PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقاله : تيونينگ محصولات ايران خودرو از 180 اسب بخار تا 450

405BAZ
04-01-2009, 21:02
با درود به دوستان عزيزم .

طبق صحبتي كه با يه سري از دوستان عزيز داشتم خواستم يه سري از اطلاعات رو به هم لينك كنم و در نهايت به صورت يه مقاله علمي براتون قرار بدم .

همانطوري كه همتون ميدونيد متاسفانه خودرو 405 – پارس و سمند و همچنين 206 بيشترين محبوبيت رو در بين ماشين سوار هاي ايران ( با احتساب بازار انحصاري خودرو در ايران كه فقط دست ايران خودرو هست در حالت عمومي ) به خودش اختصاص داده . از اونجايي كه اين مقاله رو دوستاني كه به ماشبن علاقه دارند ميبينند ميخوام يك كم بحث هاي مورد علاقه رو اضافه كنم .
معمولا موقع خريد خودرو همه دچار شك هستند . يعني دنبال اين هستند كه مثلا با 15 ميليون پول چي بخرند بين اين خودرو ها .اين مقاله به خريد يكي از اين خودرو ها به انضمام تعويض موتور و گيربكس هر يك از اونها اختصاص داره
من نظر شخصي خودم رو عنوان ميكنم اگر كه روزي در ايران باشم و بخوام ماشيني براي زير پام انتخاب كنم ...

405 و پارس و سمند از يك موتور با كد( ايكس يو 7 ) كه يه موتور بسيار قديمي و كاملا مردودي محسوب ميشه با 8 سوپاپ و حجم تقريبي 1.8 ليتر بهره ميبرند كه در بهترين حالت بين 90 تا 97 اسب بخار قدرت رو به شما ارائه ميكنه .
206 هم در دو نوع موتور 1.4 و 1.6 ليتري ( تي يو 3 - تي يو 5 ) عرضه ميشه كه تكنولو‍ژي برتري رو به خودشون اختصاص دادند . ( اون هم به دليل سال ساخت )

خوب بهتره از چند تا تقل قول هاي قديمي خودم استفاده كنم براي تكميل . چون ميدونم اين تاپيك زير خاكي هاي من رو نخوندين !

XU7
در 3 تايپ توليد شده
حجم 1761 cc
كورس پيستون 81.4 mm
قطر پيستون83 mm
تمامي موتور هاي سري XU7 از سيستم سوخت رساني انژكتوري بهره ميبرند.
XU7 JB 90 PS (88 hp/66 kW) FI catalyst
XU7 JP 103 PS (101 hp/75 kW) FI catalyst
XU7 JP4 112 PS (110 hp/82 kW) 16-valve DOHC catalyst
.

ديگه اين نياز به عكس نداره ! چون همتون ديديد .

در مورد موتور هاي 206 هم مطلب زياده اما اين هم برا بحث تكميلي 206 ها

TU3
حجم 1361 cc
كورس پيستون 77 mm
قطر پيستون 75 mm
اين موتور يكي از پر كابرد ترين موتور گروه پژو سيتروئنه.
به مانند موتور هاي قبلي در ابتدا با كاربراتور تغذيه ميشده اما بعدن نوع انژكتوريش توليد ميشه .
در 1990 براي AX GTI و106 XSi موتورش قدرتي معادل 100 PS توليد ميكرده.
در 1992 نوع كابراتوري به طور كلي منسوخ ميشه و 1996 نوع اسپرتش توليد ميشه.
TU3 A 65 PS (64 hp/47 kW) 1-bbl carb
TU3 A (another) 75 PS (73 hp/55 kW) FI catalyst
TU3 A/K 70 PS (69 hp/51 kW) 1-bbl carb
TU3 F2/K 75 PS (73 hp/55 kW) 2-bbl carb
TU3 FJ2/K 100 PS (98 hp/73 kW) FI
TU3 FJ2/Z 95 PS (93 hp/69 kW) FI catalyst
TU3 JP 75 PS (73 hp/55 kW) FI catalyst
TU3 M/Z 75 PS (73 hp/55 kW) FI catalyst
TU3 S 85 PS (83 hp/62 kW) 2-bbl carb

TU5

حجم 1587 cc
كورس پيستون 82 mm
قطر پيستون 78.5 mm
در ابتدا نوع 8 سوپاپ و بعد نوع 16 سوپاپ داشته كه نوع دومي قدرتش 109 PS بوده و بعدن موتور122 PS بر روي Citroën C2 VTS نصب ميشه .
البته از اين موتور هم پژو موتور اسپرت و سيتروئن موتور اسپرت استفاده ميكنه.
TU5 J2/L3 105 PS (103 hp/77 kW) FI catalyst
TU5 J4 120 PS (118 hp/88 kW) 16-valve catalyst
TU5 JP 90 PS (88 hp/66 kW) FI catalyst
TU5 JP4 110 PS (108 hp/80 kW) 16-valve catalyst
TU5 JP4 S 125 PS (123 hp/91 kW) 16-valve catalyst

TUD[/b .

خوب حالا ما ميخوايم چكار كنيم ؟

اول از همه بايد بگيم ماشين ها رو دو دسته ميكنيم

[B]1- سمند / 405 / پارس

براي اين دو دسته خودرو ما از دو موتور بسيار قدرتمند ( به همراه متعلقات و گيربكس ) ميتونيم استفاده كنيم .

* موتور Mi16

اين موتور در سالهاي بين 90 تا 96 و برخي از تايپ هاش تا سال 98 توليد شد . از مشخصات فني اين موتور ميشه به حجم 2.0 ليتري به همراه 16 سوپاپ و قدرتي در حدود 160 اسب بخار اشاره كرد . :27:

# Mi16 - 2.0 L 16-valve, 155 bhp (116 kW; 157 PS)

تصوير موتور Mi16

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين موتور كاملا با پلت فرم 405 كامپتيبل هست و هيچ گونه مشكلي رو نخواهد داشت .

چند نكته :

ترجيحا از موتور گيرباكس اين سري استفاده كنيد و از استفاده تنها از موتور بپرهيزيد ! گيربكس اين غول 160 اسبي كلوز ريشيو هست و متناسب با قدرت موتور طراحي شده .

پس از نصب اين موتور پيشنهاد ميكنم براي خودرو هاي خود از ديسك عقب ترمز استفاده كنيد ( نصب كنيد ) البته برخي مدل هاي پارس ( 16 سوپاپ ) خود مجهز به 4 چرخ ديسك هستند .

تغييرات در ساسپنشن خودرو ضروري است .

قيمت اين موتور در بازار آزاد به همراه گيرباكس در حدود 4 تا 4.5 ميليون تومان است كه به همراه نصب و تغييرات پيش بيني شده و نشده بايد حداقل 5 تومان فيكس در نظر گرفت .

در صورتي كه از هدرز + انباري هاي اسپرت + شمع و واير اسپرت نيز استفاده كنيد به 180 اسب بخار قدرت دست خواهيد يافت .

تبريم ميگم . شما ميتونيد با موتور فعلي تايم 9 ثانيه رو براي 0 تا 100 خودروي خودتون ثبت كنيد . :10:

بحث تكميلي

Mi16 - 1.9L 16-valve fuel injected all alloy engine, with 160 bhp (119 kW; 162 PS). The engine (XU9J4) of the Mi16 was later used by Peugeot as the basis for the engine in the 206 WRC, winning two championships

* موتور T16
( سالهاي 88 تا 98 )
خوب ! اين موتور مورد علاقه بنده است ! اين موتور در دو مدل محدود شده شهري و مدل ريس طراحي و استفاده ميشه .

مشخصات فني اين موتور 4 سيلندر عبارت است از حجم 2.0 ليتري به همراه 16 سوپاپ و يك توربو شارژر كه در مدل محدود شده شهري در حدود 220 اسب بخار به شما قدرت ميده و در مدل بدون محدوديت ريس ميتونيد با افزودن هدرز و تقويت سيستم مكش و تخليه تا 450 اسب قدرت بگيريد :27:

T16 - The top of the line, 200 hp (150 kW) at 1,1 bar (normal boost) 220 hp at 1,3 bar (overboost) for 45 sec. 2.0 L 16-valve turbocharged XU10J4TE engine with watercooled chargecooler, constant four wheel drive with 53/47% power distribution.

نكته بسيار مثبت ديگر اين موتور 4WD بودن آن هست . يعني هر چهار چرخ متحرك هستند . يا به عبارتي AWD

اين هم تصوير موتور T16

از افتخارات اين موتور ميشه به موارد زير اشاره كرد :

* 1988: Finnish driver Ari Vatanen set a new record in the Pikes Peak International Hillclimb (an award winning film of the drive titled Climb Dance was made by Jean Louis Mourey). Kankkunen and Piironen win the Paris-Dakar Rally in the 405 T16 GR.
* 1989: Victory in the Paris-Dakar rally by the Vatanen-Ickx team in a 405 T16 GR.
* 1990: Victory in the Paris-Dakar rally by the Vatanen-Berglund team in a 405 T16 GR.

نكته :

هزينه خريد اين موتور در حالت شهري و محدود شده در حدود 5 تا 6 ميليون تومان هست ( قيمت به همراه گيربكس )

قيمت مدل ريس رو ندارم ولي تخمين ميزنم ( با نصب + گيرباكس + تغيير پلت فرم چون كه بايد شاسي حتما عوض شه و از نوع فرانسوي استفاده شه و الا شاسي در اولين گاز خواهد دهن باز كرد !! + ديسك عقب ترمز +تغييرات ساسپنشن + تغييرات سيستم تعليق و رينگ و لاستيك ) حدود 10 ميليون تومن آب ميخوره .

نصب اين موتور بايد به همرا موارد گيرباكس + تغيير پلت فرم چون كه بايد شاسي حتما عوض شه و از نوع فرانسوي استفاده شه و الا شاسي در اولين گاز خواهد دهن باز كرد !! + ديسك عقب ترمز +تغييرات ساسپنشن + تغييرات سيستم تعليق و رينگ و لاستيك انجام بشه . شايد بشه براي مدل محدود شده از تغيير شاسي صرف نظر كرد .

2- براي علاقه مندان به 206

تنها موتور پيشنهادي بنده موتور DW10 هست كه كاملا كامپتيبل با پلت فرم 206 هست

تكنولوژي ساختش از سال 98 هست و موتور قدرتمندي محسوب ميشه

داراي 2.0 ليتر حجم به همراه 16 سوپاپ هست كه با توربو چارجري كه داري ميشه تا 180 اسب قدرت ازش گرفت كه اين قدرت رو ميشه با نصب كيت هاي مكش و تخليه و جرقه به 200 هم رسوند ... :27:

اين هم تصوير اين غول دوست داشتني

نكته :

اين موتور نيز به همراه گيربكس بايد نصب شه

علاوه بر موارد فوق نياز به تغيير ECU و جايگزين آن با انواع كامپتيبل با اين موتور الزاميست .

با اين موتور و گيربكس و كيت تنفس و تخليه و جرقه زني و ساسپنشن ها حدود 8 ميليون هزينه داريد . اما به قدرتي خواهيد رسيد كه با اقتدار ميتونيد با يك خودروي بي ام و سري 5 كورس درگ بندازيد و از خودرو خودتون كه نهايت 20 ميليون آب خورده لذت ببريد !

اميدوارم اين مقاله مفيد بوده باشه براي دوستان .

سهيل حسيني - انجمن مكانيك خودرو سايت علمي دانشجويان ايرن

استفاده از اين مطلب به شرط ذكر منبع مجاز است

D r i v e r
04-01-2009, 21:29
تبريم ميگم . شما ميتونيد با موتور فعلي تايم 9 ثانيه رو براي 0 تا 100 خودروي خودتون ثبت كنيد .
چرا اینقدر زیاد؟
این همه خرج کنیم برای 2 - 3 ثانیه؟
با همین موتور نمیشه این شتاب گیری رو بهتر کرد؟
مثلا بین 7 - 8 ثانیه
گشتاور این موتور ها چقدر هست؟
خوب یه پراید بیاریم و 2 تومن خرجش کنیم که خیلی بهتره!
اگه میشه در مورد موتور های 6 سیلندری که برای 405 هست یه توضیح مختصر بدین!
البته خیلی کم پیدا میشه کسی که این کارو بکنه!

405BAZ
04-01-2009, 21:39
چرا اینقدر زیاد؟
این همه خرج کنیم برای 2 - 3 ثانیه؟
!

والا 0 تا 100 405 حدود 14 هست .

اين رقمي هم كه من گفتم براي Mi16 بدون هدرز و ... ساير تشكيلات هست كه 4 / 4.5 ثانيه بهبود تايم بسيار فوقالعاده اي محسوب ميشه ... :27:

با همین موتور نمیشه این شتاب گیری رو بهتر کرد؟
مثلا بین 7 - 8 ثانیه

شما ميخواي يه پيرزن 60 ساله رو با لباس دختراي 24 ساله جوون كني ! ايا اون بازده رو داره :31:

اگه میشه در مورد موتور های 6 سیلندری که برای 405 هست یه توضیح مختصر بدین!

حقيقت اينه كه موتور فابريكي از سوي پ‍ژو با 6 سيلندر ارائه نشده . اما بچه ها ميخورونن ...

حتي روي 205 هم 6 سيلندر سوار كردن !!

نيازمند يه سري تغييرات در پلت فرم و دسته موتور ها و .. هست و بس . ولي نمي ارزه .چون وزن رو زياد ميكنه ... موتور هاي پژو بهترين هستند

موفق باشيد

milky way
04-01-2009, 22:07
ببینم موتور 206 GTI اصلا پیدا میشه تو ایران همون موتور 180 اسبی 2000cc اینه موتورش:

405BAZ
04-01-2009, 23:36
ببینم موتور 206 GTI اصلا پیدا میشه تو ایران همون موتور 180 اسبی 2000cc اینه موتورش:

تا جايي كه ميدونم ايم جي تي اي همون موتور EW10J4RS بايد باشه .

من بعيد ميدونم تو ايران باشه . ولي dw10 هست :46:

rami_hemi
05-01-2009, 08:05
واقعا مقاله جالبی بود ممنونم .
در مورد 6 سیلندر ها هم فم فکر نکنم پلتفرم 405 بتونه تحمل کنه باید در مورد اون awd بودن که گفتی فکر کنم موتور مربوط به نمونه رالی 405 باشه حالا میشه این سیستم رو هم روی 405 یا بقیه نوادگانش نصب کرد؟

405BAZ
05-01-2009, 09:11
واقعا مقاله جالبی بود ممنونم .
در مورد 6 سیلندر ها هم فم فکر نکنم پلتفرم 405 بتونه تحمل کنه

با درود به شما .

والا نياز به تغيير شاسي تا به حال نبوده . ( روي 405 من نديدم ) به عبارتي روي 205 ديدم كه موتور 6 سيلندر سوار بود و فقط دسته موتور ها تراش خورده بود .

همچنين بچه ها روي پرايد هم يه 6 سيلندر 3.0 ليتري نصب كردند كه فقط شاسي اون رو كمي بهبود دادند . البته موتوري كه روي پرايد نصب شد آئودي بود :18:

باید در مورد اون awd بودن که گفتی فکر کنم موتور مربوط به نمونه رالی 405 باشه حالا میشه این سیستم رو هم روی 405 یا بقیه نوادگانش نصب کرد؟

ببينيد . كلا ماشين هاي VR4 بايد يه اصالت VR4 رو همراه خودشون داشته باشند تا بشه روش كاري كرد . اينكه بخوايم 405 رو VR4 كنيم قطعا مثل گالانتي كه از كمپاني VR4 هست ( مثل ماشين وحيد كه امسال ركورد درگ رو جا به جا كرد و 0 تا 100 هم 3 ثانبه و نيم زد ) نخواهد شد .

پس اگر روزي خواستيد براي ركورد درگ يا كلاس OVERALL شركت كنيد بهتره كه ماشين VR4 انتخاب كنيد كه از پايه vR4 بوده . و بعد تغييرات رو روش اعمال كنيد

هر چند 405 رو هم ميشه VR4‌كرد . اما تا به حال تجربه نداشتم ببينم چه جوابي ميده ... برا همين كمي مطمئن نيستم .

corey
05-01-2009, 10:35
خب برای 206 نیاز به تقویت شاسی هست؟؟؟
سیستم اگزوز و کلا چه قسمتهایی از ماشین باید تغییر عمده بکنه

405BAZ
05-01-2009, 10:59

206 نياز با تغيير شاسي نداره ! ( تقويتش ضرري نداره ) با الياژ هاي سبك و مقاوم

چون كيفي ادواتش بيشتر از 405 بوده .

Ecu

Suspension

Tire

Suction Kit

Exhaust Kit

Sparkler

و برخي از اجزاي سيستم انتقال قدرت ( Gear box )

Farshadd
05-01-2009, 12:05
1- سمند / 405 / پارس

براي اين دو دسته خودرو ما از دو موتور بسيار قدرتمند ( به همراه متعلقات و گيربكس ) ميتونيم استفاده كنيم .

* موتور Mi16

اين موتور در سالهاي بين 90 تا 96 و برخي از تايپ هاش تا سال 98 توليد شد . از مشخصات فني اين موتور ميشه به حجم 2.0 ليتري به همراه 16 سوپاپ و قدرتي در حدود 160 اسب بخار اشاره كرد . :27:

همونطور که سهیل گفت این موتور خودش با شاسی و ... تقریبا جور هست و میشه اونو راحت تر از بقیه موتور ها نصب کرد. و به نظر من این موتور از t16 به لحاظی بهتره... و مهمترینش هم هزینه اولیه هست، دومین برتری مصرف سوخت کمترش هست که توی ایران و در حال حاضر واقعا مهمه... سومین موردش تاییدیه ای هست که راحت تر میگیره

* موتور T16
قيمت مدل ريس رو ندارم ولي تخمين ميزنم ( با نصب + گيرباكس + تغيير پلت فرم چون كه بايد شاسي حتما عوض شه و از نوع فرانسوي استفاده شه و الا شاسي در اولين گاز خواهد دهن باز كرد !! + ديسك عقب ترمز +تغييرات ساسپنشن + تغييرات سيستم تعليق و رينگ و لاستيك ) حدود 10 ميليون تومن آب ميخوره .

نصب اين موتور بايد به همرا موارد گيرباكس + تغيير پلت فرم چون كه بايد شاسي حتما عوض شه و از نوع فرانسوي استفاده شه و الا شاسي در اولين گاز خواهد دهن باز كرد !! + ديسك عقب ترمز +تغييرات ساسپنشن + تغييرات سيستم تعليق و رينگ و لاستيك انجام بشه . شايد بشه براي مدل محدود شده از تغيير شاسي صرف نظر كرد .

در مورد این نوع موتور پلوس ها هم باید عوض بشه. (کلا در مورد محصولات ایران خودرو مثل سمند و 405 و پارس اگه بخواییم بیشتر از 180 اسب بکشیم بیرون علاوه بر چیزایی که سهیل گفت پلوس ها هم باید عوض بشه . همچنین چیزایی که داش سهیل گفت. و البته به نظر من شاید نیاز باشه برای قدرت های 180 تا 300 دسته موتور ها هم تقویت بشه.

والا 0 تا 100 405 حدود 14 هست .

موفق باشيد

0-100 پژو 405 فکر کنم حدودای 11 ثانیه بود.

برخی جاها میتونه تغییر نکنه... مثلا ما میتونیم فقط موتور و گیربکس+ دیسک عقب (البته این برای تیپ 2 هست وگرنه 5 و 6 که 4 تا دیسکی هست ) رو عوض کنیم.

ولی اگه بخواییم کار خوب کنیم باید سیستم خروج دود رو هم کلا از نوع اسپرت بندازیم و چیزای دیگه مثل سیستم جرقه زنی و سیستم مکش هوا و ...

:12:

405BAZ
05-01-2009, 12:25
سلام فرشاد جان

و البته به نظر من شاید نیاز باشه برای قدرت های 180 تا 300 دسته موتور ها هم تقویت بشه.

خوب نكته اي كه اينجاست اينه كه دسته موتور هايي كه استفاده ميشه متعلق به موتوري هست كه قراره اتفاده شه . چن دسته موتوري جز مال خودش نميتونه موتور رو نگه داره و اونوقته كه بايد بره تراشكاري و دنگ و فنگ

0-100 پژو 405 فکر کنم حدودای 11 ثانیه بود.

والا يادم نيست كه اون كليپ هايي كه از اخرين 405 خودم داشتم رو گذاشته بودم يا نه ...

405 من به لحاظ سرعت و شتاب :10: بد نبود !

در دور موتور زير خط قرمز در دنده هاي

1 سرعت 60 كيلومتر
2 سرعت 110 كيلومتر
3 سرعت 155 كيلومتر و ...

كه يه كليپ 0 تا 100 ازش دارم كه با اين شرايط حدود 12 تا زدم .

در نهايت اينكه موتور Mi 16 به همراه ست آپ كاملش كه در نظر داشته باشيد حدود 3 تا 4 ماه طول خواهد كشيد تضمين زدن كل تا ماكسيما رو به شما هديه ميكنه :27:

ايشالله تا چند هفته ديگه كه برگشتم ايران قراره اين پروژه رو عملي كنم /

حتما عكس هاش رو قرار ميدم ...

Farshadd
05-01-2009, 12:35
سلام فرشاد جان

خوب نكته اي كه اينجاست اينه كه دسته موتور هايي كه استفاده ميشه متعلق به موتوري هست كه قراره اتفاده شه . چن دسته موتوري جز مال خودش نميتونه موتور رو نگه داره و اونوقته كه بايد بره تراشكاري و دنگ و فنگ

والا يادم نيست كه اون كليپ هايي كه از اخرين 405 خودم داشتم رو گذاشته بودم يا نه ...

405 من به لحاظ سرعت و شتاب :10: بد نبود !

در دور موتور زير خط قرمز در دنده هاي

1 سرعت 60 كيلومتر
2 سرعت 110 كيلومتر
3 سرعت 155 كيلومتر و ...

كه يه كليپ 0 تا 100 ازش دارم كه با اين شرايط حدود 12 تا زدم .

در نهايت اينكه موتور mi 16 به همراه ست آپ كاملش كه در نظر داشته باشيد حدود 3 تا 4 ماه طول خواهد كشيد تضمين زدن كل تا ماكسيما رو به شما هديه ميكنه :27:

ايشالله تا چند هفته ديگه كه برگشتم ايران قراره اين پروژه رو عملي كنم /

حتما عكس هاش رو قرار ميدم ...

11.2 بود فکر کنم.

ببخشید. منظورم اون پایه موتورهای روی شاسی هست...

هنوز 405 رو داری؟ مدلش چند بود؟ حالا قراره کدوم موتور رو بندازی؟

405BAZ
05-01-2009, 12:40
11.2 بود فکر کنم.

ببخشید. منظورم اون پایه موتورهای روی شاسی هست...

هنوز 405 رو داری؟ مدلش چند بود؟ حالا قراره کدوم موتور رو بندازی؟

من توي 3 سال نزديك به 5 تا 405 بالا پايين كردن !!

اوني كه مثال زدم گيرباكسش عوض شده بود و از ضرايب بلند استفاده شده بود كه هم مصرف سوخت من رو عالي كرده بود در عين سرعت بالا هم اينكه براي كل هاي خياباني درگ مانند خوب بود !

قبل از اينكه ترك وطن كنم يه 405 اسم نوشتم كه پدرم هفته پيش ظاهرا تحويل گرفت . البته بيام روي اون كار نميكنم . اون رو ميفروشم و يه مدل 83 بر ميدارم . امپر پرشيايي ها ( خيلي دوست دارم )

و يه موتور Mi16 با هدرز و گيرباكس هست كه داريم مذاكره ميكنيم فعلا !

2299
05-01-2009, 12:56
من توي 3 سال نزديك به 5 تا 405 بالا پايين كردن !!

اوني كه مثال زدم گيرباكسش عوض شده بود و از ضرايب بلند استفاده شده بود كه هم مصرف سوخت من رو عالي كرده بود در عين سرعت بالا هم اينكه براي كل هاي خياباني درگ مانند خوب بود !

قبل از اينكه ترك وطن كنم يه 405 اسم نوشتم كه پدرم هفته پيش ظاهرا تحويل گرفت . البته بيام روي اون كار نميكنم . اون رو ميفروشم و يه مدل 83 بر ميدارم . امپر پرشيايي ها ( خيلي دوست دارم )

و يه موتور mi16 با هدرز و گيرباكس هست كه داريم مذاكره ميكنيم فعلا !

داري وسوسم ميكني ماشين بابامو وردارم و كل اون پولو كه داشتم خرجش كنم فقط يه چيزي مدل 82 هست و گاز سوز :31:

405BAZ
05-01-2009, 13:03
داري وسوسم ميكني ماشين بابامو وردارم و كل اون پولو كه داشتم خرجش كنم فقط يه چيزي مدل 82 هست و گاز سوز :31:

خوب عزيزم ! ما كه خوشحال ميشيم ! تا كور ود اون كسي كه نميتواند ببينيد :31:

منتهي تو 405 باز نيسي مثل حاجيت . ما نافمون با 405 بسته شده !

سراغ لوگان و اين چيزا نميريم!

D r i v e r
05-01-2009, 14:06
خوب برای این کار چه جور 405 رو پیشنهاد میکنی؟
از نظر فنی و مدل و رنگ و تمیزی و ...
تا چه محدوده قیمتی؟!
جلو بندی این ماشینا برای 180 اسب جواب میده؟
کار بیشتری نمیشه رو ترمزش انجام داد؟
به غیر از abs چون با abs حال نمیکنم!

2299
05-01-2009, 14:36
خوب عزيزم ! ما كه خوشحال ميشيم ! تا كور ود اون كسي كه نميتواند ببينيد :31:

منتهي تو 405 باز نيسي مثل حاجيت . ما نافمون با 405 بسته شده !

سراغ لوگان و اين چيزا نميريم!
منم تا چند وقت پيش از 405 خيلي خوشم ميومد ولي نميدونم اين ماشين خودمون از وقتي گاز سوز شدهها دلمو از هرچي 405 چيز كرده ولي اوناي كه شما ميگي يك چيز ديگست

405BAZ
05-01-2009, 14:36
خوب برای این کار چه جور 405 رو پیشنهاد میکنی؟
از نظر فنی و مدل و رنگ و تمیزی و ...
تا چه محدوده قیمتی؟!
جلو بندی این ماشینا برای 180 اسب جواب میده؟
کار بیشتری نمیشه رو ترمزش انجام داد؟
به غیر از abs چون با abs حال نمیکنم!

در مورد اينكه چه 405 ي باشه فقط 2 ويژگي ضروري هست . 1 انژكتوري بودن خودرو در حالت پايه - 2-اتاق سالم و شاسي بدون فرسودگي و ضربه .... ساير موارد كاملا سليقه اي هست

جلو بندي هم قطعا بايد تعويض شه . به انواع اسپرتي كه از مقاومت بالاتري برخوردارند . ( مناسب براي مسابقات طراحي ميشند )

اول اينكه سيستم هاي ترمز جديد و متنوعي به بازار اومده . از انواع جديد هيدروليكي چند كاناله - مغناطيسي و ديسك هاي برمبو هم ترمز ها رو به اوج رسونده . منتهي همه چيز بسته به بودجه داره . هيچ محدوديتي براي خريد سيستم هاي ترمز وجود نداره و صرفا به جيب طرف بر ميگرده . اما سيستم ترمز معقول كه خودم ترجيح ميدم كه كفاف اين ماشين باشه با حداقل هزينه :

1-افزودن ديسك براي چرخ هاي عقب - استفاده از ديسك هاي اسپرت
2-علاوه بر استفاده از سيستم ABS يه سيستم ديگري هست كه مكمل اون سيستم خواهد بود و اسمش BAS هست و مخفف Brake Assistance System هست و عملكرد ترمز رو به بهترين حالت ميرسونه

2299
05-01-2009, 14:44
براي اين كار نميخواد دست به سيستم خنك كاري موتور زد ؟؟؟؟؟ يعني مال همون 405 جواب ميده ؟؟؟
بعدش 405 مدل 83 تا 84 خطر ناك هست:31:

405BAZ
05-01-2009, 14:46
براي اين كار نميخواد دست به سيستم خنك كاري موتور زد ؟؟؟؟؟ يعني مال همون 405 جواب ميده ؟؟؟
بعدش 405 مدل 83 تا 84 خطر ناك هست:31:

عزيزم

منظور از تعويض موتور فقط درپوش ورودي روغن موتور نيست كه !!!!!!!! وقتي كل موتور عوض بشه يعني قلب كار عوض شده !!

براي خطرناكي هم كه منظورت اون اتيش گرفتن هاست ! اون هم يشه همين جواب بالا ! يعني سيستم سوخت رساني هم همراه با موتور ميره تو انباري خونه

D r i v e r
05-01-2009, 14:49
یعنی توی این خودرو باید از همون سیستم انژکتور قبلی استفاده کرد؟
ecu هم باید عوض شه درسته؟
میشه سیستم انژکتور رو بهبود داد یا کلا عوض کرد؟
نمیدونم چند وقت پیش یه مقاله خوندم توی مجله ماشین که درباره یه سمند بود که سیستم سوخت رسانیش فکر کنم زیمنس آلمان بود و اونطور که مجله ماشین گفته بود قدرت موتور به 120 اسب رسیده بود!
اسمه مقالش فکر کنم سمند 20 میلیونی بود و gps هم داشت!
همه ی اینارو فکر میکنما!!!!!
سوال بعدی اینه که این متور ها به صورت نو یا دسته دوم وارد میشن؟

405BAZ
05-01-2009, 14:56
یعنی توی این خودرو باید از همون سیستم انژکتور قبلی استفاده کرد؟
ecu هم باید عوض شه درسته؟
میشه سیستم انژکتور رو بهبود داد یا کلا عوض کرد؟
نمیدونم چند وقت پیش یه مقاله خوندم توی مجله ماشین که درباره یه سمند بود که سیستم سوخت رسانیش فکر کنم زیمنس آلمان بود و اونطور که مجله ماشین گفته بود قدرت موتور به 120 اسب رسیده بود!
اسمه مقالش فکر کنم سمند 20 میلیونی بود و gps هم داشت!
همه ی اینارو فکر میکنما!!!!!
سوال بعدی اینه که این متور ها به صورت نو یا دسته دوم وارد میشن؟

ببينيد سيستم انژكتور فرق مشهودي نداره . ما بيشتر براي ستاپ موتور لازم داريم كه موتور قبل پايه ان‍ژكتور باشه

چون همونطوري كه گفتم اين پروژه از روز شروع تا اتمام بين 3 تا 4 ماه طول ميكشه ... :18:

در طي اين مدت موتور شرحه شرحه ميشه و از پايه اصولي جمع ميشه ... كه بحثش مفصله ...

اين موتور ها در سال هاي 90 تا 98 توليد شدند !! پس جديدترين مدلش ميشه مال 10 سال پيش :41:

D r i v e r
05-01-2009, 15:00
خوب باشه
یعنی نمیشه کار نکردشو خرید؟
حالا کارکرده هم باشه!
لوازم نو رو میشه که پیدا کرد
درسته؟
گمرک اجازه وارد کردن موتور دسته 2 رو میده؟
منظورم از نو بودن کارنکردن موتور هست!

405BAZ
05-01-2009, 15:04
خوب باشه
یعنی نمیشه کار نکردشو خرید؟
حالا کارکرده هم باشه!
لوازم نو رو میشه که پیدا کرد
درسته؟
گمرک اجازه وارد کردن موتور دسته 2 رو میده؟
منظورم از نو بودن کارنکردن موتور هست!

بله لوازمش گير مياد . و ميشه يه موتور بسيار قدرتمند ازش در آورد

گمرك در صورتي كه از اوراق فروشي معتبر در خارج فكتور داشته باشي ( با شرط حداكثر 2 سال كاركرد ) اجازه ميده كه اينها اون شرايط رو ندارند .

پس تمام اين موتور ها با فاكتور خارجي مياد اما بدون برگ سبز گمركي قاطي شكلات ها ميرسه به تهران .

در ضمن بعيد بدونم كسي 10 سال از موتوري استفاده نكنه ! :10:

D r i v e r
05-01-2009, 15:14
خوب شما میگین باید برای این موتور مجوز گرفت
و مجوز گرفتن باید به همراه برگ سبز گمرک باشه!
خوب اینو چیکارش باید بکنیم؟
من چند وقت پیش اتفاقی توی یه سایت خارجی بودم که 3 - 4 تا موتور 6 سیلندر خوف برای 405 معرفی کرده بود!
که حجم یکیشون 3000 سی سی بود!
قیمتشم داده بود 6000 دلار!
خوب بگذریم دیگه!
یه سوال دیگه این mi16 چند تا میره؟
من ه کلیپ ازش دیدم که حدود 255 کیلومتر در ساعت باهاش رفت! ایران نه ها!!!!!!

405BAZ
05-01-2009, 15:21
خوب شما میگین باید برای این موتور مجوز گرفت
و مجوز گرفتن باید به همراه برگ سبز گمرک باشه!
خوب اینو چیکارش باید بکنیم؟

یه سوال دیگه این mi16 چند تا میره؟
من ه کلیپ ازش دیدم که حدود 255 کیلومتر در ساعت باهاش رفت! ایران نه ها!!!!!!

خوب بايد عرض كنم شوراي حا اختلاف رو براي اين موارد گذاشتند .. با پرداخت جربمه كار انشالله حل خواهد شد

سرعت هم بايد تاپ اسپيد حدود 240 باشه ... بسته به خيلي عوامل ...

امير خان شما ماشالله ظاهرا علاقت به Mi16 بيشتر از من هست ها !!

:46:

D r i v e r
05-01-2009, 15:27
من علاقه خیلی زیادی به 405 و بهبود عمل کردش دارم
آخه یه سری کلیپ از این mi16 توی یوتیوب دیدم که خیلی قلقلکم داد!
t16 هم که چند تا کلیپ رالی ازش دیدم!
میشه بگی برای اینکه یه mi16 سوار بشی که هم سیستم ترمزش و هم ecu و هم جلو بندی و ....درست شه
چقدر خرج بر میداره؟؟؟

405BAZ
05-01-2009, 15:32
میشه بگی برای اینکه یه mi16 سوار بشی که هم سیستم ترمزش و هم ecu و هم جلو بندی و ....درست شه
چقدر خرج بر میداره؟؟؟

اگر ماشين رو در نظر نگيريم ... بين 5.5 تا 7 تومن هزينه داره .:18:

Farshadd
05-01-2009, 16:14
این نکته رو من داخل پرانتز اضافه کنم که در رابطه با اطلاعات سهیل در مورد برگ سبز و ... اطلاعات موثقی هست... چون ایشون پدرشون رییس راهنمایی و رانندگی استان گلستان بودن اگه اشتباه نکنم. و همچنین یکی دو تا آشنای دیگه هم دارن که همگی اینجور پستایی دارن.

اگه پست ها رو جابجا گفتم، سهیل جان تصحیح کنید لطفا

rami_hemi
07-01-2009, 13:39
خب اینجا خیلی داغ شده
شما ها خیلی رفتین روی 405 ولی من میخوام در مورد اینکه میشه یه 205 رو یه بلایی سرش آورد .البته من دنبال موتورها و سیستمهایی هستم که بتونن awd بکنم .ماشینای کوچیک هم به خاطر جسه کوچیکشون جذابیت خاصی واسه تیون دارن .
راستی این موتورا از کدوم ور وارد میشن مثل موتورهای ژاپنی کره ای و آمریکایی از جنوب یا از اروپا و مسیر ترکیه؟

405BAZ
07-01-2009, 13:44
خب اینجا خیلی داغ شده
شما ها خیلی رفتین روی 405 ولی من میخوام در مورد اینکه میشه یه 205 رو یه بلایی سرش آورد .البته من دنبال موتورها و سیستمهایی هستم که بتونن awd بکنم .ماشینای کوچیک هم به خاطر جسه کوچیکشون جذابیت خاصی واسه تیون دارن .
راستی این موتورا از کدوم ور وارد میشن مثل موتورهای ژاپنی کره ای و آمریکایی از جنوب یا از اروپا و مسیر ترکیه؟

سلام

دقيقا همينطوره . معمولا در پيست ها از 205 استفاده ميكنند . من حتي 205 رو ديدم كه موتور تي 16 روش سوار بود و حدود 4 ثانيه 0 تا 100 ميزد .

موتور هم بسته به شخصش داره ! يكي كارش از دبي هست و از پايين مياره . يكي با نرك ها همكاري ميكنه ...

فرقي نميكنه ...

rami_hemi
07-01-2009, 14:28
ممنونم خیلی جالب شده
متوتورهای جتلبی هستش توی ایران .

D r i v e r
07-01-2009, 15:06
بچه ها اگه بخوایم یکم هم در مورد گلف صحبت کنیم براش یه تاپیک جدا بزنیم یا همینجا در بارش صحبت کنیم؟؟
این تاپیک تیونیگ خودرو خیلی سوت و کوره!!!
نمیدونم فکر میکنم این سوال رو قبلا هم پرسیدم ولی هرچی گشتم پیداش نکردم!!!!
نمیشه با همین mi16 به 0 - 100 حدود 7 ثانیه دست پیدا کرد؟
یه سوال دیگه میشه روش توربو شارژ نصب کرد؟ یا بهتره از همون t16 استفاده کنیم؟
یکمم در مورد کپسول های نیتروژن و هزینه نصب و هزینه شارژ (فکر کنم) و.... توضیح بدین!!!

405BAZ
07-01-2009, 15:26
نمیشه با همین mi16 به 0 - 100 حدود 7 ثانیه دست پیدا کرد؟!!

در دنيا هيچ راه بن بستي وجود نداره . يا راهي خواهي يافت يا راهي خواهي ساخت ( اين جمله رو از من داشته باش)

قطعا ميشه به 7 ثانيه رسيد . حتي به 6 ثانيه و 5 ثانيه

اگر به پست هاي من دقت بفرماييد من مينويسم هزينه از 5 تومن شروع ميشه به بالا ... و محدوديتي هم در كار نيست

هر چي جيب شما داشته باشه به همون اندازه تنيجه ميگيري ... يه تعريف استانداردي داره موتور Mi :ه ما هم گفتيم حدود 8.5 تا 9 ثانيه در حالت استاندارد ميزنه ! وقتي شما ميتوني با يك مقدار خرج 405 با موتور عهد عتيق xu7 2 ثانيه بهبود بدي خوب اين هم ميشه ..

یه سوال دیگه میشه روش توربو شارژ نصب کرد؟ یا بهتره از همون t16 استفاده کنیم؟
یکمم در مورد کپسول های نیتروژن و هزینه نصب و هزینه شارژ (فکر کنم) و.... توضیح بدین!

بله . چرا نشه توربو سوار كرد . مهمترين خاصيت توربو فشار بسيار بالاي اون هست . ماشين هاي ساخت داخل به دليل كيفيت پايين آلياژ ها به كار رفته در ادوات موتور نظير ميل لنگ سيلندر و پيستون و ... توانايي تحمل فشار بالاي 3 Psi رو ندارند ...

اما موتور Mi به دليل فرانسوي بودن و كيفيت بالاش ميشه تا 5 Psi بدون دردسر ازش فشار گرفت . توجه كنيد هر Psi در يه ماشين مثل 405 حدود 10 اسب بخار قدرت رو افزايش ميشه ...

كيت هاي نايتروس هم زياد شده در تهران و براي درگ هاي خياباني خوب جواب ميده . هزينه كيت بسته به برند و يه سري پارامتر هاي ديگه داره

براي رانندگي با شتاب بهتر توصيه ميكنم اگر استون ( هموني كه دختر خانم ها لاكشون رو پاك ميكنن ) پيدا كرديد برييزيد تو باك ... بسيار موثر در شتاب خواهد بو د . نيترو متان هم سوخت خوبيه كه حدود 2.5 براير بيشتر از بنزين انرژزي توليد ميكنه ...كه بيشر در مسابقات درگ و ايندي استفاده ميشه .... نيترو متان براي ماشين هاي مونتاژ ايران با محدوديت 100 سي سي در 60 ليتر بايد استفاده شه و گر نه بوم !

موفق باشيد

rami_hemi
07-01-2009, 15:27
امیر واسه گلف کمی متخصص کم داریم .راستش من دلم نمیاد گلف رو تغییر بدم چون ذاتا ماشین قشنگی هستش .
بازم با بچه ها توی گروه صحبت کنیم وحید تو این موارد (ماشینای آلملانی اطلاعات خوب داره.)
راستی یه سوال کسی میدونه اگه اتانول قاطی بنزین کنیم یعنی یه سوخت الکلی درست کنیم چه تغییراتی روی موتور باید بدیم ؟
مثلا همینe85 85 درصد اتانول داره و 15 درصد بنزین .میخواستم ببینم این چطوری میشه.توی این موتورها چطور جواب میده.

D r i v e r
07-01-2009, 15:39
امیر واسه گلف کمی متخصص کم داریم .راستش من دلم نمیاد گلف رو تغییر بدم چون ذاتا ماشین قشنگی هستش .
بازم با بچه ها توی گروه صحبت کنیم وحید تو این موارد (ماشینای آلملانی اطلاعات خوب داره.)
راستی یه سوال کسی میدونه اگه اتانول قاطی بنزین کنیم یعنی یه سوخت الکلی درست کنیم چه تغییراتی روی موتور باید بدیم ؟
مثلا همینe85 85 درصد اتانول داره و 15 درصد بنزین .میخواستم ببینم این چطوری میشه.توی این موتورها چطور جواب میده.
نه خودش واقعا قشنگه
تنها کاری مه میشه بهش کرد عوض کردن رینگ ولاستیک هاش هست
چون منم هرچی گلف اسپرت دیدم البته خارج ها فقط رینگ ولاستیک و چراغ ها رو عوض کردن!!!
من از نظر عوض کردن موتور یا تقویت موتورش میگم
بد نیست یکم اطلاعاتم در مورد گلف بالا بره!!!!!

rami_hemi
07-01-2009, 15:47
حالا ببینیم دیگه امیر من که خیلی دوس دارم یکی داشته باشم
اگه من موقعیتش رو داشتم الان یه پارکینگ پر ماشینای مختلف قدیمی داشتم مثل 205 گلف یه پراید هاچبک بی ام و320 مدل پایین
انواع شورلت کامارو وفورد ماستنگ چند نمونه ژاپنی مثل هوندا سیویک گالانت و از همه جالبتر یه فولکس بیتل و یه زیان حتما میخریدم.

405BAZ
07-01-2009, 15:54
من از نظر عوض کردن موتور یا تقویت موتورش میگم
بد نیست یکم اطلاعاتم در مورد گلف بالا بره!!!!!

عزيز

گلف هاي موجود در ايران 3 نسل داره ...

به ترتيب فسيليتيس ها از 1 ميره تا 3 .

حتي دو دربش هم هست كه بسيار زيباست ولي انگشت شماره . گلف نسل سوم خيلي كم گير مياد خيلي كم

عموما مردم گلف هاي نسل دوم رو ميخرند كه بايد هنگام خريد فكر فروش ضربالعجل رو بزني .

گلف هاي نسل دوم از 5 نوع موتور بهره بردند :

1.6 ليتري 8 سوپاپ كه اكثرا در ايران و در دست مردم هست

1.8 ليتري 8 سوپاپ
1.8 ليتري 16 سوپاپ
2.0 ليتري 8 سوپاپ
2.0 ليتري 16 سوپاپ

كه 4 تاي آخر در كل انژكتوري هستند . اما اونهايي كه رو ماشين ميبندن كاربراتوري ميكنند . چون ست آپ اين ها و تنظيمات اي سي يو بسيار سختي داره و كار هر كسي نيست .

بهترين تغييرات براي يه گلف نسل دوم

يك موتور 2.0 ليتري و 16 سوپاپ هست با میل سوپاپ های GTI که معمولا روشون هست ( حدود 1 تا 1.5 قيمتش هست كه نسبت به موتور هاي موجود براي 405 و اينا كمتره ) و روي شاسي خودش جواب ميده .

استفاده از 2 تا وبر 40*40

بجای انژکتور باید کاربراتور بزاری

گیربکسش 200-250

یه رادیاتور بزرگتر هم می خواد

ترمز های گلف زیاد قوی نیست پس باید یه قکر ترمزاش باشی.

200-400 هم باید براش کمک فنر و فنرای ریس بخری ( عقباشم فنر لوله) ولی رانندگیش خیلی خشک می شه

تغيير سيستم تخليه كه باید هدرز گلف که تقریبا نیم هدرز هست رو با یک سنتر و مافلر ببندید .. تاثیرشم خوبه
صداشم البته در میاد.

براي گلف هاي نسل سوم هم كه انگشت شماره فقط موتور هاي 2.0 vr6

اگر خواستيد اين پست من رو به عنوان تاپيك عمومي تينونيگ گلف قرار بديد .

موفق باشيد

D r i v e r
07-01-2009, 17:12
سهیل جان یه سوال دیگه هم دارم!
این توربو رو که ببندی رو ماشین چقدر هزینه بر میداره؟
من یه جا خوندم که توربینی که سر راه اگزوز نصب میشه خوب یه جورایی باعث فشار اومدن برای خروج گاز از اگزوز میشه
و نمیدونم یه جاییش میترکه و یا خراب میشه!!!!
پس فکر کنم باید در کنارش ست اگزوز هم از اون اول تا این آخر به طور کامل عوض کنیم
درسته؟
و فکر کنم ست کامل سوپر اسپرینت که فکر کنم مارک معتبری هم باشه حدود 1 تومن آب بخوره!!!!
یه گلف با 200 اسب قدرت و تمام نکات امنی که خودت گفتی بو هندلینگ بهتر چقدر آب میخوره؟(بدون قیمت خودش!!)
سهیل جان ما هرچی سوال داشتیم داریم ازت میپرسیم یه موقع حوصلت سر نره!!!

405BAZ
07-01-2009, 19:31
این توربو رو که ببندی رو ماشین چقدر هزینه بر میداره؟
من یه جا خوندم که توربینی که سر راه اگزوز نصب میشه خوب یه جورایی باعث فشار اومدن برای خروج گاز از اگزوز میشه
و نمیدونم یه جاییش میترکه و یا خراب میشه!!!!
!!!

ببين عزيزم . اين بحثي كه شما ميگي مربوط به توربو هاي نسل قديم هست كه با بالارفتن دور موتور ميتونست همچين اتفاقي بيفته .

اما كمپاني معظم مرسدس با يه ابتكار بسيار زيبا اين نقص رو حل كرد . به اين شكل كه با قرار دادن 2 توربين سري و همچنين 2 خروجي سوپاپ در دو طرف توربين ها باعث ميشه در مواقعي كه فشار بيش از حد تعريف شده حاصل ميشه از اين 2 سوپاپ بيرون بره .

در حقيقت همون تكنولو‍ژي تويين توربو هاست .... به اون دو خط قرمز توجه كن

ما تو زير محموعه طراحي توربو كاملا اين ابتكار جديد رو آورديم . اما حالا در حال تغيير سرور به سرور اختصاصي هستيم . هر وقت تكميل شد عين اون مقاله جديد رو اينجا قرار ميدم .

در مورد گلف هم از 3.5 ميليون خرج شروع ميشه ... و تا 5 تومن گرد ميشه .

bbp
10-02-2009, 21:03
يك كلام دوستان البته من با توجه به اسم تايپيك عرض ميكنم.
تيونينگ محصولات ايرانخودرو كاري بي ارزش هست...
حالا يه سوال تا حالا سمند ديديد كه با موتور اصلي خودش اما انگولك بدون هدرز و ... 0تا100 8 ثانيه بزنه؟
اگر ديديد يه ندا هم به من بديد تا ببينيم دومي پيدا شده...
دردسر تعويض موتور و عواقب و همچنين خرجي كه براش ميكنيد اصلا منطقي نيست...
مثلا در پست اول موتور Mi16 كه به قول دوستمون 4-5 ميليون خرجش ميشه...(در صورتي كه با زير و بم تيونينگ با خرج نصف و تاثير بهتر)

اما در كل هر ماشيني براي كاربردي...

rami_hemi
11-02-2009, 11:29
خب دوست عزیز نظر شما همم درست و منطقی .هر کس علاقه ای داره روشی داره
همونطور که من به شما نمیتونم ایرادی بگیرم چون واقعا از روی حساب کتاب حرفی رو زیدن فکر نکنم شما هم به چند تا از طرحهای من چیزی بگین
مثلا من حاضرم کلی =ول فقط خرج یه ماشین قدیمی آمریکایی یا آلمانی بکنم یا حتی حاضرم از یه رنو 5 هیولا بسازم .
ولی به نظر من هم با چند تا تغییر توی متور پژو یا سمند میشه پرفورمانس بهتری گرفت
در مورد سوالتون هم اون امکان نداره چون با توجه به وزن و توان موتور سمند باید نزدیک 13 باشه توی حالت استاندارد و حتی اگه گیربکس هم دستکاری بشه و ضریب دنده ها تغییر کنه باز هم فکر نکنم اون 5 ثانیه اختلاف رو داشته باشه .
در کل ولی با کمی خرج معمولی مثلا تغییر هدرز تنضیم دوباره گیربکس نصب فلیتر اسپورت و تغییر سیستم اگزوز به نوع اسپورت بشه نزدیک 2 ثانیه شاید کمی بیشتر شتاب رو بالا برد .در این وضعیت با تغییر شمعها و وایرها هم میتونه موثر باشه
در کل سیستم مکانیکی موتور تغییر ینمیکنه ولی سیستم احتراق و تخلیه وضعیت بهتری پیدا میکنه.

Farshadd
11-02-2009, 12:24
يك كلام دوستان البته من با توجه به اسم تايپيك عرض ميكنم.
تيونينگ محصولات ايرانخودرو كاري بي ارزش هست...
حالا يه سوال تا حالا سمند ديديد كه با موتور اصلي خودش اما انگولك بدون هدرز و ... 0تا100 8 ثانيه بزنه؟
اگر ديديد يه ندا هم به من بديد تا ببينيم دومي پيدا شده...
دردسر تعويض موتور و عواقب و همچنين خرجي كه براش ميكنيد اصلا منطقي نيست...
مثلا در پست اول موتور Mi16 كه به قول دوستمون 4-5 ميليون خرجش ميشه...(در صورتي كه با زير و بم تيونينگ با خرج نصف و تاثير بهتر)

اما در كل هر ماشيني براي كاربردي...

سلام.

به نظر من ایرانخودرو که خودش محصولی نداره و فکر کنم منظور زننده تاپیک ( سهیل عزیز) هم از محصولات ایرانخودرو بیشتر روی 206 و 405 بوده که دو خودروی پژو هستن و حتی در قسمت تقویت با اسب های بالا هم ذکر شده که نمیشه از این جدیدا و شاسی ایران خودرویی استفاده کرد.

در مورد انگولک کاری موتور من تقریبا با رامین موافقم.

ببینید، این ماشینایی که ما داریم راجع بهش بحث میکنیم، (سمند و 405 و ...) به دلیل اینکه ضریب تراکمشون بالاست نمیشه زیاد روی افزایش قدرتشون از ناحیه توربو ها حساب کرد. واسه همین از یه حدی به بعد جز تعویض موتور راهی نیست.

البته یه مشکل دیگه هم اینه که به قولتون روی محصولات ایرانخودرو خفن کار کردن اشتباهه و من هم با این حرفتون موافقم چون ماشیناش یه جوریه که اگه مثلا چندین میلیون خرج کنی تازه به توانایی های حرکتی زیادی دست پیدا نمیکنی. در حالی که هزینه مشابه بر روی میتسو ها (گالانتای v-r4 و لنسر ها) و یا بر روی bmw ها و ... نتیجه حرکتی بهتری میده.

poria_mc
11-02-2009, 13:29
سلام.

به نظر من ایرانخودرو که خودش محصولی نداره و فکر کنم منظور زننده تاپیک ( سهیل عزیز) هم از محصولات ایرانخودرو بیشتر روی 206 و 405 بوده که دو خودروی پژو هستن و حتی در قسمت تقویت با اسب های بالا هم ذکر شده که نمیشه از این جدیدا و شاسی ایران خودرویی استفاده کرد.

در مورد انگولک کاری موتور من تقریبا با رامین موافقم.

ببینید، این ماشینایی که ما داریم راجع بهش بحث میکنیم، (سمند و 405 و ...) به دلیل اینکه ضریب تراکمشون بالاست نمیشه زیاد روی افزایش قدرتشون از ناحیه توربو ها حساب کرد. واسه همین از یه حدی به بعد جز تعویض موتور راهی نیست.

البته یه مشکل دیگه هم اینه که به قولتون روی محصولات ایرانخودرو خفن کار کردن اشتباهه و من هم با این حرفتون موافقم چون ماشیناش یه جوریه که اگه مثلا چندین میلیون خرج کنی تازه به توانایی های حرکتی زیادی دست پیدا نمیکنی. در حالی که هزینه مشابه بر روی میتسو ها (گالانتای v-r4 و لنسر ها) و یا بر روی bmw ها و ... نتیجه حرکتی بهتری میده.

دقیقا!
شما اگه همین خرجی که مثلا روی یه سمند یا 405 میخواید انجام بدید اگه روی یه هوندا سیویک یا میتسوبیشی لنسر انجام بدید واقعا اتومبیلی دارید که دهن همه باز میمونه! در حالی که روی سمند تغییرات ظاهری بیشتر جواب میده تا تغییر موتور و ...!

rami_hemi
11-02-2009, 16:17
واقعا خوب گفتین دوست عزیز
ولی خداییش بحث های اینچنینی خیلی جذاب هستن دوس دارم همیشه ادامه داشته باشن یه چیزایی خوبی یاد میگیرم.

bbp
11-02-2009, 18:01
خب دوست عزیز نظر شما همم درست و منطقی .هر کس علاقه ای داره روشی داره
همونطور که من به شما نمیتونم ایرادی بگیرم چون واقعا از روی حساب کتاب حرفی رو زیدن فکر نکنم شما هم به چند تا از طرحهای من چیزی بگین
مثلا من حاضرم کلی =ول فقط خرج یه ماشین قدیمی آمریکایی یا آلمانی بکنم یا حتی حاضرم از یه رنو 5 هیولا بسازم .
ولی به نظر من هم با چند تا تغییر توی متور پژو یا سمند میشه پرفورمانس بهتری گرفت
در مورد سوالتون هم اون امکان نداره چون با توجه به وزن و توان موتور سمند باید نزدیک 13 باشه توی حالت استاندارد و حتی اگه گیربکس هم دستکاری بشه و ضریب دنده ها تغییر کنه باز هم فکر نکنم اون 5 ثانیه اختلاف رو داشته باشه .
در کل ولی با کمی خرج معمولی مثلا تغییر هدرز تنضیم دوباره گیربکس نصب فلیتر اسپورت و تغییر سیستم اگزوز به نوع اسپورت بشه نزدیک 2 ثانیه شاید کمی بیشتر شتاب رو بالا برد .در این وضعیت با تغییر شمعها و وایرها هم میتونه موثر باشه
در کل سیستم مکانیکی موتور تغییر ینمیکنه ولی سیستم احتراق و تخلیه وضعیت بهتری پیدا میکنه.

خوب نظر هر كس در رابطه با پولي و عشقي داره متين و هيچ جاي بحثي نيست...

در رابطه با اون سمند هم گفتم كه در حالت موتور xu7 با انگولك كاري كه من خودمم هم باورم نشد تا اينكه توي پيست تست شتابش رو ديدم و باورم شد...(اين سمند تا سرعت 100 با ماكسيما يكي ميره و مزدا 3 رو كلا قورت ميده به عينه ديدم)

در واقع به قول رفيقمون اساس و بنيه ماشين رو از زير تا بالا رو دوباره سازي كرد كه شايد ديگه بهش نگن xu7 چون حتي حجم ماشين هم تغيير كرده و اين با خرجي انجام شده كه كاملا سري هست و شايد باورتون هم نشه...

بگذريم در رابطه با تيونينگ بروي ماشينهاي ديگه من با حرف دوستمون آقا فرشاد نسبت با محصولات ايرانخودرو 100% موافقم و واقعا جواب ميده تا ماشيناي بي جنبه فرانسوي(به فرانسوي بازها برنخوره چون من خودم پرشيا دارم و سوء تفاهمي پيش نياد)اگر هم خدا بخواد دارم به سمت ژاپن يا آلماني شدن ميرم چون حركت در اين زمينه خيلي بهتره تا زمان فعلي...
كلا اگر آدم دنبال موضوع خاصي هست چه بهتر كه به شكل درستش اين كار انجام بشه...
اگر ماشين قدرتي و خوب برا كل كل يه گلف خوب و حسابي تيونينگ ولي نه يه ماشين معمولي براي شهر و استفاده روزمره گاهي اوقات هم يه حالي به موتور و دور موتور امثال پژو بد نيست تو اين رنج(در اين رابطه يه مثال:يكي از دوستان كه سمند lx مدل86 داره با تست دستگاه 5 گاز مشخص شد co2 خروجي عدد 10.2 رو نشون ميداد و همين تست بروي ماشين خودم كه مدل 82 هست عدد 13.3 كه عددي بسيار استاندار و كمي بهتر از حد نرمال هست بدست اومد كه اين دوست عزيزمون با ماشين استاندارد اونم از نوع سمند عشق كل كل و استفاده نا بجا از ماشينش روداشت كه به ضعيف شدن رينگ پيستونش ختم شده كه خودش هم باورش نميشد)

راستي 206 رو براي اين كار من خيلي قبول دارم چون تاثيرپذيري خوبي داره اما مشكل عمده ماشيناي فرانسوي اصطحلاك بالاشونه كه آدم رو اذيت ميكنه (يكي از دوستان قصد تيونينگ ماشينش رو داشت كه يه 405 بود اين كار رو با تعويض ميل سوپاپ و تعويض سوپاپ ها با زاويه هاي ديگه و شمع و فيلترو... كه واقعا هم خوب جواب داد اما چند روز پيش بود كه فهميدم موتور عزيز ياتاقان فرمودند اونم از دو جهت ياتاقان شاتون و علت رو كه جويا شديم اين بود كه بالاي موتور قوي اما پايين و زير موتور استاندارد و عدم هماهنگي باعث اين بدبياري شد...
پس هرچيزي با توجه به ظرفيتش مثلا يه گالانت Vr4 چه خوشكل جناب آقاي 330i و جناب آقاي آزرا رو جر واجر ميكنن...قيمت 330i كجا و vr4 كه 16-17 تومن قيمت داره مجا.

تمامي حرفهاي بالا نظرات شخصي منه و حداقل تا اونجايي كه يادم بود رو بيان كردم حالا اگر دوستان خوششون اومد باعث افتخار هست و اگر هم نه كه ميگم براي خودم بود ديگه.

موفق باشيد دوستان.

405BAZ
12-02-2009, 00:47
خوب ببخشيد من يه چند روزي نبودم .

عجب !!!

بايد عرض كنم كه موتور mi16 o رو خريدم . موتور اور هال شده - تيون شده همه چيزش شرحه شرحه شده و به همراه آب بندي 30 روزه روي ماشين اولش جمع شده ...

175 اسب بخار صاحب قبلش كه از بزرگان تيونينگ تاك هست با دستگاه ازش گرفته . جالب اينجاست كه بدونيد اين موتور با كليه لوازم و متعلقاتش همچنين به هراه برگ سبز گمركي 2.5 ميليون تومن تموم شد ...

حداكثر هم 200 خرج نصب و ستاپ ....

خوب من با 3 تومن يه 405 تنه لش رو به يه غول 175 اسبي تغيير ميدم ...

خوب ؟ كي ميتونه با نصف خرج اين و بدون تعويض موتور به اين قدرت دست پيدا كنه ؟؟؟؟؟ لطفا براي من توضيح بديد !

چون مايلم ياد بگيرم . حتي اگر با همون 3 ميليون هم بشه بدون تعويض موتور ! باز هم مايلم بدونم چه جوري از موتور 8 سوپاپ ميخواد اين دوستمون ماشين با همين قدرت بسازه ...

در ضمن دوم :
ديدم كه دوستان نوشتند اگر هوندا سيويك رو هزينه كني بهتره و نميدونم ماشين هاي ايران خودرو لش هستند و ..

خوب . اونهايي كه ماشين باز نيستند اينطوريند . مهم اينه كه بياي يه ماشين لش رو به يه اژدر تبديل كنيد ...

هوندا سيويك در حالت سرحال و عادي ميتونه كل يه 405 عادي رو بزنه ... :10:

بگذريم ... !

در نهايت در مورد اون سمندي كه 8 ثانيه 0 تا 100 ميزد !
قطعا اون سمند اولي نبوده و اخري هم نبوده . من 405 ي كه الان زير پامه مدل 87 هست و صفر كيلومتره . همين الان كه دارم تايپ ميكنم 1 ساعته كه از سفر بازگشتم . ( تهران به گرگان ) با اينكه هيچ كاري روش انجام داده نشده !! جز لاستيك 205 و ارتفاع ولي تمام 405 ها رو ميزنه و قورت ميده !! از دست ايران خودرو در رفته !

در ضمن سوم

معيار سنجش شما براي 0 تا 100 زدن چي بوده !!

شب همگي خوش

در ضمن ...

bbp
12-02-2009, 10:33
دوست عزيز حدس ميزدم تيونينگ تاكي باشيد احيانا اون آقايي كه گفتيد از شاخهاي تي تي هست آقا مصطفي نيست...!
خوب منم از تي تي ها هستم و در جريان كار قرار دارم مثلا توربو محسن 206...
راستش حال و حوصله ندارم توضيح بدم چون تو تي تي هستي و خودتم ميدوني به قول يكي از دوستان سوپر شاخ تو تي تي بحث و جدل براي اين قضايا بي فايده هست...
راستي يادم رفت بهتون mi16 رو تبريك بگم ايشالا باهاش خوب خوب بگازيد و اميدوارم براتون بي دردسر باشه...
ياد حرف دوست خوبمون افتادم كه تو كار لوازم اسپورت هستن و انصافا هم حقيقت رو گفتن و چشم من رو براي اين كارها باز كرد:لوازم اسپورت كار عاقلانه تري نسبت به تعويض موتور حداقل براي اينجور ماشيناست.

راستي يادم رفت 405 جديد مبارك بعضي اوقات اينجوري در مياد 0-100 استاندارد زديد؟
راستي اگر ممكنه آيديتون رو توي تي تي برايم pm كنيد...:10:
منم از همون اول گفتم هر كس با پول و عشقي كه داره هر كاري كه ميكنه براي خودش كرده حالا در هر ضمينه اي منم ديگه بيشتر از اين ادامه نميدم چون ميترسم مثل خيلي از بحثهاي تي تي به كل كل و دلخوري هاي بي مورد ختم بشه.

موفق باشيد دوستان...:11:

405BAZ
12-02-2009, 11:46
سلام مجدد .

عزيزم ! يه وقت برداشت بد از ارسال من نكرده باشي . اينجا هم مثل تي تي و خيلي جاهاي ديگه محلي براي بحث و تبادل نظر هست و نه چيز ديگه

اين موردي كه الان گفتم رو خودم قبل از اينكه اينجا انجمن بشه براش تاپيك قوانين زدم و اين مورد رو هم اضافه كردم :10:

به هر حال چيزي كه برام مبرمه اينه كه از رفقاي خودم هستي بدون شك ميدوني از كجا فهميدم ؟؟؟

دوست خوبمان محمد رضا جرجاني:
آيا لاكپشت بيشتر از خرگوش راه را نميشناسد ؟(روحش شاد)

ايم امضاي يكي از دوستان من در تي تي هست كه الان نام كاربريش يادم رفته ولي بدون شك مطمئنم خودتي !!!!

خدابيامرزه محمد رضا رو . ما بچه يك محل بوديم ..

نام كاربري من هم چه در اينجا و چه در تي تي و ... Nomber1 بوده ولي در پي سي چون با مديراي اينجا كارمون به جاهاي باريك كشيد بن كردند ! و من هم از اين نام كاربري جديد هرزگاهي استفاده ميكنم ...

خوب مطمئنم الان قطعا من رو شناختي ! :10::11:

فرشاد جاد بابت اين ارسال عذر ميخوام . :40:

2299
12-02-2009, 13:46
آقا سهيل من با اجازه id ون دوستتو ميگم sport line :31:
آقا سهيل اين كه ميگن ecu رو امگا هست اسم ecu هست يا چيز ديگه ايه ؟؟؟؟؟
با چه برنامه اي ecu رو دست كاري ميكنن ؟؟؟

405BAZ
12-02-2009, 15:23
آقا سهيل من با اجازه id ون دوستتو ميگم sport line :31:

زرشکککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککک !!!

ممد تویییییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :10:

خدا خفت بکنه . اینجا چه میکنی !!!!!!!!!!! نکنه عامل نفوذی هستی ؟؟؟؟ :27:

بچه ها این حاج محمد ما از صاحب نظران بزرگ تی تی هستند و ما هم از مریدان ایشون هستیم ... :27:

محمد این موتور که میگم مال حسین هست . حسین خودمون hossein g

ـو کلوپ بازار مشخصاتش رو گذاشته بود .

راستی . در مورد ماشین تو که قرار بود خبرش رو بهت بدم . ببین گلف شما موقعی که بخوای تعویض پلاک کنی میشه اون حرکت رو زد ( در جریانی دیگه ) یعنی طرف گفت حتما باید ماشین در حالت انتقال تغییراتش ثبت بشه

حالا این انتقال میتونه از خو.دت به پدر مادر یا خریدار جدید باشه و ...

خلاصه اینکه خیلی مخلصیم . ای دی من رو اینجا بن کردند !!!!!! :27:

Farshadd
12-02-2009, 16:34
سهیل جان اول از همه مبارک و امیدوارم روزی 1 اسب برات اضافه شه!!!

175 خوب من با 3 تومن يه 405 تنه لش رو به يه غول 175 اسبي تغيير ميدم ...

البته نمیشه گفت غول... چون غولش حالا جا داره...

==============

آقا محمد از آشنایی با شما هم خوشحالیم.

اما با اون حرفتون که گفتید ماشینای بی جنبه فرانسوی مخالفم. همه ماتشیناش بی جنبه نیستن. مثلا رنو 5!! که واقعا جنبه جالب و بالایی داره.

=============

در مورد تعویض موتور هم بعضی مواقع واقعا چاره ای نیست... ولی بعضی مواقع بدون تعویض هم میشه کارایی کرد... مخصوصا در خودروهای ژاپنی مثل لنسر ایوو ها.

(مثلا سری جدید ایولیشن 10 با تغییراتی توی موتور 2000 خودش از 300 اسب به 400 اسب رسیده... و این یعنی هنر!!!)
===========

به هر حال... مهم نیست موتور عوض بشه یا نه... مهم اینه ما بتونیم با کمترین هزینه، بیشترین بهره رو ببریم. این هزینه میتونه شامل پول و وقت و ... بشه. بهره هم میتونه شامل افزایش توانایی های حرکتی، کم کردن مصرف سوخت و ... باشه. ( افزایش قدرتی که توانایی های حرکتیش چشم گیر نباشه به درد نمیخوره)

bbp
12-02-2009, 20:03
زرشکککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککک !!!

ممد تویییییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :10:

خدا خفت بکنه . اینجا چه میکنی !!!!!!!!!!! نکنه عامل نفوذی هستی ؟؟؟؟ :27:

بچه ها این حاج محمد ما از صاحب نظران بزرگ تی تی هستند و ما هم از مریدان ایشون هستیم ... :27:

محمد این موتور که میگم مال حسین هست . حسین خودمون hossein g

ـو کلوپ بازار مشخصاتش رو گذاشته بود .

راستی . در مورد ماشین تو که قرار بود خبرش رو بهت بدم . ببین گلف شما موقعی که بخوای تعویض پلاک کنی میشه اون حرکت رو زد ( در جریانی دیگه ) یعنی طرف گفت حتما باید ماشین در حالت انتقال تغییراتش ثبت بشه

حالا این انتقال میتونه از خو.دت به پدر مادر یا خریدار جدید باشه و ...

خلاصه اینکه خیلی مخلصیم . ای دی من رو اینجا بن کردند !!!!!! :27:

نه ديگه هر گردي كه گردو نميشه آقا سهيل...
حسابي اشتباه كرديد هم شما و هم 2299.
من گفتم يكي از تي تي ها هستم نه اينكه محمد آري..
البته محمد هم از دوستان خوب منه و بنده هم احترام خاصي براي ايشون قائل هستم.
در رابطه با امضاء هم ديدم جمله قشنگي توي امضاء محمد هستش گفتم ازش براي اينجا استفاده كنم.(راستي مگه محمد پژو داره؟)

در رابطه با موتور هم يه جا شنيده بودم يه mi16 رو hossein g داره و يه مقدار هم كنجكاو شده بودم كه بيخيالش شدم.
راستي آقا فرشاد اين آقا سهيل ما از سوپر حرفه اي هاي اين كار هستند و من اطلاع نداشتم ايشون هستند چون توي قلب بروبچ تي تي حسابي جا دارن...مخلصيم آقا سهيل شرمنده جسارت شدا...(گفتم نظر شخصيمه):10:
آقا در هر حال خوشحال شديم كه چندي از تي تي ها رو اينجا هم ديدم.:11:

query_chi
07-04-2009, 12:08
سلام، چه فروم باحالي

اين mi16همون 405 2000 خودمونه؟ يعني ميشه سرسيلندر 16 سوپاپشو رو 405 2000 خودمون نصب كرد؟

من يه 2000 دارم سرسيلندر 16 سوپاپ واسش هست؟ mi16 يا همين پرشيا elx سرسيلندش بهش ميخورن؟

ميخورن يا بايد خوروندش؟

D r i v e r
07-04-2009, 18:07
سلام، چه فروم باحالي

اين mi16همون 405 2000 خودمونه؟ يعني ميشه سرسيلندر 16 سوپاپشو رو 405 2000 خودمون نصب كرد؟

من يه 2000 دارم سرسيلندر 16 سوپاپ واسش هست؟ mi16 يا همين پرشيا elx سرسيلندش بهش ميخورن؟

ميخورن يا بايد خوروندش؟

سلام
خوش اومدین
نخیر mi16 موتور دیگه ای هست

بله فکر کنم سر سیلندر elx به پژو 2000 بخوره ولی دقیق نمیدونم
اگه بلوک سیلندرشون با 1800 ها جفتشون یکی باشه میشه!:31:

query_chi
08-04-2009, 07:59
مرسي بابت راهنماييتون
ولي نيام يه سرسيلندر بخرم نخوره!
اگه كسي اينكارو انجام داده يه ok بده تا يه حركتي بزنم.....راستي موتور 405 2000 هست نه 1800(قابل توجه اونايي كه ميخان منت بزارن و راهنمايي بكنن)...تا حالا بلوكه سيلندره جفتشونو هم با هم لخت نديدم كه مقايسه بنمايم

rami_hemi
10-04-2009, 10:31
بهترین کار اینه کگه برین پیش یه مکانیک و ازش در مورد بلوک سیلندر و سر سیلندر نمونه های 1800 16 سوپابه یا 2000 که روی زانتیا سوار هستش رو بپرسید که پایه بلوک سیلندر باهم یکی هست یا نه
البته فقط بلوک سیلندر نیست
بکلکه میل سوپابها و این چیزها هم مهم هستن.

mehran_ramzi
11-04-2009, 23:24
سلام
اقا من کل پست های اینجا رو خوندم وا اینکه ظاهرا یکی از دوستان تونسته بود موتور mi16رو بصورت قانونی عوض کنه .
من واسم چند تا سوال پیش اومده اول اینکه میشه موتور t16 رو مخصوصا مدل ریس رو بصورت قانونی پیدا کرد ؟ منظورم اینه که رسماً بشه شماره موتور جدیدو تو کارت اورد ؟ واسه اینکه من می خوام از ماشین به صورت روزمره استفاده کنم بیمه ایناش می خوام ردیف باشه .
بعد اینکه یه ادم مطمئن کار درست که بتونه کارای تعویض و میکانیکی این ماشینو بکنه سراغ دارین؟
و اینکه لوازمش هست؟ و لوازمش و خود موتور رو از کجا می تونم گیر بیارم ؟
این موتور بدرد سمند ال ایکس می خوره ؟
ممنونم

D r i v e r
12-04-2009, 00:04
سلام
اقا من کل پست های اینجا رو خوندم وا اینکه ظاهرا یکی از دوستان تونسته بود موتور mi16رو بصورت قانونی عوض کنه .
من واسم چند تا سوال پیش اومده اول اینکه میشه موتور t16 رو مخصوصا مدل ریس رو بصورت قانونی پیدا کرد ؟ منظورم اینه که رسماً بشه شماره موتور جدیدو تو کارت اورد ؟ واسه اینکه من می خوام از ماشین به صورت روزمره استفاده کنم بیمه ایناش می خوام ردیف باشه .
بعد اینکه یه ادم مطمئن کار درست که بتونه کارای تعویض و میکیکانیکی این ماشینو بکه سراغ دارین؟
و اینکه لوازمش هست؟ و لوازمش و خود موتور رو از کجا می تونم گیر بیارم ؟
این موتور بدرد سمند ال ایکس می خوره ؟
ممنونم
کدوم مدلو؟؟؟؟
میخوای تا چند اسب مگه ارتقا بدی؟؟؟
مگه میخوای توی مسابقات درگ شرکت کنی؟؟
اگه برای استفاده روزمره میخوای بیخیال این mi16 و t16 شو
چون فکر میکنم مشکل تهیه قطعات رو داشته باشی ولی تا دبی هست زندگی باید کرد :27:
t16 همون mi16 هست + توربو
تا 200 اسب بخار رو میشه برای همین سمند که میگین یه کاریش کرد ولی ........
یه جایی تبلیغ سر سیلندر gti دیدم برای همین xu7 ها
تا 15 اسب قدرت بیشتر
ست کامل تخلیه دود و fیلتر هوای اسپرت و توربو استاندارد برای همین xu7 و میل سوپاپ های ریس و ......(100 تا خورده ریز کاری دیگه)
شاید به یه 170 اسبی دست پیدا کنی (شاید ......)
اینا همش دوندگی داره و وخیلی هم وقت گیره

mehran_ramzi
12-04-2009, 00:29
آخه این مشخصات این موتور آدمو بدجور قلقلک می ده ؛ عملی بشه خیلی خوب می شه
تعویض موتور رو می گین دوندگی داره؟ یا اسپرت کردن؟

D r i v e r
12-04-2009, 01:56
تعویض موتور رو می گین دوندگی داره؟ یا اسپرت کردن؟

اول از همه تعویض کردن موتور هم دوندگی زیاد داره و هم دردسر زیاد و اگه عاشق ماشین نباشید از این دردسر ها خوشتون نیاد اصلا فکرشم نکنید
اگه میشه یه تعریف از اسپرت کردن هم بگین :11:

بدن هر خواننده ای رو قلقلک میده :19:
راستی از همه مهم تر بودجه در نظر گرفته شده برای این کار ها هست که بدون پول کافی تقریبا ......

mehran_ramzi
12-04-2009, 11:27
ببین عزیز
دوندگی مهم نیست البته اگر آدم مطمئن باشه که شدنیه اینو واسه تعویض موتور می گم . ببین اگر 10 تومن هم ادم خرج بکنه خود ماشین هم 15 فرض بشه (همون ال ایکس ) رو می گم . اونوقت سر جمع 25 تومن خرج شده حالا یکم بالا پایین . و شما چی داری؟ یه ماشین مرتب با یه موتور 400 اسبی ؛ با این پول چی بهت میدن ؟ یه مزدا 3 می شه با 1/3 همین قدرت ؟
اما موضوع همینه که اول موتور گیر میاد ؟ کسی هست که بتونه حسابی جمعش کنه ؟ بدم موضوع خیلی مهم لوازم یدکی هست . پیدا میشه ؟

2299
12-04-2009, 11:37
بچها یک سوال t16 کاربراتی یا انژکتر اگه کاربراتی باشه مشکل چند برابر میشه چ.ن دیگه فکر نکنم ماشین انژکتوری بزارن کاربراتی کنی
میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

D r i v e r
12-04-2009, 12:06
بچها یک سوال t16 کاربراتی یا انژکتور اگه کاربراتی باشه مشکل چند برابر میشه چون دیگه فکر نکنم ماشین انژکتوری بزارن کاربراتی کنی
میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یادمه فکر کنم از سهیل خان همین سوال رو پرسیدم اونم گفت که انژکتور هست و باید کاربراتور بشه
ولی هیچ مشکلی ایجاد نمیشه :46:
با تا الان به لیست ماشین هایی که توی دستگاه های دیاگ هست دقت کردین؟؟؟
لیست ماشین های دیگه ای هم هست درسته؟؟

2299
12-04-2009, 12:33
یادمه فکر کنم از سهیل خان همین سوال رو پرسیدم اونم گفت که انژکتور هست و باید کاربراتور بشه
ولی هیچ مشکلی ایجاد نمیشه :46:
با تا الان به لیست ماشین هایی که توی دستگاه های دیاگ هست دقت کردین؟؟؟
لیست ماشین های دیگه ای هم هست درسته؟؟

امیر جون اول دستت درد نکنه من منظورم این بود که اگه کاربراتی بشه تو کارتم مینویسه کاربراتی و الان فکر نکنم بزارن ماشینیو کار براتی کنن

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 12:47
ببخشيد با چه قدر هزينه ميشه اين سمند ال ايكس رو در حد پژو پارس elx كرد ؟؟؟ از لحاظ موتور !!!!

D r i v e r
12-04-2009, 13:22
ببخشيد با چه قدر هزينه ميشه اين سمند ال ايكس رو در حد پژو پارس elx كرد ؟؟؟ از لحاظ موتور !!!!

فکر کنم با 1 تومن بشه بهتر از پارس elx کرد
ولی نه از لحاظ موتور از لحاظ سیستم تخلیه دود و سیستم ورودی هوا که بارها و بارها بچه ها روش تاکید کردن
من توی یک فروم خارجی داشتم در مورد همین موتور elx تحقیق میکردم که گفته بودن با سیستم کامل تخلیه دود و سیستم مکش هوا اسپورت و شمعهای سوزنی میتونیم تا 20 اسب بخار قدرت اضافه داشته باشیم
توی ایران این حدود 1 میلیون 300 آب میخوره

MoHaMaD ZaNd
13-04-2009, 22:00
ببخشيد با چه دستگاهي اسب ماشين رو اندازه ميگيرن ؟؟؟؟
بعد با اين كار شتاب ماشين چقدر تغيير ميكنه ؟؟؟ سرعتش چه طور ؟؟؟

2299
13-04-2009, 22:05
ببخشيد با چه دستگاهي اسب ماشين رو اندازه ميگيرن ؟؟؟؟
بعد با اين كار شتاب ماشين چقدر تغيير ميكنه ؟؟؟ سرعتش چه طور ؟؟؟
فکر کنم با یک دستگاهی به اسم داینو متر البته فکر کنما
خوب شتاب میره کم میشه و سرعت زیاد میشه

tehran11
03-07-2009, 02:44
اول از همه تعویض کردن موتور هم دوندگی زیاد داره و هم دردسر زیاد و اگه عاشق ماشین نباشید از این دردسر ها خوشتون نیاد اصلا فکرشم نکنید
اگه میشه یه تعریف از اسپرت کردن هم بگین :11:

بدن هر خواننده ای رو قلقلک میده :19:
راستی از همه مهم تر بودجه در نظر گرفته شده برای این کار ها هست که بدون پول کافی تقریبا ......
agha manam movafegham ,rastesh ba in hazineha va dardesarash, man age iran bodam donbale ye mashine daheye 90 meraftam ke beshtareshon 16 sopap hastan masalan honda civic ya hyundai elentra ba 6ta7melyon ye tamezesho peyda mekardam 2 ela 3 toman to motoresh merekhtam meshod phantom,dar zemn gheyafeye kapake 405 va ...haroz tahamol nemekardam:10:

MoHaMaD ZaNd
03-07-2009, 05:27
دوست من شما بايد فارسي تايپ كنين چون يه قانونه !!!
ممنون .

SAJJAD@405
10-08-2009, 21:06
سلام دوستان
اول ميخوام به اون دوستايي كه فكر ميكنن ماشينشون چون بقيه ماشين هارو ميگيره از دست ايرانخودرو در رفته يه چيزي بگم : خير اينطور نيست . همه ي ماشين ها يهجور هستند و بسته به ميزان گازي كه به خورد ماشين بدي راه ميره يعني اون ماشينايي كه شما ميگيري ضعيف نيستند رانندهاشون ميترسن ماشيناشون اوف بشه!
دوم يه سؤال دارم: كسي راجع به سر سيلندر gti كه روي 405 ميذارن اطلاع داره؟
يه نفرو ميشناسم كه با 2.5 از ماشينتون يه خوره ي زانتيا ميسازه با عوض كردن همين سرسيلندري كه گفتم+msd+هدرز و سيستم كامل اگزوز+...
من از كسي شنيدم پيستوناي ماشينم جواب اين تعويض موتورو نميده !
ميشه راهنماييم كنين؟ (لطفا):41:

s_f1215
26-08-2009, 22:15
سلام دوستان. راستی که سیستم nos جواب می ده . هیولا می شه ماشین

rami_hemi
26-08-2009, 23:04
سلام دوستان
اول ميخوام به اون دوستايي كه فكر ميكنن ماشينشون چون بقيه ماشين هارو ميگيره از دست ايرانخودرو در رفته يه چيزي بگم : خير اينطور نيست . همه ي ماشين ها يهجور هستند و بسته به ميزان گازي كه به خورد ماشين بدي راه ميره يعني اون ماشينايي كه شما ميگيري ضعيف نيستند رانندهاشون ميترسن ماشيناشون اوف بشه!
دوم يه سؤال دارم: كسي راجع به سر سيلندر gti كه روي 405 ميذارن اطلاع داره؟
يه نفرو ميشناسم كه با 2.5 از ماشينتون يه خوره ي زانتيا ميسازه با عوض كردن همين سرسيلندري كه گفتم+msd+هدرز و سيستم كامل اگزوز+...
من از كسي شنيدم پيستوناي ماشينم جواب اين تعويض موتورو نميده !
ميشه راهنماييم كنين؟ (لطفا):41:
واقغیتش در مورد سر سیلندر نمیدونم خیلی عومال لازمه تا سر سیلندر رو بشه به خورد ماشین داد چون راه آب و این چیزا باید به هم بخوره تعداد سوپاب هم مسله هستش
بقیه مورادی هم که گفتین یعنی سیستم جرقه زنی و اگزاست تا حدی که من حدس میزنم اونقدر به توان ماشین اضافه نمیکنه که تا 130-140 اسب قدرت موترو تولید باید دقیقا پیدا کنیم چه کاری روی موتور میکنه اون وقت میشه دقیقا نظر دادولی امکان پذیر هستش در مورد پیستون میلنگ باید از نوع سبک و فروج کاری استفده بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شما میتونید به این آدرس سر بزنید مطلب خوبی در مورد کار رویxu7 انجام داده راهنمای خوبی هستش.

سلام دوستان. راستی که سیستم nos جواب می ده . هیولا می شه ماشین
روی چه ماشینی؟نیترو اکسید تاثیر مقطعی داره و دائمی نیست .

farshad bugatti
30-08-2009, 13:31
روی چه ماشینی؟نیترو اکسید تاثیر مقطعی داره و دائمی نیست .
من تو یه اگهی تو اینترنت خوندم نوشته بود نصب ناس بر روی ماکسیما زانتیا و رو اکثر محصولات کیا هیوندای و... بدون اسیب به موتور این به نظر شما درسته...؟در ضمن اینا رو هم نوشته بود...
مزایای این سیستم :

. . ایجاد شتاب غیر قابل تصور در چند ثانیه
. . عدم فشار بیش از حد به موتور
. . امکان استفاده در شرایط دلخواه و نه همیشگی
. . عدم افزایش دمای موتور
. . عدم فرسایش موتور به دلیل نصب تجهیزات حفاظتی

gama
30-08-2009, 14:01
با این همه تغییرات چطوری میشه معاینه فنی گرفت؟

D r i v e r
30-08-2009, 14:10
من تو یه اگهی تو اینترنت خوندم نوشته بود نصب ناس بر روی ماکسیما زانتیا و رو اکثر محصولات کیا هیوندای و... بدون اسیب به موتور این به نظر شما درسته...؟در ضمن اینا رو هم نوشته بود...
مزایای این سیستم :

. . ایجاد شتاب غیر قابل تصور در چند ثانیه
. . عدم فشار بیش از حد به موتور
. . امکان استفاده در شرایط دلخواه و نه همیشگی
. . عدم افزایش دمای موتور
. . عدم فرسایش موتور به دلیل نصب تجهیزات حفاظتی

اول اینکه ناس برند هست
دوم اینکه اونایی رو که قرمز میکنم تا حدودی درستن
مثلا اون شتاب غیر قابل تصور یه جورایی هم میشه تصورش کرد
فشار هم که به موتور میاد ولی مهمترین چیز اینه که موتور کات آف نکنه
به نظرم بهتره ادامه بحث رو به تاپیک مربوط به خودش ببریم :11:
چون با اسم تاپیک اینجا زیاد همخونی نداره

با این همه تغییرات چطوری میشه معاینه فنی گرفت؟
یکی از کسایی که این کار رو کرده بود
گفته بود که اگه به صورت استاندارد باشه و با برگ سبز وارد بشه مشکلی نداره و ماشین میتونه معاینه بگیره!

armin_punisher6
23-02-2010, 13:30
سلام دوستان کسی فیلمی از شتاب 100-0 405 2000 نداره؟

A.R.B
22-03-2010, 20:52
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم.در صورت نصب موتور t16 بر روی پژو 405 شما برای توقف سریع و به موقع چه سیستم ترمزی را پیشنهاد می کنید؟؟با سپاس.

sayon
14-05-2010, 11:04
میشه رو پرشیا هم نیترو نصب کرد؟؟؟؟

D r i v e r
14-05-2010, 14:58
میشه رو پرشیا هم نیترو نصب کرد؟؟؟؟
بله میشه :31:
فقط در مورد نحوه نصب و قیمت و... از من نپرسین :46:

sayon
14-05-2010, 21:18
پس من از کی بپرسم؟تورو خدا راهنمایی کنین:10:

sayon
14-05-2010, 21:19
پس من از کی بپرسم؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید :10:

mortezaon
15-05-2010, 00:40
بستگي به شرايط جاده داره

grand theft auto
19-05-2010, 14:59
نكته بسيار مثبت ديگر اين موتور 4WD بودن آن هست . يعني هر چهار چرخ متحرك هستند . يا به عبارتي AWD این جمله رو که دیدم دیگه نتونستم حرفی نزنم...
موتور AWD؟؟؟ این دیگه از اون حرفاست! AWD چه ربطی به موتور داره آخه!؟ یعنی یه موتور که مال ماشین چهار چرخ محرکه رو بزاریم روی ماشین معمولی AWD میشه!!!:13:
چهار چرخ محرک بودن یا نبودن ربطی به موتور نداره،مجموعه انتقال نیرو هست که باید فرق کنه.یه موتور میتونه روی ماشین AWD نصب بشه روی ماشین RWD یا FWD هم نصب یشه.بدون هیچ تغیری!
4WD هم برای ماشین هایی به کار میره که انتقال نیرو به مثلا چرخ های جلو قابل متوقف شدن باشه(ماشین های SUV)
AWD هم چهار چرخ متحرک دائم هست. پس این دو تا رو یکی ندونین لطفا!
نیتروس هم کلا چیز مسخره ای هست و زرتو زرت کپسولش تموم میشه قدرت ماشین رو هم فقط یه مدت کوتاه بالا میبره و سریع خالی میشه. اصلا ارزش نداره.
توربو بدک نیست اما بازم وقتی ماشین دیفرانسیل جلو،و از اون بدتر! پژو باشه،دیگه قدرت زیاد چیزی رو عوض نمیکنه.
من که همین ماشین آواتارم (ب ام و E21) با موتور S14 با تنفس طبیعی با هیچکدوم از این لگن های ایرانی که ملت همینجوری اورت براشون پول میدن عوض نمیکنم،البته اگه خریدمش!

میشه رو پرشیا هم نیترو نصب کرد؟؟؟؟روی CG125 هم میشه نصب کرد.اما خرج داره و باید سیستم خنک کننده موتور ماشین بهینه بشه تا حرارت بالا تر رو جبران کنه.
کلا نیتروس چیز بدرد نخوری هست،نمیدونم چرا اینجا اینقدر طرف دار داره!به خدا به باحالی اون چیزی که توی نید فور اسپید به نظر میاد نیست تازه خودش اتوماتیک هم پر نمیشه:31:

D r i v e r
19-05-2010, 17:29
این جمله رو که دیدم دیگه نتونستم حرفی نزنم...
موتور AWD؟؟؟ این دیگه از اون حرفاست! AWD چه ربطی به موتور داره آخه!؟ یعنی یه موتور که مال ماشین چهار چرخ محرکه رو بزاریم روی ماشین معمولی AWD میشه!!!:13:
چهار چرخ محرک بودن یا نبودن ربطی به موتور نداره،مجموعه انتقال نیرو هست که باید فرق کنه.یه موتور میتونه روی ماشین AWD نصب بشه روی ماشین RWD یا FWD هم نصب یشه.بدون هیچ تغیری!
4WD هم برای ماشین هایی به کار میره که انتقال نیرو به مثلا چرخ های جلو قابل متوقف شدن باشه(ماشین های SUV)
AWD هم چهار چرخ متحرک دائم هست. پس این دو تا رو یکی ندونین لطفا!
نیتروس هم کلا چیز مسخره ای هست و زرتو زرت کپسولش تموم میشه قدرت ماشین رو هم فقط یه مدت کوتاه بالا میبره و سریع خالی میشه. اصلا ارزش نداره.
توربو بدک نیست اما بازم وقتی ماشین دیفرانسیل جلو،و از اون بدتر! پژو باشه،دیگه قدرت زیاد چیزی رو عوض نمیکنه.
من که همین ماشین آواتارم (ب ام و E21) با موتور S14 با تنفس طبیعی با هیچکدوم از این لگن های ایرانی که ملت همینجوری اورت براشون پول میدن عوض نمیکنم،البته اگه خریدمش!
روی CG125 هم میشه نصب کرد.اما خرج داره و باید سیستم خنک کننده موتور ماشین بهینه بشه تا حرارت بالا تر رو جبران کنه.
کلا نیتروس چیز بدرد نخوری هست،نمیدونم چرا اینجا اینقدر طرف دار داره!به خدا به باحالی اون چیزی که توی نید فور اسپید به نظر میاد نیست تازه خودش اتوماتیک هم پر نمیشه:31:
عجب!
پس هر موتوری رو که برای دیف عقب بودن و یا دف جلو بودن طراحی شده بدونه هیچ تغییری میشه بست؟؟ :18:
مثلا همین S14 رو میشه خیلی راحت و بدون هیچ تغییری برای یه ماشین دیف جلو بست
خیلی خوبه دیگه! بخش اعظمی از مشکلات تیون کار ها رو شما الن حل کردین!
چیزی که من شنیده بودم در مورد نایتروس اینه که موتور خنک تر کار میکنه
جالبی همه ی حرفهاتون به جایی برمیگرده که میگین توربو بدک نیست!!!
یکم از تجربه هاتون با ماشین های توربو برامون بنویسین تا یه خورده اطلاعاتمون بالا بره
دلیل اینکه ماشین های دیف جلو با توربو به درد نمیخورن رو میشه بگین؟

Farshadd
19-05-2010, 19:18
دوست عزیز grand theft auto حرفتون در مورد اینکه awd بودن به سیستم انتقال قدرت برمیگرده درسته ولی اونجوریام نیست که هر موتوری با هر سیستم انتقال قدرتی ست بشه. موتور دیف عقب و جلو و .... هر کدوم به یه شکلی روی شاسی سوار میشن/

توربو بدک نیست، کاملا درسته، خیلی هم خوبکه مخصوصا وقتی درست استفاده بشه. ( اگه تموم دنیا بگن بده، چون بسیاری از کارخونه های بزگ که بهترین کارشناسان رو دارن روی برخی و حتی خیلی ماشیناشون توربو سوار میکنن پس توربو خوبه)

من هم خودروی شما و هم نوعانشان رو دوست دارم، ولی ترجیح میدم با این وضع اقتصادیم ماشینی رو انتخاب کنم که نصف ماشین مورد علاقم بنزین میسوزونه.(پراید)

----------------------

اما در مورد تقریبا بحث اصلی. ( تیونینگ 405 به درد نمیخوره!)

خیر، به نظر من این حرف درست نیست. من قبول دارم که خودروی آلمانی کلا یه چیز دیگه ای هست، ولی قبول ندارم بقیه خودرو ها رو بزاریم روی هیچ.
405 یکی از خوردو هایی هست که میتونه صاحب های علاقه مندان به تیونینگ خودشو با هر وضع مالی در راستای علاقشون کمی سوق بده.
قطعات ارزون، تعمیرکار فراوون، لوازم تیونینگ تقریبا فراوان و تقریبا ارزون... و ...

پس هر موتوری رو که برای دیف عقب بودن و یا دف جلو بودن طراحی شده بدونه هیچ تغییری میشه بست؟؟

خودت جواب این سوالو میدونی منم میگم خیر نمیشه بدون تغییر بست.

رضا صادقی
23-05-2010, 13:10
منم با فرشاد موافقم در درجه اول هيچ چيز جاي ماشين هاي امان رو نميگيره

405 هم به نظر من ارزش اين كارو نداره من خواستم روي پارس موتور زانتيايي اين كار ها رو كنم با خوم كه حساب كتاب كردم ديدم نه ارزش نداره

D r i v e r
23-05-2010, 15:44
منم با فرشاد موافقم در درجه اول هيچ چيز جاي ماشين هاي امان رو نميگيره

405 هم به نظر من ارزش اين كارو نداره من خواستم روي پارس موتور زانتيايي اين كار ها رو كنم با خوم كه حساب كتاب كردم ديدم نه ارزش نداره
رضا جان برعکس نظر تو رو دارم :31:
اتفاقا 405 یکی از ماشین هایی هست که به راحتی میشه انگولکش کرد فقط بدیش اینه که پول خرید اولیش تا حدودی زیاده
وگرنه همه چی براش هست

رضا صادقی
23-05-2010, 23:27
سلام
امير جان نميگم كه خوب نميشه يا اصلل نميشه منظورم اينه كه ارزش نداره 405 ديگه خيلي ضايع شده البته ببخشيد روآي سال با ظاهر كامل 405
رو موتور زانتيايي كه بهتر جواب ميده ولي باز ارزش نداره پول خرج اينجور ماشينا كني

D r i v e r
23-05-2010, 23:53
سلام
امير جان نميگم كه خوب نميشه يا اصلل نميشه منظورم اينه كه ارزش نداره 405 ديگه خيلي ضايع شده البته ببخشيد روآي سال با ظاهر كامل 405
رو موتور زانتيايي كه بهتر جواب ميده ولي باز ارزش نداره پول خرج اينجور ماشينا كني
فرشاد ما خودمون هم ELX داریم :46:
فرشاد جان بحث این تاپیک کلا روی موتور فابریک نیست و بحث تعویض موتور هست
برای همین ELX و معمولی و 405 فرقی نمیکنه
من 405 رو ترجیح میدم از این لحاظ که با پارس یکیه و میشه پول بیشتری رو Save کرد و برای بهبود ماشین خرج کرد
مثلا ELX رو به صورت تنفس طبیعی چقدر مگه میشه بهبودش بخشید؟

ehsan_wwe
25-05-2010, 18:31
من تازه اين تاپيكو ديدم
يه نظر سنجي
بنظرتون 405 مو بفروشم يه RD انژكتوري بخرم ؟ بعد روش t16 سوار كنم ؟ فوقشم 4 تومن از جيب روش خرج كنم

الان با 405bazz ( سهيل اقا )‌ كه چت ميكردم گفت به همه بچه ها سلام برسونم

بهم گفت بخواطر دفرنسيل عقب بودنش نميشه اين كارو كرد

D r i v e r
27-05-2010, 05:33
من تازه اين تاپيكو ديدم
يه نظر سنجي
بنظرتون 405 مو بفروشم يه RD انژكتوري بخرم ؟ بعد روش t16 سوار كنم ؟ فوقشم 4 تومن از جيب روش خرج كنم

الان با 405bazz ( سهيل اقا )‌ كه چت ميكردم گفت به همه بچه ها سلام برسونم

بهم گفت بخواطر دفرنسيل عقب بودنش نميشه اين كارو كرد
نه فکر خوبی نیست
همونطور که سهیل خان هم گفتن مشکل دیفرانسیل دارین
مگه اینکه به فکر موتور دیگه ای باشین
بعد برای اینطور کارها بهتره به فکر ماشین پایه و کاربراتور بود

rami_hemi
27-05-2010, 08:41
میشه بپرسم چرا باید به فکر ماشین پایه کاربراتور بود امیر جان؟
البته یه نمونه از t16 هستش که سیستم انتقال قدرتش awd بود میشه از اون استفاده کرد و یه ماشین awd ساخت ولی لاگه T16 پایه باشه همون که سهیل گفت درست هستش .

D r i v e r
28-05-2010, 20:39
میشه بپرسم چرا باید به فکر ماشین پایه کاربراتور بود امیر جان؟
البته یه نمونه از t16 هستش که سیستم انتقال قدرتش awd بود میشه از اون استفاده کرد و یه ماشین awd ساخت ولی لاگه T16 پایه باشه همون که سهیل گفت درست هستش .
خوب معلومه
برای اینکه پول سیم کشی و ECu و انژکتور و یه سری خورده ریز دیگه رو ندیم
ماشین هم جلو عقبش پلمب باشه و تصادف شدید هم نداشته باشه بقیش مهم نیست همش درست میشه

mos2010
09-06-2010, 03:01
سلام به اساتید
آقا ما 1 رنو5 مدل 70 داریم سرطان
همه چیش فابریکه
میخواستم از اساتید بپرسم اگر یهو 1خرجی روش بکنیم
(تعویض موتور و گیربکس و هرچی شما بگین)
میشه 1ماشین کم خرج(سرطان نباشه که 1جاشو بگیری 1جا دیگش در بره) و پرقدرت ازش ساخت؟
البته با مصرف بنزین معقول
در ضمن خیلی پرشتاب نمیرم
اما گاهی سرعت و شتاب لازمه:27:
جوونیم بالاخره:46:

ramin 69
10-06-2010, 00:10
سلام

میبخشید سوال مبتدیانه میپرسم ، اما اگه موتور عوض بشه ، مشکلی پیش نمیاد ، اون شماره ای که روی کارت ماشین اینا خورده ، موقع تعویض پلاک یا این جور چیزا مشکلی درست نمیکنه ؟:43:

golabi2
13-06-2010, 15:00
اگه رو موتو فابریک 405(1800)وایر و شمع و فیلترهوا ومنبع اسپرت ببندیم رو قدرت موتورش تاثیر داره؟!
خرجش چقدرمیشه!؟

ehsan_wwe
13-06-2010, 16:36
سلام به اساتید
آقا ما 1 رنو5 مدل 70 داریم سرطان
همه چیش فابریکه
میخواستم از اساتید بپرسم اگر یهو 1خرجی روش بکنیم
(تعویض موتور و گیربکس و هرچی شما بگین)
میشه 1ماشین کم خرج(سرطان نباشه که 1جاشو بگیری 1جا دیگش در بره) و پرقدرت ازش ساخت؟
البته با مصرف بنزین معقول
در ضمن خیلی پرشتاب نمیرم
اما گاهی سرعت و شتاب لازمه:27:
جوونیم بالاخره:46:
موتور alpine turbo براي ماشين تو پيشنهاد ميشه كم كم شتاب يك تا 100 رو 6 ثانيه ميكنه
قيمتشم خيلي ارزونه
بي دردسر هم هست

سلام

میبخشید سوال مبتدیانه میپرسم ، اما اگه موتور عوض بشه ، مشکلی پیش نمیاد ، اون شماره ای که روی کارت ماشین اینا خورده ، موقع تعویض پلاک یا این جور چیزا مشکلی درست نمیکنه ؟:43:
چرا معاينه فني بهت نميدن :31: بايد سر هر سال شيتيل بدي

اگه رو موتو فابریک 405(1800)وایر و شمع و فیلترهوا ومنبع اسپرت ببندیم رو قدرت موتورش تاثیر داره؟!
خرجش چقدرمیشه!؟
واير كه زياد تاثير نداره (‌ به چشم نمياد )
اما با 30 تومن 4 تا شمع (‌ ماركشو يادم نيست )‌ ميخري شتاب ماشينت شديد ميره بالا
يه لوله هست از جولو پنجره ( بالاي رادياتور )‌ تا موتور اون بكن بنداز صندق عقب
شتابت بالا تر ميره
منبع اسپرتم به صداي مزخرفش شتابش نمي اززه به نظر من رو اگزوز دست نزن
اما منبع اسپورت از
20 هزار تومن داريم تا به بالا

golabi2
13-06-2010, 21:45
يه لوله هست از جولو پنجره ( بالاي رادياتور )‌ تا موتور اون بكن بنداز صندق عقب

مال چیه؟
راجع به منبع هم که باید بگم میخوام صدا داشته باشه!

ehsan_wwe
13-06-2010, 23:14
مال چیه؟
راجع به منبع هم که باید بگم میخوام صدا داشته باشه!
مال مكش هوا از جلوي ماشينه يه سوپاپ اتمينان داره كه اگه سرشو منگنه كني تو سرعت بالا يه جوراي كار turbo رو برات ميكنه :31:
اما كندنش شتاب اوليه رو ميبره بالا

صداي منبع چيز قشنگي نيست سر درد مياره براي راننده استخون درد مياره ماشينت 8 ماه مي خوابه + احظار شدنت تو دادگاه و .......
اما اگه دوس داري از همون منبع 20 تومنيا بنداز هزار برابر بهتر از راهاي ديگس مث بوش و ...

golabi2
14-06-2010, 17:29
مال مكش هوا از جلوي ماشينه يه سوپاپ اتمينان داره كه اگه سرشو منگنه كني تو سرعت بالا يه جوراي كار turbo رو برات ميكنه :31:
اما كندنش شتاب اوليه رو ميبره بالا

صداي منبع چيز قشنگي نيست سر درد مياره براي راننده استخون درد مياره ماشينت 8 ماه مي خوابه + احظار شدنت تو دادگاه و .......
اما اگه دوس داري از همون منبع 20 تومنيا بنداز هزار برابر بهتر از راهاي ديگس مث بوش و ...

یه چیزی میگم نخدیا!میخوام صداش مثل ماشینای need for speed بشه!!!:31:
حالا این منبع صداش چه جوریه؟یعنی اینقدر ناهنجاره که توقیف کنن ماشین رو؟!

ehsan_wwe
15-06-2010, 22:41
از بحث داريم خارج ميشيم پيش نهاد ميكنم ادامشو تو بخش صداي اگزوز ادامه بده .
اما ماشيناي تو بازي
ماشيناي مختلف با توجه به موتورشون صداشون فرق ميكنه براي مثال سيلندراي موتور xu7 ( سمند و 405 )‌ يه لوله ان كه تو يه محفظه مكعب قرار گرفتن اين فضاي خالي خيلي تو صداي موتور تاثير داره
مقدار زيادي از اين صدا از اگزوز خارج ميشه
كه براي دست يافتن به اين صدا راهاي زيادي هست
برداشتن واشر توري اگزوز باعث ميشه موتور خرناس بكشه (‌ اما ضرر داره )‌
انبار عقب باعث يه صداي محيب بدون خرناس و Bass بهت بده ( صداش افتضاح باحاله اما زياده ديگي اگه اروم تر بود بهتر بود )‌
يه منبعي جديد مد شده انبار فلكه اي :31: تو هر صداي كه بخاي با تنظيم فلكه هاش ميتوني بكيشي بيرون اما گرونه 60 تومنه
كل اگزوم كه برداري شيشه خونه ها مشكنه :31: اما سرعت و شتابت شديد ميره بالا

majidhmt
07-01-2018, 21:52
سلام یه سوال داشتم
استفاده از پکیج توربو شارژر الکتریکی بروی سمند اس ای xu7 تاثیر دارد؟