PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Acer Aspire 5720z آپگرید سخت افزاری!

amin_k700
16-01-2009, 22:45
سلام.

کسی از دوستان اطلاعی در مورد آپگرید قطعات سخت افزاری مثل رم و سی پی یو و مخصوصا کارت گرافیک داره چون از جایی شنیدم که رم قابل آپگرید هست بقیه قطعات چی؟

کارت گرافیک رو حتما بهم بگید که تکلیف خودمو بدونم! تشکر:11:

REGISTERED USER
17-01-2009, 01:19
قطعاتی که میتوان با اضافه کردن / تعویض کردن اپگرید کرد :

Ram

قطعاتی که فقط با تعویض یک سری بالاتر ارتقا پیدا می کنند :

Hard disk
Optical Drive
Battery
Wifi card*
Bluetooth card*

قطعاتی که می توان با آنها قدرت گرافیکی را افزایش داد :

External Notebook Graphic chipset (via pcmci slot

در ایسر و همه لپ تاپ های دیگر برای افزایش قدرت گرافیکی ، تنها میشه از کارت گرافیک اکسترنال و کیت های express card آنها استفاده کرد که قبلا بحثش شده بود

و شما تحت هیچ شرایطی نمی توانید کارت گرافیک خود نوت بوک را ارتقا بدهید ... و اگر هم سوخت ، باید مادربرد را با هزینه ای بسیار زیاد تعویض کنید

موفق باشید

amin_k700
17-01-2009, 14:32
تشکر REGISTERED USER جان به خاطر پاسختون.:11:

منظورتون رو از جمله پایین نفهمیدم ::worried:

قطعاتی که فقط با تعویض یک سری بالاتر ارتقا پیدا می کنند

تنها میشه از کارت گرافیک اکسترنال و کیت های express card آنها استفاده کرد که قبلا بحثش شده بود

اگه امکان داره لینک مبحث مربوط به گرافیک اکسترنال و کیت های express card رو برام بذارید .پیداشون نکردم.

می شه یه توضیح کوچیک اما کاربردی بهم بدین.مثلا یه بازی کامپیوتری که تنها احتیاج به کارت گرافیک Geforce 256MB یا 512MB داره با کارت گرافیک اکسترنال می شه راش انداخت؟

راستی نظرتون راجع به صفحات زیر چیه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اسم Acer Aspire 5720 هم توی ساپورت شونده ها دیده می شه؟آیا این کارت روی لپ تاپ من هم نصب می شه؟

REGISTERED USER
18-01-2009, 00:38
قطعاتی که فقط با تعویض یک سری بالاتر ارتقا پیدا می کنند

یعنی مثل رم نمی تونی در کنارش اضافه کنی و باید یکی بخری و جایگزین اش کنی

اگه امکان داره لینک مبحث مربوط به گرافیک اکسترنال و کیت های express card رو برام بذارید .پیداشون نکردم.

می شه یه توضیح کوچیک اما کاربردی بهم بدین.مثلا یه بازی کامپیوتری که تنها احتیاج به کارت گرافیک Geforce 256MB یا 512MB داره با کارت گرافیک اکسترنال می شه راش انداخت؟

ببینید ، بغل لپ تاپ یک شکاف وجود داره به نام PCMCI که مثل یک شکاف PC روی دسکتاپ ها عمل می کنه ... یعنی شما یک کارت گرافیکی اکسترنال قدرت بالا می خری و به این شکاف وصل می کنی و سیستم ات از این گرافیک استفاده میکنه به جای گرافیک فعلی ات ... یعنی دو کارت گرافیکی داری ... و چون این گرافیک مستقیما با bus سیستم درگیر هست ، سرعت بالایی دارد دقیقا شبیه یک کارت گرافیک واقعی ... و تازه بهتر از نوت بوک ها

اینجا :

اسم Acer Aspire 5720 هم توی ساپورت شونده ها دیده می شه؟آیا این کارت روی لپ تاپ من هم نصب می شه؟

بله در مورد همین بحث شده بود دیگه ... اگر نوشته پس نصب میشه ... مشکل اینه که توی ایران گیر نمیاد و ریسکش هم بالاست

به نظرم اینا بهتره .... و البته گرانتر ! و مارک های معتبری هستند :

موفق باشید

amin_k700
18-01-2009, 21:02
خیلی ممنون از پاسختون.

ببینید ، بغل لپ تاپ یک شکاف وجود داره به نام pcmci که مثل یک شکاف pc روی دسکتاپ ها عمل می کنه ... یعنی شما یک کارت گرافیکی اکسترنال قدرت بالا می خری و به این شکاف وصل می کنی و سیستم ات از این گرافیک استفاده میکنه به جای گرافیک فعلی ات ... یعنی دو کارت گرافیکی داری ... و چون این گرافیک مستقیما با bus سیستم درگیر هست ، سرعت بالایی دارد دقیقا شبیه یک کارت گرافیک واقعی ... و تازه بهتر از نوت بوک ها

در این مورد از چند تا از این نمایندگی های فروش شنیدم که کیفیت لازم رو ندارن.شما کسی رو سراغ دارید که جواب گرفته باشه.چون حتما قیمت بالایی باید داشته باشند.نمی خوام بیخود پول و وقتمو هدر بدم.

بله در مورد همین بحث شده بود دیگه ... اگر نوشته پس نصب میشه ... مشکل اینه که توی ایران گیر نمیاد و ریسکش هم بالاست

راستشو بخواین پشت لپ تاپ رو باز کردم اما فقط جای لحیم سوکت رو روی برد دیدم و تازه متوجه شدم که این نوع کارت روی مدل 5720g قابل نصبه نه مدل من که 5720z هستش.خب لابد قسمت نبوده روی این مدل بذارن.

REGISTERED USER
19-01-2009, 00:00
در این مورد از چند تا از این نمایندگی های فروش شنیدم که کیفیت لازم رو ندارن.شما کسی رو سراغ دارید که جواب گرفته باشه.چون حتما قیمت بالایی باید داشته باشند.نمی خوام بیخود پول و وقتمو هدر بدم.

کارت گرافیکی رو پرسیدی یا کارت کپچر و tv ؟ چطوره که این کارت توی ایران پیدا نمیشه و نمایندگی ها تو عمرشون از این چیزا ندیدند ولی اینقدر اطلاعات دقیق دارند ؟

اصلا این کارت توی بازار نیست ! فقط توی اروپا میتونی گیر بیاری !

اونا منظورشان کارت tv و کپچر بوده

amin_k700
19-01-2009, 00:56

دوست من ,منظورم کارت گرافیک اکسترنال بود که از طریق express card به سیستم وصل می شه.بحث اون کارت MXM که منتفیه .هیچ کدوم از این افراد که من باهاشون صحبت کردم اصلا از این کارت اطلاعی نداشتند.(یعنی تا به حال پشت دستگاه رو هم باز نکردن!)

اما کارت گرافیک اکسپرس رو به طور کامل نپرسیدم و فقط یه اشاره کردم که فقط یکی از اون آقایون گفت شرکت ما توصیه نمی کنه و چیزی هم در مورد وجود یا عدم وجودش در بازار ایران نگفت.

حالا شما بگید گرافیک اکسترنال توی بازار ایران هست؟

REGISTERED USER
19-01-2009, 12:23
اما کارت گرافیک اکسپرس رو به طور کامل نپرسیدم و فقط یه اشاره کردم که فقط یکی از اون آقایون گفت شرکت ما توصیه نمی کن

کارت گرافیک اکسپرس هم توی بازار نیست ...

ببینید کارت گرافیک اکسترنال و اکسپرس یکی هست ... جون هر دوی اینها روی این شکاف نصب می شوند... یکی شیکه و یک کاور داره و یکی دیگه عین یک کارت معمولی روی این شکاف نصب میشه وگرنه شکاف Express card خودش یک شکاف خارجی هست و تمام وسیله هایی که بهش متصل میشوند اکسترنال هستند. منظورم من اینه ... اشتباه نگیرید

توی بازار ایران هم نیست ... حدود 8 ماه پیش بحثش بود و شاید فقط در تهران پیداش بشه ! اونم به سختی !

Nakh0d4
28-02-2009, 01:21
ببینید ، بغل لپ تاپ یک شکاف وجود داره به نام pcmci که مثل یک شکاف pc روی دسکتاپ ها عمل می کنه ... یعنی شما یک کارت گرافیکی اکسترنال قدرت بالا می خری و به این شکاف وصل می کنی و سیستم ات از این گرافیک استفاده میکنه به جای گرافیک فعلی ات ... یعنی دو کارت گرافیکی داری ... و چون این گرافیک مستقیما با bus سیستم درگیر هست ، سرعت بالایی دارد دقیقا شبیه یک کارت گرافیک واقعی ... و تازه بهتر از نوت بوک ها

اگر گرافیک خود لپ تاپ بسوزه میشه از این استفاده کرد؟؟؟

REGISTERED USER
28-02-2009, 01:28
خیر ... اون رو سیست عامل و با درایور خاص خودش شناسایی میکنه و برای بازی سوییچ می کنند ... کارت گرافیک اصلی برای بوت شدن و کارکرد سیستم استفاده میشه !

وقتی سیستم روشن میشه ، چیپست انبورد توسط بایوس چک میشه و request را پاسخ میده نه اون