PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کار نکردن کیبورد

majid_sd2009
16-01-2009, 23:46
سلام من چند مدته که کیبوردم بعضی وقتا یکدفه قطع میشد .که با تون دادن فیش پشت کیس درست میشد .ولی مطمعنم که کیبورد درسته حالا موندم پورت مینبورد خرابه یا فیش کیبورد این دمین باریه که کیبوردم اینجوری خراب شد یی قبلی رو یک مینبورد دیگه همینطوری شد و این یکی هم دوباره خراب شد والانم دیگه با فشار دادن و تکون دادن فیش درست نمیشه ند بار که ریست میکنی کار میکنه باز قطع میشه. می خواستم بدنم از این فیشهاش تبدیل به یو اس پی بگیرم خوبه وکار میکنه و اینکه قیمتش چنده.الان دارم با کیبورد ویندوز مینویسم خواهشن سریع جواب بدید خسته شدم از این وضعیت .اسم کیبوردمم best:10:

golmohammadi
14-02-2009, 23:49
معلومه چي كشيدي تا با كيبرد مجازي ويندوز اين متون را تايپ كردي
وقتي سيم را تكون ميدي كار ميكنه دو حالت داره
1 سيم كيبرد خراب شده
2 فيش ps2 مال برد يكي از پايه هاش قطعي داره
و اما راه هاي برطرف كردن مشكل
كافيه كيبرد را به يك يسيستم ديگه اي وصل كني اگه بدون مشكل كار كرد سالمه
اما اگه ايراد اشت : بايستي فيش كيبرد عوض بشه
اگه بدي به يك تعمير كار كامپيوتر برات عوضش ميكنه هينه اش هم 1000 تا 2000 ميشه
اما اگه فيش برد خراب هست يا قطعي داره بايد كيس باز بشه و از پست برد لحيم كاري بشه تا مشكل قطعي درست بشه
اينم باز يه تعمير كار معمولي ميتونه برات انجام بده با هزينه پائين
و راه سوم كه خودت هم اشاره كردي اينه كه يك تبديل usb به ps2 بگيري
با اين تبديل ميشه موس و كيبرد را از طريق usb به كامپيوتر وصل كرد
بدون نياز به ترفند خاصي

khofashshab
27-02-2009, 16:43
سلام :

این اشکال از فیش ps2 مین شما می باشد درمورد سوالی که درباره ی فیش های usb کردی باید بگویم که این فیش ها از لحاظ کار کرد به فیش ps2 نمی رسد:20::10:

hamid_xmetals
28-01-2010, 01:46
سلام خسته نباشین همگی.راستش منم مشکلی مشابه دوستمون دارم با این تفاوت که از کیبورد USB به واسطه ی پورت تبدیل USB to PS2 استفاده می کنم.یعنی می خوام استفاده کنم!ولی وقتی کیبورد رو وصل می کنم هیچ اتفاقی نمی افته و کامپیوتر اصلا کیبورد رو نمشناسه.روی لپ تاپ هم امتحان کردم ولی به همین صورت بود.کیبورد مطمئنا سالمه.یعنی مشکل از پورت تبدیله؟اگه اینجوریه چه راهی پیش پام می ذارین؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

gmd
28-01-2010, 12:06
سلام خسته نباشین همگی.راستش منم مشکلی مشابه دوستمون دارم با این تفاوت که از کیبورد USB به واسطه ی پورت تبدیل USB to PS2 استفاده می کنم.یعنی می خوام استفاده کنم!ولی وقتی کیبورد رو وصل می کنم هیچ اتفاقی نمی افته و کامپیوتر اصلا کیبورد رو نمشناسه.روی لپ تاپ هم امتحان کردم ولی به همین صورت بود.کیبورد مطمئنا سالمه.یعنی مشکل از پورت تبدیله؟اگه اینجوریه چه راهی پیش پام می ذارین؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام
به احتمال خیلی زیاد مشکل از فیش تبدیل است با یک تبدیل دیگر تست کنید درست خواهد شد.

hamid_xmetals
28-01-2010, 17:21
عزیزم ممنون.لطف کردی.امتحان می کنم حتما...

pulp_fiction
28-01-2010, 17:29
سلام من چند مدته که کیبوردم بعضی وقتا یکدفه قطع میشد .که با تون دادن فیش پشت کیس درست میشد .ولی مطمعنم که کیبورد درسته حالا موندم پورت مینبورد خرابه یا فیش کیبورد این دمین باریه که کیبوردم اینجوری خراب شد یی قبلی رو یک مینبورد دیگه همینطوری شد و این یکی هم دوباره خراب شد والانم دیگه با فشار دادن و تکون دادن فیش درست نمیشه ند بار که ریست میکنی کار میکنه باز قطع میشه. می خواستم بدنم از این فیشهاش تبدیل به یو اس پی بگیرم خوبه وکار میکنه و اینکه قیمتش چنده.الان دارم با کیبورد ویندوز مینویسم خواهشن سریع جواب بدید خسته شدم از این وضعیت .اسم کیبوردمم best:10:

اگه خودت لحیم کاری و کار با اهمتر بلدی می تونی تعویضش کنی به این صورت که

رنگ مشکی به v وصل می شه . رنگ قرمز به c وصل می شه . رنگ زرد به d وصل می شه . و رنگ سفید به g وصل میشه . البته با تبدیل هم کار می کنه به شرطی که کیبوردت با سیستم دیگه تست کنی .

Gloria55864
12-03-2010, 19:06
با درود و احترام

جالبه شما راحت ترین راه که امکان معرفی نادرست صفحه کلید در استارت آپه رو فراموش کردید حتما این مورد رو هم چک کنید در بعضی مادربردها باید صفحه کلید درست معرفی شده باشه تا درست کار کنه .

mjzaret
13-03-2010, 01:05

اول ببینید برای چی این چنین مشکلی براتون پیش می‌آد؟
من الان چند سالی هست که با یه صفحه کلید کار می‌کنم. تا حالا با اون هیچ مشکلی نداشتم، آخه همیشه به سیستم وصله و خیلی کم فیشهاش رو در می‌آرم. تبدیل PS2 به USB شاید روی سیستم شما جواد نده ولی به امتحانش می‌ارزه. شما بایستی ابتدا تنظیمات بایوس رو طوری انجام بدید که USB Keyboard فعال باشه. حالا می‌تونید از این تبدیل استفاده کنید.

اگه خودت لحیم کاری و کار با اهمتر بلدی می تونی تعویضش کنی به این صورت که

رنگ مشکی به v وصل می شه . رنگ قرمز به c وصل می شه . رنگ زرد به d وصل می شه . و رنگ سفید به g وصل میشه . البته با تبدیل هم کار می کنه به شرطی که کیبوردت با سیستم دیگه تست کنی .

عزیز توجه کنید که رنگ سیم‌ها در همه‌ی کابلهای رابط یکسان نیست. بنابراین نمی‌تونیم در این مورد نظر خاصی رو بیان کنیم. بایستی به وسیله‌ی اهم متر سیم‌هایی که به فیش PS2 وصل می‌شن رو شناسایی کرده و با توجه به جای اون فیش‌ها روی برد صفحه کلید اقدام به لحیم کاری نمود.

ninjavb
01-07-2011, 12:44
با سلام
چند روز پیش وقتی کامپیوترم رو روشن کردم دیدم کیبورد اصلا کار نمیکنه بعضی وقتا این جوری میشد ولی با ریست کردن درست میشد ولی این دفعه هر کار کردم درست نشد . تو قسمت تنظیمات کیبورد که رفتم دیدم اصلا درایورش فعال نیست خلاصه هرچی ما سی دی گذاشتیم هر کار کردیم دیدم فایده ای نداره . . مشکل از کجا میتونه باشه؟ (فیش خود کیبورد ps2 )
با تشکر

ninjavb
02-07-2011, 12:24
هنوزم کار نمیکنه ؟
چی کار کنم؟

jafarian
02-07-2011, 13:31
هنوزم کار نمیکنه ؟
چی کار کنم؟

اول ازهمه شماباید یک مولتی متردیجیتال داشته باشین کیبورد باز کنید برد کیبورد بعلاوه کابل کیبورد تست کنید واسه تست کابل هم باید مولتی مترروی تست حالت تست دیود بزارین ویک به یک 4 تا پین کیبورد که فعالن تست کنید هرکدوم صدای سوت داد یعنی قطعی نداره البته اگراین مشکل شما تو ویندوز شما سیستم عامل اول چنج کنید ببینید درست میشه با چنج شدن ویندوز:20:

ninjavb
03-07-2011, 11:11
فکر کنم مشکل از فیش کیبورد باشه امروز دوباره کیبورد قبلی رو زدم دیدم چراغ های کیبورد روشن و خاموش شد و با تکون دادن سیم روشن میموند و بازم که تکون میدادم خاموش میشد ولی کلیدای صفحه کلید هنوزم کار نمیکنه.

باید برم فیش رو عوض کنم.

majideblis
19-07-2013, 10:24
خیلی جالببه
مشکل مننمم مثل بچههاست مخصصوصا مثل استارتر تایپیک
من چند وقت قطع و وصل میشد
گاهی که ویندز بالا میومد ااز کلا از کار افتااده و بدون استفاده و بعد از سی ثانیه موس هم از کار میوفتاد
رریستارت میکردم خوب میشد
ولی امروز کلا با هر چند بار ریستارت درست نشد +باعث از کار افتادن موس هم میشد
که الان سیم پشت کیسو کشیدم که حداقل بتونم با موس کار کنم
به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه

قبلا گاهی تو وینز هم از کار میفتاد که با کج کردن سییم متصل به ابتدای کیبرد به سمت چپ مشکل حل میشد
کسی با این مشکلرو به رو نشده بودو راه حلی واسش نداره؟
چقدر خسته کننده بود تایپ با کیبرد مجازی:n27:

shahsavaryi
15-10-2013, 10:53
حالا ی مشکلات بزرگتری هم هست.من دوتا مین دارم که بالا میان، ولی ماوس و کیبورد توشون کار نمیکنه.
حتی نمیشه تنظیم کرد کدوم دیوایسرو اول بوت کنه.
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.

baxgs
20-10-2013, 11:06
من مشکلمو با روش این مهندس خوبمون تو سایتش حل کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکم فنی باشید دیگ ب تبدیل نیازی ندارید:n05::n10: