PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با لژیونرها

ارمغان جنون
19-01-2009, 15:49
از این به بعد اخبار مربوط به لژیونرها رو در این تاپیک قرار می دهیم.

ارمغان جنون
19-01-2009, 15:49
حضور 90 دقيقه‌اي ايراني ها مقابل رئال مادريد
نكونام به بهترين دروازه بان جهان گل زد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خبرگزاري فارس: تيم فوتبال اوساسونا با وجود گلزني نكونام مقابل رئال مادريد شكست خورد.

به گزارش خبرگزاري فارس، شب گذشته در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌هاي فوتبال باشگاه‌هاي اسپانيا دو تيم رئال مادريد و اوساسونا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو به مصاف يكديگر رفتند.
در پايان ديدار، تيم رئال مادريد با نتيجه 3 بر يك مقابل اوساسونا به برتري رسيد.
اين در حالي بود كه جواد نكونام در دقيقه 20 گل اول بازي را از بالاي سر كاناوارو وارد دروازه كاسياس كرد. كاسياس چندي پيش از سوي فدراسيون بين‌المللي آمار و تاريخ فوتبال به عنوان بهترين دروازه بان سال 2008 انتخاب شده بود.
ياران نكونام و شجاعي اما در نيمه دوم 3 بار دروازه‌شان را باز شده ديدند.
راموس در دقيقه 50، هيگواين در دقيقه 64 و روبن در دقيقه 90 گل‌هاي رئال مادريد را به ثمر رساندند.
نكونام و شجاعي در اين مسابقه 90 دقيقه در تركيب تيمشان به ميدان رفتند.
شجاعي در بازي ديشب كارت زرد دريافت كرد.
داور اين ديدار قضاوت خوبي به نمايش نگذاشت، به طوري كه در دقايق پاياني پنالتي اوساسونا را نگرفت و به دليل تمارض به خوان فران، مهاجم اين تيم كارت زرد دوم را نشان داد تا اوساسونا دقايق پاياني را 10 نفره بازي كند. داور مي توانست در نيمه اول نيز يك پنالتي به سود اين تيم بگيرد.
اوساسونا با اين شكست همچنان با 13 امتياز در قعر جدول لاليگا قرار گرفت.

ارمغان جنون
19-01-2009, 15:51
/بازتاب گلزني بازيكن ايراني به رئال مادريد/
روزنامه آس: نكونام عظمت برنابئو را از بين برد

خبرگزاري فارس: روزنامه پرتيراژ ورزشي اسپانيا گل جواد نكونام را به منزله از بين رفتن عظمت ورزشگاه سانتياگو برنابئو دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس، مانوئل استبان خبرنگار روزنامه آس، در تحليل خود از بازي رئال مادريد و اوساسونا نوشت: نكونام عظمت برنابئو را از بين برد و نشان داد كه رئال مادريد درخشش در سال جاري را فراموش كرده است. گل نكونام يكي از بهترين گل هاي اين فصل لاليگا بود.
وي افزود: گل نكونام در برابر دو سد بزرگ به ثمر رسيد؛ يكي كاناوارو و ديگري كاسياس كه خود را فراتر از فوتبال اسپانيا مي دانند. اين 2 بازيكن بايد بدانند هرگز اينگونه نيست و حتي در حد لاليگا هم مدعي نيستند.

shahriar_sh_2007
19-01-2009, 16:04
درود به شما
ایول جواد نکونام و مسعود شجاعی.

franch
22-01-2009, 17:10
مربي آلماني النصر سه بازيكن ايراني اين تيم را اخراج كرد

دبي - سه بازيكن تيم فوتبال النصر امارات به عنوان بازيكن مازاد در نقل و انتقالات زمستاني توسط سرمربي آلماني اين تيم اخراج شدند. به گزارش روز پنجشنبه ايرنا؟ فرانك پاگلزدورف سرمربي آلماني و جديد باشگاه النصر كه جايگزين لوكا بوناچيچ كروات در اين تيم شده است،همچنين محمد سالم العنزي قطري، سالم زايد و حارب مردد را از ليست بازيكنان اين تيم خارج كرد .
تيم النصر در فصل نقل وانتقالات زمستاني تا كنون با يك بازيكن جوان از تيم نيروي هوايي عراق به نام راشد عبداله از تيم الشارجه،حمدان سالم از الاهلي و عبدالرحمن خلفان از تيم عجمان به توافق رسيده است.
رضا عنايتي، مهرزاد معدنچي و محمد نصرتي سه بازيكن ايراني اخراج شده تيم النصر بودند.

mohamad23
25-01-2009, 17:39
با گلزني مقابل نماينده اسلواكي
كولر: هاشميان به زيبايي حركت تيم را كامل كرد

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم بوخوم گفت: وحيد هاشميان در بازي با تيم ام.اس.كا زيلينا اسلوواكي كار زيباي تيم را با گلي كه زد، كامل كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از كيكر، مارسل كولر اظهار داشت: گلي كه توسط وحيد هاشميان زديم، بسيار زيبا ساخته و پرداخته شد. در اين حركت؛ تيم تك ضرب و سريع كار كرد و وحيد نيز به زيبايي و با سرعت بالا، آن را تبدل به گل كرد تا حركت تكميل شود.
اين مربي كه تيمش در بازي دوستانه و تداركاتي شنبه شب در ورزشگاه راين پاور اشتاديون ، مقابل زيلينا ، نايب قهرمان ليگ اسلواكي با تك گل دقيقه 77 وحيد هاشميان يك بر صفر برنده شد،‌ افزود: شاهد بازي خوبي بوديم. در 10 دقيقه ابتدايي اين بازي با مشكلاتي دست به گريبان بوديم اما پس از آن نبض بازي را در دست گرفتيم. هر چند كه حريف نيز به شكل خطرناكي به دروازه ما حمله مي كرد.

mohamad23
25-01-2009, 17:40
از سوي ماركا
نكونام نمره 5/6 گرفت

خبرگزاري فارس: هافبك ايراني اوساسونا پس از بازي با ويارئال نمره 5/6 دريافت كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا، تحليل گر روزنامه ورزشي صبح اسپانيا به جواد نكونام بازيكن ايراني اوساسونا كه 89 دقيقه براي تيمش بازي كرد نمره 5/6 داد. اين ديدار با تساوي يك بر يك خاتمه يافت.
در توجيه اين نمره قابل قبول و مثبت آمده است؛ نكونام 18 پاس سالم و مناسب به مهاجمان اوساسونا داد. او در خدمت تيم است و شايد هواداران حاضر در ورزشگاه ارزش شركت در كار گروهي او را درك نكنند اما او تنها به اجراي تاكتيك ديكته شده مي انديشد.

mohamad23
25-01-2009, 17:40
با وجود كسب برد يك بر صفر
هواداران بوخوم عليه ياران هاشميان شعار دادند

خبرگزاري فارس: برخي از هواداران متعصب تيم بوخوم آلمان در جريان بازي با نايب قهرمان ليگ اسلوواكي، عليه ياران هاشميان شعار دادند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه آلگماينه سايتونگ، در جريان بازي شنبه شب تيم هاي بوخوم و زيلينا اسلوواكي كه در ورزشگاه خانگي بوخوم انجام گرفت، شماري از هواداران عليه تيم، به ويژه مارسل كولر شعار
دادند.
اين عده در دقايق پاياني با گفتن كولر بايد از بوخوم اخراج شود، نارضايتي خود را نسبت به نتايج اخير تيم ابراز داشتند.
اين اتفاق در حالي روي داد كه تنها 2232 نفر تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند. آنها حتي از اينكه بوخوم در اين بازي با تك گل دقيقه 77 وحيد هاشميان بر حريف تداركاتي خود غلبه كرد، نيز خشنود و خرسند نشدند.
تيم بوخوم كه در اين بازي به طور كامل از مهاجم ايراني خود استفاده كرد، در ديدارهاي تداركاتي اخير خود مقابل تيم دسته دومي فرانكفورت يك بر صفر شكست خورده بود.

mohamad23
25-01-2009, 17:42
روابط عمومي اوساسونا:
هواداران نگران آسيب ديدگي نكونام نباشند

خبرگزاري فارس: روابط عمومي اوساسونا درباره مصدوميت جواد نكونام اطلاعيه اي صادر كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از وب سايت اوساسونا، پس از خطا روي جواد نكونام در بازي با ويارئال در دقيقه 80؛ آنتونيو كاماچو، سرمربي اوساسونا پس از 9 دقيقه مجبور به تعويض اجباري وي شد.
جواد نكونام كه با اشاره به مربي درخواست تعويض كرده بود به سرعت تحت مداواي اوليه قرار گرفت. پاي چپ اين بازيكن دچار آسيب ديدگي شده است.
در وب سايت رسمي باشگاه اوساسونا آمده است: هواداران پر شمار اين تيم طي نامه‌هاي الكترونيك‌ و نمابر‌هاي متعدد جوياي حال نكونام شدند. از اين طريق اعلام مي شود كه نام وي از فهرست مصدومان اوساسونا خارج شده و هواداران نگران آسيب ديدگي نكونام نباشند. در اين بيانيه اعلام شده نكونام به احتمال فراوان مي تواند در بازي هفته آينده مقابل رئال مايوركا تيم را همراهي كند.

mohamad23
25-01-2009, 17:44
تحليل روزنامه آس اسپانيا از عملكرد نكونام: مرد ايراني اوساسونا در مركز نقشه حرارتي

خبرگزاري فارس: هافبك ايراني اوساسونا از ديد روزنامه آس اسپانيا كاملا در خدمت تيم است و تنها به ارائه تاكتيك مي انديشد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از آس اسپانيا، در تحليل كامپيوتري ارائه شده از جواد نكونام؛ اين بازيكن در مدت 89 دقيقه حضور در تركيب تيمش اغلب در ميانه ميدان حضور داشته است. 18 پاس سالم و مهار 6 ضد حمله حريف، نام اين بازيكن را در فهرست موثرترين بازيكنان اوساسونا در هفته بيستم لاليگا قرار داده است.
در اين تحليل كامپيوتري نكونام در نقشه اي موسوم به نقشه حرارتي اغلب ميانه ميدان را اشغال كرده و در معدود حضورهايش در محوطه 18 قدم حريف تنها به پاس تك ضرب و ايجاد موقعيت براي هم تيمي هايش پرداخته است.

mohamad23
25-01-2009, 18:08
در ديداري دوستانه
بازيكن سابق استقلال براي ياران مهدوي كيا گل زد

خبرگزاري فارس: بازيكن كامروني سابق تيم هاي استقلال و استيل آذين در ديداري دوستانه براي ياران مهدوي كيا گل زد.

به گزارش خبرگزاري فارس، تيم فوتبال اينتراخت فرانكفورت شب گذشته در ديداري دوستانه به مصاف تيم گرويتر فورت آلمان رفت.
در اين ديدار كه مهدي مهدوي كيا نيز 45 دقيقه اول در تركيب تيمش حضور داشت، كوئيكه بازيكن كامروني سابق تيم هاي استقلال و استيل آذين؛ گل سوم تيمش را زد.
مهدوي كيا در ابتداي نيمه دوم جاي خود را به اشتاين هوفر، هافبك آلماني داد.
بينامين كهلر 10 و 14و كوئيكه در دقيقه 68 گل هاي اينتراخت را به ثمر رساندند.
تيم گرويتر فورت به وسيله كوتليچ دردقيقه 89 يكي از سه گل دريافتي را پاسخ گفت.
تركيب تيم اينتراخت فرانكفورت در اين بازي به شرح زير بود:
پرول، اوكس، ‌كريس، وازسوسكي(66 بلاد)، پتكويچ (66 كروك)، مهدوي كيا (46 اشتاين هوفر)، فينك، ماير (46 كايو)، كهلر (66 ليبويچ)، كوئيكه، ليبروپولوس

mohamad23
27-01-2009, 04:19
بوخوم با تك گل وحيد هاشميان به نخستين پيروزى خانگى اش پس از ۵ ماه دست يافت. شاگردان مارسل كولر سرمربى بوخوم با تك گل دقيقه ۷۷ مهاجم ايرانى خود توانستند برابر ژيليناى اسلواكى به پيروزى برسند. اين بازى كه در حضور ۲۳۳۲ تماشاگر انجام شد نخستين پيروزى خانگى بوخوم پس از پنج ماه بود. آخرين برد خانگى بوخوم به ۵ ماه قبل برابر آرمينيا بيله فلد بازمى گردد اين پيروزى روحيه بوخوم قعر نشين را در آستانه شروع نيم فصل دوم رقابت هاى بوندس ليگا افزايش داد. هاشميان در اين بازى تداركاتى تا پايان در ميدان حاضر بود.
هلى كوپتر گل مى زند
پايگاه اينترنتى اشپورت بيلد در اشاره به اخبار بازى هاى دوستانه شنبه در آلمان نوشت: هلى كوپتر گل مى زند. ريور اسپورت هم درباره اين بازى نوشت: اگر به خواست برخى از منتقدان حاضر در سكوها بود، اين بازيكن ايرانى بايد پس از سه بار ناكامى در دقايق نخست بازى بلافاصله زمين مسابقه را ترك مى كرد اما او در نهايت با پيراهن بوخوم به موفقيت رسيد. كارلسروهه نخستين حريف بوخوم در دور برگشت رقابت هاى بوندس ليگاست.

منبع:روزنامه ایران ورزشی

mohamad23
28-01-2009, 00:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وحید هاشمیان از تیم بوخوم آلمان

نیم‌فصل دوم بوندس‌لیگای آلمان، روز جمعه (۱۰ بهمن) با دیدار هامبورگ و بایرن مونیخ آغاز می‌شود. وحید هاشمیان، ملی‌پوش ایرانی تیم بوخوم از وضعیت خود در این تیم و هم‌چنین جزئیات مصاحبه با تلویزیون بی بی سی می‌گوید.

دویچه وله: آقای هاشمیان، در آستانه‌ی آغاز نیم‌فصل برگشت رقابت‌های فوتبال بوندس لیگای آلمان هستیم. لطفا از وضعیت کلی خودتان و تیم بوخوم بگویید؟

وحید هاشمیان: همان‌طور که می‌دانید تیم ما، تیم بوخوم، امسال چهار، پنج بازیکن جدید خرید و قصد داشت که در این فصل بتواند نسبت به سال گذشته نتایج بهتری بگیرد. اما متاسفانه ما نتیجه‌گیری دچار بدشانسی‌های زیادی شدیم، در مصدومیت بازیکن‌ها که این مصدومیت و این بدشانسی گریبانگیر من هم شد و امسال تیم‌مان الان که نیم فصل است، از هجده تیم در رده‌ی هفدهم قرار گرفته است. اما با توجه به این که امتیازات تیم‌ها بهم خیلی نزدیک است و یک دوره‌ی آماده‌سازی خیلی خوبی را هم انجام دادیم، امیدوار هستیم که در دور برگشت نتایج بهتری بگیریم. من هم امیدوار هستم که بتوانم نسبت به نیم فصل اول بهتر عمل کنم.

تیم بوخوم در مهم‌ترین دیدار تدارکاتی مقابل تیم «سیلینا» از اسلواکی با تک گل شما به پیروزی یک بر صفر رسید. موفقیت شما در این بازی می‌تواند نویدی باشد برای نیم‌فصل دوم بوندس لیگا؟

- امیدوارم این طور باشد. من هم خودم از همان اولین تمرین امسال انگیزه زیادی داشته‌ام، در تمرین‌ها و در بازی‌ها دوستانه و تدارکاتی، خوب عمل کردم. خب کمی مشکل هم میان من و مربی‌ام بوجود آمده بود که من می‌خواستم ثابت کنم که توانایی‌های من بیش از این است. از یک‌طرف هم شاید به مربی‌مان باید حق بدهیم که هر موقع من داشتم آماده می‌شدم، دچار یک بدشانسی شدم و از ترکیب دور شدم و وقتی هم که برگشتم بدنم به لحاظ آمادگی در شرایط صددرصد و در جریان بازی‌ها نبود. امیدوارم که در دور برگشت بتوانم گل‌زنی کنم، برای تیم‌ام مفید باشم و تیم‌مان بتواند به جایگاه اصلی‌اش برگردد.

در اواخر نیم‌فصل رفت، یک سوءتفاهمی به وجود آمده بود میان شما و سرمربی تیم بوخوم، مارسل کلر که برمی‌گشت به مصاحبه‌تان با روزنامه‌ی «بیلد» آلمان. این موضوع باعث ایجاد کدروتی شده بود که سرانجام به اخراج موقت شما هم از تمرینات تیم بوخوم منجر شد. اما چندین هفته‌ی پیش در مجله‌ی ورزشی «کیکر» آلمان مطلبی منتشر شده بود که شما در آستانه‌ی جدایی از باشگاه بوخوم قرار دارید!

- ببینید، تیتر روزنامه را با صحبت رسمی که باشگاه می‌گوید هیچ وقت نباید قاطی کرد. ببینید، بوخوم باشگاهی‌ست که نسبت به تیم‌های دیگر برای من تفاوت دارد. من به این تیم علاقه دارم و مسئولین رده‌بالای باشگاه این را خوب می‌دانند. مارل کلر مدت زیادی نیست که به این تیم آمده، من هشت سال پیش در این تیم بودم و این تیم را از دسته دو آوردیم به دسته یک و بعد هم به جام یوفا راه پیدا کردیم؛ کارهایی که شاید در تاریخ بوخوم انجام نشده و یا خیلی کم انجام شده. به خاطر همین تیم بوخوم را خیلی دوست دارم. به من کمک کرده و بوخومی‌های اصیل هم من را می‌شناسند و به من علاقه دارند. این شایعه شده بود که خب یک درگیری به وجود آمد، مصاحبه‌ای از طرف من شد که من به علت کم بازی کردن، ناراضی‌ام. ولی تیتری که زده شد، نوشتند با حمله‌ی وحید هاشمیان به مربی تیم! تیتر را من انتخاب نمی‌کنم. من یک مصاحبه کوتاه کردم، تیترش هم یک مقدار تند بود. بعد در روزنامه‌ی «کیکر» هم چاپ شد که وحید باید از بوخوم برود که هیچ منبعی این را اصلا تایید نکرد. یک مصاحبه با مدیر ورزشی تیم‌مان شده بود. او هم وضعیت تیم‌مان را گفته بود و مذکر شده بود که ما دو بازیکن داریم که باید از این تیم بروند. این دو بازیکن توماس وبر بود که از تیم‌مان رفت به لورکوزن و دانیل فولکس که به کایزرلاوترن انتقال پیدا کرد. ولی چون مدیر ورزشی بوخوم نامی نبرده بود و مشکلاتی که میان من و مربی‌مان بوجود آمده بود، روزنامه‌‌ی کیکر فکر کرده بود که من باید بروم. در صورتی که چنین چیزی وجود ندارد. بعد هم مسئولان بوخوم این قضیه را به شدت تکذیب کردند.

یکی از مسایلی که در این هفته توجه مطبوعات ایران را به خودش جلب کرده، ماجرای مصاحبه‌ی شما با شبکه‌ی بی بی سی است که باعث ناراحتی مسئولین در ایران شده است. همچنین صحبت محرومیت شما در ایران به گوش می‌رسد. اشکال این گفت‌وگو با شبکه‌ی بی بی سی از دیدگاه شما چیست؟

- راستش این ماجرایی که شما می‌گویید، خودم واقعا بی‌خبر بودم تا دیروز بعدازظهر که از تمرین آمدم و دیدم که سایتی اشاره‌ای کرده و همچنین سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال این موضوع را تکذیب کردند. ببینید من در فوتبال آلمان به این صورت است که بی‌اجازه نمی‌توانم مصاحبه کنم؛ هیچ بازیکنی (اجازه ندارد). منظور من مصاحبه با نشریات خارجی است. یک فاکس می‌آید به باشگاه، به مسئولان نشریه‌ی بوخوم. آنها به ما انتقال می‌دهند و با هماهنگی باشگاه، و من همیشه قید می‌کنم که (در مورد) هیچ موضوع سیاسی و غیرورزشی گفت‌وگو نمی‌کنم. نامه‌ای آمد که برنامه‌ی بی بی سی می‌خواهد برای قسمت فارسی با شما مصاحبه‌ای بکند. این مسئله، فکر می‌کنم، متعلق به ۳ ماه پیش است که این برنامه تهیه شد و باشگاه هم گفت از نظر ما ایراد ندارد و بعد من متوجه شدم که اصلا این برنامه تلویزیونی است. یعنی من فکر می‌کردم یک مصاحبه‌رادیویی یا گفت‌وگویی است. در یک رستوران یک گفت‌وگو ساده انجام دادند، سوالهای فوتبالی کردند و من هم جواب دادم. غیر از این هم من اصلا نمی‌دانستم که باعث به‌وجود آمدن مشکلی می‌شود یا حتی مصاحبه نباید انجام می‌دادیم. و بعدها، گویا بعد از پخش شدن این (برنامه‌ی) تلویزیونی، ظاهرا موضوع مصاحبه‌نکردن مطرح شده است که صحبت من و برنامه‌ی من اصلا قبل ازافتتاح این شبکه انجام شده بود.

آقای هاشمیان شما در بازی تیم ملی ایران مقابل تایلند در چارچوب پیکارهای مقدماتی جام ملتهای آسیا حضور نخواهید داشت، به‌خاطر این که این بازیها در تقویم رسمی فیفا قرار ندارد و موجب تداخل تقویم باشگاهی بوخوم با تقویم کنفدراسیون آسیا می‌شود. اما پس از آن - روز ۱۱ فوریه - ایران بازی مهمی در مقابل کره جنوبی در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در پیش دارد. آیا در این بازی شرکت خواهید داشت؟

- ببینید، بعضی بازیها - مثل این بازی - در بین زمان‌های بوندس لیگا قرار می‌گیرد که جزو تاریخ فیفا نیست. اما مسئولین باشگاه ما همیشه با فدراسیون فوتبال ایران همکاری داشتند یا بالعکس. آقای ابراهیمی، سرپرست تیم ملی ایران، همیشه در ارتباط هستند و جای هماهنگی که بین سرپرست تیم ملی و مدیر (باشگاه) ما شد و مکاتباتی انجام گرفت، فدراسیون هم اجازه داد که من در اختیار باشگاه قرار بگیرم و من امیدوار هستم تیم ملی ایران بازی مقابل تایلند را ببرد. همین بازی‌هاست که ما باید به جوانهایمان شانس بدهیم که بتوانند از شانس‌هایشان استفاده کنند، تجربه پیدا کنند، انگیزه پیدا بشود و این‌ها جایگزین‌های ما در آینده هستند. ما سالیان زیادی دیگر بازی نخواهیم کرد و خوشحال می‌شویم جوانهای خوبی جایگزین ما بشوند. ولی فعلا به نظر من در بعضی از بازیهای مهم وجود تجربه خیلی مهم است و ما که در اروپا بازی می‌کنیم، از لحاظ بدنی و جسمی در شرایط خوبی قرار داریم و می‌توانیم به تیم‌مان کمک کنیم. و اگر (مربیان تیم ملی) بخواهند در بازی کره جنوبی از من استفاده کنند، با کمال میل در اختیار تیم کشورمان هستم.

ما در تیم ملی فوتبال ایران شاهد روند جوانگرایی هستیم. به نظر شما در نسل جدید مهاجمان فوتبال ایران، چه اشخاصی هستند که می‌توانند جایگزین شما شده و خلائی در خط حمله تیم ملی به‌وجود می‌آید را پر کنند؟

- راستش من در حال حاضر حدود ده سال است که از لیگ ایران دورم و تمام بازیهای لیگ را نمی‌توانم ببینم. به خاطر این، بازیکنان خیلی خوبی حتما در ایران هستند که باید استعدادیابی بشوند. فوتبال ما به لحاظ توانایی بسیار بالاست که می‌توان با شناسایی این بازیکنان، و شانس‌دادن به آنان، سبب پیشرفت‌شان شد. همان‌طور که ما هم مدت‌زمانی گمنام بودیم، بازی کردیم، به ما شانس دادند و توانستیم بیاییم آلمان. و مربیان تیم ملی و کسانی که استعدادیابی می‌کنند حتما این افراد را زیرنظر دارند و بازیکنان خوب و جوان الان در تیم ملی وجود دارد.

در پایان این گفت‌وگو دوباره برمی‌گردم به بوندس لیگا. آیا از نظر شما این احتمال وجود دارد که بلندپروازی تیم "هوفنهایم"، قهرمان نیم‌فصل رفت، در نیم‌فصل برگشت نیز ادامه داشته باشد و این تیم حتی قهرمان آلمان هم بشود؟

- این تیم حدود چهار سال است که تصمیم جدی گرفته که به سطح بالا بیاید و این تیم این‌گونه نیست که این تیم بخواهد با تزریق پول رئیس باشگاه و یکشبه، راه چندین روزه را طی کند. ایشان به‌علاوه‌ی مربی خوبش، رالف رانگنیک، و یک‌سری کسانی که دست‌اندرکار هستند برنامه‌ای طولانی‌مدت ریخته‌اند، استادیوم می‌سازند و به کارهای پایه‌یی بسیار می‌رسند. فکر می‌کنم در حال ساخت یک استادیوم سی هزار نفره هستند که یکی از مدرنترین استادیوم‌های اروپا خواهد شد. و بدین ترتیب یک سرمایه‌گذاری اصولی شده و به نظر من مهم نیست هوفنهایم الان قهرمان بشود یا پنجم و ششم. من برای این تیم آینده خیلی خوبی می‌بینم، چون در حال انجام برنامه‌ریزی بسیار خوبی است و در کنار این برنامه‌ریزی، در فوتبال روز دنیا، در حال حاضر سرمایه مهم است که ایشان (مدیر باشگاه) هم سرمایه خوبی دارد. (ایشان) به این تیم پول تزریق می‌کنند، کسب درآمد و بازیکن‌سازی هم می‌کنند. و به نظر من هم نیست که قهرمان بشوند یا نشوند. به نظر من یک کار خوبی را شروع کرده‌اند که در حال انجام است.

mohamad23
28-01-2009, 20:20
تمجيد "فونكل" از آمادگي مهدوي‌كيا
كيا: دوباره مي‌خواهم حمله كنم

پايگاه اينترنتي "فرانكفورتر نويه پرسه" در آستانه‌ي شروع نيم فصل دوم رقابت‌هاي بوندسليگا از آمادگي مهدي مهدوي‌كيا نوشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حالي كه تنها دو روز تا شروع دور برگشت رقابت‌هاي بوندسليگا در فصل 2008-2009 باقي مانده است، اين پايگاه اينترنتي به بررسي وضعيت بازيكن ايراني باشگاه اينتراخت فرانكفورت پرداخت و درباره‌ي كاپيتان تيم ملي فوتبال ايران نوشت: وقتي در فرانكفورت از كادر فني بهتر براي دور برگشت رقابت‌هاي بوندسليگا صحبت مي‌شود، در كنار بازيكنان تازه واردي همچون نيكولا پتكوويچ و لئونارد كوئيكه از بازگشت بازيكناني همچون الكساندر ماير و كريس هنينگ صحبت مي‌شود كه پس از آسيب ديدگي‌هاي طولاني مدت به رقابت‌هاي بوندسليگا بازمي‌گردد.

در اين ميان مهدي مهدوي‌كيا هم مي‌تواند يكي از اين بازيكنان باشد. بازيكني كه بسياري در فرانكفورت پس از عملكرد كم و بيش نااميد كننده‌ي او در دور رفت از او قطع اميد كرده بودند. اما، اين بازيكن تيم ملي ايران در هفته‌هاي آماده‌سازي براي دور برگشت توانسته است متقاعد كننده ظاهر شود و به گفته‌ي فريد هلم فونكل دوباره مي‌تواند به تيم كمك كند. مهدوي‌كيا در بازي تمريني شنبه گذشته برابر فورث با عملكرد خوب خود انتظارها را از خود بالا برد.

اين بازيكن 31 ساله‌ي خط مياني گفت: از نظر بدني كاملا آماده هستم.

مهدوي كيا درباره‌ي علت بازگشتش به آمادگي هم گفت: آماده‌ام چون براي يك بار هم كه شده بدون آسيب ديدگي در تمرين‌هاي آماده‌سازي حاضر بوده‌ام.

مهدي در تعطيلات زمستانه به خوبي استراحت كرد. همراه با خانواده‌اش به اتريش رفت و در برف‌هاي كوهستان‌هاي اتريش به سر برد و براي دور برگشت تجديد قوا كرد.

فونكل سرمربي فرانكفورت درباره‌ي بازيكن ايراني خود گفت: "مهدي از نظر بدني كاملا آماده است. "

مهدوي‌كيا در تمرين‌ها بسيار سرحال و با روحيه نشان مي‌دهد. كاملا متفاوت از آنچه در پاييز گذشته به نظر مي‌رسيد، زماني كه او يك يا دو بار اين احساس را به جاي گذاشت. مي‌خواهد تا پايان زمان قراردادش يعني تابستان 2010 كنار بنشيند.

مهدوي‌كيا گفت: دوباره مي‌خواهم حمله كنم. اميدوارم كه در بازي برابر هرتابرلين حاضر باشم.

مهدي مهدوي‌كيا بدون ترديد درفهرست اينتراخت حاضر خواهد بود. اينكه آيا در فهرست اوليه‌ي تيمش هم حاضر باشد يا خير به تصميم‌هاي فني سرمربي‌اش بستگي دارد. فونكل بايد از ميان مهدوي‌كيا و ماركوس اشتاين‌هوفر يكي را براي فرستادن به ميدان انتخاب كند. چنانچه پتكوويچ روي نيمكت قرار بگيرد بنيامين كوهلر در تركيب چهار نفره‌ي خط دفاعي بازي خواهد كرد و مهدوي‌كيا هم بدون ترديد مي‌تواند در تيم جاي داشته باشد. او در فصل جاري شش بار به ميدان رفته است. تنها يك بار آن هم شكست چهار بر صفر برابر دورتموند تا پايان در ميدان حاضر بود.

مهدوي‌كيا با انتقاد از خود مي‌گويد: اين روند بايد بهتر شود. مي خواهم بيشتر از اين به تيم كمك كنم.

mohamad23
30-01-2009, 16:37
/لژيونرهاي ايراني بوندس ليگا/
دژاگه غايب ولفسبورگ مقابل كلن

خبرگزاري فارس: بازيكن ايراني تيم ولفسبورگ در اولين بازي دور برگشت بوندس ليگا امكان همراهي هم تيمي هاي خود را ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس تيم فوتبال ولفسبورگ فردا(شنبه) در ورزشگاه راين انرژي ميهمان اف.ث.كلن در است.
براي اين بازي فليكس ماگات، سرمربي ولفسبورگ مجاز به استفاده از اشكان دژاگه نيست. اين بازيكن به علت دريافت كارت زرد در آخرين بازي دور رفت و پنج كارته شدن ،‌ محروم شده است.
دژاگه در بازي هايي كه در جدول زير درج شده كارت زرد گرفت تا از انجام بازي با كلن محروم شود:

هفته دوم: بازي با بوخوم - تساوي 2 بر 2
هفته سوم: بازي با فرانكفورت،‌تساوي 2 بر 2(دژاگه يكي از 2 گل تيمش را زد)
هفته پنجم: بازي با هامبورگ ،‌برد 3 بر صفر(دژاگه يكي از گل هاي تيمش را زد)
هفته شانزدهم: بازي با هانوفر ،‌برد 2 بر يك
هفته هفدهم:بازي با وردربرمن،‌باخت 2 بر يك

تركيب مورد نظر ماگات اينچنين گزارش شده است:
دروازه بان:
بنگاليو

خط دفاع:
ريتر، سيمونيچ،‌بارزاگلي، شفر

خط مياني:
خوزه،‌هاسبه،‌زاكاردو، ميسموويچ

خط حمله:
گرافيت ،‌دژكو

فرانكفورتر نويه پرسه: مهدوي كيا در آستانه بازگشت

روزنامه فرانكفورتر نويه پرسه چاپ آلمان نوشت: مهدي مهدوي كيا بازيكن ايراني تيم فوتبال اينتراخت فرانكفورت در آستانه بازگشت به روزهاي اوج خود است.
اين روزنامه افزود، مهدوي كيا در تمرينات زمستاني پيش از شروع نيمه دوم مسابقات فصل بوندسليگا، پيشرفت خوبي از خود نشان داده است.
مهدوي كيا به دنبال عملكردي متوسط در اوايل فصل، با بازي خوبش در ديدارهاي دوستانه اخير، توجه سرمربي تيم فرانكفورت را به خود جلب كرده است به طوريكه فردهلم فونكل ضمن ابراز رضايت از وي گفت: مهدوي كيا به زودي در تركيب اصلي تيم قرار خواهد گرفت.
خود اين بازيكن هم اظهار داشت: در آمادگي مطلوبي به سر مي‌برم و از اينكه مي‌توانم بدون هيچ مصدوميتي بازي كنم، خوشحالم. اميدوارم در برلين در تركيب اصلي تيم قرار بگيرم.

mohamad23
04-02-2009, 14:44
وحيد هاشميان عزادار شد:41:

خبرگزاري فارس: مهاجم تيم ملي فوتبال ايران در غم از دست دادن مادر خود عزادار شد.

به گزاش خبرگزاري فارس، مادر وحيد هاشميان شب گذشته به علت بيماري درگذشت.
وحيد هاشميان مهاجم تيم ملي فوتبال ايران كه عضو باشگاه بوخوم آلمان است براي ديدار مقابل كره جنوبي به تيم ملي دعوت شده است.
خبرگزاري فارس اين مصيبت را به مهاجم تيم ملي تسليت مي گويد.

mohamad23
05-02-2009, 20:47
/هفته نوزدهم بوندس ليگا/
ياران شروين رجبعلي فردي، مهمان آرمينيا بيله فلد

خبرگزاري فارس: تيم فوتبال هرتابرلين در هفته نوزدهم رقابت هاي بوندس ليگا ميهمان آرمينيا بيله فلد است.

به گزارش خبرگزاري فارس تيم هرتابرلين كه در فصل جاري شروين رجبعلي فردي،‌ بازيكن جوان ايراني را استخدام كرد،‌ فردا (جمعه) در اولين بازي هفته ميهمان آرمينيا‌بيله فلد است.
اين ديدار ساعت 23 به وقت تهران در ورزشگاه شوكو آره‌نا بيله فلد انجام خواهد شد. براي اين جدال لوسين فابرو، سرمربي تيم هرتابرلين نام رجبعلي فردي را در جمع نفرات ذخيره خود رد كرده است. بر اين اساس احتمال مي رود اين بازيكن ايراني در جريان بازي به ميدان وارد شود.
دو تيم در بازي رفت و در برلين به تساوي يك بر يك رسيدند.
تيم هرتابرلين اينك با 36 امتياز در مكان دوم جدول قرار دارد. درحالي كه تيم آرمينيا بيله فلد با 17 امتياز در مكان چهاردهم جدول جاي دارد.

جدول رده بندي:
1- هوفن هايم 38 امتياز
2- هرتابرلين 36 امتياز
3- هامبورگ36 امتياز
4- بايرن مونيخ 35 امتياز
5- بايرلوركوزن 35 امتياز

mohamad23
05-02-2009, 20:48
هفته نوزدهم دسته دوم بوندس ليگا/
ياران شاپورزاده به خانه كوبلنس قدم مي‌گذارند

خبرگزاري فارس: تيم فوتبال فاو. اس.فاو فرانكفورت در رقابت هاي دسته دوم بوندس ليگا آلمان به مصاف كوبلنس مي رود.

به گزارش خبرگزاري فارس تيم فرانكفورت كه در فصل جاري، اميرشاپورزاده،‌ مهاجم ايراني را به خدمت گرفته،‌ در شرايطي كه در بازي رفت به تساوي بدون گل برابر كوبلنس دست يافت،‌ ميهمان كوبلنس است.
اين مسابقه فردا مقارن ساعت 21 به وقت تهران انجام خواهد شد.

برنامه دو مسابقه ديگر اين هفته به شرح زير است:
آلمانيا آخن - هانزاروستوك
فرايبورگ - اوزنابروك

جدول رده بندي:
1 - فرايبورگ 33 امتياز
2 - گرويتر فورت 32 امتياز
3 - ماينس 32 امتياز
4 - كايزرس لاترن 32 امتياز
5 - آلمانياآخن 28 امتياز

mohamad23
05-02-2009, 20:48
خانه‌نشيني 2 ماهه هافبك ايراني ولفسبورگ
دژاگه در سفر به مصر به هپاتيت A دچار شد

خبرگزاري فارس: سفر به كشور مصر سبب شده تا بازيكن ايراني تيم ولفسبورگ به بيماري هپاتيت A مبتلا شود.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه برلينر سايتونگ،‌ روز گذشته از طرف باشگاه ولفسبورگ بطور رسمي عنوان شد اشكان دژاگه گرفتار بيماري هپاتيت نوع A شده و با بستري شدن در كلينيكي در شهر هامبورگ، حداقل هشت هفته قادر به تمرين و بازي نيست.
مطابق اظهارات مقامات ولفسبورگ، دژاگه پس از خاتمه مسابقات دور رفت و شروع ايام تعطيلات سال نو ميلادي،‌ براي رفع خستگي به مصر سفر كرد و گفته مي شود در اين سفر به بيماري مذكور مبتلا شد.
دژاگه در دور رفت رقابت هاي بوندس ليگا جزو بازيكنان اصلي سبزپوشان بود و توانست 16 بازي براي تيمش انجام دهد و 2 گل نيز به ثمر برساند.
دژاگه در نخستين بازي هفته دور برگشت مقابل كلن كه با تساوي يك بر يك همراه شد، غايب بود.

Retired User
05-02-2009, 22:05
بعضي از كساني كه در اين تاپيك ازشون صحبت ميشه مثه دژاگه خودشون رو ايراني نميدونن

mohamad23
06-02-2009, 01:14
بعضي از كساني كه در اين تاپيك ازشون صحبت ميشه مثه دژاگه خودشون رو ايراني نميدونن

به نظر من که انتخاب درستی کرد که به تیم ملی ایران نیومد چون در غیر این صورت مثل زندی از فوتبال آلمان طرد میشد و داشت تو قبرس پرسه میزد :5: ولی الان داره تو یکی از بهترین تیمای آلمان بازی میکنه.
بعدشم به تیم ملی دعوت می شد با این وضعیت باید میدید علی دایی کی دلش درد میگیره دعوتش کنه یا نکنه

mohamad23
06-02-2009, 01:15
خدا مادر وحید هاشمیانم رحمت کنه ,خدا بهش صبر بده ,به خودشو خونوادش تسلیت میگم.

mahdi.a81
06-02-2009, 01:56
به نظر من که انتخاب درستی کرد که به تیم ملی ایران نیومد چون در غیر این صورت مثل زندی از فوتبال آلمان طرد میشد و داشت تو قبرس پرسه میزد :5: ولی الان داره تو یکی از بهترین تیمای آلمان بازی میکنه.
بعدشم به تیم ملی دعوت می شد با این وضعیت باید میدید علی دایی کی دلش درد میگیره دعوتش کنه یا نکنه

راستي .چرا زندي اينجوري شده .
يعني طرد شده يا بازيش افت كرده؟

Retired User
06-02-2009, 11:34
راستي .چرا زندي اينجوري شده .
يعني طرد شده يا بازيش افت كرده؟
هر دو از عواملشه

mohamad23
05-04-2009, 03:24
ليگ دسته يک امارات/
ادامه ناکامي‌هاي ياران لفته حميدي
خيز شاگردان سابق «قاسم‌پور» براي صعود

هفته بيست و پنجم ليگ دسته يک امارات درحالي به پايان رسيد که تيم الرمس با لفته حميدي بازيکن ايراني خود همچنان برروي نوار ناکامي گام برمي‌دارد.

به گزارش ايسنا، در مسابقات هفته بيست و پنجم تيم الرمس در ديدار با تيم مدعي حتا با نتيجه 5 بر يک مغلوب شد تا شکستي سنگين را در خانه تجربه کنند. در ديگر بازي‌هاي اين هفته تيم الامارات و شاگردان سابق ابراهيم قاسمپور که تا دو هفته پيبش هدايت اين تيم را برعهده داشت با نتيجه 3 بر يک مقابل تيم رده دومي فجيره به برتري رسيدند و ضمن کسب سه امتياز با 47 امتياز به رده چهارم صعودکردند و خود را به عنوان يکي از مدعيان صعود معرفي کردند.

در ديگر بازي‌ها بني باس سه بر يک مسافي را شکست داد. اتحاد کلبا 5 بر دو العربي را مغلوب ساخت. دبالالفجيره 2 بر يک الجزيره الحمرا را برد. دبا الحصن 2 بر يک برالذيد چيره شد و ديدار تيم‌هاي راس الخيمه و الحمريه با نتيجه 3 بر 3 به پايان رسيد.

در جدول رده بندي ليگ دسته يک امارات تيم بني ياس با 57 امتياز درصدر جدول قرار دارد الفجيره با 52 امتياز دررده دوم و تيم‌هاي حتا با 48 و الامارات و دبي هر کدام با 47 از مدعيان اصلي صعود به شمار مي‌روند. تيم الر مس با لفته حميدي نيز با 24 امتياز در رده سيزدهم جدول رده بندي قرار دارند.

ليگ دسته يک امارات با حضور شانزده تيم در يک گروه به صورت رفت و برگشت انجام مي‌شود و در پايان دو تيم به ليگ برتر اين کشور راه مي يابند.

mohamad23
05-04-2009, 03:28
شجاعی و نکونام خوکچه های پیشکشی را رد کردند

"جواد نکونام " و " مسعود شجاعي " بازيکنان ايراني تيم فوتبال اوساسوناي اسپانيا هديه دامپرور اسپانيايي را دريافت نکردند.

بنا برگزارش ايرنا به نقل از منابع خبري ،يک دامپروراسپانيايي وعده داده بود که اگر تيم اوساسونا در ديدار مقابل تيم اسپانيول در چارچوب رقابتهاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي اسپانيا پيروزشود به هرکدام از باريکنان و کادرفني آن يک خوکچه هديه خواهدکرد.

براساس اين گزارش ، اين دامپرور روز گذشته 12 خوکچه را که وعده داده بود به بازيکنان و کادر فني اين تيم هديه کرد و تنها اين دو بازيکن مسلمان ايراني از پذيرش اين هديه خودداري کردند.

تيم اوساسونا هفته گذشته موفق شد تيم اسپانيول را در چارچوب رقابتهاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي اسپانيا با تک گل دقيقه 90 جواد نکونام شکست دهد.

بی باک بی بال
05-04-2009, 17:06
زندی توی کدم تیم است سایت تیم می خواستم

mohamad23
07-04-2009, 04:11
ماركا: نكونام در برنابئو درخشيد، شجاعي در كالدرون
خبرگزاري فارس: روزنامه پرتيراژ ماركا اسپانيا ضمن انتشار گزارش بازي اوساسونا و اتلتيكو مادريد از درخشش دو بازيكن ايراني اوساسونا در پايتخت نوشت.

به گزارش خبرگزاري فارس، رانكه‌رو نويسنده ماركا در گزارش بازي خود آورده است: هواداران اوساسونا هرگز درخشش جواد نكونام را در برنابئو فراموش نمي كنند. او بالاي سر كاناوارو به كاسياس گل زد و ديگر بازيكن ايراني اوساسونا، مسعود شجاعي نيز در ويسنته كالدرون موفق به گلزني شد.
اين نويسنده در ادامه مطلب خود آورده است: اوساسونا در جذب بازيكنان خود بهترين عملكرد را داشته و مي تواند در فصل تابستان نيز به اين روند ادامه دهد.

mohamad23
07-04-2009, 04:12
صعود 4 پله‌اي اوساسونا با گلزني شجاعي
خبرگزاري فارس: تيم فوتبال اوساسونا با گلزني و درخشش مسعود شجاعي برابر اتلتيكو مادريد به برتري دست يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس، شاگردان كاماچو با گلزني پاندياني (دو بار)، وادوژ و شجاعي موفق شدند برابر اتليتكو مادريد به برتري 4 بر 2 دست پيدا كنند.
گل زيباي شجاعي كه چهارمين گل اوساسونا بود در زماني به ثمر رسيد كه اتلتيكو مادريد در حال تغيير تاكتيك بود و قصد داشت فشار خود را روي دروازه اين تيم افزايش دهد. شجاعي پاس گل اول اوساسونا را هم براي پاندياني ارسال كرد. نكونام ديگر بازيكن ايراني اوساسونا 90 دقيقه در تركيب تيمش حضور داشت. اوساسونا با اين پيروزي 4 پله در جدول صعود كرد.

نتايج بازي هاي شب گذشته:
اتلتيكومادريد 2 - اوساسونا 4
گل ها: فورلان 15 و ايبانيس 74 براي اتلتيكو مادريد و پاندياني 8 و 48 و وادوژ 44 و مسعود شجاعي 69 براي اوساسونا

اسپانيول 3 - دپورتيوو لاكرونيا يك
گل ها: آلونسو 12 و دلاپنيا 39 و روفته 89 براي اسپانيول و لاساد 42 براي دپورتيوو لاكرونيا

والنسيا 4 - ختافه يك
گل ها: ماتا 20 و داويد ويا ( پنالتي 25 و 60) و آلبيول 56 براي والنسيا و كاسكرو (پنالتي 49) براي ختافه

اسپورتينگ خيخون صفر - راسينگ سانتاندر 2
گل ها: زيگيچ 54 و كولسا 89
در پايان هفته بيست و نهم لاليگا اسپانيا بارسلونا با 72 امتياز در صدر ايستاده و رئال مادريد با 6 امتياز اختلاف اين تيم را تعقيب مي كند.
سويا، ويارئال و والنسيا ديگر تيم هاي حاضردر منطقه اروپايي جدول هستند.
در پايين جدول نيز اسپانيول در قعر جدول است. نومانسيا در رتبه نوزدهم ايستاده و ركرتيوو اوئلوا در مكان هجدهم جاي گرفته است.
اوساسونا با پيروزي شب گذشته با 4 پله صعود و با 32 امتياز در رتبه چهاردهم جدول ايستاد.

mohamad23
07-04-2009, 04:13
کاماچو: مسعود ستاره ما بود
تیم اوساسونا یکشنبه شب موفق شد تا در اولین پیروزی خارج از خانه خود را با شکست دادن اتلتیکومادرید در بیسنته کالدرون رقم زند.

سایت گل: شاگردان کاماچو دیشب موفق شدند تا در دیداری تماشایی با نتیجه 4 بر 2 از سد اتلتیکومادرید عبور کنند و خوسه آنتونیو کاماچو، مربی باتجربه اوساسونا از این بابت غرق در غرور بود. او در صحبتهایی در این رابطه گفت:«این پیروزی برای ما بسیار مهم بود. ما دیدارهای زیادی را در خارج از خانه برگزار کرده بودیم و این اولین پیروزی خارج از خانه ما بود و کاملا هم عادلانه رقم خورد. البته ما می توانستیم در دیدارهای دیگری نیز به پیروزی برسیم که این طور نشد. این بازیکنان، همان بازیکنان همیشگی هستند.من روز یکشنبه به شاگردانم گفتم که اگر می تواند اتلتیکو مقابل ما به پیروزی برسد، ما هم این توانایی را داریم. من به آنها گفتم که دوست ندارم امشب هم همان طور که اززمین بتیس خارج شدیم، زمین را ترک کنیم.»

مسعود شجاعی ستاره اوساسونا در زمین مسابقه بود و سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا نیز در ادامه صحبتهایش او را مورد تحسین قرار داد. کاماچو ادامه داد:« ما یک تیم هستیم که برخی از بازیکنان گلزنی می کنند و برخی دیگر زمینه گلزنی را فراهم می کنند. مسعود بازی استثنایی و فوق العاده ای را به نمایش گذاشت و یک بار هم برای تیم به گل رسید. ولی به عنوان مثال در دیدار مقابل اسپورتینگ، او در مواقعی در مقابل دروازه تنها بود و آن را از دست داد.» در ادامه یکی از خبرنگاران با اشاره به گل تماشایی مسعود، از کاماچو سوال کرد که اگر به جای مسعود، بازیکن صاحب نام تری مثل مسی گلی تا این حد تماشایی را به ثمر می رساند، قطعا پوشش تلویزیونی آن به مراتب بیشتر بود و کاماچو پاسخ داد:« مسعود یک بازیکن ایرانی است که در اوساسونا توپ می زند ولی مسی و بازیکنان دیگر در تیمهای بزرگ و صاحب نامی هستند و این مهمترین نکته در اخبار ورزشی است.»

mohamad23
07-04-2009, 04:13
مسعود شجاعي در گفت‌وگو با ايسنا:
علي دايي اسطوره بوده و باقي مي‌ماند
هيچ كس به فكر بازي با كره‌شمالي نيست
مي‌خواهـم در اوسـاسـونـا بهتـر از ايـن باشم

بازيكن ايراني تيم فوتبال اوساسونا با اشاره به صعود اين تيم به رده‌ي چهاردهم جدول رده‌بندي لاليگا گفت: از ابتدا هم پيش‌بيني مي‌كرديم كه تيم‌مان در لاليگا مي‌ماند.

مسعود شجاعي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به ديدار شب گذشته اوساسونا برابر اتلتيكومادريد اظهار كرد: ديدار بسيار مهمي بود و پيروزي برابر اتلتيكو كه جزو تيم‌هاي خوب اسپانيا به حساب مي‌آيد و در سطح تيم‌هاي بزرگ لاليگا است، نتيجه‌ي بسيار خوبي براي ما بود. با اين سه امتياز توانستيم تا رده‌ي چهاردهم جدول صعود كنيم و فكر مي‌كنم با اين پيروزي ماندن‌مان در لاليگا قطعي شد.

وي درباره‌ي گلزني خود در اين ديدار گفت: پشت محوطه‌ي 18 قدم توپ را در اختيار گرفتم و پس از دريبل دو بازيكن شرايط خوبي براي زدن ضربه داشتم اما، صبر كردم و بازيكن شماره‌ي 22 اتلتيكو كه ملي‌پوش اسپانيا هم هست را دريبل كردم و پس از خروج دروازه‌بان از دروازه يكي از گل‌هاي اوساسونا را به ثمر رساندم.

شجاعي با ابراز رضايت از وضعيتش در اوساسونا گفت: از شرايطي كه به وجود آمده، بسيار راضي‌ام اما، فكر مي‌كنم كه مي‌تواند وضعيت بهتر از اين باشد. در بازي با اتلتيكو كاماچو من را خيلي آزاد گذاشته بود و گفته بود كه مي‌توانم با توجه به فضاهايي كه در خط دفاع اتلتيكو وجود دارد، دريبل زني كنم. فكر مي‌كنم به غير از گلي كه به ثمر رساندم بازي خوبي هم انجام دادم.

وي با بيان اينكه با اين پيروزي ماندن‌مان در لاليگا قطعي شد، گفت: زماني كه اوساسونا در انتهاي جدول بود من و نكونام بارها گفتيم كه اوساسونا در لاليگا مي‌ماند. اما، خيلي‌ها اين صحبت‌ها را باور نداشتند. ما براساس توانايي‌هاي تيم‌مان صحبت مي‌كرديم و وقتي توانستيم نتايج خوبي بگيريم و بازي‌هاي خوبي هم انجام دهيم اين اطمينان در همه به وجود آمد كه اوساسونا در لاليگا مي‌ماند.

شجاعي درباره‌ي اين مساله كه رسانه‌هاي اسپانيايي توجه فراواني به گلزني‌ او در ديدار برابر اتلتيكومادريد نشان دادند، گفت: نمي‌توانم درمورد خودم صحبت كنم و اين كار بسيار دشواري است. اما، اميدوارم كه بتوانم به بازي‌هاي خوبم براي اوساسونا ادامه دهم.

وي در ادامه درباره‌ي بركناري علي دايي به ايسنا گفت: دوران خوبي بود. مي‌توانم بگويم بخشي از موفقيتم را مديون دايي هستم كه اجازه داد ديده شوم. من پيش از آنكه دايي سرمربي تيم ملي شود، از زمان برانكو و جام جهاني در تيم ملي بودم؛ اما، فرصت چنداني براي بازي نداشتم اما، زماني كه دايي سرمربي تيم ملي شد، فرصت بيشتري به من داد.

بازيكن مياني تيم ملي ادامه داد: من موافق اخراج دايي نبودم. مي‌شد بيشتر به او فرصت داد. تيم ما در ديدار برابر عربستان عملكرد خوبي داشت اما، تنها نتيجه نگرفتيم. عربستان در طول بازي نسبت به ما برتري نداشت و تنها اتفاقات نتيجه‌ي بازي را رقم زد. اگر توپ مهدوي‌كيا به گل تبديل مي‌شد يا غلامرضا رضايي از موقعيتش براي گلزني استفاده مي‌كرد، در حال حاضر ما مهمترين كانديدا براي صعود به جام جهاني بوديم اما،به هر حال اين اتفاقات نيفتاد و تيم ما به عربستان باخت. فكر مي‌كنم قسمت بود كه چنين اتفاقي بيفتد و توپ‌هايمان داخل گل نرود.

شجاعي در پاسخ به اين سوال كه با اين شرايط چقدر براي صعود تيم ملي به جام جهاني شانس قائليد، گفت: با اين فضايي كه وجود دارد، شانسي نداريم. در فضايي كه به وجود آمده خيلي‌ها دوست دارند با توجه به باخت ايران برابر عربستان ديگران را خراب كنند. خراب كردن بسيار آسان است اما،‌ساختن سخت است. در حال حاضر همه در حال خراب كردن هستيم و دو روز مانده تا ديدار حساس برابر كره شمالي مي‌خواهيم همه چيز را از نو بسازيم. بازي با كره شمالي براي ما بازي مرگ و زندگي است اما، هيچ كس به فكر آن بازي نيست. همه به فكر باخت مقابل عربستان هستند. بايد اين شكست را هرچه زودتر فراموش كنيم. بعد از اين اتفاق است كه مي‌توانيم براي صعود تيم ملي به جام جهاني شانس قائل شويم.

وي در ادامه با اشاره به كارهاي انجام شده توسط دايي گفت: علي دايي در اين فوتبال خراب نمي‌شود. هميشه موفق بوده و قطعا هم در آينده موفق خواهد بود. بعد از جام جهاني خيلي‌ها تلاش داشتند كه او را خراب كنند اما، او اسطوره بوده و اسطوره باقي مي‌ماند. در فوتبال ايران بارها پيش آمده كه تيم ملي نتيجه نگرفته اما، چرا رفتاري كه با مربيان سابق داشتيم را با دايي نداشتيم؟ درست است كه تيم ملي با سرمربيگري دايي برابر عربستان نتوانست نتيجه بگيرد اما، چرا همه مدام از عيب‌ها صحبت مي‌كنند؟ بايد بگويم دايي زحمت خود را براي تيم ملي كشيد و چنين رفتاري حق دايي نبود.

mohamad23
07-04-2009, 04:16
ولفسبورگ از بايرن انتقام گرفت

حضور ۵ دقيقه اى دژاگه در پيروزى ۵ گله

ايران ورزشى- بازيكن ايرانى ولفسبورگ ۵ دقيقه مقابل بايرن مونيخ مدافع عنوان قهرمانى بوندس ليگا بازى كرد و در كسب برترى ۵-يك سهيم شد. به نقل از كيكر ، اشكان دژاگه در ديدار شنبه شب كه در ورزشگاه فولكس واگن آره نا انجام گرفت، در تركيب اصلى تيمش قرار نداشت.
دژاگه در دقيقه ۸۵ به جاى پكاريك به ميدان رفت تا در برترى ۵ - يك تيمش سهيم باشد.
در اين ديدار ياران دژاگه موفق شدند انتقام باخت ۴ - 2 بازى رفت را از بايرن مونيخ گرفته و شكست سنگينى را به مدافع قهرمانى تحميل كنند.
تيم ولفسبورگ با ۵۱ امتياز در صدر جدول ليگ آلمان جاى دارد.

--------------------------------------------------------------------------------

در ديدار بوخوم و اشتوتگارت

هاشميان تماشاگر بود

ايران ورزشى- وحيد هاشميان بازيكن ايرانى بوخوم در ديدار خانگى با اشتوتگارت سكونشين شد. به نقل از كيكر، وحيد هاشميان در هفته بيست و ششم بوندس ليگا كه در ورزشگاه رويورپاور و در حضور ۲۴ هزار نفر انجام گرفت، نامش از سوى مارسل كولر سرمربى تيم حتى به عنوان بازيكن ذخيره هم رد نشد. هاشميان از روى سكو و در جايگاه ميهمانان ويژه به تماشاى اين ديدار پرداخت. در اين جدال كه به داورى دكتر فلايشر انجام گرفت، بوخوم با نتيجه ۲ - يك مغلوب ميهمان خود شد. اين تيم پس از ۲۶ هفته با ۲۵ امتياز در مكان چهاردهم جدول جاى دارد. هاشميان هفته گذشته در بازى ايران و عربستان در مرحله مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰ براى دقايقى بازى كرد. او همچنين در ديدار دوستانه ايران و سنگال كه به سرمربيگرى اريش روته مولر انجام شد، در ميدان بود.

--------------------------------------------------------------------------------

آندو پنالتى گرفت و بهترين بازيكن زمين شد

تيموريان: صعود به جام جهانى غير ممكن نيست

آندرانيك تيموريان بازيكن ايرانى شاغل در ليگ انگليس شنبه شب نمايش خوبى داشت. اين هافبك به طور كامل در جريان تساوى يك-يك بارنزلى مقابل ناتينگهام فارست بازى كرد.
بارنزلى در اين مسابقه لحظاتى بعد از شروع نيمه دوم جلو افتاد و مى توانست در دقيقه ۵۷ با ضربه پنالتى كه تيموريان گرفت اين فاصله را بيشتر كند اما كمپبل ريس زننده گل اول پنالتى را از تيموريان گرفت تا خودش بزند كه در نهايت شوت ضعيف اين بازيكن توسط دروازه بان حريف مهار شد.
در مجموع تيموريان عملكرد بسيار خوبى در اين مسابقه از خود به نمايش گذاشت. اين بازيكن ۲۶ ساله كه به صورت قرضى از فولام به بارنزلى رفته در سيستم ۲-4-4 اين تيم به عنوان هافبك راست بازى كرد و در دو مرحله نزديك بود گل بزند.
آندو چندين بار هم موفق به دريافت ضربات ايستگاهى شد و دو بار با ضربات خوبى كه از روى نقطه پنالتى زد، فرصت هاى خوبى را براى گلزنى به وجود آورد كه بى نتيجه ماند.

بازى با ناتينگهام فرصت خوبى براى كسب يك پيروزى ديگر بود اما ظاهرا در اين بازى خيلى بدشانس بوديد
بله، ما بازى خوبى در ورزشگاه خانگى مان انجام داديم و در كل جريان بازى بر توپ و ميدان مسلط بوديم اما نتوانستيم از موقعيت هايمان استفاده كنيم تا تساوى نصيب مان شود.
ظاهرا شما هم در اين بازى يك پنالتى گرفتيد كه هم تيمى تان نتوانست آن را گل كند...
درست است. آن پنالتى را من گرفتم و خيلى دوست داشتم كه خودم بزنم اما وقتى با سرمربى مان كه در كنار خط بود صحبت كردم گفت كه توپ را به «ريس» بدهم تا او بزند كه او هم نتوانست توپ را گل كند. به هر حال سرمربى تيم صلاح دانست كه من پنالتى را نزنم.
فكر مى كنيد دليل اش چه بود
به هر حال من تازه به اين تيم آمدم و عجيب نبود كه به من اجازه ندهد كه پنالتى را بزنم. در هر صورت ما در دقيقه ۷۸ گل خورديم و ۳ امتياز شيرين را از دست داديم.
اما در مقابل شما كاشته هاى تيم را زديد و به خاطر خوب زدن همين ضربات و البته موقعيت سازى، توانستيد عنوان بهترين بازيكن ميدان را از آن خود كنيد...
سرمربى تيم صلاح ديد ضربه هاى كاشته تيم را من بزنم كه ۶-5 ضربه نصيب تيم مان شد كه من هم خوب ارسال كردم. پس به خاطر همين مساله و البته بازى خوب و درگيرانه اى كه انجام داديم توانستم عنوان بهترين بازيكن ميدان را به دست بياورم هر چند كه نتوانستيم ببريم.
ظاهرا ناتينگهامى ها از كسب اين تساوى خيلى راضى تر هستند.
صد در صد چون اين بازى دربى محسوب مى شود و نتيجه اش خيلى مهم بود. به هر حال ناتينگهام هم در قعر جدول قرار دارد و يكى از كانديداهاى سقوط است كه تساوى در اين بازى كمك زيادى به اين تيم كرد.
با توجه به اينكه به پايان بازى ها نزديك مى شويم، چه رده اى را براى تيم تان پيش بينى مى كنيد
خب با توجه به اينكه همه تيم ها ۵ بازى دارند و ما ۷ بازى شرايط مان براى رسيدن به ميانه هاى جدول خيلى بهتر است. ما ۲ بازى عقب مانده داريم كه به خاطر شرايط آب و هوايى لغو شد پس با توجه به اين مساله و اين كه در حال حاضر در رده نوزدهم قرار داريم اگر بتوانيم از اين ۷ بازى به نحو احسن استفاده كنيم و امتياز لازم را بگيريم مطمئنا مى توانيم در ميانه هاى جدول ۲۴ تيمى قرار بگيريم.
خب، اگر موافق باشيد كمى در مورد تيم ملى صحبت كنيم...
والله من بازى تيم ملى را نديدم و فقط نتيجه اش را شنيدم. پس درست نيست كه در اين مورد صحبت كنم.
نظرت در مورد بركنارى دايى چيست
آقاى دايى خواستند تيم را به جام جهانى ببرند اما به خاطر اينكه نتوانستيم عربستان را ببريم، مسوولان فدراسيون در مورد اين شخص بزرگ چنين تصميمى گرفتند. در هر صورت من به عنوان يك بازيكن نمى توانم در اين مورد نظرى بدهم و فقط براى تيم ملى كشورم آرزوى موفقيت دارم.
الان خبر رسيده كه محمود ياورى سرمربى تيم ملى شده و حشمت مهاجرانى به عنوان مدير فنى در تيم ملى كار خواهد كرد...
من تا به حال با محمود ياورى كار نكردم اما به عنوان بازيكنى كه ۴ سال در خدمت تيم ملى بوده آرزو مى كنم هر كسى كه سكان هدايت تيم ملى را برعهده مى گيرد موفق باشد و بتواند تيم را به جام جهانى ببرد.
شما چقدر اميدوار هستيد كه تيم مى تواند به جام جهانى برود
به هر حال تيم در حال حاضر وضعيت حساسى دارد و بايد از ۳ بازى آينده ۷ امتياز به دست بياوريم.
به نظر من اين چيزى نيست كه دور از دسترس باشد و اميدوارم سرمربى تيم ملى و همكارانش بتوانند در ۳ بازى آينده سربلند باشند و ايران براى سومين بار به جام جهانى صعود كند تا شاهد به اهتراز درآمدن پرچم كشورمان باشيم.

كسى فرى را نمى بيند

زندى آماده بازگشت

ايران ورزشى- اگرچه فريدون زندى در ليگ معتبرى بازى نمى كند اما او همواره يكى از بهترين بازيكنان تيمش است و حتى گل هاى خوبى را براى آلكى به ثمر رسانده اما با اين حال در بازى هاى اخير تيم ملى جايى در ليست دعوت شدگان نداشت. زندى كه در بازى با امارات در كنار بازى ديدنى اش، يك گل ۳ امتيازى براى تيم ملى زد و باعث شد تا تيم ملى ايران به مرحله دوم مسابقات مقدماتى جام جهانى صعود كند، به دليل مصدوميت مدتى از تيم ملى دور شد تا همه او را به فراموشى بسپارند و صحبتى از بود و نبودش در ليست دعوت شدگان به تيم ملى به ميان نيايد اما حالا فريدون زندى بار ديگر به اوج آمادگى اش برگشته و مى خواهد به تيم ملى برگردد تا به صعود ايران به جام جهانى كمك كند. زندى در آخرين بازى تيمش كه مقابل a.p.e.p انجام شد علاوه بر گلزنى، ۲ پاس هم داد تا بهترين بازيكن ميدان لقب بگيرد. به اين ترتيب زندى تعداد گل هاى زده خود را به ۸ رساند و ۹ پاس گل را در فصل ۲۰۰۹- 2008 به نام خود ثبت كرد. درخشش بازيكن ۲۹ ساله آلكى كه هفته هاست در اوج به سر مى برد باعث شد تا اين تيم تا حدودى از خطر سقوط فاصله بگيرد و اميدش به ماندن در ليگ برتر قبرس بيشتر شود.

============================================

بازگشت مهاجم ايرانى به تمرينات النصر

عنايتى: به من گفتند برگرد، سوءتفاهمات برطرف شده

ايران ورزشى- رضا عنايتى مهاجم ايرانى النصر امارات كه به دليل سوءتفاهمات و اختلافات با سرپرست تيم النصر و سرمربى آلمانى اش پاگلزدورف از حضور در تمرينات اين تيم محروم بود در آستانه بازگشت به تيم النصر قرار گرفته است.
رضا عنايتى در ارتباط با تغيير رفتار مسؤولان باشگاه النصر در قبال خودش مى گويد: «چند روز پيش يكى از مسؤولان باشگاه النصر با من صحبت كرد و در اين گفت وگو از من خواست كه به تمرينات تيم برگردم.»
اين مقام مسؤول اضافه كرد كه سوءتفاهمات قبلى برطرف شده و اظهار داشت: «النصر در شرايط فعلى به من نياز دارد و بهتر است كه من به تمرينات تيم بازگردم.»
عنايتى در پايان از جلسه اش با مسؤولان النصر خبر مى دهد: «در صحبت با او همه چيز را به برگزارى جلسه اى با مسؤولان النصر و پاگلزدورف موكول كردم تا در صحبت رودررو حرف هايم را مطرح كنم و به آنها ثابت كنم در قبال من رفتار چندان خوبى نداشتند.»

mohamad23
13-04-2009, 16:40
در پي گلزني شجاعي در بازي برابر بيلبائو
استبان: بايد به استعدادياب‌هاي اوساسونا تبريك گفت

خبرگزاري فارس: دبير فوتبال داخلي آس اسپانيا در مقاله تحليلي تلاش اوساسونا براي جذب بازيكناني همچون شجاعي و نكونام را ستود.

به گزارش خبرگزاري فارس، مانوئل استبان نويسنده مطرح فوتبال اسپانيا در مقاله جديد خود كه در روزنامه صبح امروز آس منتشر شده است ضمن اشاره به درخشش دو بازيكن ايراني اوساسونا نوشت: بايد به استعدادياب هاي اوساسونا تبريك گفت. اين باشگاه ثروت چنداني ندارد و منابع مالي حاصل از كمك هاي مردمي نيز چندان چشمگير نيست اما به نظر مي رسد باشگاه هايي مثل آلمريا و اوساسونا در انتخاب بازيكنان شايسته بسيار حرفه اي تر از باشگاه هاي بزرگي چون رئال مادريد يا اتلتيكو مادريد عمل كرده اند.
استبان با اشاره به درخشش شجاعي در دو بازي اخير گفت: با بررسي نوع قرارداد شجاعي مشخص مي شود كه مقامات اوساسونا در انتخاب بازيكنان خود بسيار وسواس داشته و موفق عمل كرده اند و مي توانند در صورت لزوم آنها را به چند برابر قيمت خريداري شده به تيم هاي درخواست كننده بفروشند.

mohamad23
13-04-2009, 16:48
سومين گل شجاعي در لاليگا و پيروزي اوساسونا

خبرگزاري فارس: بازيكن ايراني تيم فوتبال اوساسونا براي سومين بار در لاليگا گل زد و تاثير بسزايي در پيروزي و روند صعودي تيمش داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس، در شب دوم از هفته سي ام لاليگا اوساسونا برابر اتلتيك بيلبائو فيناليست جام حذفي اسپانيا موفق به پيروزي 2 بر يك شد. مسعود شجاعي در اين ديدار يك گل زد، پاس گل داد و به عقيده روزنامه ماركا كليدي ترين مهره اوساسونا بود.
شجاعي هفته گذشته نيز برابر اتلتيكو مادريد موفق به گلزني شده بود.نكونام ديگر بازيكن ايراني اوساسونا 63 دقيقه بازي كرد.
رئال مادريد در يكي از بازي هاي حساس اين هفته پذيراي رئال وايادوليد بود كه در نهايت موفق شد با 2 گل رائول گونسالس و آرين روبن اين تيم را شكست داده و همچنان خود را رقيب جدي بارسلونا بداند.
رئال وايادوليد به استناد نوشته هاي كارشناسان زبده اسپانيايي خيلي بهتر از رئال مادريد بازي كرد و كنترل بازي را در اكثر دقايق آن در اختيار نيمه مطلق خود داشت.
منديليبار، سرمربي رئال وايادوليد گل دوم رئال مادريد را كاملا ناسالم توصيف و براي داور پراشتباه اين بازي ابراز تاسف كرد.

نتايج بازي هاي ديشب لاليگا :
رئال مادريد 2 - رئال وايادوليد صفر
گل ها: رائول 44 و روبن 82

رئال مايوركا 2 - آلمريا صفر
گل ها: سانتانا 59 و كاسترو 90

نومانسيا صفر - اسپانيول صفر

اوساسونا 2 - اتلتيك بيلبائو يك
گل ها: مسعود شجاعي 19 و سرخيو 80 براي اوساسونا و اوسيو 23 براي بيلبائو

راسينگ سانتاندر 2 - رئال بتيس 3
گل ها: لوكسين 5 و زيگيچ 32 براي سانتاندر و ادو 19 و امانا 29 و 53 براي بتيس

اسپورتينگ خيخون 2 - والنسيا 3
گل ها: بارال (پنالتي 32) و بيليچ 71 براي خيخون و سيلوا 18 و داويد ويا (پنالتي 54) و ماتا 87 براي والنسيا

سويا صفر - ختافه يك
گل: خاويلون 82

دپورتيوو لاكرونيا يك - اتلتيكو مادريد 2
گل ها: آخرو 45 و سيمائو 69

در پايان هفته سي ام لاليگا، بارسلونا با 75 امتياز در صدر جدول ايستاده است. رئال مادريد با 69 امتياز رتبه دوم را به خود اختصاص داده است و تيم هاي سويا 57، والنسيا 49، ويارئال 48 و اتلتيكو مادريد 46 امتياز ديگر تيم هاي اروپايي جدول هستند.
اوساسونا با پيروزي برابر اتلتيك بيلبائو و با 35 امتياز به رتبه يازدهم صعود كرد.

Grand
15-04-2009, 14:30

مسعود شجاعي ستاره ايراني تيم فوتبال اوساسوناي اسپانيا در پي بازي‌هاي درخشاني كه اخيرا براي تيمش انجام داده، مورد تمجيد رسانه‌هاي محلي پامپلونا و حتي اروپا قرار گرفته است.

بر همين اساس روزنامه دياريو دي نابارا در گزارشي تحت عنوان مسعود جديد ضمن تقدير از اين هافبك ايراني اوساسونا نوشت: آمده ام كه ستاره بشوم، اين كلماتي بود كه مسعود تابستان گذشته در بدو ورود به پامپلونا گفت.

دياريو دي نابارا افزود: اين كلمات به ندرت از يكي از بازيكنان اوساسونا در يك مصاحبه رسمي شنيده مي‌شود اما مسعود شجاعي شجاعت گفتن آن را داشت.

در آن زمان اين سووال مطرح شد كه آيا مسعود اين حرف‌ها را از روي شجاعت زده يا به خاطر اينكه با چالش جديدي روبرو شده يا اعتماد به نفس بالا و يا شايد ديوانگي و ترس. در ابتدا گمان مي‌شد، بلف مي‌زند اما اين بازيكن با استعداد پارسي، به تدريج نشان داد كه حرفهايش بي‌دليل نبوده. او هر بار كمتر حرف زد و بهتر بازي كرد.

يكشنبه مسعود سومين گل فصل و دومين گل پياپي خود را براي اوساسونا در مقابل اتلتيك بيلبائو زد. اما كار او به اينجا ختم نشد و اوسيو بازيكن بيلبائو را وادار كرد با خطا روي او كارت قرمز بگيرد و اخراج شود.

شجاعي سرنوشت مسابقه را تغيير داد. وي در دقيقه ‪۱۹‬موفق شد دروازه حريف را باز كند و سرخيو در دقيقه ‪۸۰‬با پاس خوب او توانست گل دوم اوساسونا را رقم بزند.

نويسنده اين مطلب با بيان اينكه نقش مسعود در نجات اوساسونا از منطقه خطر ، انكار ناپذير است، مي‌افزايد: در اوايل فصل به وي به دليل تلاش‌هاي فردي اش كه به ندرت نتيجه مثبتي داشت، برچسب يك بازيكن فوتسال دادند كه به درد اوساسونا نمي‌خورد. اما با همه اين قضاوت ها، روحيه جنگندگي مسعود هرگز از بين نرفت. او به وضوح اعلام كرد كه مي‌خواهد به يك ستاره تبديل شود و اكنون تقريبا به اين هدف رسيده است.

عملكرد موثر او مقابل اتلتيكو در ورزشگاه وينسنته كالدرون در اروپا و برنامه تلويزيوني ‪Showboat‬شبكه اسكاي اسپورت هم بازتاب داشت. اين برنامه به معرفي بهترين بازي‌هاي اروپا از جمله بازي فابرگاس، كريستيانو رونالدو، اورا، مودريچ، گيگز، آلوز، روني، آدبايور و مسعود شجاعي كه ديگر گمنام نيست، پرداخته است.

شجاعي به كمك ديگر هموطنش جواد نكونام گام بزرگي برداشته و اهميت گل هايش را براي نجات اوساسونا از سقوط درك كرده است. هم تيمي‌هاي او علاوه بر گل هاي شجاعي، از بازي زيبايي كه با توپ مي‌كند هم سود مي‌برند. شش گلي كه با پاس‌هاي ديدني مسعود به آنها به ثمر رسيده، او را در كنار پلاسيل به بهترين گل ساز اوساسونا تبديل كرده است. بازيكنان حريف نمي‌دانند چگونه بايد جلوي او را بگيرند. اين چيزي است كه بايد از بازيكناني مثل آلبلدا، پره آ، پابلو و غيره پرسيد كه طعم دريبل‌هاي او را چشيده‌اند يا اوسيو كه مستقيما او را هل داد. شجاعي در كل مسابقات خود براي اوساسونا ‪۱۴۰‬بار دريبل كرده يعني هر يازده دقيقه. با ‪۷۲‬خطا در ‪۱۴۶۶‬دقيقه، بيشترين خطا در لاليگا روي او انجام شده يعني هر ‪۲۱‬دقيقه يكبار. از نكات قابل توجه ديگر اينكه او تا كنون هشت كارت زرد دريافت كرده است.

در پايان اين گزارش آمده است: مسعود شروع به بستن دهان خيلي‌ها كرده. اين مسعود جديد است.

Grand
18-04-2009, 15:35
براساس گزارش سایت اوساسونا، دو بازیكن ایرانی به علت تب شدید و سرماخوردگی در پامپلونا مانده اند و تیمشان را همراهی نمی‌كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر به نقل از فارس، در تركیب احتمالی اوساسونا برای بازی مقابل آلمریا از هفته سی و یكم فوتبال باشگاهی اسپانیا (لالیگا)، ریكاردو دروازه بان است ،فلانیو ،خوسه‌‌تو، سرخیو و آسپیلی‌كوءتا در خط دفاع قرار دارند و خوآن فرانك، پونیال و دلپورته خط میانی را تشكیل می‌دهند.

كاماچو سرمربی اوساسونا در خط حمله دل به هنرنمایی پورتیو، پاندیانی و اسكه‌رو می‌بندد.

در گزارش سایت اوساسونا، بر این نكته تاكید شده كه جواد نكونام و مسعود شجاعی، دو بازیكن ایرانی تیمشان را همراهی نمی‌كنند و برای مداوا به پزشك معتمد باشگاه معرفی شده‌اند.

این احتمال وجود دارد كه طبق تجربه‌های قبلی، فهرست پزشكی اوساسونا تغییر كند؛ اما آنچه به طور رسمی گزارش شده، از غیبت دو ایرانی این تیم خبر می‌دهد.

Grand
20-04-2009, 01:34
سايت گل به دنبال غيبت مسعود شجاعي و جواد نكونام در ديدار تيم فوتبال اوساسونا مقابل آلمريا به نقل از شجاعي نوشت: واقعا كاري از دستمان برنمي آمد، من و جواد در كمال تعجب با هم سرما خورديم و نتوانستيم تيم مان را همراهي كنيم.

اين دو ستاره ايراني ديروز صبح به محض بيدار شدن از خواب با تن درد عجيب و بي‌سابقه مواجه شدند و در نهايت به دليل تب و لرز شديد نزد پزشك اوساسونا رفته و از سفر به آلمريا عذر خواستند.

اين در حالي است كه طرفداران اين دو بازيكن در ايران و پامپلونا در انتظار ادامه درخشش زوج ايراني اوساسونا بودند.

غيبت در ديدار اوساسونا مقابل آلمريا به خصوص براي مسعود بسيار دردناك است، او پس از حضوري موثر در چند مسابقه اخير تيمش، دوست داشت براي سومين هفته متوالي در تيم منتخب هفته قرار بگيرد.

Grand
23-04-2009, 17:28
خبرگزاري فارس: در شبي كه پاي جواد نكونام به گل باز شد اوساسونا به شكست 3 بر 2 تن داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، اوساسونا كه مي كوشيد با تكيه بر دو ايراني خوش تكنيك خود به يك پيروزي خانگي دست پيدا كند ،برابر مالاگا تن به شكست 3 بر 2 داد.
در اين ديدار پلاسيل و نكونام در دقايق 18 و 33 براي اوساسونا گلزني كردند اما پونيال، خوسچو و وادوژ از اين تيم اخراج شدند.
مالاگا نيز توسط آپونيو 4، لولو 72 و بايستا 77 به گل رسيد.
به اين ترتيب و با اين شكست ، اوساسونا به رتبه 15جدول سقوط كرد.

نتايج بازي هاي شب گذشته:
اوساسونا 2 – مالاگا 3
گل ها: پلاسيل 18 و نكونام 33 براي اوساسونا و آپونيو 4، لولو 72 و بايستا 77 براي مالاگا

دپورتيوو لاكرونيا 2 – آلمريا صفر
گل ها: وردو 49 و لاساد 68

رئال بتيس يك – والنسيا 2
گل ها: اوليويرا87 براي رئال بتيس و داويد ويا 66 و 79 براي والنسيا

ارمغان جنون
07-05-2009, 17:11
تيموريان به فولهام بازگشت

یوفا: "آندرانيک تيموريان" هافبک ايراني تيم فوتبال فولهام انگليس بعد از سه ماه حضور قرضي در تيم بارنزلي، به اين باشگاه بازگشت.

به گزارش یوفا: اين بازيکن 26 ساله در اين مدت براي بارنزلي 11 بار به ميدان رفت و نقش به سزايي در جلوگيري از سقوط اين تيم از ليگ دسته يک انگليس داشت.

اکنون انتظار مي‌رود وي در سه مسابقه آخر فولهام در جريان رقابت‌هاي فصل جاري ليگ برتر انگليس بازي کند.

ارمغان جنون
07-05-2009, 17:11
بعد از انتقال غيرمنتظره مسعود شجاعي به تيم فوتبال اوساسوناي اسپانيا، فوتبال دوستان ايراني مي‌توانند منتظر يك خبر غافلگيركننده ديگر باشند. به گزارش سايت گل، جواد كاظميان گزينه‌اي است كه احتمال پيوستن او به يك تيم اروپايي در نقل و انتقالات تابستاني چندان دور از ذهن نيست.
كاظميان كه در سال‌هاي گذشته و در آستانه پيوستن به تيم‌هاي بوخوم و كايزر سلاترن آلمان، در چرخشي ‪۱۸۰‬درجه‌اي و باور نكردني قراردادش با پرسپوليس را تمديد كرده بود به مدير برنامه هايش قول داده است كه اين بار خلف وعده نكرده و براي بازي كردن در ليگ‌هاي اروپا از انگيزه‌هاي كافي و وافي برخوردار است.
بر همين اساس محمودرضا فاضلي مدير برنامه‌هاي مهدي مهدوي كيا، جواد نكونام و مسعود شجاعي كه عامل انتقال علي كريمي به بايرين مونيخ آلمان نيز بود، رايزني‌هاي خود را براي انتقال اين بازيكن به آلمان آغاز كرده است.
تاكنون مشكل اصلي كاظميان براي جلب نظر تيم‌هاي اروپايي اين بوده كه او در زمان حضور علي دايي در راس كادر فني تيم ملي ايران هيچ فرصتي براي به نمايش گذاشتن توانايي‌هاي خود نداشته، اما حالا و با توجه اين كه افشين قطبي نام كاظميان را در ليست ‪۴۱‬نفره‌اش قراداده، مي‌توان اميدوار بود كه بازي كردن كاظميان در تركيب تيم ملي راه را براي او هموارتر كند.
هم اكنون جواد كاظميان و تا حدودي هم ايمان مبعلي و مهرزاد معدنچي گزينه هاي احتمالي براي پيوستن به ليگ‌هاي معتبر اروپا به حساب مي‌آيند كه در ميان آنها شانس كاظميان بسيار بيشتر به نظر مي‌رسد.
بنابراين گزارش، جواد كاظميان بازي كردن در بوندسليگاي آلمان ترجيح مي دهد. بر همين اساس بايد ديد طلسم پيوستن كاظميان به تيم‌هاي اروپايي در نقل و انتقالات تابستاني شكسته خواهد شد يا اينكه او مثل علي كريمي تيم هاي اماراتي را به بازي كردن در تيم‌هاي متوسط اروپايي با مبالغ كم ترجيح مي‌دهد.