PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار های مربوط به پارتیشن بندی !

F@$hist
09-01-2009, 15:21
سلام علیکم !
بنده یه چند تا نرم افزار می خواستم در مورد پارتیشن بندی هارد و resize کردن درایو ها !!! توجه کنید اطلاعاتم برام مهمه ! در نتیجه یه چیزی باشه که آسیب به اطلاعاتم نزنه !
در ضمن یه قابلیت دیگه هم می خوام داشته باشه !
چون می خوام روی اون قسمت از هارد که جدا کردم لینوکس نصب کنم ! می خوام با لینوکس مشکلی نداشته باشه !!! یعنی می خوام فقط یه مقدار از هارد رو جدا کنه ! تا بعد دوباره خودم با لینوکس ( اوبنتو ) پارتیشن بندیش بکنم !
اینم اضافه کنم که درایو مورد نظر Fat هست !
درضمن لطفا برنامه هایی که می گین به غیر از پارتیشن مجیک باشه ! چون به پارتیشن مجیک و درستی کارش با لینوکس اطمینان ندارم !
در ضمن اگه مال لینوکس باشه خیلی بهتر میشه ! چون بهتر میشه بهش اعتماد کرد ... چون سیستم عامل هاش یکیه !!!(البته می دونم نرم افزار های لینوکس خودش بخش جدا داره !)

ممنون !:20:

Oracle_Eldorado
09-01-2009, 16:46
سلام علیکم !
بنده یه چند تا نرم افزار می خواستم در مورد پارتیشن بندی هارد و resize کردن درایو ها !!! توجه کنید اطلاعاتم برام مهمه ! در نتیجه یه چیزی باشه که آسیب به اطلاعاتم نزنه !
در ضمن یه قابلیت دیگه هم می خوام داشته باشه !
چون می خوام روی اون قسمت از هارد که جدا کردم لینوکس نصب کنم ! می خوام با لینوکس مشکلی نداشته باشه !!! یعنی می خوام فقط یه مقدار از هارد رو جدا کنه ! تا بعد دوباره خودم با لینوکس ( اوبنتو ) پارتیشن بندیش بکنم !
اینم اضافه کنم که درایو مورد نظر Fat هست !
درضمن لطفا برنامه هایی که می گین به غیر از پارتیشن مجیک باشه ! چون به پارتیشن مجیک و درستی کارش با لینوکس اطمینان ندارم !
در ضمن اگه مال لینوکس باشه خیلی بهتر میشه ! چون بهتر میشه بهش اعتماد کرد ... چون سیستم عامل هاش یکیه !!!(البته می دونم نرم افزار های لینوکس خودش بخش جدا داره !)

ممنون !:20:

دوست عزیز هارد شما مال چند سال پیشه که فرمتش Fat هست ؟!!!!

در مورد اطلاعات هم برای اطمینان شما یه BackUp بگیر .
چون طرز کار همشون یکیه .
از اونجایی هم که Fat قدیمیه امکان حذف اطلاعات وجود داره .
anyway
اینم قوی ترین نرم افزار در این زمینه »

Partition Manager | مديريت پارتيشن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Portable Norton Partition Magic

Partition Magic 8.0.5 Portable

Mohsen6558
09-01-2009, 17:18
این نرم افزار مورد علاقه ی منه که تعداد دانلود ها رو هم گذاشتم براتون :

Paragon Partition Manager / Magic 9.0 Vista Compatible ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

F@$hist
09-01-2009, 18:10
در مورد اطلاعات هم برای اطمینان شما یه BackUp بگیر .

هاردم یه هارد 750 گیگ اکسترنال هست که 300 گیگش پره ! به نظرت عاقلانه می آد از یه هارد 300 گیگی بک آپ بگیرم ؟؟؟ تازه چی کارش کنم ؟

هارد از اول فرمت شده بود ! و منم جایی بودم که نمی تونستم دوباره فرمتش کنم !!! البته بگم منظورم Fat32 هستا ! اخه گفتم یه وقت Fat خالی چیز دیگه ای باشه !!!! LOL !!!!

این نرم افزار مورد علاقه ی منه که تعداد دانلود ها رو هم گذاشتم براتون

16 هزار تا ! ماشالله !!! ممنون !

avecina.ir
09-01-2009, 19:22
سلامم از همه بهتر و پیشرفته ترش همین پاراگون هستش.مخصوصن ویستا ره پشتیبانی میکنه

huti_421
09-01-2009, 20:35
پیشنهاد میشه برای جلو گیری از قطعی برق برای کار با هارد اکسترنال ز لپتاپ استفاده کنید !!!!

avecina.ir
09-01-2009, 21:08
از اونجایی هم که Fat قدیمیه امکان حذف اطلاعات وجود داره .
[/code]
سلامم.... عزیزجان ربطی به قدیمی یا جدید بودن نداره تقریبن همه ی ادوات ذخیره سازی اکسترنال مثل HDDها یا کول دیسکها فرمت فایلشون FAT32 هستش و اکثرن هم فرمت فایلشون ره به هیچوجه نمیتونی تغییر بدی مخصوصن اگه External HDD باشه.این فرمت فایل امنیت پایینتری داره نسبت به NTFS ولی بمعنی امکان حذف اطلاعات که گفتین نیستش

avecina.ir
09-01-2009, 21:09
پیشنهاد میشه برای جلو گیری از قطعی برق برای کار با هارد اکسترنال ز لپتاپ استفاده کنید !!!!
هارد اکسترنال که برقش ره از لپتاپ نمیگیره! برقش را از آداپتور خودش تامین میکنه

avecina.ir
09-01-2009, 21:15
هاردم یه هارد 750 گیگ اکسترنال هست که 300 گیگش پره ! به نظرت عاقلانه می آد از یه هارد 300 گیگی بک آپ بگیرم ؟؟؟ تازه چی کارش کنم ؟

مدل هاردت چیه؟ میخوام ببینم یه هارد اینترنال ره داخل کیس هارد گذاشتی و اکسترنالش کردی یا اصلن External HDD هستش.چون بحثشون یخورده با هم فرق میکنه......مخصوصن توی زمینه ی تغییر فرمت فایل و امکانات ریکاوری
Extenal HDDها معمولن داخلشون گذشته از درایور و.... برنامه ی مخصوص بازیابی و پشتیبان گیری وجود داره.ولی اگه خواستی از یک برنامه ی دیگه واسه پشتیبان گرفتن استفاده کنی Acronis True Image خوبه

F@$hist
09-01-2009, 21:58
هارد اکسترنال هست !!!!! external hdd !!!! همونی که آداپتور جدا گونه داره !

اصلا ببینم میشه resize ش کرد ؟ یا روش ویندوز یا لینوکس نصب کرد ؟ اصلا قابلیت پارتیشن بندی داره همچین هاردی ؟

huti_421
09-01-2009, 22:31
حواسم به این نبود که آداپتور داره !!!

پس حواست باشه جایی باشی که نوسان برق نداره و از لحاظ قطعی برق خاطر جمعی !!!

اگه مطمئن نیستی و ups در دسترسه حتما استفاده کن !!!

avecina.ir
09-01-2009, 22:40
هارد اکسترنال هست !!!!! external hdd !!!! همونی که آداپتور جدا گونه داره !

اصلا ببینم میشه resize ش کرد ؟ یا روش ویندوز یا لینوکس نصب کرد ؟ اصلا قابلیت پارتیشن بندی داره همچین هاردی ؟
مارک و مدلش ه هنوز نگفتی....
کلن چه هارد اینترنال باشه که داخل کیس هارد USB گذاشته باشی چه Externall HDD باشه چه USB یا Firewire یا هر دو.... در هر حال همگی آداپتور دارن.البته مدلهای جیبی خیلی کوچیک فکر نکنم آداپتور داشته باشه.
راستش من بعنوان ابزار پشتیبان گیری و ذخیره داده ها استفاده میکنم و پارتیشن بندی و نصب سیستم عامل نکردم روی اون.ولی خیال نکنم پارتیشن بندی بشه کردچون با پارتیشن مجیک8 یکسری ارور میده منم بیخیالش شدم..... ضمنن اینا توی بعضی مدلها نوشته که بوتیبل هستن.مثلن این یکی که من دارم وسترن دیجیتال 500گیگ پرمیوم هستش.پرمیوم ها و Proها که یک ترابایتین نوشته بوتیبل هستن ولی نسخه ی Essential بوتیبل نیستش.شاید برای نصب سیستم عامل نیاز به بوتیبل بودن هم باشه.ضمنن برای نصب لینوکس باید سیستم فایلش ره تغییر بدی در حالیکه تغییر دادنی نیستش

F@$hist
10-01-2009, 14:01
مارک و مدلش ه هنوز نگفتی....
کلن چه هارد اینترنال باشه که داخل کیس هارد usb گذاشته باشی چه externall hdd باشه چه usb یا firewire یا هر دو.... در هر حال همگی آداپتور دارن.البته مدلهای جیبی خیلی کوچیک فکر نکنم آداپتور داشته باشه.
راستش من بعنوان ابزار پشتیبان گیری و ذخیره داده ها استفاده میکنم و پارتیشن بندی و نصب سیستم عامل نکردم روی اون.ولی خیال نکنم پارتیشن بندی بشه کردچون با پارتیشن مجیک8 یکسری ارور میده منم بیخیالش شدم..... ضمنن اینا توی بعضی مدلها نوشته که بوتیبل هستن.مثلن این یکی که من دارم وسترن دیجیتال 500گیگ پرمیوم هستش.پرمیوم ها و proها که یک ترابایتین نوشته بوتیبل هستن ولی نسخه ی essential بوتیبل نیستش.شاید برای نصب سیستم عامل نیاز به بوتیبل بودن هم باشه.ضمنن برای نصب لینوکس باید سیستم فایلش ره تغییر بدی در حالیکه تغییر دادنی نیستش
این خیلی بده !! پس در نتیجه تنها کاری که می تونم انجام بدم اینه که روی همین هارد 40 گیگی خودم نصب کنم ! : ( خیلی زجره که فایل هام پاک بشه و نتیجه هم نده !

F@$hist
10-01-2009, 22:50
خب در نتیجه فکر کنم نتیجه نداد و فایل هام هم فعلا که قابل دسترس نیست ! :( !!!!!!!!!

البته فایل ها پاک نشده ولی نمی دونم چرا سیستم هارد رو نمیشناسه ! پارتیشن بندی 41 ثانیه آخر با مشکل مواجه شد ! البته می گم فعلا فایل ها سالمه ! و فکر کنم باید برم فایل های سیستمی هارد رو از سایتش دانلود کنم !

فعلا یه تاپیک در مورد این توی بخش سخت افزار زدم !