PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورکلاک سیستمی که کار رندرینگ می کنه می ارزه؟

skoy
06-01-2009, 14:44
سلام

من شنیدم برای رندرینگ overclock سی پی یو و مادربرد فقط مفیده و نه کارت گرافیک. اما در عین حال شنیدم کار زمان بر و سی پی یو خوری مثل رندرینگ کارهای 3d اگه با سیستم اورکلاک شده انجام بشه می تونه خیلی عمر قطعات رو کوتاه کنه.

شما در مجموع اورکلاک کردن سیستمی که می خواد کار سنگینی مثل رندرینگ انجام بده رو توصیه می کنید یا نه؟

Mahdi_Moosavi
06-01-2009, 15:41
به خیلی چیز ها بستگی داره :

1 - دمای محیط

2 - درصد اورکلاک قطعه

3 - نوع خنک کننده پردازنده

4 - نوع و مدل پردازنده و مادربورد

و .......

از نظر شخصی بنده در صورتی که اورکلاک به صورت علمی و کنترل شده انجام بشه ، می تونه کی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای کاهش زمان رندر محسوب بشه .

marcus1999
06-01-2009, 16:11
سلام

من شنیدم برای رندرینگ overclock سی پی یو و مادربرد فقط مفیده و نه کارت گرافیک. اما در عین حال شنیدم کار زمان بر و سی پی یو خوری مثل رندرینگ کارهای 3d اگه با سیستم اورکلاک شده انجام بشه می تونه خیلی عمر قطعات رو کوتاه کنه.

شما در مجموع اورکلاک کردن سیستمی که می خواد کار سنگینی مثل رندرینگ انجام بده رو توصیه می کنید یا نه؟

بله همون طور که دوستمون گفت بستگی داره شما چطور اور کنی

اور اگه اصولی انجام بشه اسیبی برای قطعات نداره !

البته خوب استثنا هم وجود داره !

skoy
06-01-2009, 18:18
4 - نوع و مدل پردازنده و مادربورد
.

به نوع و مدل پردازنده و مادربرد هم ریط داره؟ من می خوام پردازنده q6600 و مادربرد هم asus p5q یا p5q pro بگیرم. (البته رو مادربرد هنوز شک دارم. کدومشون به نظرتون بهتره برای این کار؟)
این قطعات مناسبند؟

avecina.ir
06-01-2009, 18:53
به نوع و مدل پردازنده و مادربرد هم ریط داره؟ من می خوام پردازنده q6600 و مادربرد هم asus p5q یا p5q pro بگیرم. (البته رو مادربرد هنوز شک دارم. کدومشون به نظرتون بهتره برای این کار؟)
این قطعات مناسبند؟
سلامم معلومه به پردازنده و مادربورد هم ربط داره
ایسوس p5q-e قدرت بالایی توووی اورکلاک و رد کردن FSB Wall داره.البته این به CPU ات هم ربط داره
q6600 خوبه

Mahdi_Moosavi
06-01-2009, 19:08
این قطعات مناسبند؟

خوبه . در صورتی که می خواید از فن استوک خود پردازنده استفاده کنید ، میشه به صورت کاملا SAFE روی 2800 - 2900MHZ حساب کنید .

با کولر بهتر ، میشه روی 3300 الی 3400 حساب کرد .

البته نهایت حالت safe در نظر گرفته شده .

skoy
06-01-2009, 22:38
خوبه . در صورتی که می خواید از فن استوک خود پردازنده استفاده کنید ، میشه به صورت کاملا SAFE روی 2800 - 2900MHZ حساب کنید .

با کولر بهتر ، میشه روی 3300 الی 3400 حساب کرد .

البته نهایت حالت safe در نظر گرفته شده .

ببخشید من منظورتون رو از نهایت حالت safe نفهمیدم. یعنی اینکه در مرز safe بودن هست (و یه ذره دیگه پیش بریم غیر safe میشه؟) یا اینکه منظورتون اینه که این حالتی که خیلی مراعات کردیم و کاملا safe هست و تا مرز غیر safe شدن فاصله زیادی هست؟ (البته فکر کنم سوال من گنگ تره!)

سلامم معلومه به پردازنده و مادربورد هم ربط داره
ایسوس p5q-e قدرت بالایی توووی اورکلاک و رد کردن FSB Wall داره.البته این به CPU ات هم ربط داره
q6600 خوبه

برای من که نمی خوام خیلی اورکلاک سنگینی کنم (و در حد safe) این رد کردن fsb wall می ارزه به 30 تومن پول بیشتر دادن؟

avecina.ir
06-01-2009, 23:54
سلامم... راستش از ایسوس هیچ خوشم نمیاد از گیگا خوشم میاد از قدیم کارش درست بوده ولی چون برو بچ اینجا میگن ایسوس هم خوبه و ارزونتره از طرف دیگه p5q-e قدرت های بالاتری توی اورکلاک از خودش نشون داده.ولی اگه در حد معمول میخوای اور کنی همون ارزونترش ره بیگیر.حاجی هم تایید کردش دیگه
سوالای دیگه ای هم که پرسیدی بقول خودت گنگه.آقاجون میگن تا اون حد مطمئن و پایداره بگو چشم!!

marcus1999
08-01-2009, 08:06
سلامم... راستش از ایسوس هیچ خوشم نمیاد از گیگا خوشم میاد از قدیم کارش درست بوده ولی چون برو بچ اینجا میگن ایسوس هم خوبه و ارزونتره از طرف دیگه p5q-e قدرت های بالاتری توی اورکلاک از خودش نشون داده.ولی اگه در حد معمول میخوای اور کنی همون ارزونترش ره بیگیر.حاجی هم تایید کردش دیگه
سوالای دیگه ای هم که پرسیدی بقول خودت گنگه.آقاجون میگن تا اون حد مطمئن و پایداره بگو چشم!!

اقا برند که خوش اومدنی نیست !

باید ببینی واسه چه کاری می خوای ! مثلا من توی رده amd هنوز رو دست msi ندیدم خودم هم تا حالا هر چی
ای ام دی بستم با ام اس ای بوده وقا مهشره

و برای اینتل هم اگر واسه اور کلاک بخواد به نظر من ایسوس حرف اول و اخرو میزنه !

avecina.ir
08-01-2009, 08:58
اقا برند که خوش اومدنی نیست !

باید ببینی واسه چه کاری می خوای ! مثلا من توی رده amd هنوز رو دست msi ندیدم خودم هم تا حالا هر چی
ای ام دی بستم با ام اس ای بوده وقا مهشره

و برای اینتل هم اگر واسه اور کلاک بخواد به نظر من ایسوس حرف اول و اخرو میزنه !
وااااااا چه حرفا! مگه میشه برند خوش اومدنی نباشه؟؟ وقتی کیفیت کارش بالاست و با هر مدلش کار کردم راضیم و دردسرایی که بعضن کاربرای ایسوس دارن ره نداره چرا خوشم نیاد
ما رو گرفتیا:13:

marcus1999
10-01-2009, 07:55
وااااااا چه حرفا! مگه میشه برند خوش اومدنی نباشه؟؟ وقتی کیفیت کارش بالاست و با هر مدلش کار کردم راضیم و دردسرایی که بعضن کاربرای ایسوس دارن ره نداره چرا خوشم نیاد
ما رو گرفتیا:13:

ببین هر چند که از این بحث های اصلا خوشم نمیادکه کدوم بهتره ! کدوم بدتره !

من نظر خودمو گفتم ! بر حسب کار هر کس باید انتخاب قطعه کنی ! درسته !؟؟؟؟؟

من خدم amd کارم و تا حالا با هیچ کدوم از برندا بجز msi نتیجه نگرفتم به نظر گیگا پول اسم میخوره !

نظر بود ! دیگه ادامه ندیم که اینجا جاش نیست !

همگی شرمنده !

avecina.ir
10-01-2009, 13:13
ببین هر چند که از این بحث های اصلا خوشم نمیادکه کدوم بهتره ! کدوم بدتره !

من نظر خودمو گفتم ! بر حسب کار هر کس باید انتخاب قطعه کنی ! درسته !؟؟؟؟؟

من خدم amd کارم و تا حالا با هیچ کدوم از برندا بجز msi نتیجه نگرفتم به نظر گیگا پول اسم میخوره !

نظر بود ! دیگه ادامه ندیم که اینجا جاش نیست !

عزیزجان این حرفا که گیگا داره پول اسم میخوره را فقط توی این سایت دارم از چند نفر که نمیدونم مشکلشون چیه دارم میبینم :13: مثل بعضیا که میگن بنز و ب ام و دارن نون اسمشون ره میخورن پس به همین دلیل فلان مارک دیگه خوبتهره!!!! اینا هم شد دلیل که آوردین؟؟؟!!! والا من نه فروشنده ی گیگا هستم نه تومنی توی جیبم میره ولی هیچ میدونستی اولین سازنده ای که خازن های حالت جامد ره بطور گسترده توی محصولاتش استفاده کرد گیگا بود؟ هیچ از فناوری Ultra DurateII مادربوردهای گیگا چیزی میدونی؟؟ اصلن میدونی چوک ها و MOSFETهایی که گیگا داره استفاده میکنه چه فرقی با بقیه داره؟
بقول قدما هیچ گرونی بی حکمت و هیچ ارزونی بی علت نیستش.....هر قدر پول بدی آش میخوری:27:

همگی شرمنده !
دشمنت شرمنده !

marcus1999
11-01-2009, 20:02
عزیزجان این حرفا که گیگا داره پول اسم میخوره را فقط توی این سایت دارم از چند نفر که نمیدونم مشکلشون چیه دارم میبینم :13: مثل بعضیا که میگن بنز و ب ام و دارن نون اسمشون ره میخورن پس به همین دلیل فلان مارک دیگه خوبتهره!!!! اینا هم شد دلیل که آوردین؟؟؟!!! والا من نه فروشنده ی گیگا هستم نه تومنی توی جیبم میره ولی هیچ میدونستی اولین سازنده ای که خازن های حالت جامد ره بطور گسترده توی محصولاتش استفاده کرد گیگا بود؟ هیچ از فناوری ultra durateii مادربوردهای گیگا چیزی میدونی؟؟ اصلن میدونی چوک ها و mosfetهایی که گیگا داره استفاده میکنه چه فرقی با بقیه داره؟
بقول قدما هیچ گرونی بی حکمت و هیچ ارزونی بی علت نیستش.....هر قدر پول بدی آش میخوری:27:

دشمنت شرمنده !

اقا من فقط نظرمو و چنتا تجربه تلخ که با گیگا داشتم رو گفتم

و قصد جسارت نداشتم هموطور که گففتم نظرم اینه !