PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه نكته بسيار مهم در مورد شارژ گوشي !

WooKMaN
20-01-2006, 00:54
سلام دوستان عزيز

لازم دونستم يه نكته در مورد شارژ گوشي بهتون بگم

هميشه اول فيش شارژ رو به گوشي وصل كنيد بعد شارژ رو به پريز بزنيد

بعد از شارژ گوشي حتما اول شارژر رو از پريز بكشيد بعد فيش شارژر رو از گوشي جدا كنيد

اگه عكس اين اعمال رو انجام بديد باعث كم شدن عمر باطري ميشه !

اميدوارم به دردتون بخوره !
موفق باشيد ;)

sajjadb
21-01-2006, 18:50
خوب اي كه گفتي چه ربطي داره

شیدا
21-01-2006, 21:25
راست میگه بابا. این کار برای خودمون خوبه. هم برای گوشیمون

Babak_King
21-01-2006, 21:30
:laughing: :blink: :blink: :blink: :evil: :blush: :ohno: :angry: ;)

R£ɀД
21-01-2006, 21:56
رامبد جان راجع به شارژ كردن(وصل كردن براي شارژ) كه چون نمي دونم حرفي نمي زنم ولي در مورد در آوردن از شارژ تا اونجا كه ميدونم و شنيدم بهتره اول فيش شارژ رو از گوشي در بياري بعد شارژر رو از پريز در بياري.( براي اينكه مقداري از شارژ از اين طريق هدر ميره)
در مورد زمان شارژ كردن هم كه قبلا يك تاپيك براش زده بودي بايد بگم كه توي دفترچه من نوشته كه تا زماني كه دشارژ نشده شارژ نكنيد ( نوع باطري Li-Ion هست )
Do not leave fully charged battery connected to a charger, since overcharging may shorten its lifetime. If left
unused, a fully charged battery will lose its charge over time.

WooKMaN
21-01-2006, 22:11
دوست عزيز من اين موضوع رو در يكي از شبكه هاي ماهواره ديده بودم
نميدونم شايد گفته شما درست باشه !!!

neyrizboys
22-01-2006, 00:37
از همه شما ممنونم

MaFia
22-01-2006, 00:41
در مورد زمان شارژ كردن هم كه قبلا يك تاپيك براش زده بودي بايد بگم كه توي دفترچه من نوشته كه تا زماني كه دشارژ نشده شارژ نكنيد ( نوع باطري Li-Ion هست)

تاييد ميشه

فكر كنم تاپيك براي اين موضوع داشتيم

mehdi_mahan
22-01-2006, 00:57
جناب مافيا وقتي اتاق تاريك باشه, اگه شارژر رو برني تو پريز حتما ميبيني كه يه جرقه ميخوره! اگه شارژر به گوشه وصل باشه اثر اين جرقه مستقيم ميره رو آي سي شارژ و باطري! پس فكر نميكنم اين مطلب درست باشه! اي كاش هركي يه تاپيك از رو ماهواره و مجله و ... ميزد, اسم اين منبع رو هم مينوشت ماهم ميخونديم!

MaFia
22-01-2006, 01:02
نه دوست خوبم من حرف شما رو هم 100% تاييد مي كنم
من پست بالايي كه دادم اين موضوعي رو تاييد كرد كه تا موقعي كه گوشي شما اعلام نداشتن شارژ نداده شارژ نكنيد و بعد از اعلام و اخطار گوشي رو شارژ و پس از اعلام شارژ فول شارژ رو در بياريد
شما با اين موضوع ذكر شده در بالا موافق هستيد كه ؟

من با موضوع اعلام شده :

بعد از شارژ گوشي حتما اول شارژر رو از پريز بكشيد بعد فيش شارژر رو از گوشي جدا كنيد

مخالف هستم

R£ɀД
22-01-2006, 16:15
پس از اعلام شارژ فول شارژ رو در بياريد

مافيا جان منم دقيقا اين مورد رو هم قبول دارم و خودمم بهش عمل مي كنم ولي شنيدم روي گوشي هاي جديد از ديود استفاده شده كه باعث ميشه وقتي هم كه كاملا شارژ شد اگه از برق در نياري مشكلي براي باطري ايجاد نشه. چون اون ديود باعث ميشه وقتي كه كاملا شارژ شده ديگهجريان ازش عبور نكنه .( هر چند كه بهتره از شارژ در بياريم)
نظر شما چيه؟؟

جناب مافيا وقتي اتاق تاريك باشه, اگه شارژر رو برني تو پريز حتما ميبيني كه يه جرقه ميخوره! اگه شارژر به گوشه وصل باشه اثر اين جرقه مستقيم ميره رو آي سي شارژ و باطري! پس فكر نميكنم اين مطلب درست باشه

mehdi_mahan جان منم حرف شما رو تاييد مي كنم .

هميشه اول فيش شارژ رو به گوشي وصل كنيد بعد شارژ رو به پريز بزنيد

و با كمال احترام براي رامبد جان بايد بگم كه به نظر من و تا اونجا كه فهميدم بقيه دوستان هم تاييد كردن هر دو موردي كه گفتي اشتباه هست و بايد دقيقا برعكس عمل بشه

MaFia
22-01-2006, 16:26
ولي شنيدم روي گوشي هاي جديد از ديود استفاده شده كه باعث ميشه وقتي هم كه كاملا شارژ شد اگه از برق در نياري مشكلي براي باطري ايجاد نشه. چون اون ديود باعث ميشه وقتي كه كاملا شارژ شده ديگهجريان ازش عبور نكنه .( هر چند كه بهتره از شارژ در بياريم

من هم شنديم اما خب رضا جان طبق عادت هميشه بعد از شارژ سريع قطع مي كنم
ولي چنين موردي كه شما فرمودي خيلي جالب هست و خيلي مي تونه كمك كنه به اين مورد

NINTENDO_DS
22-01-2006, 20:42
رضا جان دقيقا نميدوني روي چه مدلهايي از گوشيها اين سيستم نصب شده؟

WooKMaN
22-01-2006, 22:29
ممنون از شما دوستان عزيز كه در مورد اين موضوع نظر داديد

R£ɀД
22-01-2006, 22:41
Nintendo_ds عزيز راستش اصلا نمي دونم روي چه گوشي هايي نصب شده ولي فكر مي كنم كه روي گوشي هايي كه توي اين 1 ساله توليد شدند حتما اين ديود وجود داره . حالا بايد منتظر مافيا جان و بقيه دوستان باشيم شايد اطلاعات دقيقتري داشته باشن.

WooKMaN
22-01-2006, 23:17
دوستان ممنون كه اشتباه من رو تصحيح كرديد
1- خودم ديگه اين كارو نميكنم
2- بقيه دوستان هم متوجه ميشن كه اصول شارژ كردن چه طوريه !

دوباره ازهمتون تشكر ميكنم

d_oxid
23-01-2006, 23:45
اين قدر كل كل نكنيد سر يه چيز .بچه هايي كه اينجان فك نميكنم يه گوشي رو بيشتر از دو سه سال دسشون بگيرن و توي اين وقت شما چه اول فيش بزني بعد پريز و چه برعكس هيچيش نميشه و اثراتش اينقدر ملموس نيست و كارخونه سازنده هم اينقدر ساشكول نيست كه بعد از شارژ كامل جريان قطع نشه.....چون باطري داغون ميشه مثل باطري ماشين كه اگه شارژش قطع نشه جوش مياره و داغون ميشه........پس هر جوري ميخاي شارژش كن فقط تو سه فاز نزن!

WooKMaN
23-01-2006, 23:46
ممد جان ممنون بابته راهنماييت

SNZ
24-01-2006, 12:36
بالاخره حرف كيو گوش كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

'POP'
24-01-2006, 13:13
آقايون در وهله ي اول كه بايد به توصيه هاي دفترچه ي راهنما رفتار كنيد و اين توصيه ميتونه از يك موبايل به موبايل ديگه متفاوت باشه .
- مثال رو از باتري هاي لپتاپ ميارم. لپتاپ دل از قديم بطور خودكار اگر باتري شارژ ميشد ديگه OverCharging نميكنه اما مثلا توشيبا اينطور نيست و بايد از برق كشيد.(توي دفترچه هاشون نوشته...) پس هر چي سازنده توي دفترچش نوشته همونه و بس.

-- راجع به اون جرقه ي موقع زدن دو شاخه... .اون تاثيري رو گوشي نميذاره . چون داخل آداپتور مدارات صافي مجهز به خازن هاي پر ظرفيت مانع افزايش ولتاژ يا نويز توي ولتاژ ورودي به گوشي ميشوند.

--- راجع به اينكه اول دو شاخ رو از برق قطع كنيد يا...تا مقداري از شارژ هدر نره . بخاطر وجود مدار يكسو ساز(پل ديود) داخل مدار آداپتور ، هيچ ولتاژي از گوشي به آداپتور پس زده نميشه.

خوش باشين.
;)

WooKMaN
24-01-2006, 22:07
فريد جان از اطلاعات كاملت ممنون
حالا فهميدم چي شد !

d_oxid
24-01-2006, 22:38
آقا فريد بي نقص صحبت كرد.....همينه

RamCo
27-01-2006, 23:18
جناب مافيا وقتي اتاق تاريك باشه, اگه شارژر رو برني تو پريز حتما ميبيني كه يه جرقه ميخوره! اگه شارژر به گوشه وصل باشه اثر اين جرقه مستقيم ميره رو آي سي شارژ و باطري! پس فكر نميكنم اين مطلب درست باشه! اي كاش هركي يه تاپيك از رو ماهواره و مجله و ... ميزد, اسم اين منبع رو هم مينوشت ماهم ميخونديم!

مطلب شما رو تائيد مي كنم

bluetooth
13-09-2006, 16:40
بد نيست بدونيد من يه بار اول شارژر رو زدم تو گوشي اما وقتي دو شاخش رو زدم تو پريز يه صداي عجيبي كرد و سوخت .البته هميشه همين كارو مي كردما نمي دونم چرا اودفعه سوخت.

M O H S E N
13-09-2006, 22:59
بابا بيخيال شين
بهتره وقت خودتون رو به مباحث مهم اختصاص بدين وقت خودتون رو تلف نكنين.
باشد كه رستگار شويد.

T.K
14-09-2006, 16:47
قر بون خودمون كه هميشه شارژرمون تو پر يزه!!! و هر وقت كه بخام مي زنم به شارژ و هر وقت بخام از شارژ درش ميارم!!!
راستي اين كار مشكلي رو براي شارژر به وجود نمياره؟؟؟؟؟؟؟؟

WooKMaN
14-09-2006, 22:45
قر بون خودمون كه هميشه شارژرمون تو پر يزه!!! و هر وقت كه بخام مي زنم به شارژ و هر وقت بخام از شارژ درش ميارم!!!
راستي اين كار مشكلي رو براي شارژر به وجود نمياره؟؟؟؟؟؟؟؟
اين سوال منم هست يكي جواب بده ... پليزززز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).gif

bluetooth
17-09-2006, 11:06
مشكلي پيش نمياد چون تقريبا" ميشه گفت كه شارژر در حالت stand byقرار گرفته.

viper-max
17-09-2006, 11:16
حالا نتيجه .......

WooKMaN
17-09-2006, 18:17
مشكلي پيش نمياد چون تقريبا" ميشه گفت كه شارژر در حالت stand byقرار گرفته.
اين درسته اما من شارژر هاي بعضي مدل ها رو ديدم همين كه فقط تو پريز باشه اما استفاده نشه دوباره داغ ميكنه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
17-09-2006, 18:23
حالا نتيجه .......
نتيجه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب داريم بحث و گفتگو ميكنيم واسه چي !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bluetooth
18-09-2006, 12:13
اين درسته اما من شارژر هاي بعضي مدل ها رو ديدم همين كه فقط تو پريز باشه اما استفاده نشه دوباره داغ ميكنه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جدا" عجيبه!!! حالا كودوم مدل ها اينجوريه؟ قديمي ها يا جديدا؟ كودوم مارك؟!!!

WooKMaN
18-09-2006, 16:18
جدا" عجيبه!!! حالا كودوم مدل ها اينجوريه؟ قديمي ها يا جديدا؟ كودوم مارك؟!!!
شارژر 6260 !

bluetooth
19-09-2006, 17:27
متاسفم براش

WooKMaN
21-09-2006, 01:36
امروز يه Z530i دستم بود گذاشته بودم واسه شارژ ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتي از شارژ در آوردم .... خواستم شارژر رو از پريز درارم خيلي خيلي داغ كرده بود واسه منفجر شدن !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bluetooth
21-09-2006, 13:46
پس مشكل از شارژراست نه از گوشي. نه؟

hasan007
21-09-2006, 17:46
سلام
فقط n70

WooKMaN
22-09-2006, 00:17
پس مشكل از شارژراست نه از گوشي. نه؟
آره عزيز مشكل گوشي نيست خود شارژر بيده .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
22-09-2006, 00:18
سلام
فقط n70
عزيزدل داري تبليغ ميكني يا ان70 هم چنين مشكلي داره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kevin
22-09-2006, 00:42
ممنون استفاده کردم

farid ejay
22-09-2006, 10:48
اگه فیش شارژر و وصل کنی بعد به برق بزنی امپر بالایی در لحظه اول به گوشی اعمال میشه

Green_life
22-09-2006, 12:41
اگه فیش شارژر و وصل کنی بعد به برق بزنی امپر بالایی در لحظه اول به گوشی اعمال میشه
اول بايد شارژر را به برق وصل كني بعد به گوشي بزني
موقع در آوردن هم اول بايد از گوشي جدا كني بعد از برق بيرون بياري

WooKMaN
22-09-2006, 12:57
عزيزدل تو صفحات قبلي اين حرف شما رو تكذيب كردن .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميشه بگي چرا بايد به اين طريق عمل كرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif

navidw810i
22-09-2006, 13:11
فرقي نداره آمپراژ بالا اعمال نميشه چون شارژر يه آداپتوره كارش از همون اول يك نواخت.اونم كه مي گن اين كارو كن اون كارو كن دليلش اينه كه اگه برق شهر مشكل داشت فيوز يا ديود يا ... بسوزه و به گوشي آسيب نزنه.

Green_life
22-09-2006, 13:39
عزيزدل تو صفحات قبلي اين حرف شما رو تكذيب كردن .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميشه بگي چرا بايد به اين طريق عمل كرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif

عزيز ، اگه موقع در آوردن اول از برق بكشي بيرون بار الكتريكي ذخيره شده در باطري يه حالت برگشتي توش ايجاد ميشه و يه مقدار باعث تخليه جزئي باطري ميشه
بالاخره چهار واحد الكترونيك پاس كردن هم بد نبوده برام
حالا ميخواي قبول كن ميخواي نكن عزيز.........

WooKMaN
22-09-2006, 14:32
عزيز ، اگه موقع در آوردن اول از برق بكشي بيرون بار الكتريكي ذخيره شده در باطري يه حالت برگشتي توش ايجاد ميشه و يه مقدار باعث تخليه جزئي باطري ميشه
بالاخره چهار واحد الكترونيك پاس كردن هم بد نبوده برام
حالا ميخواي قبول كن ميخواي نكن عزيز.........
مرسي جالب بيد .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farid ejay
20-10-2006, 10:41

من نگفتم که امپر بالا خوبه که
من منظورم ضرری بود که به گوشی میزنه ;)

badboys_87
06-11-2006, 01:03
من که آخر نفهمیدم کدوم راه بهتره!!

amir si
10-11-2006, 16:10