باهاش مشکل دارن؟
بذارید یه قصه تعریف کنم هر چند درست یادم نیست... یه لپ تاپ بود که فکر کنم 2سال پیش 2میلیون خریدیم واسه برادرم احتمالا cz بود. پارسال یه سری مشکلات براش پیش اومده بود مثل کند شدن و مشکل تو install & uninstall و... من یادمه که خیلی باهاش ور رفتم. با سیستم مکانیک و انتی ویروس و غیره افتادم به جونش! بعد یه نصف روز دیدم که خیلی خرابکاری کردم! حتی صداش هم در نمیومد! بعد یه کم تو سیستم گشت زدم و فهمیدم چیکار کنم که برگرده به حالت قبل از خرابکاریهای من! تقریبا ظرف 2ساعت برگشت.
حالا اون جمله شما با این قضیه چه ارتباطی داشت؟ اینو هم لطفا توضیح بدید.

یه سوال دیگه: سری sr وضعیتش چه جوریه؟ یه توضیح کلی اگه راجع بهش بدید ممنون میشم. فکر میکنم از cs ها حدود 300 گرم سنگینتره، درسته؟ کلا یه مقایسه بین این دو انجام بدید لطفا...

merikh_merikh
22-01-2009, 10:45
دوستان یه توضیح مختصری در مورد لپ تاپ مورد نظر خودم در این جا میزارم که هم نظرتونو در موردش بم بگید هم یه استفاده ای برده باشید.اینم بگم که این اطلاعات بر گرفته شده از سایت digikala میباشد.
نقد و بررسيSonyVAIO CS-118 ER :
سوني سري وايو ‌CS لپ‌تاپ ديگري است که در اين جا به معرفي آن مي‌پردازيم. اين نوت‌بوک علاوه بر برخورداري از صفحه‌نمايشي کارآمد با ابعاد 14.1 اينچ X-black LCD و رزولوشني برابر با 800×1280 پيکسل، قابليت‌هاي خوب و کارآمدي را ارايه کرده است که بسته به نوع کاربري خود از آن‌ها راضي خواهيد بود.

نوت‌بوک سوني سري وايو CS علاوه بر تنوع رنگي خوب، در ابعاد و اندازه‌ي مناسبي نيز طراحي شده است. وزن آن نيز در مقايسه با مدل‌هاي مشابه موجود در بازار وزن خوبي است و به قابليت حمل آن کمک کرده است.

از قابليت‌هاي اتصالاتي اين نوت‌بوک مي‌توان به USB 2.0، FireWire، مودم، Gb LAN، WLAN و بلوتوث اشاره کرد. وب‌کم به کار رفته در اين نوت‌بوک نيز نسبت به مدل‌هاي پيشين و مشابه اين سري به شکل جديدي طراحي شده است. تمام تنظيمات مالتي‌مديايي اين دستگاه در بالاي صفحه کليد آن قرار گرفته‌اند.

باتري به کار رفته در سوني سري وايو CS يک باتري استاندارد يون ليتيوم است که عمر آن به کم‌تر از 3 ساعت مفيد مي‌رسد. از ديگر مشخصه‌هاي به کار رفته در اين نوت‌بوک مي‌توان به دوربين، Wi-Fi، پخش کننده‌ي DVD و سيستم عامل Windows Vista® Home Premium اشاره کرد.

مشخصه‌هاي اصلي نوت‌بوک سوني وايو سري CS:

• پردازنده‌ي Core 2 Duo
• رم DDR2 SDRAM
• WLAN
• دوربين و بلوتوث
• WiFi
• صفحه‌نمايش 14.1 اينچي X-black LCD با 800×1280 پيکسل رزولوشن
• باتري يون ليتيوم
• DVD Writer/Player
• سيستم عامل Windows Vista® Home Premium

مشخصات كلي نوت بوك نام نوت بوكSony VAIO CS-118 ER
سوني وايو سي اس 118 نوع نوت بوكسبک وزن ساخت قيمت1260000 تومان پردازنده نوع پردازندهCore 2 Duo سرعت پردازنده2.26 گيگاهرتز حافظه Cache3 مگابايت سرعت Bus800 مگاهرتز حافظه حافظه RAM3072 مگابايت نوع حافظه RAMDDR2 SDRAM هارد ديسك320 گيگابايت مشخصات هارد ديسك5400 RPM درايو نوريDVD/RW Dual Leyar صفحه نمايش اندازه صفحه نمايش14 اينچ نوع صفحه نمايشXBrite نسبت صفحه نمايشWXGA حداكثر رزولوشن1280*800 ساير مشخصات كارت گرافيكيIntel 4500 MHD - 1300 MB مودمدارد 56K كارت شبكه (LAN)دارد 10/100 شبكه بي سيم (WLAN)دارد WiFi iLink - 1394دارد بلوتوثدارد كارت خوان (Memory Reader)دارد وب كمدارد باتريLi-Ion مدت كاركرد باتري2.5 ساعت باتري دومNo وزن 2.4 كيلوگرم ابعاد سيستم عاملMicrosoft Windows Vista ساير امكاناتداراي Finger Print Reader

REGISTERED USER
22-01-2009, 16:32
میشه منظورتو دقیقتر بگی؟! یعنی چون ریکاوریش خوب نیست برنامه نویس ها باهاش مشکل دارن؟

من از این خاطره ها زیاد دارم ... ریکاوری دو ساعت خوبه ؟ به نظرم فاجعه است و از روی dvd ها هم بدتر طول میکشه ... ریکاوری باید زیر 20 دقیقه انجام بشه

برنامه نویسان و ... رو که گفتم ربطی به ریکاوری نداره و قضیه جداست... دقت کنید من گفتم سیستم های نرم افزاری .... یعنی آپگرید - دانگرید کردن سیستم عامل بسیار مشکل هست و برنامه نویسان اغلب می خواهند یک سیستم عامل با نرم افزارهای شخصی درست کنند ... سونی در این مورد مشکل داره... یک سر به بخش مشکلات بزنید و سرچ کنید ، اغلب با پارتیشن بندی ، نصب ویندوز ، نصب برنامه های خاص مثل msdn و ... مشکل دارند . خودم داشتم و تجربمو گفتم

ریکاوری سونی رو قبول ندارم برای مبتدی ها خوبه ...

یه سوال دیگه: سری sr وضعیتش چه جوریه؟ یه توضیح کلی اگه راجع بهش بدید ممنون میشم. فکر میکنم از cs ها حدود 300 گرم سنگینتره، درسته؟ کلا یه مقایسه بین این دو انجام بدید لطفا...

sr هم جایگزین سری nr و n که 15.4 اینچی هستند اومد ... کلا سونی اومده و برای تغییر ظاهر ، نصب قابلیت های جدید ، بالا بردن کلاس کاری لپ تاپ هاش ، استفاده از نسل جدید پردازش گرهای cpu و gpu ، سری قدیمی رو تغییر نداده و سری جدیدتر روانه بازار کرده تا تنوع محصول داشته باشه

fw هم جایگزین 15.4 اینچی های قدرتمند و گران fz هستن

مقایسه اگر وقت شد حتما

موفق باشید

REGISTERED USER
22-01-2009, 16:35
به نظر من ریوو از سایت digikala نگذارید چون فوق العاده ناقص و اشتباهه ! از سایت های لاتین و اصلی مانند notebookreview.com استفاده کنید

REGISTERED USER
22-01-2009, 16:40
دوست عزیز از راهنمایی هاتون ممنون.
من از لپ تاپم انتظارات زیر را دارم:
اینترنت,صدای خوب در حد متوسط,بازی........ وچیزای دیگه که الان درست یادم نمیاد.
حالا در سونی چنین لپتاپی داریم(اگر ال سی دیشم از اون لپ تاپ مورد نظر کوچکتر یا بزرگتر بود اشکال نداره)؟
اون لپ تاپی که نام بردم و شما در موردش توضیح دادین برای من چیزه خوبی بود ولی با این مشکل بازیش من مشکل پیدا میکنم.البته اینم بگم که من بازی های زیادی انجام نمیدم.نهایتش یه دو تا بازی در سطح جنرال و یه دو تا هم ماشین بازی........
حالا چه کار کنم؟

نه مشکلی نداره ... 14.1 تقریبا نزدیک 15.4 هست و تفاوت زیادی ایجاد نمی کند ... وزن فاکتور مهم تری است برای اغلب افراد ... که اونم توی 12 اینچی یا 13.3 اینچی خودش رو نشون میده

لپ تاپ های سبکتر و سایر LCD کوچیکتر ، ضعیف تر هم هستند

جنرال C&C و یا NFS carbon ممکنه با high detail اجرا نشوند اما بقیه بازی ها یعنی سری های بالاتر ، مشکل دارند

بهتره از سری FW استفاده کنید

jamalu
23-01-2009, 01:30
این جمله رو راجع به وزن تصحیح میکنم... من یه چند تا review دیدم که وزن cs رو زده بود 2.6 کیلو با باتری 6سل
اگه کسی میتونه صحت این موضوع رو تحقیق کنه و خبر بده.
وزن sr قطعا کمتر از 2 کیلوگرمه...

REGISTERED USER
23-01-2009, 01:46
این جمله رو راجع به وزن تصحیح میکنم... من یه چند تا review دیدم که وزن cs رو زده بود 2.6 کیلو با باتری 6سل
اگه کسی میتونه صحت این موضوع رو تحقیق کنه و خبر بده.
وزن sr قطعا کمتر از 2 کیلوگرمه...

به نقل از نوت بوک ریوو معتبرترین منبع لپ تاپ :

Sony VGN-CS180J/R VAIO 14.1" Notebook - Sangria Red

5.7 lbs
میشه 2.59 کلیوگرم

Sony VAIO CR150E/B

5.4 lbs
میشه 2.45 کیلوگرم

Sony VAIO VGN-SR140N/S 13.3" Notebook PC - Silver

4.2 lbs
میشه 1.91 کیلورگ

پس CS ها سنگیین ترند و SR ها سبک تر

به قول خودتان زیر 1 کیلو هست ... با باتری ... چرا ؟ چون سایز ال سی دی پایینه و سبکه ... کوچکتره دیگه

:10:

jamalu
23-01-2009, 20:26
ممنون رجیستر (!) جان.
به نظر من 2.6 کیلو برای یه لپ تاپ 14.1 اینچی زیاده. یکی از دلایلی که از خریدنش منصرف شدم همین بود...:11:

MatinCracker
23-01-2009, 20:28
سلام.
الان بالاترین کارت گرافیک استفاده شده تو سونی در ایران چیه ؟

REGISTERED USER
24-01-2009, 00:21
ممنون رجیستر (!) جان.
به نظر من 2.6 کیلو برای یه لپ تاپ 14.1 اینچی زیاده. یکی از دلایلی که از خریدنش منصرف شدم همین بود...:11:

خوب باید بین 2.2 تا 2.3 باشه ... مثل اچ پی ها ... سنگینی بخاطر طراحی سنگین بدنه و باتری است ...

REGISTERED USER
24-01-2009, 00:35
سلام.
الان بالاترین کارت گرافیک استفاده شده تو سونی در ایران چیه ؟

تا انجایی که من اطلاع دارم در ایران :

چپیست های NVIDIA GeForce 9600M GT در سری AW سونی که 18.4" هستند ، قوی و بسیار گران (بالای 3.000 دلار)

چپیست های Radeon HD 3480 در سری FW که 15.4 اینچی هستند ... سری ATI 3650 و 3670 هم در سری های FW پیدا شده جدیدا ...

الوند
24-01-2009, 08:10
من خودم لپ تاپ سونی مدل Fw290 را گرفتم از نظر زیبایی و کیفیت ظاهری و سخت اقزاری مناسب است اما باید اذعان کرد که از لحاظ پشتیبانی مثلا پیدا کردن درایورهای ویندوز ایکس پی کمی شما را به دردسر میاندازد البته ویندوز اصلی و ویندوزهای پشتیبانی شده آن همگی از مدلهای مختلف ویندوز ویستا مییاشد.

merikh_merikh
26-01-2009, 14:20
اگه میشه یه لپ تاپ از سونی معرفی کنید که مناسب برای بازی کردن و اینترنت و حافظه ی بالا(منظورم هارد بالا) و بلند گو های خوب........باشد.

venlo
26-01-2009, 15:18
سلام.
نظرتون راجع به سري fw براي من كه لپ تاپ رو واسه كاربري معمولي مي خوام ولي چيزي هم نمي خوام كه پايين باشه و سال ديگه ازش ناراضي باشم،چيه ؟
اهل بازي نيستم. فتوشاپ كار مي كنم. شايد يه وقت مجبور شم كمي برنامه نويسي دات نت كنم.
اينترنت و بقيه مصارف عادي ...
اين طور كه فهميدم fw گرافيك خوبي داره ؟ عمر باتريش چطوره ؟
كدوم مدلش بهتره ؟ مي خوام كند نباشه و كلا راحت باشه كارم باهاش ...
يه توضيحي درباره مزايا و معايب FW بدين و اين كه كدوم مدلش بهتره؟ يا به ترتيب كدوما؟

REGISTERED USER
26-01-2009, 19:26
سیستم های قوی و با کیفیتی هستند ... کیفیت LCD بسیار خوبه ، راحته و بیشتر هم گرافیست ها می خرند چون خوراک adobe gamma هست

گرافیش دو مدل ATI HD3480 و 3470 هست که کیفیت خوبی دارند و برای بازی در حد 9200M GT جیفورس کارایی دارند ...

عمر باتری سونی ها بسیار خوب ارزیابی شده .... از اچ پی بهتره و از دل XPS کمتره ... هر چند روی تنظیمات بالانس سونی در پاور آپشن ، بیشتر از تمامی 6 سلولی های دیگر کار میده

یک خوبی سونی ، LCD با تکنولوژی Xbrite+ اختصاصی سونی هست که علاوه بر بالاترین کیفیت رنگ و وضوح ممکن ، مصرف کمتری نسبت به نوع truelife و معمولی داره

مدلی بخر که CPU اون بالا باشه (البته با در نظر گرفتن بودجه) ، که من سری P8400 به بالا یعنی 2.26 گیگاهرتز و 3 مگابایت کش به بالا را پیشنهاد میدم ... سیستم های سونی همگی یکم کند هستند به خاظر سیستم عامل شون ، اما آماتورهای اغلب متوجه نمی شوند

اگر تا 1.500.000 میتوانید هزینه کنید ، مدل VAIO FW-285 DH را خریداری کنید که مشخصات و کانفیگ بسیار خوبی داردو حداقل این سی پی یو روی آن سوار شده است

اغلب مشکل این مدلها ، نداشتن فینگر پرینت ، کارت گرافیک قوی برای بازی های روز ، وزن 3 کیلویی آن به خاطر LCD 16.4 اینچی آن هست

از مزایاش ، طراحی و کیفیت بسیار خب و مورد قبول ، داشتن درایو Blueray+RW ، بدون صدا کار کردن سیستم و ... هست

لپ تاپ خوبی ارزیابی شده ... فقط ممکنه با دانگرید کردن اون طبق معمول سونی ها به XP ، مشکل داشته باشیدوگرنه برای کراکرد ویستا عالی هست

REGISTERED USER
26-01-2009, 19:30
اگه میشه یه لپ تاپ از سونی معرفی کنید که مناسب برای بازی کردن و اینترنت و حافظه ی بالا(منظورم هارد بالا) و بلند گو های خوب........باشد.

سری fw بهترین کیفیت ، کارت گرافیک و صدا و تصویر را در سونی های زیر 17 اینچی دارند و علاوه بر قیمت مناسب ، بهترین مدل های مولتی مدیای سونی هستند

هارد آنها اغلب 320 و 500 هست و رم بالای 3 گیگابایت و سی پی یو از نسل جدید پلتفرم سنترینو2 و سری p8xxx

venlo
26-01-2009, 20:01
با تشكر از Registered User
سوالاي ديگه اي هم دارم درباره FW
همه مدل هاش Blueray داره ؟ چون تاحالا نمي دونستم ...
بديش اينه كه اسكن فينگر پرينت نداره ولي مدل BZ سوني داره ولي اطلاعاتي در مورد اون ندارم. مي شه FW رو با BZ مقايسه كنين؟ من از BZ مدل BZ-560 P22 رو تحقيق كردم. در كل FW بهتره يا BZ ؟
BZ سبكتره و فينگرپرينت داره ولي از چيزاي ديگه اش در مقايسه با FW نمي دونم.
من تا 1200000 مي تونم هزينه كنم آيا با اين هزينه مي تونم از سري FW لپ تاپي با سي پي يو 2.26 و رم 3 و كش 3 بخرم ؟ ممنون

REGISTERED USER
27-01-2009, 00:58
همه مدل هاش Blueray داره ؟ چون تاحالا نمي دونستم ...

خیر ... فقط این مدلهای توی بازار :

FW 160E/H

FW 170D

FW 290NEB

این مدل ها RW هستند یعنی بلوری نیز رایت و ری رایت می کنند :

FW 180E/H

VAIO FW-285 DH

بقیه مجهز به DVD RW هستند ... FW حدود 25 تا 30 کانفیگ مختلف داره ...!!!

BZ سری های BZ 560P24 و BZ 560P28 و چند مدل دیگر فقط FP دارند مثل بعضی مدلهای CS

سری BZ بیشتر سری بیزنس هستند و گرافیک انها به قدرت سری های مولتی مدیا نیست و یک گرافیک share X4500 intel هست ... تنوع رنگ ندارند و ساده هستند ... اما ساخت آمریکا هستند و اغلب قیمت مناسبی دارند

کسانی که میخواهند XP کار کنند این لپ تاپ مد نظرشان باشد چون مجهز به ویندوز XP پروفشنال هست

پس

برای مولتی مدیا : FW

برای بیزینس و کارهای اداری ، دانشجویی و مهندسی و کارهای حساس برنامه نویسی و ... : BZ

سبکتر هست چون 15.4 هست نه 16.4 اینچ ... و کیفیت و رزولوشن LCD نسل FW را ندارد

بحث قیمت هم بهتره در بخش مشاوره انجام بشه اما انتخابهای شما با این بودجه :

SONY BZ 560P22
2.26-3MB 1024 120 DVD RW 15.4 WXGA 830 intel X4500 XP Pro 2.8KG USA Web cam/BT

می بینید که با این بودجه فینگر پرینت نداره ! البتش قیمتش 1.245.000 هست

ولی سری FW میشه قویتر خرید :

SONY FW 130E/W
2.26-3MB-FSB1066 2G 250 DVD RW 16.4 WXGA 830 intel X4500 Vista-H 3.2KG CHINA Web cam/BT

به قیمت : 1.175.000 و میبینید که با این بوجه باز هم گرافیک پایینه ! اما رم و هارد ارتقا پیدا کرده

از سری FW که گرافیک بالایی داشته باشه بالای 1.400.000 تا 1.700.000 هستند :

FW 170D

FW 180E/H

VAIO FW-285 DH

برای خرید یک FW خوب و قوی، حداقل 1.450.000 تا 1.500.000 باید هزینه کنید

بقیه مباحث مشاوره خرید و قیمت در بخش مشاوره

venlo
27-01-2009, 09:25
توي ريويو سايت هاي خارجي خوندم كه fw از لحاظ صدا و تصوير از بقيه سري ها بهتره (جدول مقايسه رو گداشته بود)
ظاهرش هم خيلي خوبه و تنوع رنگ داره
ممنون

tiktak20
27-01-2009, 15:27
بچه ها به نظر شما با 1500000 چی بگیرم خوبه؟؟؟

این 2 تا خوبه یا نه؟
fw12g

cpu:2.26 core 2 dou
fsb:1066 mhz
cache: 3mb
ram: 2gb
hdd 250gb
dvd/rw-dual
lcd 16.4 clear bright
vga ati radeon hd 3470 1.5gb
weight:3kg
o.s:vista-p
iranrahjoo warranty

price1390000

cs18g

cpu:2.4 core 2 dou
fsb:1066 mhz
ram:3gb
hdd 320gb
dvd/rw-dual
lcd 14.1 clear bright
vga:geforce 9300 1.5 gb
weight:2.6kg
o.s:vista-b
iranrahjoo warranty

price:1520000

اینم بگم که کار من بیشتر برنامه نویسی و کار گرافیکیه...شاید بازی هم در کنارش باشه(البته کم)

اگه سیستم بهتری از اینها هست هم بگید با همون بودجه 1500000

ممنون

mostafa.it2008
27-01-2009, 18:30
سلام دوستان
به نظر سما برای بازی کردن کدام یک از این دو لپ تاپ بهتر هست
sony vaio fw285
dell xps 1530
با تشکر از لطفتان.

REGISTERED USER
28-01-2009, 01:06
tiktak20 جان

تاپیک مشاوره خرید و فروش داریم مجزا هست ... اینجا بحث روی خود لپ تاپ ها و تفاوت ها و قابلیت ها هست

REGISTERED USER
28-01-2009, 01:07
سلام دوستان
به نظر سما برای بازی کردن کدام یک از این دو لپ تاپ بهتر هست
sony vaio fw285
dell xps 1530
با تشکر از لطفتان.

مسلما xps m1530 ... سونی برای بازی زیر 1 میلیون فعلا نداریم

venlo
28-01-2009, 08:57
به نظر شما سوني تو سري fw موفق تر بوده ؟ يا cs ؟
منظرم اينه كه با مشخصات يكسان ( سي پي يو،رم و ...يكسان) fw بهتره يا نه؟
مي شه اين دو رو مقايسه كنين؟

merikh_merikh
28-01-2009, 09:09
سری fw بهترین کیفیت ، کارت گرافیک و صدا و تصویر را در سونی های زیر 17 اینچی دارند و علاوه بر قیمت مناسب ، بهترین مدل های مولتی مدیای سونی هستند

هارد آنها اغلب 320 و 500 هست و رم بالای 3 گیگابایت و سی پی یو از نسل جدید پلتفرم سنترینو2 و سری p8xxx
دوست عزيز ميشه از اين سري چند مدل را نام ببريد؟همچنين اگه مدل هاي ديگري غير از اين سري سراغ داريد نام ببريد.کلن يه چند مدل خوب از سوني که براي اينترنت و بازي و کار با برنامه ها و هارد بالا و اسپيکر خوب و نيز گرافيک بالا و همچنين ال سي دي خوب براي تماشاي فيلم و ديگر چيزها دارا باشد را نام ببريد.
ممنون.
راستي من يکي از اشنا هامون در سوعد زندگي ميکنه.به نظره شما ان جا ارزانتر گير مياد که بگم از ان جا برام بيارن؟
نظرتون در مورد sony vaio fw-190neh چیه؟با توجه به انتظاراتی که دارم نظرتونو بگین.در کل لپ تاپ خوبی هست یا نه؟

tiktak20
28-01-2009, 13:03
tiktak20 جان

تاپیک مشاوره خرید و فروش داریم مجزا هست ... اینجا بحث روی خود لپ تاپ ها و تفاوت ها و قابلیت ها هست

حالا به نظر خود شما توی این دو تا کدوم بهتره؟
fw12g
cs18g

amir7x
28-01-2009, 15:35
fw-290nbh ?

يا

dell vostro 1510

REGISTERED USER
28-01-2009, 16:35
به نظر شما سوني تو سري fw موفق تر بوده ؟ يا cs ؟
منظرم اينه كه با مشخصات يكسان ( سي پي يو،رم و ...يكسان) fw بهتره يا نه؟
مي شه اين دو رو مقايسه كنين؟

خوب سری 16.1 اینچی با 14.1 اینی خیلی فرق داره ... هر چی لپ تاپ بزرگتر ، جای توسعه اش بیشتره

به نظر من سری fw در فروش موفق تر بوده ... ولی برای هر چیزی بجز بازی و سرگرمی ، من خودم ترجیح میدم یک چیزی دستم بگیرم که راحت تر حملش کنم ... Fw با این ورزنش انگار یک دسکتاپ هست ... 3 کیلو !!!

REGISTERED USER
28-01-2009, 16:41
حالا به نظر خود شما توی این دو تا کدوم بهتره؟
fw12g
cs18g

برای برنامه نویسان راحت تره چون می خواهند حملش کنند cs بهتره ... به نظر بنده ، یک 14.1 اینچی برای برنامه نویسی مناسبه

بازی هم میشه باهاش کرد چون کارت گرافیکش درسته به قدرت یک fw هست اما از یک 8400m gt قوی تر هست و میتونه بازی های روز را با رزولوشن متوسط روان اجرا کنه

venlo
28-01-2009, 19:23
خوب سری 16.1 اینچی با 14.1 اینی خیلی فرق داره ... هر چی لپ تاپ بزرگتر ، جای توسعه اش بیشتره

به نظر من سری fw در فروش موفق تر بوده ... ولی برای هر چیزی بجز بازی و سرگرمی ، من خودم ترجیح میدم یک چیزی دستم بگیرم که راحت تر حملش کنم ... Fw با این ورزنش انگار یک دسکتاپ هست ... 3 کیلو !!!

اين سوال رو براي اين پرسيدم كه توي خريد بين cs و fw مردد شدم ... هر دو از نظر cpu و ... يكي فرض كردم ولي به نظرم fw قشنگ تره ولي از طرفي جمع و جور تر بودن cs برام يه مزيته ...
بازي و اينا هم كه نمي كنم ... فوتوشاپ و كاراي معمولي ... و البته فيلم زياد مي بينم.
حالا شما يه راهنمايي كنين. تو تاپيك مشاوره كه به جواب نرسيدم.
Cs پايين تر از fw نيست ؟ از نظر نوع كارت گرافيكش و كيفيت ال سي دي(نه اندازه)

merikh_merikh
28-01-2009, 22:53
دوست عزيز ميشه از اين سري چند مدل را نام ببريد؟همچنين اگه مدل هاي ديگري غير از اين سري سراغ داريد نام ببريد.کلن يه چند مدل خوب از سوني که براي اينترنت و بازي و کار با برنامه ها و هارد بالا و اسپيکر خوب و نيز گرافيک بالا و همچنين ال سي دي خوب براي تماشاي فيلم و ديگر چيزها دارا باشد را نام ببريد.
ممنون.
راستي من يکي از اشنا هامون در سوعد زندگي ميکنه.به نظره شما ان جا ارزانتر گير مياد که بگم از ان جا برام بيارن؟
نظرتون در مورد sony vaio fw-190neh چیه؟با توجه به انتظاراتی که دارم نظرتونو بگین.در کل لپ تاپ خوبی هست یا نه؟
دوستان یه توجهی هم به ما کنید!!!
من تا اخر امسال میخام لپ تاپ بگیرم.
ممنون

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:23
اين سوال رو براي اين پرسيدم كه توي خريد بين cs و fw مردد شدم ... هر دو از نظر cpu و ... يكي فرض كردم ولي به نظرم fw قشنگ تره ولي از طرفي جمع و جور تر بودن cs برام يه مزيته ...
بازي و اينا هم كه نمي كنم ... فوتوشاپ و كاراي معمولي ... و البته فيلم زياد مي بينم.
حالا شما يه راهنمايي كنين. تو تاپيك مشاوره كه به جواب نرسيدم.
Cs پايين تر از fw نيست ؟ از نظر نوع كارت گرافيكش و كيفيت ال سي دي(نه اندازه)

کیفیت LCD هر دوی انها یکسانه و کارت گرافیک FW قویتر هست ... این مشخصه چون حافظه مجزای بیشتری داره و نوع چیپست اون radeon HD هست و برای بازی هم مناسبه

مهم ترین فاکتور را اینطوری انتخاب کنید :

1- ورزن کمتر برای حمل و نقل و قیمت پایین تر : CS

2- وزن بیشتر ولی استفاده برای همه کار در منزل و حمل و نقل کمتر : FW

تماشای فیلم روی مانیتور بزرگ ها بهتره

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:26
جناب aria_electric_fars

بخش مشاوره خرید و فروش از اینجا که بحث و تبادل نظر تخخصی هست مجزاست

پست شما پاک شد

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:29
ممنون.

والا معرفی مدل fw قبلا شد دیگه ... فقط باید ببینید که کدوم گرافیک ، سی پی یو بالاتری داره که با بودجه شما بخونه ... لیست قیمت همه جا هست دیگه :46:

سونی در اروپا گرانتر از دبی هست ولی با قضیه کم شدن قیمتش هنگام ورود به کشور (مالیات بر ارزش افزوده اجناس) ، قیمتش حدود 150 تا 200 کمتر در میاد

ببینید ، الان من اینو توی لیست ام ندارم ... خودتوت یک چک بکنید دیگر ... فقط سی پی یو و گرافیک ، و بعد هارد و رم مهمترین فاکتورها هستند

:40:

merikh_merikh
29-01-2009, 09:47
شما خودتون چه پیشنهادی در مورد سونی دارید؟
اگه میشه یه لطفی کنید و یه سایت خوب در مورد لپ تاپ های سونی که به زبان فارسی هم باشه معرفی کنید.ممنون

huggy
31-01-2009, 13:12
سلام
من در حال خرید لپتاپ هستم.اطلاعاتی در باره سری sr به دست آوردم:
این سری همگی 13.3" LED هستند که باعث سبک شدن وزن لپتاپ شده ، حدود 1.8 گرم. فقط این که این تکنولوژی جدید led از lcd بهتر هست یا نه رو نمی دونم.این تکنولوژِی باعث شده کهscreen خیلی ظریفی پیدا کنه. cpu ها همه core 2 dou هستند و از 2.26 داره تا 2.4 . رم و هارد رو هم که خودت میتونی تغییر بدی با این حال مدلهای مختلف این سری رم 2 تا 4 گیگ دارن و هارد هم من از 160دیدم تا 320.چون شخصا نیاز به کارت گرافیکی بالا ندارم چندان اطلاعاتی هم ندارم.

حالا اگه کسی اطلاعات بیشتر داره ممنون میشم ، مخصوصا در باره screenesh.

venlo
31-01-2009, 18:55
كدوم يك از مدل هاي vaio آمريكاييه ؟‌مي شه همش رو بنويسين؟
چون اخبار گفت سوني هاي مونتاژ چين و دل مونتاژ چين و توشيبا مونتاژ چين همش غير استاندارده ....!!

REGISTERED USER
31-01-2009, 21:12
سلام
من در حال خرید لپتاپ هستم.اطلاعاتی در باره سری sr به دست آوردم:
این سری همگی 13.3" led هستند که باعث سبک شدن وزن لپتاپ شده ، حدود 1.8 گرم. فقط این که این تکنولوژی جدید led از lcd بهتر هست یا نه رو نمی دونم.این تکنولوژِی باعث شده کهscreen خیلی ظریفی پیدا کنه. Cpu ها همه core 2 dou هستند و از 2.26 داره تا 2.4 . رم و هارد رو هم که خودت میتونی تغییر بدی با این حال مدلهای مختلف این سری رم 2 تا 4 گیگ دارن و هارد هم من از 160دیدم تا 320.چون شخصا نیاز به کارت گرافیکی بالا ندارم چندان اطلاعاتی هم ندارم.

حالا اگه کسی اطلاعات بیشتر داره ممنون میشم ، مخصوصا در باره screenesh.

led ؟ بله بسیار شفاف تر و روشن تر از lcd هست ... مشکلش قیمتشه و عمرش ... و حساس تر هم هست

بقیه اطلاعات درسته ...

REGISTERED USER
31-01-2009, 21:14
كدوم يك از مدل هاي vaio آمريكاييه ؟‌مي شه همش رو بنويسين؟
چون اخبار گفت سوني هاي مونتاژ چين و دل مونتاژ چين و توشيبا مونتاژ چين همش غير استاندارده ....!!

زیاد ! مثلا مدلهای sr و sz سونی ، ژاپنی و آمریکایی زیاد دارند ولی fw و fz ، کوچکی شون آمریکایی هستند

ولی cr ها 99 درصد چینی هستند

کیفیت همه خوبه ، ژاپنی بهتر آمریکایی و چینی هست اما همه کیفیت بالا تولید می شوند

merikh_merikh
31-01-2009, 23:55
والا معرفی مدل fw قبلا شد دیگه ... فقط باید ببینید که کدوم گرافیک ، سی پی یو بالاتری داره که با بودجه شما بخونه ... لیست قیمت همه جا هست دیگه :46:

سونی در اروپا گرانتر از دبی هست ولی با قضیه کم شدن قیمتش هنگام ورود به کشور (مالیات بر ارزش افزوده اجناس) ، قیمتش حدود 150 تا 200 کمتر در میاد

ببینید ، الان من اینو توی لیست ام ندارم ... خودتوت یک چک بکنید دیگر ... فقط سی پی یو و گرافیک ، و بعد هارد و رم مهمترین فاکتورها هستند

:40:
اگه میشه یه لطفی کنید و یه سایت خوب در مورد لپ تاپ های سونی که به زبان فارسی هم باشه معرفی کنید.ممنون

REGISTERED USER
01-02-2009, 00:05

مریخی جان من یک کلمه از سایت های فارسی زبان رو قبول ندارم چون سایت تخصصی لپ تاپ نداریم و سایت های مزخرفی مثل دیجی کالا هم فقط برای تبلیغ بنا شدند و همه چیز را بنا به مصلحت توش دست می برند و تغییر میدن ... به نظرم بهترین سایت همینه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد من : سونی اگر بودجه اش رو دارید و با ویستا هم مشکلی ندارید ، حتما با گارانتی معتبری اون را بخرید

merikh_merikh
02-02-2009, 12:26
مریخی جان من یک کلمه از سایت های فارسی زبان رو قبول ندارم چون سایت تخصصی لپ تاپ نداریم و سایت های مزخرفی مثل دیجی کالا هم فقط برای تبلیغ بنا شدند و همه چیز را بنا به مصلحت توش دست می برند و تغییر میدن ... به نظرم بهترین سایت همینه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com)

پیشنهاد من : سونی اگر بودجه اش رو دارید و با ویستا هم مشکلی ندارید ، حتما با گارانتی معتبری اون را بخرید
دوست عزیز میشه یه لطفی کنید و چند پیشنهاد خوب از سونی که برای بازی و اینترنت وسرعت خوب در عملیات.........داشته باشه را معرفی کنید؟

amir7x
02-02-2009, 14:56
آقا سري ar چطوره؟

ميشه اساتيد نظرشون رو در مورد سري ar بدن

REGISTERED USER
03-02-2009, 00:17
سری AR یک سری تقریبا گران ، با کیفیت ، و سنگین هست به خاطر مانیتور بزرگش ...

فقط بدرد تماشای فیلم و کارهای کاملا خانگی و اداری فیکس میخوره و همچنین سری های بالای 2 میلیونش بدرد کارهای میکس و مونتاژ

وضعیت باطری اش خوب نیست چون پر مصرفه و باید بیشتر اوقات به power AC باشه ... دیگر مشخصاتش شبیه سونی هست ...

اگر 17 اینچی سونی میخواهید ، فعلا تنها انتخاب خوب و در دسترس هست

سری های بالاتر که کارت گرافیک سری 8000 جیفورس و جدیدا سری AW که 9000 جیفورس هم دارند ، برای بازی هم خوب هستند

نکته : این سری در حال انقراضه و نسل AW داره جایگزین میشه که HDMI داره و علاوه بر فناوری centrino2 که نسل جدید و پرسرعت و کم مصرف اینتل هست ، سری Geforce 9300 تا geforce 9600 GT هم روش عرضه شده

پس ، بهتره به فکر AW باشید

arash12690
06-02-2009, 12:09
قبل از هر چیز از زحمات ریجیستر یوسر عزیز تشکر می کنم .مطالعه پست های ایشون خیلی کمکم کرد تو انتخابم :دی

این اطلاعات رو هر چند زیاد جامع نیست اما واسه افرادی که به سری اف دبلیو علاقه دارند میتونه مفید باشه

لپ تاپی که من خریدم اف دبلیو 290هست به مشخصات زیر به قیمت1550000 تومان با گارانتی یک ساله امرتات

C.P.U core 2 dua 2.26 P8400 FSB 1066
RAM 4 Gig DDR2 FSB 800
L.C.D 16.4” (1920x1050) Dual lamp full HD
H.D.D 320 Gig 7200 rpm
V.G.A ATI Radeon 3650
O.S Vista Home premium 64-Bit

دلایل انتخاب:

1 ال سی دی این مدل قوی تر از مدل عادی است.رزلوشن 1920.1080 در مقابل1600.900 مدل عادی. همچنین مقدار روشنایی بیشتر به خاطر وجود 2 لامپ در مقابل 1لامپ برای ال سی دی عادی.در کل از 200000 تومان مبلغ بیشتر برای این ال سی دی در مقابل ال سی دی عادی راضی هستم .زاویه دید این مدل هم در حدمک بوک دوستم بود(اگر بیشتر نباشه :دی)

2 کارت گرافیک این مدل 3650 هست که از لحاظ قدرت بین9600 و 8600 جی فورس قرار می گیرد و قدرت کافی برای اکثر بازی ها رو دارد.

3 این مدل مونتاژ امریکا می باشد

4هارد قوی تر این مدل (7200 دور )

5 و در اخر زیبایی این مدل

عملکرد دستگاه:

1 سرعت بالا آمدن ویندوز این دستگاه خیلی عالی است. علاوه بر سخت افزار قوی، ویندوز 64 بیتی هم کمک شایانی به این مسله کرده است.

2امتیاز ویندوز ویستا به این دستگاه 5.1 است که نشانگر قدرت قابل قبول دستگاه است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3گرفتن ریکاوری حدودا 40 دقیقه طول کشید !

4فن دستگاه اکثرا خاموش است و در هنگام کارهای سنگین روشن شده اما باز هم صدای آن در حد کم باقی می ماند

معایب دستگاه:

1 بازی های در آن فول اسکرین نمی شوند(همیشه 2 نوار سیاه حدودا 2 سانتی از دو طرف مانیتور سیاه می ماند) تنها در حالتی که رزلوشن روی 1920.1050 باشد فول اسکرین می شوندکه در این حالت بازی های مدرن بسیار کند اجرا می شوند.اما سرعت و کیفیت اجرا بازی ها خوب است.(کال آف دیوتی 5 با با لاترین تنظیمات روان اجرا شد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2 وزن 3.3 کیلوگرمی لپ تاپ .وزن کیف ولپتاپ روی هم 3.8 کیلو می شود که اصلا کم نیست اینو تو دو روز اول کامل درک کردم :دی . شاید با کیف های کوله بشه این مشکل رو حل کرد اما من از کوله خوش نمییاد

3باتری دستگاه هنگام بازی کردن حدودا 90 دقیقه دوام می یاره .البته با کم کردن روشنایی تا 2 ساعتم میشه. در مجموع به اون بدی که فکر می کردم نیست اما چندانم خوب نیست . البته با توجه به ال سی دی قوی و بزرگ و همچنین هارد سرعت بالا نباید بیشتر از اینها هم انتظار داشت

kiaelectro
06-02-2009, 22:20
لپ تاپ های سونی سری fz با اینکه از لحاظ مشحصات و کانفیگ در سطح پایینتر از بقیه قرار دارند اما قیمت حیلی بالایی حدود 2تا 3 ملیون دارند علت آن چیست

venlo
06-02-2009, 22:22
سلام.
من لپ تاپ cs‌ خريدم. ولي حالا مشكل و سوالي كه دارم اين كه دكمه هاي تنظيم صدا كه بالاي صفحه كليد هستند و لمسي هستند خوب كار نمي كنه. مخصوصا دكمه كم كردن صدا. حسگر خيلي ضعيفي داره و چند بار بايد فشار داده بشه و نگه داشته بشه تا شايد كار كنه...ولي دكمه افزايش صدا اينطوري نيست.
مي خواستم ببينم همش همين طوريه يا لپ تاپ من مشكل داره ؟؟؟؟
ممنون

REGISTERED USER
07-02-2009, 00:19
لپ تاپ های سونی سری fz با اینکه از لحاظ مشحصات و کانفیگ در سطح پایینتر از بقیه قرار دارند اما قیمت حیلی بالایی حدود 2تا 3 ملیون دارند علت آن چیست

نهایت مدلهای fz اونم خاورمیانه ای حدود 1.700 هست ! دو و سه میلیون ؟ احتمالا کانفیگ خیلی خاصی هست

REGISTERED USER
07-02-2009, 00:21
سلام.
من لپ تاپ cs‌ خريدم. ولي حالا مشكل و سوالي كه دارم اين كه دكمه هاي تنظيم صدا كه بالاي صفحه كليد هستند و لمسي هستند خوب كار نمي كنه. مخصوصا دكمه كم كردن صدا. حسگر خيلي ضعيفي داره و چند بار بايد فشار داده بشه و نگه داشته بشه تا شايد كار كنه...ولي دكمه افزايش صدا اينطوري نيست.
مي خواستم ببينم همش همين طوريه يا لپ تاپ من مشكل داره ؟؟؟؟
ممنون

سلام ... پست تکراری شما حذف شد ... لطفا قوانین را مطالعه کنید ... ایندفعه ندید میگیرم :5:

---

هر دوی اونها باید خوب کار کنه ، فکر کنم مشکل از لپ تاپ شما باشه ...

pazahr
07-02-2009, 18:31
سلام
با قيمت حداكثر 1500000 تومان بهترين مدلي كه (از نظر مشخصات) پيشنهاد مي كنيد از بين مدل لپ تاپ هاي سوني چي هست؟

mahmood1361
07-02-2009, 19:29
دوست عزيز بايد بيشتر توضيح مي دادي دقيقا چه ملاك هايي برات مهمه
ولي اگه lcd سري FW برات بزرگ نيست به نظر من جزء كاملترين سري هاي سوني است
هم از لحاظ ديزاين و هم كارايي
با كانفيگ هاي مختلفي هم تو بازار هست مي توني تهييه كني
نقطه قوتش طراحي خاص و زيباش در كنار ال سي دي بزرگش كه اونو از بقيه متمايز مي كنه

kiaelectro
08-02-2009, 00:52
بالاخره بعد از یکماه تحقیق و پرسه زدن در اینترنت sony AR-850 را به قیمت 1250000 و کانفیگ زیر خریدم:

cpu:2.4 core 2 dou T8300
fsb:800 mhz
ram:4gb
hdd 400gb
dvd/rw-blueray
lcd 17 bright
vga:geforce8600GT
weight3.7kg
HDMI
نظرتان چیست

amir7x
08-02-2009, 10:10
مباركه

چطوره؟
وزنش زياد نيست؟

كيفيت صفحه؟

اماستیاف
08-02-2009, 12:28
الان بهترین سری سونی از نظر پرفورمنس و قدرت کدومه ؟

اگر بخوام در کنار کارایی بالا باطری عالی هم داشته باشه کدوم سری یا مدل رو پیشنهاد میکنید ؟

(قیمتش مهم نیست)

venlo
08-02-2009, 13:16
سلام ... پست تکراری شما حذف شد ... لطفا قوانین را مطالعه کنید ... ایندفعه ندید میگیرم :5:

---

هر دوی اونها باید خوب کار کنه ، فکر کنم مشکل از لپ تاپ شما باشه ...

ممنون
لپ تاپ هاي CS‌زيادي رو امتحان كردم. حساسيت دكمه هاي اونا هم مثل لپ تاپ من بود. و نتيجه گرفتم فقط و فقط بايد با كشيدن دست از مثبت به منفي و بالعكس صدا رو تنظيم كرد نه فقط با فشار (يا لمس) دكمه ي - يا + !!
در صورتي كه توي راهنماي لپتاپم نوشته دكمه ها هم تكي كار مي كنند و هم به صورت كششي. مغازه دار و گارانتي گفتن فقط به صورت كششي كار مي كنه !
به هر حال لپ تاپ خيلي خوبيه.
يه سوال :
كنار DVD-rom يه چيزي هست كه انگار جاي قطعه خاصيه كه مثلا مي شه اضافه شه ... مي خواستم بدونم اون چيه ؟
ممنون

REGISTERED USER
08-02-2009, 16:53
اچ پی ها هم با Tapping یعنی یک لحظه لمس کردن هم با rolling کار می کنند ...

یک عکسی چیزی ازش بزار ... فکر کنم شکاف PCMCI express card رو میگی !

REGISTERED USER
08-02-2009, 17:00
الان بهترین سری سونی از نظر پرفورمنس و قدرت کدومه ؟

اگر بخوام در کنار کارایی بالا باطری عالی هم داشته باشه کدوم سری یا مدل رو پیشنهاد میکنید ؟

(قیمتش مهم نیست)

به نظرم سری AW های جدید و گران ، پربازده ترین ها هستند که جایگزین AR شدند ... توی صفحات قبل هم نوشتم یک مدلش رو ... اینجا رو ببیند که چقدر قدرتمند هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مشکل اینه که مدلهای تا 3 میلیون رو شاید ایران بیاره ! :41:

venlo
08-02-2009, 22:03
اچ پی ها هم با Tapping یعنی یک لحظه لمس کردن هم با rolling کار می کنند ...

یک عکسی چیزی ازش بزار ... فکر کنم شکاف PCMCI express card رو میگی !

توي كاتالوگش نوشته Express Card / 34 slot
چيه؟

REGISTERED USER
09-02-2009, 00:11
express card هست دیگه ... یک اسلات برای توسعه لپ تاپ و نصب انواع کارت های مخصوص خودش عین PC ها :

Official Home Page for ExpressCard Technology from PCMCIA ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر اینجا سر بزنی کامل متوجه میشی

What is ExpressCard? ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اماستیاف
09-02-2009, 00:15
سایت رسمی محصولات سونی چیه که بشه مشخصات تمام مدلهای لپتاپش رو دید ؟

اگر سایت غیر رسمی دیگه ای هم هست که بشه مشخصات نوت بوکهای سونی رو دید معرفی کنید.(مثل GSMArena برای موبایل)

gizlly
09-02-2009, 01:02
سایت رسمی محصولات سونی چیه که بشه مشخصات تمام مدلهای لپتاپش رو دید ؟

اگر سایت غیر رسمی دیگه ای هم هست که بشه مشخصات نوت بوکهای سونی رو دید معرفی کنید.(مثل GSMArena برای موبایل)

سای فارسی مثل iranhp سراغ ندارم. سایتهایی هست ولی اطلاعات کاملی نداره .کاملترین سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید البته فارسی نیست.

merikh_merikh
09-02-2009, 10:28
دوستان نظرتون درمورد sony vaio fw-190neh چيه؟
چه طور لپ تاپيه؟
انتظارت اصلي من اينا هستن:بازي-اينترنت-ال سي دي خوب-اسپيکر خوب-سرعت بالا.......
برای من خوبه؟

اماستیاف
09-02-2009, 14:32
نظرتون در مورد این لپتاپ چیه ؟:31:

قیمتش توی ایران و خارج چنده ؟

xgirl_adroit
09-02-2009, 22:05
سلام ! میشه نظرتون رو در مورد این لپ تاپ بدونم؟
vaio sr130 e/b
cpu : 2.2cor2duo3 mb
h.d.d : 250 gb
ram : 4 g ddr2
vga : Upto830 mb intel 5400 mhd
کسی کار کرده؟

ravani_13
10-02-2009, 00:35
اگه یکی لطف بکنه و یه review خفن از SR ها بزاره ممنون میشم ... اگه این کار رو نکردین شاید خودم کردم .

REGISTERED USER
10-02-2009, 14:21
خوب خودتان بزارید ... وقتی کسی همکاری نمی کنه خودتان تاپیک رو هدایت کنید

متشکر

amirabedian
10-02-2009, 16:23
سلام:11:
دوستان به نظرتون کدوم بهتره...؟؟؟
سونی fw290jqb
cpu:2.26 cash:3 fsb:1066
grafic:ati 3650
ram: 4
hdd:320

یا دل studio 1537
cpu:2.53 cash:6 fsb:1066
grafic: ati 3450
ram:4
hdd:320
لطفا بگید کدوم بهتره؟؟ و چرااااا؟؟
و کدوم خرکار تره به نظرتون؟؟؟؟

merikh_merikh
11-02-2009, 00:44
دوستان نظرتون درمورد sony vaio fw-190neh چيه؟
چه طور لپ تاپيه؟
انتظارت اصلي من اينا هستن:بازي-اينترنت-ال سي دي خوب-اسپيکر خوب-سرعت بالا.......
برای من خوبه؟
دوستان اگه میشه یه توضیحی هم در این مورد بالا بدین.
من میخام تا اخره امسال یه لپ تاپ بخرم.

ravani_13
11-02-2009, 01:13
سلام

نسل جدید LAP TOP های 13 اینچی سونی سری SR ها هستن که جایگزین SZ های قدیمی شدند .

سی پی یو های استفاده شده در کانفیگ های مختلف بنا به نیاز کاربر معمولا : 2.2 ( P8400 ) و 2.4 ( P 8600 ) و 2.5 ( P 9400 ) و یا 2.8 ( P 9600 ) هستن که فناوری جدید اینتل که سنترینو 2 هست استفاده شده که سرعت بیشتر رو با مصرف کمتر به همراه دارن.

گرافیک این سری ATI RADEON 3450 یا ATI RADEON 3470 و یا گرافیک انبورد جدید شرکت اینتل ( INTEL HD 4500 ) هست که جایگزین X3100 ها شدن . باید توجه داشت که دلیل استفاده از گرافیک های نه چندان قوی در SR ها , هدف کاربری انها هست زیرا این سری بسیار ظریف و سبک طراحی شده تا نیاز کاربرانی را که دستگاهی زیبا و سبک برای کار پرتابل خود میخواهند بر طرف کند و قطعا گزینه ی مناسبی برای فردی که هدف وی GAME با لپ تاپ هست , نیست .

نمایشگر تمامی کانفیگ های این سری از 1.2 ملیونی ها تا 2.2 ملیونی ها از کیفیت بسیار عالی برخوردار هست LED " WXGAXbrite " - ابعاد ال سی دی 13.3 اینچ هست که همان طور که گفته شد برای فردی که کاربرد اصلی او بازی و دیدن فیلم هست ایده ال نیست .

رم های استفاده شده اکثرا 2 گیگ هستن و در بعضی کانفیگ ها رم های 3 و 4 گیگ هم مشاهده میشود .

هارد ها هم از 120 GIG تا 320 GIG در این سری استفاده شدند .

کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند که از بهترین های سونی هستند که خود سونی در کیفیت ساخت از بهترین برند هاست .

وزن 1.8 کیلو گرمی دارند که بسیار راحت قابل حمل هستند .

اکثرا در 4 رنگ سفید شیری - خاکستری روشن و صورتی کمرنگ و مشکلی در بازار دیده میشوند .

در کل لپ تاپ هایی بسیار زیبا - شیک - و با کیفیت هستن که میتونن بهترین انتخاب برای افرادی که کار های پرتابل و مدیا دارن و اهل بازی با لپ تاپ نیستن باشه .

در اخر هم لیست قیمت تعدادی از SR های موجود در بازار رو میزارم :

SR 130E
2.26-3MB 2G 250 DVD RW 13.3 WXGA 800 Vista-H 1.8 CHINA /WebCam/BT/FP/B/P/S
12,300,000

SONY SR 165
2.26-3MB 4G 320 DVD RW 13.3 WXGA 830 Vista-B 1.8 CHINA WebCam/BT/FP/B
13,900,000

SONY SR 190NBB
2.26-3MB-FSB1066 2G 200 DVD RW 13.3 WXGA 830 Vista-B 1.8 USA WebCam/BT/FP
13,500,000

SONY SR 190NDB
2.4-3MB 3072 320 DVD RW 13.3 WXGA 830 Vista-B 1.8 USA WebCam/BT/FP
15,700,000

SONY SR 190PGS
2.26-3MB 2G 160 DVD RW 13.3 WXGA 830 Vista-B 1.8 USA WebCam/BT/FP
13,200,000

SONY SR 210
2.0-2MB 3072 250 DVD RW 13.3 WXGA 830 Vista-H 1.8 CHINA WebCam/BT/FP
12,800,000

SONY SR 290PAB
2.0-2MB 1024 160 DVD RW 13.3 WXGA 830 XP Prof 1.8 USA BT/FP
12,500,000

SONY SR 290PBB
2.0-2MB 2G 160 DVD RW 13.3 WXGA 830 XP Prof 1.8 USA Web/BT/FP
12,900,000

قیمت ها به ریال و گارانتی معتبر ایران یکساله

با تشکر از ریجستر برای قیمت ها .

منبع : خودم + NOTEBOOKCHEK.COM .

موفق .....

Sorou5h
11-02-2009, 06:17
بچه ها اگه ميخاين بازي كنيد با لپ تاپ يه لپ تابي بگيرين كه گرافيكش اينتل نباشه
من يه اف-دبليو دارشتم از همه چيزش راضي بودم خيلي خوب بود ، جز گرافيكش
تنها مشكلش گرافيك اينتل بود ولي بقيه چيزاش عالي بود
فينگرپرينت هم ندارن
برا بازي به نظر من ايكس-پي-اس بگيرين
طراحي هاي جديدش هم اومده xps+studio
تركيب اين دو مدل هست ، البته كانفيگ خوبش هنوز نيمده

يه چيزه ديگه
يه لپ تابي بگيرين كه بلو-ري هم داشته باشه

robin hood
12-02-2009, 03:14
سلام بچه ها.
نظرتون راجع به fw 290 ndb چیه؟
یه لپ تاپ برای کارایی مثل:برنامه نویسی ، یکمی بازی و همچنین دارای صدا و تصویر خوب ، کیفیت باتری مناسب می خوام.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

robin hood
12-02-2009, 03:22
سلام بچه ها.
نظرتون راجع به fw 290 ndb چیه؟
یه لپ تاپ برای کارایی مثل:برنامه نویسی ، یکمی بازی و همچنین دارای صدا و تصویر خوب ، کیفیت باتری مناسب می خوام.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

REGISTERED USER
12-02-2009, 14:31
با توجه به بحث هایی که قبلا شده ، بدرد کار شما میخوره

اگر برای برنامه نویسی xp نیاز دارید ، احتمالا مشکل زیادی با این لپ تاپ دارید چون اصلا برای ایکس پی طراحی نشدند

میشه نصب کرد، درایورها هم به زور و ناقص شناساند اما کلا کنده و باگ زیاده !

پس xp را باید بیخیال شد

robin hood
12-02-2009, 16:58
ممنونم Registered User .
میخواستم نظرت رو راجع به کارت گرافیک و باتری fw 290 ndb بدونم؟

REGISTERED USER
13-02-2009, 01:11
گرافیک : برای بازی های روز خوب (نه عالی) جواب میده ... برای کارهای دیگر هم عالیه

باتری اش که 6 سلولی هست برای همچین عظمتی کمه ... حدود 2 ساعت بیشتر روشن نگه نمی داره در شرایط vaio optimized !

Sorou5h
13-02-2009, 10:56
به نظرم سری AW های جدید و گران ، پربازده ترین ها هستند که جایگزین AR شدند ... توی صفحات قبل هم نوشتم یک مدلش رو ... اینجا رو ببیند که چقدر قدرتمند هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمشکل اینه که مدلهای تا 3 میلیون رو شاید ایران بیاره ! :41:

سلام
اين مدل جايگزين خوبي برا كامپيوتر هاي روميزي هستند
صفحه نمايش 18.4 اينچ با دقت فول اچ دي تا 1920*1080
قابليت بلو-ري
پردازنده سنترينو 2 با اف اس بي 1066
سيستم عامل ويتا اولتيميت سرويس پك 1
گرافيك حرفه اي جي فورس 9600 جي تي با حافظه ي گرافيك 512
داراب فناوري Raid و امكان استفاده از دو هارد در بعضي مدل ها
2 تا 3.9 ساعت عمر باطري
دوربين 1.3 مگاپيكسل موشن آي و ميكروفون
وزن 3.810 كيلوگرم

MEDIA2009
13-02-2009, 12:19
می تونم بپرسم تفاوت قیمت لپ تاپ های سونی تو ایران و دوبی در چه حدودیه؟
در ضمن نظرتون در مورد سری vgn-sz لپ تاپ های سونی چیه؟

REGISTERED USER
14-02-2009, 12:49
تفاوت بدون گارانتی حدود 250 هزار تومان هست ... مدل های کمیاب تر که توی بورس نیستند ، تا 400 هزار تومان هم میره

SZ قدیمی شده و دیکه discountiniue شده هستند ... به فکر جایگزین سری SR باشید

Sorou5h
14-02-2009, 16:42
جدي تا 400 اختلاف ؟
خيليه... !

REGISTERED USER
14-02-2009, 19:39
بله ... شما مدل های بالای دو میلیون را ببینید ، اختلاف بسیار زیاد هست

Sorou5h
14-02-2009, 21:22
اي ول
آقا من يه لپ تاب جديد ميخوام بگيرم 2 ميليون و نيم هم پول دارم
چي پيشنهاد ميكني
؟

REGISTERED USER
14-02-2009, 22:23
اینجا مشاوره خرید نمیدیم !!! یک میلیون و 3 بار !

Sorou5h
14-02-2009, 23:31
آخه تو جاي مخصوص خريد چند بار پرسيدم كسي جواب نداد
تاپيك هم الكي بخام باز كنم يا بهم ميگن تو جاي مخصوص خودش بپرس تا جواب بگيري يا اينكه اول يه سرچ ميكردي بعد تاپيك ميزدي.....جواب نميگرفتم
حالا كه ديدم اينجا حرف پول اومد وسط ، گفتم همينجا بپرسم شايد اينجا جواب گرفتم كه اينجا هم ........ (:

merikh_merikh
22-02-2009, 16:12
سلام.
دوستان لطفن زود کمکم کنيد.ميخام تااخره همين هفته لپ تاپ بخرم.
انتظارات اصليم اينترنت و بازي و تماشاي فيلم و موزيک و سرعت بالا ميباشد.
حالا به نظره شما کدوم مدل از سوني براي من خوبه؟ميخام يه چيزي باشه که در موارد مختلف کم نياره.
در کل جداي از انتظاراتم يه چند مدل از سوني را که کامل هستن و تا چند سال اينده هم کارميدن معرفي کنيد.
دوستان لطفن کمکم کنيد.
ممنون

REGISTERED USER
22-02-2009, 19:09
من به نظرم شما نمایندگی ایران رهجو را از اهواز بگیر و برو همونجا مدل های fw رو ببین و بجز fw چیزی برای کار شما مناسب نیست

merikh_merikh
22-02-2009, 20:21
من به نظرم شما نمایندگی ایران رهجو را از اهواز بگیر و برو همونجا مدل های fw رو ببین و بجز fw چیزی برای کار شما مناسب نیست
ممنون.
میشه شما خودتون یکی دو مدل را نام ببرید؟
ببخشید که وقتتونو گرفتم.

REGISTERED USER
22-02-2009, 22:57
این مدل الان یک چیز عالی هست و طرفدار زیاد داره ، من خودم چند مدل فروختم :

FW 180E/H
2.4-3MB-FSB1066
4G
320 BlueRay
16.4 WXGA
ATI 3670 HD 1.5 GB memory - 256 dedicate
Vista-H
3.2 CHINA
Web cam/BT

قیمت 1.580.000 تومان با گارانتی ایران ... رهجو گرانتر هست

این لپ تاپ عالیه

merikh_merikh
22-02-2009, 23:50
تو مایه های 1200000 و 1300000 هم سراغ دارین؟
ببخشید......

hamed_bijari
23-02-2009, 00:29
خدای لپ تاپ

SONY FW 390 JFH (USA)
CPU : 2.4 CORE 2 DUO
CACHE : 3MB
RAM : 6GB
HDD : 320GB
DISPLAY : 16.4 Xbrite
DVD RW
VGA : ATI HD 3650 512MB UP YO 2280MB
W : 2.9
VISTA B - WEB - BL - HDMI
1,550,000

amirabedian
23-02-2009, 01:19

FW 180E/H
2.4-3MB-FSB1066
4G
320 BlueRay
16.4 WXGA
ATI 3670 HD 1.5 GB memory - 256 dedicate
Vista-H
3.2 CHINA
Web cam/BT

این لپ تاپ عالیه

فکر کنم ati3470 رو اشتباها ati3670 زدید...

و اینکه یه مدل جدید fw اومده تو همین رنج که اینو تو جیبش میکنه
fw373jb
2.4_fsb:1066_3mb
4G
320,7200rpm
BLUERAY(just reader
1920*1080
ATI 3650_512dedicate
قیمت:1.500

این لپ تاپ نسبت به fw180EH
3 برتری و البته 1 ضعف داره
1_rpm 7200
2_ resulotion 1920*1080 full hd
3_ati 3650 512 dedicate
ضعفشم اینکه blueray writer نداره و فقط blueray reader هست.

حالا به نظرتون کدوم بیشتر میارزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

merikh_merikh
25-02-2009, 09:47

Fw 180e/h
2.4-3mb-fsb1066
4g
320 blueray
16.4 wxga
ati 3670 hd 1.5 gb memory - 256 dedicate
vista-h
3.2 china
web cam/bt

این لپ تاپ عالیه
سلام.
به خاطره همکاریتون ممنون دوست عزیز.
یه سوال دیگه:من قصد خرید این لپ تاپ را دارم.ولی میخام بگم یکی برام از اروپا بیاره.به نظره شما اون جا ارزون تره که به طرف بگم بیاره؟اخه اگه بیاره پولم باید بش بدم.......

amirabedian
25-02-2009, 14:57
سلام.
به خاطره همکاریتون ممنون دوست عزیز.
یه سوال دیگه:من قصد خرید این لپ تاپ را دارم.ولی میخام بگم یکی برام از اروپا بیاره.به نظره شما اون جا ارزون تره که به طرف بگم بیاره؟اخه اگه بیاره پولم باید بش بدم.......

merikhe عزیز برو fw 373 j/b بگیر
مشخصاتشو که واست گذاشتم این بالا
میبینی که چقدر برتر از fw180 هست
و تازه 373 جدید هست
(از همه مهمتر ati3650 512m dedicate هست)
الان شده 1.420
حالا شما چطور بین این 2 مدل 180 رو انتخاب کردییییییی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:18::18 ::2::41:

merikh_merikh
25-02-2009, 23:13
merikhe عزیز برو fw 373 j/b بگیر
مشخصاتشو که واست گذاشتم این بالا
میبینی که چقدر برتر از fw180 هست
و تازه 373 جدید هست
(از همه مهمتر ati3650 512m dedicate هست)
الان شده 1.420
حالا شما چطور بین این 2 مدل 180 رو انتخاب کردییییییی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!:18::18 ::2::41:
هنوز به طور کامل انتخاب نکردم.
حالا این که شما گفتین انتظارات منو بر طرف میکنه؟

merikh_merikh
25-02-2009, 23:15
سلام.
حالا به نظره شما کدوم مدل از سوني براي من خوبه؟ميخام يه چيزي باشه که در موارد مختلف کم نياره.
در کل جداي از انتظاراتم يه چند مدل از سوني را که کامل هستن و تا چند سال اينده هم کارميدن معرفي کنيد.
دوستان لطفن کمکم کنيد.
ممنون
پست بالا را بخونی متوجه انتظاراتم میشی.........

amirabedian
26-02-2009, 02:41
پست بالا را بخونی متوجه انتظاراتم میشی.........

اره
دقیقا مخصوص خودت
اخه کاربرد منم دقیقا همیناست(اینترنت فیلم موزیک و )
یه مدل دیگه هم خیلی جدید اومده که مشخصاتش واسه ما عالیه
fw390jfh
cpu:2.4 cash3 fsb1066
ram:6
hdd:320,7200rpm
vga:ati3650 512m
تقریبا تو مایه همون fw373 هست(blueray نداره و 1600*900 هست)ولی باز رمش 6 هست
اگه سری usa می خوای برو تو کار این
حدود 1.550

merikh_merikh
26-02-2009, 11:00
دوستان من شنبه دارم میرم بگیرم البته شایدم بگم یکی برام از سوعد بیاره ولی به احتمال زیاد از همین جا میگیرم پس اگه میشه این یکی دو مدلی که معرفی کردین را اسمشونو به طور دقیق بگین که من یاداشت کنم.............

amirabedian
26-02-2009, 17:37
دوستان من شنبه دارم میرم بگیرم البته شایدم بگم یکی برام از سوعد بیاره ولی به احتمال زیاد از همین جا میگیرم پس اگه میشه این یکی دو مدلی که معرفی کردین را اسمشونو به طور دقیق بگین که من یاداشت کنم.............

sony fw373J/B
sony fw180E/H
sony fw390JFH

roozbehs68
26-02-2009, 18:08
من یه چند تا سوال داشتم.

من می خوام یک لب تاپ تا قیمت حدود 1.500.000 بخرم و مانیتور اون بسیار برام مهمه. و باید حداکثر 13.3 باشه.

بین دل و سونی موندم.

سونی ساخت چین مانند سری Sr ها رو میگن که خراب میشه ؟؟ نظرتون چیه ؟؟

من بین این چند مدل گیر کردم

Dell
vostro 1310 ک بالاترین قطعات رو داره
XPS 1330 که اونم قطعاتی مثل 1330 داره.

اما در سونی ها.

Sr 165
Sz 780
Sz 750
Z 530

ممنون تون میشم پاسخ بدید.
روز خوش

roozbehs68
26-02-2009, 18:09
من یه چند تا سوال داشتم.

من می خوام یک لب تاپ تا قیمت حدود 1.500.000 بخرم و مانیتور اون بسیار برام مهمه. و باید حداکثر 13.3 باشه.

بین دل و سونی موندم.

سونی ساخت چین مانند سری Sr ها رو میگن که خراب میشه ؟؟ نظرتون چیه ؟؟

من بین این چند مدل گیر کردم

Dell
vostro 1310 ک بالاترین قطعات رو داره
XPS 1330 که اونم قطعاتی مثل 1330 داره.

اما در سونی ها.

Sr 165
Sz 780
Sz 750
Z 530

ممنون تون میشم پاسخ بدید.
روز خوش

omid2020-com
28-02-2009, 00:34
سلام
من تازه اومدم اینجا همه مطالب رو هم نخوندم
ولی من یه سونی وایو دارم
مدل : Fw290
مونیتورش از 15 بزرگتره. یادم نیست دقیق
1800 برام آب خورد حدود 2 ماه پیش الان شاید یه 100 تومن پایین اومده باشه
هارد 160
سی پی یو دو هسته ای
گرافیک 500 ، 1 هم از رم می گیره میشه یک و نیم
رم 4
همه جوره ازش راضی هستم
فقط باتری باهاش مشکل دارم
یعنی فکر میکردم قبلا که باتری لپ تاپ ها تا 4 یا 5 ساعت کار میکنه
ولی این 3 ساعت میکشه
من مدلهای دیگه رو امتحان نکردم
ولی فکر کنم سونی از همه بهتر باشه
راستی
ساخت امریکا ولی باتری ژاپنی

omid2020-com
28-02-2009, 00:38
اره
دقیقا مخصوص خودت
اخه کاربرد منم دقیقا همیناست(اینترنت فیلم موزیک و )
یه مدل دیگه هم خیلی جدید اومده که مشخصاتش واسه ما عالیه
fw390jfh
cpu:2.4 cash3 fsb1066
ram:6
hdd:320,7200rpm
vga:ati3650 512m
تقریبا تو مایه همون fw373 هست(blueray نداره و 1600*900 هست)ولی باز رمش 6 هست
اگه سری usa می خوای برو تو کار این
حدود 1.550

یعنی چی؟
سونی من از این پایین تره ولی 1800 برام آب خورد
قیمتش اطمینان داری همینه؟

merikh_merikh
01-03-2009, 14:37
دوستان نظرتون در مورد sony vaio ar-850 چیه؟برای من خوبه که انتظاراتم اینترنت و بازی و فیلم نگاه کردن و حافظه ی بالا و سرعت خوب و امکانات موزیک که همه دارن؟
اینم مشخصاتش:
اینم مشخصاتش:
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz - Cache 3 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 400 گيگابايت
حافظه رم : 4096 مگابايت
كارت گرافيكي: 1791 مگابايت - Geforce 8600 GT
صفحه نمايش: 17 اينچ - WXGA+ Brite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista

merikh_merikh
01-03-2009, 14:41
سلام.
دوستان نظرم در مورد اون لپ تاپی که نام بردم عوض شد.اخه بلوتوث نداره.
دیگه فقط به مدل هایی که دوستان نام بردن فکر میکنم و یکی از اون مدل ها را میگیرم.
راستی دوستان نظرتون در مورد لپ تاپ های دل چیه؟البته من میخام سونی بگیرم ولی میخاستم بدونم سونی با دل چه تفاوت هایی داره؟

omid2020-com
02-03-2009, 00:23
دوستان نظرتون در مورد sony vaio ar-850 چیه؟برای من خوبه که انتظاراتم اینترنت و بازی و فیلم نگاه کردن و حافظه ی بالا و سرعت خوب و امکانات موزیک که همه دارن؟
اینم مشخصاتش:
اینم مشخصاتش:
كارت گرافيكي: 1791 مگابايت - Geforce 8600 GT

سلام
لپتاپ رو برای بازی میخوای؟
این لیست که شما دادی می دونم برای کار گرافیک و .. عالیه
لیست مشخصات سونی خودم رو توی چند پست قبلی گذاشتم تقریا شبیه همینه که شما لیست کردی
من دارم با سونی خودم کار گرافیک می کنم و کاملا راضی هستم
یعنی دارم کار بنر چند متری با dpi بالا کار میکتم و هیچ مشکلی هم نداره
حالا شما باید ببینی برای چه کاری می خوای و بعد تصمیم بگیری
این نکته رو هم بگم
صفحه نمایش 17 یعنی که لپتاپت خیلی بزرگه و توی حمل شاید مشکل پیدا کنی اگه قرار باشه که همیشه باهات باشه
صفحه نمایش بزرگ یعنی لپتاپ بزرگ و یعنی وزن بیشتر

amirabedian
02-03-2009, 03:59
یعنی چی؟
سونی من از این پایین تره ولی 1800 برام آب خورد
قیمتش اطمینان داری همینه؟

بله
اطمینان دارم
شاید گران گرفتی
البته قیمتها پایین اومده...

merikh_merikh
02-03-2009, 11:20
سلام.
دوستان لطفن کمکم کنيد.
ممنون
در پست بالا انتظارات اصلیمو گفتم.......
البته اگه قابل حمل هم باشه بسیار عالی میشه

Sorou5h
03-03-2009, 02:38
در پست بالا انتظارات اصلیمو گفتم.......
البته اگه قابل حمل هم باشه بسیار عالی میشه

سلام
بگو چقد مايه داري :31:
ببين به نظر من اگه ميخاي سوني اف دبليو بگيري يكي شو بگير كه گرافيكش اينتل نباشه....!
گرافيك ATI هاشو بگير
من يه دونه داشتم گرافيكش اينتل بود بدرد نميخورد فقط يه پورت hdmi داشت
همين
اينتل بدرد بازي نميخوره
لپ تاب ها رو هم به نظر من از رو گرافيكشون شناسايي كن
اگه گرافيكش خوب باشه رو و سي پي يو شون هم خوبه

merikh_merikh
03-03-2009, 15:30
سلام
بگو چقد مايه داري :31:
ببين به نظر من اگه ميخاي سوني اف دبليو بگيري يكي شو بگير كه گرافيكش اينتل نباشه....!
گرافيك ati هاشو بگير
من يه دونه داشتم گرافيكش اينتل بود بدرد نميخورد فقط يه پورت hdmi داشت
همين
اينتل بدرد بازي نميخوره
لپ تاب ها رو هم به نظر من از رو گرافيكشون شناسايي كن
اگه گرافيكش خوب باشه رو و سي پي يو شون هم خوبه
دوست عزیز حد اکثر قیمتی که میتونم بدم 1میلیونو 500 هزار تومان میباشد

omid2020-com
03-03-2009, 22:53
سلام
یه سوال دارم: بهترین باتری که میتونم برای سونی بگیرم چیه؟
برام مدت ساعت کارکرد مهمه

Ali_p30
04-03-2009, 13:19
دوستان سلام
میخوام یه لپ تاپ بگیرم فقط و فقط برای بازی و فیلم دیدن
میخوام تو هیچ بازی کم نیاره
نهایتش بخوام پول بدم 1200
اینو بهم پیشنهاد دادن نظرتون چیه؟
sony electronics, inc.:Sony VAIO fw235 J/B ( Core 2 Duo P800 2.26 GHz / 250GB HDD / 4GB Ram / LCD 16.4" / Graphics GMA 4500MHD )

REGISTERED USER
05-03-2009, 00:51
برای فیلم خوبه LCD 16.4"

اما برای بازی اصلا و ابدا و خیلی ضعیفه : Graphics GMA 4500MHD

Ali_p30
05-03-2009, 01:52
سلام
کسی نیس کمک کنه
لپتاپ لرای بازی سنگین تو رنج 1 میلیون چی بگیرم

Sorou5h
05-03-2009, 04:01
دوست عزیز حد اکثر قیمتی که میتونم بدم 1میلیونو 500 هزار تومان میباشد

با اف دبليو 16.4 اينچي مشكل نداري يه كانفيگ خوبشو بگير كه گرافيكش ati باشه
اگه هم كوچكتر مثلا" 13.3 اينچ cs , tt , z , sz
البته اينا به خاطر فكر كنم بدنشون و عمر زياد باطريشون يه كم گرونترن كانفيگاشون نسبت به بقيه مدل ها
ولي شيك ترن
الان بيشتر اف دبليو چون جديده رو بورسه و رنج قيمت هم از يه ميليونه تا 1.700
فقط 16.4 اينچه ديگه
15 اينچ اف زد هم هست تو بازار
اف زد ها هم طراحي شون خوبه و كانفيگ خوبش گير مياد فقط يادمه 5-6 ماه پيش زياد شده بود و الان كه اف دبليو اومده اونا ديگه افت فيمتشون رو كردن
تا اين حد من ميتونم كمكتون كنم
آقا محمد و داش پيام اينجا هستن از دوستان مطالعاتتون رو تكميلتر كنيد
مخلصيم

merikh_merikh
05-03-2009, 14:37
سلام.
دوستان من تو این هفته دارم میرم بازار برای خرید لپ تاپ.1ملیونو 500 هزار تومان هم پول دارم.
قصد دارم یکی از این سه لپ تاپ را بگیرم:
sony vaio fw180e/h
sony vaio fw373j/b
sony vaio fw390jfh
به نظرتون خوبه؟
انتظاراتمم اینه؟اینترنت و بازی وتماشای فیلم و صدای خوب برای موزیک.
اگر سبک هم باشه که بهتر.اگرم نباشه اشکال نداره.
حالا نظرتون چیه؟همو بالایی ها را که نام بردم خوبن؟اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارین بگین
اگه میشه لطفن زود جوابمو بدین.
ممنون

majid_fehresty
06-03-2009, 20:14
سلام دوستان.به نظر شما بهترین fw در حال حاظر چیه؟من می خوام بعد از عید لپ تاپ بگیرم تا 1500000 هم پول دارم.به نظر شما ارزش داره به خاطره blue ray writer ,سریfw 180 رو که کارت گرافیکش نسبت به fw 373 پایین تره به اون ترجیح بدم.انتظارات من به ترتیب فیلم، بازی،موزیک هستش.ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید

Dariush_nice
07-03-2009, 01:14
سلام دوستان

من یه وایو با این شرایط می خوام :

قیمتش تو رنجِ 1 تا 1.2 میلیون تومن باشه
بشه باهاش کار خیلی طولانی مدت در حد 10 ساعت کرد. ( اما کار در حد برنامه نویسی سبک و office work)
14.x اینچ و کمتر باشه
گرافیکش حتما 128 مگا بایت dedicated داشته باشه و در حد PES 2009 جواب بده ( کار بیشتر از این از گرافیکش نمیخوام)
از نظر multitasking و cpu در حد برنامه نویسی و office work خوب باشه
از نظر صدا خیلی اذیت نکنه ( نه کی بوردش نه هارد و نه فَنِش)
همین!

راستی اگه لپ تاپ دیگه ای با این شرایط می شناسید ممنون میشم بگید.

ممنون

matarsaak
07-03-2009, 19:07
لطفا میشه بگید داخل بسته یا کارتن لپ تاپ
Dell Vostro 1510
و
Vostro 1310
چه چیزهایی داره؟ کامل لطفا؟

shabab
08-03-2009, 08:50
سلام دوستان

من ميخوام يه وايو سري CS از تو خود سايت سوني costomize کنم يه دونه انتخاب کردم مشخصات اين شد:
*
Intel® Core® 2 Duo Processor T9550 (2.66GHz)
*
Microsoft® Windows Vista® Home Premium 64-bit
*
Glossy Black
*
4 GB DDR2-SDRAM (DDR2-800, 2GBx2)
*
DVD±R DL / DVD±RW / DVD-RAM Drive
*
No Fresh Start™
*
QuickBooks Simple Start
*
Windows Live OneCare 90-Day Trial

*
No Engraving
*
320 GB SATA Hard Disk Drive [7200 rpm]
*
LCD 14.1" WXGA (XBRITE-ECO™) with integrated video camera
*
WLAN (802.11a/b/g/n) with integrated Bluetooth® technology
*
Standard Battery
*
Microsoft® Works

نظرتون چيه ؟ در ضمن انتخابي براي کارت گرافيک نداشت و تو مشخصات نهايي هم حرفي در مورده کارت گرافيک نزده..... البته براي کار من کارت گرافيک مهم نيست..... قيمتش در اومد حدودا 1330 دلار ....... به نظرتون اين سيستم براي کاراي مهندسي جواب ميده؟ مناسبه؟ ............ با تشکر از دوستان ... منتظرم!!

picher_s
08-03-2009, 10:09
سلام دوستان

من ميخوام يه وايو سري CS از تو خود سايت سوني costomize کنم يه دونه انتخاب کردم مشخصات اين شد:
*
Intel® Core® 2 Duo Processor T9550 (2.66GHz)
*
Microsoft® Windows Vista® Home Premium 64-bit
*
Glossy Black
*
4 GB DDR2-SDRAM (DDR2-800, 2GBx2)
*
DVD±R DL / DVD±RW / DVD-RAM Drive
*
No Fresh Start™
*
QuickBooks Simple Start
*
Windows Live OneCare 90-Day Trial

*
No Engraving
*
320 GB SATA Hard Disk Drive [7200 rpm]
*
LCD 14.1" WXGA (XBRITE-ECO™) with integrated video camera
*
WLAN (802.11a/b/g/n) with integrated Bluetooth® technology
*
Standard Battery
*
Microsoft® Works

نظرتون چيه ؟ در ضمن انتخابي براي کارت گرافيک نداشت و تو مشخصات نهايي هم حرفي در مورده کارت گرافيک نزده..... البته براي کار من کارت گرافيک مهم نيست..... قيمتش در اومد حدودا 1330 دلار ....... به نظرتون اين سيستم براي کاراي مهندسي جواب ميده؟ مناسبه؟ ............ با تشکر از دوستان ... منتظرم!!

سلام
سیستمت که عالیه با این قیمت.
من یه FE890 سال پیش خریدم و یه 570 امسال خریدم ،دارم.
ببین Z570 صفحش هFullHD !! اصلان قابل مقایسه با XBrite نیست.
هر چی میگیری LCDت حتما FullHD باشه.
پولدار باشید.

picher_s
08-03-2009, 10:14
سلام دوستان.به نظر شما بهترین fw در حال حاظر چیه؟من می خوام بعد از عید لپ تاپ بگیرم تا 1500000 هم پول دارم.به نظر شما ارزش داره به خاطره blue ray writer ,سریfw 180 رو که کارت گرافیکش نسبت به fw 373 پایین تره به اون ترجیح بدم.انتظارات من به ترتیب فیلم، بازی،موزیک هستش.ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید

سلام
ارزش نداره!!
چون Blueray ، USBدار میتونی بعدا گیر بیاری اما گرافیک نه!!!

picher_s
08-03-2009, 10:40
سلام
کسی نیس کمک کنه
لپتاپ لرای بازی سنگین تو رنج 1 میلیون چی بگیرم

سلام رفیق
فقط برو دنبال مدهای nrسونی.

sinaHP
08-03-2009, 20:08
سلام
من هفته پیش یه fw290خریدم با کانفیگ زیر:
cpu: c2d 2.53
gpu: ATI 3650 512-2.3GB
hdd: 320
RAM: 4 DDRII
dvd rw
بدون گارانتی خریدم 1700
خوب خریدم؟؟؟

الآن اون علامتایی که موقع کم کردن صدا یا نور صفحه میومد دیگه نمیاد؟؟؟؟؟؟
چی کار کنم؟؟؟

اگه کمکم خواستید در خدمتم

IceLord
11-03-2009, 00:33
سلام دوستان

من توی لیست قیمت امرتات اینو پیدا کردم:

SR 190 ECJ
2.8GHZCore2DuoP9600
4GB DDR2
320GB SATA
LED 13.3"WXGAXbrite
DVD+/-RW DL
1GB ATI®Radeon
1.88KG
V-HomePremium
BT/Cam/FP/USA
2.280 تومن

وزن و قیمتش خیلی خوب به نظر می رسه. کانفیگش هم که بالاست.

فقط یه مشکلی هست. من توی سایت اینتل که سرچ کردم سی پی یوی p9600 رو 2.66 زده نه 2.8!!!
اطلاعاتی هم در مورد گرافیکش نیافتم.
شکر خدا هیچ review پیدا نشد. توی سایت سونی هم چیزی یافت نشد. توی گوگل هم پیدا نشد !!!

ایا توی مدل های دیگه سونی هست که با همین قطعات و وزن ولی با LCD بزرگتر باشه؟

picher_s
11-03-2009, 09:03
سلام
چی کار کنم؟؟؟
سلام رفیق
اینا مربوط به سرویسی با نام VAIO Event Service میشن.
پس یه سر تو سرویس های ویندوزت بزن ببین اونجا این سرویس Stop نشده باشه ، گه شده بود Startش کن.
پولدار باشید.:31:

mo.mo
11-03-2009, 09:57
سلام
dvd rw
بدون گارانتی خریدم 1700
خوب خریدم؟؟؟

چی کار کنم؟؟؟

به نظر خوب خریدید.
ممکنه درایورات و ناخواسته پاک کرده باشی یا stop شده باشن. که اگه پاک کرده باشی باید دوباره از سایت sony دانلودش کنی واگه stop شده باشن هم که دوستمون گفتن باید چیکار کرد.

sina_vio
11-03-2009, 21:21
سلام به دوستای خوبم __ با 1500 از سری z بهترین پیشنهادی که می تونین بکنین چیه ؟

pedramb66
11-03-2009, 23:13
سلام.من سه ماه پیش یک fw 13gu خریدم با این مشخصات
cpu:core2duo 2.53
ram:4gb
ati 3470 256 up to 1.5
blu-ray WRITER
hdd 320
سه سال گارانتی ایران رحجو
2900000
به نظرتون چه طوره

merikh_merikh
12-03-2009, 19:20
دوستان من نمیتونم لپ تاپ بگیرم.این همه تحقیق کردم...اردیبهشت میتونم بگیرم...تا اون موقع دوستان اگه نظری داشتن بگن.ممنون

Pami
15-03-2009, 23:25
سلام به دوستای خوبم __ با 1500 از سری z بهترین پیشنهادی که می تونین بکنین چیه ؟

سونی z 540 nab بهترین گزینه از سری z هست با قیمت 1 میلیون و 460 هزار تومن ( با اندکی نوسان )

Pami
15-03-2009, 23:27
salam
mikhastma dar morede cr490 bedonam
mamnon misham

سعی کنین دیگه CR نخرین و این سری سونی Discontinue شده و داره جاش رو به CS ها میده ...
CS ها هم قشنگ ترن و هم محکم تر و هم کیفیت ال سی دی بهتر شده ...

flipflop
17-03-2009, 11:18
سلام
dvd rw
بدون گارانتی خریدم 1700
خوب خریدم؟؟؟

چی کار کنم؟؟؟

آقا اگه حال واشتی و یه benchmark از کارت گرافیکش بگیری دعات می کنیم ( بسم الله الر....)

چون خیلی سوال برام پیش امده که کدام مدل geforce معادل ati 3650 هست.

با سپاس از شما

Pami
17-03-2009, 23:38
آقا اگه حال واشتی و یه benchmark از کارت گرافیکش بگیری دعات می کنیم ( بسم الله الر....)

با سپاس از شما

Geforce 9500M GS تقریبا معادل هست با ATI 3650
البته با تشکر از REGISTERED USER برای اطلاعات GPU ها ...

sinaHP
18-03-2009, 13:38

با سپاس از شما

ببین رفیق من خودم برنامه بنچ مارک ندارم ولی تو اینترنت چند جا دیدم با 8800gt مقایسه کرده بودند

Pami
19-03-2009, 16:59
ببین رفیق من خودم برنامه بنچ مارک ندارم ولی تو اینترنت چند جا دیدم با 8800gt مقایسه کرده بودند

عزیز داری اشتباه میکنی ... اصلا چیپست موبایل به نام مدل 8800 gt نداریم ...
منظور شما 8800m gtx هست و اون بسیار قویتر از 3650 ati هست و گرافیک همرده 3650 میتونه 9500m باشه ...

ravani_13
26-03-2009, 03:39
پست بالا تایید میشه و در اکثر فروم های مشهور لپ تاپ این 2 رو رقیب هم دونستن و در یک سطح به حساب اوردن

اینم منبع که نگین از خودش .... :

Nvidia 9500M GS vs. ATI Radeon HD3650 Mobility

و اینم اطلاعاتی کمی دقیقتر در مورد این 2 :

Geforce 9500 GS

65nm Technology.
32 Stream Processors.
475 MHz core clock.
950 MHz shader clock.
700 MHz memory clock.
Up to 512 MiB memory.
128-bit memory interface.
22.4 GB/s memory bandwidth.
7.6 billion texels/s texture fill rate

ATI Radeon HD3650 Mobility

55nm technology.
120 Stream Processors.
378 million transistors
128-bit DDR2/GDDR3/GDDR4 memory interface
Native PCI Express 2.0 x16 bus interface
.

sina_67_85
26-03-2009, 09:11
Sony vgn-nr270n/s
چه طور لپ تاپی؟

Pami
26-03-2009, 23:39
sony vgn-nr270n/s
چه طور لپ تاپی؟

کلا nr و ns جزو ارزون قیمت های سونی هستن ...
پیشنهاد میشه زیر 1 میلیون سونی نخرین ، دل اولویت داره زیر 1 میلیون

ainaz623
27-03-2009, 14:19
سلام ...

وایو ... با قیمت یک میلیون 400

display 16

cache :6

hdd:320 به بالا

cpu : 2.53 به بالا

5400 rpm

سرعت بالا .. قدرت.. کیفیت...

پیشنهاد شما چیه دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجله دارم...

Pami
27-03-2009, 18:39
سلام ...

وایو ... با قیمت یک میلیون 400

display 16

cache :6

hdd:320 به بالا

cpu : 2.53 به بالا

5400 rpm

سرعت بالا .. قدرت.. کیفیت...

پیشنهاد شما چیه دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجله دارم...

کاربر عزیز جواب شما رو تو تاپیک خودتون دادم ...
با تشکر

unforgiven123
28-03-2009, 00:35
سلام
لطفا اطلاعات کاملی از ar 890 بذارید.
ایا لپتاپی در سونی هست ک هم کانفیگ 1299 یا xps باشه؟ مخصوصا ازنظر گرافیک؟

Pami
28-03-2009, 00:48
سلام
لطفا اطلاعات کاملی از ar 890 بذارید.
ایا لپتاپی در سونی هست ک هم کانفیگ 1299 یا xps باشه؟ مخصوصا ازنظر گرافیک؟

Sony AR890 U/B
CPU : 2.6 6MB 800
RAM : 4GB DDR2
HDD : 500 GB 5400 RPM
BlueRay + DVD RW
17.1" WXGA+ Display
Geforce 8600M GT

1.550.000

بله هست ، همین AR 890 میتونه یه رقیب برای XPS 1530M باشه و برای 1299 HP هم مدل VAIO AW 150 Y/H کاملا با گرافیک 1299 برابر هست ... ( قویترین لپ تاپ سونی موجود )

unforgiven123
28-03-2009, 13:45
با تشکر.
لطفا مشخصات و قیمت aw150 را بذارید.

Pami
29-03-2009, 18:54
با تشکر.
لطفا مشخصات و قیمت aw150 را بذارید.

Intel Core 2 Duo T9400 2.5 6MB 800
4GB DDR2 800
640GB (2x320GB)HDD 7200 RPM
BR-RE DVD RW
Geforce 9600M GT
18.4" TFT 1920 x 1080

قیمت مشخص ایران رو فعلا ندارم اما بالای 2 میلیون هست ...

ainaz623
02-04-2009, 18:40
چرا fw 290ndb یا fw 290 ncb نمیگیری؟ اینا خیلی بهترن ... تو همین رنج قیمت هم هستن ....

unforgiven123
03-04-2009, 20:00
چرا fw 290ndb یا fw 290 ncb نمیگیری؟ اینا خیلی بهترن ... تو همین رنج قیمت هم هستن ....

fw 290 از از ar890 بهتره؟
مشخصاتش چیه؟
فرق بین fw 290 ndb و fw290 ncb و fw 290 nbh در چیه؟

REGISTERED USER
03-04-2009, 23:30
فرق بین fw 290 ndb و fw290 ncb و fw 290 nbh در چیه؟

FW 290 NBH 2.4-3MB-FSB1066 2GB 250 DVD RW 16.4 WXGA 830 Intel

FW 290 NCB 2.5-6MB-FSB1066 4GB 160 DVD RW 16.4 WXGA 1.5 ATI

mahday8
05-04-2009, 12:19
با سلام

بهترین لپ تاپ سبک (13 اینچ با وزن حداکثر 1.9 کیلو) و قوی تا قیمت 1.5 میلیون رو معرفی کنید.

خودم فعلا نظرم روی vaio z540 هست. اگه کسی اینو داره در موردش نظر بده.

ضمنا vostro 1310 و xps 1330 l مودم اینترنال ندارن و باهاشون حال نمی کنم. همچنین dv 3550

لطفا سریع راهنمایی کنید و نظرات ارزشمندتون رو در مورد z540 هم ابراز کنید

حداقل مشخصات مورد نیاز من:
cpu: core2duo 2.26
ram: 2g
vga: هر چیز به درد بخور

ebilove
05-04-2009, 20:38
سلام

خسته نباشید میگم خدمت کابران این تالا ر

درمورد سری های z sr , fz سونی اطلاعت می خواستم
میخوام بدونم با هم چه تفاوت هایی د ارن

قبلا یه سری بود به نام sz الان دیگه تولید نمیشه درسته ؟

picher_s
06-04-2009, 12:05
سلام
خسته نباشید میگم خدمت کابران این تالا ر
درمورد سری های z sr , fz سونی اطلاعت می خواستم
میخوام بدونم با هم چه تفاوت هایی د ارن
قبلا یه سری بود به نام sz الان دیگه تولید نمیشه درسته ؟
ُلام
سری Z ساخته ژاپنه و Lcd هاش 13.1 Wide هستند و وزرن واقعا کمی داره!کشیده ترین سریه که دیدم!
من Z570 دارم که واقعا ازش راضیم اما قیمتش بالاست.چون رمش 3Gig DDR III است و CPuَم P9500ه!
من 2,300 خریدم.

omid2020-com
06-04-2009, 12:15
ُلام
سری Z ساخته ژاپنه و Lcd هاش 13.1 Wide هستند و وزرن واقعا کمی داره!کشیده ترین سریه که دیدم!
من Z570 دارم که واقعا ازش راضیم اما قیمتش بالاست.چون رمش 3Gig DDR III است و CPuَم P9500ه!
من 2,300 خریدم.
مشخصات کاملش رو مینویسی؟
وزن کمش بخاطر کوچیک بودن lcd هستش و اینکه حجم خود لپتاپ رو هم پایین میاره

ebilove
06-04-2009, 12:51
Notebook VAIO Z570

Intel® Core 2 Duo P8600 (2.40GHz)
3MB L2
Mobile Intel® GM45 Express Chipset
1066 MHz
3GB DDR3 SDRAM
250GB SATA
TFT de 13.1", widescreen (1600x900)
Hybrid Graphics System / NVIDIA® GeForce® 9300M GS GPU (externa)
Ethernet 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T
Windows Vista® Business
Modem V.92/V.90 on board
1,5kg

omid2020-com
06-04-2009, 14:42
Notebook VAIO Z570

3MB L2
1066 MHz
3GB DDR3 SDRAM
250GB SATA
Windows Vista® Business
Modem V.92/V.90 on board
1,5kg
من یه fw290 دارم ولی قیمتش خیلی پایین تر در اومد
چه تاریخی خریدی؟

ebilove
06-04-2009, 15:27
Sony VAIO FW290NEB Notebook

- Intel Centrino 2 Core 2 Duo P8400 2.26GHz - 16.4" - 2GB DDR2 SDRAM - 250GB HDD - DVD-Writer (DVD-RAM/ R/ RW) - Wi-Fi, Bluetooth, Gigabit Ethernet - Windows Vista Business -

من فکرنمیکنم بتونی با اون مقایسه اش کنی

مشخصات رو ببین !

omid2020-com
06-04-2009, 15:46
Sony VAIO FW290NEB Notebook

- Intel Centrino 2 Core 2 Duo P8400 2.26GHz - 16.4" - 2GB DDR2 SDRAM - 250GB HDD - DVD-Writer (DVD-RAM/ R/ RW) - Wi-Fi, Bluetooth, Gigabit Ethernet - Windows Vista Business -

من فکرنمیکنم بتونی با اون مقایسه اش کنی

مشخصات رو ببین !
برا من
cpu 2.6
ram 4g
vga 1g
hdd 160g

ebilove
07-04-2009, 15:33
خود نام سری z است این میتونه خودش تو قیمت تاثیر زیادی داشته باشه

ضمنا با این مشخصاتی که دادین

بازم من با تفاوت قیمت موافقم ولی خوب اره شما درست میگی خیلی زیاده 2.300

نمیدونم شاید خیلی وقته خریده یا ...

ما بی اطلاعیم

allen4054
07-04-2009, 15:40
با سلام خدمت دوستان
من VAIO FW26G/Bرو برای خرید در نظر گرفتم کانفیگش اینه:
core2duo 2.26 3Mcach
3GB RAM
,ATI Radeon 3470 1.5GB
320G hard
16.4 WXGA Clear Bright

میخواستم بپرسم که نظرتون در باره سری FWچیه ؟
گرافیک ATI Radeon 3470 1.5GB چجور گرافیکیه و در مقایسه با GeForce 8400GS چقدر قویتر یا ظعیف تره چون یکی از دوستام VOSTRO1510 داره و میبینم که چه بازی هایی رو جواب میده
من خیلی اهل بازی نیستم ولی نمیخوام گرافیک لپتاپم داغون باشه. بیشتر با نرم افزار های ریاضی و برق سرو کار دارم و فیلم نگاه میکنم
و اینکه اگه کسی از این مدل داشته دوام باطریش چند ساعته؟ تو سایت سونی که نوشته UP TO 5.5 HRS !!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید:11:

sdssh2037
07-04-2009, 20:29
سلام
اين مدل رو در سايت نوتالی ديدم، گرافيکش چطوره؟
Sony NS 295 2.0-2MB-FSB800 4GB 320 Blu-ray 15.4 WXGA 1.5 ATI VISTA-H 2.8 CHINA \WebCam 11800000

avecina.ir
07-04-2009, 22:06
سلامم..
با سلام خدمت دوستان
من VAIO FW26G/Bرو برای خرید در نظر گرفتم کانفیگش اینه:
core2duo 2.26 3Mcach
3GB RAM
,ATI Radeon 3470 1.5GB
320G hard
16.4 WXGA Clear Bright

میخواستم بپرسم که نظرتون در باره سری FWچیه ؟
گرافیک ATI Radeon 3470 1.5GB چجور گرافیکیه و در مقایسه با GeForce 8400GS چقدر قویتر یا ظعیف تره چون یکی از دوستام VOSTRO1510 داره و میبینم که چه بازی هایی رو جواب میده
من خیلی اهل بازی نیستم ولی نمیخوام گرافیک لپتاپم داغون باشه. بیشتر با نرم افزار های ریاضی و برق سرو کار دارم و فیلم نگاه میکنم
و اینکه اگه کسی از این مدل داشته دوام باطریش چند ساعته؟ تو سایت سونی که نوشته UP TO 5.5 HRS !!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید:11:سيستم خوبيه البته اگه ساخت ژاپن باشه بهتره.قيمتش چنده و گارانتي كيه؟؟بايد حتمن اين را ميگفتي تا بشه گفت ميارزه يا نه
گرافيكش خيلي قدرتمند نيستش بخاطر همونه كه طول عر باتريش بالا هستش
اگه ميخواي مقايسه ي تخصصي داشته باشي لينك زير را برو ببين ضمنن در ستون كارت گرافيكها كه سمت راست همين صفحه هستش ميتوني اين را با باقي كارتها مقايسه كني

allen4054
07-04-2009, 22:40
قیمتش 1400000 و گارانتی ایران رهجو با یک کیف اورژینال البته این قیمت شهرستانه تو تهران حتما ارزون تر از ایناس

animations
08-04-2009, 02:24
سلام دوستان
من ظرف امروز و فردا می خوام یه لپتاپ سونی بگیرم. برای کارهای سه بعدی می خوام. باید بزرگتر از 16" باشه. نظرتون راجع به این چیه؟

FW 398 Y/H - 2.66 GHz, P9550 - 6MB Cache - 4 GB Ram - ATI HD3650
Hard: 128 GB SSD - BlueRay RW - Vista Ult. - Cam, BT- China

قیمتش رو با گارانتی الماس 2,160 گفتن بهم.
با گارانتی پاسارگاد پارسه 2,150
با گارانتی امرتات 2,350

کدوم گارانتی به نظرتون بهتره؟ اصلا مهمه؟

یه سوال دیگه هم داشتم. کارت گرافیک GForce 9600 که روی سری AW هست بهتره یا همون قبلیه که نوشتم؟

ممنون می شم اگه راهنماییم کنین. :11:

picher_s
08-04-2009, 08:11
Notebook VAIO Z570
3MB L2
1066 MHz
3GB DDR3 SDRAM
250GB SATA
Windows Vista® Business
Modem V.92/V.90 on board
1,5kg

Intel® Core 2 Duo P9500 (2.53GHz)

Product Description: Sony VAIO Z570N/B, Core 2 Duo P9500 2.53 GHz, 13.1" FULL HD
Dimensions (WxDxH): 12.4 in x 8.3 in x 1.3 in
Weight: 3.3 lbs
Platform Technology: Intel Centrino 2
System Type: Notebook
Built-in Devices: Wireless LAN antenna, Bluetooth antenna
Embedded Security: Trusted Platform Module (TPM 1.2) Security Chip , fingerprint reader
Processor: Intel Core 2 Duo P9500 / 2.53 GHz ( Dual-Core )
Cache Memory: 6 MB, L2 cache
RAM: 3 GB (installed) / 4 GB (max), DDR3 SDRAM, 1066 MHz, PC3-8500 ( 1 x 1 GB + 1 x 2 GB )
Card Reader: Yes
Hard Drive: 320 GB, Serial ATA-150, 5400 rpm
Optical Storage: DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM, integrated

Display: 13.1" TFT 1366 x 768 ( WXGA ), FULL HD
Graphics Controller: NVIDIA GeForce 9300M GS / Intel GMA 4500MHD, 128 MB
Audio Output: Sound card
Telecom: Fax / modem, 56 Kbps
Networking: Network adapter, Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n (draft)
Wireless NIC: Intel PRO/Wireless 5100AGN
Notebook Camera: Integrated
Input Device: Keyboard, touchpad
Battery: Lithium ion
Operating System: Microsoft Windows Vista Business / XP Professional downgrade
Environmental Standards: EPA Energy Star
Manufacturer Warranty: 1 year warranty

از نظره من که سیستم عالیه!
من 5 ماه پیش خریدم. واقعا جواب داده.
موفق باشید و پیروز.:31:

ebilove
08-04-2009, 14:28
سلام

خوب در خوب بودنش که شکی نیست
خوب این گرافیکش چطوره از گرافیکش راضی هستی
باطریش چی ؟ کارای معمولیچقدر جواب میده ؟؟

البته شما با گرانتی ایران گرفتی 2.300 درسته ؟
اگه قیمت الانشوداری بگو

خیرشو ببینی

allen4054
08-04-2009, 22:49
سلامم..سيستم خوبيه البته اگه ساخت ژاپن باشه بهتره.قيمتش چنده و گارانتي كيه؟؟بايد حتمن اين را ميگفتي تا بشه گفت ميارزه يا نه
گرافيكش خيلي قدرتمند نيستش بخاطر همونه كه طول عر باتريش بالا هستش
اگه ميخواي مقايسه ي تخصصي داشته باشي لينك زير را برو ببين ضمنن در ستون كارت گرافيكها كه سمت راست همين صفحه هستش ميتوني اين را با باقي كارتها مقايسه كني

با سلام
از راهنماییتون سپاسگزارم من با گرافیک vostro 1510 مقایسه کردم خیلی ضعیفتر بود !!! تقریبا میشه گفت به درد بازی حرفه ای نمیخوره فقط در حد FIFA یا بازی های سال 2006-2007 البته فکر کنم:13:
چون فهمیدم اصلا RAM روش نداره و فقط میتونه تا 1.5GB share کنه که اصلا جالب نیست...:2:
با این حساب که مدل مد نظر من(FW 25G)که 3GB RAMداره 1GBکه مال WINDOWS Vista میمونه 2GB برای بقیه>>>
البته نباید از حق گزشت که برای نمایش فیلم کیفیت LCDفوق العاده هست
تو سایتی که راهنمایی کردین رتبه چند تا بازی رو برای این نوع کارت گرافیک نوشته بود من این بازی ها رو نمیشناسم (fear,CrysisوQuake 3 Aren)هر چند این بازی ها هم نتونسته بود نمره قابل قبولی بگیره و وضعیت گرافیک vostro1510(geforce 8400gs)بهتر بود
ولی می خوام آیا کسی با این نوع گرافیک کار کرده یا نه؟(ATI Radeon 3470 1.5GB که همش SHAREهست)
میشه چند تا بازی دیگه که این نوع جواب میده رو بیان کنید ؟؟من این لپ تاپ رو برای بازی نمیخوام فقط برام جالبه بدونم تا چه حد گرافیکش جواب میده
ممنون میشم در این ضمینه اطلاعاتتون رو دراختیارم بزارین؟؟
با سپاس:11:

mahmood1361
09-04-2009, 10:53
[quote=animations;3668480]سلام دوستان
من ظرف امروز و فردا می خوام یه لپتاپ سونی بگیرم. برای کارهای سه بعدی می خوام. باید بزرگتر از 16" باشه. نظرتون راجع به این چیه؟

FW 398 Y/H - 2.66 GHz, P9550 - 6MB Cache - 4 GB Ram - ATI HD3650
Hard: 128 GB SSD - BlueRay RW - Vista Ult. - Cam, BT- China
یه سوال دیگه هم داشتم. کارت گرافیک GForce 9600 که روی سری AW هست بهتره یا همون قبلیه که نوشتم؟

دوست عزيز از نظر گرافيك مدل هاي Aw با گرافيك geforce 9600 بسيار قوي تر از مدل هاي FW با گرافيك ati hd3470 هستند
ولي خوب بايد بيننيد اينقدر گرافيك براي شما مهمه اندازن نوت بوك مهم نيست سري Aw از نزديك ببين خيلي بزرگ طراحي شدن و كمتر براي حمل و نقل زياد ساخته شدن دوست عزيز

mahmood1361
09-04-2009, 11:06
از راهنماییتون سپاسگزارم من با گرافیک vostro 1510 مقایسه کردم خیلی ضعیفتر بود !!! تقریبا میشه گفت به درد بازی حرفه ای نمیخوره فقط در حد FIFA یا بازی های سال 2006-2007 البته فکر کنم:13:
چون فهمیدم اصلا RAM روش نداره و فقط میتونه تا 1.5GB share کنه که اصلا جالب نیست...:2:
با این حساب که مدل مد نظر من(FW 25G)که 3GB RAMداره 1GBکه مال WINDOWS Vista میمونه 2GB برای بقیه>>>
البته نباید از حق گزشت که برای نمایش فیلم کیفیت LCDفوق العاده هست
تو سایتی که راهنمایی کردین رتبه چند تا بازی رو برای این نوع کارت گرافیک نوشته بود من این بازی ها رو نمیشناسم (fear,CrysisوQuake 3 Aren)هر چند این بازی ها هم نتونسته بود نمره قابل قبولی بگیره و وضعیت گرافیک vostro1510(geforce 8400gs)بهتر بود
ولی می خوام آیا کسی با این نوع گرافیک کار کرده یا نه؟(ATI Radeon 3470 1.5GB که همش SHAREهست)
میشه چند تا بازی دیگه که این نوع جواب میده رو بیان کنید ؟؟من این لپ تاپ رو برای بازی نمیخوام فقط برام جالبه بدونم تا چه حد گرافیکش جواب میده
ممنون میشم در این ضمینه اطلاعاتتون رو دراختیارم بزارین؟؟

دوست عزيز vostro 1510 تنها از لحاظ قيمت مي شه با FW سوني مقايسه كرد
FW گزينه بالاتريه نسبت به طراحي و استقامت
برگشتي مدل Vostro روي كارت گرافيك بسيار زياد بوده علت بالا رفتن قيمت گارانتي Vostro هم همين بوده
هر محصول ارزوني كه Vostro يكي از اون هاست معايب خودش رو داره
و دوستاني كه مدل هاي ارزون دل رو با سوني مقايسه مي كنند و سوني رو گرون نشون ميدن سخت در اشتباه هستند
مدهاي ارزون مشخصات خوبي دارن ولي حتي نوع برد بكار رفته در اون ها متفاوت و كيفيت ساخت پايين دارن
ولي با اين همه vostro يك گزينه ايده آل با قيمت مناسبه

omid2020-com
09-04-2009, 12:49
من هم هر جا سوال کردم گفتن سونی برگشتیش کم بوده
اگه قیمت برات مهم نیست سونی بگیر

REGISTERED USER
09-04-2009, 14:14
دلیل برگشت کم سونی کیفیت بالای قطعات و مونتاژ اون هست ... کمترین خرابی ها در سونی ها دیده شده

alireza661299
09-04-2009, 14:27
نمی دونم کی برای اولین بار گفت که FW کارت گرافیک ati 3470 داره. FW حدود 30 گانفیگ مختلف داره که یا گرافیک intel داره یا ati. ولی کارت گرافیک به کار رفته در کانفیگهایی که ati هستند همگی مدل 3650 است، که 512 مگ real داره و می تونه تا 2 گیگ share کنه.من که تا حالا 3470 ندیدم.

animations
09-04-2009, 14:49
ممنونم mahmood136 جان. البته باید زودتر پست می زدم. دیروز رفتم FW398Y/H گرفتم. الان هم به شارژه.

دکمه تشکر نداره انگار.

REGISTERED USER عزیز، مطالبی که شما می ذارین هم خیلی به دردم خورد. مخصوصا پست اول در مورد خرید لپتاپ و گارانتی. خیلی ممنونم از شما. دمتون گرم...

allen4054
09-04-2009, 21:00
نمی دونم کی برای اولین بار گفت که FW کارت گرافیک ati 3470 داره. FW حدود 30 گانفیگ مختلف داره که یا گرافیک intel داره یا ati. ولی کارت گرافیک به کار رفته در کانفیگهایی که ati هستند همگی مدل 3650 است، که 512 مگ real داره و می تونه تا 2 گیگ share کنه.من که تا حالا 3470 ندیدم.

سلام دوست عزیز من برای اولین بار گفتم
خود شما هم میفرمایید 30 نوع کانفیگ داره یا شما 30 نوع کانفیک رو به دقت نگاه نکردی یا اطلاعاتت در مورد FW ناقصه
شما پست های قبلی من رو مشاهده نکردید من گفتم مدلFW25G/Bهمچین گرافیکی داره نه همه مدل هاش برای آشنایی با کانفیگ های دیگه این مدل به لینک زیر مراجه کنید

gorgani@
09-04-2009, 23:39
نظرتون درباره XPS M 1710 چیه ؟ میخوام یکی دست دومش رو بخرم .
1.9 Turion X2
3 G Ram
250 Hdd
گرافیک رو نمیدونم چیه

allen4054
10-04-2009, 09:06
ممنونم mahmood136 جان. البته باید زودتر پست می زدم. دیروز رفتم fw398y/h گرفتم. الان هم به شارژه.

دکمه تشکر نداره انگار.

چرا دوست عزیز دگمه تشکر داره از هر کی میخوای تشکر کنی تو همون پست پایین گوشه سمت چپ بزگ نوشته تشکر!!!:46:

gorgani@
10-04-2009, 11:37
شرمنده . xps 1710 رو اشتباهی در این تاپیک نوشتم . عذر میخوام از مدیر محترم خواهش میکنم که به تاپیک دل منتقلش کنند .
باز هم متشکر

GiggleClub
11-04-2009, 13:43
یه مدل خوب بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ چی پیشنهاد میدین؟
۱۳ یا ۱۵ اینچ

allen4054
11-04-2009, 14:28
یه مدل خوب بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ چی پیشنهاد میدین؟
۱۳ یا ۱۵ اینچ
سلام
دوست عزیز خیلی سر بسته حرف میزنی سیب زمینی که نمیخوای بخری یک کم توضیح بده اونی که میخوای چه مشخصاتی داشته باشه
سری vaio CSهم زیباست هم 14.1 هست و کیفیت بالایی هم داره اگه بیشتر توضیح بدی بهتر راهنمایی میشی
میتونی به لینک زیر هم یک سری بزنی چون مدل هاش با همون اسم تو ایران هم هسیت دقیقا با همون کانفیگ

یا این یکی

موفق باشی

mm45
11-04-2009, 14:29
سلام دوست عزیز من برای اولین بار گفتم
خود شما هم میفرمایید 30 نوع کانفیگ داره یا شما 30 نوع کانفیک رو به دقت نگاه نکردی یا اطلاعاتت در مورد FW ناقصه
شما پست های قبلی من رو مشاهده نکردید من گفتم مدلFW25G/Bهمچین گرافیکی داره نه همه مدل هاش برای آشنایی با کانفیگ های دیگه این مدل به لینک زیر مراجه کنید

تایید میشه !

من خودم FW 12 G/b دارم . که کارت گرافیکش 3470 است !
راستی کسی درایورهاش را برای نصب xp سراغ نداره برای دانلود ؟؟

animations
11-04-2009, 14:53
چرا دوست عزیز دگمه تشکر داره از هر کی میخوای تشکر کنی تو همون پست پایین گوشه سمت چپ بزگ نوشته تشکر!!!:46:

عجیبه، برای من نداره. :eh:
پرینت اسکرین گرفتم. خودت ببین...

شاید چون عضو جدیدم امکانش هنوز فعال نشده برام. بازم ممنونم دوست عزیز.

avecina.ir
11-04-2009, 17:48
تایید میشه !

من خودم fw 12 g/b دارم . که کارت گرافیکش 3470 است !
راستی کسی درایورهاش را برای نصب xp سراغ نداره برای دانلود ؟؟

توي تاپيك درخواست درايورهاي لپتاپ بري پيدا ميكني....

allen4054
11-04-2009, 20:51
عجیبه، برای من نداره. :eh:
پرینت اسکرین گرفتم. خودت ببین...

شاید چون عضو جدیدم امکانش هنوز فعال نشده برام. بازم ممنونم دوست عزیز.

سلام
5 یا 6 پست دیگه بده اگه باز هم تشکر برات فعال نشد یک فکری میکنیم:20:

Mahbod91
11-04-2009, 23:10
سلام
اگه میشه معایب و محاسن سری fw رو بیان کنید.

allen4054
12-04-2009, 00:17
سلام
اگه میشه معایب و محاسن سری fw رو بیان کنید.
سلام دوست عزیز
البته هر کسی به این سوال شما میتونه یک جور جواب بده چون سلیقه ها متفاوته
تا جایی که من تحقیق کردم یکی از بهترین نمونه های سونی هست چون دارای نمایشگر فوق العاده ای هست که چشم رو خیره میکنه مدل fwکانفیگ های متفاوتی داره ولی نقطه اشتراک همشون تو نمایشگر 16.4اینچی و وزن3.1 کیلوییشونه
وزن نسبتا بالای این مدل میتونه یک عیب به حساب بیاد ولی اگه زیاد حمل نقل نکنی خیلی برات مشکل ساز نمیشه
ظاهر زیبایی داره مثل بقیه مدل های سونی
پردازندشون هم اکثرشونCORE 2 DUO centrino هستند که بی نظیرنچه از لحاظ سرعت چه از لحاظ مصرف باطری و بسته به نوع کانفیگ از 2.26 شروع میشن(البته کانفیگ های روز بازار)
در FW در کانفیک ها ی مختلف دو نوع گرافیک به کار رفته ATI یا Intelکه مدل های ATIدارای گرافیک بالاتری هستند و برای کارهای گرافیکی سطح متوسط و متوسط به بالا مناسب هستند کاملا واضحه که قدرتGeForceرو ندارن
امکانات جانبیش هم کامل از جمله خروجی VGA و HDMIو 3* USBو....
بستگی به شما داره که بخوای باا هاش چی کار کنی من فکر میکنم اگه بخوای کار گرافیک سنگین انجام بدی کمی به مشکل بخوری و اگر هم بخوای زیاد حمل و نقل کنی شاید برات سخت باشه ...
باز هم اگه مسئله ای بود خوشحال میشو راهنماییت کنم

REGISTERED USER
12-04-2009, 00:35
پردازندشون هم اکثرشونCORE 2 DUO centrino هستند

تصحیح میشه : Intel core2 dou centrino2 technology

reza1078
12-04-2009, 03:26
با سلام خدمت دوستان
یک لب تاپ سونی تو مایه های 1.5 می خوام بخرم خودم با چک کردن نظر دوستان fw 290 ncr رو انتخاب کردم
اما وقتی از یک فرو شنده نظر خواستم لبتاپی که داشت نشون داد و بهم گفت fw 373 بخرم
مشخصات:
نام لپ تاپ
SONY FW 373 J/B _ سونی اف دبلیو 373 جی/بی
مدل
FW 373 J/B
Catche
3
پردازنده

2.4 GHz Penryn P8600
رم
4096 مگابایت
هارد دیسک
320GB
درایو
Blu Ray
LCD
16.4 Bright
کارت گرافیک
ATI3650
وزن
2.9 kg
سیستم عامل
Vista H
وب کم
دارد
ریموت کنترل
ندارد
بلوتوث
دارد
فینگرپرینت
ندارد
HDMI
دارد
Wi-Fi
ندارد

بلو ری برای رایت نیست
حالا نظر دوستان با تجربه رو می خوام آیا تا به حال شنیدید که برگشت داشته باشه
جنس چینی هست به نظر شم لب تاپ چینی خوبه؟
گارانتیشم امرتات هست
ممنون میشم راهنماییم کنید

neocheerfull
12-04-2009, 09:00
سلام جناب رجیستر!!!! :)
اقا یه نظر راجع به vaio cs 11 z/r می دی؟؟
تو notebookreview چیزی راجع بهش پیدا نکردم، گفتن بیام پیش شما :)
کارت گرافیکش دقیقا چیه؟؟؟؟

REGISTERED USER
12-04-2009, 10:51
سلام جناب رجیستر!!!! :)
اقا یه نظر راجع به vaio cs 11 z/r می دی؟؟
تو notebookreview چیزی راجع بهش پیدا نکردم، گفتن بیام پیش شما :)
کارت گرافیکش دقیقا چیه؟؟؟؟

در مورد سری CS جدید صفحات اول بحث شده که ! همه هم مثل هم هستند از لحاظ ساخت و فقط توی ریز قطعات رم و هارد و سی پی یو و امکانات جانبی متفاوت هستند

تمام CS ها کارت گرافیک intel X4500 و یا intel X3100 دارند و share و برای بازی اصلا مناسب نیستند

REGISTERED USER
12-04-2009, 10:58
با سلام خدمت دوستان
یک لب تاپ سونی تو مایه های 1.5 می خوام بخرم خودم با چک کردن نظر دوستان fw 290 ncr رو انتخاب کردم
اما وقتی از یک فرو شنده نظر خواستم لبتاپی که داشت نشون داد و بهم گفت fw 373 بخرم
مشخصات:
نام لپ تاپ
sony fw 373 j/b _ سونی اف دبلیو 373 جی/بی
مدل
fw 373 j/b
catche
3
پردازنده

2.4 ghz penryn p8600
رم
4096 مگابایت
هارد دیسک
320gb
درایو
blu ray
lcd
16.4 bright
کارت گرافیک
ati3650
وزن
2.9 kg
سیستم عامل
vista h
وب کم
دارد
ریموت کنترل
ندارد
بلوتوث
دارد
فینگرپرینت
ندارد
hdmi
دارد
wi-fi
ندارد

بلو ری برای رایت نیست
حالا نظر دوستان با تجربه رو می خوام آیا تا به حال شنیدید که برگشت داشته باشه
جنس چینی هست به نظر شم لب تاپ چینی خوبه؟
گارانتیشم امرتات هست
ممنون میشم راهنماییم کنید

مدل خوبیه و از تازه وارد هاست ... قوی هست

بلوری اگر داشت قیمت هم بالاتر می رفت با اینکه این مدل حدود 1.420.000 هست

سونی ها که 80 درصد تولیداتش چینی هستند ... برگشت سونی کلا کمه چون کیفیت بالاست . چینی ها هم ممکنه باگ داشته باشند اما خرابی کمتر

گارانتی امرتات عالیه ... گران هست و ممکنه بره بالای 1.500 اما گارانتی خوبیه :46:

reza1078
12-04-2009, 11:52
مدل خوبیه و از تازه وارد هاست ... قوی هست

بلوری اگر داشت قیمت هم بالاتر می رفت با اینکه این مدل حدود 1.420.000 هست

سونی ها که 80 درصد تولیداتش چینی هستند ... برگشت سونی کلا کمه چون کیفیت بالاست . چینی ها هم ممکنه باگ داشته باشند اما خرابی کمتر

گارانتی امرتات عالیه ... گران هست و ممکنه بره بالای 1.500 اما گارانتی خوبیه :46:

مرسی از راهنماییتون با گارانتی امرتات 1520000 تومن می گه البته تو قزوین نمی دونم قیمت تهران چطوریه؟
میشه به نظر شما به جنس چینی اطمینان کرد؟
بازم ممنون

Hamid..God
12-04-2009, 15:22
من یه لپ تاپ می خوام که همه جا بتونم با خودم ببرمش و مثل موبایل همیشه همراهم باشه(البته من یه کوله هم دارم که همیشه همراهمهست و لپ تاپو تو اون می زارم ،توجیبم لازم نیست جا بشه)
تو یه مجله این لپ تاپ رو دیدم قیافه ی جالبی داره رمشم 2 گیگه و هاردم تا 120 داره gps و wi fi و blothooth هم ردیفه تازه کلی نرم افزار خواص وایو داره مثل یه مدیا که شبیه منوی psp هست و تازه خروجیه هدفونش به مدار نویز کنسلینگ مجهزه یعنی صدای اطراف رو به صورت الکتریکی از بین می بره مانیتور هم led back liat هست که کیفیت عالی ای می ده رزولویشنشم بالاست 1166 در 860 بعدم من عاشق صفحه ی وایدم اینم که از واید، واید تره تا اینجا همه چی خوبه ولی cpu پایینه 1.33 کسی می دونه سی پی یو بالاتری هم می شه روش گذاشت یا نه؟
blu-ray و dvd هم نداره که البته برام خیلی مهم نیست ولی اگه لازم شد می شه یه اکسترنالشو گرفت
فقط cpu اضیتم می کنه

قیمتم از 800 شرو می شه تا 1500 میره احتمالا تو اون گرونه باید cpu بهتری باشه مگه نه

اینم عکساش

کیفشم هست 89 تومنه

خوشحال می شم دوستان نظرشون رو بگن

البته قیافشم برام جالبه

neocheerfull
13-04-2009, 14:45
سلام!
اقا من بین دو تا لپ تاپ گیر کردم
fw 285 D/H
cpu=2.2
ram=4
hdd=320
lcd=16.4
vga=ati 3650(512-2280)c
bluray
و
cs 18gn/b
cpu=2.4
ram=4
hdd=320
lcd=14.1
vga=geforce 9300 gs

fw قشنگتره ولی به نظر سنگینتره، کارم هم دانشجویی هست!!!
البته fw مدل های مختلف زیادی داره، حالا از بین چیزایی که من دیدم این به نظرم بهتر اومد!
لطفا راهنمایی کنید!
mahmood1361
13-04-2009, 16:47
سلام!
اقا من بین دو تا لپ تاپ گیر کردم
fw 285 D/H

و
cs 18gn/b

fw قشنگتره ولی به نظر سنگینتره، کارم هم دانشجویی هست!!!
البته fw مدل های مختلف زیادی داره، حالا از بین چیزایی که من دیدم این به نظرم بهتر اومد!
لطفا راهنمایی کنید!
دوس عزيز هر دو نوت بوك قشنگ و زيبا هستند و از لحاظ قدرت هم يكي هستند تقريبا
فقط مي مونه اندازه و و زنشون
fw ها بيشتر براي كساني كه كمتر حمل و نقل مي كنن عاليه به نظر من سري هاي CS دانشجويي تر صفحه نمايش 14.1 , رنگ بندي متنوع و جالب فقط يكم بد كثيفيه

milan2007
13-04-2009, 18:03
من یه لپ تاپ سونی وایو مدل fz-190 n2 دارم

گرافیکش خیلی اذیتم میکنه و با اجرای خیلی از بازی ها مشکل دارم

کاری نمیتونم بکنم؟:2:

REGISTERED USER
13-04-2009, 23:23
خیر ... سری intel X3100 هست و همه اش همین قدرتشه ... بهتره برای بازی یک کنسول بخرید با لپ تاپ و پی سی قویتر

milan2007
13-04-2009, 23:55
خیر ... سری intel x3100 هست و همه اش همین قدرتشه ... بهتره برای بازی یک کنسول بخرید با لپ تاپ و پی سی قویتر

ممنون از راهنماییتون

ولی من زیاد سر در مکیارم از این اصطلاحات:41: کنسول چی هست؟باید چیکار کنم؟

sdssh2037
14-04-2009, 07:58
سلام
میخوام یه لپتاپ، برای امور اینترنت، Word، فتوشاپ، گاهی ضبط و ویرایش فایل های ویدیویی، بازی به ندرت، داری اسپيکر خوب ... بخرم.
اینا رو انتخاب کردم:
/Xps 1530/Studio 1537/Vostro 1510/1310/Sony AR870 NB/Sony BZ 560 N34/Sony CS 190 NAD/NCC/Sony FZ 348 EB++/Sony NS 236
تابحال وسترو رو به علت نداشتن پورت S-video out و HDMI و پورتdocking station و کيفيت صدای بد، به حالت تعليق در آوردم و در حال بررسی بقيه هستم.
چند سوال در رابطه با مدل های مختلف سونی دارم:
آيا مدلی از سونی Matte LCD يا صفحه نمايش مات و ضد انعکاس نور داره، در فضای باز بشه ازش استفاده کرد؟
اگه مدلی با کارت گرافيکی غير اينتل بخوام حداقل قيمتش چقده؟
کدوم سری ها غير FW,AR,AW (ال سی دی حداکثر 15.4 باشه) گرافيک غير اينتل و نسبتا خوب دارند؟
متشکرم.:11:

REGISTERED USER
14-04-2009, 10:56
ممنون از راهنماییتون

ولی من زیاد سر در مکیارم از این اصطلاحات:41: کنسول چی هست؟باید چیکار کنم؟

کنسول منظورم همان PS2 و PS3 و XBOX هست ... به بخش بازی p30world و انجمن های ان مراجعه کنید آشنا می شوید

REGISTERED USER
14-04-2009, 11:03
سلام
میخوام یه لپتاپ، برای امور اینترنت، Word، فتوشاپ، گاهی ضبط و ویرایش فایل های ویدیویی، بازی به ندرت، داری اسپيکر خوب ... بخرم.
اینا رو انتخاب کردم:
/Xps 1530/Studio 1537/Vostro 1510/1310/Sony AR870 NB/Sony BZ 560 N34/Sony CS 190 NAD/NCC/Sony FZ 348 EB++/Sony NS 236
تابحال وسترو رو به علت نداشتن پورت S-video out و HDMI و پورتdocking station و کيفيت صدای بد، به حالت تعليق در آوردم و در حال بررسی بقيه هستم.
چند سوال در رابطه با مدل های مختلف سونی دارم:
آيا مدلی از سونی Matte LCD يا صفحه نمايش مات و ضد انعکاس نور داره، در فضای باز بشه ازش استفاده کرد؟
کدوم سری ها غير FW,AR,AW (ال سی دی حداکثر 15.4 باشه) گرافيک غير اينتل و نسبتا خوب دارند؟

بله فکر کنم سری های BZ صفحه نمابش مات دارند چون من توی نور باهاشون کار کردم خوب بود ...

توی سونی ATI حدود 100 هزار تومان تفاوت ایجاد میکنه

سری های FZ گرافیک جیفورس هم دارند ولی قدیمی شده اند

سری NS هم که جدید امده اند نیز گرافیک ATI دارند همانند Sony NS 295

سری 13.3 اینچی های سبک هم گرافیک geforce 8400 و 9300 دارند

mehdivet
14-04-2009, 18:12
سلام دوستان
من ميخوام تو 2-3 هفته بعد يه نوت بوك بخرم حداكثر 1500000 تومن يكي از گزينه هام SONY FW هستش3 تا سوال دارم:
1- چيپست اينترنت بيسيم اين سري چيه؟ ساخت اينتل هستش؟
2-اينكه wi-fi به چه دردي ميخوره؟ گويا fw اينو نداره
3-وقتي قيمت با گارانتي خوب براي fw 373 jb حدودا 1540000 هستشبدون گارانتيش چند در مياد؟
ممنون ميشم كسي جواب بده.

REGISTERED USER
14-04-2009, 23:04
سلام دوستان
من ميخوام تو 2-3 هفته بعد يه نوت بوك بخرم حداكثر 1500000 تومن يكي از گزينه هام SONY FW هستش3 تا سوال دارم:
1- چيپست اينترنت بيسيم اين سري چيه؟ ساخت اينتل هستش؟
2-اينكه wi-fi به چه دردي ميخوره؟ گويا fw اينو نداره
3-وقتي قيمت با گارانتي خوب براي fw 373 jb حدودا 1540000 هستشبدون گارانتيش چند در مياد؟
ممنون ميشم كسي جواب بده.

1- بله اغلب نوت بوک ها از جمله سونی همه intel هست ... اینجا را ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- چرا اتفاقا wifi داره ! مگه میشه نداشته باشه اونم سونی ! برای اطلاعات بیشتر در مورد wifi و تفاوت ان با وایرلس و استانداردهایش بروید اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- بودن گارانتی تا 150 هزار تومان هم مثلا برای امرتات و ایران رهجو اختلاف داره . سونی رو چون کیفیت خوبه میشه بدون گارانتی خرید

موقث باشید

rw280s
15-04-2009, 13:51
سلام
من واسه یکی از دوستان میخوام یه لپ تاپ بخرم(ترجیحا سونی)
سوالم اینه که چه سری از سونی توی قیمت بین 1100 تا 1300 خوبه؟
دوستم اصلا اهل بازی نیست واسش زیبایی، کیفیت، امکانات ، و وزن مهمه
البته از 15.4 اینچ هم بزرگتر نباشه
سری های cs و ns مدل 295 و fw کدومش بهتره؟

tintiryol
15-04-2009, 14:04
سری cs زیباتر سبکتر و بهتره
fw هم که 16.4 اینچه و سنگینه
پیشنهاد من cs در چهار رنگ سفید صورتی قرمز و مشکی

sdssh2037
16-04-2009, 01:35
سری های FZ گرافیک جیفورس هم دارند ولی قدیمی شده اند
سری NS هم که جدید امده اند نیز گرافیک ATI دارند همانند Sony NS 295
سری 13.3 اینچی های سبک هم گرافیک geforce 8400 و 9300 دارند

با تشکر از راه نمايی های خيلی مفيدتون.
تو اين سايت

ديدم نوشته
The VGN-CS16 is enhanced with NVIDIA GeForce graphics
مگه CS ها گرافيگ NVIDIA GeForce هم دارند؟ و به کشور ما هم آورده شدند؟

sdssh2037
16-04-2009, 11:48
آره، انگار CS گرافيک Geforce هم داره ولی Dedicated ش مثل XPS 1330 فقط 128MB ه!

ولی من تو سايت های ايرانی جايی با اين گرافيک نديدم. در ايران هر چی هست گرافيکش Intel ه.
يه سوال دارم اينکه اين نور زير تاچ پد چيه؟

neocheerfull
17-04-2009, 00:31
سلام!
بعضی مدل های cs ویندوز 64 بیتی دارند. این ویندوز ها با 32 بیتی چه فرقی دارند؟ نرم افزار های ویندوز های معمولی رو این ویندوز ها هم نصب می شن؟
avecina.ir
17-04-2009, 10:16
سلامم..
سلام!
بعضی مدل های cs ویندوز 64 بیتی دارند. این ویندوز ها با 32 بیتی چه فرقی دارند؟ نرم افزار های ویندوز های معمولی رو این ویندوز ها هم نصب می شن؟
این ویندوز سرعت بالاتری داره......چون از نهایت توان پردازنده های جدید که تقریبن همه 64بیتی هستن میتونه استفاده کنه....بیشتر برنامه های 32 بیتی هم میتونن روی 64 بیتی خیلی خوب کار کنن ولی موارد استثنا هم هستش مثلن نود 32 روی 64 بیتی نصب نمیشه و باید nod64 نصب شه

neocheerfull
17-04-2009, 13:54
آره، انگار CS گرافيک Geforce هم داره ولی Dedicated ش مثل XPS 1330 فقط 128MB ه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی من تو سايت های ايرانی جايی با اين گرافيک نديدم. در ايران هر چی هست گرافيکش Intel ه.
يه سوال دارم اينکه اين نور زير تاچ پد چيه؟

تو پایتخت هست! و dedıcate اشم 256 !
مدل های جدیدش داره میاد! اینجا هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنورشم نمی دونم چیه!!
اگه کسی میدونه بگه!

neocheerfull
17-04-2009, 13:56
همه گرافیک های intel 4500 mhd روی cs ها ؛ 128 dedicate دارن؟؟؟

Hamidreza66
17-04-2009, 19:22
سلام دوستان

من به تازگی لب تاپ مدل VGN-FW290N خریدم 1700

قبل خربد دنبال بالاترین سیستم گشتن و این مدل که دارای مشخصات زیر هست به نظرم جالب اومد

CPU 2.53 Core 2 Due 6MB Cache

Ram 4GB

Hard 320GB

Grafic 128 Dedicate- up to 1300

ساخت آمریکا

برام خیلی عجیبه وقتی برنامه CPU-Z رو اجرا کردم باس RAM رو 400MHz بود.
کش L1=64 L2=6000

میدونیم که L1 سرعت بیشتری داره وهرچقدر بیشتر باشه بهتره

میخوام بدونم همه ی لب تاپ ها اینطور هستن؟؟؟؟

avecina.ir
17-04-2009, 19:35
سلامم..

برام خیلی عجیبه وقتی برنامه cpu-z رو اجرا کردم باس ram رو 400mhz بود.
قدری تاپیکهای مختلف لپتاپها را مطالعه کنین مفیده چون این سوالات بارها و بارها جوابشونه دادن
برنامه ی cpu-z میاد فرکانس رمها را بر اساس sd شناسایی میکنه.شما باید عددش را ضربدر 2 کنین تا به رقم واقعی برسین چوون ddr هستن

کش l1=64 l2=6000
میدونیم که l1 سرعت بیشتری داره وهرچقدر بیشتر باشه بهتره
میخوام بدونم همه ی لب تاپ ها اینطور هستن؟؟؟؟بله همه ی پردازنده های لپتاپها
کش L1 بسیار گرونقیمت تر از L2 هستش و استفاده ی کش بیشتر باعث بالا رفتن شدید قیمت پردازنده میشه

sdssh2037
19-04-2009, 08:03
سلام 2 سوال ديگه
-آيا LCD در سری های سونی که Xblack حالت ضد انعکاس نور داره يا برای ضد انعکاس بودن LCD سونی، حتماً بايد BZ گرفت.
-من جايی در سايت های ايرانی CS رو با گرافيک Geforce نديدم، اگه کسی اطلاع داره لطفاً بگه سری CS با گرافيک Geforce و Dedicated 256 قيمتش حدوداً چقدره؟ بالای 1.500.00 ه يا پايينش؟

neocheerfull
19-04-2009, 11:03
سلام دوستان!!!
سری های cs 28 gn/b و 26gn/b گرافیک geforce 9300gs 256 dedıcated دارند!
حدود قیمت 28 ؛ 1520000 هستش و 26 هم فکر کنم یه 150 تومنی کمتر باشه!
من خودم بین دو مدل cs 26 , cs 290 nfb موندم!:9:ایران رهجو گفته تا یه 2-3 روز دیگه 26 رو میاره!
تفاوتشونم اینه :
cs 290: intel 4500 mhd /250 hdd/ black matte / usa
cs 26 :geforce 9300 gs/320 hdd/ black glossy/ china

حالا یکی به من بگه که این گرافیکdedicate, intel داره یا نه!!! همه ی فروشنده ها میگن داره!!!:19:
مثلا این intel می تونه pes 09 رو اجرا کنه؟

hadik
19-04-2009, 11:17
سلام 2 سوال ديگه
-آيا LCD در سری های سونی که Xblack حالت ضد انعکاس نور داره يا برای ضد انعکاس بودن LCD سونی، حتماً بايد BZ گرفت.
-من جايی در سايت های ايرانی CS رو با گرافيک Geforce نديدم، اگه کسی اطلاع داره لطفاً بگه سری CS با گرافيک Geforce و Dedicated 256 قيمتش حدوداً چقدره؟ بالای 1.500.00 ه يا پايينش؟
سلام
شركت ايران رهجو مدلهاي CS16 وCS18 رو تو ليستش با گرافيك Geforce زده با قيمت 1200 و 1500

mehdivet
20-04-2009, 22:46
سلام دوستان

كسي ميدونه هارد لپ تاپهاي سوني سري fw شتاب سنج دارن تا در صورت افتادن لپ تاپ از هارد محافظت كنه يا نه؟

sdssh2037
20-04-2009, 23:48
سلام دوستان

كسي ميدونه هارد لپ تاپهاي سوني سري fw شتاب سنج دارن تا در صورت افتادن لپ تاپ از هارد محافظت كنه يا نه؟

تا جايی که من بررسی کردم اين مورد G-Sensor Shock Protection - Hard Disk Drive Protection در سری BZ وجود داره که مثل Dell Latitude يک لپتاپ ضد ضربه و صفحه مات برای کار کردن در محيط های باز و صنعتی يه! و متاسفانه در سری FW وجود نداره! :41:

merikh_merikh
21-04-2009, 12:37
دوستان نظرتون در مورد sony vaio fw-170jw چیه؟به نظرتون خوبه؟
میشه ایراداشو بگین و در موردش یه توضیحی هم بدین.
بعد از کلی تحقیق میخام اینو بخرم اخه.

Pami
21-04-2009, 17:44
سلام دوستان

بیشتر سری های سونی این مشخصات رو دارند G-Sensor Shock Protection منظور شماست که در سری هایی مثل Z , SZ , SR , TT , BZ وجود داره و کمک زیادی میکنه به جلوگیری از آسیب به هارد و ایجاد بد سکتور ...
البته این رو هم بگم که لپ تاپ های بالای 15 اینچی چون قابلیت جابجایی کمتری دارن نیاز به این تکنولوژی ندارن و بیشتر مینی ها و زیر 15 اینچی ها هستن که این تکنولوژی رو دارن ....

farzadmetabox
22-04-2009, 22:16
سلام میخوام Vaio CS230 بگیرم نظرتون چیه؟ 1180 قیمتش چینی.اگه میشه مشکلاتشو بگید.

Sephiroth7
23-04-2009, 14:05
سلام میخوام vaio cs230 بگیرم نظرتون چیه؟ 1180 قیمتش چینی.اگه میشه مشکلاتشو بگید.

سلام
میشه بگی برا چه کارای میخوای؟

lordsaber
23-04-2009, 18:12
سلام
لطفا ویژگیهای سری sr رو بگید. من بین دو سری cs و sr موندم. می دونم تفاوت قیمت زیاده ولی واسه من کارایی و وزن مهمه ظاهر مهم نیست.
متشکر

farzadmetabox
23-04-2009, 21:39
سلام
میشه بگی برا چه کارای میخوای؟

واسه کار شبکه بعضی وقت ها ها بازی البته نه سنگین یه سوالم اینکه گرافیک این مدل intel4500 هست که تا 1.5 Share میشه میدمنم که به گرافیک Gforce نمیرسه ولی میخوام بدئنم خیلی کمه؟یعنی نمیشه باهاش یه PES2009 یا NFS Carbon هم اجرا کرد؟

hussain
25-04-2009, 18:21
سلام دوستان.
آداپتور اين سري از كجا ميتونم بخرم؟
آيا سايتي هست كه بفروشه؟؟

Hajit 2A
26-04-2009, 00:01
من میخوام تو همین ماه یه VAIO AR-890 بگیرم. من برای گرافیک خوبه GeForce 8600 هست که این مدل رو انتخاب کردم. البته قیمتش هم خیلی مناسبه یعنی با 1.080.000 تومن چنین چیزی مفته!

ممنون میشم اگه منو بیشتر راهنمایی کنید.
:10:

Sephiroth7
26-04-2009, 00:30
واسه کار شبکه بعضی وقت ها ها بازی البته نه سنگین یه سوالم اینکه گرافیک این مدل intel4500 هست که تا 1.5 Share میشه میدمنم که به گرافیک Gforce نمیرسه ولی میخوام بدئنم خیلی کمه؟یعنی نمیشه باهاش یه PES2009 یا NFS Carbon هم اجرا کرد؟

این کارت 864 امتیاز 3DMark06 کسب کرده(میانگین) و تو تست بازی FEAR به میانگین فریم 17 تا رسیده medium) 800x600) پس فکر کنم شاید Pes2009 رو Medium روان اجرا بشه ولی زیاد مطمئن نیستم:14:

Hajit 2A
27-04-2009, 16:33
Sony VAIO NS-105
سوني وايو ان اس 105 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz
اگر از کيفيت و مرغوبيت نوت بوک هاي SONY VAIO، کاملاً راضي هستيد و استطاعت مالي براي خريد آنها را نداريد، از معرفي سري جديد اين نوت بوک ها با نام NS، بسيار خوشحال خواهيد شد. SONY VAIO NS Series، نوت بوکي عالي با صفحه کليد و پد لمسي بي نظير است با طراحي زيبا، اجراي مناسب و البته قيمت مناسب.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2 GHz - Cache 2 MB - Bus 667 MHz
هارد ديسك: 160 گيگابايت
حافظه رم : 1024 مگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - Intel 4500MHD
صفحه نمايش: 15.4 اينچ - WXGA XBrite

قيمت: 795000 تومان

Hajit 2A
27-04-2009, 16:36
Sony VAIO CR-520
سوني وايو سي آر 520 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.1 GHz
نوت‌بوک سوني مدل VAIO CR-520 نوت‌بوک ديگري از سري مدل‌هاي CR سوني است که بسيار زيبا و شکيل طراحي شده است. CR-520 بسيار کاربرپسند مي‌باشد و در رنگ‌هاي مختلف و زيبايي ارايه شده است. اين نوت‌بوک با پردازش‌گرهاي Core 2 Duo (از Intel T7100 1.8GHz Core 2 Duo گرفته تا T7700 2.4GHz Core 2 Duo) کار مي‌کند. صفحه نمايش آن نيز يک صفحه نمايش 14.1 اينچي WXGA است.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.1 GHz - Cache 3 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 320 گيگابايت
حافظه رم : 3073 مگابايت
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel
صفحه نمايش: 14 اينچ - WXGA XBrite

قيمت: 995000 تومان

Hajit 2A
27-04-2009, 16:38
Sony VAIO Z-540NDB
سوني وايو زد 540 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.4 GHz
در اينجا مي خواهيم از ويژگي هاي سري جديد نوت بوک هاي شرکت سوني با نام Z، برايتان بگوييم. SONY VAIO Z Series، آخرين سري نوت بوک معرفي شده از طرف شرکت معتبر سوني است. کارت گرافيکي NVIDIA 9300M، کارت هاي حافظه ي SD و WWAN، درايو Blue-ray ، خروجي HDMI و Express Card و بالاخره، صفحه نمايش 13.1 اينچي، ستون فقرات اين سري نوت بوک ها هستند.

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
هارد ديسك: 250 گيگابايت
حافظه رم : 2048 مگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - GeForce 9300
صفحه نمايش: 13.1 اينچ - WXGA Brite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista Business

قيمت: 1680000 تومان
ساخت امريکا - همراه با يک دستگاه کول ديسک ترنسند

Hajit 2A
27-04-2009, 16:39
Sony VAIO AR-850
سوني وايو اي آر 850 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.4 GHz
سري جديد نوت بوک هاي شرکت سوني با عنوان و سري VAIO AR، صفحه نمايش بسيار مناسب 17.1 اينچي دارد که با اين سايز بزرگ، به نظر مي رسد شما مجبور باشيد، آن را به زور با خود به اين طرف و آن طرف بکشيد، اما اصلاً اين طور نيست، طراحي بسيار خوبي دارد و سبک وزن است. نوت بوک هاي VAIO AR، کامپيوتر هاي چندرسانه اي با قدرت طبيعي کاميوترهاي معمولي هستند که صفحه کليد بزرگ و پردازنده ي Intel Core 2 Duo و کارت گرافيکي NVIDIA دارند.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
كارت گرافيكي: 512 مگابايت - Geforce 8600 GT

قيمت: 1190000 تومان

Hajit 2A
27-04-2009, 16:41
Sony VAIO CS-290NAB
سوني وايو سي اس 290 اِن اِي بي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz
يک هوش مصنوعي! نوت‌بوکي سبک، زيبا و جذاب در رنگ‌هاي متنوع که در همان نگاه اول نظر هر صاحب‌سليقه‌اي را به خود جلب مي‌کند.

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2 GHz - Cache 2 MB - Bus 800 MHz
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel 4500MHD

قيمت: 1050000 تومان

Hajit 2A
27-04-2009, 16:42
Sony VAIO SR-210
سوني وايو اس آر 210 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz
نوت‌بوک سوني وايو سري SR با 13.3 اينچ اندازه، طراحي زيبا و منحصر به فرد خودش را دارد. امکانات خوب، عمر مناسب، مشخصه‌هاي کارآمد، خوش‌دستي و ارگونومي عالي از مشخصه‌هايي هستند که در اين نوت‌بوک مي‌بينيم.

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
حافظه رم : 3072 مگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - Intel 4500 MHD
صفحه نمايش: 13 اينچ - WXGA XBrite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista H/XP

Hajit 2A
27-04-2009, 16:42
Sony VAIO NR-485EL
سوني وايو ان آر 485 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz
نوت‌بوک‌هاي سوني سري NR نوت‌بوک‌هاي زيبايي هستند که در اين‌ جا به معرفي آن‌ها مي‌پردازيم. اين نوت‌بوک‌ها طراحي بسيار جديدي دارند. بي‌نهايت زيبا هستند و با تنوع رنگي خوبي ارايه شده‌اند. کاربرپسندي خوبي هم دارند.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
هارد ديسك: 200 گيگابايت
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel X3100

Hajit 2A
27-04-2009, 16:45
Sony VAIO TZ-170
سوني وايو تي زد 170 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 1.06 GHz

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 1.06 GHz - Cache 2 MB - Bus MHz
هارد ديسك: 100 گيگابايت
صفحه نمايش: 11.1 اينچ - WXGA XBrite

Hajit 2A
27-04-2009, 16:46
Sony VAIO CR-590
سوني وايو سي آر 590 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.1 GHz
نوت‌بوک سوني مدل VAIO CR-590 نوت‌بوک ديگري از سري مدل‌هاي CR سوني است که بسيار زيبا و شکيل طراحي شده است. CR-590 بسيار کاربرپسند مي‌باشد و در رنگ‌هاي مختلف و زيبايي ارايه شده است. اين نوت‌بوک با پردازش‌گرهاي Core 2 Duo (از Intel T7100 1.8GHz Core 2 Duo گرفته تا T7700 2.4GHz Core 2 Duo) کار مي‌کند. صفحه نمايش آن نيز يک صفحه نمايش 14.1 اينچي WXGA است.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.1 GHz - Cache 3 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 160 گيگابايت
سيستم عامل : Microsoft Windows Vist

Hajit 2A
27-04-2009, 16:47
Sony VAIO FZ-445
سوني وايو اف زد 445 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 1.8 GHz
سری FZ طراحی ساده و تمیزی دارد. بدنه این نوت بوک از نوعی پلاستیک مرغوب و محکم در دو رنگ مشکی و نقره‌ای ساخته شده است. بسیار خوش‌ساخت، سبک و باریک است که تنها 35 ميليمتر ضخامت دارد. صفحه نمایش آن نیز کیفیت نمایشی خوبی را ارائه می‌کند. این نوت بوک 2.6 كيلوگرم وزن دارد.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz - Cache 2 MB - Bus 800 MHz
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel

Hajit 2A
27-04-2009, 16:47
Sony VAIO SR-130
سوني وايو اس آر 130 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.26 GHz
نوت‌بوک سوني وايو سري SR با 13.3 اينچ اندازه، طراحي زيبا و منحصر به فرد خودش را دارد. امکانات خوب، عمر مناسب، مشخصه‌هاي کارآمد، خوش‌دستي و ارگونومي عالي از مشخصه‌هايي هستند که در اين نوت‌بوک مي‌بينيم.

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.26 GHz - Cache 3 MB - Bus 667 MHz
كارت گرافيكي: مگابايت - Intel 4500 MHD
سيستم عامل : Vista H - XP

Hajit 2A
27-04-2009, 16:48
Sony VAIO NR-420
سوني وايو ان آر 380 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core Duo 1.8 GHz
نوت‌بوک‌های سونی سری NR نوت‌بوک‌های زیبایی هستند که در این‌ جا به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. این نوت‌بوک‌ها طراحی بسیار جدیدی دارند. بی‌نهایت زیبا هستند و با تنوع رنگی خوبی ارایه شده‌اند. کاربرپسندی خوبی هم دارند.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core Duo 1.8 GHz - Cache 1 MB - Bus 667 MHz

Hajit 2A
27-04-2009, 16:50
Sony VAIO NR-480ES
سوني وايو ان آر 480 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz
نوت‌بوک‌هاي سوني سري NR نوت‌بوک‌هاي زيبايي هستند که در اين‌ جا به معرفي آن‌ها مي‌پردازيم. اين نوت‌بوک‌ها طراحي بسيار جديدي دارند. بي‌نهايت زيبا هستند و با تنوع رنگي خوبي ارايه شده‌اند. کاربرپسندي خوبي هم دارند.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي

Hajit 2A
27-04-2009, 16:51
Sony VAIO BX-740-PW3
سوني وايو بي ايكس 740 پي دبليو 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2 GHz

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2 GHz - Cache 2 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 120 گيگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - ATI Radeon HD 2300
سيستم عامل : Microsoft Windows XP Pro

Hajit 2A
27-04-2009, 16:53
Sony VAIO SR-290PHB
سوني وايو اس آر 290 پي اچ بي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.5 GHz

مشخصات كلي :
نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz - Cache 6 MB - Bus 800 MHz
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel 4500 MHD
سيستم عامل : Windows Vista Business / Windows XP

Hajit 2A
27-04-2009, 16:54
Sony VAIO AR-890 U
سوني وايو اي آر 890 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.5 GHz
سري جديد نوت بوک هاي شرکت سوني با عنوان و سري VAIO AR، صفحه نمايش بسيار مناسب 17.1 اينچي دارد که با اين سايز بزرگ، به نظر مي رسد شما مجبور باشيد، آن را به زور با خود به اين طرف و آن طرف بکشيد، اما اصلاً اين طور نيست، طراحي بسيار خوبي دارد و سبک وزن است. نوت بوک هاي VAIO AR، کامپيوتر هاي چندرسانه اي با قدرت طبيعي کاميوترهاي معمولي هستند که صفحه کليد بزرگ و پردازنده ي Intel Core 2 Duo و کارت گرافيکي NVIDIA دارند.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz - Cache 6 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 500 گيگابايت
كارت گرافيكي: 512 مگابايت - Geforce 8600
صفحه نمايش: 17 اينچ - WUXGA Brite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista Ultimate

Hajit 2A
27-04-2009, 16:55
Sony VAIO CR-420
سوني وايو سي آر 420 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Core 2 Duo 2.1 GHz
نوت‌بوک سونی مدل VAIO CR-420 نوت‌بوک دیگری از سری مدل‌های CR سونی است که بسیار زیبا و شکیل طراحی شده است. CR-420 بسیار کاربر پسند می‌باشد و در رنگ‌های مختلف و زیبایی ارایه شده است. این نوت‌بوک با پردازش‌گرهای Core 2 Duo (از Intel T7100 1.8GHz Core 2 Duo گرفته تا T7700 2.4GHz Core 2 Duo) کار می‌کند. صفحه نمایش آن نیز یک صفحه نمایش 14.1 اینچی WXGA است.

مشخصات كلي :
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.1 GHz - Cache 2 MB - Bus 800 MHz
حافظه رم : 3073 مگابايت
كارت گرافيكي: 358 مگابايت - Intel GMA950

mohsensada
27-04-2009, 21:12
سلام
بروبچ خوب هستید من یک دفتر فنی دارم که تغریباً همه کاری می کنم، از جمله تایپ و طراحی در حد بالا می خواستم ببینم آیا یه لپ تاپ به دردم می خوره یا اینکه دو روزه از بین می ره . فقط می خواهم وقت های که مغازه را می بندم و مرم منزل مثلاً کارهای عقب افتاده ام را انجام دهم.

Hajit 2A
28-04-2009, 18:04
ببینید لپ تاپ های امروز مثل vaio ar-850 که با قیمت فوق العاده ای یعنی 1.100.000 تومن عرضه میشه تمام نیازهای شمارو رفع میکنه اما اگه منظور شما داغون شدن کیبورد باشه شما میتونین یه کیبورد جدا رو با usb به اون وصل کنین و کارهای تایپی رو به راحتی انجام بدید.