PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل اعصاب خرد کن

naaaji
10-01-2009, 21:26
سلام دوستان
من الان یه مدتی هست که سیستمم رو ارتقا دادم
و یک میلیون و نیم سیستم خریدم
یه هارد 500 ساتا هم خریدم
از وقتی این هارده رو بستم یعنی از یه ماه بعد این
سیستمم یه جوری شده یعنی سری اول که روشن میکنی که ویندوز بالا نمیاد اصلا یعن اصلا هارد رو نمیشناسه
خاموشش میکنم دست به کابل برقش میزنم روشن میکنم این دفعه هارد رو میشناسه ویندوز میاد بالا
بعد دوباره بعد از چند دقیقه صفحه مرگ ویندوز میاد و باید خاموش کنم باز
یه چند بار این کارو میکنم تا درست شو و اینجوری نشه دیگه
الان حدود یه ماهه ایتنجوری شده
اعصابم خرده شده به خدا منم کار اهنگسازی میکنم بعضی وقت ها وسط پروژه یه هو صفحه مرگ میاد بالا
کابل برق هاردمم سه بار عوض کردم
رم هام رو عوض کردم
نشده که نشده روی هاردم هم 400 گیگ اطلاعات خیلی مهم دارم نمیخوام از دست بدمشون
بگید چیکار کنم :41:
راستی الان چند روزم هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم اونجایی که با دکمه del میتونم برم تو بایوسم تا اونجا کیبوردم فعاله اون صفحه که رد بشه صفحه بعد بیاد و صفحه لود ویندوز بیاد کیبودرم به طوره کل قطع میشه و کار نمیکنه تا ویندوز بیاد بالا
اصلا نمیتونم ویندوز نصب کنم :41:
کیبوردم هم usb هست و هم اون یکی پرت معمولی :41::41:
تو رو خدا کمکم کنید

glc_engineer
11-01-2009, 08:43
سلام دوستان
من الان یه مدتی هست که سیستمم رو ارتقا دادم
و یک میلیون و نیم سیستم خریدم
یه هارد 500 ساتا هم خریدم
از وقتی این هارده رو بستم یعنی از یه ماه بعد این
سیستمم یه جوری شده یعنی سری اول که روشن میکنی که ویندوز بالا نمیاد اصلا یعن اصلا هارد رو نمیشناسه
خاموشش میکنم دست به کابل برقش میزنم روشن میکنم این دفعه هارد رو میشناسه ویندوز میاد بالا
بعد دوباره بعد از چند دقیقه صفحه مرگ ویندوز میاد و باید خاموش کنم باز
یه چند بار این کارو میکنم تا درست شو و اینجوری نشه دیگه
الان حدود یه ماهه ایتنجوری شده
اعصابم خرده شده به خدا منم کار اهنگسازی میکنم بعضی وقت ها وسط پروژه یه هو صفحه مرگ میاد بالا
کابل برق هاردمم سه بار عوض کردم
رم هام رو عوض کردم
نشده که نشده روی هاردم هم 400 گیگ اطلاعات خیلی مهم دارم نمیخوام از دست بدمشون
بگید چیکار کنم :41:
راستی الان چند روزم هست که وقتی سیستم رو روشن میکنم اونجایی که با دکمه del میتونم برم تو بایوسم تا اونجا کیبوردم فعاله اون صفحه که رد بشه صفحه بعد بیاد و صفحه لود ویندوز بیاد کیبودرم به طوره کل قطع میشه و کار نمیکنه تا ویندوز بیاد بالا
اصلا نمیتونم ویندوز نصب کنم :41:
کیبوردم هم usb هست و هم اون یکی پرت معمولی :41::41:
تو رو خدا کمکم کنید

ظاهرا مشكلي كه شما ميفرمائين از مينبردتونه
بايوس مين برد رو آپ تو ديت كن

به نظرم هاردديسكت مشكلي نداره

Ni_nigc
11-01-2009, 09:18
من هم فکر کنم از mb هست .

naaaji
11-01-2009, 12:45
چه جوری میشه بایوس رو اپ تو دیت کرد
به خدا پدرم در اومده من دو تا هارد دارم رو سیستم یکی ساتا یکی ide وقتی اینجوری میشه کابل ساتا رو کلا در میارم و اون ای دی ایی میمونه سیستم رو روشن میکنم میاد بالا منتها جون ویندوز روش نیست چیزی نمیاره ولی وقتی ساتا رو هم نصب میکنم بعضی وقت ها میاد بالا بعضی وقت ها قفل میکنه وقتی هم ای دی ایی رو باز میکنم و ساتا تنها میمونه باز همینجوری
این مشکل کیبوردمم اعصابم رو خرد کرده قفله لامسب وقتی صفحه اول میره دیگه قفله میخوام ویندوز نصب کنم اصلا نمیتونم
اینو چیکار کنم :(

starpars
11-01-2009, 13:40
منم تقریبا همین مشکلو داشتم و هنوز یه مقدارش حل نشده یعنی نصف مشکلاتم حل شد
من دو تا هارد روی سیستمم بود برای منم صفحه آبی میومد و وسط کار گیر میکرد بعد از یه مدت اصلا ویندوز بالا نیومد و بعد از لود شدن ویندوز صفحه آبی و بعدشم دوباره ری استارت جالب اینجا بود که وقتی کابل برق هارد دومی که ویندوز روش نبود رو قطع میکردم ویندوز قشنگ بالا میومد . فهمیدم مشکل از هارد دومیه درضمن خواستم روی همین هارد ویندوز نصب کنم نصب نمیشد یعنی اصلا هارد رو نمیشناخت خلاصه با یه بدبختی کل محتویات هارد معیوب رو از طریق نرم افزارای تحت داس ریختم توی اون یکی هارد و اون هارد خرابه رو انداختمش بیرون .
الان مشکل حل شده ولی مشکل دیگه ای که حل نشده اینه که گاهی وقتا وسط بازی یا کار با برنامه ها یه دفه کامپیوتر هنگ میکنه و همه چی قفل میشه و مجبورم سیستمو دستی ری استارت کنم و کابل برق هارد رو یه تکون بدم یا یه کابل دیگه بزنم تا درست بشه فکر کنم باز این یکی هاردم داره خراب میشه

naaaji
11-01-2009, 15:11
نمی دونم به خدا منم مشکل شما رو دارم شیشکی هم کمکم نمیکنه :(

glc_engineer
11-01-2009, 16:02
منم تقریبا همین مشکلو داشتم و هنوز یه مقدارش حل نشده یعنی نصف مشکلاتم حل شد
من دو تا هارد روی سیستمم بود برای منم صفحه آبی میومد و وسط کار گیر میکرد بعد از یه مدت اصلا ویندوز بالا نیومد و بعد از لود شدن ویندوز صفحه آبی و بعدشم دوباره ری استارت جالب اینجا بود که وقتی کابل برق هارد دومی که ویندوز روش نبود رو قطع میکردم ویندوز قشنگ بالا میومد . فهمیدم مشکل از هارد دومیه درضمن خواستم روی همین هارد ویندوز نصب کنم نصب نمیشد یعنی اصلا هارد رو نمیشناخت خلاصه با یه بدبختی کل محتویات هارد معیوب رو از طریق نرم افزارای تحت داس ریختم توی اون یکی هارد و اون هارد خرابه رو انداختمش بیرون .
الان مشکل حل شده ولی مشکل دیگه ای که حل نشده اینه که گاهی وقتا وسط بازی یا کار با برنامه ها یه دفه کامپیوتر هنگ میکنه و همه چی قفل میشه و مجبورم سیستمو دستی ری استارت کنم و کابل برق هارد رو یه تکون بدم یا یه کابل دیگه بزنم تا درست بشه فکر کنم باز این یکی هاردم داره خراب میشه

اگر هم هاردديسكت معيوب شده مشكل از جاي ديگس
پاور و مينبرد تاثير مستقيم دارن

glc_engineer
11-01-2009, 16:08
نمی دونم به خدا منم مشکل شما رو دارم شیشکی هم کمکم نمیکنه :(

فكر كنم جواب سوال شما تقريبا داده شده....

naaaji
11-01-2009, 21:44
خوب دوسته من مشکل از مادر برد و پاوره خوب چیکار کنم یعنی عوضشون کنم؟؟؟؟؟؟
راه حل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

starpars
12-01-2009, 05:33
منم احتمال ميدم مشكل از پاور باشه اگه بتونم يه پاور سالم گير بيارم تستش ميكنم چون اگه از پاور باشه خيلي خطرناكه

naaaji
12-01-2009, 12:35
خدا رو شکر کسی دیگه جوابم نمیده
بابا جان پاور عوض کنم یا مادربورد یا هارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این مشکل قفلیه کیبورد از چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیتونم ویندوزم نصب کنم اصلا

zeus7610
12-01-2009, 16:37
توی ست آپ یه گزینه هست UsbKeyboard Support که باید enable کنی و مشکلت کی بوردت حل میشه.
مادر بوردت Giga P35??? یا اینکه چیپست مادربوردت مشابه درسته ؟ بایوستو آپدیت کن.
مارک هاردت چیه؟ امیدوارم که segate نباشه. در ضمن مشکل شما به نظر من از مادر بوردت اگه می تونی عوضش کن. َAsus P5Q بگیر.