PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز موبایل روی p1

saeediust
07-01-2009, 18:54
سلام
یه سوال داشتم
آیا میشه windows mobile روی گوشیهای دیگه مثلا p990 یا p1 ریخت یا نه؟
من یه چیزهایی تو همین فروم خوندم
لطفا من رو از این شک در بیارید!
مرسی از همگی

sepand_salehi
07-01-2009, 19:30
نه
ویندوز موبایل به یه سخت افزار های خاصی احتیاج داره که این نوع گوشیا ندارن. ویندوز موبایل سی پی یو بالا و رم بالا می خواد که پی 990 و بقیه ندارن. تازه رام هم می خواد که فقط پاکت پی سی ها دارن

saeediust
07-01-2009, 21:30
پس به نظرت اینا تو این پست چی میگن؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeediust
07-01-2009, 21:33
سایت پی 30 موب
w w w . p30mob . com

ali_MacBook_Apple
07-01-2009, 22:54
بحثش قبلاً زیاد شده ، اما چیزی که مشخصه کسایی برای این کار تلاش کردن به این نتیجه رسیدن که نصب Windows Mobile روی گوشیهای Syumbian غیر ممکنه.
اگه اینطور بود که SonyEricsson برای ساخت Xperia که اولین پاکت پیسیشه دست به دامن HTC نمی شد ، رو همینا نصب می کرد اسمشو عوض می کرد می داد توی بازار.

s-a-l-i-m
07-01-2009, 22:56
سرعتش باید پایین بیاد .....و اینکه رمش جواب نمیده

ardestan213
10-03-2009, 06:09
با عرض احترام بايد بگم روي پي وان نصب شده و جواب داده و روي پي 990 نصب نميشه اول به خاطر رم گوشي دوم به خاطر سي پي يو

hamed1297
10-03-2009, 11:27
من هم بعید میدونم بشه.
شما که میگید انجام شده عکسی چیزی داری؟
شاید gdesk رو دیدید .

hasanmotori
10-03-2009, 12:26
cpu پي 1 و پ990 يكيه يعني هر دوتاشون 208 هستن

ali_MacBook_Apple
10-03-2009, 15:38
با عرض احترام بايد بگم روي پي وان نصب شده و جواب داده و روي پي 990 نصب نميشه اول به خاطر رم گوشي دوم به خاطر سي پي يو

100% غیر ممکنه...
خواهشن منبع موثق بیارید ، خواهشنم عکس یه گوشی رو نیارید که تم ویندوز زده روش که از این چیزا زیاد دیدیم...
مشخصات سخت افزاری p990 و p1 هم دقیقاً یکیه...

Mojtaba N87
10-03-2009, 22:01
100% غیر ممکنه...
خواهشن منبع موثق بیارید ، خواهشنم عکس یه گوشی رو نیارید که تم ویندوز زده روش که از این چیزا زیاد دیدیم...
مشخصات سخت افزاری p990 و p1 هم دقیقاً یکیه...

تایید می شه.

esmail194
10-03-2009, 23:05
از محالاته
من حاضرم شرط بندی کنم

kaveh.VB
10-03-2009, 23:29
من نمی دونم چهجوریه اما مثلا توی یوتوپ فیلم هایی هست که روی اکسپریا سیستم آندرود ریختن و مثال های دیگه من فکر میکنم در شرایط خیلی خاص و به وسیله افراد خاصی ممکنه عملی باشه اما فقط نصب می شه اما از کارایی خبری نیست ها...........

hesamkowsar
11-03-2009, 00:13
اینا همش تم هست...!!!

ali_MacBook_Apple
11-03-2009, 00:54
من خودم زمانی که P990 داشتم خیلی تو نخ این کار بودم ، اما نهایت بعد از کلی تحقیقات به این نتیجه رسیدم که تغییر سیستم عامل سیمبین به ویندوز موبایل غیر ممکنه و از محالاته... چون کلاً سخت افزارشون متفاوته مثل اینه که روی یه گوشی ویندوز موبایل بخواین ویندوز XP بریزین ، به نظرتون ممکنه ؟
فقط چون CPU گوشی P990 یا p1 تقریباً با سی پی یو بعضی گوشیهای ویندوز موبایل مثل K-jam شبیه بودند بعضیها همچین تزی دادند و خیلی هم تلاش کردن و دوستان فنی با دلایل قانع کننده گفتند که غیر ممکنه و شک ندارم که چنین چیزی ممکن نیست چون خیلی دنبالش بودم.
سیستم عامل آندروید هم شنیدم روی گوشیهای ویندوز موبایل قابل نصبه چون سخت افزارهای مشابهی دارن...
در هیچ شرایطی و هیچ کس نمی تونه روی P990 یا P1 یا هر گوشی سیمبین دیگه ای ویندوز بریزه...
و البته روی ویندوز هم نمی شه سیمبین ریخت و کلاً متفاوتن.
اگه اینجور بود فردا هم روی گوشیهای ویندوز موبایل می خواستن مک بریزن...
اگه اینجوری می شد...

wolf_rain900
20-03-2009, 16:55
من خودم رو n82 ویندوز اجرا کردم ولی تحت یه برنامه کاربردی نه سیستم عامل پس روی p1وp990 هم بزودی اجرا خواهد شد

seyyedi
20-03-2009, 17:34
دوستان سلام
روی این گوشی ها نمیشه ویندوز موبایل ریخت
اصلا بحث اینکه cpu چقدره و رم چقدره و اینا به کنار که همه میدونیم نمیشه
اومدیم و ریختیم چطوری میخواین دکمه ها و صفحه لمسی رو براش تعریف کنین
اون ویندوز موبایل که ریخته میشه مخصوص یه گوشیه و با توجه به دکمه ها و سخت افزاری که براش تعریف شده
مثلا همین الان شما بیاید لینوکس رو به جای ویندوز بریزید روی کامپیوتر مسلما بعضی چیزها هست که ممکنه برای ویندوز تعریف شده باشه ولی برای لینوکس نه
و این موارد توی حوزه موبایل ها بیشتره
علی علی

ali_MacBook_Apple
21-03-2009, 00:34
من خودم رو n82 ویندوز اجرا کردم ولی تحت یه برنامه کاربردی نه سیستم عامل پس روی p1وp990 هم بزودی اجرا خواهد شد

دوست من ، اون چیزی که شما دیدی 100% تم بوده ، آخه N82 رامش کجا بود که بخواد ویندوز اجرا کنه ؟
اون برنامه کاربردیم که می گید حودم دیدمش ، یه برنامه فلشه که فقط ویندوز رو شبیه سازی می کنه و اصلاً ویندوز نیست ، خیلی هم قدیمیه و من روی 6630 قبلاً تجربش کرده بودم ، و گوشی رو کلاً شبیه ویندوز می کنه ، اما فلشه و فقط همونطور که گفتم شبیه سازی می کنه ، در واقع فقط شکلا رو عوض می کنه و شما هرگز نمی تونی روش یه فایل .cab اجرا کنی چون ویندوزی روی گوشیت نصب نیست :46:

The_Last_Samurai
21-03-2009, 03:14
من نمی دونم چهجوریه اما مثلا توی یوتوپ فیلم هایی هست که روی اکسپریا سیستم آندرود ریختن و مثال های دیگه من فکر میکنم در شرایط خیلی خاص و به وسیله افراد خاصی ممکنه عملی باشه اما فقط نصب می شه اما از کارایی خبری نیست ها...........

رضا هم که توی همین فروم هست روی pro اندروید رو نصب کرده..البته یه خورده یه جوریه!!!منظورم اینه که باید از توی خود وین مو اجراش کنی..اینجور نیست که مثلا گوشیت بخواد بیاد بالا و تو ویندوزت و انتخاب کنی..

البته یه بارم توی یوتیوب یه کلیپ دیدم که روی n82 ویندوز 95 کامپیوتر رو نصب کرده بود!!واقعا نصب کرده بود..معلوم نیست چی کارش کرده بود!!البته گوشی داشت جون میکند.

ولی در کل..فرض محال هم محال نیست..شاید نصب بشه اونم با کلی هک و انگولک و اینجور چیزا ولی قطعا دلچسب نخواهد بود..چون سیستماشون 360 درجه با هم تفاوت داره..همینجور سخت افزارشون..

s-a-l-i-m
21-03-2009, 08:40
اندروید رو من هم نصب کردم ولی مفت هم نمی ارزه چون هیچ چیزی رو نمیشناسه.......مثلا روی دوربین کلیک می کنی اما کار نمی کنه رم گوشی رو نمیشناسه........کلا چون ورژن 1 هست انتضالر بیشتری نمیشه داشت...........

ولی برادر تاپیک مرده رو زنده کردیا..................
بیخیال شید.

hesamkowsar
21-03-2009, 11:53
تو این تاپیک بحث چی میکنید؟کاربری که این تاپیک. باز کردی بدون اگه جایی دیدی ویندوز رو سیستم سیمبین هست بدون همش شبیه سازه...واسه پیاکت پیسی هم شبیه ساز ویستا هست که با خود ویستا مو نمیزنه...اما ویستا نیست که...همه تم هست...اگرم بر فرض شدنی باشه گوشی نمیکشه ویندوزو بیاره بالا...ویندوز احتیاج به قطعات سخت افزاری قوی داره...بعدم اگه نصب شدنب باشه انقدر از cpu و ram استفاده میکنه که باتری نیم ساعته تمومه...
نمونش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AryanLand
06-04-2009, 11:12

سلام.

این به این دلیله ادوات سخت افزاریشون یکیه.مثلا" شما یک کامپیوتر میخری با توجه به استفاده ای که میخوای بکنی رو سیستمت ویندوز ,لینوکس و.... نصب میکنی .اما اینکه رو کامپیوترت میتونی Mac هم نصب کنی؟
بله شما تو یو تیوب کلیپهایی مبنی بر اینکه مثلا" رو آیفون وین مو نصب کردن میبینی اما اینا فقط Fake هستند و جنبه بازی با نرم افزارهای ادیتور دارن.در غیر اینصورت که حیثیت شرکتهایی مثل مایکروسافت و مک و...که میرفت زیر سوال.
شما وین مو گوشی Jam روی Jamin نمیتونی نصب کنید در صورتی که سخت افزارهای مشابهی هم دارند.پس چه جوری انتظار دارید رو P1 نصب کنید.و موارد مشابه بسیار دیگر ,پس مطمئن باشید کلیپ های موجود چیزی جز Fake نیستند.

merikh_merikh
11-04-2009, 18:13
من نميفهمم چرا اين همه دردسر و بحث!!!!!!!!کسي که ويندوز موبايل ميخاد يه پاکت پيسي ميگيره و خيال خودشو راحت ميکنه.......

PC°BASE
11-04-2009, 21:56
ولی بچه ها تو یه تاپیک ویندوز 98 رو روی گوشی های ان95 و 82 و ...
اجرا کرده بودن و حتی میتونستن روش برنامه اجرا کنن !! اگر تاپیکش رو پیدا کردم براتون قرار میدم ...:5:
ایناهاش:31:

انقلاب : اجرای ویندوز 3.1 (مشابه ویندوز 98 ) روی گوشی های سیمبیان نوکیا!!!

این هم هست :
و سرانجام ویندوز 98 برای سری 60 نوکیا ( رم مورد نیاز : 128 مگ)

Mohammad amir bazrafshaN
21-04-2009, 17:40
تو این تاپیک بحث چی میکنید؟کاربری که این تاپیک. باز کردی بدون اگه جایی دیدی ویندوز رو سیستم سیمبین هست بدون همش شبیه سازه...واسه پیاکت پیسی هم شبیه ساز ویستا هست که با خود ویستا مو نمیزنه...اما ویستا نیست که...همه تم هست...اگرم بر فرض شدنی باشه گوشی نمیکشه ویندوزو بیاره بالا...ویندوز احتیاج به قطعات سخت افزاری قوی داره...بعدم اگه نصب شدنب باشه انقدر از cpu و ram استفاده میکنه که باتری نیم ساعته تمومه...
نمونش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز این فقط تم هست!
چون جای علامت آنتن توی گوشی ها ویندوز دار کلمه Start هست!

اینکه این کار بشه محاله.چون ویندوز موبایل به 4 پارتیشن نیاز داره.
اگه بتونید پارتیشن ها رو بسازید نمی تونید اجازه نامه معتبر بسازید و داخل اون پارتیشن ها بذارید چون مدل گوشی و لمسی بودن و شماره
IMEI گوشی باید با فایل هایی که داخل پارتیشن هاش میریزید هماهنگ باشه!

xxkamixx
21-09-2009, 08:03
رو W960 امتحان کردم برید تو این سایت سرچ کنید.

w w w.ir-tci.o r g

imanjani
15-12-2009, 20:53
با سلام به اساتید
من خودم قبلا p1وnokia5800داشتم و خیلی سعی کردم تا ویندوز رو روش نصب کنم و بالاخره با یه برنامهبه نامdos boxتونستم ویندوز 5و ویندوز 95 کامپیوتر رو روی هر دوشون نصب کنک البته نصب که نه تو همون سیمبین اجرا می شد به صورتی که اول برنامه رو باز می کردی و بهد از توی اون فراخوانی می شد

نمی شد با هاش کار کرد ولی خوب یه موفقیت بود دیگه
بالاخره هم راضی نشدم و در آخر htc pro2گرفتم
این برنامه مثل ات نته خودمونه که برنامه های تحت داس رو روی سیمبین اجرا می کنه مثل این برنامه ها می شه پیتون رو نام برد که اجرا کننده برنامه های نوشته شده با این نوع برنامه نویسی هست

ولی به هیچ نحوی نمی شه ویندوز موبایل رو روی گوشی هایی با سیستم عامل سیمبین نصب کرد
مثل اینکه بگی فقط با یه دیش و وصل کردنش به آنتن تلوزیون میشه ماهواره گرفت

Amin.M.1986
16-12-2009, 01:16
دوستان دو موضوع مختلف با هم قاطی شده.. نصب کردن ویندوز و اجرا کردن ویندوز خیلی با هم متفاوته.. اونایی که میبینید اجرا کردن ویندوز هست.. با یک امولاتور ویندوز یا بعضا نرم افزار یا سیستم عاملی رو اجرا میکنن اما اون ویندوز نصب نشده رو سیستم .. یعنی سیستم عامل شما همون سیمبیان هست که روش یه ویندوز اجرا شده.. نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه..
یا علی:11:

Captain_Nemo
18-12-2009, 22:59
اینکه مستقیماً بجای سیستم عامل سیمبین روش ویندوز 98 نصب کنی غيره ممکنه ... چون سیستم عامل ویندوز برای کار با پردازنده های X86 طراحی شده ولی طراحی پردازنده ها آرم که روی اين گوشی نصبه متفاوته ولی میشه برنامه شبیه سازی داس رو رو روی سیستم عامل UIQ3 نصب کرد و از داس ویندوز را اجرا کرد ولی بخاطر سرعت خیلی پائینش استفاده ازش غیر ممکنه ...

golmohammadi
19-12-2009, 14:26
چقدر بحث شده
لازم هست نكاتي را اشاره كنم
اولا كه ويندوز 95 يا 98 حتي تا چند سال پيش رو كامپيوتر هم چيزي نبود چه برسه رو گوشي
يعني حتي اگه اجرا كنه بازم چيزي نيست
حالا اين هيچ
براي اجراي يك سيستم عامل سخت افزار خاص خودش نياز هست
شرايط خاصي لازمه
عده اي ميگند سي پي يو پي وان 200 هست كمه
اما اين 200 بودن مهم نيست
نوع سي پي يو مهمه
حتي اگه 1 گيگ هم باشه نميتونه اجرا كنه ...

مساله بعدي اينه كه گوشيهاي سيمبيان كه اكثرا لمسي نيستند اينا حتي اگه وينوزي را اجرا كنند فايده اي نداره
چون صفحه لمسي ندارند
داشتن جوي پد اپتيكال ميتونه خيلي مفيد باشه در چنين مواردي

براي ويندوز موبايل رام آندروئيد هست
عده اي ميگند كه تست كردند كار كرده
من نتونستم رو x1 استفاده كنم
همون بوت گير ميكرد و هنگ ميكرد

در كل به نظر من فكر اين چيزا را از سرتون بندازين بيرون بهتره
چون حتي اگه ويندوز را اجرا كنه با كلي مشكلات اجرا خواهد كرد

مطمئن باشيد اگه يه روزي ويندوز بدون دردسر در گوشي كار كنه اين موضوع مهم شده و حتي در رزنامه ها نيز چاپ خواهد شد

Amin.M.1986
19-12-2009, 15:33
مساله بعدي اينه كه گوشيهاي سيمبيان كه اكثرا لمسي نيستند اينا حتي اگه وينوزي را اجرا كنند فايده اي نداره
چون صفحه لمسي ندارند
داشتن جوي پد اپتيكال ميتونه خيلي مفيد باشه در چنين مواردي

:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
گلمحمدی جان اینا چیه گفتی؟؟؟!!!!!!!! ویندوز 95 و صفحه ی لمسی نداشتن چه ربطی به هم داره.. ویندوز 95 یا 98 اصلا نمیدونن صفحه ی لمسی چیه .. تازه اونم رو موبایل.

golmohammadi
23-12-2009, 09:52
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
گلمحمدی جان اینا چیه گفتی؟؟؟!!!!!!!! ویندوز 95 و صفحه ی لمسی نداشتن چه ربطی به هم داره.. ویندوز 95 یا 98 اصلا نمیدونن صفحه ی لمسی چیه .. تازه اونم رو موبایل.

نه امین فرق میکنه
ویندوز 95 را وقتی با موس و کیبورد اجرا میکنی فرق داره تا با گوشی و صفحه مثلا 3 اینچی ....
گوشی هر چی باشه صفحش کوچیکه
واسه همین لمسی باشه بهتره
در کل بیخیال بحث بشیم بهتره
نظر شما چیه ؟

Amin.M.1986
23-12-2009, 10:51
نه امین فرق میکنه
ویندوز 95 را وقتی با موس و کیبورد اجرا میکنی فرق داره تا با گوشی و صفحه مثلا 3 اینچی ....
گوشی هر چی باشه صفحش کوچیکه
واسه همین لمسی باشه بهتره
در کل بیخیال بحث بشیم بهتره
نظر شما چیه ؟
:31: آخه یه چیزی گفتی من ... گرفته بهت گیر بدم. خداییش من گوشی لمسی بسازم که با ویندوز کار کنه.. مگه 95 صفحه لمسیشو میتونه ساپورت کنه.. بیا بیخیال نشیم من بهت گیر بدم یکم:10:

golmohammadi
24-12-2009, 01:23
:31: آخه یه چیزی گفتی من ... گرفته بهت گیر بدم. خداییش من گوشی لمسی بسازم که با ویندوز کار کنه.. مگه 95 صفحه لمسیشو میتونه ساپورت کنه.. بیا بیخیال نشیم من بهت گیر بدم یکم:10:

ببین
من ویندوز موبایل 6.1 را به ویندوز 95 ترجیح میدم
حله ؟
یا بازم میخواهی گیر بدی؟

AryanLand
24-12-2009, 01:30
ببین
من ویندوز موبایل 6.1 را به ویندوز 95 ترجیح میدم
حله ؟
یا بازم میخواهی گیر بدی؟

سلام.

بابا امین که گفت ,کلا" میخواد بهت گیر بده دلیلشم مهم نیست.فرقی هم نمیکنه چی بهتر از چیه.این دم آخری میخواست بهت گیر بده.:31::46::10::40::11:

golmohammadi
25-12-2009, 09:54
اینجا هم کردیم اسپیم کده
بسته شه بهتره