PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم ورود به ویندوز به دلیل مشکل در حین پارتیشن بندی

mold_silver
06-01-2009, 18:24
سوال :

عدم ورود سیستم به ویندوز و پیغام input recovery disk ...

توضیح :

حتماً می دونید که نوت بوک ها ابتداعاً یه درایو بیشتر ندارند ( به صورت غیر پنهان )
قصد پارتیشن بندی نوت بوکم رو با برنامه paragon partion manager داشتم .
بعد از ریستارت و انجام حدود 50% از عملیات مربوطه سیستم قفل کرد و دیگه هیچ کاری نکرد ( کلی هم صبر کردم ) . لذا سیستم رو خاموش کردم و پی از روشن کردن دوباره سیستم وارد ویندوز نشده و پیغام استفاده از recovery disk رو میده .

نکته : سیستم رو از خارج از کشور برام آوردن و سی دی ویندوز و ری کاوری رو ندارم . f10 رو هم میزنم هیچ کاری نمیکنه .
ولی میدونم که درایو recovery وجود داره و دستش هم نزدم تا حالا ...

مدل ویندوز و سیستم :

Vista Home premium
Sony - Vaio - Vgn-Fz38m

در خواست :

نیاز به راهنمایی دارم . اگر هم فایلی نیازه لطف کنید بگید از کجا می تونم تهیه کنم ( اینترنت ) .

سپاس گزارم .

یا علی

REGISTERED USER
07-01-2009, 21:12
بعد از ریستارت و انجام حدود 50% از عملیات مربوطه سیستم قفل کرد و دیگه هیچ کاری نکرد ( کلی هم صبر کردم ) . لذا سیستم رو خاموش کردم و پی از روشن کردن دوباره سیستم وارد ویندوز نشده و پیغام استفاده از recovery disk رو میده .

اگر چراغ هارد چشمک میزده ، مطمون باشید در حال کار بوده ... جابجایی data طول می کشه ... زیاد !

حالا فرض کنیم که کلا خراب شده و MBR ها هم دستکاری و حذف شدند ! اگر پارتیشن ریکاوری دارید ، ولی نه DVD ریکاوری دارید و نه F10 زدن هنگام بوت کار میکنه ، خوب مشخصه این پارتیشن بدون استفاده است.

چند راه دارید:

1- ببرید بازار و هزینه زیادی بدید تا براتون ریکاوری کنند حدود 25 تا 30 هزار تومان

2-دی وی دی ریکاوری سونی برای مدل خود را تهیه کنید و یکبار از طریق آنها ریکاوری کنید تا پارتیشن C درست بشه... دی وی دی ریکاوری مشابه را از طریق تورنت با سرعت بالا می تونید دریافت و استفاده کنید تا حداقل کنسول ریکاوری اجرا بشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3- یک ویندوز اختیاری نصب کنید در پارتیشن C و نرم افزارهای اصلی را از سایت خود سونی دانلود و نصب کنید ... سپس با استفاده از sony recovery disc creator اگر پارتیشن ریکاوری سالم بود ، دیسک های ریکاوری خودتان را رایت کنید و یک ریکاوری کامل انجام بدید

به نظر من راه سوم را انتخاب کنید سریعتر هست ... راه دیگری نیست ... متسفانه شما اشتباه کردید و قبل این که پارتیشن بندی کنید ، حتما باید دی وی دی های ریکاوری را رایت می کردید !

REGISTERED USER
07-01-2009, 21:13

اگر چراغ هارد چشمک میزده ، مطمون باشید در حال کار بوده ... جابجایی data طول می کشه ... زیاد !

حالا فرض کنیم که کلا خراب شده و MBR ها هم دستکاری و حذف شدند ! اگر پارتیشن ریکاوری دارید ، ولی نه DVD ریکاوری دارید و نه F10 زدن هنگام بوت کار میکنه ، خوب مشخصه این پارتیشن بدون استفاده است.

چند راه دارید:

1- ببرید بازار و هزینه زیادی بدید تا براتون ریکاوری کنند حدود 25 تا 30 هزار تومان

2-دی وی دی ریکاوری سونی برای مدل خود را تهیه کنید و یکبار از طریق آنها ریکاوری کنید تا پارتیشن C درست بشه... دی وی دی ریکاوری مشابه را از طریق تورنت با سرعت بالا می تونید دریافت و استفاده کنید تا حداقل کنسول ریکاوری اجرا بشه :

3- یک ویندوز اختیاری نصب کنید در پارتیشن C و نرم افزارهای اصلی را از سایت خود سونی دانلود و نصب کنید ... سپس با استفاده از sony recovery disc creator اگر پارتیشن ریکاوری سالم بود ، دیسک های ریکاوری خودتان را رایت کنید و یک ریکاوری کامل انجام بدید

به نظر من راه سوم را انتخاب کنید سریعتر هست ... راه دیگری نیست ... متسفانه شما اشتباه کردید و قبل این که پارتیشن بندی کنید ، حتما باید دی وی دی های ریکاوری را رایت می کردید !

mold_silver
08-01-2009, 09:42
سلام دوست عزیز
از راهنمایی شما بی نهایت سپاس گزارم

راستش این که اشتباه کردم حرفی نیست ... درست میفرمایید
اما چراغ هارد اصلاً چشمک نمیزد و فقط روشن بود بدون هیچ تغییری ...

برای دفعات بعد میشه لطف کنید زمان تخمینی برای پارتیشن بندی هارد 200 گیگا بایتی رو بگید ؟

در نهایت باز هم از لطف شما ممنونم ...

یا علی

mold_silver
08-01-2009, 14:18
سلام
یه سوال دیگه ...
این برنامه sony recovery disc creato رو پیدا نکردم ...
چطور میتونم پیداش کنم چون توی استارت منو نبود ...

ممنونم

یا علی

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:38
برای دفعات بعد میشه لطف کنید زمان تخمینی برای پارتیشن بندی هارد 200 گیگا بایتی رو بگید ؟

بستگی داره به حجم فایلهای سیستمی پارتیشن C و فایلهای پک شده در پارتیشن ریکاوری

جابجایی دیتاها بین 25 تا 45 دقیقه هم طول میکشه ... صبور باشید

سلام
یه سوال دیگه ...
این برنامه sony recovery disc creato رو پیدا نکردم ...
چطور میتونم پیداش کنم چون توی استارت منو نبود ...

ممنونم

یا علی

یک راهش استفاده از vaio help center هست و در بخش recovery یک دکمه داره که این برنامه اجرا میشه
راه دیگر start >all programs>recovery manager>recovery manager>advanced options

و راه دیگر :

Problem/Question:

Using VAIO Recovery Tool to create a Recovery Disc.

Solution/Answer:

Please refer to the following steps to create a Recovery Disc using VAIO Recovery Tool:

1. Click Start, select VAIO Recovery Tool and click VAIO Recovery Utility.
2. Click Create Recovery Media Kit and click OK.

3. Click Next.

4. Click Use 1 DVD-R or DVD+R (4.7 GB) disc(s) or Use 6 CD-R disc(s) and click Next.

5. Click Start, insert a blank disc and click OK.

6. Once the creation of the Recovery Disc is completed, the CD drive will eject. Please keep the newly created Recovery Disk properly.

mold_silver
09-01-2009, 19:08
با سلام از پاسخ گویی شما دوست عزیز بی اندازه سپاس گزارم

برنامه ذکر شده کلاً در سیستم من وجود نداره
خیلی توی نت گشتم پیدا هم نکردم
متاسفانه مثل اینکه این برنامه تنها از طریق همون ریکاوری نصب میشه

من ویندوز ریختم و سیستم کامل بالا اومد
پارتیشن C رو هم فرمت کلی کردم
الان دیگه همون جور که مورد انتظاره سیستم بالا نمیاد و ارور can not load winload.exe رو میده
ولی کماکان وارد ریکاوری نمیشه with F10
از بودن این پارتیشن مطمئن هستم و میدونم که دست نخورده است ( با برنامه پاراگون بودن این پارتیشن رو چک کردم ) .
متاسفانه تنها مشکل من اینه که می خوام از روی ریکاوری سیستم رو مثل اول کنم که هنوز نتونستم
یه کار دیگه هم کردم و این بود که با استفاده از bootable ویندوز وارد پارتیشن ریکاوری شدم و فولدر سونی رو کپی کردم توی درایو C که دسترسی داره . بعد از توی اون vaio recovery center رو اجرا کردم . هیچ گزینه ای مبنی بر رایت دی وی دی های ریکاوری پیدا نکردم .

واقعاً نمیدونم دیگه چی کار کنم ... سه روز از درس و زندگیم رو تلف کردم ...

دوست عزیز خیلی کمک کردید بهم ممنونم ازتون

موفق باشید

یا علی

REGISTERED USER
10-01-2009, 00:39
متاسفانه مثل اینکه این برنامه تنها از طریق همون ریکاوری نصب میشه

خوب مسلم هست ... ویندوز اصلی و یا ویندوزی که رویش برنامه های سونی نصب شده باشه ، این برنامه را داره ! یعنی شما ویندوز جدید نصب کردید و دنبال این برنامه اید ؟ مسلما وجود خارجی نداره !

از بودن این پارتیشن مطمئن هستم و میدونم که دست نخورده است ( با برنامه پاراگون بودن این پارتیشن رو چک کردم ) .

خوب اگر هم باشه ، چون تنظیمات بوت سکتور C بهم خورده ، نمیشه از این ریکاوری استفاده کرد. فقط تنها راهش اینه که با DVD ها ریکاوری بشه !

من راهش رو بهتون گفتم ... دقت نکردید :

1- اول یک نسخه ویندوز vista توی پارتیشن C (نسحه بیزینس مثلا یا home premium) نصب کنید.

2- برید توی سایت ساپورت سونی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، نوع لپ تاپ و مدل اش رو انتخاب کنید و برید صفحه دانلود درایورها

3- تمام برنامه ها و درایورهای ویستای این مدل رو نصب کنید.

4- وقتی این کار را کردید ، بهمراه برنامه های اصلی سونی ، برنامه ریکاوری سونی هم نصب میشه

5- حالا می تونید دی وی دی ریکاوری سونی را رایت کنید.

به همین سادگی

mold_silver
10-01-2009, 12:47
سلام دوست عزیز

متاسفانه این لپ تاپ مدل انگلیس هست (esupport.sony مختص مدل های آمریکایی هست ) و در سایت زیر درایور هاش موجوده ...

در هر صورت من ویندوز ویستا home premium رو نصب کردم
درایورهای اورجینال رو هم دانلود و نصب کردم ...
همه چی نصب شد حتی کیبورد و تنظیمات دیگر دکمه های موجود ...

راه کارهای شما رو هم مطالعه کردم ولی گزینه Vaio Recovery Center یا هم چین چیزی رو پیدا نکردم
مگر اینکه نیاز باشه آپدیت ها رو هم دانلود کنم ؟؟؟ که توی این لیست هم که نگاه کردم چیزی به این نام پیدا نکردم
شما نمیدونید این برنامه تحت کدوم Application / Utility اجرا میشه ؟

والا نمیدونم دیگه ...
به خدا دقت هم کردم
باور بفرمایید فقط مشکل من اینه که نمیتونم این برنامه ریکاوری سنتر رو حتی بعد از نصب کلیه برنامه های قرار داده شده برای مدل نوت بوکم پیدا کنم ( یعنی نیست که پیدا کنم ) ...

باز هم ممنون و سپاس گزارم

یا علی

REGISTERED USER
11-01-2009, 01:23
قاعدتا باید زیر شاخه Original Utilities Package باشه

عجیبه ... لپ تاپ شما انگار برنامه ریکاوری سنتر رو باهاش نصب و ساپورت نمیکنه !

Not all Sony and third party applications can be downloaded directly as they are copyrighted. They can be installed from the hard disk.

More info... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر توی لینک بالا پیداش نکردید ، خوب دیگر کاری نمیشه کرد !

البته بگم ، پارتیشن ریکاوری همین ویندوز و درایورها را در خودش داره نه چیزی اضافه تر ... حالا که شما همه چیز را هم دارید ، بجر ریکاوری تولز !

mold_silver
11-01-2009, 11:05
سلام دوست عزیز

بسیاز ممنونم

پس یعنی با هیچ برنامه ی دیگه ای نمیشه رایتش کرد ؟ چه بد ...

ریکاوری ... بی ریکاوری ...

خیلی بد شد ...

ممنونم از زحمتی که کشیدید و وقتی که برای پاسخ گویی گذاشتید

یک دنیا ممنون

پیروز باشید

یا علی

mold_silver
23-01-2009, 14:13
سلام دوست عزیز

بعد از کلی دردسر تونستم vaio Recovery Center رو پیدا کنم

باهاش دی وی دی های ریکاوری رو رایت کردم ولی وقتی دی وی دی 1 رو میزارم و ریستارت میکنم این ارور رو میده :

couldn,t find bootmgr

از توی خود ریکاوری سنتر هم وقتی Restore C رو میزنم ارور 332 میده ...

ممنون میشم بازهم راهنمایی ام کنید

یا علی

mold_silver
25-01-2009, 11:25
سلام از دوستان کسی نمی تونه کمکم کنه ؟ ...

هیچ جوری من نتونستم این مشکل رو رفع کنم ..

آیا مشکل از ریکاوری یه ؟

ممنون

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:34
سلام دوست عزیز

بعد از کلی دردسر تونستم vaio Recovery Center رو پیدا کنم

باهاش دی وی دی های ریکاوری رو رایت کردم ولی وقتی دی وی دی 1 رو میزارم و ریستارت میکنم این ارور رو میده :

couldn,t find bootmgr

از توی خود ریکاوری سنتر هم وقتی Restore C رو میزنم ارور 332 میده ...

ممنون میشم بازهم راهنمایی ام کنید

یا علی

خوب نوشته دیگه ، فایل bootmgr اصلی سونی توی پارتیشن C نیست !

اگر بتونید وارد پارتین ریکاوری بشید با نرم افزار paragon در محیط بوت ، شاید بشه این فایل رو پیدا و جایگزینی کرد چون این فایل با ریکاوری کپی میشه

Restore C هم باید تنظظیمات درایو C برای خود سونی انجام شده باشد ه وMBR ها دستکاری نشده باشند که البته شده !!!

پس ، نهایت باید به همون پارتیشن ریکاوری و محتویاتش دسترسی پیدا کنید

:10:

mold_silver
30-01-2009, 20:36
سلام دوست عزیز
ممنون

من به این پارتیشن از طریق همون
paragon manager
دسترسی پیدا کردم

حالا کدوم فایل ها را باید کپی کنم و چطور ؟
مثلا من
bootmgr
رو کپی کردم اما نمیشه توی درایو سی اونو قرار داد و اجازه نمیده !!!

میشه یه کم راهنمایی کنید ...

سپاس

یا علی

REGISTERED USER
31-01-2009, 00:10
این توی پارتیشن c باید باشه نه درایو سی دی !

مثلا محتویات پارتیشن C رو ببینید که اون فایل هم توش هست