PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موسم بریده بریده حرکت می کنه (تا اینکه مجبور می شم رستارت کنم)

Mohsen P
16-01-2009, 01:47
سلام.
من بعضی موقع ها سیستم کند می شه و موسم بریده بریده حرکت می کنه و صدای خروجی هم بریده بریده پخش میشه.وهیچ راهی هم نداره که درست شه مگه اینکه کامپیوترم رو رستارت کنم.
میشه بگین دلیلش چیه؟
ویندوزم رو عوض می کنم تا چند وقت خوبه اما بازم اینجوری می شه.

mehrzadghobadi
16-01-2009, 03:22
دوست عزیز بستگی داره کی اینطوری میشه اگه بعد از چند دقیقه از روشن شدن سیستم این مشکل شروع میشه که از سی پی یو هستش احتمالا بعد از داغ شدن سی پی یو کاراییش پایین می یاد که در سی پی یو های اینتل اینطوری میشه. فن سی پی یو رو چک کن ببین خوب کار میکنه پایه فن رو نگاه کن ببین سالمه یا شل نیست. تو بازی چطوره؟ ولی اگه از همون اول همینطوری میشه که مشکل از جای دیگست. در ضمن دور فن رو هم چک کن ببین چنده؟ میتونی تو بایوس نگاه کنی یا با نرم افزار ببینی چنده.

erfan_ke
16-01-2009, 04:22
ویندوزم رو عوض می کنم تا چند وقت خوبه اما بازم اینجوری می شه.
احتمالا برنامه های جدید رو روی درایو c نصب میکنی و پس از مدتی درایو c پر میشه و چون حافظه مجازی روی این درایو هست ، سیستم حافظه کم میاره
راه حل :
1- درایو c رو خالی کن
یا
2- تنظیمات حافظه مجازی رو به یه درایو دیگه تغییر بده

Mohsen P
16-01-2009, 18:16
از cpu نیست چون داغ نمی کنه.
بعضی موقع ها از همون اول اینجوریه بعضی موقه ها بعده چند ساعت ، بیشتر موقع ها هنگامیه که می خوام DVD رایت کنم.
امکان داره از DVD Writer باشه؟
درایو c من 20 گیگ هستش . و هیچ وقت پر نمیشه حداقل 5 گیگ خالی داره.
مشخصات کامپیوترم هم اینه : ,VGA 7300LE,RAM 512*2, CPU Intel 3Gz 2M Cashe

MAXXX
16-01-2009, 18:56
رو دستگاهت --- نداری؟
ممکنه مشکل از هاردت باشه

Mohsen P
17-01-2009, 02:04
رو دستگاهت --- نداری؟
ممکنه مشکل از هاردت باشه

--- دارم .
در ضمن یکی از هاردام یه کم صدا میده.
من خودم این احتمال رو میدم که از هارد یا رایترمه.

MAXXX
17-01-2009, 02:30
خب شما هم اگه مثل من باشی مشکلت dvbهست
وقتی که داری با دیویبی دانلود میکنی یا کانالهارو نگاه میکنی سیگنالتت که یه دفعه کم بشه یا حجم دانلود ها یکدفعه زیاد بشه به طوری که رم کم بیاری یا رویه بعضی جهت ها که سیگنال ضعیفی دارن دانلود کنی این اتفاق میفته و راهش هم عوض کردن ویندوزه
البته ممکنه با افزایش رم هم حل بشه - و یه مورد دیگه اینکه دستگاه در حاله ریختن فایل بر رویه هارده و هنگ کردنش به دلایلی که گفتم میتوننه به هارد صدمه بزنه پس ممکنه از هارد هم باشه در کلا چند تا فرضیه دارم ولی مطمئنم همش زیره سره دیویبیه
حالا کاری که خودم میکنم اینه که با norton ghost از ویندوزم ایمیج میگیرم برا همین ویندوزه خیالی نیست و خیلی راحت عوض میکنم و یکی دیگه اینکه درایو دانلود و کپچر رو همیشه دیفراگ میکنم
در کل هروقت داری با دیویبی کار میکنی ودستگاه هنگ میکنه اینطوری میشه

sialex
17-01-2009, 12:51
اول چك كن ببين كانفليكت نداري
دوم ببين ويروس نداري
سوم درايور مادربورد رو نصب كن حتما
به شرطي كه مورد هاي مطرح شده توسط دوستان رو چك كرده باشي

Mohsen P
18-01-2009, 12:29
موقعی که از DVBاستفاده می کنم هیچ وقت اینجوری نمی شه.
ویروسی هم نیستم.با nodاپدیت امتحان کردم.
اما اینکه از norton Ghostاستفاده کنم ایده جالبیه.