PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم وجود صدا در هنگام اجرای فایلهای صوتی و تصویری !

gol_agha
07-01-2009, 22:53
به نام خدا
دوستان عزیز ، سلام
مدتی است که من برای شنیدن صدای موزیک و هر نوع فایل صوتی و حتی صدای فایلهای تصویری دچار مشکل شده ام . حتی کارت tv من هم با وجودی که تصویرش عالی است اما صدای آن شنیده نمیشود . حتی با restart کامپیوتر هم مشکل من حل نشده . مطلب جالب این است که صداهای کوتاه مربوط به کلیدهای ویندوز مثل مثل صدای تست ولوم صدا یا صدای باز یا بستن یک پنجره و یا صدای بالا آمدن ویندوز و امثال اون به خوبی شنیده میشه . اما همین که یک فایل صوتی یا تصویری رو اجرا میکنم ، خود فایل اجرا میشه اما از صداش خبری نیست . لازم به ذکر است که ولوم صدا هم بسته نیست (Mute) نیست . این اشکال حدود سه چهار روزی میشه که برام پیش اومده . فایلهای تصویری و صوتی رو در انواع مختلف فرمت و با نرم افزارهای مختلف از جمله خود مدیا پلیر ویندوزم (گه ایکس پی هست ) امتحان کردم اما فایده نداره . یعنی اجرا میشه اما از صدا خبری نیست . مثلا یک فیلم که تصویر هست اما صدا نداره .
خواهش میکنم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره راهنماییم کنه ...ممنون میشم .

zeus7610
12-01-2009, 17:04
سلام. حتما صدای Voice بسته شده است. چون امکان ندارد سیستم صدا داشته باشد و شما دربرخی جاها صدا داشته باشید.
از کنترل پنل منوی صدا را بیاورید و غیر فعال بودنش را چک کنید. در ضمن با نرم افزارهایمختف تست کنید. winamp هم مشکل داره یا نه ؟