PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش مرتب سازی متون (Justify) در فتوشاپ

inquisitive
15-01-2009, 23:29
سلام:20:
من یک سوال داشتم درمورد فتوشاپ CS3 ...
چطور می تونیم متنی رو مرتب و Justify کنیم که مثل MO-Word خودش مرتب بشه ؟

خیلی خیلی متشکر از توجهتون :11:

Manager_66
15-01-2009, 23:51
سلام
متن مورد نظر رو انتخاب كنيد بعد از پنجره window گزينه character رو انتخاب كنين يا ctrl+t رو بزنين بعد برين تو تب پاراگراف از اونجا ميتونين متنتون رو justify كنين.

inquisitive
16-01-2009, 00:54
سلام
متن مورد نظر رو انتخاب كنيد بعد از پنجره window گزينه character رو انتخاب كنين يا ctrl+t رو بزنين بعد برين تو تب پاراگراف از اونجا ميتونين متنتون رو justify كنين.

بسیار بسیار سپاسگزارم از اینکه به پستم توجه کردی و جواب دادی !:10::20:

من ، این کار را می کنم ، ولی در قسمت پاراگراف ، Justify >> فقط Align Text هاش که مثلا left و ... هست کار می کند و خود justify کار نمی کند.
دکمه هاشان خاموش است !!!!؟؟؟؟؟؟

باز هم بسیار سپاسگزارم از توجهت :11:

در انتظار پاسخ از سوی دوستان

inquisitive
16-01-2009, 02:09
مرس ، خیلی ممنون

جوابم را پیدا کردم ، فارسیش کردم شاید به درد شما هم بخوره!
چون تو اینترنت که خواندم ، خیلی ها بلد نیستن این رو ، حتی بعد از گذشت 3 سال کار با آن !

روش مرتب سازی متن در فتوشاپ

1.یک داکیومنت جدید باز کنید.
2. دکمه تایپ افقی را فعال نماید ( علامت آن T می باشد.)
3. حالا در کنار علامت ماوس ، علامت T دیده می شود ، آن را بفشارید و حرکت دهید بطوری که می خواهید بطور مثال مربعی بکشید ، با آین کار شما محیطی که می خواهید در آن بنویسید را مشخص نموده اید.
حالا شروع به تایپ کردن نمایید.
5. توجه کنید که کادر کشیده شده ، انتخاب شده باشد سپس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. حالا Ctr و Shift و J را باهم بفشارید.

ویا اینکه با فشردن کنترل و T به قسمت ادیت متن رفته و تب Justify را انتخاب نموده و آزادنه متن خود را مثل مایکروسافت وورد مرتب سازی نمایید.

برگردانی(ترجمه) شده از سایت squarespace.com

لینک انگلیسی مطلب
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر از جسیکا

inquisitive
16-01-2009, 02:14
ممنون می شوم از مدیران سایت که اسم تاپیک را برای جستجوی بهتر دوستان به روش مرتب سازی متون (Justify) در فتوشاپ تغییر دهند!

چون من که در گوگل به انگلیسی کردم مشکل بسیاری بود ، حتی در سایت رسمی adobe هم ، خواسته بودن که کلیدی را به فتوشاپ بجای این کار ها اضافه نماید.

با تشکر بسیار

inquisitive
24-01-2009, 00:18
عکس های پیوست شده و طریقه مرتب سازی متن از روی متن انگلیسی برای راهکار مرتب سازی متن در فتوشاپ المنت است

اما

من این روش را بر روی Adobe Photoshp CS 3 ورژن معمولی و ME آن بر روی lمتون فارسی و انگلیسی امتحان کرد و دقیقاً مانند همین است .

مورد جالب این سات که اگر شما How we should justify text را در قسمت جستجوی سایت رسمی adobe سرچ نمایید ، تعداد زیادی کامنت و درخواست از ادبی می بینید که خواستند tabی جداگانه و کلید میانبری طراحی نماید ، به جای انجام دادن این همه کار !

اما هنوز جواب رسمی از سایت ادبی به هیچکدام از آنها مبنی بر انجام دادن و اضافه کردن این قابلیت در آینده و سری های دیگر فتوشاپ وجود ندارد.

با سپاس

nekooee
18-11-2010, 00:18
یک مشکل اینه که وقتی با خود ابزار متن یک محیطی رو با darg کردن ایجاد می کنید و داخل آن مینویسید دیگه نمیشه تغییرش داد!!

یعنی اگر بخوان سایز box متن خودتون رو تغییر بدید دیگه نمیشه

راه بهتر اینه که یک shape مربع یا مستطیل درست کنید بعد داخل اون بنویسید.
اینجوری هم justify میشه هم با تغییر سایز shape محیط متن شما هم تغییر میکنه