PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال تخصصي درباره(( باطري )) از حرفه ايها

IMANOKIA
03-01-2009, 23:38
سلام به همه دوستان خوبم
من چندتا سوال دارم . اول اينكه آيا باطري يا هر چيزي ديگري كه از باطري 9 سلولي بهتر باشه و بيشتر بتونه برق لب تاپ رو تامين كنه وجود داره يا خير؟ (آخه يكي از دوستام مي گفت باطري هست كه به يواس بي وصل ميشه و از لب تاپ شارژ ميگيره بعد هم پس ميده)

سوال ديگه اينكه من به جايي ميرم كه برق وجود نداره ...و لب تاپ هم زياد استفاده مي كنم ...به نظر شما آيا مي تونم از برق فندكي ماشين كه 12 ولت هست لب تاپم كه 19 ولت هست را شارژ كنم يا خطرناكه؟؟؟
ممنون ميشم جواب تخصصي بدين ...نه اينكه فقط اظهار نظر كنين.

REGISTERED USER
04-01-2009, 00:40
اول اينكه آيا باطري يا هر چيزي ديگري كه از باطري 9 سلولي بهتر باشه و بيشتر بتونه برق لب تاپ رو تامين كنه وجود داره يا خير؟ (آخه يكي از دوستام مي گفت باطري هست كه به يواس بي وصل ميشه و از لب تاپ شارژ ميگيره بعد هم پس ميده)

آخه توان اون 1.5 ولت چقدره ؟ و چقدر جریان داره که بیاد و یک باتری عظیم رو فول شارژ کنه ؟ بابا یک ipod میزنی بهش کلی طول میکشه شارژ کنه ! چه برسه باتری لپ تاپ !

من ندیدم شاید باشه اما پیشنهاد میشه بحاش یه باتری 12 سلولی یا 9 سلولی دیگر بخری و شارژ شده باهات داشته باشی یعنی توی کیف بزاریش !

به نظر شما آيا مي تونم از برق فندكي ماشين كه 12 ولت هست لب تاپم كه 19 ولت هست را شارژ كنم يا خطرناكه؟؟؟

اصلا و ابدا نکن ... در ضمن آداپتور میخواد الکی نیست ... اگر آداپتورش بود و خریدید ، اونوقت به هر ماشینی بجز ماشین های ساخت ایران میتونید اتصال بدید و استفاده کنید

IMANOKIA
05-01-2009, 11:57
آخه توان اون 1.5 ولت چقدره ؟ و چقدر جریان داره که بیاد و یک باتری عظیم رو فول شارژ کنه ؟ بابا یک ipod میزنی بهش کلی طول میکشه شارژ کنه ! چه برسه باتری لپ تاپ !

من ندیدم شاید باشه اما پیشنهاد میشه بحاش یه باتری 12 سلولی یا 9 سلولی دیگر بخری و شارژ شده باهات داشته باشی یعنی توی کیف بزاریش !

اصلا و ابدا نکن ... در ضمن آداپتور میخواد الکی نیست ... اگر آداپتورش بود و خریدید ، اونوقت به هر ماشینی بجز ماشین های ساخت ایران میتونید اتصال بدید و استفاده کنید

سلام استاد ممنون كه به سوالم جواب دادي و من از كسي جز شما انتظار جواب نداشتم:11:
ولي يك سوال مهم بود كه دقيق جواب نگرفتم (اين بود كه آيا از باطري 9 سلولي چه چيزي بالاتر داريم كه برق بيشتر براي لب تاپ نگه داره ) البته شما به باطري 12 سلولي اشاره كرديد من اولين باره شنيدم ...خواهش مي كنم من به دنبال تهيه اين باطري هستم كجا گيرم مياد و چند ساعت دوام داره و اصلا هزينش هم برام مهم نيست قيمتش رو نداريد؟؟؟
ببخش استاد سوالام زياد شد ...اي كاش شما همشهري من بودي :40: ممنون كه با حوصله جواب مي دي...

REGISTERED USER
05-01-2009, 15:11
باتری 12 سلولی ، 180 هزار تومان در دبی بود (البته وات بالا یعنی ظرفیتش فوق العاده است (به اصطلاح Ultra capacity) و برای کار عادی تا 5 ساعت هم میکشه)

ایران رو اصلا ندیدم (به زور 9 سلولی آوردند گداها) اما دبی بود ! فکر کنم اگر خوب بگردید توی تهران ، شاید بتونید پیدا کنید

الان DELL و HP و Toshiba و IBM دارند ... یه سرچ توی گوگل بزنید مثلا بنویسید Dell 12 cell battery مشخصه چطوره.

اینم بگم 12 سلولی ها قیمتهاشون فرق میکنه و به توانی که ذخیره می کنند ، قیمت ها متفاوت هست

اون چیزی هم که دوستتان گفته ، Universal external laptop battery هست ... که باز هم اینجا ندیدم. اما به نظر من یک باتری 9 یا 12 سلولی دیگر شاؤز شده به همراه داشته باشید ارزشش بیشتره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و نمونه هاش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به اینا زیاد نمیشه اعتماد کرد ... لوی چیز جالبیه (قبلا فابریکی IBM دیده بودم)

موفق باشید

IMANOKIA
06-01-2009, 16:51
ممنون دوست عزيز من كه تو شيراز گشتم گيرم نيومد اگه يه وقتي يه جايي يه زماني باطري 9 يا 12 سلولي براي دل پيدا كردي حتما خبرم كن ممنون ميشم ...منتظرم كه خبر پيدا كردنشو بهم بدي من كه نه تو اينترنت پيدا كردم و نه در دو استان بوشهر و فارس .... قيمتي هم ندارم ...ضمنا شنيدم باطري 9 سلولي حدود 4 ساعت و نيم شارژ داره حالا جالبه كه شما مي گي 12 سلولي 5 ساعت مي كشه و همچنين در سايتي هم نوشته بود كه با دو باطري 12 سلولي تا 24 ساعت از لپ تاپ استفاده كنيد بدون برق شهري .... حالا قضاوت با خودت .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
07-01-2009, 20:55
باید ببینی تحت چه شرایط ... در ریوو Cnet نوشته بود که برای اچ پی روی حالت بالانس شده و نور 60 تا 80 درصد 5 ساعت

حالا شما اصلا نگفتی که لپ تاپ چی بوده !!!

IMANOKIA
08-01-2009, 14:33
دوست عزيز اون لب تاپ هم اچ پي بود البته مدل جديدش بود ...حالا اين مهم نيست...مهم اينه كه يك نفر پيدا نميشه براي من باطري 9 يا 12 سلولي پيدا كنه؟؟؟ حد اقل قيمتاشونو تو ايران بگيد؟؟ يعني ما تا اين حد بدبختيم؟؟/

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:26
نیست ... وقتی نیست از کجا بهت قیمت بدیم ؟ باید خودت بیکار بودی بری بازار های کامپیوتر تهران و بگردی

8 سلولی HP حدود 160 تا 180 بستگی به نوع و capacity که وات بالا باشه یا پایین

و 12 سلولی هم که اصلا ندیدم

Sorou5h
16-01-2009, 07:01
سلام
وايو سري تي زد تا 11 ساعت شارژ در هنگام استفاده جواب ميده
حدود قيمت هم 2200