PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای سی پی یو رو تا چه حد مجازه؟؟مخصوصا" برای این لب تاپ؟؟

reza,n
08-01-2009, 10:27
با سلام:
دوستان چند تا سئوال در مورد دمای سی پی یو دارم لطفا" راهنماییم کنید.
1)میخواستم بپرسم دمای سی پی یو اینتل برای لب تاپها تا چه حدی مجازه؟؟
2)خودم یه توشیبا Tecra 9015 دارم تا چه دمایی برای سی پی یو مجازه؟؟؟؟
3)در ضمن اگه دما خیلی بالا بره چه اتفاقی میفته؟؟؟ آیا CPU دچار آسیب میشه؟؟؟
4) آیا وقتی دما خیلی بالا میره و از حد مجاز بگذره خود سیستم شات دان نمیکنه؟؟؟؟؟
5) دمای مجاز برای کارت گرافیک و هارد و رم چقدر هستش؟؟؟
6)علت بالا رفتن دمای CPU عموما" چیه؟؟؟
7) زمانی که مشکل بالا رفتن دما رو در سی پی یو لب تابم دارم چکارش کنم؟؟ آیا با بالا بردن دور فن مسئله حل میشه؟؟؟؟ چه جوری این کار رو انجام بدم؟؟

خیلی عذر میخوام که اینهمه سئوال پرسیدم.
با سپاس
رضا

avecina.ir
08-01-2009, 10:42
با سلام:
دوستان چند تا سئوال در مورد دمای سی پی یو دارم لطفا" راهنماییم کنید.
1)میخواستم بپرسم دمای سی پی یو اینتل برای لب تاپها تا چه حدی مجازه؟؟
2)خودم یه توشیبا Tecra 9015 دارم تا چه دمایی برای سی پی یو مجازه؟؟؟؟
3)در ضمن اگه دما خیلی بالا بره چه اتفاقی میفته؟؟؟ آیا CPU دچار آسیب میشه؟؟؟
4) آیا وقتی دما خیلی بالا میره و از حد مجاز بگذره خود سیستم شات دان نمیکنه؟؟؟؟؟
5) دمای مجاز برای کارت گرافیک و هارد و رم چقدر هستش؟؟؟
6)علت بالا رفتن دمای CPU عموما" چیه؟؟؟
7) زمانی که مشکل بالا رفتن دما رو در سی پی یو لب تابم دارم چکارش کنم؟؟ آیا با بالا بردن دور فن مسئله حل میشه؟؟؟؟ چه جوری این کار رو انجام بدم؟؟

خیلی عذر میخوام که اینهمه سئوال پرسیدم.
با سپاس
رضا
ببین عزیزجان.....کلن سخت افزارهای لپتاپ از لحاظ تحمل گرما در سطح بالاتری نسبت به دسکتاپ ها هستش.مثلن اگه یک پردازنده ی Core2 سیستم رومیزی دمای 75 درجه دمای بحرانیشه واسه لپتاپ 100 درجه دمای بحرانیشه که توی رفرنسهای اینتل بری ببینی نوشته.و خیلی هم بعیده به این دما در عمل برسه.واسه گرافیک و .... هم همینجوره.اگه کارهای محاسباتی سنگین یا گیم های سنگین انجام بدی طبعن پردازنده بطور کامل لود میشه و دماش میره بالا.اگرم زیادی داغ بشه اتومات یهو خاموش میشه!
کلن لپتاپ ره هر 1.5 سال یکبار باید باز کنین و گرد و خاک و پرز و .... ره خصوصن از داخل هیتسینک هاش و داخل فن هاش دربیارین و هیتسینک ها ره خوب بشورین.اونوقت خیلی خنک تر کار میکنه و صدای فن هم کمتر میشه.یک سطح صاف مثلن شیشه ای همیشه زیر لپتاپ بذار تا هم تهویه ی خوبی داشته باشه و گرد و خاک نره توووش.یکسری برنامه ها هستن مثل Hardware monitor و.... که دمای هارد و CPU و..... ره نشون میدن جستجو کنین پیدا میشه

reza,n
08-01-2009, 11:48
ببین عزیزجان.....کلن سخت افزارهای لپتاپ از لحاظ تحمل گرما در سطح بالاتری نسبت به دسکتاپ ها هستش.مثلن اگه یک پردازنده ی Core2 سیستم رومیزی دمای 75 درجه دمای بحرانیشه واسه لپتاپ 100 درجه دمای بحرانیشه که توی رفرنسهای اینتل بری ببینی نوشته.و خیلی هم بعیده به این دما در عمل برسه.واسه گرافیک و .... هم همینجوره.اگه کارهای محاسباتی سنگین یا گیم های سنگین انجام بدی طبعن پردازنده بطور کامل لود میشه و دماش میره بالا.اگرم زیادی داغ بشه اتومات یهو خاموش میشه!
کلن لپتاپ ره هر 1.5 سال یکبار باید باز کنین و گرد و خاک و پرز و .... ره خصوصن از داخل هیتسینک هاش و داخل فن هاش دربیارین و هیتسینک ها ره خوب بشورین.اونوقت خیلی خنک تر کار میکنه و صدای فن هم کمتر میشه.یک سطح صاف مثلن شیشه ای همیشه زیر لپتاپ بذار تا هم تهویه ی خوبی داشته باشه و گرد و خاک نره توووش.یکسری برنامه ها هستن مثل Hardware monitor و.... که دمای هارد و CPU و..... ره نشون میدن جستجو کنین پیدا میشه

دوست عزیزم هزار بار ممنون از راهنماییتون.یه سئوال دیگه؟؟؟
کلا" آیا میشه به صورت طولانی مدت (5-6 ساعت) از لب تاب استفاده کرد؟؟؟(البته برای کارهای عمومی) یا نه بعد از هر دو یا سه ساعت باید یه مدتی خاموشش کرد؟؟؟ واضحتر بگم میشه از لب تاب مثل یه دسکتاب کار کشید؟؟؟؟
mer30

00990099
08-01-2009, 12:57
دوست عزیزم هزار بار ممنون از راهنماییتون.یه سئوال دیگه؟؟؟
کلا" آیا میشه به صورت طولانی مدت (5-6 ساعت) از لب تاب استفاده کرد؟؟؟(البته برای کارهای عمومی) یا نه بعد از هر دو یا سه ساعت باید یه مدتی خاموشش کرد؟؟؟ واضحتر بگم میشه از لب تاب مثل یه دسکتاب کار کشید؟؟؟؟
mer30

بستگی به سیستمتون داره .

ولی چون در حالت کلی برای کارهای ضروری تر و محاسبات و مهندسی و . . . بیشتر استفاده میشه کمتر پیش میاد که از لب تاپ به مدت طولانی استفاده بشه .

ولی من چند بار طولانی ( بالای 10 ساعت ) استفاده کردم .

reza,n
08-01-2009, 13:36
دوست عزیزم من در برخی موارد (که کم هم نیست) از نوت بوکم Toshiba Tecra 9015 برای دانلود استفاده میکنم که ممکنه بعضا" 4-5 ساعت هم طول بکشه آیا کار من اشتباهه؟؟؟(منظورم اینه که به لب تاب فشار میاد؟؟؟)

avecina.ir
08-01-2009, 14:29
دوست عزیزم من در برخی موارد (که کم هم نیست) از نوت بوکم toshiba tecra 9015 برای دانلود استفاده میکنم که ممکنه بعضا" 4-5 ساعت هم طول بکشه آیا کار من اشتباهه؟؟؟(منظورم اینه که به لب تاب فشار میاد؟؟؟)
4-5 ساعت و این حرفا کدومه عزیزجان!:13:من لپتاپم پارسال که اینترنت نامحدود یکساله داشتم چندین ماه شبانه روز مشغول دانلود بودش در طول ماه دو سه بار موقتن خاموشش میکردم اونم واسه تمیز کاریش و اینا...... حالا هم که خدا بده برکت در 24 ساعت حداقل 14-15 ساعت روشنه یا کارهای سنگین و گیم و دانلود شبانه و... .تازه رم و هاردش ره ارتقا دادم و هارد سریعتر و پرظرفیتتر گذاشتم و خیلی کارهای دیگه رووووش کردم و جوونتر از قبل شده و آخ نگفته.:27:
آقاجون لپتاپ مثل سیستمهای رومیزی نیست که قطعات نامرغوب درجه ی چندم رووووش نصب باشه که هزار بلا سرش بیاد! به همین خاطر خیلی خیلی سخت جون تره.از این بحثها قبلن توی همین انجمن کاملتر و مفصلتر شده دیگه تکراری شده.........بگردین پیدا میکنین....:46:
نمیدونم این ذهنیتهای اشتباهه کی کرده توی مغز بعضی از شما که لپتاپ ره باید لای پر قو بذارین تا اوف نشه و...!!!:18:
واقعن عجیبه بخدا!!!!!!!!
در آینده هم میخوام این توشیبا ره نگهدارم و یه hp hdx 16 یا hp dv7 بگیرم این ره بذارم شبانه روز بدانلوده

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:28
دوست عزیزم من در برخی موارد (که کم هم نیست) از نوت بوکم toshiba tecra 9015 برای دانلود استفاده میکنم که ممکنه بعضا" 4-5 ساعت هم طول بکشه آیا کار من اشتباهه؟؟؟(منظورم اینه که به لب تاب فشار میاد؟؟؟)

به نظر شما سیستم تهویه لپ تاپ برای چی هست ؟ یا سیستم کنترل power که میاد و در صورت طولانی بودن زمان کار دسکتاپ ، استفاده باتری رو balance می کنه ؟ یا سنسور برای چی روی لپ تاپ می زارند تا وقتی حرارتش رفت بالا shut downd بشه ؟

استفاده کنید و به این حرف ها زیاد گوش ندید