PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت

zzrrrrrrrrr
13-01-2009, 13:47
سلام دوستان من zzrrrrrrrrr هستم شما هر اشكالي راجعبه موتور داريد بگيد جواب ميدم

YAMAHA-FZ16
13-01-2009, 21:46
سوال من!کلاجم تنظیم نمیشه!یا که من خیلی حساسم!مثلا بعضی وقتها اگه برای تعویض دنده 2 به 3 گاز بدم و ناگهانی دنده رو عوض کنم دنده با صدای زیادی عوض میشه!به سرویس سنتر نشون دادم گفته مشکلی نداره!!من حساسم یا همه ی موتورها اینجوری هستن؟؟اسم موتورم هم از نام کاربریم مشخصه!

Farshadd
14-01-2009, 12:11
لازمه بگم در مورد سوال بالایی بحث های زیر در تاپیک موتور سیکلت انجام شده. اگه ره جدیدی دارید لطفا بگید.

امروز یه کاری با موتور انجام دادم میخواستم نتیجش چیه!!:
در جا ایستاده بودم!موتور خلاص بود(موتورسیکلت)!کلاج رو گرفتم گاز دادم و گاز رو تا نصفه پر کرده بودم بعدش انداختم تو یک!!!!ناگهان صدای چرخ دنده و انواع صداهای گیربکس متصاعد شدن!!!!!میخواستم ببینم من که کلاج رو گرفته بودم پس چرا وقتی گاز دادم و اونوقت انداختم تو دنده یک صدای تق تق گیربکس بلند شد؟؟؟؟باید گاز رو بخوابونیم اونوقت کلاج بگیریم و بندازیم تو دنده یک؟؟؟؟یکی منو روشن کنه!!!نکنه موتور من مشکل داره!!!!

شما وقتی کلاج می گیری ارتباط موتور و گیربکس به طور کامل قطع نمی شود و به دلیل اصطکاک کمی که هنوز بین دیسک و صفحه قرار داره دور گیربکس هم دور موتور میشه
و چون جا رفتن دنده باید تو دور پایین گیربکس انجام شه
به همین دلیل دندتون تو دور بالا گیریکس صدا داده

ضمن اینکه ممکنه کلاج شما خوب ریکلاژ نشده... کمی سیم کلاج رو سفت تر کنید و باز هم این کارو تست کنید...

:12:

اقا گفتید!!دهنم سرویس شده با این کلاج!!دیگه اون پلاستیکش پاره شد از بس بردم سرویس سنتر کلاج رو تنظیم کنند و دستکاریش کنند!!دیگه چسب زدم بهش که دست نزنم!!ولی هنوز باهاش کمی مشکل دارم!مثلا دنده ی 2 کمی بعضی مواقع سفت جا میره و باید کلاج رو ول کنم دوباره بگیرم تا نرم دنده رو عوض کنم!گاهی اوقات دنده ی 2 به 3 که میخوام بندازم راحت جا میره ولی صدایی که میده بیشتر از دنده های دیگه هست و مانند اینه که کلاج رو نگرفته باشی و دنده رو عوض کنی!!!4 بار بردمش سرویس سنتر هر چهار بار هم تنظیمش کردن گفتن مشکلی نداره!!!!!!مجبور شدم برم سرویس سنتر دیگه!!اونجا هم گفتمش جریان چیه منو نشوند پشت سرش و رفتیم یه دور زدیم 5 تا دنده رو عوض کرد گفت هیچ مشکلی نداره!!جل الخالق!!!من هنوز گهگاهی این مشکلاتی رو که گفتم با کلاجم دارم و نمیدونم چیکار کنم!!!بابام که خودش قبلا تو کار تعمیرات ماشین بوده میگه دیگه دست دستش نکن و با همون شیوه ی کلاج رو دو بار گرفتن با دنده ها اروم بازی کن تا خودشون نرم بشن!!!
به نظرتون مشکلی برای گیربکس پیش نمیاد؟؟؟؟

یه چیز دیگه اینکه کلاج من قبلش تا ته بالا بود و از همون اول که دسته ی کلاج رو فشار میدادم عمل میکرد و مشکلم بیشتر بود!نمایندگی الان کلاج رو تنظیم کرده به طوری که از حد وسط دسته ی کلاج عملش شروع میشه (امیدوارم متوجه منظورم شده باشید)و وضعیت بهتر شده!!
یه سوال دیگه!!دلیل خفه کردن موتور چی هست؟؟؟تو ترافیک گاهی اوقات صدایی مانند ترقه از اگزوز میاد و موتور خفه میکنه و خاموش میکنه(وقتی میخوام گاز بدم)دیروز هم موتور رو با سرعت بالا راندمش توی سرعت 95 تا بود که موتور برا چند لحظه گاز نمیخورد و خفه کرد مثل اینکه بنزین نمیرسوند و بعدش دوباره خوب شد!!از شمع یا از کاربراتور؟؟؟(میدونم یکی از این دو تا باید باشه!!)

این همه سوال و درد دل:18: بابا منم اینقدرا بلد نیستم ها...

به نظر من اشکال اول از همون کلاج هست. نیاز نیست اونقدر هم شل باشه که از وسط سفت بشه. شما یکم سفتش کن و همون حرکت رو که اول گفتی امتحان کن. تا جایی که اون صدا رو نده باهاش ور برو.

صدای ترقه در موتور سیکلت به دو دلیل میتونه باشه... همون دلایلی که گفتید. ولی احتمال 90 به بالا از شمع هست. در واقع شمع رو جرم گرفته. برای رفع این ایراد هم میتونید شمع رو تمیز کنید و هم میتونید یکی بندازید بهش. چون وقتی سوخت میاد توی سیلندر و شمع جرقه نمیزنه سوخت به صورت خام وارد اگزوز میشه و در اونجا منفجر میشه و باعث ایجاد صدای ترقه میشه.
وایر رو هم چک کن، چون اون هم میتونه باعث این ایراد بشه ( اگه خوب برق نرسونه و یا برق دزدی داشته باشه)
(لازم به ذکره در خودرو میتونه این اشکال در دلکو هم باشه که برق رو خوب پخش نکنه)

و اما دلیل دوم هم که میشه همون کاربرات... شما در کاربرات رو باز کن و نگاه کن که ژیگور زیاد پایین نرفته باشه.

فعلا همینا اومد به ذهنم.

به طور کلی سیم کلاج برای تنظیمش یه پیچ که بیشتر وجود نداره؟؟؟درسته؟؟؟خوب اگه اون پیچ تا اخر باشه و باز هم مشکل داشته باشم چی؟؟؟اونوقت مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟که بار اول کلاج بعضی وقتا خوب عمل نکنه و دنده براحتی عوض نشه ولی اگه ولش کنم دوباره بگیرم درست بشه!!!؟؟

پمپ کلاج داره ؟ (روغنی)

منظور شما کدوم یه پیچ هست؟ برخی موتور ها در وروودی همون دسته کلاج یه پیچ دارن بعضی ها هم ندارن. اگه منظورتون اون هست که باید خدمتتون عرض کنم که یه پیچ دیگه هم در انتهای وروودی سیم به اهرمی که صفحه رو باز میکنه وجود داره.

خوب من اگه دو تاشون رو تا ته ببندم مشکلم حل میشه×؟؟؟یا دست بهش نزنم بهتره؟؟؟چون وارانتی و گارانتی 2 ساله ی موتور با دست زدن به یه پیچش باطل میشه!!سرویس سنتر بهم گفت!میترسم دست بزنم بلایی سر موتور بیاد!!!!فردا میبرم سرویس سنتر دوباره!!میدونم طرف دیگه با چوب میزنه دنبالم!ممنون از پاسخهات و انتقالم به اینجا!!!!!

نه تنها سرویس سنتر لعنتی کاری نکرد که هیچ بردمش تعمیرگاه سر کوچه پیچی رو که در انتهای سیم کلاج هست (قسمتی که از انجین میاد بیرون")رو تنظیم کرد والسلام!!!دنده ها شدن ژله!!!فقط نمیدونم چرا دسته ی کلاج رو وقتی میگیرم دوباره ولش میکنم خیلی فنری شده و سریعا برمیگرده!!این نرماله؟؟؟؟:31::31::8::8::8:

YAMAHA-FZ16
14-01-2009, 21:49
اره!بحثهای بالا انجام شده ولی من هنوز با دنده مشکل دارم!!!!دنده 3!!!!!!!!فردا یه تایم سرویس دیگه گرفتم مثل اسکلها دارم میرم سرویس!!دیگه همه ی سرویسهای شهر میشناسن منو!!!!!!ببینم چی میشه!!!

aghaye h
15-01-2009, 12:22
اره!بحثهای بالا انجام شده ولی من هنوز با دنده مشکل دارم!!!!دنده 3!!!!!!!!فردا یه تایم سرویس دیگه گرفتم مثل اسکلها دارم میرم سرویس!!دیگه همه ی سرویسهای شهر میشناسن منو!!!!!!ببینم چی میشه!!!
دوست عزیز
اگه مشکلت فقط دنده 3 است
و اگه موتور هم مثل ماشین دارای دنده برنجی(یا هر مکانیزم مانند اون در خودروهای جدید) باشد باید اونو عوض کنی تا تعویض دنده برات راحت تر باشه
بد عوض شدن یک دنده خاص به کلاچ ربط نداره و به گیربکس مربوط میشه
من از موتور زیاد سررشته ندارم
ببخشید اگه بیشتر نمی تونم راهنمایی کنم.
"بعد از ویرایش"
میل zr هم بد نیست

jamshidjap
15-01-2009, 14:50
سلام
از کجا ميشه فهميد که کلاج نياز به تعويض داره (سي دي آي)

Farshadd
15-01-2009, 21:17
سلام

سلام جمشید جان.

کلاج یه سیستم هست. و از چند قطعا تشکیل میشه. مثلا دسته (اهرم)، سیم و ...

از روی علائم و مشاهدات میشه فهمید که سیستم کلاج مشکل داره یا نه.

مثلا خراب و با صدا جا رفتن همه دنده ها...

zzrrrrrrrrr
22-01-2009, 18:22
سوال من!کلاجم تنظیم نمیشه!یا که من خیلی حساسم!مثلا بعضی وقتها اگه برای تعویض دنده 2 به 3 گاز بدم و ناگهانی دنده رو عوض کنم دنده با صدای زیادی عوض میشه!به سرویس سنتر نشون دادم گفته مشکلی نداره!!من حساسم یا همه ی موتورها اینجوری هستن؟؟اسم موتورم هم از نام کاربریم مشخصه!
با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز شما به سرويس سنتر اهميتي نده چون اصلا موتورو نگاه نميكنند چه برسه به :40:.. .... .... ..... .. .من 3 راه جلوي شما قرار ميدم . 1-بيچ دسته كلاج سفت بيچ بايين شل2- اگر موتورو تازه خريداري كرده ايد روغن موتورو زود به زود عوض كن3-واحتمالا ديسك و صفحه درگيري لازم را ندارن.ولي به نظر من قسمت اول با موتور شما صدق كنه:11:

zzrrrrrrrrr
22-01-2009, 18:44
سلام جمشید جان.

کلاج یه سیستم هست. و از چند قطعا تشکیل میشه. مثلا دسته (اهرم)، سیم و ...

از روی علائم و مشاهدات میشه فهمید که سیستم کلاج مشکل داره یا نه.

مثلا خراب و با صدا جا رفتن همه دنده ها...

:31:سلام خدمت همه ي دوستان اگر ميخواهيد سيستم كلاج موتور شما مثل ژله كار كنه فقط يه مقدار روغن به سيم كلاج بزنيد واگر جمشيد جان ميخاي دنده ي موتورت روان كار كنه بيچ كارتر سمت دنده كه بيچ بزرگي هم هست باز كن بعد از اينكه روغنو تو ظرف ريختي توري رو با مسواك تميز كن و يه روغن 40 بريز ببين دندهات چطوري جا ميرن :5:

YAMAHA-FZ16
22-01-2009, 19:08
ببین درست متوجه نشدم!!یعنی چی پیچ دسته کلاج سفت پیچ پایین شل؟؟؟من پیچ دسته کلاج رو تا اخر اوردم بالا!یعنی کلاج بالای بالا بود!دنده ها نرم نرم عوض میشن ولی گاهی اوقات وقتی گاز میدم فقط دنده ی 3 با صدای شوپ خاصی عوض میشه!میگه شوپ!دقیقا همین صدا!گاهی اوقات!با برخی صحبت کردم گفتن نرماله و مشکلی نداره!به نظرت همینجوری ولش کنم یا مشکل خاصی داره؟؟؟

منظورت اینه پیچ پایین رو که پیش موتوره اونقدر شل کنم که دسته کلاج شل بشه و در عین حال پیچ پیش خود دسته کلاج رو اونقدر سفت کنم تا ایندفعه دسته کلاج بیاد بالا و سفت بشه؟؟؟؟؟خواهشا هلپ برسون!

Single man
06-08-2009, 12:01
سلام دوستان عزيز
من يك مشكل با گير بكس موتورم دارم .وقتي كه مي زنم دنده 3 صدا مي ده قش قش مي كنه
لطفا كمكم كنيد

dihav1359
13-08-2009, 20:20
سلام به همه
بچه ها یک موتور پیشرو پویا اتوماتیک گیرم آمده که یکسال خراب بوده موتور کوچک و جمع و جوری است میخوام خودم تعمیرش کنم به عنوان سرگرمی کسی وارد هست کمکم کنه البته فکرکنم خیلی چیزها ش شبیه موتورهای دیگه باشه ممنون میشوم هرکه چیزی بلده بگه

Arash_323
14-08-2009, 22:59
با سلام
دوستان عزیز روشی برای بیرون آوردن دنده تایم هوندا CG125 بلد نیستن؟ همون کوچیکه که روی میل لنگ میخوره
البته بدون باز کردن انجین و فقط با باز کردن پولی و صفحه برق

zzrrrrrrrrr
19-08-2009, 14:49
موتورت چشه خوب يه سال خوابيده خوب بايد كاربراتشو بشوري بعد شمع را باز كني تميز كني بنزين اگه داشت خالي كني و بنزين نو بريزي وووو

zzrrrrrrrrr
19-08-2009, 14:55
سلام دوستان عزيز
من يك مشكل با گير بكس موتورم دارم .وقتي كه مي زنم دنده 3 صدا مي ده قش قش مي كنه
لطفا كمكم كنيد

فكر كنم گيت يا همون گايد ميل سوباب از جاش در اومده باشه يا ميل لنگ داره يواش يواش بوست ميندازه بيشتر توضيح بديد:10:

zzrrrrrrrrr
19-08-2009, 14:59
با سلام
دوستان عزیز روشی برای بیرون آوردن دنده تایم هوندا CG125 بلد نیستن؟ همون کوچیکه که روی میل لنگ میخوره
البته بدون باز کردن انجین و فقط با باز کردن پولی و صفحه برق

تا جايي كه من يادمه نه نميشه :11:

dihav1359
02-09-2009, 08:18
سلام
موتور من وقتی چند ساعت یا چند روز از خاموش بودنش میگذرد و به اصطلاح سرد میشود خیلی بد روشن میشود ولی همینکه روشن شد و کمی کار کرد بعد از خاموش کردن راحت روشن میشود البته گلویی کاربراتور به سر سیلندر ترک داشت که چسب زدم با این اوصاف فکر میکنید مشکلش چیه
ممون

NARIMANN
10-10-2009, 23:38
با سلام من یه موتور سیکلت بدون کلاچ احسان خریدم یه روز صبح روشن کردم خوب روشن شد ولی بعد ظهر هر چی سعی کردم روشن کنم نشد .. کاز هم نمیگرفت . تنظیم بادش هم دستکاری کردم فایده نداشت.حتی وقتی هم که به زور روشن شد دود سیاه میداد . ولی فردا وقتی روشنش کردم با یه استارت و خیلی راحت روشن شد می خواستم اگه میشه بدونم چرا یه همچین چیزی شد؟ با تشکر از شما

savin150
07-11-2009, 23:46
دوست گرامی علت اینکه موتور شما بعد چند مدتی که سرد شد و با مشکل روشن میشود ولی در عوض اگر گرم باشد زود روشن میشود تایمینگ موتور یعنی فیلر سوباب بنزین چسبیده و مقدار خلاصی که فیلر روی سوباب بنزین باید داشته باشد ندارد بس و باعث میشود از طرف سوباب بنزین مقداری راه برای خروج بنزین و هوا وجود داشته باشد بس موتورتو فیلر گیری کن که عیب موتور برطرف بشه:46:

سلام دوست عزیز برای بیرون اوردن دنده تایم غیر از اینکه موتور شما باز نشه یه راه دیگه هست قسمت فلکه برق که باز کردی یه وصیله ای هست الان تو بازار به اسم دنده کش تایم بادامک مثل فولی کش میمونه اونو تهیه کن دیگه احتیاجی به باز کردن موتور دیگه نیست

سلام دوست عزیز اگر موتور شما فقط تو دنده سه غش غش میکنه بایستی گیربکس موتور شما باز بشه و دنده سه با رابط دنده سه عوض بشه چون دندونه های هر دو چرخ دنده موتور شما در اثر فشار زیاد به موتورتون کرمکی شده بهتر هرچه زودتر عوضش کنی وگرنه کل گیربکس ضربه میبینه

savin150
09-11-2009, 23:25
با سلام من یه موتور سیکلت بدون کلاچ احسان خریدم یه روز صبح روشن کردم خوب روشن شد ولی بعد ظهر هر چی سعی کردم روشن کنم نشد .. کاز هم نمیگرفت . تنظیم بادش هم دستکاری کردم فایده نداشت.حتی وقتی هم که به زور روشن شد دود سیاه میداد . ولی فردا وقتی روشنش کردم با یه استارت و خیلی راحت روشن شد می خواستم اگه میشه بدونم چرا یه همچین چیزی شد؟ با تشکر از شما:41:دوست عزیز سلام مشکلی که برای موتورتون بیش اومده یه مثله عادی هستش این نوع موتور شما که بدون کلاج هست کاربراتور این موتور قسمت ساساتش برقی است یعنی اوتوماتیک خودش موقع روشن شدن ساساتش فعال میشه حالا اون لحظه که روشن نشده به احتمال خیلی زیاد ساساتش هنوز درگیر بوده که باعث شده موتور خفه کنه وروشن نشه اگه اون لحظه چند باری سویچو بازو بسته میکردی درست میشد نگران نباش موتورت مشکل نداره:46:

hoseinpk
11-11-2009, 12:13
با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز شما به سرويس سنتر اهميتي نده چون اصلا موتورو نگاه نميكنند چه برسه به :40:.. .... .... ..... .. .من 3 راه جلوي شما قرار ميدم . 1-بيچ دسته كلاج سفت بيچ بايين شل2- اگر موتورو تازه خريداري كرده ايد روغن موتورو زود به زود عوض كن3-واحتمالا ديسك و صفحه درگيري لازم را ندارن.ولي به نظر من قسمت اول با موتور شما صدق كنه:11:
سلام من حسين پي كي هستم نگران نباش يه كم رگلاژش كن كافيه اون صدايه چرخهاشه

hoseinpk
12-11-2009, 10:25
سلام يه موتور سيجي دارم وقتي سرده گاز نميخوره عيب از چيه:41:

HONDA 125. D M I
09-08-2010, 20:45
سلام.من يك موتور هوندا125 دارم.تو دور بالا وقتي گاز رو ول ميكنم از اگزوز صداي انفجار مياد.شمع رو هم عوض كردم ولي فايده نداشت.ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد.

zahedy2006
10-08-2010, 12:10
سلام.من يك موتور هوندا125 دارم.تو دور بالا وقتي گاز رو ول ميكنم از اگزوز صداي انفجار مياد.شمع رو هم عوض كردم ولي فايده نداشت.ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد.

سلام
عطسه معمولا به شمع یا تنظیم کاربرات یا برق بر می گرده.
برق و کاربرات (البته کاربرات رو کاملا مطمئن نیستم و تجربی نوشتم) تو دورهای متفاوت و معمولا بالا عطسه شان آشکار میشه

ScKAT LeFT
10-08-2010, 16:58
کسی قیمت موتور روان 125 رو داره ؟؟؟
امروز برم بگیرم !!!

cao-cao
05-09-2010, 11:43
سلام

شما متور رو بذار تو دنده یک کلاچ رو تا ته نگه دار اگه موتورت حرکت اروم کرد به جلو با اینکه کلاچ رو تا ته نگه داشتی باید تعویض کنی و این که تو حرکت که دنده رو عوض میکنی موتورت یکمی تق تق میکنه انگار داره در گیر میشه دنده

---------- Post added at 11:43 AM ---------- Previous post was at 11:41 AM ----------

سلام يه موتور سيجي دارم وقتي سرده گاز نميخوره عيب از چيه:41:
شما موتورتون رو بدین یه تنظیم هوای کاربراتور بکنن ردیف میشه

اگه یه فیلر گیری بدین احتمال زیاد ردیف میشه اگر نشد کاربراتور رو تمیز کنید احتمالا تو کاربراتورتون اب هست

cao-cao
05-09-2010, 11:51
با سلام من یه موتور سیکلت بدون کلاچ احسان خریدم یه روز صبح روشن کردم خوب روشن شد ولی بعد ظهر هر چی سعی کردم روشن کنم نشد .. کاز هم نمیگرفت . تنظیم بادش هم دستکاری کردم فایده نداشت.حتی وقتی هم که به زور روشن شد دود سیاه میداد . ولی فردا وقتی روشنش کردم با یه استارت و خیلی راحت روشن شد می خواستم اگه میشه بدونم چرا یه همچین چیزی شد؟ با تشکر از شما
اینی که شما میگی یعنی خفه کردن موتور زیادی استارت یا هندل زدی بنزین زیادی تو موتر جمع شده با گذشت زمان بنزین پریده و درست شده

سلام
موتور من وقتی چند ساعت یا چند روز از خاموش بودنش میگذرد و به اصطلاح سرد میشود خیلی بد روشن میشود ولی همینکه روشن شد و کمی کار کرد بعد از خاموش کردن راحت روشن میشود البته گلویی کاربراتور به سر سیلندر ترک داشت که چسب زدم با این اوصاف فکر میکنید مشکلش چیه
ممون

این موضوعی که شما میگی برای تنظیم نبود ن فیلتر موتور هست که با تنظیم با یه نیش هندل روشن میشه به راحتی

akbar_696
19-09-2010, 18:38
سلام
وقتی ترمز میگیرم چرخ عقب به سمت راست کشیده میشه
از چی میتونه باشه؟

majid.shiraz
24-09-2010, 22:11
سلام
وقتی ترمز میگیرم چرخ عقب به سمت راست کشیده میشه
از چی میتونه باشه؟

بنظرم عادیه اما اگر خیلی انحراف پیدا میکنه محور چرخ عقب در راستا و یا موازی با چرخ جلوی موتور نیست

A.IvI.I.N
03-10-2010, 13:58
دوستان من يه ويو گرفتم وقتي روشن ميكنم ميزنم دنده 1 بعدش هر كاري ميكنم نميشه خلاص كنم و براي خلاص كردن دنده حتما بايد خاموش كنم و بعدش خلاص كنم . اين عاديه يا اينكه مشكل داره..؟؟؟
به گاز ربط نداره..؟؟؟ اخه گازش به نظرم زياده...!!!:13:

A.IvI.I.N
03-10-2010, 14:41
اقا مشكل حل شد:31:
بايد 1 مقدار به جلو حركتش بدم بعد خلاص كنم.

matin125
01-11-2010, 19:57
سلام
موتور من بنزین خوره گرفته روزی نیم ساعت کار می‌کنم باهاش اما هر دو روز باید 6 لیتر بنزین بزنم
نمی‌دونم چشه این بنزین از کجاش در میره
روشن نمی‌شد فکر کردم تنظیمش خرابه نو هم هست بردم یارو یخرده شمع و ... رو ور رفت درست کرد هندلش درست شد وسط راه خاموش می‌کرد زدم زاپاس روشن شد انگار بنزین خوره گرفته
لطفا راهنمایی کنید

majid.shiraz
04-11-2010, 16:46
از کاربراتور هست اگر موتورت بوی بنزین میده نشتی داره اگه نه از کاربراتورشه که مصرف سوختش رو باید تنظیم کنی

رعد
21-01-2011, 10:32
با سلام خدمت رفقا
نميدونستم همچين تاپيك توپي هم هست
چند تا سوال دارم
يكي اينكه اگر دفتر چه راهنماي تعميرات موتور هست برام ادرس بدين
دوم اينكه دنده هاي موتور علتش چيه كه در حال حركت يك دفعگي اضافه ميشه مثلا از دو ميپره به 3
يكي ديگه اينكه چيكار كنيم كه بنزين از كاربرات فول نكنه و عين شير سماور سر ريز نشه
راهي براي بهتر تميز نگه داشتن كاربراتور هست؟
و آخر اينكه اگر حال كرديم 100 كيلومتر راه رو با موتور بريم از نظر فني چه بررسي هايي واسش لازمه
ببخشين كه سوالام زياد شد
آخه دير اين تاپيك با حال رو دريافتم :31:

piremard
21-01-2011, 14:49
چه موتوری ؟
دفترچه تعمیرات فقط برای نمایندگیها فرستاده می شه و جنبه تجاری داره بجز مدلهای قدیمی مثل هوندا 125

رعد
21-01-2011, 20:11
چه موتوری ؟
دفترچه تعمیرات فقط برای نمایندگیها فرستاده می شه و جنبه تجاری داره بجز مدلهای قدیمی مثل هوندا 125

دقيقا همين مدلهاي طرح هندا مثل آريانا تيزتك تك تاز و ... (cgi 125 cc)

abassbadrog
23-01-2011, 16:43
با سلام- - من يك موتور نامي 200 تريل مدل 86 دارم به علت سرما مي بايست موتور را با ساسات روشن كنم و وقتي اين كار را مي كنم موتور داراي روغن سوزي شديدي مي شود تا زماني كه گرم شود و بعد قطع مي شود واگر زماني كه موتور كمترين گرما راداشته باشد و بدون ساسات روشن كنم روغن سوزي ندارد به تعمير گاه برده ام ورينگ و پيستون و سوپاپها و گايد سوپاپها ولاستيك گايدرا هم عوض كرد ولي مشكل حل نشد اگر مي توانيد مرا راهنمايي كنيد

mfhm
04-02-2011, 07:59
من یک مقاله تعمیرات موتور سیکلت میخوام چطور میتونم تهیه کنم؟

MONST3R
14-04-2011, 20:59
یه سوال در مورد موتور سیکلت های سی جی داشتم من عادت داشتم وقتی میخواستم موتور روشن کنم برا اینکه زود روشن شه گاز میگرفتم و هندل میزدم حتی برا موتور صفر که حالا دارم هم همین کار میکنم یکی از دوستام گفت با این کار موتور عادت میدی وممکنه تو کاربراتور تاثیر بد بزاره ودیگه موتور تو حالت ایستاده اگه به صداش گوش کنین صدای یک نواخت نده
(توپ توپ توپ.........:31:) انگار هم راست میگفت موتور تو حالت ایستا روشن کردم به صداش گوش دادم انگار صدای قطع وصلی میداد
میخواستم بدونم حقیقت داره؟؟؟؟اگه بخوام دیگه با گاز دادن موتور روشن نکنم دوباره به حالت اول بر میگرده یا تنظیمی چیزی میخواد؟؟(چون هر کار میکنم بدون گاز دادن حتما باید 5 6 تا هندل بزنم تا روشن شه) در ضمن موتورم نو هستش 300 تا کار کرده

MONST3R
15-04-2011, 13:50
یه سوال در مورد موتور سیکلت های سی جی داشتم من عادت داشتم وقتی میخواستم موتور روشن کنم برا اینکه زود روشن شه گاز میگرفتم و هندل میزدم حتی برا موتور صفر که حالا دارم هم همین کار میکنم یکی از دوستام گفت با این کار موتور عادت میدی وممکنه تو کاربراتور تاثیر بد بزاره ودیگه موتور تو حالت ایستاده اگه به صداش گوش کنین صدای یک نواخت نده
(توپ توپ توپ.........:31:) انگار هم راست میگفت موتور تو حالت ایستا روشن کردم به صداش گوش دادم انگار صدای قطع وصلی میداد
میخواستم بدونم حقیقت داره؟؟؟؟اگه بخوام دیگه با گاز دادن موتور روشن نکنم دوباره به حالت اول بر میگرده یا تنظیمی چیزی میخواد؟؟(چون هر کار میکنم بدون گاز دادن حتما باید 5 6 تا هندل بزنم تا روشن شه) در ضمن موتورم نو هستش 300 تا کار کرده

کسی نیست؟؟؟؟؟

ebrahim496
16-04-2011, 16:39
سلام دوستان
يكي از دوستان بنده يه موتور هوندا 125 داشت كه چند سال خوابيده بود و به مبلغ ناچيزي به بنده فروخت. از اونجايي كه علاقه داشتم خودم تعميرش كنم موتور رو باز كردم و ديدم انگشتي پيستون تو شاتون محكم چفت شده و اصلا تكون نميخوره. هر كاري كردم ديدم اصلا نميشه انگار شاتون رو به پيستون جوشكاري كردن. خلاصه مجبور شدم ميل لنگو در بيارم تا بلكه بتونم به نحوي انگشتي رو در بيارم اما چشمتون روز بد نبينه وقتي پوسته رو باز كردم واشر ها و دنده ها ريختن بيرون. حالا موندم جاي دنده ها و واشرها كجاس. لطفا راهنمايم كنيد يا اگه نقشه، كتاب يا شماتيكي واسه گيربكس هوندا cdi125 دارين ما رو هم بي نصيب نزارين. ممنون

رعد
21-04-2011, 07:45
سلام دوستان
يكي از دوستان بنده يه موتور هوندا 125 داشت كه چند سال خوابيده بود و به مبلغ ناچيزي به بنده فروخت. از اونجايي كه علاقه داشتم خودم تعميرش كنم موتور رو باز كردم و ديدم انگشتي پيستون تو شاتون محكم چفت شده و اصلا تكون نميخوره. هر كاري كردم ديدم اصلا نميشه انگار شاتون رو به پيستون جوشكاري كردن. خلاصه مجبور شدم ميل لنگو در بيارم تا بلكه بتونم به نحوي انگشتي رو در بيارم اما چشمتون روز بد نبينه وقتي پوسته رو باز كردم واشر ها و دنده ها ريختن بيرون. حالا موندم جاي دنده ها و واشرها كجاس. لطفا راهنمايم كنيد يا اگه نقشه، كتاب يا شماتيكي واسه گيربكس هوندا cdi125 دارين ما رو هم بي نصيب نزارين. ممنون

آموزش تعمير هوندا cg125

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ebrahim496
22-04-2011, 15:25
آموزش تعمير هوندا cg125

با تشكر از شما. دوستان بلبرينگهاي ميللنگ موتورم رو عوض كردم ولي الان نميدونم جهت دنده تايم چجوري بايد باشه منظورم نقطه تطبيق تايم و چرخ دنده بادامك هست كه روي هر دو دنده هك شده. لطفا راهنمايي كنيد.

emad arabi
05-07-2011, 00:18
ببین من هم این مشکل رو با کلاج داشتم الان یه سالی هست که کلاج رو تنظیم نکردم هنوزم خوب عمل میکنه به تجربه خودم میگم: از قبل کلاج رو تنظیم کردم که تا یکم کلاج رو میگرم عمل کنه.موقع کلاج گیری هیچ موقع کلاج رو تا ته ته نمیگیرم همیشه تا وسط میگرم میزارم تو همون مرحله اول عمل کنه زیاد کلاج رو نگه نمیدارم .

behdesign
07-09-2011, 19:37
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز من چند وقته موتورم کلافم کرده نمیدونم ایرادش چیه وقتی موتور سرد میشه روشن میکنم که حرکت کنم توی دنده 1و2و3 شدید میلرزه دنده 4 هم 60تا سرعت بیشتر نمیره ولی بعداز یکربع که موتور داغ میشه همه چیز به روال عادیش بر میگرده البته اینم بگم که زنجیر چرخ با قابش تماس داشتن که بردم تعمیرگاه میزونش کرد اولش همه لرزش و سر وصداها خوابیده بود ولی بعد 24 ساعت باز این مشکل بوجود اومد تا الان 5بار تعمیرگاه بردم اما هیچکس حالیش نشده کمکم کنید ممنونم ازتون

srh124
18-09-2011, 10:29
آموزش تعمير هوندا cg125

آقا برای موتورهای ویو باکلاچ یا بی کلاچ چیزی سراغ ندارین؟ انگلیسی هم باشه خوبه

lopht2
10-10-2011, 11:42
سلام بچه ها من تازه موتور خریده ام و زیاد هم از تعمیرات موتور سر در نمی یارم اما چند وقتی می باشد که یک مشکلی برای
من پیش آمده است و اون ترمز پایی من می باشد اوایل خیلی قشنگ ترمز می کرد یعنی اگر فقط کمی پاتو فشار می دادی
از بیخ ترمز می کرد اما به مرور زمان دیگه باید پاتو بیشتر فشار می دادی حالا می خواهم ببینم باید از کجا این ترمز را تنظیم
کنم تا راحت تر بگیره راستی من همش سه ماه می باشد که موتور خریده ام فقط می خو.استم بدونم که تنظیم کردنش مانند
ترمز دوچرخه می باشد یانه.
خواهشاً راهنماییم کنید.
09197357308
hatl33t@gmail.com (hatl33t@gmail.com)
:11:

BaSir_T.S
20-10-2011, 14:47
سلام خدمت دوستان
امیدوارم هنوز تاپیک زنده باشه
یه موتور 125 هوندایی مدل 89 خریدم البته یه مقداری مشکل داشت ولی ارزونتر خریدم و رو غن سوزی داره
تعمیرگاه بردم و گفت دنده یک و دو داخلی موتور خراب شده به خاطر همون یه مقداری صدا داره و رینگ و پیستون هم به خاطر روغن سوزی باید عوض بشه
میخواستم سوال کنم با هزینه کمتری میشه از این وضعیت دراومد؟؟
متشکر

ariual
21-10-2011, 12:23
با سلام.
من یه سوال داشتم.
موتور من از دوره موتور ۷ به بد یه لرزش بد ی پیدا می‌کنه.انگار که موتور می‌خواد بترکه.پیش هر کی‌ بردم نتونست درسش کنه.از آچار کشی‌ گرفته تا باز کردن خود موتورو سوپاپ و میللنگ.دیگه نمی‌دونم چی‌ کارش کنم.
اگه بتونین کمکمم کنین ممنون میشم.بعضیا که دیگه راهی‌ به ذهنشون نمیرسه میگن عادیه برای این موتور.شتاب موتور هم به شدت کم شده.اصلا موتور لاش شده.
لطفا کمک کنین...
ممنون

yashar2k
24-10-2011, 02:11
سلام.تازه موتورمو گرفتم(طرح ويو radisson كوير).اين ترمز عقبشو ميگيريم يه صداي نسبتا بلند و بدي ميده!رفتم از چندتا مغازه پرسيدم گفتن اين طرح ها همينجورين!درست گفتن يا نه؟

zahedy2006
27-10-2011, 10:49
سلام
"این تی تی فیلتره کسی نمیاد جواب بده!!"

من موتورم مشکل برق عجیبی داره
باتری موتور من ضعیف شده بود و چون اسیدی بود و ریزش داشت گفتم عوضش کنم و یکی از این مثلا اتمی ها گرفتم که جواب نداد !! و موتور با شارژر به کار خودش ادامه می داد و چراغ جلو و راهنما کار می کردند.
پس از مدتی شارژر هم از کار افتاد و الان هیچ وسیله برقی وقتی موتور روشنه کار نمی کنه !!
شارژر و باتری را عوض کردم اما باز هم جواب نمی ده و هیچ وسیله ای کار نمی کنه

کسی می دونه مشکل از کجا می تونه باشه؟
اینم بگم موتور خیلی راحت روشن میشه ولی چراغ های روی کیلومتر، خطر و چراغ جلو و راهنما و بوق ندارم !!

راستی قبلا تو دور 4000 این موارد را داشتم و دور های پایین تر خیلی نور ها ضعیف می شد و بوق هم کار نمی کرد. تو دور بالاتر هم باز از کار می افتاد !

yashar2k
03-11-2011, 23:27
موتورم طرح ويو راديسون هستش. عقربه هاي سرعت شمارش دقيق نيستش. يعني ميري دنده3 سرعت من 80 هستش سرعت شمار روي 50-60 نشون ميده.وقتي سرعتو مياري پايين دير تر مياره پايين!!مشكل چيه؟

shiraz362
15-11-2011, 00:35
سلام
من جترو 125 استارتی دارم میخواستم بدونم ایا بوبین برقش تو روغن کار میکنه یا اگر بوبینش روغنی هست چه نوع روغنی باید داخل صفحه برقش بریزم ایا باید از روغن دنده استفاده کنم ؟

ghalandar925
16-11-2011, 13:13
به تازگی رفتم یکی از این 125 های آشغال ایرانی خریدم با مارک پیشرو.
بدبختیم تازه شروع شده
کیفیت مونتاژ واقعا افتضاحه.هنوز 3 روز نشده از کنار شفت دنده روغن ریزی پیدا کرده.بردم نمایندگی گفت چون کارت گارانتی نداره حدود 30 تومن خرج داره.
تا حدی دست به آچارم.میخاستم ببینم خودم میتونم کاسه نمدش رو عوض کنم.راه کارش چه طوریه؟:19:

yashar2k
17-11-2011, 21:26
موتورم طرح ويو راديسون هستش. عقربه هاي سرعت شمارش دقيق نيستش. يعني ميري دنده3 سرعت من 80 هستش سرعت شمار روي 50-60 نشون ميده.وقتي سرعتو مياري پايين دير تر مياره پايين!!مشكل چيه؟

mehran_mo
19-11-2011, 02:31
سلام
من جترو 125 استارتی دارم میخواستم بدونم ایا بوبین برقش تو روغن کار میکنه یا اگر بوبینش روغنی هست چه نوع روغنی باید داخل صفحه برقش بریزم ایا باید از روغن دنده استفاده کنم ؟

بعید می دونم بوبین روغنی باشه ( این مسئله برای موتورهای جدید تر با تکنولوژی بالاتر هست )

در صورتی هم که باشه با همون روغنی که داخل انجین ریخته میشه کار میکنه

مشکل خاصی نداره فقط اینکه دقیق نیست
اگه از قبل هم همینطور بوده که هیچ اما اگه جدیدا این طور شده باید سیم کبلومتر و حلزونی مربوط به کیلومتر را
در کل کیلومتر شمار موتور سیکلت ها دقیق نیست

سلام خدمت دوستان
امیدوارم هنوز تاپیک زنده باشه
یه موتور 125 هوندایی مدل 89 خریدم البته یه مقداری مشکل داشت ولی ارزونتر خریدم و رو غن سوزی داره
تعمیرگاه بردم و گفت دنده یک و دو داخلی موتور خراب شده به خاطر همون یه مقداری صدا داره و رینگ و پیستون هم به خاطر روغن سوزی باید عوض بشه
میخواستم سوال کنم با هزینه کمتری میشه از این وضعیت دراومد؟؟
متشکر

راه خاصی نداره

رینگ باید حتما نو بسته بشه و لی برای کاهش هزینه ها میتونید از پیستون و دنده های استوک استفاده کنید

سلام بچه ها من تازه موتور خریده ام و زیاد هم از تعمیرات موتور سر در نمی یارم اما چند وقتی می باشد که یک مشکلی برای
من پیش آمده است و اون ترمز پایی من می باشد اوایل خیلی قشنگ ترمز می کرد یعنی اگر فقط کمی پاتو فشار می دادی
از بیخ ترمز می کرد اما به مرور زمان دیگه باید پاتو بیشتر فشار می دادی حالا می خواهم ببینم باید از کجا این ترمز را تنظیم
کنم تا راحت تر بگیره راستی من همش سه ماه می باشد که موتور خریده ام فقط می خو.استم بدونم که تنظیم کردنش مانند
ترمز دوچرخه می باشد یانه.
خواهشاً راهنماییم کنید.
09197357308
hatl33t@gmail.com (hatl33t@gmail.com)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیچ ریگلاژ روی قسمت توپی عفب هست با سفت کردن اون ترمز بهتر میشه

ghalandar925
19-11-2011, 09:05
به تازگی رفتم یکی از این 125 های آشغال ایرانی خریدم با مارک پیشرو.
بدبختیم تازه شروع شده
کیفیت مونتاژ واقعا افتضاحه.هنوز 3 روز نشده از کنار شفت دنده روغن ریزی پیدا کرده.بردم نمایندگی گفت چون کارت گارانتی نداره حدود 30 تومن خرج داره.
تا حدی دست به آچارم.میخاستم ببینم خودم میتونم کاسه نمدش رو عوض کنم.راه کارش چه طوریه؟:19:
هیشکی جواب منو نمیده:sad:

shiraz362
22-11-2011, 00:06
اره خودت میتونی کاسه نمد شافت دنده رو عوض کنی کنی خیلی اسونه
اول پدال دنده رو بیرون بیار بعد با یک پیچ گوشتی کوچیک بیفت به جون کاسه نمد :19:

molla2005b
04-12-2011, 11:01
شمع نو می زارم رو موتور سی جی ، بیست روزی که گذشت دود میزنه و پت پت می کنه خوب شمع رو که تمیز می کنم حل میشه اشکال کاربرات نیست؟.. چیکار کنم؟

ghalandar925
07-12-2011, 08:48
به نظر من دود زدن شمع میتونه 2 علت داشته یاشه
1-احتمال زیاد تنظیم نبودن کاربرات(ازکجا مطمئنی که از کابرات نیست)
2-روغن سوزی موتور

mehran_mo
07-12-2011, 23:21
شمع نو می زارم رو موتور سی جی ، بیست روزی که گذشت دود میزنه و پت پت می کنه خوب شمع رو که تمیز می کنم حل میشه اشکال کاربرات نیست؟.. چیکار کنم؟

مصرف سوختتون را اندازه بگیرید اگه مصرف بالاست ماله کاربرات
تنظیم کاربرات میتونه مشکل را برطرف کنه

اغلب اوقات این مشکل به دلیل استفاده زیاد از ساسات هم پیش میاد
شاید چون هوا سرده زیاد از ساسات استفاده میکنید که این حالت پیش میاد

amin 140
31-12-2011, 15:44
سلام دوست گرامی
من یه موتور تکتاز 125 هاتفورداستارتی دارم که موقع روشن کردن چه با استارت و چه با هندل فرقی نمیکنه صدای مثل صدای ضربه خوردن ازش میاد البته خودم چرخ دنده استارت رو دراوردم با هندل دیگه این صدا رو نداشتمیخواستم بدونم واقعا" صدا از چرخ دنده استارته واینکه باید استارت رو کامل عوض کنم یا چرخ دنده استار یدکی گیر میاد و دیگه اینکه نسبت به صدای فیلر هاش حساس شدم دوست ندارم صدای فیلر ازش بیاد تا حالا چندین تعمیرگاه بردم نتونستن صدای فیلرهاشو قطع کنن و از شما استاد محترم میخوام اگه ممکنه یه توضیحی در مورد نحوه ی فیلر گیری بدین
با تشکر

mehran_mo
02-01-2012, 10:54
او.ن صدای دنده استارت را فکر میکنم طبیعی باشه چون من هم اغلب دیدم موقع روشن کردن با هندل این اتفاق میوفته

در رابطه با فیلر هم چنانچه تعمبرکار به صورت تجربی فیلر گرفته و از فیلر برای تنظیم استفاده نکرده باید دوباره فیلر کیری بشه در فغیر این صورت مشکلی نیست

فیلری که یکم شل باشه بهتر از فیلر سفت هست
چون در صورتی که فیلر را زیاد سفت گرفت اختمال داغ شدن موتور بیشتره و در صورت فشار اوردن و داغ شدن بیش از حد باعث بروز ایراد در موتور میشه برای همین بهتره تا فیلر یکم شل باشه تا اگه انجین داغ کرد هم مشکلی پیش نیاد

اما اگه حساس هستید و میخواهید فیلر را سفت تر کنید باید حتما فصلی این کار را انجام بدید و با ورود به فصل کرما دوباره فیلر را تنظیم کنید

درب قالپاق سوپاپ را باز کنید
به یک اچار مهره روی تایپیت را شل کنید و با یه پیچ گوشتی دو سو پیچ وسط مهره را در جهت سفت شدن بپیچانید
با یه فیلر فاصله بین تایپیت را طبق کفته کارخانه سازنده تنظیم کنید

در اخر کار مهره روی تایپیت را سفت کنید

mehran_mo
02-01-2012, 10:56
او.ن صدای دنده استارت را فکر میکنم طبیعی باشه چون من هم اغلب دیدم موقع روشن کردن با هندل این اتفاق میوفته

در رابطه با فیلر هم چنانچه تعمبرکار به صورت تجربی فیلر گرفته و از فیلر برای تنظیم استفاده نکرده باید دوباره فیلر کیری بشه در فغیر این صورت مشکلی نیست

فیلری که یکم شل باشه بهتر از فیلر سفت هست
چون در صورتی که فیلر را زیاد سفت گرفت اختمال داغ شدن موتور بیشتره و در صورت فشار اوردن و داغ شدن بیش از حد باعث بروز ایراد در موتور میشه برای همین بهتره تا فیلر یکم شل باشه تا اگه انجین داغ کرد هم مشکلی پیش نیاد

اما اگه حساس هستید و میخواهید فیلر را سفت تر کنید باید حتما فصلی این کار را انجام بدید و با ورود به فصل کرما دوباره فیلر را تنظیم کنید

درب قالپاق سوپاپ را باز کنید
به یک اچار مهره روی تایپیت را شل کنید و با یه پیچ گوشتی دو سو پیچ وسط مهره را در جهت سفت شدن بپیچانید
با یه فیلر فاصله بین تایپیت را طبق کفته کارخانه سازنده تنظیم کنید

در اخر کار مهره روی تایپیت را سفت کنید

yashar2k
03-01-2012, 00:10
با سلام. بهترين تعمير گاه براي طرح ويو تو گمرگ كجاست.؟! من نمايندگي مجازش به اسمه ياوري تو اول قلمستون ميرم . خوبه!!؟

yashar2k
05-01-2012, 00:37
با سلام.موتور من طرح ويوه!صبح ها خيلي دير روشن ميشه. پشت ترافيكم هي خاموش ميشه!چندين بار استارت يا هندل بايد بزنم تا روشن شه!بردم تعمير گاه مجازش گفته مشكل برقيه!يه جا ديگه گفت ايراد از ساسات پايينشه ! گفت بايد كاربراتور باز شه تا دست كاملشو بخري!حالا بگيد مشكل كجاست!به حرف كدومشون گوش كنم!

yashar2k
05-01-2012, 19:13
اي بابا كسي نيست جواب بده!!

mehran_mo
08-01-2012, 10:56
با سلام.موتور من طرح ويوه!صبح ها خيلي دير روشن ميشه. پشت ترافيكم هي خاموش ميشه!چندين بار استارت يا هندل بايد بزنم تا روشن شه!بردم تعمير گاه مجازش گفته مشكل برقيه!يه جا ديگه گفت ايراد از ساسات پايينشه ! گفت بايد كاربراتور باز شه تا دست كاملشو بخري!حالا بگيد مشكل كجاست!به حرف كدومشون گوش كنم!

یه مقدار سلو ( دور موتور ) را زیادتر کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

اگه مشکل بعد کامل گرم شدن موتور برطرف بشه قطعا از کاربرات هست اما اگه چه در حالت سرد چه گرم این مشکل وجود داشته باشه میتونه از سیستم برق موتور هم باشه

در این جور ایرادات را باید موتور را سوار شد و تستش کرد تا بشه عیب یابی درست و دقیق کرد

sepehr2000
11-01-2012, 00:20
سلام
بهترین موقع برای تعویض صفحه کلاج هنگامی است که موتور گاز زیاد بخوره ولی اون سرعتی که باید بره نره
یعنی گاز هرز بخوره این موقع اگه صفحه تعویض کنی برای دیسک و چهار شاخ مشکلی پیش نمیاد

---------- Post added at 12:20 AM ---------- Previous post was at 12:18 AM ----------

من تعمیر کار انواع موتور سیکلت سبک و سنگین هستم خوشحال میشم کمک کنم سپهر 2000

sepehr2000
11-01-2012, 00:27
یه مقدار سلو ( دور موتور ) را زیادتر کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

اگه مشکل بعد کامل گرم شدن موتور برطرف بشه قطعا از کاربرات هست اما اگه چه در حالت سرد چه گرم این مشکل وجود داشته باشه میتونه از سیستم برق موتور هم باشه

در این جور ایرادات را باید موتور را سوار شد و تستش کرد تا بشه عیب یابی درست و دقیق کرد
داداش اولین کار یه روغن اتومات 30-40
دوم صبحها با ساسات روشن کن مخصوصا" زمستان
سوم دور موتور کمی زیاد کن (پیچ دو سو یا چار سو سمت راست کاربراتور به طرف عقربههای ساعت) فقط موقعی این کار بکن که موتور داغ باشد
اگر این کارهارو کردی درست نشد یا از پیکاپ بوبین هست یا از خود بوبین

sepehr2000
11-01-2012, 00:32
علت میتونه از ابندی سوپاپ باشه

sepehr2000
11-01-2012, 00:38
سلام دوست گرامی
من یه موتور تکتاز 125 هاتفورداستارتی دارم که موقع روشن کردن چه با استارت و چه با هندل فرقی نمیکنه صدای مثل صدای ضربه خوردن ازش میاد البته خودم چرخ دنده استارت رو دراوردم با هندل دیگه این صدا رو نداشتمیخواستم بدونم واقعا" صدا از چرخ دنده استارته واینکه باید استارت رو کامل عوض کنم یا چرخ دنده استار یدکی گیر میاد و دیگه اینکه نسبت به صدای فیلر هاش حساس شدم دوست ندارم صدای فیلر ازش بیاد تا حالا چندین تعمیرگاه بردم نتونستن صدای فیلرهاشو قطع کنن و از شما استاد محترم میخوام اگه ممکنه یه توضیحی در مورد نحوه ی فیلر گیری بدین
با تشکر

اول حساس شدی به صدای موتور چون کلاه میزاری سرت صدای موتور بم میشه وقتی میخوای صدای موتور گوش کنی کلاه بر میداری همین کار باعث زیاد شدن صدای انگشتیها میشه برای همین خطای شنوایی میگیری .دنده استارت تعویض کن

yashar2k
11-01-2012, 22:11
با ساسات هم روشن نميشه بعدش هر جا بردم به غيره يكي همگي گفتند از كاربراتور هستش .يه جا خوب و مطمئن برا تعمير تو گمرك-اميريه معرفي كنيد!

eng.eslami
21-01-2012, 21:07
دوستان سلام.من یه ویو کویر دارم که 8 ماه خریدمش.از روز اول این مشکل رو داشت که تو دنده یک وقتی یهو گاز میدی و ول میکنی(موقع شروع حرکت)موتور خاموش میشه,خصوصا وقتی چراغ روشنه ملموس تره.لطفا راهنماییم کنیم که مشکل چیه.ممنون

manreza71
21-01-2012, 23:11
سلام
من یه هوندای cg 125 مزایده ای خریدم
حدود 4-5 سال روشن نشده

مشکلش اینه که گاز اخر نمیخوره یعنی ریپ میده ، حالا نمیدونم ایراد از کاربراتور هست یا چیز دیگه ؟

mehran_mo
22-01-2012, 14:29
دوستان سلام.من یه ویو کویر دارم که 8 ماه خریدمش.از روز اول این مشکل رو داشت که تو دنده یک وقتی یهو گاز میدی و ول میکنی(موقع شروع حرکت)موتور خاموش میشه,خصوصا وقتی چراغ روشنه ملموس تره.لطفا راهنماییم کنیم که مشکل چیه.ممنون

ابتدا باید دستگاه برق موتور که میشه همون بوبین یا به اصطلاح عامه دینام موتور را چک کنید و ببینید که برق لازم را تولید میکنه یا نه
با یه مولتی متر چک کنید در خالتی که به موتور گاز میدید باید حدود 14 ولت برق بده

در صورتی که دینام کارکردش صحیح بود باید موئل و ترانزیستور را چک کنید

سلام
من یه هوندای cg 125 مزایده ای خریدم
حدود 4-5 سال روشن نشده

مشکلش اینه که گاز اخر نمیخوره یعنی ریپ میده ، حالا نمیدونم ایراد از کاربراتور هست یا چیز دیگه ؟

باید سوار شد تا دید ریپ که میزنه چطوریه و از صدای موتور و حالت ریپ زدن بشه تشخیص داد که از کاربراتور هست یا برق یا چیز دیگه

اما اگه موتور خوابیده بوده باید قبل از استفاده حتما سرویس بشه
فیلتر بنزین عوض بشه و کاربرات هم برای شستشو یک بار باز بشه

yashar2k
23-01-2012, 22:48
يه جا خوب و مطمئن برا تعمير طرح ويو تو گمرك-اميريه معرفي كنيد!؟

mehran_mo
25-01-2012, 21:09
ه جا خوب و مطمئن برا تعمير طرح ويو تو گمرك-اميريه معرفي كنيد!؟

این موتور ها خیلی وقت هست اومده توی بازار و اکثرا از پس تعمیرش بر میان

شما برو پیش یه تعمیرکار یکم باهاش صحبت کنی میشه فهمید ادم حسابیه یا نه

اگه هر کس یه چیزی میگه راجع به موتور بهتره که مثلا بگردی کاربرات دست دو به شرط چیدا کنی بندازی روی موتور ببینی خوب میشه یا نه یا مثلا بری یه ترانزیستور بخری قیمتی نداره و بندازی روی موتور امتحانش کنی

ببر پیش یه تعمیرکار خودش ترانزیتور و کوئل سالم برای تست داره معمولا از ش بخواه تا موتورت را با اون تست کنه این طوری مطمئن تری

yashar2k
12-02-2012, 23:44
یه روغن موتور عالی خارجی برای موتور طرح ویو رادیسوون معرفی کنید!

armin-a
23-02-2012, 00:12
سلام دوستان گل
من برای موتورم مشکلی پیش اومده که از شما کمک میخوام.
حالا توضیح بدم مشکلم چیه
دوهفته پیش پشت چراغ قرمز ایستاده بودم وموتورم هم خلاص بود که وقتی زدم توی دنده یک صدای تلق وتولوغش دراومد
و دیگه تعویض دنده نمیکنه .البته بگم که وقتی 20 باردنده کم وزیاد کنی شاید روی 3 وخلاص بتونه بره اما روی چهار ویک نمیره وچراغ دنده هم کار میکنه وفقط روی 3 مونده.موتور رو باز کردم وچیزی که شکسته شده باشه ویا چیز خاصی ندیدم اگه دوستان بدونن مشکل این موتور کویر رادیسون 125 چیه ممنون میشم راهنمایی کنن یا موتور ساز خوب وبا انصافی هست که تعمیر کنه من در خدمتشم .البته بگه که از همون روز اول وقتی تعویض دنده میکردم همیشه تق صدا میداد من 20 ساله موتور سوارم
ممنون اگه دوستان کمک کنن
mahmoodalaii@yahoo.com

Nasser_ZRE
24-02-2012, 22:14
سلام من هرچی زنجیر عوض میکنم باز زنجیر کش میاد و شل میشه.مشکل از چیه؟

mehran_mo
25-02-2012, 13:26
سلام دوستان گل
من برای موتورم مشکلی پیش اومده که از شما کمک میخوام.
حالا توضیح بدم مشکلم چیه
دوهفته پیش پشت چراغ قرمز ایستاده بودم وموتورم هم خلاص بود که وقتی زدم توی دنده یک صدای تلق وتولوغش دراومد
و دیگه تعویض دنده نمیکنه .البته بگم که وقتی 20 باردنده کم وزیاد کنی شاید روی 3 وخلاص بتونه بره اما روی چهار ویک نمیره وچراغ دنده هم کار میکنه وفقط روی 3 مونده.موتور رو باز کردم وچیزی که شکسته شده باشه ویا چیز خاصی ندیدم اگه دوستان بدونن مشکل این موتور کویر رادیسون 125 چیه ممنون میشم راهنمایی کنن یا موتور ساز خوب وبا انصافی هست که تعمیر کنه من در خدمتشم .البته بگه که از همون روز اول وقتی تعویض دنده میکردم همیشه تق صدا میداد من 20 ساله موتور سوارم
ممنون اگه دوستان کمک کنن

ابتدا باید در گلاچ را باز کنید و بازدید کنید
در صورتی صفحه هاخورد شده باشه یا فنر و یا قطعات دیگه ای در سیستم کلاچ شکسته باشه باید تعویض بشه در غیر اینصورت باید خود گیربکس را باز کنید اجتمالا دنده ها خرد شده

سلام من هرچی زنجیر عوض میکنم باز زنجیر کش میاد و شل میشه.مشکل از چیه؟

زنجیر فلزی هست و کش نمیاد

احتمالا پیچ های مربوط به تنظیم زنجیر مستهلک شده و شل میشه

zx7
04-03-2012, 22:42
سلام
موتور اپاچی 400 کیلومتر کارکرده یک نوبت هم روغن تعویض کردم. وقتی در جا گاز میخوره موقع قطع گاز تاپی میزنه تو اگزوز علتش چیه؟ شمع هم سالمه و بازدید شده

mehran_mo
05-03-2012, 23:45
اگه منظورتون از این صدا صدای انفجارتوی اگزوز هست بر میگرده به سیستم برق انجین

جرقه با کرکرد موتور تایم نیست و بنزین بصورت حام میاد داخل اگزوز

چنانچه شمع را تعویض کردید و مشکل برطرف نشده باید تایم جرقه زنی موتور و انژکتور ( سیستم سوحت رسانی ) را بررسی کنید تا موتور تایم کار کنه

MoXa
22-03-2012, 05:53
سلام بچه ها
این برق 125 چجوریاست ؟ راهنمایی چیزی ندارید خودم اوستا بشم ؟

rotana20
23-03-2012, 22:58
چگونه میتوان سیم کشی موتور شهاب 125 را پیدا کنم

rotana20
23-03-2012, 23:08
:8:نقشه سیم کشی سیستم برق موتورسیکلت شهاب 125 چگونه است؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

azadijalil
07-05-2012, 12:51
موتورم درحين حركت ريپ ميزنه ولي بنزين داره وخاموش نميشه درضمن چرخش هم لنگي ندارد مشكلش چه هست

afsaneh123
12-05-2012, 14:50
سلام
من یه موتور Kavir Cg 125 هندلی دارم مال سال 90 هم هست تازه 4000 کیلومتر کار کرده.
موتورم سرعت نمی ره هر کاری می کنم بیشتر از 110 کیلومتر سرعت نمی ره یعنی آخر آخرش 110 کیلومتر سرعت است و دیگه نمی شه کاریش کرد؟
ممنون می شم کسی راهی پیشنهاد کنه که بتونم سرعت موتورم رو زیاد کنم.
اگه کسی راهی بلده که با اضافه کردن قطعه ای یا چیز دیگه به کاربرات یا انجین یا هر جای موتور به سرعت موتور افزوده می شه لطفا بگید که خیلی به این کمکتون نیاز دارم.
حد اقل می شه کاریش کرد که 120 کیلومتر بره؟
:11:

m&arash
18-06-2012, 20:37
سلام
درپوش سرسیلندر را باز کرده بودم که چسب واشر ساز بزنم
یک پیچ از دستم لیز خورد و افتاد داخل انجین از کنار زنجیر تایم!
حالا چی کار کنم؟
خودم میتونم باز کنم بیرون بیاورمش؟

Guy Martin
17-07-2012, 10:17
سلام خدمت دوستان.امیدوارم همگی خوب باشین.در پاسخ خدمت جناب دوستم آقای آزادی جلیل بگم که علت اینگونه ریپ زدن موتور شما به چند جهت میشه.اگه مدل موتور شما بالاست که حتمن بالاست باید بگم بنظر من از 3 چیز میشه که موتورتون ریپ میزنه. اول کثیف بودن و تنظیم نبودن میزان سوخت کاربرات دوم شمع موتور سوم که خیلیها به اون اصلن دقتی ندارند شارژر یا ترانس موتور که من به احتمال زیاد میگم از ترانس اون باشه.ترانس یک قطعه اکترونیکی هست که دو سوکت جدا 4 و 2 تایی و در بعضی مواقع در بعضی از موتورها 2 سوکت 4 تایی مجهز هست که جاش هم یا زیر زین یا بغل باطری موتور می باشد با تعویض اون میتونی دوباره موتورو اینبار در حالت خلص و با گازخور بالا امتحان کنی

Guy Martin
17-07-2012, 10:35
سلام خدمت دوستان.امیدوارم همگی خوب باشین.در پاسخ خدمت جناب دوستم آقای آزادی جلیل بگم که علت اینگونه ریپ زدن موتور شما به چند جهت میشه.اگه مدل موتور شما بالاست که حتمن بالاست باید بگم بنظر من از 3 چیز میشه که موتورتون ریپ میزنه. اول کثیف بودن و تنظیم نبودن میزان سوخت کاربرات دوم شمع موتور سوم که خیلیها به اون اصلن دقتی ندارند شارژر یا ترانس موتور که من به احتمال زیاد میگم از ترانس اون باشه.ترانس یک قطعه اکترونیکی هست که دو سوکت جدا 4 و 2 تایی و در بعضی مواقع در بعضی از موتورها 2 سوکت 4 تایی مجهز هست که جاش هم یا زیر زین یا بغل باطری موتور می باشد با تعویض اون میتونی دوباره موتورو اینبار در حالت خلص و با گازخور بالا امتحان کنی

qwertym
29-07-2012, 06:46
اگه سیم کلاج برید چطور باید موتور را روشن کرد و تا اولین تعمیرگاه رسوند ؟

anti-military
29-07-2012, 07:14
اگه سیم کلاج برید چطور باید موتور را روشن کرد و تا اولین تعمیرگاه رسوند ؟

نمیشه سیم ترمز جلو رو باز کنی با سیم کلاج عوض کنی ؟

qwertym
29-07-2012, 08:39
نمیشه سیم ترمز جلو رو باز کنی با سیم کلاج عوض کنی ؟

نه ، تازه واسه تعویض سیم کلاچ لااقل یه انبردست لازمه اگه بلد باشیم . اگه بلد نبودیم . ابزار هم نداشتیم چطور باید بدون کلاچ تا اولین تعمیرگاه رفت ؟؟؟

anti-military
31-07-2012, 00:12
نه ، تازه واسه تعویض سیم کلاچ لااقل یه انبردست لازمه اگه بلد باشیم . اگه بلد نبودیم . ابزار هم نداشتیم چطور باید بدون کلاچ تا اولین تعمیرگاه رفت ؟؟؟

شدنش میشه. یعنی میشه بدون گرفتن کلاچ هم دنده عوض کرد اما باید آروم بری که آسیب نبینه

سرعتت نباید خیلی زیاد بشه چون بیشتر آسیب میبینه

اگه اول حرکت نتونستی بدون کلاچ حرکت کنی موتورو روشن کن و ببر تو سرازیری و خلاصش کن بذار یکم سرعت بگیره و بعدش بزن رو دنده 3 یا 2 .......

qwertym
31-07-2012, 06:46
وقتی سیم کلاج میبره چطور باید بدون کلاج رفت ؟ منظورم اینه که از کجا باید بفهمیم کی دنده اش رو عوض کنیم و چطور باید اینکار را انجام بدیم که دنده ها آسیب نبینه ؟

بی باک بی بال
01-08-2012, 19:09
وقتی سیم کلاج میبره چطور باید بدون کلاج رفت ؟ منظورم اینه که از کجا باید بفهمیم کی دنده اش رو عوض کنیم و چطور باید اینکار را انجام بدیم که دنده ها آسیب نبینه ؟

شما موتورتون چی هست مگه

qwertym
01-08-2012, 19:38
شما موتورتون چی هست مگه

******************هوندا

asgarpalang
02-08-2012, 21:55
سلام خدمت دوستان عزیز
من موتورم تریل زیپ استار 200 محصول شرکت پیشروسیکلت فارس سال 84 هست خیلی موتورم سر و صدا میکنه وقتی روشنش میکنم صداش خیلی بالاست
چیکار کنم صداش مثل موتورهای طرح ویو تا حداقل هوندا 125 ها بشه؟
یکی از دوستام گفت که باید اگزوزش عوض بشه و اگزوز مخزن دار بذارم
درست گفته؟ اگر درست گفته اگزوز تریل مدل موتور من گیر میاد؟از کجا باید بخرم
ممنون میشم جواب بدین

ms20119698
29-08-2012, 13:05
با سلام لطفا نقشه کامل برق موتورسیکلت هوندا CDI 125 با توضیح آن را به ایملم بفرست ممنون (ms20119698@yahoo.com)

mehrrayan
21-09-2012, 22:23
سلام دوستان . من یه ویو مدل 83 دارم که چند وقتیه سربالایی که رو یه دنده راهش میبرم و موتور آخر گازش هم هست . بعد 200 یا 300 متر موتور دل دل میزنه و تا وقتی که گاز رو ول نکنی
یا یه نیم دنده (حالت خلاصی )((کلاج گرفتن)) بهش ندی موتور همینجوری دل میزنه تا خاموش بشه. می خواستم بدونم ایراد چیه . همه میگن موتور داره کم میاره و کاری نمیشه کرد در صورتی که قبلاً این مشکل رو تداشتم.

aliagha112
08-10-2012, 19:21
سلام دوستان من zzrrrrrrrrr هستم شما هر اشكالي راجعبه موتور داريد بگيد جواب ميدم

:sq_13::sq_13: سلام اقا من یک موتور نو!خریدم میخام بدونم بعد از چند کیلومتر باید روغن عوض کنم

hezaveh
15-10-2012, 08:24
با سلام خدمت اساتید محترم
موتور من فقط با ساسات روشن میشه و ساسات که میاد پایین خاموش میشه علتش چی میتونه باشه؟

شـیـفــو
15-11-2012, 23:55
با سلام خدمت اساتید محترم
موتور من فقط با ساسات روشن میشه و ساسات که میاد پایین خاموش میشه علتش چی میتونه باشه؟
حتي وقتي موتور گرم ميشه بازم رو پايين خاموش ميشه ؟

:sq_13::sq_13: سلام اقا من یک موتور نو!خریدم میخام بدونم بعد از چند کیلومتر باید روغن عوض کنم
هميون اول روغن كارخونه رو عوض كن چون مثل آب ميمونه .
بعد 300 تا و 1000 تا همراه با آچاركشي ، بعدش هم بستگي به روغني كه رو 1000 تا زدي داره .
(" قسمتي از نحوه آبندي از دفترچه تكتاز 125 ")

leganza
24-12-2012, 21:31
درود. موتورم قفل کرده! پالس 135. هندل پایین نمیره!

Babak
20-01-2013, 15:20
سلام
دوستان من.
از این به بعد برای هر مورد یک تاپیک جداگانه ایجاد کنید ( البته بعد از جستجو)
موفق باشید.