PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد ساتا

hamidsfa
11-01-2009, 15:33
یک هارد مکستور 32 مگ 500 گیگابایت رو که چند روزه خریدم می خوام روی سیستمم نصب کنم اما سیستم من بار اول اون رو نمی شناسه و روی همون صفحه اول که مادربرد ایسوز رو معرفی می کنه می مونه بعد از یک مدت طولانی هم سیستم بالا میاد اما هارد رو دیتکت نمی کنه اما با یک بار ری استارت کردن مشکل حل می شه و هارد دیتکت می شه و بالا میاد هارد ساتا هستش اما وقتی با هارد ide با هم وصلشون می کنم همون بار اول بعد از یک مدت طولانی سیستم بالا می اید هارد هنوز هم اگر از تنظیمات مادربرد نگاه کنی شناخته نشده اما وقتی ویندوز از روی هارد ide بالا میاد اون رو می شناسه و دو تا هارد با هم راحت کار می کنند مشخصات سیستم من هم این ها است
Cpu 4200 amd
Main asus m2n-x
بایوس مادر برد رو اپدیت کردم
هارد رو فرمت کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم
پاور رو عوض کردم
کابل ساتا رو هم عوض کردم
فقط یکی می گفت چون با maxblast پارتیشن بندی نکردی به خاطر اونه البته خیلی بعیده چون سیستم من حتی هارد خام رو یعنی اول که نو بود هم نمی شناخت .
هارد رو روی سیستم دیگه هم تست کردم سالم بود حتی فرستادم گارانتی گفتند مشکلی نداره.
یک دی وی دی رایتر ساتا هم دارم که بدون هیچ مشکلی کار می کنه.

bobnaze
12-01-2009, 10:42
حميد جان، توصيه اينكه از خيرش بگذري و اون رو با يكه هارد western digital يا hitachi جايگزين كني.

من همين الان از شركت مهران رايانه متخصص در بازيابي اطلاعات ميام، 3 ماه پيش يه سيستم اسمبل كردم با مكستور ساتا 500، 2 روز پيش سيستم بالا نيومد و اصلا بايوس هارد رو نمي بينه درست مثل مشكل تو ، شركت مهران رايانه گفت درصد خيلي زيادي از هاردهاي 500 و 1 ترا بايت مكستور در طول 4 ماه گذشته دقيقا همين مشكل رو پيدا كردن "برد و كنترلر" به خوبي كار ميكنه ولي ديسك اونها مشكل پيدا ميكنه و در حال حاضر هيچ راه حلي نداره.:sad:

glc_engineer
13-01-2009, 07:18
یک هارد مکستور 32 مگ 500 گیگابایت رو که چند روزه خریدم می خوام روی سیستمم نصب کنم اما سیستم من بار اول اون رو نمی شناسه و روی همون صفحه اول که مادربرد ایسوز رو معرفی می کنه می مونه بعد از یک مدت طولانی هم سیستم بالا میاد اما هارد رو دیتکت نمی کنه اما با یک بار ری استارت کردن مشکل حل می شه و هارد دیتکت می شه و بالا میاد هارد ساتا هستش اما وقتی با هارد ide با هم وصلشون می کنم همون بار اول بعد از یک مدت طولانی سیستم بالا می اید هارد هنوز هم اگر از تنظیمات مادربرد نگاه کنی شناخته نشده اما وقتی ویندوز از روی هارد ide بالا میاد اون رو می شناسه و دو تا هارد با هم راحت کار می کنند مشخصات سیستم من هم این ها است
cpu 4200 amd
main asus m2n-x
بایوس مادر برد رو اپدیت کردم
هارد رو فرمت کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم
پاور رو عوض کردم
کابل ساتا رو هم عوض کردم
فقط یکی می گفت چون با maxblast پارتیشن بندی نکردی به خاطر اونه البته خیلی بعیده چون سیستم من حتی هارد خام رو یعنی اول که نو بود هم نمی شناخت .
هارد رو روی سیستم دیگه هم تست کردم سالم بود حتی فرستادم گارانتی گفتند مشکلی نداره.
یک دی وی دی رایتر ساتا هم دارم که بدون هیچ مشکلی کار می کنه.

از لحاظ تئوري ظاهرا مشكلي نداري
آيا حتما بايستي اون يكي هاردديسك رو كنا هاردديسك ساتات داشته باشي يا نه؟

hamidsfa
13-01-2009, 10:19
اره باید دو تا هارد رو با هم داشته باشم تازه این جوری هم مادربرد بار اول نمیشناستش اما وقتی وارد ویندوز می شی هر دو هارد قابل دسترسی هست اما خیلی بالا اومدن طول می کشه

glc_engineer
13-01-2009, 22:57
اره باید دو تا هارد رو با هم داشته باشم تازه این جوری هم مادربرد بار اول نمیشناستش اما وقتی وارد ویندوز می شی هر دو هارد قابل دسترسی هست اما خیلی بالا اومدن طول می کشه

ظاهرا هاردديسك هات مشكلي ندارن و مشكل از مينبردته
اما من مدت زيادي كه با سيستم هاي اي ام دي سرو كله نزدم و چيپ هاي اي ام دي رو نميشناسم
ولي فكر كنم با تعويض مين برد و خريد يك مينبرد جديدتر مشكلت حل بشه

zoohal
21-04-2009, 18:43
بایوست رو آپدیت کن درست میشه

manmikrobam
22-04-2009, 12:25
با عرض سلاممن هم یک لپ تاپ دارم که هاردش ساتاست و نمیتونم پارتیشن بندیش کنم . به تالار مربوطه رفتم اما بیشتر جوابها مربوط به هاردهای روی پی سی بود و کسی راه حلی برای رفع مشکل پارتیشن بندی هارد ساتا روی لپ تاپ چیزی نگفته بود .خوشحال میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه که هاردم رو پارتیشن بندی کنم .تشکر

dastan2
27-08-2009, 18:39
سلام حمید . من کارمند شرکت خدمات پس از فروش فیوچر هستم شرکت ما یکی از وارد کنندگان این هارد است مشکل شما فقط با اپدیت کردن فریم ویر هارد بر طرف میشه فقط باید دقت کنی فریم ویر آن مربوط به هارد خودت باشه از سایت مکس تور میتونی بگیری .اگر هم احساس کردی برات سخته بیار شرکت فیوچر رایگان این کار را برات انجام میدهیم .موفق باشی

من متین هستم مدیر بخش تعمیرات شرکت فیوچر

zahedy2006
28-08-2009, 16:18
سلام
من هم اين مشكل را با يك هارد 320 مكستور دارم (stm 3320614AS)
فريمور آپديت شده است
بايوس مادربرد هم آپديت است
تنها sata متصل به مادربرد هست (البته تا قبل از خريد يك dvd rw به منظور رايت كردن اطلاعات هارد )

هر از گاهي هارد شناخته نمي شه!!

چه بكنم ؟!

dastan2
28-08-2009, 19:26
روی هارد 320 مکس تور مشکل دیگری است اونم اینه که شما باید پاور خود را یک پاور خوب انتخاب کنید یا سیم برق هارد را مستقیم از پاور بگیرید و به دی وی دی یا چیز دیگری وصل نکنید .مشکل حل میشود .علت این مشکل در هارد 320 مقدار جریان زیادی است که در هنگام استارت این هارد از سیستم میکشد . موفق باشید

ahmadee61
30-12-2009, 05:28
سلام
من هم اين مشكل را با يك هارد 320 مكستور دارم (stm 3320614AS)
فريمور آپديت شده است
تنها sata متصل به مادربرد هست (البته تا قبل از خريد يك dvd rw به منظور رايت كردن اطلاعات هارد )

هر از گاهي هارد شناخته نمي شه!!

چه بكنم ؟!

با سلام
می شود در مورد نحوه انجام این آپدیتها توضیح بدهید؟

فريمور آپديت شده است

ahmadee61
30-12-2009, 06:02
سلام حمید . من کارمند شرکت خدمات پس از فروش فیوچر هستم شرکت ما یکی از وارد کنندگان این هارد است مشکل شما فقط با اپدیت کردن فریم ویر هارد بر طرف میشه فقط باید دقت کنی فریم ویر آن مربوط به هارد خودت باشه از سایت مکس تور میتونی بگیری .اگر هم احساس کردی برات سخته بیار شرکت فیوچر رایگان این کار را برات انجام میدهیم .موفق باشی

من متین هستم مدیر بخش تعمیرات شرکت فیوچر

سلام
من یک هارد 320 مکستور stm3320820as، diamond max 21 دارم .
آیا این مدل نیاز به فیرم ویر دارد؟
در ضمن نحوه آپدیت بایوس مادربورد چگونه است؟

و نیز پارتیشن تیبل من هم خراب شده پیشنهادتان برای درست کردن آن چیست؟
با پارتیشن دیسک دکتر درست نشد.

ahmadee61
30-12-2009, 06:03
سلام
من یک هارد 320 مکستور stm3320820as، diamond max 21 دارم .
آیا این مدل نیاز به فیرم ویر دارد؟
در ضمن نحوه آپدیت بایوس مادربورد چگونه است؟

و نیز پارتیشن تیبل من هم خراب شده پیشنهادتان برای درست کردن آن چیست؟
با پارتیشن دیسک دکتر درست نشد.

MATRIX reloaded
01-01-2010, 20:22
من هم همین مشکل رو با 320 مکستور دارم. چطوری فریم ور نصب کنم؟